IMT

da li neko zna sta treba da uradim da zaustavim curenje ulja na linijskoj pumpi visokog pritiska na gasu curi ulje.znaci curi ulje da ceo motor uprlja za 20 r/h.ali da neskidam pupu sa traktora.
[/quote]
Zivice, ako curi ulje bas na rucici od gasa moraces da skidas pumpu, jer nemozes da zamenis gumicu, posto taj deo, u kojem se nalazi gumica drzi osigurac sa unutrasnje strane u regulatoru.
 
Evo da ja ubacim sliku od svog IMT 533 koji me sluzi odlicno...
w1bepz.jpg
 
ja sam video jednog 577 da ore drugom bzinom a dima je bilo vise nego na cigljani,a sedmica ulickana kao nova,toliku kolicinu dima nisam video ni na rusu a kad izadje iz auspuha samo padne dole sama garez,neverovatno dim krene gore i padne na zemlju,probam ja mog kad ono nece tako da dimi,sta mu je taj decak uradio neznam ali nisam znao da i imt moze tako da dimi,mozda je sjebo uljane karike sto je vrlo moguce.
Post je spojen: [time]1270760149[/time]
_________________________________________________
da li je taj posao komplikovan za mene?nikad je nisam pipnuo pa sta da radim,da li da je skidam?
 
Bubu, s tobom se ne bih slozio, a da je 5106 neiskoristen traktor to stoji... U mom ataru ne moze sa 757.30 orati u 1. brzini, nego mora u 5. sporoj. NIKADA se motor na traktoru nece naraditi kao na 142, to zapamti, jer kombajn 90% vremena radi na 1800-2000 okretaja, dok Brena ima promjenjivo opterecenje i jako ceste promjene broja okretaja.

Sto se dima tice, "Gdje ima dima, ima i vatre" ;) a 5136 pri bilo kojem radu dimi kao parnjaca. Traktor je redovno odrzavan i u 100% odlicnom stanju. Bila je jos jedna ovdje koja mi je na silos vukla ITAS kamionku i taj traktor nije narocito odrzavan a jednako je dimio pod prikolicom kao i ovaj u 100 puta boljem stanju.

Pricajte sto god hocete, ali ja jos NIKADA nisam vidio 5136 koji u tanjuranju ili spremanju ne dimi, naravno, ako se propisno tera (1800+ okretaja)... 5106 dimi kud i kamo manje, IAKO dimi dosta...
 
Bobo Bobo, o5 nisi u pravu! Imas 2-3 traktora (misli se na Brenu) u krugu od 30 km a mozda i vise i to sto si ti video da dime, odmah se tripujes da to tako mora! Ko mene u selu i blizoj okolini ima barem 5 komada koje sam video u radu i nisam video da se ponasaju kao lokomotive-ili blago dime zbog stanja vitalnih delova motora i preterivanja u radnim brzinama ili ne dime uopste! Nisam video da neko vozi Brenu na 1700 o/min sem u transportu..? A sta je sa kombajnom koji ide u transportu i koji radi parcele od po 2 kj ili kada kipuje? Ako me ubedis u ono sto tvrdis-usmeno i pismeno, castim te pice kad dodjes u NS na sajam! :ppozdrav:
 
Ma daj šta pričaš bez veze, velika većina (da nekažem sve) brena i 141-142-ki dimi (makar malo) i točka. Kakvo izmišljanje tople vode, dime i šta je tu je.
 
Bata, nema veze koliko koji natuce sati kroz godinu dana, nego gledaj to ovako. Brena dok dodje do njive se ne vozi stalno na iberu, nekad brdo, nekad nije, nekad je sporije vozilo ispred, pa ga obilazis, na njivi na uvratinama smanjujes gas, nikad nije stalno na iberu.

142 kad se upali i zagrije, u transportu IBER, na njivi IBER, kipanje IBER, okretanje IBER, sta god hoces, IBER gas. Ni jedna brena, stovise ni jedan TRAKTOR se tako ne vozi, nit se moze voziti... Dakle, 142 taj motor iskoristava po meni puno vise nego jedna 5106...

Da dima nema, castit ces me i te kako, al ja necu skoro u NS, starom se ne da toliko hodati ;)

Uzmi 5136, 757.30 i ori zimsku brazdu, pa novi traktori dime pri oranju da Brena nece, ALOOO?!? A na davanju gasa da ne pricamo, to je oblak nad oblacima. Sad ne mogu pronaci sliku da vidis o cemu ja pricam.

A traktor o kojem govorim NAGLASAVAM jos jednom je u super odlicnom stanju, cvjek je zaludjen u IMT kao i ja i ima samo IMT strojeve i ZMAJ kombajn, drugo ga niti ne zanima ;) Traktor je sredio prije koju godinu u tvornicko stanje. Isao u tvornicu po boju i za kombajn i za taj traktor. Reci mu u oci da mu je motor na traktoru ili kombajnu los...

A probaj zmaja 142 kroz kukuruz tjerati u 2. skoro pun, a cesto i pun varijator, pa mi reci da ne dimi?!? Oce se zapaliti, ali ide ;)
 
Sta da ti kazem.Imas u temi oranje na 58-oj strani moj 5100 sa 757.30 i predpluznjacima kako ore u prvoj direktnoj,pa proceni da li dimi i koliko.
 
