PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126

AcA OPEL
27-10-17, 09:11
Onda je tvoj radjen za domace trziste, tacnije za Sumadiju.Lkl{{

Manjevic
27-10-17, 09:12
Da li stvarno postoji neki motor da prebaci 10.000 sati bez otvaranja.
Kod mene na Deutz su na radilici bili fabricki lazaji, 1990. godiste. I bili su dobri.
I ja budala stavim malu privredu.
E sad koliko ima pravih sati je pitanje. A gore mu je vec jednom menjan jedan klip, verovatno od pregrevanja.
Koliko li guraju Fendt, John Deere?

petarkrsmanovic
27-10-17, 09:17
Pogledaj ovo. Izvinjavam se za of.

https://www.youtube.com/watch?v=B4h4HtN_ZcQ&t=6s

telnett
27-10-17, 09:24
Kaze cova eitin tauzen aurs i originalan motor i dizne , respect

MONTOYA
27-10-17, 09:32
Moj ferga je isto '91. godiste i nema 13.000 sati, ali ima blizu 10.000. Radjen mu je motor, nije mogao vise od 7.500 a kvacilo, menjac i diferencijal - sve jos uvek fabricko.
Moj 539 ima 8350 sati i još nije otvaran... sem poklopca ventila
stričev 533 je prebacio 10000, samo menjan dihtung glave za to vreme

Truya 86
27-10-17, 11:53
Koliko moze radnih sati da izdrzi motor bez otvaranja zavisi od mnogo faktora.Prvo kako je odrzavan i koliko cesto radi opterecen na maksimum pa zatim i do konstrukcije samog motora.U komsiluku ima Rakovica 60 sa 14 000rs bez otvaranja motora i karicenja.Traktor 68 godiste i vlasnik ga je najpre zaduzio kao radnik u zadruzi a kasnije ga je odkupio i sad je u njegovom vlasnistvu,kako sam kaze nikad za to vreme ga nije pregrejao niti opteretio preko maksimuma.Ima malo i do kvaliteta odasnjeg vremena dovoljno je da kazem da je na traktoru jos uvek sat-obrtometar njegov originalni neke Italijanske proizvodnje koji uredno radi.Zadnjih 10-15 god deda se vise vozika s njim nego sto radi pa svakako da je i to uticalo na radni vek motora.Takodje znam primer za imt 533 koji ima nesto preko 12 000rs.Uglavnom su upitanju stari IM i M motori koji guraju tolike radne sate sto sa DM motorima je redak slucaj da preguraju vise od 8000rs.Dakle kad su mogli nasi domaci motori sto ne bi mogli i zapadni da preguraju dosta vise od toga.Dakle sto je lik naveo gore u videu je sasvim realna satnica za dobro odrzavan motor.

pufta
27-10-17, 12:33
Moj 539 ima 12000rc i nikada nista nije dirano oko motora, zaboravih napomenuti da je 1990god. Najveci deo vremena radio branje baliranje freziranje i prskanje, zadnjih 10 god radi pomalo oranje plastenika. Ja ga sigurno nikada necu prodati, kada mi nebude trebao drzacu ga za ukras, jer kod nas je zasluzio.

daner
27-10-17, 16:53
To je sigurno 549 za strano trziste. Pravljen da konkurise fendt-u.Tacnije skinut je sa kamiona koji je isao za izvoz, bila suplja zadnja guma , deda poznavao dilera koji je prodavao i dobijemo ga jos sa popustom kao ostecen , a good year gume na njemu dosle.
Felna unutra imala neki siljak i busila konstantno unutrasnju. Obrusili to i sipaj i vozi.
Traktor jutra zemlje uzorao nije, najveci teret mu je bilo dve zmajevke kad vuce.Menjac, hidraulik i motor nilad pipnuti.Malo je poceo da duva kad izvucem merac od ulja ali i dalje je pun snage i ostar na gasu.
Ove godine sam pumpu rotacionu remontovao sad je bukvalno drugi traktor.Bila glava na pumpi gotova pa kad je vruc u nizim obrtajima je bukvalno bio mrtav. Sad posle remonta radi ko sat.
Mislim da je moj jedini u selu a da nije menjac cackan. Ne znam sta drugi rade sa njim mozda oru pa im ode konusnotanjirasti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

CVEJA Po
27-10-17, 17:05
Da li neko zna gde mogu naci kvalitetnu kontakt bravu?Fadip ne vredi ni dzaba,Pal je stradala nakon godinu dana.

Manjevic
27-10-17, 17:07
Da li neko zna gde mogu naci kvalitetnu kontakt bravu?Fadip ne vredi ni dzaba,Pal je stradala nakon godinu dana.

Ja sam stavio Fadipove brze hidraulicne spojnice na traktoru I tanjiraci. Od prvog dana cure.

telnett
27-10-17, 18:00
Ako ti je otisao kontakt samo , a mislim da jeste sa brave dovuci dve zice na jedan prekidac i resi se muke .

CVEJA Po
27-10-17, 18:54
Ja sam stavio Fadipove brze hidraulicne spojnice na traktoru I tanjiraci. Od prvog dana cure.
Na njima pise Fadip e sad pitanje je da i je to Fadip ili jeftina kopija.No nije ni bitno vise ni daba necu da je uzmem.Pal imam na drugom traktoru ni ona se nije proslavila,dok mi na kombajnu ista takva samo nemacke Bosch proizvodnje i evo radi 40 god.

- - - - - - - - - -

Ako ti je otisao kontakt samo , a mislim da jeste sa brave dovuci dve zice na jedan prekidac i resi se muke .
To nije tesko ni komplikovano uraditi ali,opet je karabudzevina...Da li neko ima ovu kako se pokazala?? http://www.pecho.hr/?id_0=2&id_html=23

577
27-10-17, 21:45
Ja imam pecho vec koju godinu plastična i mogu ti reći da je super baš ovakvu imam.
http://www.trgovina-jozic.hr/result_ajax.php?action=detalji&IDArtikla=203632

Šanana
27-10-17, 23:15
I ovaj može da ga nosi, ali samo da ga nosi...i to do niske šupe gde stoji preko zime, a u koju nemože veči traktor sa kabinom :)

https://i.imgur.com/HUBsS2j.jpg

https://i.imgur.com/XIM64sl.jpg

brkin-sonta
28-10-17, 01:20
Pecho brava sam ugradio najmanje 20 komada...do sada su se super pokazale...

smiljan123
28-10-17, 19:09
Ja danas puko 250 marki na fergu....otisli lezaji na vodenoj pumpi pa sam mijenjo,onda i remen promijenem a hladnjak mi pomalo curka odavno i probamo ga zakrpit pa kad nije islo kupim nov turski koji je 210 marak

CVEJA Po
28-10-17, 20:00
Pecho brava sam ugradio najmanje 20 komada...do sada su se super pokazale...
Gde mogu kupiti kod nas?

Marko69
29-10-17, 09:39
Pre nekih 2-3 godine majstor mi menjao dihtung glave na 539,tad je nosio glavu na ravnanje i nedugo posle toga na taj dihtung sa cele jedne strane mnogo pusta ulje te pitam da li je posle izvesnog vremena bilo potrebno ponovo dotegnut glavu pa zbog toga eventualno i baca ulje ili nije kvalitet dihtunga dobar ili je mozda nesto drugo u pitanju

daner
29-10-17, 10:31
teze se ore pa vreme doslo da i mi postanemo tezi

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171029/6f70c711af375c2207204c203fc47739.jpg

deks
29-10-17, 10:38
Tacno. Ne bih se nikad setio da nisam video

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

brkin-sonta
29-10-17, 22:06
Gde mogu kupiti kod nas?
Sagal sombor....bar ja tamo kupujem sve sto mi treba za struju.

Pre nekih 2-3 godine majstor mi menjao dihtung glave na 539,tad je nosio glavu na ravnanje i nedugo posle toga na taj dihtung sa cele jedne strane mnogo pusta ulje te pitam da li je posle izvesnog vremena bilo potrebno ponovo dotegnut glavu pa zbog toga eventualno i baca ulje ili nije kvalitet dihtunga dobar ili je mozda nesto drugo u pitanju

procuri sa desne strane...jer je tu blok najtanji....glavu treba stezati na 10 kila onda nece da pusta..i svakako tanko silikonom namazati tu tanku stranu bloka...
fabricki se glava steze na 8 kila pa posle izvesnog vremena dotegnuti jos za 1.5kg...

Bobo
29-10-17, 22:17
Sagal sombor....bar ja tamo kupujem sve sto mi treba za struju.

procuri sa desne strane...jer je tu blok najtanji....glavu treba stezati na 10 kila onda nece da pusta..i svakako tanko silikonom namazati tu tanku stranu bloka...
fabricki se glava steze na 8 kila pa posle izvesnog vremena dotegnuti jos za 1.5kg...

Steze se na 8 kila i TOCKA. "majstor" koji mi je stezao glavu na 539 na 10 kila je svukao navoj na jednom sarafu u cosku jer mu se nije dalo ponovno skidati rezervoar i otvarati motor da prekontrolira. Tad me se nije nista pitalo pa sam morao sutjeti.

Glava se dotegne prvi puta na "8 kila" i to pozeljno sve na 4 pa sve na 6 i sve na 8 i to redoslijedom iz sredine prema van radi sto ravnomjernijeg "sjedanja" dihtunga. sarafi se naravno trebaju nauljiti i na navoju i na donjo jstrani glave kako bi stezanje bilo sto tocnije izvedeno. Nakon sto se motor zagrije na radnu temperaturu i malo radi na toj temperaturi skida se rezervoar, poklopac ventila, sklop klackalica te se jedan saraf otegne i doteze na "8 kila". Ako ne vjerujete koliko se vise saraf stegne, oznacite ga prije odvrtanja gdje je stajao pa cete se uvjeriti da to zna biti i do pola kruga vise (ovisno o tocnosti moment kljuca). Vijci se i prilikom ovog dotezanja trebaju podmazati.

Ovo je prevelika gnjavaza za 99% majstora i svi se kunu u stezanje glave od jednom na 10 kila i to rijetki stezu u vise stupnjeva nego direkt na 10 i to bez podmazivanja sarafa. Ne postuju se ni najobicnije smjernice koje je dao proizvodjac motora pa se nemojte cuditi sto vam motor na dihtungu masti. Mjenjao sam na moju nesrecu dosta dihtunga glave i nikad ni jedan nije promastio a nikad ga ne mazem nikakvim sredstvom ni silikonom.

Marko69
30-10-17, 07:03
Jbg ko bi sumnjao u majstora koji godiama radi traktore i koji vazi za jednog od najboljih ali da je brzac to jeste i to mi se kod njega ne svidja.
Sta mi je sad ciniti mozel se kako ta greska ispraviti bez da ponovo ravnjam glavu itd.

Bobo
30-10-17, 07:11
E pa i mi smo traktor odvezli na generalnu kod majstora koji je radio u IMT servisu i koji ove manje ima u malom prstu. Covjeku jednostavno dojadilo raditi pa isto radio dosta stvari poprijeko. Vjerujem da cjeli zivot sarafat po traktorima dojadi covjeku pa sam sebi trazi izlike kako da sto uradi sto brze i bezbolnije...

Eto, nismo ni mi sumnjali al jedan saraf je sjeban. Jedan mi je dosao isto tako, posudio ja moment kljuc dok nisam svoj imao i zovem ovoga da mi pokaze kako to ide, jos sam bio u pocetcima. kad kljuc klikne na 8kg a ovaj kaze: "Ma to je malo. Nisam ja nikad s tim kljucem dotezao al znam da treba jos." Zamisli, on zna da treba vise od 8 kila.

Gledaj, glava ne bi trebala biti grbava ako motor nije pregrijavan ili ne znam sta. prije da je dihtung lose sjeo pa da zato masti. Kupi se novi dihtung, stari se ostruze i s bloka i s glave i bez ikakvih silikona i gluposti PRAVILNO dotegni glavu neces nikad imat problema. Moji maste odsvakle al ni jedan iz dihtnuga glave.

Koliko si siguran uopce da masti iz dihtunga, da ne masti ispod poklopca ventila? Najcesce maste odozgora a to je puno bezbolnije rijesiti nego skidati glavu.

Matic
30-10-17, 07:15
Hoće i S44 da masti na istom mestu.

mirosti
30-10-17, 08:15
To stezanje glave je poprilicno slozena prica sa savremenim zaptivacima.
Kada sam ja radio moj DM34(u stvari original englez), skinuo sam bakarni dihtung iz prve ugradnje.
Nije mi se cekalo da dobavim taj bakarni iz inostranstva, pa sam ugradio ovaj od 1000 dinara koji svi ugradjuju.
Dosta povrsina po bloku ostaje nepokriveni sa ovim azbestnim, ali kazu trgovci to je sadasnja prva ugradnja.
Svakako ovi sadasnji dihtunzi su smesni prema Perkinsovom originalu tako da zaista treba posebna procedura da ovo ne produva.
Ja sam radio na sledeci nacin:
Prvo sam stegao na 8.5dNm.
Kada je motor odradio jedan sat i digao temperaturu na radnu, sacekao sam da se ohladi na oko 40 stepeni i opet sam dotegao na 8.
Navrtke su se normalno okrenule jos po pola kruga. Znaci dihtung se slegao. Da je ostavljen tako, drzala bi ga bukvalno tezina glave.
Posle narednih 20 radnih sati stegao sam jos jednom-bila je ista situacija. Tada sam dotegao na 12 'kila' i tako sam ostavio. Od tada je odradio oko 120 radnih sati, nije 'propisao', ali verovatno zato sto ga mnogo ne forsiram.
Vidim da u okolini ljudi non stop menjaju dihtunge posle godinu dve ili tri, uglavnom na 539, a razlog je sigurno jer njihove 'majstore' mrzi(a i neznaju za dotezanje)..

Sto se tice cupanja brezona ako se steze preko 10, to se desava zato sto nisu do kraja uvrnuti u blok.

Bobo
30-10-17, 08:41
Nije brezon iscupan. Nema 539 brezone, nego su u blok urezani navoji ali taj jedan saraf ima jako malo loze. Propisani moment je "8 kila" na koji se steze glava. "majstori" to uredno stezu na 10 ili vise i to onako "od oka". Saraf u pitanju je do sofera desni u cosku gledano u smjeru vrtnje. Njemu ne treba puno da navoj "proleti" i tako je i kod mene, samo se okrece i stoji za ukras...

Inace, ponovno dotezanje vijaka bez prethodnog otpustanja i mazanja ne znam koliko je tocno. Kad saraf krece iz mrtve tocke i nepodmazan, trenje pod njim je drasticno vece i dolazi do krivog mjerenja pri dotezanju istog zbog tog povecanog trenja... Ovo ni sam nisam znao dok mi jedan covjek nije ukazao na to. oznacili smo prethodno dotegnut saraf na neki moment. i oznacili smo ga kako je okrenut. pojacali kljuc na veci moment i krenuli direkt dalje dotezati, saraf se nije ni mrdnuo a kljuc "okinuo" i na vecem momentu. tad smo otegnuli vijak malo i "iz zaleta" dotezali na taj veci moment i zbilja se saraf jace dotegao a "s mjesta" ni da mrdne...

Realno, ne radi se o masinama koje idu u svemir pa sve mora biti bas u detalje odradjeno ali ako se ima volje i vremena, sigurno mu ne skodi da se to odradi kako treba u vise navrata i miran si. Radi i ovako "direktno i poprijeko" al opet mislim da se trebaju postivati makar osnovne smjernice.

mirosti
30-10-17, 09:51
Kako M33 nema brezone? Pogledaj bolje.

Ima procedura kako se brezoni pripremaju da bi se uvrnuli u blok. Drze se u retkom ulju preko noci, puste da se ocede dva sata pa se tek onda uvrcu.

Marko69
30-10-17, 11:05
Motor za svo to vreme od kako je menjan dihtung nije pregrejavan a 100% sam siguran da pusta na dihtung,nego da li ima koristi od ponovnog dotezanja sad? Citam u jednoj knjizi od IMT 539 da se glava doteze na 7,5-8 daNm te da se "posle 25-50 radni sati proveri moment pritezanja navrtki glave cilindara"

Sent from my iPhone using Tapatalk

mirosti
30-10-17, 11:08
Mislim da bi ipak trebalo staviti nov dihtung i probati ispostovati proceduru pritezanja.

AcA OPEL
30-10-17, 11:42
Marko, prvo probaj sa dotezanjem jer te to nista ne kosta. Ako ne deluje nikako nemoj glavu na ravnjanje vec samo kupi novi dihtung i kao sto ti rekose tako i pritezi. Imao sam slucaj kod drugara jer nije znao kako se priteze glava pa je takoreci naguzvao dihtung. Posle je kupio nov i stezano po propisu i nikakvih problema, a to je bilo pre dve godine.

pešut
30-10-17, 13:42
Marko jel pusta ulje na desnoj strani tamo iznad alnasera? Tu je dihtug uzan i tu pritiska ulja nema to ti je povrat ulja sa klackalica i ventila. Mislim da je pre do lošeg dihtunga nego do stezanja al nema veze.
Ako hoćeš da probaš da rešiš to bez otvaranja probaj ovako. Poskidaj sva creva i žice što ti smetaju onde oko dihtunga, odmasti i operi lepo mašinom celu stranu posebno deo oko dihtunga(nemoj vozit traktor pre toga malo duže da se ulje lepo slije i ocedi iz glave). KAd se lepo osuši i nema više ulja uzmi lepo deci četkicu za likovno i osnovnu ili temeljnu boju za metal(najbolje sivu)i predji polako onaj spoj bloka i glave. Nemoj razredjivati farbu i lepo popuni dihtung. Ako ti ne uspe lepo iz prve probaj još jednom.Vrati sve i čekaj da se stegne

A ako nećeš ovako onda samo skini glavu i zameni dihtung nemoraš ništa ravnati8)

Camel Driver
30-10-17, 17:22
Preporuka!
Ovakve membrane nemojte kupovati kod mene izdržao 108 mč. kad sam radio generalku promenio za svaki slučaj a izgleda da sam napravio grešku https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171030/cf81e6a7c5ef69525fff6a7594cfc764.jpg

Marko69
30-10-17, 18:23
Marko jel pusta ulje na desnoj strani tamo iznad alnasera? Tu je dihtug uzan i tu pritiska ulja nema to ti je povrat ulja sa klackalica i ventila. Mislim da je pre do lošeg dihtunga nego do stezanja al nema veze.
Ako hoćeš da probaš da rešiš to bez otvaranja probaj ovako. Poskidaj sva creva i žice što ti smetaju onde oko dihtunga, odmasti i operi lepo mašinom celu stranu posebno deo oko dihtunga(nemoj vozit traktor pre toga malo duže da se ulje lepo slije i ocedi iz glave). KAd se lepo osuši i nema više ulja uzmi lepo deci četkicu za likovno i osnovnu ili temeljnu boju za metal(najbolje sivu)i predji polako onaj spoj bloka i glave. Nemoj razredjivati farbu i lepo popuni dihtung. Ako ti ne uspe lepo iz prve probaj još jednom.Vrati sve i čekaj da se stegne

A ako nećeš ovako onda samo skini glavu i zameni dihtung nemoraš ništa ravnati8)

Da u pravu si samo na desnoj strani pusta bas tu gde si naveo,pokusat cu to sa farbanjem ako ne uspe ide novi dihtung,hvala na pomoci

Tomić Toma
30-10-17, 20:01
To stezanje glave je poprilicno slozena prica sa savremenim zaptivacima.
Kada sam ja radio moj DM34(u stvari original englez), skinuo sam bakarni dihtung iz prve ugradnje.
Nije mi se cekalo da dobavim taj bakarni iz inostranstva, pa sam ugradio ovaj od 1000 dinara koji svi ugradjuju.
Dosta povrsina po bloku ostaje nepokriveni sa ovim azbestnim, ali kazu trgovci to je sadasnja prva ugradnja.
Svakako ovi sadasnji dihtunzi su smesni prema Perkinsovom originalu tako da zaista treba posebna procedura da ovo ne produva.
Ja sam radio na sledeci nacin:
Prvo sam stegao na 8.5dNm.
Kada je motor odradio jedan sat i digao temperaturu na radnu, sacekao sam da se ohladi na oko 40 stepeni i opet sam dotegao na 8.
Navrtke su se normalno okrenule jos po pola kruga. Znaci dihtung se slegao. Da je ostavljen tako, drzala bi ga bukvalno tezina glave.
Posle narednih 20 radnih sati stegao sam jos jednom-bila je ista situacija. Tada sam dotegao na 12 'kila' i tako sam ostavio. Od tada je odradio oko 120 radnih sati, nije 'propisao', ali verovatno zato sto ga mnogo ne forsiram.
Vidim da u okolini ljudi non stop menjaju dihtunge posle godinu dve ili tri, uglavnom na 539, a razlog je sigurno jer njihove 'majstore' mrzi(a i neznaju za dotezanje)..

Sto se tice cupanja brezona ako se steze preko 10, to se desava zato sto nisu do kraja uvrnuti u blok.

Prica mi mehanicar da ga jedan covek radio motor na Saureru i nije mogao da nadje dihtung glave. originalan bio ceo od bakra. Kako su oni pekli rkiju, uzmu dihtung i ubace ga u vruc pepeo. On se usija i oni ga okale u vodi, stave na kamion i kaze nista mu nefali.
A ja letos otvarao motor na fapu, ravnjao glave i Cobestovi azbestni dihtunzi stavljeni. Sve rupe oko uljnih i vodenih supljina namazao filmom Reinz silikona i opet na jednoj glavi odma nakon montaze pusta malo vodu na jednoj od glava a propisno stegnuto. Ja popizdeo. Sve novo, sve cisto i ravno a on pusta. Sad da li je cep na glavi ili je nesto oko dihtunga ne znam jer je srednja glava u pitanju. Uglavnom malo staklene vode je resilo problem. Sad kad odradi koju turu ide dotezanje glava ako pre toga ne izbije dihtung jer sam bio malo skeprican prema tim azbestnim naspram originalnih u kombinaciji bakar-azbest.
Kad bi hteli ovi nasi da urade dihtung koji oko vodenih i uljnih magistrala ima slilikonske prstene, to bi bilo super. Ovako sepati sa onim sto nadjes i moli Boga da ne propisa.

Bobo
31-10-17, 08:09
Kako M33 nema brezone? Pogledaj bolje.

Ima procedura kako se brezoni pripremaju da bi se uvrnuli u blok. Drze se u retkom ulju preko noci, puste da se ocede dva sata pa se tek onda uvrcu.

Ima brezone kroz sredinu u pravu si... Na njih se sarafi sklop klackalica ventila. al ostatak sve sarafi koji se sarafe direkt u blok.

mirosti
31-10-17, 10:03
Pogledaj jos bolje.
Sve su brezoni sa navrtkama.
Jedino su za klackalice dvostepeni.

ljusha
31-10-17, 13:36
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:693382-Indijci-kupuju-IMT

MONTOYA
31-10-17, 14:15
I oni će unaprediti prizvodnju, umesto teh. zaostalih traktora praviće savremene :lol:

part
31-10-17, 14:30
Ima brezone kroz sredinu u pravu si... Na njih se sarafi sklop klackalica ventila. al ostatak sve sarafi koji se sarafe direkt u blok.Druze da se ne uvredis.Siris pamet po forumu,citam i ranije stranice a koliko vidim nikad nisi otvorio imr motor.Jednom ko skine glavu zapamti 50%,kazes skidao si a nisi zapamtio osnovno.Neke savete i clanove treba zaobici.

Matic
31-10-17, 14:37
Kada to napišu novosti i kada izjavi ministar protiv poljoprivrede tu nema da ne nema istine.Prilično štur i neozbiljan tekst.

part
31-10-17, 14:37
Nije brezon iscupan. Nema 539 brezone, nego su u blok urezani navoji ali taj jedan saraf ima jako malo loze.
Ima brezone kroz sredinu u pravu si... Na njih se sarafi sklop klackalica ventila. al ostatak sve sarafi koji se sarafe direkt u blok.
E svasta procitati.

milos.jovic.140
31-10-17, 15:03
Sta da kupe kad su sve banke i poverioci ( citaj tajkuni i bagra lopovska neotesana) uzeli....

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Bobo
31-10-17, 21:38
Pogledaj jos bolje.
Sve su brezoni sa navrtkama.
Jedino su za klackalice dvostepeni.

E jebem li ga sad... Ne znam ko koga pravi ludim...

ZNAM sa 100000% sigurnoscu da je navoj iskinut na SARAFU, nisam toliko blesav. Dal ima ostale brezone ili nema to mi je trenutno manje bitno vise ne skidam glavu s traktora 2 puta godisnje, te sam tegobe prosao.

Ja i na 539 i na 549 imam SARAFE pa nisam jednom skidao glavu majku mu poljubim... Brezoni su na klackalicama i to priznajem da sam pogrijesio.

Evo iskopao na brzinu neku sliku s interneta: Vidi se da ima i brezon na kraju glave i 4 na klackalicama ostali su sarafi.

https://s1.postimg.org/13sne3xrnz/34pyt6q.jpg (https://postimages.org/)

pešut
31-10-17, 21:45
A dizne to nista?!

Bobo
31-10-17, 21:47
Dizne ne pricvrscuju glavu za blok. Prica se o dotezanju dihtunga glave.

diesel d-60
31-10-17, 21:54
Kolega misli na brezone u bloku.

part
31-10-17, 21:56
Dizne ne pricvrscuju glavu za blok. Prica se o dotezanju dihtunga glave.Au,au druze ala si ti tankog znanja za nekog ko je skidao glavu dva puta godisnje

mirosti
31-10-17, 22:05
Bobo, moracemo ti dati 'keca' iz poznavanja IMT-a. Ocena je privremena dok ne pripremis/obnovis gradivo..
Da bi popravio ocenu moraces platiti komisiji jagnjetinu ili prasetinu u solidnom poljoprivrednom restoranu.

Bobo
31-10-17, 22:10
Onda sam ja jako prosvikao kako mi se cini... :/ :(

Ovim putem javna isprika svima... :( :(

Lopi
31-10-17, 22:33
Nesto nije u redu sa glavom :D

pešut
31-10-17, 22:37
Pa nisam ja kolega Bobo mislio bukvalno na dizne nego na brezone na kojima se prvo steze glava a onda i dizne

pantelija1
01-11-17, 07:24
Sta reci o kvalitetu ja sam posle osvezavanja motora posle kupovine traktora na celih 120 sati menjao dihtung.A znam i lika koji je 3 puta u godini menjao isti.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

mirosti
01-11-17, 07:51
Kazem vam da je postupak stezanja koji sam naveo jedina kakva-takva garancija za ove sadasnje dihtunge.
Meni je samo zao sto ipak tada nisam sacekao originalni bakarni Perkins, ovako sam zaprljao i i blok i glavu.
Jednostavno, ne postoji mogucnost da sa jednim stezanjem bude obezbedjena hermeticnost sa ovakvim materijalima.

Matic
01-11-17, 08:02
Kod mene je za 3 godine urađeno 3 motora.Procedura za stezanje glave svuda ispoštovana i ni jedan da kucnem u drvo ne pušta ali je svaka glava dotegnuta nakon preštelovanja ventila nakon par sati rada.

daner
01-11-17, 08:20
Ja kad sam na 558 radio generalnu pre 4 godine glavu sam stegao na 12kg. Nisam dotezao , od tad ima 1500 radnih sati. Jos nije produvao

dr.restaurator
01-11-17, 09:40
večernje novosti
https://s1.postimg.org/1va58hhw8r/Fotografija1805.jpg (https://postimg.org/image/1va58hhw8r/)

MONTOYA
01-11-17, 09:50
IMT je zatvoren zbog dugovanja a ta dugovanja su prema domaćim bankama koje više ne postoje i prema radnicima
sad treba strani investitor koji će dobiti subvencije da pravi ono isto što je pravljeno i ranije
pa ko je ovde lud
Novcem za subvencije mogli smo i sami pokrenti prizvodnju a uz suvencije i povoljne kredite prodaja bi išla sigurno dobro

mirosti
01-11-17, 09:52
Mora da se da 10k€ po radniku iskljucivo stranom kapitalisti. To je jedino sto ce dovesti do privrednog oporavka nacije.
Jel neko sumnja u to?

galicije83
01-11-17, 10:07
Pa kad su nam rekli jevropejci da nase firme ne smemo subvencionisati jer to nije u duhu zdrave konkurencije...

Od solidne industrijske zemlje pistali smo sleparija i potrosacko drustvo...kupujmo strano da pomognemo njihovom standardu...

petarkrsmanovic
01-11-17, 10:19
Procurela mi je vodena pumpa na 539. Nisam je jos skinuo ali kada mrdam njenu remenicu ima lufta. Sta da radim, da li da je repariram ili da kupujem novu? Nesto nemam poverenja u ove istocnjacke delove.

panonac
01-11-17, 10:27
@petarkrsmanovic,mozda je bolje da ipak kupis novu ako si u mogucnosti,i kupi orginal koju proizvodi Tesanj,tako sam i ja radio.

petarkrsmanovic
01-11-17, 10:32
@panonac Kupim tesanjsku i siguran sam da nece posle 100-200 sati da zariba/procuri?

Ristaa
01-11-17, 10:42
repariraj, vise ce ti izdrzati nego nova ja ti garantujem.

Matic
01-11-17, 10:44
Dabome.Ako nije oštećeno radno kolo a ne bi trebalo uzmi kvalitetnije delove i prepakuj.

petarkrsmanovic
01-11-17, 11:12
Ok, da trazim set za reparaciju(tesanjski), ili svaki deo posebno?

Matic
01-11-17, 11:17
Mislim da nema baš Tešanjski u ponudi već sve posebno pa biraš šta želiš.

sinisa1979
01-11-17, 11:25
Nesto nemam poverenja u ove istocnjacke delove. TNS pumpe su se dobro pokazale. Ili repariraj staru.
--------------------------------------
Semering uzmi ovakav (nadam se da vidis koja je razlika izmedju ovog i standardnog). http://www.krokus.rs/proizvod-semering-pumpe-vode-539-492.html nekako se naj pokazao....

petarkrsmanovic
01-11-17, 11:29
Hvala svima, repariracu staru. Nije neki velik posao, pa kad rikne ponovo gledacu sta dalje.

Bobo
01-11-17, 19:08
Onda sam ja jako prosvikao kako mi se cini... :/ :(

Ovim putem javna isprika svima... :( :(

Jos se jednom ispricavam. Bio sam danas na selu i tek onda skuzio da sam skidao glavu s 549 a ne s 539. Na 539 nije bilo potrebe da se s time zajebavam dok mi je 549 pojeo zivce. Posto se radi o drugacijem tipu motora (DM33 a pricalo se o M33) kod kojeg brezoni koji drze brizgaljke ne drze glavu za blok (koso montirane dizne) ja sam radi toga tvrdio da nemaju veze o onome sto se prica... Totalno mi sinoc pocrnilo pred ocima, nisam samome sebi vjerovao ali danas morao ici gledati... Cini se da sam zbilja poprijeko ostario i posenilio.

smiljan123
01-11-17, 19:48
Ja sam pre par dana repariro pumpu vodenu na 533...fag lezaji po 5 marak i pakung 6 marki ...Ako se nema presa moze posluzit i veci skrip

Tomić Toma
01-11-17, 20:56
Ima da se kupi komplet set sa kolom i osovinicom. ja sak kupovao set Garant Futog. semering je prohromski, sve je lepoo dradjeno ali lezajevi nisu top proizvodjaca. Idu 2 komada 6302 lezaja i nemojte kupovati C3 lezajeve jer ce napakovana pumpa odmah pokazati luft.

MIŠO 272
01-11-17, 21:00
Ja sam isto i reparirao to je sve kratkog vjeka. Podere se i kućište pumpe i opet procuri.Prva ugradnja najduže traje stavljao sam ja i tešanj bila je nekih pet godina.Kad sam je rastavio kućište pakunga pojedeno.Sad je neka lijeva marka ugrađena 2011 godine.Na 560 sam stavio garant futog služi više od deset godina.Majstor koji se bavi opravkom traktora kaže neisplati se to reparirati samo novo.

MONTOYA
01-11-17, 21:09
Uvek repariram i dugo mi služi
uvek nova turbina, ležajeve CX koristim
dosta je bitno i da je antifriz u sistemu jer duže služi semering

Bobo
01-11-17, 23:16
isto kao i montoya, nov semering i novi lezajevi, sve ostalo staro ako se moze iskoristiti. turbina se obrusi na staklu sa smirglom a idealno je na tokarski stroj da se poravna leziste za semering i nikad problema.

Pumpe kad remont radim odnesem covjeku koji to odradi drugarski na presi i jako fino ju sastavi i nikad problema nije bilo. Jedino problem nastaje kad sam krpario od tri pumpe jednu a to nikako ne klapa, rotor ne usjeda fino na kuciste, struze jedno po drugom i katastrofa. To se nakon tjedan dana rasklima i majstor je to odmah rekao da je to krparija najgore vrste al za hicu i da posluzi neko vrijeme moze posluziti. I bio je i u pravu.

petarkrsmanovic
02-11-17, 10:37
Kako vam se cine ove masine?
:)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171102/8d16ec856a7178355453245ec6a32cac.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20171102/6cf13d08375c202cea0f49544d6d108e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20171102/a0637e7e274213d26f861fcd465ad0f9.jpg

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока

pocerina
02-11-17, 10:39
To su Mirkovi traktori.

petarkrsmanovic
08-11-17, 17:39
Imam problem sa fergom. Ne moze da primi gas, gusi se, ujutru prilikom prvog starta i recimo kad treba da povuce praznu prikolicu trecom na blagoj uzbrdici. Nebitno da li je hladan ili vruc motor.
Ulje u filteru vazduha redovno menjam i cistim zicu. Filtere za gorivo zamenio pre nepunih 50 sati.

deks
08-11-17, 18:11
Produvaj cevi od goriva, i slavinica ume da zeza, najcesce se u njoj napravi cep.

panonac
08-11-17, 18:24
Imam problem sa fergom. Ne moze da primi gas, gusi se, ujutru prilikom prvog starta i recimo kad treba da povuce praznu prikolicu trecom na blagoj uzbrdici. Nebitno da li je hladan ili vruc motor.
Ulje u filteru vazduha redovno menjam i cistim zicu. Filtere za gorivo zamenio pre nepunih 50 sati.
Motor nedobija dovoljno goriva,neki uzrok postoji,pa kreni redom,mozda je i casica za gorivo zagusena.

smiljan123
08-11-17, 18:48

Ureko si ga sa onim videom u oranju....

petarkrsmanovic
08-11-17, 20:29
Hvala momci. Prekontrolisao sam taloznu casicu. Sutra cu da skinem dovod do AC pumpe pa da vidim da li ide gorivo prirodnim padom na crevo.
Smiljane, moguce, moguce. Lkl{{

aca74
08-11-17, 21:18
A sito na čašici i sito u boš pumpi? Pogledaj i to.

petarkrsmanovic
09-11-17, 14:48
Hvala svima na savetima, prekontrolisao sam sva creva, slavinu, sito, zamenio filtere i na kraju se ispostavilo da se polugica za gasenje nekako iskrivila i da ne vraca do kraja, nekih 2mm. Ispravio, namestio da ona vilica udara u granicnik i traktor se odmah preporodio. :lol:

577
10-11-17, 17:16
https://www.youtube.com/watch?v=t8h8gSTHkE8

landini
13-11-17, 18:02
Koliko se krecu cijene prednje vuce tj samo prvog mosta bez tockova, ukljucivaca, kardana itd za 577?

CetojevicM
13-11-17, 18:18
Ukljucivac je 610 maraka ako se ne varam, video sam ga u jednoj trgovini u Banja Luci

Evo i oglasa
https://www.olx.ba/artikal/26927165/prednja-vuca-imt-dijelovi-549dv-560dv-567dv-577dv/

Milos88_
14-11-17, 13:05
Da li moze da se montira, tj da li pase kabina od imt549 na 560 stari tip? Konrektno ova....https://www.kupujemprodajem.com/Kabina-imt-542-549-52973994-oglas.htm

Glackop
14-11-17, 22:40
Usput da pitam kada je vec kabina na slici,imam istu a ne mogu nigde da pronadjem desni retrovizor za nju,znaci komplet mi fali,zna li neko gde ima/nije valjda da fabricki nije imao kada vidim da ni na ovoj nema? Ili je desni bio kao dodatna oprema^-^

Matic
14-11-17, 22:48
Landini to je vrlo složeno pitanje.Da li je novi tip p.vuče ili stari?Stanje komponenti...

landini
15-11-17, 01:01
Moze glat, ja stavio na svoj 560 kabinu sa 542/9.
Maticu novi tip. Kardan sa desne strane traktora, a cilindar volana na vuci.

Matic
15-11-17, 08:17
Jel mislimo na novi tip planetarnog sistema bez sunčanog zupčanika sa kratkom poluosovinom na koju se navlači zupčanik?

Milos88_
15-11-17, 08:54
@landini uf ako mzoe to bi bilo super

@Glackop ima na kupujemprodajem iz Zr ako se ne varam bas neki lik prodaje retrovizore za imt traktore

Rkman
15-11-17, 12:37
Gde bi mogao da nadjem radionički priručnik za imt 5106? Konkretno treba mi šema menjača kako idu brzine, presek gde se vide zupčanici i vratila u menjaču?

Bubu
15-11-17, 13:15
Mislim da imam ja ali nemam skener, jedino da ti posaljem fotku zeljenih stranica?

MONTOYA
15-11-17, 14:34
Gde bi mogao da nadjem radionički priručnik za imt 5106? Konkretno treba mi šema menjača kako idu brzine, presek gde se vide zupčanici i vratila u menjaču?
Imam ja katalog i priručnik, mogu slikati pa ti poslati na viber
ili ako hoćeš kontakt čoveka koji prodaje tu literaturu

Rkman
15-11-17, 15:33
Bubu, MONTOYA, mozete mi poslati na PP a moze i na viber, samo mi treba deo o menjaču, pišem seminarski za faks pa mi treba sve to, hvala unapred :)

Marko69
15-11-17, 15:36
Koliko li vredi IMT 539 1987 god.prodaje ga stric i cijeni ga cca.4- 4,500 eura,Traktor je vrlo malo radio kod njega ima nekih 4 jutra obradive zemlje i to je sve.Jedino sto je on drugi vlasnik i kupio ga je sa nekih 4-5 godina starosti.Mozda bih ga i ja kupio ali me muci to kakav je bio prethodni vlasnik.Traktor nije paljen od prosle jeseni i juce kad sam stavio akumulator upalio je bez grejaca od prve,samo sto sam darnuo kljuc on sastavi to me bas zacudilo.

petarkrsmanovic
15-11-17, 15:48
Skupo je to.

mixer87kac
15-11-17, 16:21
539 - 4.500 € !? I onda kazu skupa ti brena za 7.000 €...!

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока

Ristaa
15-11-17, 16:25
tako se i krecu cene za dobrog 539

Matic
15-11-17, 16:28
539 može da radi sve i svašta dok Brena ipak ne može.

putin
15-11-17, 16:36
Шта скупо,тај трактор у Бијељини иде без проблема по те паре.неће дуго бити на продају,рођак је продао такав али више израђен 88 год за 4500е пре 10 година,па купио нов тада за 6500е са подстицајем пре увођења пдв,и продао га за 4500е 2015 са 5000рх.да би купио новог тафеа.

Petar97
15-11-17, 16:48
Ako ima kabinu i nema mnogo radnih sati, u dobrom stanju mislim da je realno oko 3500-4000e
Pre par godina smo prodali 539 '81 god. bez kabine u radnom stanju ali motor pri kraju za 2400e

Inace smatram da je 539 precenjen, za slicne pare kupis 540,542 ili cak 560. Doduse stare linije ali ipak dosta jaci traktori od 539.

ivanz
15-11-17, 16:51
Neki dan 539 napunio godinu dana kod mene i odradenih 560 radnih sati......da li je to puno ili malo, neznam.....za te sate nije bilo problema, osim onog semeringa na radilici kod kvacila koji je poceo kapati, drugo nista

Ristaa
15-11-17, 16:55
sto se tice laksih poslova, okretnosti, preglednosti, sve na dohvat ruke, tu je 539 prvenac, ne mogu mu prici ni 560, ni 542, kod njih primera radi pola stvari oko sebe ne vidis od ogromnih blatobrana, dok na 539 to nije slucaj

CetojevicM
15-11-17, 17:22
Kod 539 najveci nedostatak su pedale kvacila i kocnica koje se pritiskaju na dolje, to bas umara vozaca.

daner
15-11-17, 18:43
Sta to radis sa 539 da toliko gledas oko blatobrana leba ti ?
Za te pare 549 moze da se uzme naspram kojeg je taj 539 express lonac na koturaljkama.Sve sto je falilo na fergusonu na 549 je ubaceno .5 brzina, jaci prednji trap,jaci hidraulik, tezi 300-400kg stim da je zadrzao gabarite na tockovima. Cak je i pregledniji , nozni gas itd itd.Koja je to sad prednost 539?Ni okretniji nije kad se poskidaju granicnici sa prednjeg trapa na 549.

Dobrinčan
15-11-17, 18:48
Imam 539,nemam 549 ali se u potpunosti slazem sa daner-ovim postom!

Ristaa
15-11-17, 18:51
imam i 542 i 539, slazem se i ja sa danerom, ali lagodniji je 539 za te poslove sta god da kazes, svi imaju jedan ili vise jacih traktora i 539? slucajnost? sto nisu uzeli 542,549? imali su para i za njega sigurno.
i nije pregledniji od 539 nema teorije

ivanz
15-11-17, 19:03
533/539 je zakon, sto on da nemoze napraviti a 549 moze????

549 je najvise za manja gospodarstva i gdje je on jedini traktor, pa je jaci u oranju i pripremanju od 539, a opet mozda nesto okretniji od 560.....vise brzina za lakse poslove meni nije potrebno.....

gromil
15-11-17, 19:19
Imam ja 539 i 549."Fergo" mi ostaje u dvoristu dok sam ziv a 549 cu pvom prilikom sutnuti.

ivanz
15-11-17, 19:56
Najvise nevolim taj mjenjac kako sam imao 577, pa otisli sinhroni i nije htio u 4 i 5, kod 3 brzinskog mjenjaca nema tih problema......zato imam 539 i 560, od toga 18g sam vozio 533 koji je napravio 6000 sati kod mene, i nikad nije raden mjenjac, a ni skinut poklopac hidraulika, motor je palio sa sprejom, jer je bio gotov, a koliko je jos odradio prije mene, najveci kvar je bilo kvacilo, otisle pracne i to 2 puta, jednom promjenio samo karike koje su vec kao nove imale dosta lufta i odradio dizne, al nije se tada imalo novca da se bolje uradi.....taj je sve zaradio sto sada imam

Marko69
15-11-17, 19:57
Ovaj ima kabinu i samo sto sam zaboravio napomenuti da su mu zadnje gume pri kraju a sto se tice limarije nigde nije ogreban,dole mu je auspuh.Neznam nesto razmisljam da ja prodam svoj 91 godiste i kupim,najvise me odusevio sto je nakon godinu stajanja i na ipak hladnijem vremenu upalio bez grejanja kao auto benzinac.Jedino neznam zasto mu pritisak ulja nije na hladno preko 4 nego nesto ispod.Moj 539 dosta teze pali na hladno ali kad upali pritisak ulja mu na leru prelazi 4

ivanz
15-11-17, 20:09
Moj nedize na 4, mislim da neide preko 3 bara al i nepada ispod 2,5 budem bas pogledao u radu, dok 533 je dizao na 4,5 a kad se ugrije nakon par sati pada na 0,8bara na leru a na gasu nije bio iznad 2 bara

Marko69
15-11-17, 20:20
Eto napomenuo sam i to premda smo o tome vec mnogo puta polemisali pa da me sad ko ne grdi,nije to merodavno toliko za procenu motora,nego da pitam jos i ovo da li se auspuh moze na traktoru koji je bio dole promenit pa stavit gore,naravno da se dokupi onaj dio grane..Nekad sam slusao price kao u fabrici se odredjuje kojem motoru treba gde auspuh i da nije dobro menjat u sta ja licno neverujem,nema mi nikakve logike bio dole ili gore

Petar97
15-11-17, 20:24
Moze vrlo lako, samo kupis koleno na gore, a lonac mozes i stari da iskoristis samo ga malo skratis i navaris krivinu gore da ne ulazi voda. ili kupis ceo auspuh. A za to da je predodredjen motor sta da kazem :lol::lol::lol:

Mozes malo da mu spustis cenu zbog losih guma, nove zadnje gume 11.2 su ti oko 350e, a 12.4 oko 500e pa ti vidi

Ristaa
15-11-17, 20:26
ja sam kod mene na 542 sa fabricki donjeg auspuha prebacio gore, nista ne smeta, mnogo brate davi dim nazad kad se kaci nesto.

daner
15-11-17, 20:34
533/539 je zakon, sto on da nemoze napraviti a 549 moze????

549 je najvise za manja gospodarstva i gdje je on jedini traktor, pa je jaci u oranju i pripremanju od 539, a opet mozda nesto okretniji od 560.....vise brzina za lakse poslove meni nije potrebno.....Sta moze 549?Evo moj npr vuce dve uvrsene zmajevke kukuruza 35 na sat sto 539 ne moze ni 20 ako i moze u opste da ih vuce trecom brzinom , nosim tereta 800 kg na polugama sto 539 ne moze, jaci masu na kardanu za presu npr ,prosle god kum vozio bale soje sa 539 i kad su natovarili dve zmajevke bala ferguson ni makac , otkacim presu zakacim prikolice i bez da zaslajfujem izvucem iz njive .Ne pricati koliko je kabina udobnija , u 539 kad ulazim nervni slom dobijem ( visok sam 196).Sprcen skucen , kabina jebena katastrofa duva sa svih strana, mali rezervoar, akumulator zameniti nauka.
Sto svako domacinstvo ima 539 a ne 549? Rodjaci 549 je bio skuplji 4-5000eur nov od fergusona.
Budimo realni nema mesta poredjenju.Svako od nas moze da nesto voli al realnost je realnost.

I ja vozim cuveni 558 koji svi nesto hvale a kude 560 a na 560 otklonjeno sve sto je bilo lose na 558. I sad kao 558 bolji traktor , kako da ne. Samo sto je razlika izmedju 549 i 539 mnogo mnogo veca nego 558 i 560.

Marko69
15-11-17, 20:35
Ma da to i jeste glavni razlog,bogami i dosta je bucnije u kabini kad je dole auspuh,a za ovo da je predodredjen znao sam da ce te se smejati,mislim na auspuh

petarkrsmanovic
15-11-17, 20:40
549 da ima bocne reduktore bio bi samo takvo traktorce.

Marko69
15-11-17, 20:42
Meni je najzalivije sto se imt vise ne rade

577
15-11-17, 20:59
Najvise nevolim taj mjenjac kako sam imao 577, pa otisli sinhroni i nije htio u 4 i 5, kod 3 brzinskog mjenjaca nema tih problema......zato imam 539 i 560, od toga 18g sam vozio 533 koji je napravio 6000 sati kod mene, i nikad nije raden mjenjac, a ni skinut poklopac hidraulika, motor je palio sa sprejom, jer je bio gotov, a koliko je jos odradio prije mene, najveci kvar je bilo kvacilo, otisle pracne i to 2 puta, jednom promjenio samo karike koje su vec kao nove imale dosta lufta i odradio dizne, al nije se tada imalo novca da se bolje uradi.....taj je sve zaradio sto sada imam

Koliko je imao sati naprave isto sati ko 3 brzine.
brat zamjenio sinhron i vozi ali koliko se ljepse salta od 560.
samo radi toga ali dobar je jedan i drugi

petarkrsmanovic
15-11-17, 21:05
Zar ti nisi ne tako davno pljuvao 577 i petobrzinski menjac?

ivanz
15-11-17, 21:08
577 stari tip, sto ocekivati, kupljen u Baranji, naradio se, vukao kao tenk, al sto mu vrijedi kad nije imao servo volan, najveci nedostatak.....druga je prica 577 novi tip..... Kad sam kupovao 539, najvise sam se dvoumio da uzmem 549, al posto imam 560, onda sam se ipak odlucio za 539, i na 549 se teze okrecu markiri na sijacici, pa otvaranje rasipaca, ukljucivanje prskalice, sve mi to lakse na fergusonu, mozda je i navika, jer ga vozim 20 godina

bojcetic
15-11-17, 21:12
Sta moze 549?Evo moj npr vuce dve uvrsene zmajevke kukuruza 35 na sat sto 539 ne moze ni 20 ako i moze u opste da ih vuce trecom brzinom , nosim tereta 800 kg na polugama sto 539 ne moze, jaci masu na kardanu za presu npr ,prosle god kum vozio bale soje sa 539 i kad su natovarili dve zmajevke bala ferguson ni makac , otkacim presu zakacim prikolice i bez da zaslajfujem izvucem iz njive .Ne pricati koliko je kabina udobnija , u 539 kad ulazim nervni slom dobijem ( visok sam 196).Sprcen skucen , kabina jebena katastrofa duva sa svih strana, mali rezervoar, akumulator zameniti nauka.
Sto svako domacinstvo ima 539 a ne 549? Rodjaci 549 je bio skuplji 4-5000eur nov od fergusona.
Budimo realni nema mesta poredjenju.Svako od nas moze da nesto voli al realnost je realnost.

I ja vozim cuveni 558 koji svi nesto hvale a kude 560 a na 560 otklonjeno sve sto je bilo lose na 558. I sad kao 558 bolji traktor , kako da ne. Samo sto je razlika izmedju 549 i 539 mnogo mnogo veca nego 558 i 560.

Sa dve uzvrsene zmajevke kukuruza tj 16t tereta mtz 820 sa 4t ima poteskoce da krene, 35 na sat moze da ih vuce ali pritom da na auspuh bljuje vatru. Sada ispada da 549 sa 47ks je mocniji od rusa. Da ne govorim 35km/h i sa 100ks kada saltas u najvecucu brzinu treba mu vremena da provuce.

Same
15-11-17, 21:21
Da kazem i ja nesto. 1999 otac i djedj u kupili 539 jedva nasli da kupe novog, mislim cak u NS. 20005 prodan sa preko 5000rs, cijena 4750€, tad jedini traktor u domacinstvu. Covjek se sa njim prezadovoljan. Kupljen opet 539, koji je i dan danas kod mene, sat nakon 2.5 god stao na 2800rs, sad ima sigurno 5000rs. Jednom vec radjena radilica na specijalu. Posle 3 god kupljen 558, nardio se momacki kod mene, prodan u komsiluk, momak i dan danas radi sa njim. E sad porediti 539 i 549 nije bas realno, 10ks je ipak puno. Kod nas je 539 trakor na cijeni, svaka kuca posjeduje taj traktor, i zato drzi cijenu. E sad gdje u domacinstvu ima jedan traktor preporucio bih 549, a gdje se kupuje drugi traktor izbor pada na 539. Kod mene 539 nosi samo rasipac gnojiva, prskalicu 500l i sakupljac sijena. A koliko vrijedi 539, 91 godiste, sa 200rs? I da mislim da nije realno da 539 vozi dvije zmajevke...

