IMT

Dali neko zna nešto više o ovom traktoru sem što je IMT533 i da ima 18ks?
Dali je u pitanju samo remont?
Dali je unutra motor nekog kultivatora? :ppozdrav:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v_zr1BqHzDs [/youtube]
 
mladja kg je napisao(la):
ljudi kolko kosta nov imt-549 sa kabinom;kompresorom,hvala
Proizvodjacka cena bez subvencije je 1.336.421 din, subvencionisana cena je 1.002.316 din za najjeftiniji model 549.
6e40mv.jpg


~Kiki~ je napisao(la):
Ovaj 577 stigao cak u Kentaki, nisam znao da su IMT izvozili i u SAD.
 
mnogo pitas...salim se... nemam pojma...... idi na temu imt traktori pre ce neko tamo da ti odg
 
Ljudi moji, pa sve je relativno!
Svaki traktor ima svoje prednosti i mane a cinjenica je da je IMT nastao po MF licenci koji je imao uvek dobra tehnicka resenja. Nasi inzinjeri su ta resenja u nekim slucajevima ubrljali, nekada samo preneli na nase traktore a u nekim tek mnogo kasnije usavrsili sto i nije nas problem jer je tada drzava bila sto kazu nasi ljudi u 'buli' pa im je bilo sankcionisano sirenje i usavrsavanje. Sve je to POLITIKA!
Da su, kojim slucajem, nastavili sa serijskom proizvodnjom modela 577 DV koji su radili samo za izvoz-nasa fabrika bi davnih dana procvetala. Eto jednog banalnog primera traktora koji gotovo da nema mana-da su kojim slucajem napravili traktor sa polugom menjaca sa strane, kvacilom kardana koje se moze ukljuciti i iskljuciti u hodu i vazdusnim filterom sa mokrim precistacem bio bi traktor za pozeleti. Sada se takav traktor prozivodi serijski samo sto ima problem zavrsne obrade pri sklapanju jer su nam drzava i privreda takve kakve su i opet da naglasim da je sve to politika!
Takav traktor uz redovno i kvalitetno odrzavanje moze da dogura do 10000 radnih sati bez veceg kvara i generalne opravke motora sto verujem da retko koji proizvodjac moze da se pohvali! Istina je da je Zetor kvalitetan traktor ali kada bih birao traktor do 80 KS i da u izbor udju cenovno i kvalitetom slicni traktori-ja bih se opet opredelio za IMT. Uvek postoji ona narodna 'svaki cigan svoga konja 'fali' pa iz tog razloga ne bih vise pricao o dotaknutoj tematici...
 
moj 539 ima 7900 r/h a motor mu nisam pipnuo i dan danas radi pa cak i anaser,anaser je za ginisa,on je bukvalno neistrosen kao nov,ja sam automehanicar i dobro poznajem taj poso i ni meni nije jasno kako je moguce da posle tolko paljenja cetkice a i ceo motor takom stanju.i mercedes vozis 200000 km pa ima kvarova a on je presao ako se preracuna oko 240000 km lamela radi.dok na autu takve stvari crkavaju jako brzo ali ................... vazno je da su sve ovce na broju i vukov siti.
Post je spojen: [time]1270679909[/time]
_________________________________________________
da li neko zna sta treba da uradim da zaustavim curenje ulja na linijskoj pumpi visokog pritiska na gasu curi ulje.znaci curi ulje da ceo motor uprlja za 20 r/h.ali da neskidam pupu sa traktora.
 
Mozda ti ne dihtuje dobro onaj poklopac koji se skida kada se sipa ulje u nju?

Moj 533 ima sigurno preko 8000 radnih sati i za njegov radni vek je sahranio jednu pogonsku, jednu kardansku lamelu i jedan ili dva paketa ulozaka dizni... :ppozdrav:
Na 577 koji je kod nas evo, hvala Bogu, nepunih 30 godina je menjana lamela 2008. godine posle nekih 12000 radnih sati... :ppozdrav: :D :ppozdrav: :D
 
tesin je napisao(la):
ala lupas ko maksim po diviziji...... :haha: :haha: :haha: kakve veze ima sto na 5136 ima cev a nema prigusivac... :haha: pa ne lozis ugalj u nju kao u lokomotivu.....

Ovdje cu se osvrnuti na ovaj komentar, posto je on original u MTZ temi...

Samo da napisem da Brene koje imaju prigusivac na auspuhu uopce ne dime, jer se garez uspori pa velik dio izgori u prigusivacu... Kad ljudi iz mog kraja gledaju 5136 kako ore sa 757.30 ili kako tanjura svi kazu da je motor pred kraj, da ju ovaj ganja kao da ga je ukrao, da se traktor pati i takve slicne price...

Ima veze i te kako sto nema prigusivaca, jer je to velik motor i on dimiti MORA.

Uzmi za primjer ZMAJ 142 koji ima isti motor kao i 5106, samo sto ga 5106 ne moze iskoristiti koliko i ZMAJ. Ne postoji 142 s IMR motorom a da ne dimi u vrsidbi. Neki vise, neki manje, ali dimi SVAKI. Ljudi misle da je motor los i da se muci, a on u biti radi punim plucima.
 
motor koji sagoreva pravilan odnos vazduha i goriva NIKADA NEĆE DIMITI
osim u trenucima naglog davanja gasa tj postizanja zadatog broja obrtaja
 
Hoces mi reci da Brena s direktnom cjevi kad se dobro postela motor nece dimiti sa 6m sjetvospremacem u 2. direktnoj iber gas? Ili pak u zimskoj brazdi sa 757.30 plugom u 1. direktnoj?

Gadno se varas.
 
Bobo, ako je traktoru tesko a ima punjenje jace od standardnog, on ce dimiti! Ako traktor ima standardno punjenje ili slabije, on ce neznatno dimiti ili nece dimiti uopste kada mu je tesko-samo ce skidati obrtaje! To je provereno i dokazano! ! ! :cao:
Inace, nemoj porediti brzine na Breni sa brzinama na 549 ili 577 jer Brena sa standardnim menjacem u svakoj radnoj brzini ide kao 549/577 u jednoj brzini vise u odnosu na nju...
Te kombajne sto si video da dime-svakog nesto makar malo zeza! Ili je jace punjenje PVP, ili su losi ulosci dizni, ili se vozi do granice izdrzljivosti! I nemoj lupati da 5106 ne moze da iskoristi S46 motor kao kombajn! ! ! :udri: :nono:
 
Nazad
Vrh