PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126

sinisa1979
22-06-17, 08:15
Da ga jebem uzeo sam i za zmajerdu za bubanj i radi.

MONTOYA
22-06-17, 08:18
Jel radi tačno?
Kupio sam i ja raznih, zato te i pitam

Bobo
22-06-17, 08:48
imam ovakav sat na 549, samo lijepse malo izgleda nego ovaj (lampice i podloga su u istoj boji a ne ovakve smedje) na 1200 radnih sati je brojac otkazao poslusnost, otvorio sam ga i plasticni zupcanici na samim brojevima su se srunili. skinuo sat sa stojadina koji ima mesingane te zupcanike i teraj dalje. Kad otkaze bilo koji od instrumenata svaka kazaljka se posebno moze zamjeuti, nije nikakav problem. Sve se lijepo vidi kad se lampice pale, nemam nikakve zamjerke za ovaj sat i nema da kazaljka skace, mirno stoji na svim okretajima.

Tomić Toma
22-06-17, 08:56
Meni se bas svidja taj traktometar. Kod prijatelja na Fergi nakucao 2500rc i radio je bez greske. A skala od obrtaja ni malo ne skace. Jedino merac za gorivo igra u tanjiranju ako je manje od pola rezervoara.

mixer87kac
22-06-17, 13:18
Hvala svima na odgovorima. U planu mi je da stavim taj sat u 577 kad bude otisao kod Majstor Ivana u Padinu pa cisto da se raspitam...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока

Sotir
22-06-17, 18:28
Neces valjda onog lepotana koji ti je noviji tip da radisLkl{{?

sinisa1979
22-06-17, 22:15
Jel radi tačno?

Valjda... Nisam ih još isprobao.

Bobo
22-06-17, 22:20
Meni se bas svidja taj traktometar. Kod prijatelja na Fergi nakucao 2500rc i radio je bez greske. A skala od obrtaja ni malo ne skace. Jedino merac za gorivo igra u tanjiranju ako je manje od pola rezervoara.

To nije do sata nego do IMT rezervoara koji nema pregrade u sebi pa kako se ljulja gorivo tako podize i spusta plovak u rezervoaru. Instrument je tocan i pokazuje ono sto mu plovak iz rezervoara salje... Meni je od tog silnog skakanja plovka namotaj u istom potrosen (pokidan) i samo mi radi kontakt rezerve i to je sasvim dovoljno.

mixer87kac
22-06-17, 22:22
Neces valjda onog lepotana koji ti je noviji tip da radisLkl{{?
Ne, taj se ne pipa! Imas u temi cestitke za ponove slike, kupio sam stari tip 577 i taj ide pod noz...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока

MONTOYA
22-06-17, 22:57
To nije do sata nego do IMT rezervoara koji nema pregrade u sebi pa kako se ljulja gorivo tako podize i spusta plovak u rezervoaru. Instrument je tocan i pokazuje ono sto mu plovak iz rezervoara salje... Meni je od tog silnog skakanja plovka namotaj u istom potrosen (pokidan) i samo mi radi kontakt rezerve i to je sasvim dovoljno.
Kolega, kako nema pregrade

Tomić Toma
22-06-17, 23:50
Da do rezervoara i plovka. Gorivo se stalno bucka, plovak skakuce i igra skala. Mozda je na vecim traktorima to reseno ali ovako je bilo na 539 sa limarijom kao tvoj 549.

Glackop
23-06-17, 22:51
Pa mora da skakuce skala nije to auto koji ide po ravnom,kakve god da ima pregrade gorivo se non stop ljulja a merac i skala to prate,a kako je to samo traktor nikom se ne isplati da tu sad ugradjuju neku softversku napredniju elektroniku.Meni na 542 ne radi skala/tako kupljen/tako da ne znam koliko skakuce a voleo bi i da skakuce samo da radi.

Tomić Toma
24-06-17, 00:12
Isti slucaj je i na zastavinim vozilima. U svakom slucaju kad stanes na uvratine da popijes pivo, tad se smiri plovak i vidi se koliko je goriva ostalo u rezervoaru >:({

sremac84
24-06-17, 06:41
Ja dok sam imao jugica samo uz breg u levu krivinu i nikad ne ostane bez goriva..

Bobo
24-06-17, 07:27
Kolega, kako nema pregrade

Ja koliko sam gledao u rezervoar u njemu nema nista. Kod mene je rezervoar na 549 30l kao na 539 samo sto imam plovak i usis goriva s gornje strane... Kazaljka dok je radila konstantno je skakala kao luda, od nje je bilo koristi samo u mirovanju, caj i u transportu je bilo pola rezervoara gore-dolje.

Bitno mi je da radi svjetlo od rezerve i to mi je dovoljan pokazatelj koliko jos mogu raditi...

MONTOYA
24-06-17, 07:55
Kod mene na 542 a i na 577 imaju pregrade

Bobo
24-06-17, 08:28
Da i na SKIP-u mi je kazaljka puuuuuno mirnija nego na 549, s njime radim na svakakvom terenu i bas se ljulja, nema da kazaljka luduje u satu kao sto je to na 549 bio slucaj. Moguce je da je sat u tabli "usporen" nekim otporom pa da zato ne skace dok na 549 to nisu radili tako...

Glackop
24-06-17, 23:09
Na nekim modelima zastavinih vozila pored meraca je postojao ajd daga nazovem klip i cilindar od plastike naravno cilindar fiksiran na meracu a klip vezan za polugu plovka i to je sluzilo da umiri nagle promene nivoa,a mana tog sistema je bila sto kada se zavuce prljavstina izmedju klipa i cilindra onda se plovak naravno ukoci i skala ostane tu gde je,e onda majstori lepo izbace klip i vise nema problema,cak sam i ja to radio.

Bobo
30-06-17, 15:46
Kom se svidjelo kome ne, nastavak izvjestaja s remonta IMT 5106. DA, jos uvijek nije sastavljen ;)

Brojimo sitno ;)

https://s17.postimg.org/o2jv12b0f/IMG_20170630_144841.jpg (https://postimg.org/image/dfq1vn2uz/)

Jucer namontirani mjenjac i centralno kuciste, preslozene kocnice i podesen kousno-tanjurasti. Danas reduktori, trube, semerinzi na poluosovinama, cjevi za kocnice.

Ostalo je jos pospajati hidraulicna crijeva i poluge u kabini, namontorati poklopac mjenjaca, namontorati tockove i poluge hidraulika, nasuti ulje, odzraciti kocnice i gas kuci ;)

Sve je odradjeno kako je i dogovoreno, da traktor bude spraman za ugaranje strnista a zetva kod nas jos nije ni pocela...

petarkrsmanovic
30-06-17, 15:59
Bas ima lepe patike ovaj tvoj majstor. :)

Bobo
30-06-17, 16:42
To nije majstor, nego decko na praksi...

Tomo VS
30-06-17, 18:07
Bas ima lepe patike ovaj tvoj majstor. :)
Evropski tip sirokijeh shvatanja!:lol:

putin
30-06-17, 21:05
Cim je on u ulju i masti nije on od te sorte.A ukus kao ukus.
Bobo javi kako se zavrseno i konacan ceh.

Bobo
30-06-17, 21:24
Kod nas za poljo-mehanicare idu uglavnom djeca iz siromasnih seoskih obitelji jer nemaju uvjeta za bolje skolovanje. Patike su takve kakve su, nije u redu bas komentirati tako nesto...

Sto se tice racuna i sveg ostalog, to sam odmah rekao da cu napisati. Vjerujem da ima vise interesenata za konacnu cifru nego za sam remont.

ACA RAIC
30-06-17, 21:27
Bobo,pa to će biti kao nov.

Bobo
30-06-17, 21:31
Bobo,pa to će biti kao nov.

Nikad vise kao nov...

petarkrsmanovic
30-06-17, 21:39
Kod nas za poljo-mehanicare idu uglavnom djeca iz siromasnih seoskih obitelji jer nemaju uvjeta za bolje skolovanje. Patike su takve kakve su, nije u redu bas komentirati tako nesto...
No, nemo' praviti od komarca magarca. nisam nista lose mislio. Stavise, rekao bih da je ovo neka varijanta Stabilki, ko se razume u rukomet zna sta pricam.
Nemoj cenu remonta mnogo da naduvas, pa posle kad se budemo pogadjali za Brenu da mi zacepis neku cifru sto samo Cika Aca moze ispratiti. >:({

Bobo
30-06-17, 21:56
Pa gledaj, nemam ja sta puno sakrivati, sve sam do sad napisao koliko su me djelovi izasli. U mjenjacu su od starih djelova ostali biraci brzina, srce sinhrona i dupli zupcanik od 2. i 4. brzine. Kvacilo kardana podeseno da nema lufta, konusno tanjurasti nov original IMT ugradjen, kocnice pretresene i svedene na minimalan luft, semerinzi na poluosovinama zamjenjeni. Od kvacila ste svi vidjeli slike, nov druk lezaj ugradjen...

Kad se traktor slozi, ide na ugaranje strnjaka gruberom i onda ide u tanjuranje tih istih njiva i prije jesenjeg oranja ga vozim kolegi da mu provuce kompletnu novu el. instalaciju i 4 LED radna fara.

Poslije svih tih planiranih zahvata, ostaje samo jos pretresti prednju vucu koja nije u losem stanju al onako, reda radi cu otvoriti reduktore da vidim u kakvom su stanju kao sto sam sad radio mjenjac.

Bio bih lud da traktor poslije svih tih ulozenih novaca prodajem, moram naj prije ja malo u njemu uzivati kojih 10-15 godina a dalje cemo vidjeti sta cemo ;)

vedran R.srpska
03-07-17, 21:45
evo jedan DELUX koji se sepuri mojom okolinom

http://i68.tinypic.com/2iw0tj.png

Bobo
03-07-17, 21:47
Nekome je STVARNO bilo dosadno ;)

mali.alen
03-07-17, 21:50
a jest ga ušarenio

Bobo
04-07-17, 22:44
Brena danas sastavljena i isprobana...

Na zalost mjenjac JAKO zuji u rikvercu i 4. Covjek koji ima dva takva traktora kaze da je to normalno dok novi zupcanici ne "sjednu" da se to tako mora cuti u trece selo kad ide u rikverc al majstorima (a ni meni) to nije normalno i odlucili su da pogledaju sta se unutra desava. Zvao sam jos jednog kolegu koji ima 5106 kojem je nedavno radjen mjenjac i kod njega tako rikverc zuji i on to tako vozi, kaze da nema problema nikakvih al to po meni nikako ne moze biti normalno...

Majstor koji je sastavljao moj traktor sumnja na medjuzupcanik rikverca jer mu je on od prvog dana bio sumnjiv cim ga je uzeo u ruke. Vidjet cemo sta ce dalje biti.

Inace, ovo malo sto sam ga danas provozao, usporen mjenjac mi se cini kao pun pogodak...

Glackop
04-07-17, 23:55
Brena danas sastavljena i isprobana...

Na zalost mjenjac JAKO zuji u rikvercu i 4. Covjek koji ima dva takva traktora kaze da je to normalno dok novi zupcanici ne "sjednu" da se to tako mora cuti u trece selo kad ide u rikverc al majstorima (a ni meni) to nije normalno
Ma gde bre to mora da bude normalno,a jos pa da sjednu...oni treba da sjednu jos u radionici time sto se bruse nakon kaljenja,jesu li bili oni uopste i bruseni?To se vizuelno vidi.Nema vise originalnih delova ali za utehu dobro je dok ih bude bilo i takvih.Ja juce menjao onu krivu metalnu cev vode sto vodi od pumpe do donjeg dela hladnjaka,kupim je za 5.e,gledam kako je lose savijena kao da je neko dete u obdanistu radilo,ali kazem u sebi ma za te pare neka se samo geometriski uklopi,sto i jeste pa sad na izgled nikakva ali zavrsava posao.

Bobo
05-07-17, 08:35
Nemam pojma, nisam nista zagledao, valjda su bili spremni za ugradnju... Svjestan sam da nema vise original djelova al sta je tu je. Eto, znam za 6-7 traktora (od cega 4 brene i jedan rogonja) u kojima su u mjenjacima djelovi iz trgovine u kojoj sam ih i ja kupio i svi rade bez problema. Kolega koji ima dva 5136 kaze da i kod njega tako zuji i da on to tako vozi.

Ako bas mora zujati, pomirit cu se s time da nisam jedini i kako mu bude.

Matic
05-07-17, 08:51
Ja bi pre proverio zazor K.T para nego zupčanike.Ako je pretegnuto hoće da zuji.

Bubu
05-07-17, 10:49
Ja sam na 577 menjao suplje vratilo (koje na sebi ima pogonski zupcanik 1. brzine) i gonjeni zupcanik prve brzine. Delovi su bili originalni ali su se blago nazirali tragovi brusenja i taj traktor je pistao neko vreme u 1. brzini dok se nije uglacala dodirna povrsina zuba.

Maticu, da je diferencijal traktor bi pisao u svakoj brzini.

Matic
05-07-17, 12:58
Neće u svakoj da pišti.Provereno.

Bobo
05-07-17, 16:57
Nije konusno-tanjurasti garant. Podesavali su zazor pola dana dok ga nisu dobili bas kako treba. Zuji bas iz mjenjaca a ne iz zadnjeg kucista i zuji na ler gasu i na punom gasu samo u rikvercu i 4. 4. posebno zuji kad se zaletis pa pustis gas tj. kad kocis motorom. A rikverc zuji svakako...

Meni samo nije jasno kako majstor kaze da je rikverc vezan na zupcanik 4 brzine (na manjim IMT traktorima 3) a ja sam bio uvjeren da je na zupcaniku 2 brzine...

Zato i sumnja ide na medjuzupcanik rikverca koji je majstoru od prvog dana bio sumnjiv al posto jr nov ugradio ga je i sad eto zujanje...

pankin
05-07-17, 17:51
Ne znam koliko to jako kod tebe zuji ali kod mene je tako bilo na 820 kad sam promjenio zupčanik 5 brzine isto se čuo kad pustim gas i to je bilo do prvog oranja i prestalo i evo sve ok. a koliko se sjećam i ursus mi je zujao kad sam radio mjenjač pa se jedno vrijeme čuo u 2 brzini kad se spuštam niz brdo

Kićo
05-07-17, 18:20
Bobo jeste li mjenjali ležajeve u mjenjaču? Pogotovo na donjoj šupljoj prednji i zadnji. Zadnji ćeš teško naći sa širokim valjčićima. Ležaj zupčanika rikverca?

Bobo
05-07-17, 22:20
Ne znam koliko to jako kod tebe zuji ali kod mene je tako bilo na 820 kad sam promjenio zupčanik 5 brzine isto se čuo kad pustim gas i to je bilo do prvog oranja i prestalo i evo sve ok. a koliko se sjećam i ursus mi je zujao kad sam radio mjenjač pa se jedno vrijeme čuo u 2 brzini kad se spuštam niz brdo

Zuji da je i covjeka koji sarafa Ursuse 355 zabrinulo, onda znas da je bas dosta...

Bobo jeste li mjenjali ležajeve u mjenjaču? Pogotovo na donjoj šupljoj prednji i zadnji. Zadnji ćeš teško naći sa širokim valjčićima. Ležaj zupčanika rikverca?

U mjenjacu je mjenjano SVE osim velikog duplog zupcanika koji salta 2. i 4. brzinu. Drugo je DOSLOVCE sve kupljeno novo. Svi lezajevi nadjeni sto su kvalitetniji moguci i prema kataloskom broju.

