IMT

sto se tice guma rusi su najbolji, ali kad vidim nas 549 kao da je neko dete sklapalo traktor mogle bi doci gume od 560 na 549,uzas ali sta da radimo nije izleda do izgleda vec do ko zna cega.
 
Jbg, ceo dan gledam tv i nigde nisam čuo, na netu nigde informacije.....ko zna gde ja živim... :haha:

North ARMY je napisao(la):
pa u 560 imam merac koji radi,a vidi najlakse ja ako znas koliki je rezervoar kad je pun,naspes ga punog i stap izdelis na npr ako ima 80L izdelis ga na 8 delova i svi treba da budu jednaki delovi i svaki deo po 10l :cool:

Tako sam i ja na mom 560 :osmeh:
 
Zanimaju me ove serije: -imt 2050
-imt 550
-imt 550.10
Cijena, kvaliteta, dal i oni pišaju ulje, buka u kabini, slike izvana i unutra
 
didi je napisao(la):
Vidim da pojedinci ovde potenciraju da se na primer na 560 stavljaju uže gume sa većim prečnikom.Pa čemu to?Šta se time dobija? Ja mislim da se više gubi bar u radu u njivi.Ipak su naše mašine više u njivi nego u transportu.

potpisujem
 
Fabrički je propisano koja dimenzija gume najbolje "leži" kom prenosu u menjaču kako bi najbolje prenela snagu na podlogu, sve ostalo su odstupanja i budženje zavisno od potreba vlasnika, kako reče i NA.
 
Uzane gume se stavljaju iskljucivo za ulazak u kulture koje se seju na 50 ili manje cm! Uzane gume nisu dobre za transport jer lakse se traktor ukopa sa uskim gumama nego sa sirokim( lako proslajfa na klizavom i u blatu) dok kod oranja nisam primetio toliku razliku! (bilo je da smo orali sa uskim gumama kad je bio posao hitan pa smo isterali na njivu sve sto mrda od traktora)
 
e,imt-ovi traktori su najbolji ja imam imt 533 star 30 god i jos me dobro sluzi(sve radim sa njim) :osmeh:
 
kazem vam opet siroke gume nisu za blato,po suvim su ok,znam da sa uskim gumama na 577 nikad nisam ostao u slatini ili bilo gde drugde,blato ima mesta da spadne dok kod sirokih brzo zagusi znam iz iskustva,vucem sa njim kamionske prikolice po blatu ako ti je ispravna blokada ukljucis je i gas bez blokade je tesko,uzane gume uvek pre dodju do tvrde podloge i vuku ako su dobre ripne,dok po suvim pokazu se najbolje u oranje,najvaznije negaze oranje dok siroke gume gaze oranje,znaci sa 577 sam isao u tragove sa blatom i vodom gde je voda bila duboka a i blato do propelera nesto stravicno ali sam izasao dok ostalima zagusi blato pa traktor nemoza da okrene tockove,znaci za tih pet minuta voznje sam ugrejao traktor kao da sam sa njim orao,kao reli,najvise volim takve dogadjaje zato nemojte toliko hvaliti siroke gume.
 
kao sto rece didi nema kabinu i 3 brzine... malo teze za prodati

imace ni na mojim traktorima se ne peru motori,samo kabinu i to,nemam keser a da placam :nono: :osmeh:...
 
Nazad
Vrh