MIŠO 272
15-11-17, 21:22
Svaki od tih traktora ima svojih prednosti i nedostataka.Zavisi koje operacije vlasnik radi i kojim priključcima raspolaže, Kod nas u krajini obično ko više zemlje obrađuje ima neki 533 ili 539 i uz njega neki 558 ili 560 za teže radove.Rjeđe je 542-549 jedini u domaćinstvu ili ko ima težu zemlju za obradu pomoć nekom duplaku od 60 -70 ks.Sitni poljoprivrednici rade sa 533-539.Prikolice su jednoosovinke do 5 tona.

pocerina
15-11-17, 21:38
Kakav je 5106 na kardanu?
Znam da je pisano da neke serije imaju problema, najviše me interesuje zbog silokombajna i djubretarke...

MONTOYA
15-11-17, 21:46
Ima dva tipa, a razlika je u samom sklopu hidraulične spojnice sa kojim se uključuje
prve serije su imale problema sa tim i retko na kojem radi, mislim da od 85god je taj problem otklonjen
na mom traktoru sam izbacio tu spojnicu i namestio direktno, tako da kardan uvek radi
inače ima dve brzine 540 i 1000 obrtaja na 2000 o motora

pocerina
15-11-17, 21:55
Koje je tvoj godište?
Jel sad ne možeš uopšte da iskljucis Kardan?

petarkrsmanovic
15-11-17, 22:01
Ja sam cuo od coveka koji je tu spojnicu remontovao da je novi tip poceo da se ugradjuje 1989. godine.

MONTOYA
15-11-17, 22:01
Moj je 84
ne mogu da ga isključim
mislio sam da kupim za njega silo kombajn 2 reda pa mi je to bilo najjednostavnije a trajno rešenje

pocerina
15-11-17, 22:07
Onda bi silokombajn morao stalno da radi, jedino da skidas Kardan u transportu.

MONTOYA
15-11-17, 22:17
Da, to nije problem

daner
15-11-17, 22:20
Sa dve uzvrsene zmajevke kukuruza tj 16t tereta mtz 820 sa 4t ima poteskoce da krene, 35 na sat moze da ih vuce ali pritom da na auspuh bljuje vatru. Sada ispada da 549 sa 47ks je mocniji od rusa. Da ne govorim 35km/h i sa 100ks kada saltas u najvecucu brzinu treba mu vremena da provuce.Prijatelju dodji lepo u selo pa pitaj ljude koga sam sve obilazio po putu, ruse 820 ladnjaka ,kejsove 90ks isto , rus 892 mi je bezao bio je brzi. Merio navigacijom brzinu a ne traktormetrom. Stim da je 549 odvrnut ima sigurno 2800 obrtaja..Skala udari u granicnik a on jos ubrzava.Sto sam voleo da im vidim facu kad me vide da ih obilazim , ljudi gledaju i ne veruju :-)
Treba i meni vremena da se zaletim do te brzine ali toliko ide. Treba mu kilometar da navuce sigurno i vise.
558 npr ne moze zapeti sa njim , on ne moze savladati prelaz iz druge u trecu udavi se bukvalno bez obzira sto je jaci.549 ga unisti u transportu.

Probaj rusa sa dve zmajevke iz osme zec u devetu zec ubaciti, ima da se teli i dimi ko lokomotiva 2 coska dok navuce.
Moras osmom zec navuci do kraja pa deveta kornjaca navuci pa tek deveta zec.Znam vozio 892 x puta

MONTOYA
15-11-17, 22:23
Drugar je imao 549 sa 13,6-28 gumama, punu zmajevku je vukao 4-tom, 5tom nema šanse
nov traktor....

bojcetic
15-11-17, 22:29
@daner
Ok.;D}

daner
15-11-17, 22:30
Evo sad cu vuci jednu zmajevku 38km/h punu sa motorom koji nikad pipnut nije 1991 god.Tuce godisnje 400-500rh i poceo da duva na iber.Prvi put kad budem vukao snimam i postavljam. Da ne ode u temu lovacke price.

BobanNB
15-11-17, 23:04
Две пуне змајевке са 549 и обилази руса????? Ајде [emoji23][emoji23][emoji23]

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

jjova
15-11-17, 23:20
Ma, verujemo.

Bobo
15-11-17, 23:50
Две пуне змајевке са 549 и обилази руса????? Ајде [emoji23][emoji23][emoji23]

Gdje pise da je s dve pune zmajevke obilazio ikoga? Citajte malo s razumjevanjem sta covjek pise...

Ne znam za ravnicarski kraj al gdje ima brda i nagiba, 549 puno stabilnije i sposobniji traktor nego 539, u "povrsinskim radovima" se ne mogu po nicemu mjeriti. 4 reda kultivator s kutijama za gnojivo, 539 ljulja gadno i zanosi, 549 samo ide, sijacica 4 reda s kutijama za gnojivo 539 nema sta raditi u brdu, 549 ide. Komfornija kabina, povoljniji polozaj sjedenja i noznih komandi, jaci hidraulik, bolji prednji trap bolje rasporedjena tezina za sitnije poslove... Jednostavno mislim da nema 539 ni jednu prednost nad 549 u bilo kojem poslu.

jjova
16-11-17, 00:05
Znaci, 558 više nije najbolji traktor? A bas sam mislio da kupim jednog... izgleda da ću 549.

landini
16-11-17, 01:43
Jel mislimo na novi tip planetarnog sistema bez sunčanog zupčanika sa kratkom poluosovinom na koju se navlači zupčanik?

Nisam te bas razumio oko suncanog, a navlaci se mali zupcanik na poluosovinu. >:({

ivanz
16-11-17, 05:46
Kakav je 5106 na kardanu?
Znam da je pisano da neke serije imaju problema, najviše me interesuje zbog silokombajna i djubretarke...

Meni rekli da traktor nije los ako necu koristiti kardan, i remont hidr pumpe odraditi u nekoj firmi u Sabcu, jer kao oni jedini to znaju napraviti kako treba, u bivsoj drzavi su bili specijalizirani za te pumpe, al zaboravio ime firme......taj traktor bi meni bio odlican, al se bojim kupiti, kod nas oko 5-6000€

pocerina
16-11-17, 07:11
Meni to bar ne bi bio problem, živim 10 km od Šapca, mada ako su oni u bivšoj državi bili specijalizovani onda ta firma danas verovatno ne postoji.

Matic
16-11-17, 07:27
Landini to je skuplja varijanta komponenti.

BobanNB
16-11-17, 07:32
Sta moze 549?Evo moj npr vuce dve uvrsene zmajevke kukuruza 35 na sat sto 539 ne moze ni 20 ako i moze u opste da ih vuce trecom brzinom , nosim tereta 800 kg na polugama sto 539 ne moze, jaci masu na kardanu za presu npr ,prosle god kum vozio bale soje sa 539 i kad su natovarili dve zmajevke bala ferguson ni makac , otkacim presu zakacim prikolice i bez da zaslajfujem izvucem iz njive

@Bobo ево где пише + #29887 пост
Ја носио 600 кг свиња + кетрец, на полугама па се пропиње као Дамјанов зеленко, скоро да је ишао куд је он хтео...а још ово да није зашлајфовао на њиви са две змајевке натоварене балама па то бајка поготово кад креће, а мало је 549 тежи од ферчике да би то могао тако. Мало звучи невероватно, зар не?

mirosti
16-11-17, 07:55
Meni rekli da traktor nije los ako necu koristiti kardan, i remont hidr pumpe odraditi u nekoj firmi u Sabcu, jer kao oni jedini to znaju napraviti kako treba, u bivsoj drzavi su bili specijalizirani za te pumpe, al zaboravio ime firme......taj traktor bi meni bio odlican, al se bojim kupiti, kod nas oko 5-6000€

Mislim da je to firma Mikron iz Cacka.

daner
16-11-17, 07:58
Ја носио 600 кг свиња + кетрец, на полугама па се пропиње као Дамјанов зеленко, скоро да је ишао куд је он хтео...а још ово да није зашлајфовао на њиви са две змајевке натоварене балама па то бајка поготово кад креће, а мало је 549 тежи од ферчике да би то могао тако. Мало звучи невероватно, зар не?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плугаMalo tezi ,samo 400kg, Drugar je nosio prskalicu sa 700L vode i tegovima napred sa 549. Ja ne znam sta je vama tu cudno, na 549 je hidraulik od 560.

BobanNB
16-11-17, 08:29
Кад имаш тегове онда може да носи. Али без тегова тај терет нема шта да тражи на њега, предњи точкови у ваздуху.

ivanz
16-11-17, 08:34
Mislim da je to firma Mikron iz Cacka.

Ili je ta, sada vise nisam siguran, al taj majstor odrzava nekoliko 106ica i kaze da gdje god da odrade pumpu, nije dobro, samo na tom mjestu

Matic
16-11-17, 10:53
549 i jeste 560 samo bez bočnih reduktora i sa manjim motorom.

jjova
16-11-17, 11:04
A sto je menjac razlicit nikom nista?

Matic
16-11-17, 11:06
E da do menjača je stvar.
Dane da kojim slučajem imaš 577 DV ti bi sa njim vukao petobrazdni plug. >:({

pocerina
16-11-17, 11:06
Manji motor, nema bočne reduktore, slabiji motor, jedino je kabina kao na 560 i možda hidraulik.

North ARMY
16-11-17, 11:08
Kog sam ja kupovao Rusa kad 542-549 moze da ga obidje sa 2 pune zmajevke ...

Matic
16-11-17, 11:12
N.A kad ušparaš para doplati za 549.

jjova
16-11-17, 11:13
A i 549 je manji potrosac od rusa.

Matic
16-11-17, 11:15
Još bi i goriva ušparao. Lkl{{

North ARMY
16-11-17, 11:15
Maticu ako nadjem budalu da uzme veceg potrosaca,neokretnijeg i jos gore sporije vuce 2 zmajevke.

Ristaa
16-11-17, 11:17
evo ja cu ispasti dobar covek pa da ti ponudim da menjamo rusa za 542, eto on cak i manje trosi od 549...ne moras mi nista doplacivati

Matic
16-11-17, 11:18
Ne može.549 ima više vatre. :lol:

North ARMY
16-11-17, 11:21
https://www.youtube.com/watch?v=0zP7wrETmB0
Ovako i ja ili doplata ili nista.

Ristaa
16-11-17, 11:22
cenis a??
https://youtu.be/mg13pHKQw_4

moj je desni naravno, levo je 549

Matic
16-11-17, 11:25
Risto jeste li bar videli da li je muško ili žensko kada ste ga podigli gore? :lol:

mirosti
16-11-17, 11:29
Ili je ta, sada vise nisam siguran, al taj majstor odrzava nekoliko 106ica i kaze da gdje god da odrade pumpu, nije dobro, samo na tom mjestu

Da, to je ta firma.
Vlasnik ok covek, pouzdan..

Ristaa
16-11-17, 11:29
musko se ne predaje tako lako! [emoji38]

BobanNB
16-11-17, 11:54
Нема 49 шта да тражи са 42 [emoji23][emoji23][emoji23]
Ма и рус би био на прегледу пола [emoji39]

Kačerac
16-11-17, 13:51
Imadosmo u domacinstvu Imt-549 preko 27 godina (od decembra 1986 do kraja 2014 godine) i sada procitah neke stvari o istom i ne mogu cudom da se nacudim (kakvu sam ja "ragu" imao spram nekih ovde)....

Prvo o brzini - iz mog iskustva on jeste dosta brz traktor u transportu - ali ISKLJUCIVO na ravnom terenu....Cim naidje na osrednju uzbrdicu (duzu od 50m) na njegovu petu brzinu mozete slobodno da zaboravite (pa makar vukao samo i praznu prikolicu jednoosovinku)....Evo naprimer od benzinske pumpe do moje kuce u selu ima jedna osrednja uzbrdica od oko 70-80m i nikada (ni kada je bio nov, ni posle generalnih) mi nije uspelo da uz istu isteram praznu prikolicu 5-om brzinom a "zaletao" sam ga 1000 puta (i uvek poslednjih 10 metara je morao u cetvrtu).Pretposlednje godine pre prodaje sam sa njim vukao zito u mlin u Misacu.Ja sam isao sa 549 i jedno 2000-2500kg tereta a stric sa Zetorom 6211 (koji jeste 14 konja jaci ali ima max.brzinu za 4-5km/h manju) i oko 1000 kg tereta vise....
Pobegnem ja njemu na pravcu malo, al cim dodjemo uzbrdo on je brzo iza mene....Kada smo poceli da penjemo uz Bukulju ja sam isao 4->3->2 a on sve vreme 5 i 4 (posto sam ja "kilavio" ispred morao je da prebaci i u trecu) i da nije bilo kola iz suprotnog smera mogao je komotno da me obidje i da izadje na vrh par minuta pre mene...

Nizbrdo jos gore....Traktor (549) iz mog iskustva NIMALO ne moze da koci motorom i veoma lako zalece i nabija "ler gas" a i kocnice mu nisu nista "spektakularno" (cak ni kada su nove a kamoli posle par hiljada sati koriscenja).

Sto se tice poredjenja sa fergusonom.Ferguson je okretniji traktor (549 ima dosta masivniji prednji trap ali je tezi na volanu, mnogu mu vise prostora treba da ga okrenes itd).Naravno 549 je bolji za oranje, tanjiranje isl.
Mislim da u transportu nije velika razlika u brzini izmedju ova dva (mada sam ja poslednjih 10-ak godina imao na 549 "dvanestkinje" pozadi umesto fabrickih 13.6.28 pa je bio malo sporiji).Ferguson (ja sam uvek vozio model bez kabine i samo takav bi uzeo da mi bude pomocni-mali traktor) je zahvalniji za radnje tipa kosenje, prevrtanje sena, prskanje isl...
Ako bih bas morao da uzmem samo jedan verovatno bih opet uzeo 549 zbog oranja isl....ako bih morao da uzmem neki od ova dva kao pomocni uz neki veci tj. "cetvorku" uvek bih bez razmisljanja uzeo fergusona (bez kabine)...

petarkrsmanovic
16-11-17, 14:26
A pa nije fer, ti vozis traktor po brdu, to se ne vazi.

Matic
16-11-17, 14:32
E a jeste li se zapitali da li je 549 od kolege Daner možda čipovan.

panonac
16-11-17, 14:37
Kod mene u selu svi koji imaju velike trektore pokupovali i fergusone koji ih verno sluzi u svim poslovima,vece traktore koriste samo za neke teze poslove.

577
16-11-17, 14:43
Zar ti nisi ne tako davno pljuvao 577 i petobrzinski menjac?

Jok 3 brzine sam pljuvao to mi je najviše žao jer nije na 560 kao na 577 mjenjač.

mirosti
16-11-17, 15:01
Mislim da je mnogima jasno da malo zakrenuta pumpa unapred moze doneti i do 5% snage koja moze biti odlucujuca u nekim situacijama.
Jos ako je covek odvrnuo do 2800 obrtaja, onda je jasno da se taj traktor prilicno drugacije ponasa.
Imao sam prilike videti dosta razlicitih 539 po ostrini i snazi..

milos bota
16-11-17, 15:02
evo ja cu ispasti dobar covek pa da ti ponudim da menjamo rusa za 542, eto on cak i manje trosi od 549...ne moras mi nista doplacivati

Manje troši 549 ima oba pa vidim razliku

daner
16-11-17, 15:30
E a jeste li se zapitali da li je 549 od kolege Daner možda čipovan.Naravno da jeste , cipovao sam mu onaj sraf na pumpi (granicnik) pa sad ima 2800 obrtaja :-)

IvicaR
16-11-17, 15:54
Pisao sam o tome ovde vec. Za lake poslove imao sam nekada 533, sada imam 542 i 549. Sto se tice udobnosti, okretnosti,lakoce rada mislm da 542 i 549 nemaju premca. Visok sam 186 cm i nikad nebih pozeleo vise da vozim 539 ili 533. Traktor bez kabine je besmislica u savremenoj poljoprivredi. Da ne zaborvim da napisem 542 i 549 imaju hidraulicne volane. Za teze poslove imam rusa 821. Sa svakim traktorom naravim godisnje po 300 sati i sam sa lakocom radim svojih 60 kj zemlje. Imao sam nekad 560 i njemu zameram da je neokretan i ima lose kocnice.

cika_laza
16-11-17, 16:11
A zbog cega je traktor bez kabine besmislica u savremenoj poljoprivredi?

IvicaR
16-11-17, 16:53
A zbog cega je traktor bez kabine besmislica u savremenoj poljoprivredi?
Kabina stiti od sunca, kise, prasine i sto je najvaznije od herbicida i prignjecenja u slucaju prevrtanja. I da malo popravim stvar to je po MOM misljenju besmislica koristiti traktor bez kabine. Inace cenim i druga razmisljanja i razloge za ta razmisljanja.

Kačerac
16-11-17, 20:20
Pisao sam o tome ovde vec. Za lake poslove imao sam nekada 533, sada imam 542 i 549. Sto se tice udobnosti, okretnosti,lakoce rada mislm da 542 i 549 nemaju premca. Visok sam 186 cm i nikad nebih pozeleo vise da vozim 539 ili 533. Traktor bez kabine je besmislica u savremenoj poljoprivredi. Da ne zaborvim da napisem 542 i 549 imaju hidraulicne volane. Za teze poslove imam rusa 821. Sa svakim traktorom naravim godisnje po 300 sati i sam sa lakocom radim svojih 60 kj zemlje. Imao sam nekad 560 i njemu zameram da je neokretan i ima lose kocnice.

Izvini druze ali meni je kada u leto odem na Rajac (850m nadmorske visine) da kosim livadu od 3 hektara u komadu i treba u toku dana da sidjem sa njega 50 puta (ako sam sam tj. nema niko da mi pomogne) i usput dok kosim gledam da ne udarim u kamen isl. mnogo prakticniji Ferguson bez kabine (po kisi ne kosim, ne skupljam, ne baliram isl)...
Naravno u sumi, kod transporta isl. kabina je zakon, ali postoje i poslici gde je traktor bez kabine mnogo zgodniji i zahvalniji....

Fabricki hidro volan na 549/542 (ja ga nisam imao) je "nedaj boze nikome".Mnogo spona, losa klackalica nema lezaj, i navoj na matici klackalice (veoma mala matica) hoce da se zezne i da spadne matica i sve pod traktor ode i posle kastrofa (samo da skocis na vreme sa njega da ne zavrsis kao jedan moj komsija zajedno sa traktorom u potoku)...Aj sto su ga napravili tako pre 30 godina, nego sto nista za tih 30 godina nisu uradili da ga poboljsaju...I da, tesko da je 549/2 okretniji od Fergusona.

ivanz
16-11-17, 21:42
560 u akciji, danas prije podne pada kisa, popodne oranje, bez špere

https://s17.postimg.org/ycsh48jln/DSC_0507.jpg (https://postimg.org/image/ycsh48jln/)

https://s17.postimg.org/d34utey63/DSC_0503.jpg (https://postimg.org/image/d34utey63/)

https://s17.postimg.org/3jzrdan2j/DSC_0509.jpg (https://postimg.org/image/3jzrdan2j/)

https://s17.postimg.org/ogvzhzve3/DSC_0505.jpg (https://postimg.org/image/ogvzhzve3/)

Bobo
16-11-17, 22:39

Nauci se citati...

Kog sam ja kupovao Rusa kad 542-549 moze da ga obidje sa 2 pune zmajevke ...

I ti isto...

Imadosmo u domacinstvu Imt-549 preko 27 godina (od decembra 1986 do kraja 2014 godine) i sada procitah neke stvari o istom i ne mogu cudom da se nacudim (kakvu sam ja "ragu" imao spram nekih ovde)....

Prvo o brzini - iz mog iskustva on jeste dosta brz traktor u transportu - ali ISKLJUCIVO na ravnom terenu....Cim naidje na osrednju uzbrdicu (duzu od 50m) na njegovu petu brzinu mozete slobodno da zaboravite (pa makar vukao samo i praznu prikolicu jednoosovinku)....Evo naprimer od benzinske pumpe do moje kuce u selu ima jedna osrednja uzbrdica od oko 70-80m i nikada (ni kada je bio nov, ni posle generalnih) mi nije uspelo da uz istu isteram praznu prikolicu 5-om brzinom a "zaletao" sam ga 1000 puta (i uvek poslednjih 10 metara je morao u cetvrtu).Pretposlednje godine pre prodaje sam sa njim vukao zito u mlin u Misacu.Ja sam isao sa 549 i jedno 2000-2500kg tereta a stric sa Zetorom 6211 (koji jeste 14 konja jaci ali ima max.brzinu za 4-5km/h manju) i oko 1000 kg tereta vise....
Pobegnem ja njemu na pravcu malo, al cim dodjemo uzbrdo on je brzo iza mene....Kada smo poceli da penjemo uz Bukulju ja sam isao 4->3->2 a on sve vreme 5 i 4 (posto sam ja "kilavio" ispred morao je da prebaci i u trecu) i da nije bilo kola iz suprotnog smera mogao je komotno da me obidje i da izadje na vrh par minuta pre mene...

Nizbrdo jos gore....Traktor (549) iz mog iskustva NIMALO ne moze da koci motorom i veoma lako zalece i nabija "ler gas" a i kocnice mu nisu nista "spektakularno" (cak ni kada su nove a kamoli posle par hiljada sati koriscenja).

Sto se tice poredjenja sa fergusonom.Ferguson je okretniji traktor (549 ima dosta masivniji prednji trap ali je tezi na volanu, mnogu mu vise prostora treba da ga okrenes itd).Naravno 549 je bolji za oranje, tanjiranje isl.
Mislim da u transportu nije velika razlika u brzini izmedju ova dva (mada sam ja poslednjih 10-ak godina imao na 549 "dvanestkinje" pozadi umesto fabrickih 13.6.28 pa je bio malo sporiji).Ferguson (ja sam uvek vozio model bez kabine i samo takav bi uzeo da mi bude pomocni-mali traktor) je zahvalniji za radnje tipa kosenje, prevrtanje sena, prskanje isl...
Ako bih bas morao da uzmem samo jedan verovatno bih opet uzeo 549 zbog oranja isl....ako bih morao da uzmem neki od ova dva kao pomocni uz neki veci tj. "cetvorku" uvek bih bez razmisljanja uzeo fergusona (bez kabine)...

Moj ima prednju vucu i nazad 12.4 gume, majevicu 4t s povisenjima praznu dizem uz brdo gdje se ljudi s 539 ne usude spustiti 2t u 1. direktnoj. Ne znam kakav je tvoj traktor bio al moj tezi od obicnog pa u 5. digne praznu prikolicu s povisenjima (teska je oko tone takva). A i ne znam kud ti se zuri toliko, 577 ne moze uz to isto brdo dici dvije zmajevke koje po ravnom ladno vuce pa tom traktoru nitko nista ne zamjera... Sto auto ne vozis 5. brzinom uzbrdo. To nije odlika loseg traktora, nego loseg sofera.

Dalje, Nizbrdo je na 549 problem iskakanje iz 4. brzine, ne znam za 549 koji nizbrdo kad ga prikolica pogurne samo malo ne iskoci a i nije ni 4. ni 5. za spustanje tereta nizbrdo. Kod nas s 539 spustaju teret u sporovoznima al moze e i u brzohodnima jos ako je zrak spojen i ispravan, ide 2. 3. direktna bez problema nizbrdo s 4. tone tereta.

Ovo da 549 vuce dve zmajevke klipa s mjesta bez grebanja su neke druge price u koje ne ulazim. Vukao sam svasta s mojim 549dv pa grebe cesto puta i kad mislim da nema sanse da zagrebe... Nije svemocan traktor al ima nekih svojih prednosti i mana kao i svaki drugi.

BobanNB
16-11-17, 23:24
И онда је дабар замотао чоколаду [emoji23][emoji23]
Треба и ти да научиш да читаш......ајмо сви у први разред [emoji39]

DraleTD
17-11-17, 06:44
Ne dabar vec mrmot!
Inace moj 542 jos nikada nije iskocio iz bilo koje brzine bio breg ili nizbrdica!

daner
17-11-17, 07:51
Aj sad jedan ogled , stavite na crtu 549 i rusa 892, trkaju se , iz mesta krecu sa max brzinom , znaci imt petom rus devetom zec . Ko je brzi i startniji :)
Neko ce reci rus duplo tezi pa jeste ali i duplo konja.

I ko je pobednik ? :)

ivanz
17-11-17, 08:04
Daj nebudite djeca vise.....koje su to usporedbe, bezveze......
Rusa sam gledao kao traktor, sve to lijepo izgleda, povoljan, pogotovo kod nas polovan, ljudi ih slabo cjene, al nema tu kvalitete, sa 6000 sati on je gotov, koliko da pazis na njega.....to je steta po mom misljenju, da izdrzi barem 10-12000 sati bio bi najbolji traktor na trzistu za mene......ovako da uzmem polovnog sa 3-4000 sati mogu samo ulagati u njega, to je steta za rusa......
Jos vidio potpuno novi motor u mađi za 4800€ sa turbom, bez turba oko 4300€......neisplati se raditi generalka za te novce, samo da je malo kvalitetniji

Ristaa
17-11-17, 10:05
rus gotov sa 6000 rs? ako cemo gledati i stare ruse znam ih malih milion koji su presli 10000rs i teraju i dalje bez ikakvih problema, za te pare to su za mene neunistivi traktori.
a generalna ne moze biti jeftinija.

slavkos
17-11-17, 15:10
:){{
Za 4300 eura se na rusu može uraditi generalna i još dosta toga pride!

MONTOYA
17-11-17, 15:27
Ja sam cuo od coveka koji je tu spojnicu remontovao da je novi tip poceo da se ugradjuje 1989. godine.
Mislio sam da je od 85/te
al pogresio sam, ima i 84
https://www.polovniautomobili.com/traktori/11293977/imt-5106

Sumadinac-Gruzanin
17-11-17, 15:39
Aj sad jedan ogled , stavite na crtu 549 i rusa 892, trkaju se , iz mesta krecu sa max brzinom , znaci imt petom rus devetom zec . Ko je brzi i startniji :)
Neko ce reci rus duplo tezi pa jeste ali i duplo konja.

I ko je pobednik ? :)

Мој комшија прича да 542 брже оре од Раковице и 558 на истој дубини . Колико говори истину не знам. А претпрошле године узео од рођака Менгеле 290 мб да силира па за дан осилирао две или три приколице . Више му радио у месту на.квачилу него што је ишао по њиви. Следећи.дан завршио пошто је његов други рођак закачио тај силокомбајн на 558.

Трактори не служе за тркање. Него за рад у њиви. Поређење трактора различитих снага мотора је бесмислено исто као коришћење прикључних машина на трактору које су намењене јачим тракторима него трактор на који су закачене.
А свако купује трактор какав му одговара и за који има пара.

petarkrsmanovic
17-11-17, 16:50
I rekao sam da sam samo cuo. :)

steva44
17-11-17, 16:55
Ne dabar vec mrmot!
Inace moj 542 jos nikada nije iskocio iz bilo koje brzine bio breg ili nizbrdica!Moj 542 iskace uvek iz 4 kad ga pustam na nizbrdici pod teretom probavo sam vise puta cisto iz radoznalosti,na uzbrdici i u oranju nece da izbaci,mada 4 skoro nikad i nekoristim retko kad uglavnom 1,2,3 i 5 ta.

AcA OPEL
17-11-17, 16:59
Ima vala svakakvih proseravanja da izvinite na izrazu. Tako i ovde kod mene pojedinci kad krenu hvalospeve to je cudo. To sto oni imaju mora da bude bolje od svega ostalog pa ne znam sta da je. Tako jedan drugar ovde isto hvalio svoj 542 kako je brz, kako je dobar orac, kako moze mnogo da potegne... Zovne ga tu jedan da cepa livadu. Dodje on pa sav onako usiljen spusti plug pa po gasu, a 542 samo vrti gornji tocak jer je blag bocni nagib. Pa mu dvojica sednu na blatobran, a on ga cacka na hidraulik pa polagacke poce da ore. Istera nekako tri brazde i dize plug i izlazi vani. Kaze " cu upropastim motor, ovo nema sanse da se izore ". Dodje pre mesec dana jedan sa C 355 koji vazi za nikakvog oraca. Spusti plug i cepa, niti mu se neko penje na blatobran da ne slajfuje niti upropasti motor. Toliko. Jednostavno babe i zabe nikad nisu bile za poredjenje.

Bobo
17-11-17, 20:57
Nista ja ne kazem za usporedbu s rusom, nit kazem da li je moguce vuci toliki teret koliki covjek pise da je vukao. To su neke druge price.

549 je daleko od svemocnog i kvalitetnog traktora, kao i bilo koji drugi IMT a o rusima i cuvenoj ruskoj kvaliteti necu ni pocimati...

577
17-11-17, 21:01
Puno sam ljudi zamjetio da ore s lošim gumama a neznaju nit uštelat plug, ni hidrulik da oru.
Ima svakakvih treba znati s strojem raditi.

North ARMY
17-11-17, 21:40
Ono sto mi se posebno svidja kod rusa je sto vise ne ode prvo masinjist, kakvu kabinu je IMT stavljao na propotipove Rus je pre 20godina uveo kao standardnu opremu.
A o kvalitetu generalno SVIH masina je suludo pricati, svi sparaju i prave manje kvalitetno.

danger
17-11-17, 22:18
Le leeee,sad kad ja pocnem sta sve moze 549,neki dan sam sa dve pune zmajevke zrna kuruza krenuo 5 nije ni zadimio.......
nego jel pravio neko skoro na 549 nosac tegova napred?

North ARMY
17-11-17, 22:28
Znam ja sta je taj mogao kod prethodnog vlasnika. :P{

Bobo
17-11-17, 22:58
Le leeee,sad kad ja pocnem sta sve moze 549,neki dan sam sa dve pune zmajevke zrna kuruza krenuo 5 nije ni zadimio.......

Ako ima novi tip koljevke (koja ide samo iznad mosta) izbjegavaj bilo kakve tegove kaciti na nju. Dosta su slabe i pucaju. Gledaj da se nosac tegova hvata jos negdje iza a ne samo naprijed na koljevku. A ako je stari tip koljevke koji ide i iznad i ispod mosta, na nju kaci sta te volja, ta je duplo masivnija i izdrzljivija...

danger
17-11-17, 23:17
http://i64.tinypic.com/vcw6qh.jpg

- - - - - - - - - -

2004 je godiste,gde ovaj spada......

steva44
17-11-17, 23:27
Ja sam pravio nosac tegova na 542 jednostavno je nista nepuca vec druga godina.

danger
17-11-17, 23:28
Baci neku fotku kad stignes.....

steva44
17-11-17, 23:39
Sad sam trazio po kompjuteru ,nemogu da nadjem,odvrne se vucnik prednji ,tu ide 2 srafa,i 2 srafa [mislim prvo izvaris flahove debele i povaris] tu kod maske nadam se da razumes ,ako ne slikacu,.

- - - - - - - - - -

http://i68.tinypic.com/hs842c.jpg

danger
17-11-17, 23:41
Do koliko obrtaja je zdravo ga cipovati na pvp

steva44
17-11-17, 23:43
Ja sam pravio za 4 tega 100 kg al je dosta i 2 za tonu tereta retko kad stavljam 4 uglavnom 2,.

Bobo
18-11-17, 00:02
Stari tip koljevke, koji je po meni puno jaci:
https://i.ytimg.com/vi/0ae-lSkJ118/maxresdefault.jpg

Novi tip koljevke:

http://www.agrouniverzal.rs/traktori/t37v.jpg

daner
18-11-17, 00:20
Do koliko obrtaja je zdravo ga cipovati na pvpMeni je odvrnut vec sigurno 15 godina na 2800 obrtaja , uvek vozen pun gas . Jos mu nikad nista nije bilo. Ljudi mi vec zvuk motora poznaju na 549. Svi vikali smanji raspasce se a on ne posustaje.Dok sam imao goodyear gume po navigaciji je isao 40km/ i stavim istu dimenziju samo cultor kad su se ove potrosile , ne moze vise od 38km/h. Iste gume 12.4/28 a good year i sire i u vislje. Ne znam dali bi bio brzi sa 13.6 i dali 13.6 pasu na ove felne

diesel d-60
18-11-17, 00:27
Bio bi brzi... Ako su felne za 12,4 onda moze 13,6.

danger
18-11-17, 00:31
To je ustvari razlika u kolevci zbog hidro volana i obicnog,sad videh......da deluje malo jace......

Bobo
18-11-17, 00:49
To je ustvari razlika u kolevci zbog hidro volana i obicnog,sad videh......da deluje malo jace......

Ima novi tip koljevke i s mehanickim volanom... Npr novi tip koljevke dignem bez problema i nosim kud hocu, sa starim tipom koljevke se napatim da ju i podignem a kamo li da ju negdje utovarim... Stara je puuuno masivnija.

Stari tip van traktora:
https://s7.postimg.org/f7kxjocsr/DSC_0396.jpg (https://postimages.org/)

https://s7.postimg.org/dtxw1mpx7/DSC_0397.jpg (https://postimages.org/)

I moja nakon treceg i najuspjesnijeg zavarivanja i pojacavanja:
https://s7.postimg.org/5ofu3k9ez/DSC04495.jpg (https://postimages.org/)

Зоран
18-11-17, 06:57

Ја на мој 549, само ставим тањирасти зубчаник од ИМТ-а, на предњу потезницу, и то само када је закачена 6 реди пнеуматска сејачица. И сасвим је довољно да "не плива".

Sumadinac-Gruzanin
18-11-17, 09:45
Ima novi tip koljevke i s mehanickim volanom... Npr novi tip koljevke dignem bez problema i nosim kud hocu, sa starim tipom koljevke se napatim da ju i podignem a kamo li da ju negdje utovarim... Stara je puuuno masivnija.

Stari tip van traktora:
https://s7.postimg.org/f7kxjocsr/DSC_0396.jpg (https://postimages.org/)

https://s7.postimg.org/dtxw1mpx7/DSC_0397.jpg (https://postimages.org/)

I moja nakon treceg i najuspjesnijeg zavarivanja i pojacavanja:
https://s7.postimg.org/5ofu3k9ez/DSC04495.jpg (https://postimages.org/)

Не би да се правим паметан али друга слика ти све испричала . То што има на старој на другој слици на новој нема и ето проблема.

577
18-11-17, 15:37
http://www.kurir.rs/vesti/biznis/2938071/sansa-za-imt-zainteresovane-tri-indijske-kompanije-koje-proizvode-traktore

Bobo
18-11-17, 18:02
Не би да се правим паметан али друга слика ти све испричала . То што има на старој на другој слици на новој нема и ето проблема.

Zato i kazem da je stari tip koljevka jeci za metanje tegova naprijed a ove nove mi se i nisu pokazale nesto... Pitao sam u MD komercu za koljevku i kaze da imaju i livenu i naj noviji tip od plovecine varen jer se puno ljudi zalilo na livenu da su pucale. Dakle, to nije problem samo na nasem kraju nego je to opcenito lose uradjena koljevka za 549DV novije generacije, Kud je oslabljena po mom misljenju jos je i supalj odlijevak...

ivanz
18-11-17, 18:48
http://www.kurir.rs/vesti/biznis/2938071/sansa-za-imt-zainteresovane-tri-indijske-kompanije-koje-proizvode-traktore

Tafe bi bio najbolji izbor......

CetojevicM
18-11-17, 18:52
Ko god uzme IMT to ce biti samo zbog brenda IMT i nista vise

ivanz
18-11-17, 19:14
i da isprave greške na određenim modelima, te da ih malo moderniziraju, a 539 da ostave u izvornom obliku......jer i tafe 42 je poboljšani 539......

MONTOYA
18-11-17, 19:26
Da bude kao ikarbus sa mečkinim motorom

petarkrsmanovic
18-11-17, 19:35
Znaci da bude ali redje.

577
18-11-17, 20:38
Ko zna šta ce biti od toga na kraju.

sova
18-11-17, 23:05
i da isprave greške na određenim modelima, te da ih malo moderniziraju, a 539 da ostave u izvornom obliku......jer i tafe 42 je poboljšani 539......
Ivane, a gdje je to tafe 42 poboljsan u odnosu na 539?

pocerina
18-11-17, 23:16
Pa neke sitnice, koje verovatno znače...
Menjač sa 4 brzine, nozni gas, malo jači motor.

ivanz
19-11-17, 00:12
Kada sam prodao dva imt 533, dvojba je bila izmedu tafe42 i 539.....539 sam uzeo zbog dostupnosti djelova i nekakve sigurnosti da je provjeren traktor sto se tice kvalitete, jer za tafe nitko nije mogao reci koliko sati moze motor izdrzati, itd itd
Kod tafe ima 4 brzine, brzi traktor, sire zadnje goodyear gume sa velikim ripnama......e sada tu se spominje neki cudni motor simpson, moze biti bolji od m33 motora, al je tesko za reci.....i kako sam vec rekao, uzeo odlican 539 koji je kod mene za godinu dana natukao 560 sati, samo sipaj i vozi.....

Kod imta ako ga netko i kupi, trebat ce prilagoditi motore euro normama, pogotovo ako udete u EU, firma moze opet kljuc u bravu

Zanimljiv mi je 549 sa deutz motorom i zracnim hladenjem, vjerujem da je bolji od klasicnog dm33 motora......bio jedan kod nas u oglasniku i trazio 11000€, sa dv i kabinom

deks
19-11-17, 00:39
549 sa Deutz-om je veoma redak primerak.
I ja bih ga rado kupio

Petar97
19-11-17, 01:46
Simpson S325 na TAFE 42 i 45 je prakticno identicna kopija Perkinsa AD3.152 - 43 KS pri 2000 obrtaja ili 47 pri 2250. Razlika je samo sto Simpson ima linijsku pumpu umesto rotacione. Motor je u konstrukciji vrlo slican nasem DM33 posto je DM33 takodje kopija AD3.152 ali sa nekim izmenama. Glavna je da DM33 ima dva medjuzupcanika u razvodu pa se pumpa visokog pritiska i bregasta osovina vrte u suprotnom smeru u odnosu na perkinsa i simpsona. Prednost te konstrukcije je mogucnost ugradnje kompresora i hidraulicne pumpe koji se pokrecu preko zupcanika u razvodu motora sto pre nije bilo moguce na tom motoru. Vidjao sam nekoliko Tafea sa 3-4000 rs, motor i dalje radi odlicno. Sto se tice kvaliteta tu se Tafe stvarno dobro pokazao, dosta ljudi sa njima znam da rade i niko se do sad nije zalio.
M33 je motor sa pretkomorama koji je odavno konstrukcijski prevazidjen, starija varijanta od DM33. Po meni je trebalo M33 i M34 potpuno izbaciti iz proizvodnje,ostaviti samo DM33,DM34 i S44. Mozda cak i izbaciti DM34 i zameniti ga ustrojenim S44. M33 nema ama bas nikakvih prednosti u odnosu na DM33 - manje trosi bolje vuce lakse pali.

bojance
19-11-17, 10:27
DM33 - manje trosi bolje vuce lakse pali. I krace traje....

