IMT

ratarhr je napisao(la):
Non stop mi blokira samo ljevi točak! :ppozdrav:
A ti sipaj malo ulja unutra,salim se naravno :ppozdrav: iluftiraj sistem ponovo vodi racuna o ulju u bocici pri luftiranju.Ako ponovo pocne da blokira problem je u oprugama sto vracaju diskove,to im je uloga da nedodje do blokiranja a i problem je mala privreda delova :cao:
 
Okrim je napisao(la):
Evo šta sam danas radio, komšiji su dlokirale kočnice na levom točku od IMT-a 560, pa sam ga prevukao sa mojim IMT-om 542 na dvorište i pomogao da se skine truba i demontiraju kočnice. Sada je u toku pranje, odmašćivanje i zamena kočionog cilindra i na kraju sklapanje.
Evo slika rasklapanja.



Ako neko bude tako nešto radio, obavezno treba ispustiti ulje iz menjača!!

Kada se skine truba i razdvaja ploča sa semeringom i ležajem da se dođe do kočnica ima dva šrafa sa upuštenim glavama i njih treba odvrnuti da se može ploča odvojiti. Oni nisu uočljivi ako je ostao zalepljen dihtung.

Imas jos slika na originalnom postu,a do njih ces najlakse doci ako kliknes na citirani post.
 
NA: 550 ti izgleda kao moj 549, samo sto je imao u original izvedbi JD motor, kao i 2050 (onaj sa zaobljenom kabinom). 550.10 ima perkins motor, dok 550.11 ima isti taj motor, samo na neki nacin doradjen tako da prolazi EURO III norme. 2050 bi takodjer trebao imati JD motor, ali ocito je taj dogovor propao, pa sad i oni imaju perkins motor.


Mjenjaci na 550.10 i 550.11 ili standardni 10+2 kao na 549, ili potpuno sinhronizirani 10+2 sa normalnim rasporedom brzina. Mislim da se 2050 moze dobiti samo sa potpuno sinhroniziranim mjenjacem.
 
@ratarhr

Moj ti je savet da opet skineš "trubu" i da otpustuš dva vijka sa upuštenim glavama u prirubnici i da dotegneš ozubljenu maticu u hidro cilindru i probaj okretati poluosovinu. Kada krene, polako doteži upuštene vijke uz okretanje poluosovine dok kuglice ne nalegnu na svoje mesto.

Spomenuti problem se dešava i zbog neravnomerne istrošenosti potisnih ploča i zamene mesta kuglicama koje razdvajaju potisne ploče.

P.S.
Na ovoj adresi

http://poljoinfo.com/proizvodaci/imt/msg124038/#msg124038

možeš videti fotografije koje detaljno prikazuju ono o čemu sam pisao, a ako ti nešto nije jasno, slobodno pitaj!

Pozdrav !
 
Ima,ali ne znamo koji.
Clanu "Kloki" je radio neki majstor kocnice i kako on kaze 15g rade perfektno,ali nije otvarao do danasnjeg dana pa nam ne moze reci sta je tacno uredjeno.
 
North ARMY je napisao(la):
Znaci to je kao tvoj samo sa malo vecim gumama i stranim motorom.

Bas mi se svidja,ali nista od kupovine narednih 10g ::lose::

13.6 nazad je nadoplata. Standardno dolazi sa 12.4. prednje ostaju 7.5 u oba slucaja.

Mislim da se 550 obican vise ne proizvodi, a i 550.10 ima neizmjerno bolju kabinu nego moj 549. Puno kvalitetnija, tisa...

Sto se kocnica na 560 tice, moze se umjesto ovog original diska ubaciti neki od auta da je istih dimenzija, a gore gdje dolazi original hidraulicni cilindar se ugrade celjusti za disk kocnicu. Treba malo "skidati" materijala da celjusti dohvate do diska i mirni ste s kocnicama za vjekove vjekova. Nikad nece otkazati i nikad nece zaglaviti. Nije mmi jasno zasto takav sistem nije stavljan tvornicki na sve traktore, nego ove pizdarije s kuglicama koje su totalno nepouzdane.

Ima sretnih ljudi kojima kocnice rade bez greske na 560 i vise nego sto mislite, ali vecini kocnice ili propadaju, ili se ne mogu dozirati, ili sasvim blokiraju... Za sad sam, po pitanju kocnica, susreo vise neispravnih nego ispravnih 560 i 565...
 