Bobo, sve sto si ti naveo u prethodnom postu je relativno!
Sa nekim stvarima se nikako ne slazem, no necu da se prepirem bez veze! Ja sam ti lepo rekao da mi dokazes pismeno i usmeno to sto tvrdis i imas pice..
Novi traktori koji dime-to rade iz 2 razloga. Ili je motor sa nekom greskom ili vozac ima gresku u glavi! :haha:
Uvek postoji brzina manje da traktor ne bi dimio ako je sve ispravno sem vozaca..
Hajde ti ori zimsku brazdu sa tvojim 549 i nekim 2-brazdnim plugom u II brzoj pa da vidimo hoce li dimiti?
Inace, kada kipujem sa kombajnom i u transportu kad idem lenijom onda gas na 1. zub a ne PUN!
 
Bubu je napisao(la):
Bobo, sve sto si ti naveo u prethodnom postu je relativno!
Sa nekim stvarima se nikako ne slazem, no necu da se prepirem bez veze! Ja sam ti lepo rekao da mi dokazes pismeno i usmeno to sto tvrdis i imas pice..
Novi traktori koji dime-to rade iz 2 razloga. Ili je motor sa nekom greskom ili vozac ima gresku u glavi! :haha:
Uvek postoji brzina manje da traktor ne bi dimio ako je sve ispravno sem vozaca..
Hajde ti ori zimsku brazdu sa tvojim 549 i nekim 2-brazdnim plugom u II brzoj pa da vidimo hoce li dimiti?
Inace, kada kipujem sa kombajnom i u transportu kad idem lenijom onda gas na 1. zub a ne PUN!

Zna se kojom brzinom se obavlja oranje, a to je do 8km/h. 549 je to 1. direktna kao i na Breni i tvoja usporedba tu uopce ne stoji...

Da nemas preuredjen kombajn da ide brze, vozio bi ti njega po putu na 1. zubu gasa NIKAD, vjeruj mi ;) Moguce da nisu kocnice ispravne, pa je to jos jedan razlog sporijoj voznji kombajna. Za kipanje na zna sta da ti kazem, 142 i svi veci su napravljeni tako da mogu kipati u hodu dok vrse, a to nznaci pun gas. Ja na svom prdavcu ne smijem punim gasom kipati, jer imam dva reduktora pod 90° i oni se razlete kad kipas iber gasom.

Kako mi je samo zao sto nemam slike ovog traktora kako radi, al bit ce i to... Moguce da je kod vas gorivo nesto drugacije ili kvalitetnije, ali plavi dizel na koji se u HR voze traktori dimi li ga dimi...
 
Bobo samo za tebe.
IMT 549 4 spora 5,99 km/h , 5 spora 7,55 km/h , 1 direktna 8,70 km/h.
IMT 51xx 4 spora 8,25 km/h , 5 spora 9,14 km/h , 1 direktna 11,6 km/h.

Procitao ovde
v3hfma.jpg
 
IMT 51xx Brzine kretanja pri 2250 obrtaja.
1. spora 4 km/h , 2. spora 5,2 km/h , 3. spora 6,4 km/h , 4. spora 8,25 km/h , 5. spora 9,14 km/h ,
1. brza 11,6 km/h , 2. brza 15,86 km/h , 3. brza 19,2 km/h , 4.brza 24,4 km/h , 5. brza 27,5 km/h.
R1 4,3 km/h , R2 12,5 km/h. :cao:
Nije mi nesto jasno u ovoj tablici. :sta: Za petu brzu su malo napisali.Ide sigurno 40 km/h.
 
Nas kombajn ima kocnice ali nema potrebe da ga teram lenijom 3. pun gas i pun varijator...laganica!
Eto Bobo, nemas ni osnovno znanje radnih brzina kod Brene! :haha: :haha: :haha:

Evo i dela moje literature:



 
b_a_t_a je napisao(la):
IMT 51xx Brzine kretanja pri 2250 obrtaja.
1. spora 4 km/h , 2. spora 5,2 km/h , 3. spora 6,4 km/h , 4. spora 8,25 km/h , 5. spora 9,14 km/h ,
1. brza 11,6 km/h , 2. brza 15,86 km/h , 3. brza 19,2 km/h , 4.brza 24,4 km/h , 5. brza 27,5 km/h.
R1 4,3 km/h , R2 12,5 km/h. :cao:
Nije mi nesto jasno u ovoj tablici. :sta: Za petu brzu su malo napisali.Ide sigurno 40 km/h.
to su brzine sa kataloga a u praksi to izgkeda malo drugacije, bar kod 577 je tako
 
Pa i ne razlikuje se puno od kataloskih brzina ako mislis na 577! Kod 577 postoje 2 zackoljice sto se brzine u katalogu i realne brzine tice. U svakom katalogu je navedena brzina pri 2000 o/min a pumpe su obicno tarirane na pribliznih 2400 o/min-zato ima razike u teorijskoj i prakticnoj brzini! Na njega fabricki idu gume 18.4/15x30 sto znaci da je sirina 18.4 cola a visina gume 15 cola. Iz ove racunice proizilazi zakljucak da fabricki tocak ima precnik 60 coli a svi obicno pri promeni zadnjih guma montiraju redovnu 18.4x30 koja ima precnik 66.8 cola sto je priblizno 10% vise u odnosu na fabricku meru pa zato i traktor ide brze... :D :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh