IMT

:D
Meni su parcele od 1.5 kj do 10 kj i najudaljenije parcele su mi oko 10 km jedna u odnosu na drugu. I ja sam merio zbog sebe-i kod mene je to prosek sa transportom.
Buku pokusavamo da resimo i nadamo se da cemo uspeti u tome. Cinjenica je da je 577 manji potrosac u odnosu na one ostale koje si ti naveo! Sto se ustede tice-ja svake godine ustedim oko 2000 litara nafte spram radnih sati samo zato sto vozim traktor koji vozim a ne one gore pomenute... :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
:D
Meni su parcele od 1.5 kj do 10 kj i najudaljenije parcele su mi oko 10 km jedna u odnosu na drugu. I ja sam merio zbog sebe-i kod mene je to prosek sa transportom.
Buku pokusavamo da resimo i nadamo se da cemo uspeti u tome. Cinjenica je da je 577 manji potrosac u odnosu na one ostale koje si ti naveo! Sto se ustede tice-ja svake godine ustedim oko 2000 litara nafte spram radnih sati samo zato sto vozim traktor koji vozim a ne one gore pomenute... :ppozdrav:
Jako puno zemlje bi trebao da spremiš sa 577 da uštediš 2000 litara jer je meni prosečna potrošnja 2.6litara/kj koju sam merio na njivama od 1 do 4 kj i transportom u toku dana od oko45-50km po letnjim putevima....to je razlika zamo 1 deci po jutru, pa ti računaj!
 
Prijatelju, evo ti banalan primer da se ne 'vatamo decilitara. Inace, nemoj samo obracati paznju na setvospremiranje vec na sve operacije jer treba uzeti u obzir potrosnju po satu ili potrosnju po radnom satu-kako vise volis da racunas. Belarus 82 pod opterecenjem trosi minimalno 10 l/sat a 577 7-8 l/sat (zavisi u kakvom stanju je motor i jos 100 faktora kao i na Belarusu). Ja sam sa 2 komada 577 napravio ukupno prosle godine oko 750 sati (da sam imao samo jedan takav traktor-sam bi napravio toliko jer nisam fizicki radio sa oba u isto vreme) sto mozemo da kazemo da bih i sa Belarusom uradio. Ucinak kada ima se gleda sa ekvivalentnim masinama je relativno isti (zavisi od operacije-uglavnom tu su...veciti rivali). Na 750 sati rada npr. sto je efektivnih oko 500 sati (zna se da se radni sati racunaju pri 1500 o/min a da se traktor spram operacija vozi pri 1500-2250 o/min pa otud i tih 'efektivnih' 500 sati da ne dodje do zabune) i minimalnoj razlici u potrosnji od 3 litre po satu ispadne cista matematika da minimalno ustedim 1500 litara. Ko ne veruje, nek racuna ponovo i nek uzme u obzir da traktor radi sa :plugom, setvospremacem, vucnom tanjiracom, sejalicom, spartacem, prskalicom, prikolicom za stanjak a i redovnim prikolicama, beracem, silo-kombajnom, presom, kosacicom, grabljama, a ponekad i mlinom cekicarem! Kod mene moji traktori (mislim na oba 577) rade sve navedeno, 533 mi je bio prosle godine samo par puta na njivi i to je vukao elevator za bale..
Traktor Belarus 82 sam uzeo za primer posto skoro svi moji drugari poseduju pomenuti model-bilo da je stara 82-ka, 82.1 ili 820 i upucen sam u njihove potrosnje goriva i stilove voznje!
Necu nikome da se zameram-sve sto sam napisao mogu i prakticno da dokazem ako neko ne veruje! :ppozdrav:
 
Ja kada radim oranje koje nije bas izmrzlo k'o svet ili kada hocu malo dublje ide drugom bas kako treba! Ima drugar 3.3 IMT setvospremac pa cu gledati da ga uzmem na probu da vidim kako mu je sa njim...
 
Bolje ti vuci tvoj od 2.9m kako treba(dobrom brzinom) nego neki 3.2m.Ja sa mojim 560 vučem spremač od 2.2m i ne mislim da ga menjam za veći.Na njemu imam pačije šape i dodao sam još S-ova.Raditi je milina.Na parceli od 6.5ha koja je prethodno bila jednom pograbuljana na dubini od 7-8cm sam potrošio 30-31 litru nafte.
 
diklofen je napisao(la):
Bolje ti vuci tvoj od 2.9m kako treba(dobrom brzinom) nego neki 3.2m.Ja sa mojim 560 vučem spremač od 2.2m i ne mislim da ga menjam za veći.Na njemu imam pačije šape i dodao sam još S-ova.Raditi je milina.Na parceli od 6.5ha koja je prethodno bila jednom pograbuljana na dubini od 7-8cm sam potrošio 30-31 litru nafte.
Sa ovim postom se u potpunosti slažem! Bolje malo uže pa ako ima snage brzinu više, nego da se traktor muči, pa mora sporije i onda kvalitet posla isto trpi.... Zato i ja vučem 2.9 sa ursusom, a ne sa zetorom.... Dok nisam imao ursusa, zetor ga je vukao, ali odkako je ursus u kući kvalitet obavljenog posla je neuporedivo bolji!
 
qmyg43.jpg

Evo jednog po meni simpatičnog traktora koji se prodaje preko.
 
Sve to ima svoje. Ako budem uhvatio lufta-probacu taj 3.3 makar samo prvi prohod jer to je ipak samo 4 opruge vise u odnosu na moj setvospremac i NEMA pacije kljunove koji prave veci otpor od koplja... Inace, drugi prohod sa 2.9 577 bas lako vuce oko 12 km/h pa ga treba malo uposliti...
Maticu, ajd stvarno okaci neku vecu sliku?
Imam i ja par slika slicnog traktora, okacicu ih u toku dana.
 
Diklofen,potpuno si u pravu što se spremača od 2.2 tiče-Ja sam dok sam imao 560 terao sa 2,9 i to je njemu teško a sada imam 2,2 i teram ga sa 5911-potrošnja mi je oko 3,5-4l ali ja sam poskidao točkove i gredu.Ne znam odkud vam ideja da je zetor veći potrošač od imt-a.
 
Pa eto otkud je Zetor veci potrosac-sam si rekao! Meni toliko potrosi po hektaru...
560 ima drugaciji raspored brzina i za njega nije da vuce 2.9 II brzom malo dublje jer mu je tesko ali zato ima I brzu kojom ide oko 10 km/h sto je sasvim solidno a to sto se vama cini sporo to je vas problem. Sta bi bilo da radite sa konjima ili volovima?
 
Zoran0230 je napisao(la):
Diklofen,potpuno si u pravu što se spremača od 2.2 tiče-Ja sam dok sam imao 560 terao sa 2,9 i to je njemu teško a sada imam 2,2 i teram ga sa 5911-potrošnja mi je oko 3,5-4l ali ja sam poskidao točkove i gredu.Ne znam odkud vam ideja da je zetor veći potrošač od imt-a.
pa sam si naveo da trosi 3.5 lit a imt 560,577 trosi 2.5
 
Mogu i ja da napišem da troši 2 litre.Pitanje je i kako je spremano,na kojoj dubini i šta je bilo predusev,kakvo je oranje

Miroslave k,verujem ti na toj potrošnji,kod vas su zemlje mnogo lakše nego kod nas.
 
da li neko moze da mi objasni kako se sredjuke ,,luft '' u volanu kod imt-a 533 ako moze i neka slika ali hitno..zuri mi se....
 
Vidi, ja sam spremao drugaru za papriku sa podignutim rotorima i dubinom rada do 15 cm i vukao sam ga II brzom kojom ga i redovno vucem pa ti vidi. Tada mi je potrosnja 2.5 l/kj!
 
Nazad
Vrh