Inace, zvao sam danas servisera da cujem jesu li sto pronasli i medjuzupcanik rikverca je vec nacet na par zubaca od saltanja. Dakle, najvjerovatnije je on i bio krivac svo ovo vrijeme. Ujutro idem tamo da vidim o cemu se radi i pokusat cemo naci drugi medjuzupcanik kod HR zastupnika za IMT. Kazu da je drugo sve ok unutra do ceg su mogli doci. Napomenuo sam zazor konusno tanjurastog pa se covjek zacudio pitanju kad zna da sam bio u servisu kad su ga podesavali al i njega su gledali, sve je OK.

sremac84
06-07-17, 07:28
http://www.kupujemprodajem.com/IMT-2090-48154016-oglas.htm

- - - - - - - - - -

Egzotika covece..

petarkrsmanovic
06-07-17, 07:37
Ali merac temperature sa 533 prosto mora da gospodari dvakim IMT traktorom. Jedan jedin kom se veruje, neprikosnoven. :D

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока

ichbinmilan
06-07-17, 09:48
To kolega sa foruma prodaje 2090? Lep traktor.

Matic
06-07-17, 14:42
Kolega Višić prodaje taj traktor.Hoće da ide na medeni mesec na devičanska ostrva kada ga proda.

Tomo VS
06-07-17, 15:08
Hahaha nije valjda toliko dozlogrdio!Lkl{{
Lepo sam ja rekao ko je imao velike IMT-ove dva puta im se radovao,prvi put kada ga kupe,a drugi put kada ga prodaju stim sto ovaj drugi put mnogo vise!Lkl{{

ichbinmilan
06-07-17, 19:19
Pa nije tako. Koliko se sećam, kolega mi je rekao da je zadovoljan sa traktorom, kod njega je nekoliko godina. Ima JD motor od 99ks. On mu je pravio ovaj auspuh/izduv. Ova Matićeva priča za Devičanska ostrva mi nije ubedljiva, da li uzima nešto veće ili manje, ne znam.

Matic
06-07-17, 20:51
Uzeo je veći još prošle godine a svadba će uskoro i medeni mesec na Devičanskim ostrvima.

AcA OPEL
06-07-17, 21:10
Da je znao Bobo da saceka pa od njega da kupi. Da ne krpaci 5106. Ono izgleda ocuvano traktorce.

Bobo
06-07-17, 21:13
Medjuzupcanik rikverca izvadjen iz mjenjaca i zbilja je neki sumnjiv. Placen je u MD commerce 30€. Danas sam isao kod nekadasnjeg zastupnika za IMT u HR Auto poljostroj i oni su drzali samo original djelove dok god je IMT radio. Kazu da imaju samo jedan jedini taj zupcanik na stanju u svim svojim trgovinama i kunu se da je originalan dio iz IMT-a Cjena - "prava sitnica" - 85€ i jos nove iglice (56 komada) - 20€

Sad cemo vidjeti jel to zbilja mora tako "vristati" u mjenjacu ili ne mora.

Nisu mi nikako jasni ljudi koji vjeruju tim trgovcima i koji se kunu da je to original IMT roba jer im je trgovac rekao da je. Mozda je njima tako lakse al logika nalaze da za traktor koji se ne proizvodi brat-bratu sigurnih 20 godina (mozda sam malo i rekao) ne postoji teoretska sansa da 3-4 trgovca djelovima imaju svakog rezervnog djela po 5-6 komada spremnih na stanju u bilo koje doba dana i po cjenama koje jesu...

Sad je IMT spao na MTZ grane: "Jeftini djelovi i na svakom cosku..."

Camel Driver
06-07-17, 21:42
Danas malo u ispomoćhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170706/d8d97fc4dd8d4eefa6a14762b3292d93.jpg

Spajki
06-07-17, 22:44
Medjuzupcanik rikverca izvadjen iz mjenjaca i zbilja je neki sumnjiv. Placen je u MD commerce 30€. Danas sam isao kod nekadasnjeg zastupnika za IMT u HR Auto poljostroj i oni su drzali samo original djelove dok god je IMT radio. Kazu da imaju samo jedan jedini taj zupcanik na stanju u svim svojim trgovinama i kunu se da je originalan dio iz IMT-a Cjena - "prava sitnica" - 85€ i jos nove iglice (56 komada) - 20€

Sad cemo vidjeti jel to zbilja mora tako "vristati" u mjenjacu ili ne mora.

Nisu mi nikako jasni ljudi koji vjeruju tim trgovcima i koji se kunu da je to original IMT roba jer im je trgovac rekao da je. Mozda je njima tako lakse al logika nalaze da za traktor koji se ne proizvodi brat-bratu sigurnih 20 godina (mozda sam malo i rekao) ne postoji teoretska sansa da 3-4 trgovca djelovima imaju svakog rezervnog djela po 5-6 komada spremnih na stanju u bilo koje doba dana i po cjenama koje jesu...

Sad je IMT spao na MTZ grane: "Jeftini djelovi i na svakom cosku..."
Ma daj @Bobo,ima original delova u trgovinama zaostalih iz doba Tita,jos su upakovani u mat papir i mast.... Do nedavno si se kleo u ove reci i svima tvrdio kako imas"original delove".... Necu da te obeshrabrim,ali i taj KT par sto si kupio za 250-300 evra je bas original...Bez obzira na sve to,daj Boze da ga resis i da te dobro sluzi jer si resio ozbiljne pare da ulozis u traktor.

Bobo
06-07-17, 22:56
Ma daj @Bobo,ima original delova u trgovinama zaostalih iz doba Tita,jos su upakovani u mat papir i mast.... Do nedavno si se kleo u ove reci i svima tvrdio kako imas"original delove".... Necu da te obeshrabrim,ali i taj KT par sto si kupio za 250-300 evra je bas original...Bez obzira na sve to,daj Boze da ga resis i da te dobro sluzi jer si resio ozbiljne pare da ulozis u traktor.

Napisao sam da mi ljudi preporucavaju "trgovinu" u Zemunu za koju se ispostavilo da nije trgovina nego nesto sto radi kako mi se cini "na crno"... Napisao sam isto tako da ne vjerujem ni jednom jedinom trgovcu kad mi krene hvaliti svoju robu, pogotovo kad sam dosao u Zemun pa pitao covjeka odakle nabavlja djelove a on nonsalantno kaze: "Osovine su jos sve original iz IMT-a kao i neki zupcanici a zupcanika koje vise nema dajem da mi rade u Rakovici." A na zupcanicima nikakve oznake, nit broja kataloskog nit ista. Doduse, iz mjenjaca su povadjeni isto tako zupcanici bez oznaka pa ajde, znaj jel original il nije.

Kad sam vec dobio dosta preporuka za tu trgovinu i trgovca tamo sam i odlucio kupiti djelove, pogotovo sto kolega koji iam 2x5136 koji ih ganjaju kao tudje pa ne lomi ni osovine ni zupcanike toliko cesto koliko konusno-tanjuraste parove pa me to utjesilo da ti djelovi jos donekle i valjaju...

Matic je pricao da on ima trgovca koji lifra original djelove zamotane u masni papir a ne ja. Nadje se pokoji dio negdje zabacen al da to stoji po trgovinama u onim kolicinama koje sam vidio, to NIKAKO ne drzi vodu, trgovacke price.

Konusno-tanjurasti par je PROVJERENO ORIGINAL IMT sa svim mogucim oznakama, upareni brojevi i sve po PS-u. Za njega sam jedinog i siguran da je originalan. Nudjen mi je i RUEN za 300€zapakovan u gumu/smolu al sam se odlucio ipak na ovaj drugi par cim sam ga uzeo u ruke.

Prosla su vremena gdje su bile pune police konzerviranih djelova sa manilom i ceduljicama na kojoj pise kataloski broj. Kazem, moze se pronaci jos ponesto ali ne u vecim kolicinama kao sto dosta trgovaca po Srbiji ima.

Kako mu bude, ja tu nista ne mogu. Traktor se kod mene zaradio i neka odradi jos dvije sezone komotno da se i pokida mogu ga baciti u staro zeljezo a vjerujem da ce raditi i dulje jer kod mene nema nesto pretjerano puno posla. 200 radnih sati godisnje je NISTA koliko drugi rade s traktorima u koje su ugradjeni slicni djelovi kao i kod mene. Jos se serviser cudi sto sam kupovao skupe valjkaste lezajeve, kaze da to nitko ne ugradjuje, svi mecu obicne, kuglicne cak ni one s vise kuglica...

telnett
07-07-17, 09:47
Te menjace generalisu kao golfove samo glava i karter dole i nove karike , a u trgovini ima samo nabavit klipove samo po porucbini . U oglasima sve jedan generalisan u fulu :lol: Izgleda da je generalna veoma rastegljiv pojam skoro ko pecaroske price .

Ovako sredjen menjac ce sigurno odsljakati dosta sati kod Bobe . Svaka cast na trudu i poslu .

Bobo
07-07-17, 13:49
Te menjace generalisu kao golfove samo glava i karter dole i nove karike , a u trgovini ima samo nabavit klipove samo po porucbini . U oglasima sve jedan generalisan u fulu :lol: Izgleda da je generalna veoma rastegljiv pojam skoro ko pecaroske price .

Ovako sredjen menjac ce sigurno odsljakati dosta sati kod Bobe . Svaka cast na trudu i poslu .

Ovo jos ostaje da se vidi. Nakon gruberanja strnjaka a prije jesenjeg oranja ispustam ulje komplet iz mjenjaca napolje i sipam novo. Ulje ce reci sve. Ako ima puno spene znamo da nesto gadno ne stima...

rad78
07-07-17, 17:14
Bobo jel može kod vas negde naći prvu ugradnju delova za Torpedo? Jel postoje neke zalihe toga?:){{

Bobo
07-07-17, 20:38
Bobo jel može kod vas negde naći prvu ugradnju delova za Torpedo? Jel postoje neke zalihe toga?:){{

Pitaj Matica, on pozna takve trgovce... Original djelova ima samo polovnih kod nekoga tko rastura traktore ILI par trgovina drzi DEUTZ program pa sta pase to se mece ali i kosta. Znam da je rodjek na torpeda morao stavljati neke zupcanike ili osovine, ne znam sto i da je to platio nesto jako jako puno novaca al traktor radi u sumi 90% svog vijeka i od onda nije imao problema s mjenjacem. Nesto je pricao da su djelovi bili njemacki al ne znam ima to vec godina kako je radio.

Matic
07-07-17, 20:50
Da si manje tvrdoglav mogao si imati prave delove ali nije to sada tako ni bitno.

Bobo
07-07-17, 21:15
Da si manje tvrdoglav mogao si imati prave delove ali nije to sada tako ni bitno.

Da, da, kako da ne... Original djelovi i povoljniji nego ovi sto sam uzeo...

Mnogo si mi neozbiljan u zadnje vrijeme ;)

Ili je neka ljubomora u pitanju, kolega?

Matic
07-07-17, 21:30
Već si zamenio jedan zupčanik a nisi ništa ni radio sa traktorom,to je kvalitet.Čini mi se da vas koji dođete ovde po delove deru propisno jer nemate drugih opcija.
Zbog Brene da budem ljubomoran trebali bi mi izvaditi ceo nameštaj iz glave umesto daske.
P.S.Moja ljubav nisu traktori i gvožđe već porodica a gvožđe k'o gvožđe...I da ti skrenem pažnju da prestaneš da mi se podruguješ!Znam šta sam napisao i iza čega stojim a ko ne veruje ne interesuje me!U zdravlje!

aca74
07-07-17, 22:05
Bobo ne znam zašto si zajedljiv? Ako si dobio info posle kupovine delova, pa si zbog toga ljut, ne treba biti na kraj srca. A.svi smo u istom sosu, hteli bi da nadjemo što bolje delove, a to nije više lako. Malo tolerancije svima nama treba i nije na odmet.

ichbinmilan
07-07-17, 22:08
Gložite se preko neta bez potrebe, umesto da se nađemo sutra svi i da razrešimo nedoumice i oko zubaca i oko zupčanika. Lkl{{ Ko ima original a ko valja ispod ruke. Lkl{{
Pošto poznajem obojicu verujem da bi to u par reči bilo rešeno, kakve ljubomore i tvrdoglavi bakrači.

Tomić Toma
07-07-17, 22:12
Joooj kad spomenu menjac na Torpedu meni se dize kosa na glavi. Ja cu mozda morati da otvaram moj zbog semeringa na spojnickoj a ko zna sta me ceka unutra. Em je tesko naci delove, em su skupi em je kvalitet upitan. Za IMT je ipak bolja situacija jer ipak ima veci izbor delova a jos i moze da se nadje nesto da je ORIDJINALE >:({

daner
07-07-17, 22:16
Glupo pitanje al evo. Dali traktormetar moze da pocne da laze i povresno pokazuje obrtaje. Ali vise nego sto mislim da ima. Po traktormetru motor je na 2400 obrtaja a rucica od gasa tek do pola i po zvuku mi deluje oko 1500-1600 obrtaja

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Bobo
07-07-17, 22:30
Bobo ne znam zašto si zajedljiv? Ako si dobio info posle kupovine delova, pa si zbog toga ljut, ne treba biti na kraj srca. A.svi smo u istom sosu, hteli bi da nadjemo što bolje delove, a to nije više lako. Malo tolerancije svima nama treba i nije na odmet.

Kako ne bih bio zajedljiv kad pise ovakve stvari? Ljudi koji imaju ovakve traktore 20+ godina su se snabdjevali djelovima po cjeloj Vojvodini i dok su u HR ti traktori bili po kojekakvim firmama pa se na rucivalo sta treba i ne treba. Kredeni su djelovi direkt iz tvornice i ja imam kod sebe jedan takav dio. Ljudi su ovdje povezani a ne ko kod vas da svi sute dok ne bude kasno i onda se prave prepametni kao i on. Za tog lika iz Dobanovaca u HR od NIKOGA zivog nisam cuo NI JEDNU JEDINU dobru rijec. To sto vama prodaje nije isto sto i nama prodaje. Maticu je vjerovatno prodao dobru pricu i sad meni treba biti zao jer je on ispao pametniji, moz mislit.

Pitao sam na forumu prije remonta da mi kazete gdje sve ima djelova za kupiti, nitko nista na forumu nije pisao kao da je to drzavna tajna, sve mi na privatno stizu poruke zato da se ne bi slucajno saznalo koliko ima trgovaca po Srbiji i svi imaju originalne djelove. Meni je napricano svasta i za svakoga a Uremovic je ispao prema nasim ljudima odavde najposteniji i mnogi s ovog terena idu kod njega vec godinama i hoce slati i u HR djelove koji su u vecini sucajeva zaovoljavajuceg kvaliteta naspram cjene.

Matic sad serenda sto sam morao zamjeniti zupcanik koji kosta 30€ u Srbiji zupcanikom koji u HR kosta 100€. Ne znam tko je u ovoj prici ludji, taj njegov koji ima "original" dio ispod cjene ili on koji u te price vjeruje.

Meni niti naj manje nije krivo nista, svjesno sam isao kud sam isao po djelove a sto mi netko sad nesto pametuje me ni naj manje ne dira. Meni je zabavno kad netko brine moju brigu ;)

Rekao sam i prije da nista nemam sakrivati i pisem sve ovo da skrenem paznju drugima ako ikad budu morali ovako sto raditi da znaju cega da se cuvaju. Neka netko nauci i na tudjem primjeru. Ako sam nekad nesto i pogrijesio, to sam i priznao.

Pricamo o remontu traktora, zamolilo me par clanova foruma da dokumentiram i da pisem s vremena na vrijeme dokle je doslo. Nekima to smeta nije mi jasno zasto al ajde...

aca74
07-07-17, 22:34
Podržavam tvoje pisanje o remontu, i imaš od mene podršku za to. Ostalo je ostalo.

ACA RAIC
07-07-17, 22:46
Bobo,opusti se.Važno je da si ti njega remontovao i da sad možeš da uživaš.Mani tu priču,okreni se svetloj budućnosti i misli kako ćeš meni naštelovati onaj mali leskovački plug da dobro ore.Moram iduće godine imati vagon žita po ha a zavisi dosta prinos i od dobrog oranja.

ivanz
09-07-17, 14:41
a jel netko radio mjenjač na 560 ili 577.....zanima me kako su se pokazali ti djelovi što se tiče kvalitete????

ovo što Bobo radi, treba otvoriti novu temu i ubaciti slike remonta tamo, možda bez komentara, sa cjenama djelova, da bude preglednije ako netko bude trebao, kao što ima i tema o hidraulici.....

sinisa1979
09-07-17, 15:34
Ja sam radio na 588,što je skroz poseban tip trobrzinca menjača (koliko znam) i kupovao sam delove u MD komercu i eno ga šljaka samo tako! Moje lično mišljenje je da delovi koji su u prodaji su mala privreda (Šimanovci) ali su dobrog kvaliteta. Stavlj'o sam i u Zmajerdu njihove zupčanike i u Rakovicu i nema tu nikakvih zvukova,osim što mi u Rakovici pri šaltanju iz prve u drugu zupčanik prve zakači u zupčanik rikverca,verovatno je malo širi,ali i to polako nestaje. Ma nema tu puno mudrolije... Ako moraš da remontuješ menjač moraš da kupiš ono što ti se nudi.

Bobo
10-07-17, 14:05
Brena je jutros sastavljena i isprobana i ja sam maloprije bio tamo da ju provozam. Mjenjac dosta manje zuji, u granicama normalnoga. U 4. se izuzetno malo cuje kao sto se i prije culo ali ne kao sto je bilo sa starim medjuzupcanikom rikverca. Rikverc normalno zuji, kao i 4. ni blizu zujanja kakvo se culo s drugim zupcanikom.

Sarafaju podove u kabini, kontroliraju sve sarafe jos jednom i pravimo racun za ruke. Mogao sam ju odmah danas voziti kuci al nisam htio isterivati traktor iz kruga servisa dok racun ne bude podmiren.

Danas sam se sjetio isprobati sve brzine i odusevljen sam usporenim mjenjacem. Jedva cekam da zavrsim zetvu i da isprobam pod plugom, gruberom i tanjuracom.

sremac84
10-07-17, 16:59
Znaci sad je nece biti glas neznog dzina..nego samo gas gas..

petarkrsmanovic
10-07-17, 17:05
Zvanicno da prekrstimo 5106/36 na podrucju Hrvatske iz ,,Brena" u ,,Severina". :)

sremac84
10-07-17, 17:16
Jes vala,seve je kud i kamo bolja junica od brene..samo nek se ljulja..

MONTOYA
10-07-17, 20:15
Kakva severina, meni se sviđa Kolinda@->--

North ARMY
10-07-17, 22:27
Danas smo se rastali. Nije pran pred prodaju, tacnije od jesenas i branja motor nije video kesera.
http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_99981228_19965053_10213587395869703_10913210 87_n.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_99981228_19965053_10213587395869 703_1091321087_n.jpg)
http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_99981228_19897600_10213587396109709_81075825 3_o.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_99981228_19897600_10213587396109 709_810758253_o.jpg)

MONTOYA
10-07-17, 22:31
Gde je otišao?

North ARMY
10-07-17, 22:38
De i svaka dobra masina.

Spajki
10-07-17, 22:41
Kako gde?Pa u Raj!

Tomo VS
10-07-17, 22:56
Sta je kad covek preko noci postane tajfun jeli iko zapazio ona dva rujana u zadnjoj avliji "kao" slucajno uslikani!Lkl{{

North ARMY
11-07-17, 06:23
A fergusona u trecoj ne vidis ?? ^-^

daner
11-07-17, 22:13
Od kojeg imt pase traktometar na 558?

sinisa1979
11-07-17, 22:18
Od 539 i možda od 560.

daner
11-07-17, 22:54
Od 560 ne znam zato sto on ima onu budzu na bregastoj gde se sajla kaci.ne znam da li je isti odnos obrtaja

sinisa1979
12-07-17, 10:44
Zato i ja mislim da možda paše. Od 539 sigurno paše.

Dobrinčan
12-07-17, 19:12
Da li neko zna zasto mi na 577 prednju desnu gumu,trosi najvise na unutrasnjem delu desne sare.

http://i65.tinypic.com/309r4gn.jpg

BobanNB
12-07-17, 19:46
Ај једно питање....можда је глупо ал ја незнам......јел може ово уље у четресдвојку?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170712/6cfb54c5b654e2254ef05fe861b5a63b.jpg

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Bobo
12-07-17, 19:56
Da li neko zna zasto mi na 577 prednju desnu gumu,trosi najvise na unutrasnjem delu desne sare.

To je i meni bilo na 549 dok nisam napravio prednjie tockove da gledaju paralelno jedan s drugim. postoji sansa da su ti i gume prepumpane a desnu ti vise jede kao sto je meni jeo lijevu, s te strane ti je diferencijal naprijed i ta strana prednjeg trapa je vise opterecena. Zanemarivo vise al dovoljno...

Bobane: Bez problema ovo sipaj u traktor. Mineralno ulje ko i svako drugo.

BobanNB
12-07-17, 19:58
Нашао испод руке, претекло човеку....па даје испод набавне цене [emoji41]

Bubu
12-07-17, 20:47
Prednji tockovi se ne steluju na paralelu, za DV trap kod 577 treba da je prednja strana 4-8mm kraca od zadnje. Sama geometrija trapa+vise oranja sa plugom koji nije obrtac su zasluzni da se ti se najvise taj deo ripni trosi. Ne vodi brigu, samo teraj.

Bobo
12-07-17, 20:56
Prednji tockovi se ne steluju na paralelu, za DV trap kod 577 treba da je prednja strana 4-8mm kraca od zadnje. Sama geometrija trapa+vise oranja sa plugom koji nije obrtac su zasluzni da se ti se najvise taj deo ripni trosi. Ne vodi brigu, samo teraj.

Bilo je i kod mene tako na 549 pa se otimao po cesti nekad vise vuce lijevi nekad vise desni, na asfaltu u 5. na punom gasu je bila stalna borba s volanom. To pravilo da se prednji kraj uvlaci vazi samo za mehanicke volane da se tockovi nazad sami centriraju i moguce za radijalne gume. Od kako sam napravio paralelno, uzitak za voziti i potrosnja guma se drasticno smanjila. Stariji clanovi ce se sjecati da sam okretao prednje gume naopako da smanjim potrosnju guma jer su se trosile na ocigled. I ne bi trebalo da je do oranja s plugom ravnjakom jer na traktorima koji naprijed nemaju speru uvijek lijevi vise proklizuje i logicnije je da se lijeva guma vise jede. A jednostavno moze biti da su gume lose i da se tako nejednako trose...

Na mehanickom volanu je uvlacenje prednje strane OK ali na hidraulicnom to nema nikakve veze tj. meni se pokazalo na 549 DV gore nego da su tockovi paralelni. Jednako se gume trose i nema vece potrosnje na vanjskim rubocima u odnosu na unutarnje.

landini
12-07-17, 22:06
Ako je utegnut trap slobodno na paralelu.

Marko69
12-07-17, 22:12
Nesto slicno se i kod mene desava na 577 DV,kod mene se obe prednje gume nejednako trose, polovina obeju guma (vanjska ripna) sa spoljne strane je skoro pa potrosena dok unutrasnja strana polovine gume skoro nikako,da li sta treba dostelovavati?

brankovic
12-07-17, 22:21
I kod mene na 549 dv prednje gume sa spoljašnjih strana potrošene skroz. Nisu bile paralelne. Sad sam ih postavio paralelno, ali moraju nove gume...
Jbt,ne moze samo za gume da se zaradi...

Bobo
12-07-17, 22:22
Zato sto ti trap gleda u spic na prednjoj strani a tako se podesavaju mehanicki vlani da traktor ide u pravac. Slobodno ga na sponama nastimaj da bude paralelan i rijesit ces problem s trosenjem guma. Ovo ZNAM 100% jer sam imao takav problem.

Citao sam cak na britanskom forumuda znaju podesiti prednji kraj neznatno siri od zadnjeg na traktorima gdje gume stoje kao na belarusima i da nema nejednakog trosenja guma zbog nagnutosti tockova.

ACA RAIC
12-07-17, 23:01
Svaka čast Bobo,gde si ti sve ovo naučio?

diesel d-60
12-07-17, 23:11
Kod nas u dp labudnjaca su stari majstori na rusima uvek prednji kraj malo siri ostavljali. Kazu da su tako rusi rekli.

Bobo
13-07-17, 07:50
Kod nas u dp labudnjaca su stari majstori na rusima uvek prednji kraj malo siri ostavljali. Kazu da su tako rusi rekli.

Ne trap... To je sirina traga tockova i to se podesava da se sredina prednjih i sredina zadnjih tockova poklapaju, to je prosta stvar koju u IMT-u nisu mogli dokuciti nikako no nema veze.

Ovdje se prica o "špuru" dakle podesavanje prednjih tockova na poprecnoj sponi koliko ce biti paralelni jedan s drugim, bez ikakve veze sa zadnjom osovinom. Kao kad radis optiku na autu samo za traktore koji idu 30km/h ne treba biti toliko precizan kao s autom.

grabik
13-07-17, 08:59

Kontra , uvjek je naprijed siri ( do 8 mm) ili paralelan, kad je naprijed uzi moras ga stalno loviti po asfaltu, to vazi za sve ne samo za ruse.

Bubu
13-07-17, 13:35
Kako pise u prirucniku, tako sam i preneo a tako sam i kod mene uradio i nemam problema sa bezanjem levo desno. Jel vi vozite formulu ili traktor?

Tomo VS
13-07-17, 17:41
Ne nego IMT-ove!Lkl{{

Bobo
13-07-17, 22:16
Mehanicki volan se podesava da naprijed tockovi budu uzi i nema lovljenja nikuda. To kod servo volana jos donekle i funkcionira al kod hidraulicnog apsolutno nema nikakve veze, samo se gume vise deru i traktor je nestabilniji po asfaltu. Opet naglasavam pricam za IMT gdje prednji post nije jednako tezak na lijevu i desnu stranu i gdje su u 99% slucajeva dijagonalne gume.

Sto kaze kolega landini, ako nemas luftova u prednjem trapu a imas hidraulicni volan slobodno bez ikakvih problema nastimaj da idu paralelno jedan s drugim i nece biti nikakvih poslijedica ni problema.

Goran Lukić
13-07-17, 22:35
Mehanički volan se podešava tako da točkovi budu malu uži napred zbog lakšeg motanja u pokretu.Kod hidrauličnog nema potrebe,on treba da bude paralelan.

prnjavor3
13-07-17, 22:45
U uputstvu od mog jd piše naprijed uži za 5 do 8mm a podešava se tako da se mjeri naprijed i zabilježi.Pola kruga pretjerat da zabilježeno mjesto dođe nazad pa opet mjeriti.Moj je skino vanjske strane obije (jbg dosta je asvaltom pičio) preštelovao sam i sad idu nove gume.

bojcetic
13-07-17, 22:45
Na svim traktorima koje sam vozio prednji trap je malko siri od zadnjeg. Tu mislim da sirinu unutrasnju ne od sredine do sredine tockova, a kada se uzme da su zadnje gume sire dobije se da po spoljnoj dimenziji bude jednako ili zadnje tockovi su siri. Prednost je kod oranja, sto prednji tocak teras komotno tj 4-5cm od ivice a ne da moras non stop drzati levo namotan volan... Na fergusonima mi je unutrasnja dimenzija identicna zbog prskanja i ulazenja u redove, mada bi i tu mogla ici prednjica rasirenije za jednu rupu pa bi pratila spolja ivica prednjih tockova spoljnu ivicu zadnjih tockova, mana je onda sto prednji tockovi prilaze zadnjima pa mislim da vise ljulja sa punom prskalicom...

grabik
13-07-17, 23:21
Kako pise u prirucniku, tako sam i preneo a tako sam i kod mene uradio i nemam problema sa bezanjem levo desno. Jel vi vozite formulu ili traktor?

Ovako dok sam vozio imt imam ga i sada imam problem sa obilazenjem cak i baba na biciklu ako su malo zivahnije jer ide teretni promet kroz selo i nemam ljetnje dopodne da je obilazim a niti toliko da vozim iza nje. Kad sam presao na ovog rusa obilazim mopede kojima nije skinuta blokada i koji ne smiju da magaze po gasu lakse nego sa imt babu na biciklu , pa ti gledaj kako mora biti naspanovan prednji kraj kod jednog i drugog.

Bubu
14-07-17, 00:09
Samo cu ti reci da trenutno u dvoristu imam 5 IMT traktora i od tih 5 komada, na 4 sam ja stelovao trapove i apolutno ne znam o cemu pricas da je naucna fantastika terati IMT sa pravilno nastelovanim prednjim trapom..

dr.restaurator
14-07-17, 01:33
Ај једно питање....можда је глупо ал ја незнам......јел може ово уље у четресдвојку?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170712/6cfb54c5b654e2254ef05fe861b5a63b.jpg

naravno da može >:({

Bobo
14-07-17, 08:53
Bojceticu, ne prica se ovdje i sirini trapa, nego o spuru (zaturu) prednjih tockova. Inace, kad vec spominjes podesavanje trapa, svaki IMT treba naprijed da se rasiri za jedno mjesto cim dodje iz tvornice da bi se tragovi prednjih i zadnjih tockova gadjali po sredini. Naprijed ga suze do kraja a nazad imas jos jedan zub za suzivanje samo sto to nekome na traci za sastavljanje nije bas bilo jasno pa su sastavljali kako im se svidjalo.

Po pitanju zatura prednjih tockova. Bubu ili si stalno nosio tegove naprijed na 577 ili si jednostavno samo imao srece da ti ne jede gume vise s vanjske strane i da ti se traktor ne otima po asfaltu. Nas 549 se jedva mogao voziti malo brze nego 539 koliko je prednji kraj bio nemiran. Za traktore bez prednje vuce i nema toliko veze jer su tockovi jednako optereceni ali s prednjom vucom je to zivo zlo. I nisam jedini kome se to dogadja a drugi se jednostavno naviknu da to tako mora i to postaje normalno ali nikako nije...

petarkrsmanovic
14-07-17, 09:59
Bobo, da ti se nije bio pokvario ECU na 549 pa nije automatski iskljucivao servo pri vecim brzinama? Mozda se zato otimao kad ubrza. >:({

Bubu
14-07-17, 10:26
Bobo, traktori su vozeni sa i bez tegova, sa DV i bez, sa mehanickim i dobrim i losim kucistem i sa hidraulicnim volanima. I jos jedna stvar, ni jednom nije pumpa na fabrickom podesavanju, sto u kombinaciji sa tockovima 13.6 38 znaci da me Belarus 82 pretekao nije..

Bobo
14-07-17, 12:12
Ne znam sta da ti kazem... Vidis da nisam jedini s tim problemom. Prije nisam smio pustiti volan u voznji vecom brzinom, stalno neke korekcije morale biti. Od kako su tockovi parelelno podeseni nikakvih korekcijanema, sve minimalno...