577
19-11-17, 11:06
Bio je kod mene jedan tafe 35 jedva je prodan greška na motoru.
Kupljen nov i na kraju prodan i zamjenio ga 539 iz 90 .
Tako da nebi reći da je tafe bolji meni osobno nije .
Ako kupe tvornicu i rade šporet traktore kao svoje onda džaba sve , ono je nakarada.

Ristaa
19-11-17, 11:37
To ako je jedan škart ne znači da nijedan ne valja, i IMT je pravio sve i svašta ...

deks
19-11-17, 12:09
To ako je jedan škart ne znači da nijedan ne valja, i IMT je pravio sve i svašta ...Ja sam pricao sa covekom koji je narucio 577 dv u fabrici. Licno je poznavao coveka koji je bio inzinjer i castio ga da proprati pakovanje traktora, jer je traktor dobio svoj broj (ne znam kako to vec ide) po narudzbi.
Kaze napatio se sa njim kao niko, prvo je radio generalnu posle par stotina sati, zatim hidraulicnu pumpu, zatim su pustili hiraulicni cilindri spoljne hidraulike, problem sa menjacem itd itd...
Ne znam tacno godiste traktora, znam samo da je posle 2000-te godine.

Ristaa
19-11-17, 12:25
nista cudno za imt-ove traktore posle 2000.tu je bilo krpljenja..tu je bilo kako ubodes traktor, npr vozio sam i par 539 i 549 iz tih godina koji veoma lepo rade i vlasnici nisu imali problema sa njima, a na drugoj strani...

sova
19-11-17, 13:04
Kada sam prodao dva imt 533, dvojba je bila izmedu tafe42 i 539.....539 sam uzeo zbog dostupnosti djelova i nekakve sigurnosti da je provjeren traktor sto se tice kvalitete, jer za tafe nitko nije mogao reci koliko sati moze motor izdrzati, itd itd
Kod tafe ima 4 brzine, brzi traktor, sire zadnje goodyear gume sa velikim ripnama......e sada tu se spominje neki cudni motor simpson, moze biti bolji od m33 motora, al je tesko za reci.....i kako sam vec rekao, uzeo odlican 539 koji je kod mene za godinu dana natukao 560 sati, samo sipaj i vozi.....

Kod imta ako ga netko i kupi, trebat ce prilagoditi motore euro normama, pogotovo ako udete u EU, firma moze opet kljuc u bravu

Zanimljiv mi je 549 sa deutz motorom i zracnim hladenjem, vjerujem da je bolji od klasicnog dm33 motora......bio jedan kod nas u oglasniku i trazio 11000€, sa dv i kabinom
Osim mjenjaca ne vidim nikakvo unapredjenje, mislim konstrukcijsko, a ne tipa ''vece gume''. Pa i na 539 mozes staviti kakve hoces, i isporucivali su se i sa 11.2 i 12.4, onda moze se reci da fergo ide i sa hidro volanom i bez, sto ne vazi za tafea 42. Jaci motor ide vec u drugu klasu traktora, recimo sa 542, unapredjenje bi bilo da ima recimo klimu, ravni patos, mjenjac sa strane sinhronizovan, reverzer i slicno. Ovako nista on nije unapredjen u odnosu na 539.

bojcetic
19-11-17, 13:05
@Sova
Da ima sva ta unapredjenja onda ne bi bio 10.000e.

MONTOYA
19-11-17, 14:48
Ja sam pricao sa covekom koji je narucio 577 dv u fabrici. Licno je poznavao coveka koji je bio inzinjer i castio ga da proprati pakovanje traktora, jer je traktor dobio svoj broj (ne znam kako to vec ide) po narudzbi.
Kaze napatio se sa njim kao niko, prvo je radio generalnu posle par stotina sati, zatim hidraulicnu pumpu, zatim su pustili hiraulicni cilindri spoljne hidraulike, problem sa menjacem itd itd...

Mozda i jeste propratio sklapanje...
ali motor se ne sklapa u IMTu, hidrauilicna pumpa i cilindri takodje...

Glackop
19-11-17, 14:58
Ne 10.000 vec je drugar kupio novog 539P sa kabinom,hidro volanom/2004-2007/nisam siguran koje tacno bese godiste za 6500.i kako ne ocekivati da propadnu u gubicima i jos da ga naprave kvalitetnim za te pare.Kod njega je dan danas sa 350 sati,sve je ok osim cilindra volana to smo zamenili vec prve nedelje jer je ugradjena klipnjaca koja je korozirala pa je na tom mestu naravno cilindar pustao ulje.

bojcetic
19-11-17, 15:02
Mislio sam na tafea za 10k, 539 je bio jeftiniji tako je.

Glackop
19-11-17, 15:06
A ha ok,ali sto se tice Tafea niti su oni kvalitetni niti mogu ikada biti jer odraz kvaliteta dobro zavisi od stepena inteligencije nacije a oni su po tom pitanju na samom dnu.Uporedjenje je isto kao sto su Nemci za nas tako su oni za nas,i onda nikakve sanse nema IMT sa njima,siguran put u dalji propast.I ovo je prica samo za zamajavanje naroda inace ce biti kako je zacrtano sa strane.

AcA OPEL
19-11-17, 15:32
Bas me cudi da ga je taj drugar tad kupio za te pare. Moj teca je mislim bas te 2004 kupio nov 539 sa kabinom bez hidro volana za 7200 €. Bez kabine je bio 6600 ili 6800 tad. Tad negde i kum kupi TAFE 42 i bio je slicne cene. Da ne bude da lazem mozda ga je platio cak i nesto jeftinije.
A ovo Glackop o kvalitetu i inteligenciji nacije od tebe nisam ocekivao. Kako si ti doso do tih saznanja? Kad gledam sta se sve desava kod nas reko bi da smo na dnu, a opet sam siguran da imamo izuzetnih ljudi. Oni su jadni stotinama godina kolonija i kako da inteligencija dodje do izrazaja kad je stalno neko ugnjetava. A video bi opet i te tvoje bajne nemce da su na nasem ili njihovom mestu.

bojcetic
19-11-17, 15:37
Glackop slazem se i ne. Oni su jako mnogoljudna nacija. A pazi sad, najbolji programeri na svetu pored jos nekoliko drzava (Iran, Kina (Tajvan pogotovo), Koreje (i Severna itekako samo su izlovani) su Indijci. Ima ih mnogo, od milijardu stanovnika uvek ces imati 0.1% iliti MILION superinteligentnih koji mogu da naprave sve. Oni prave niskobudzetne traktore jer za takve imaju najvise plasmana.

Glackop
19-11-17, 16:07
video bi opet i te tvoje bajne nemce
Kakvi bre bajni,pa nisam ja kao onaj Zoki na ulazu u Medvedji sa leve strane pa da ih uzdizem do nebesa,nego sam samo naveo kao primer kako oni gledaju na nas.Pa ja ne bih iz ponizenja ni za kakve pare uopste ulazio u razgovore sa njima.Oni da pokrenu fabriku a mi ne mozemo?Mi necemo a ne da ne mozemo i to je svakom ko bolje razmisli jasno.

deks
19-11-17, 17:12
Mozda i jeste propratio sklapanje...
ali motor se ne sklapa u IMTu, hidrauilicna pumpa i cilindri takodje...Kupac ne razmislja o tome, zna da je imt bio ime nekad, pa i ne sumnja u hvalitet.
Inace i pre je bilo sitnijih propusta ali ljudi nisu pravili pitanje jer je bilo tesko doci do traktora.

MONTOYA
19-11-17, 17:22
Naravno, slazem se, kupca ne zanima ko im je koperant
samo sam hteo reci da nije samo zatajila kontrola u fabrici nego ima tu jos sto sta sta je zatajilo

577
19-11-17, 17:39
Mudrolija je to .
Tafe je dosta kasnio za imt , prezastarjeli su.
Sve nagurano gledao ga na sajmu .
E sad imt je uništen još u 90 kao i sve .

milovan vrsac
19-11-17, 17:46
Imt je pravio kvalitetne traktore po meni do 577,sve preko je cista propast.

MONTOYA
19-11-17, 17:54
Sta fali ovome Lkl{{
https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/22855853_1915892538426070_965615043_n.png?oh=35e15 10d55a11c8f53e63f95caf0bacf&oe=5A14B9F0

sremac84
19-11-17, 17:57
Ma i taj 577 je imao svoje propuste,al nam je bio dobar takav kakav je.. Krajem 80tih serije kad doteras kuci ako ces da radis sa kardanom prvo zoves majstora da ga raskupusa i promeni ne znam ni koju polugu za drugi stepen da odvaja kvacilo,fabricki odlivak tih godina bio los i nisi moga upaliti kardan...nama na 560 otpao zadnji tocak na 50 sati,fabricka greska u poluosovini...itd primera koliko hoces,a tad je hos bilo kvaliteta i kontrole neke...a 2000tih,muko moja...pa je i tad malo falilo pa da uzmem 577p,i uzeo bi ga da je malo jaci,jbg navikao na tri brazde plug...i znam da ima falinki naspram starijih pa mi se opet svidja...

panonac
@ Aca OPEl,nesto si pobrkao u ceni 539,2004 je kostao 6 200 sa kabinom,znam jer sam ga ja kupio,a 2005 je uveden PDV i bio je 1 000e skuplji.

milovan vrsac
Moze da prodje>:({

Bobo
19-11-17, 17:58
Meni je dan danas zao sto TAFE 2006 nije imao na 45DI kabinu kakvu danas ima. kad smo ga gledali, imao je skarabudzenui orasje kabinu koja mu nikako nije pristajala, stisnes kocnice a one se ne mogu vratiti jer lim od kabine moras gurnuti u stranu da se pedale mogu vratiti gore...

Naspram naseg 549DV iz 2006, mislim da je (u biti ZNAM) TAFE kvalitetnije slozen nego bilo koji 549. Samo da je bila bolja kabina, ne bih ni trena vagao koji bi uzeli.

Pojeo nam je 549 dosta zivaca tokom godina a 5-6 ljudi u mojem kraju imaju TAFE 42 s kojim rade apsolutno SVE od transporta pa do trganja u sumi s vitlom. Ni jedan od njih nema nikakav problem s traktorom a nas 549 kad bih sad krenuo detaljno pisat sta ga je sve patilo iz pocetkapa do sad, imo bi sta pisati do ujutro.

Kad smo kupili 549, islo je na nas kraj jos 5-6 takvih traktora te godine, SVI su reklamirani radi mjenjaca i iskakanja iz 4. brzine. SVI reklamirani radi OGROMNE potrosnje ulja iz motora i SVI reklamirani zbog ekstremno lose el. instalacije... Na jednom je cak stublina skroz okolo bila pohrdjala u visini 3-4cm kad su ga otvorili a drugi je tuzio tvornicu radi mjenjaca jer mu nisu htjeli uvaziti reklamamciju (kao nikome iz te "grupe" u kojoj smo bili i mi) i poslali su mu nov mjenjac za koji mehanicar koji je odradjivao te reklamacijske servise rekao da se na oko vidi da je drugaciji i bolje sastavljen. Da se na originalnom mjenjacu cjeli sklop sinhrona klimao kao lud i da uopce nije u 4. uzubljivao kako treba a taj drugi mjenjac kaze da se u 4. i 5. saltao iznimno lako i da je uzubljivao savrseno...

Evo, 11 mu je godina kod nas proslo, jos se drzi OK al stalno mastan, stalno neki bog nije na mjestu... Nije sve ni do njega, nesto je i do nas ;)

Marko69
19-11-17, 18:03
Ja sam pricao sa covekom koji je narucio 577 dv u fabrici. Licno je poznavao coveka koji je bio inzinjer i castio ga da proprati pakovanje traktora, jer je traktor dobio svoj broj (ne znam kako to vec ide) po narudzbi.

Eto npr.kod mene je 577 DV 2003 godiste i jos nista na njemu nisam popravljao,ustvari jesam samo jedan semering prednjeg tocka

German hunting terrier | Jagdterrier