IMT

Bubu je napisao(la):
Kod mene na 577DV rade kocnicene bas perfektno ali rade sto je relativno bitna stvar.
Na obicnom 577 sam izbacio pomocne kocione cilindre i nasuo ulja da mi ne blokiraju tockovi jos pre 3-4 godine jer jednostavno nisam imao volje ni vremena da rasklapam i sredjujem. Cudno je kada se covek navikne da vozi bez kocnice pa sedne da vozi nesto sa kocnicama.. :haha: :haha: :haha:
Dace Bog pa cu i ja uhvatiti malo vremena da se pozabavim resavanjem pomenutog problema! :D

Bubu, spasava te ovo "U sred Vojvodine", pa se mozes provuci i bez kocnica. Valjda ti radi rucna, kako bi drugacije stao na pivo kad ti kolege masu iz birtijie?

Inace, prva stvar koju sam napravio kad sa kupio kombajn su kocnice. Ima brda gdje se nisam usudio kombajnom ni supustati, iako staje u mjestu...

Na skipu su kocnice prilikom preuzimanja stroja radila dobro, pa se nismo previse zamarali s time kako ce se putem ponasati. Sad kad vidim sta sam vozio preko pola zemlje, iskreno, sam se sebi cudim. Sad bih ga se tesko odlucio odvesti van sela...
 
@ ratarhr

Ako ti se točak okreće i "riba", otpusti nazubljen vijak na cilindru i kreni traktorom napreg-nazag uz pritiskanje pedale kočnice i sigurno će se namestiti kuglice i neće biti "ribanja".
 
Bubu, nazalost, nemam vise niti jednu sliku. Kad zelis stogod uslikati, bas se ljudi okupe oko traktora i kad nekog zamolis da se makne, nece te ni pogledat. S cjelog sajma imam manje od 10 slika...
 
Okrim je napisao(la):
@ ratarhr

Ako ti se točak okreće i "riba", otpusti nazubljen vijak na cilindru i kreni traktorom napreg-nazag uz pritiskanje pedale kočnice i sigurno će se namestiti kuglice i neće biti "ribanja".
Dečki proradilo , ovako ja doso u garazu i vidim rucna nes steka rekoh sta ce mi ona aj da ju otpustim i ja otpustio rucnu naci onaj saraf ,(maticu) skinio i probam rukom po sarafu on tocka okrece se fino lagano, naci da je proradilo a prije 2 sata nisam mogo montiracem za gume naci bio je u rucnoj problem...! ;) hvala svima na odgovorima i sto su mi pokusali pomoč dobro su mi dosli svi savjeti jos jednom hvala svima :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
 
Kako sam ti i preko MSN-a rekao, sumnjam da je tu bio problem...

Ili kuglice nisu dobro sjele ini se nesto drugo zaglavilo, al kakve veze ima rucna, kad je spojena na spojnicku osovinu, pol metra dalje od glavnih kocnica...
 
A, Bobo nezznam ja sam danas doso i otpustio dole onu maticu, i probam okretat i ono se vrti..."
Hvala, svima još jednom......a meni rucna ne radi pa mozzda je malo bila dignuta ili nešta tako...: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:
 
Proveri lezajeve, i dotegni navrke na rukvicma glavcine
Post je spojen: [time]1270201701[/time]
_________________________________________________
kako ces od 142 kombajna da stavi anlaser na traktor kad su to dva razlicita motora majstore
 
Nije malo-ja sam pre 5 godina prodao 560 za 4000E i to je bila jaka cena(bio je generalisan)-Čak je i ova cena jaka za današnje uslove.
 
ma pitao sam zato sto kad pogledas 539,u odnosu na njih koliko traze, ovo mi se ucinilo da je malo
 
dukyboy je napisao(la):
Proveri lezajeve, i dotegni navrke na rukvicma glavcine
Post je spojen: [time]1270169301[/time]
_________________________________________________
kako ces od 142 kombajna da stavi anlaser na traktor kad su to dva razlicita motora majstore
kad budes imao prilike probaj staviti anaser od 142 na 558 pa mi kazi u cemu je razlika. :cao:
 
@miroslav k

:D Ista kombinacija je i kod mene! Meni trosi kada saberem i podelim sve parcele i izvadim prosek od 2.5 l/kj prvi prohod do 2.2 l/kj drugi prohod.

@MONTOYA

Moze i trecom ali da ide plice, ipak mu je drugom idealno. Drugar na sedmici ima tockove od 560/565 i on moze da ide trecom...

Ovo sam danas video u Rumi:



Nadam se da ce neko sutra slikati po danu pa da okaci jos koju sliku...
 
@bubu
Cheesy Ista kombinacija je i kod mene! Meni trosi kada saberem i podelim sve parcele i izvadim prosek od 2.5 l/kj prvi prohod do 2.2 l/kj drugi prohod.
ok slazem se ovo sam merio cisto zbog sebe, to je prosek i sa transportom odprilike 15km i parcele su bile u proseku od 2 jutra, krajeve i sredinu ponegde i 2 prohoda i to je to. u sustini 577 je mali potrosac naspram zetora i rusa, naprimer drugarov 820 trosi 4-5 lit po kj. pa izracunaj kolika je usteda, jeste da zuji u kabini i nije bas udoban ali sta je tu je. pozz
 
Nazad
Vrh