Inace, obracun da brenu stigao. 24 radna sata ukupno imaju podjeljeno na 3 mehanicara. 550€e+PDV =690€ ukupno. To je Ok s obzirom da je zbog zujanja jos jednom skidan mjenjac i rastavljan.

Dakle:
1300€ MD commerce
200€ konusno-tanjurasti
180€ remont lamele i kvacila
150€ lezajevi konusnog zupcanika
120€ nov medjuzupcanik rikverca+iglice i odstojnici koje u njega idu
700€ ruke

2650€ ako nisam stogod zaboravio.

Marko69
14-07-17, 12:39
Gde se i kako vrsi to paralelno podesavanje tockova ako moze kratko pojasnjenje kako to radite?

Bobo
14-07-17, 21:31
Na traktorima koji imaju poprecnu sponu koja spaja lijevi i desni tocak, produzujes ili skracujes duzinu spone uvrtanjem ili izvrtanjem krajnika, ovisno u kojem pravcu zelis da tockovi idu. Na 539 ili slicnom traktoru koji nema poprecnu sponu, dovoljno je jednu produljiti ili skratiti (ovisno o potrebi) i to je sva mudrost.

Zatur tockova mjeris vodoravno u vidini glavcine tocka s prednje i zadnje strane tocka. Naravno nakon svakog podesavanja s mahanickim volanom poteras traktor metar u naprijed i onda mjeris da sve "sjedne" na mjesto ako ima ikakvog lufta.

smiljan123
15-07-17, 11:23
Skoro sam mijenjo pakne na fergi i sad na desnom tocku kad idem unazad nece da koci,padne papuca skroz ,dok kad idem naprijed solidno koci....ako je nastelujem onda nazad kad idem dobro koci al odigne papucu skroz gore kad krenem naprijed....da nije otkinlo jednu oblogu (ja sam ih nitovo)

INTERNATIONAL
15-07-17, 15:22
Ja mislim da je normalo da papucice propadu ka ideš unazad pošto je tako i kod mene.

Lopi
16-07-17, 00:44
To ti se vjerovatno desava zbog velikog lufta na nosacu poluge koja napinje pakne, jbg ne znam kako se zove tacno, ona ide od kucista diferencijala u dobos uz trubu, i na ulazu u dobos ona dobije vertikalnog lufta i onda se desava da propada papuca u rikverc

daner
17-07-17, 14:31
do sad bilo ovo

a sad ovo. konacno da se resim tog uljnog smecahttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170717/5d044a34838253c6b4d30c8a14fd9893.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170717/b815c0fe8079ef4a8f3a30f0a62d3fd6.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Dobrinčan
17-07-17, 14:56
Danger,gde si uzeo to usisno crevo od grane do filtera?

daner
17-07-17, 17:03
nisam ga uzeo, stiglo sa traktorom davne 1971 godine i jos nigde ispucalo nije, pase original na ovaj drugi tip filtera, nista budzio nisam samo natakao , jedino sam nosac drugi pravio za suvi filter

Bubu
17-07-17, 19:33
Da je taj suvi filter sa 2 umetka kako se sad pravi pa hajde da covek kaze da su uradio dobar posao, ovako si samo pare bacio. Neka struka i nauka kazu sta hoce, mokri filter je mokri filter. Druga stvar koja je barem isto bitna kao filter je predfilter koji kod IMT-a niko ne cisti pa i nema neku svrhu. Predfilter od Rusa koji kosta mozda i manje od 1000 dinara odgovara na IMT filter tj. na cev i radi pola posla jer izbacuje prasinu usled centrufugalnog usisavanja.

rad78
17-07-17, 19:57
Podeljena su tu mišljenja,mada struka je više za suvi. Po meni je to stvar održavanja ,a manje više jer on mokar ili suv. Kad se zapusti i ne gleda može biti on kakav oće to mu neće pomoći ništa.

Bobo
17-07-17, 20:10
Bubu, izbacili su uljne filtere da narodu uzimaju pare za nove papirnate uloske?? Mislio sam da si ti malo ozbiljniji al sam se prevario.

U zetvi zobi (ovsa) bi uljni filter na kombajnu morao svakih pola sata otvarati i mjenjati ulje u njemu koliko se pljeve nakupi u ulju. Ima ga kolega na z-780 pa su jutenu vrecu u dva sloja vezali na usis da sacuvaju ulje da im dura makar par dana a koliko z-780 stigne danas pokositi, 2 hektara?

Isto tako i traktor kao i sve drugo. Suhi filteri kad se pravilno odrzavaju traju jako dugo. Struka kaze da se mjenja redovno (cesce nego sto treba) al praksa kaze drugacije. Da vam sad napisem da su na 549 vec 10 godina njegovi original zracni filteri koji se ciste JEDNOM godisnje. NIKADA mi se indikator zaprljanosti nije upalio a ispravan je njega redovno provjeravam. unutarnji ulozak je dan-danas bijel ko snijeg. Novi filteri kupljeni i cekaju veliki servis, vec je red da se zamjene. U kombajnu nemam pojma koliko je filter star, mozda je i njegov sto je dosao iz tvornice...

Uljni filter mi se na 539 zgadio za zivota. malciram jako puno vocnjaka i imam na usisu predfilter s posudom koji redovno cistim i opet se nakupi krsa u ulju da nije za povjerovati. Uljni filter je jedno zesce govno i kolega je uraio pravu stvar sto ga je skinuo s traktora.

daner
17-07-17, 21:00
Samo vi stavljajte uljni, imam i jedan i drugi na 549 i 558. video sam koji je bolji. originalni donaldson je izduvavan isto jednom godisnje. trajao je 10 godina. evo traktoru je sad 26 godina jos motor pipnut nije niti trosi ulje. a radnih sati godisnje natuce 400-500. sad saberite u 26 godina koliko je to sati rada bez otvaranja motora, i to pumpa bila zadnjih 15 godina odvrnuta ima sigurno 2700 obrtaja i vise( skazaljka udari u granicnik a on jos ubrzava) . I svi u selu misle verovatno da ko manijak vozim . Ima Clanova iz mog sela pa nek se oglase.

daner
17-07-17, 21:21
jedno pitanje koja je razlika izmedju 560 i 567 ? znam da 567 ima 5 brzina i linijsku pumpu. jel ima razlike u snazi motora ?

sinisa1979
17-07-17, 21:26
Podeljena su tu mišljenja,mada struka je više za suvi. Po meni je to stvar održavanja ,a manje više jer on mokar ili suv. Kad se zapusti i ne gleda može biti on kakav oće to mu neće pomoći ništa.
Svaka ti na mestu! Uljni ima prednosti a i suvi ima prednosti. Ima tu još nekih faktora koji utiču na zaprljanost filtera.... Npr ako je filter na sredini traktora kao na rusu ili rakovici i ako vuče vazduh tik iznad haube i još ako ima kabinu (rus obavezno ima a rakovica ne) ufff ..... Pa onda npr ako je filter pod haubom kao na td 75 i 90 koji ima prednju vuču a pri tom radi puno u pripremi zemljišta (važi i za mtz-a i za r.) svu prašinu usisa. Ne mož sastavit dva sata rada a da se filter ne zaprlja pogotovo ako je vetar (ne) povoljan.
Može i uljni filter da izdrži dosta dugo a da se ne čisti (a da ne našteti motoru) samo je bitna lokacija predfiltera kao i ispravnost i čišćenje.

Bobo
17-07-17, 21:27
567 je samo 560 s 5 brzinskim mjenjacem ko sto je 569 565 s 5 brzinskim mjenjacem.

