IMT

bobo kod mene u selu 577dv ide duboko oranje sa 757.3 i brže ore nego taj tvoj 5106 lično sam se uverio u to tako da nisi u pravu da nemože 577 sa 757.3 i to je još oranje u dosta teškoj zemlji bilo
 
Kazem, svaki od nas ima drugaciju zemlju. Jer sto je tebi teza zemlja, meni je to mozda lagana. Otkud ja mogu znati jel ti imas laksu il tezu zemlju od mene, a od ovog brze ne znam da 577 moze sa 757.30:

 
Ferguson je majka za sve sve sitno ce da odradi bolje nego i jedan drugi veci traktor ja licno imam 542 iz 85g petobrzinca sa preradjenim menjacem ubacen mu je neki zupcanik malo veci ili manji neznam vozi se ko bicikli ide ko blesav..A to za obrtaje kardana ja i onako nerdim sa kardanom nista ispod 1700 ,1800 obrtaja motora ,sejem ,prskam . a u oranje nisam ga nikada terao, ima motor jedno 6500 sati .zimus izmenjao semeringe i dizne prestelovao zamenio jos samo hidraulicnu pumpu da menja bojim se da se ova ne raspadne ,tu ga jedino forsiram na hidrauliku ali za sad dosta se dobro ponasa ovih dana prskam sa njime prskalicu od 600l nosi i rasturivac od 600kg bez problema nego cuka mu hidraulika pa bi menjo na leto pumpu
 
isidor ja sam sad radio na 539 pumpu jer jadna ni sama nezna koliko je puta podigla zadnji utovarivač za đubre pa došlo vreme da se remontuje
 
todor je napisao(la):
bobo kod mene u selu 577dv ide duboko oranje sa 757.3 i brže ore nego taj tvoj 5106 lično sam se uverio u to tako da nisi u pravu da nemože 577 sa 757.3 i to je još oranje u dosta teškoj zemlji bilo

Lako je vama pričat kad se kod vas može drvenim plugom za repu orati. Vaš atar (tvoj, od člana Bubu) se nemože mjeriti sa našim atarima. Bio sam tamo i znam šta pričam. Kod nas IMT-577 ide sa 2x14" u 99% situacija dok sa 3x12" se samo strnjaci praše i to dosta plitko (na mojoj njivi je par puta jedan 577 tako prašio strnjak). Ko kod nas ore sa tri brazde i 577 taj dugo neore. :nono:

@NA: U Oroliku je već druga pjesma što se tiče zemlje, no kad se spustiš na kraj sela preko pruge evo opet teške zemlje. Znam njih par što tamo oru sa IMT-560 i 2x14".
 
todor je napisao(la):
bobo kod mene u selu 577dv ide duboko oranje sa 757.3 i brže ore nego taj tvoj 5106

? ? ?
Ovo već nije moguće.
Isto tako bi i ja sa mojim 577 mogao da orem duboko,leopardom i 2-om.al samo jedan dan.
A sutra generalna.
 
todor je napisao(la):
bobo kod mene u selu 577dv ide duboko oranje sa 757.3 i brže ore nego taj tvoj 5106 lično sam se uverio u to tako da nisi u pravu da nemože 577 sa 757.3 i to je još oranje u dosta teškoj zemlji bilo
Ovo su price za malu decu.
 
MILE je napisao(la):
todor je napisao(la):
bobo kod mene u selu 577dv ide duboko oranje sa 757.3 i brže ore nego taj tvoj 5106 lično sam se uverio u to tako da nisi u pravu da nemože 577 sa 757.3 i to je još oranje u dosta teškoj zemlji bilo
Ovo su price za malu decu.

što su to priče za malu decu:haha: :sta: kod mene 577 ore sa 757.3 i to 30cm

inače malo teže mu bude repište da ore koje je jako izgaženo, al ide... (pošto je kod nas do prošle godine vadila linija)

a svi ljudi koji imaju 5106 kažu da mu je velika mana menjač...
 
nikola indjija je napisao(la):
u krcedinu je peskovita zemlja pa se zato lako ore :cao:

gde je to u krčedinu peskovita zemlja:haha: - uputite me komšije indjinčani pošto takve zemlje kod nas nema... koliko ja znam
 
mislim za 5106 i ostale da je menjac zastareo ali opet bolje ista nego pista,da li ce 577 dimiti crno ako se pumpa predozira da vise baca nafte i kako to izvesti?
Post je spojen: [time]1271042037[/time]
_________________________________________________
video sa u mom selu ih ima oko 3 kom. 51xx i sve dime kao radjene gener. vuc tanjiracu 28 disk. ili 3x35 plug dimi kao cigljana ali i ide ali zato pukne lovu na nafti samo zvoni 2x vise nego ja sa kejsom.
Post je spojen: [time]1271074531[/time]
_________________________________________________
ja sam ove godine ustedeo 400 eura na nafti zato sto nisam koristio 577 vec kejs,a on manje trosi od 577 i ima manju kubikazu motora od 577.
Post je spojen: [time]1271107911[/time]
_________________________________________________
neko je rekao da se punjenje steluje na poklopcu pumpe neka da sliku mislim da je rec o otvorima za liftiranje pumpe ili za povecanje broja obrtaja a taj ce se sam pronaci da ca neimenujem sada posto nisam nasao post pomagajte!!
 
Nazad
Vrh