Bobo i ja sam na to mislio, pričam o kočnicama, sve to je moglo tako da se uradi a ne da se ljudi muče i sradaju , isto je i na 558 totalni promašaj.
 
ratar hr probaj otpozadi nazubljenu maticu da raspustis srafcigerom tako da se klip drma rukom,a pedala da pocne da vata tek napola tako sam ja barem kod mene stelovao na 577 dok sam ga imao
 
Kod brata na bageru su kocnice napravljene bas kako MONTOYA pise i opet blokiraju. Problem je sto prijasnji vlasnik nije stavio one gume iznad cilindara, pa se prasilo u kocnice i vjerujem da je sad unutra sve prljavo i da zato zapinje. Mislio sam nasprejati ulja uzmedju dvije metalne ploce ( u kuglice) i polako razradjivati kocnice dok se vise ne budu zaglavljivale. A ako zaglavljivanje nastavi nece mi biti druge nego skidati kocnice s bagera, a to je posao od tjedan dana...
 
A sto je najgore, vozio sam ga preko 200km do kuce i kocio sam 10-ak puta, i svaki put prije kocenja sam ga saltao do 1. brzine i polako usporavao. Prema naprijed kocnice nisu niti jednom zaglavile, al zato kolege, gdje sam prespavao na pola puta, umalo nisam srusio betonski stup koji drzi kapiju kad se bager kompletan zanio u stranu prilikom kocenja u rikverc.

Sve se nadam da ce se kocnice same od sebe same popraviti, ali znam da se previse nadam.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WhPOOxPE-XQ[/youtube]
Post je spojen: [time]1270074852[/time]
_________________________________________________
kako li je upalio... cisto sumnjam da mu je gazda sipao vrucu vodu...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0oKtveENcWc&feature=related[/youtube]
 
Kod mene na 577DV rade kocnicene bas perfektno ali rade sto je relativno bitna stvar.
Na obicnom 577 sam izbacio pomocne kocione cilindre i nasuo ulja da mi ne blokiraju tockovi jos pre 3-4 godine jer jednostavno nisam imao volje ni vremena da rasklapam i sredjujem. Cudno je kada se covek navikne da vozi bez kocnice pa sedne da vozi nesto sa kocnicama.. :haha: :haha: :haha:
Dace Bog pa cu i ja uhvatiti malo vremena da se pozabavim resavanjem pomenutog problema! :D
 
Okrim je napisao(la):
@ratarhr

Moj ti je savet da opet skineš "trubu" i da otpustuš dva vijka sa upuštenim glavama u prirubnici i da dotegneš ozubljenu maticu u hidro cilindru i probaj okretati poluosovinu. Kada krene, polako doteži upuštene vijke uz okretanje poluosovine dok kuglice ne nalegnu na svoje mesto.

Ma ovako skinio sam to sve bio je samo jedan vijak i sad sam metio bez njega zato sto ni na desnoj starani nemam ni jedan vijak ovako ja kad upalim traktor desni točak vrti a lijevi zna malo nekad ali uglavnom, riba ee onda sam ja stao iza na poteznicu a otac kreto i videli smo na one rupe iza da se lamele nemogu vrtit, i onda smo ponovo rastavili skinili novi disk i jedan stari metlili ali opet rukom nemozemo ili montiracem okretat osovinu... ako netko zna jos sta:haha: :ppozdrav: :cao:

Spomenuti problem se dešava i zbog neravnomerne istrošenosti potisnih ploča i zamene mesta kuglicama koje razdvajaju potisne ploče.

P.S.
Na ovoj adresi

http://poljoinfo.com/proizvodaci/imt/msg124038/#msg124038

možeš videti fotografije koje detaljno prikazuju ono o čemu sam pisao, a ako ti nešto nije jasno, slobodno pitaj!

Pozdrav !
Post je spojen: [time]1270098911[/time]
_________________________________________________
Evo mojih slika malo slikat cu jos danas:
p2260165.jpg

p2280169.jpg

p2280170m.jpg

p2280171.jpg

p3010181.jpg

p3010182.jpg
 
ja kada radim kocnice na 558 ,577 560 nosim ploce kod glodaca i on mi ukopa rupe za colovne kugle (25,4mm).kada to sastavim nemam problema radi ko putnicki auto nemozes da verujes.
 
Nazad
Vrh