Linijska i rotaciona imaju neke minimalne razlike u snazi ali 5-brzinski mjenjac ima sporiju 1. brzinu i 567 npr ore bez ikakvih problema s 2x14" plugom sa 16.9 gumama dok na mom terenu to 560 s takvim gumama ne moze. 567 je sposobniji odraditi vise razlicitih poslova nego 560 i jos je brzi u transportu.

dukej
17-07-17, 22:15
567 ima i nožni gas. Lkl{{

Bubu
17-07-17, 22:24
Sto se filtera tice, neka stavlja ko sta hoce. Ja ih imam i jednih i drugih na masinama, odrzavam ih sam i nisam kao neki da drzim po 10 godina isti papirnati filter na traktoru pa sam opet za mokru varijantu ako nema mnogo budzenja. Suvi filter sa 2 uloska je sasvim korektna stvar ali filter sa jednim umetkom malo teze. Znam da jos neke masine osim 577 imaju takav filter i taj ako ne daj Boze popusti, nema sta da spreci prasinu da udje i posledice na motor mogu da se osete kasnije u eksploataciji. Mozes ti Bobo druze misliti da sam ja ozbiljan ili neozbiljan, to nije vazno jer sam svakako funkcionalno sklopio barem 1 motor i barem 1 menjac vise od tebe..

Bobo
17-07-17, 22:42
Kakve veze ima sklapanje motora i mjenjaca s filterom zraka? Ajmo sad malo "ciji je tata jaci"...

Tomić Toma
17-07-17, 23:33
Ja sam nekako vise za suvi filter. Jednostavnije odrzavanje a jos kada se doda predfilter kao sto ima na pojedinim gradjevinskim masinama nema brige. Ovaj mokri moras redovno da peres i cistits a ovako se umetak zameni ili izduva za par minuta i to je to.
I redovno kontrolisanje gumenih creva sto vode od filtera do usisne grane. U vecini slucajeva su ona glavni krivac sto je motor usisao prljav vazduh.

Lopi
18-07-17, 01:36
E koliko je njih i bez filtera... Pa opet idu. Dobar je svaki samo ne treba biti lijen pa da je mrsko ocistiti i ulje promijeniti. Ne vidim smisao rasprave, filter ko filter, kome je tesko ocistiti stavlja suvi, nekom bolji mokri pa sta, sto se kaze, ko god sta radi-sve radi sebi... Samo mokri je pouzdaniji i bolji:lol:

daner
18-07-17, 07:15
Nadjite mi bilo koju modernu masinu sa mokrim filterom ,svi ti motori sa mokrim filterom su tehnologija 60-ih godina

BobanNB
18-07-17, 08:57
И по мени је бољи мокри филтер, само је компликованије и чешће одржавање

Guest442
18-07-17, 15:37
http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_300075924_20170718_140330.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_300075924_20170718_140330.jpg)
http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_300075924_20170718_140320.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_300075924_20170718_140320.jpg)
http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_300075924_20170714_094025.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_300075924_20170714_094025.jpg)
http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_300075924_20170714_091354.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_300075924_20170714_091354.jpg)
http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_300075924_20170718_140339.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_300075924_20170718_140339.jpg)

Xone
18-07-17, 17:24
do sad bilo ovo

a sad ovo. konacno da se resim tog uljnog smecahttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170717/5d044a34838253c6b4d30c8a14fd9893.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170717/b815c0fe8079ef4a8f3a30f0a62d3fd6.jpg

Gde ima da se kupi ovakvo novo kuciste za suvi filter?

daner
18-07-17, 22:30
koliko sam gledao i trazio novo nigde nisam nasao,samo uljne nove mozes naci. izletelo mi na kupujem prodajem i uzeh a trazio sam sigurno pola godine

milos539
18-07-17, 22:47
Sta moze biti nan539 na gasu od 8-12 obrtaja cuje ss onaj glup zvuk (pa-pa-pa) kad prodje 12 obrtaja onda radi lepo. Bosch pumpa 2 puta radjena( kod dvoje razlicitih bosista) dizne takodje. Da li moze biti problem u glavi motora, ventili, sicevi...

zeljkoo
18-07-17, 22:54
Mogu ventili a moze da bude i da je gava naprsla negde malo. Ako su ti dobri i pumpa i dizne.Proveri dal gubi vodu,verovatno je u glavi problem.

Glackop
18-07-17, 23:22
Nedavno se malo raspravljaste oko nabavke delova iz starih zaliha...juce gledam a da mi je neko pricao nebi mu poverovao,za Ficu ima svi delovi dan danas i mahom sve koliko vidim original,svaki deo limarije sve ama bas sve,ali cene kao za Mercedesa.

Bobo
18-07-17, 23:26
Za ficu se dan danas proizvode djelovi i mehanike i limarije i to sto kazes skupo da te glava boli 6 dana kad cujes. Tatin kolega u NJemackoj ima radionu i odavde odvozi ficeke gore i gore ih sredjuje i prodaje za masne pare. Kaze da ficeka i vespi ne moze nasmagati koliko su trazeni. Sta god da nadjem od fice, sve da kupim na hrpu i kad dodje ja mu to dajem a on sretan ko malo djete. Naj trazenije za ficu su okviri oko farova, svijetlo za registarsku plocicu, i opceniti svi aluminijski ili niklovani djelovi. U biti to je naj skuplje za kupiti, za mehaniku je lako...

milos539
19-07-17, 00:03
Mogu ventili a moze da bude i da je gava naprsla negde malo. Ako su ti dobri i pumpa i dizne.Proveri dal gubi vodu,verovatno je u glavi problem.

Ne gubi vodu, a i ventili stelovani na 0.25 ili 0.30.

Bubu
19-07-17, 01:05
Gde ima da se kupi ovakvo novo kuciste za suvi filter?

Ako ne mora striktno biti nov, imam ja jedno takvo kuciste filtera marke Donaldson sa filterom iste marke koji je koriscen mozda 50 radnih sati, kupljen nov pre godinu i po.

Xone
19-07-17, 10:04
Ma ne mora nov nego nisam nasao ni polovan ni nov nigde koji bi velicinom odgovarao. Ajde mi kazi na pp kolko cenis taj filter ako je na prodaju a moze i neka slika.

gagiska83
19-07-17, 23:22
Preradiš staro kućište filtera.
Počupaš zicani filter i u gornjem delu navariš parče šparinga i dugačku šipku sa navojem m8 i u donjem delu izbusis rupu.
Ubacis suvi filter sklopiš i u donjem delu gde je rupa staviš gumu i podlošku i ušafiš i imaš suvi filter.

petarkrsmanovic
19-07-17, 23:59
Ali onda ako se popismani ne moze da se vrati na mokri. ::ideja:: ::ideja:: ::ideja::

Bobo
20-07-17, 00:11
Preradiš staro kućište filtera.
Počupaš zicani filter i u gornjem delu navariš parče šparinga i dugačku šipku sa navojem m8 i u donjem delu izbusis rupu.
Ubacis suvi filter sklopiš i u donjem delu gde je rupa staviš gumu i podlošku i ušafiš i imaš suvi filter.

O ovome vec neko vrijeme razmisljam ALI (uvijek ima ali) filter bi stojao "naopako" tj prasina bi mu se lijepila iznutra a ne izvana ako me razumijete. Gledam i trazim gdje bih nasao kuciste suhog filtera za 539 al sve je nesto preglomazno i nezgrapno za ugradnju u njega pa je jos uvijek nazalost uljni na njemu koji mi pije krv u ovim mjesecima dok malciram vocnjake ljudima...

Tomić Toma
20-07-17, 00:21
Bobo, IMT 539P, tj. onaj sto ima limariju kao tvoj 549 ima suvi filter. Mozda bi se od njega mogao napasovati, samo treba naci mesta jer je na klasicnom 539 sve skuceno.

telnett
20-07-17, 06:26
Sta je to toliki problem u uljnom fulteru ? Nisam imao nikada problema sa njim doduse na drugom traktoru .

Bobo
20-07-17, 09:28
Ja puno malciram usluzno vocnjake i ljudi posto placaju cekaju da treva preraste preko haube da se ne kosi cesto. Imam i talozni predfilter koji ima prozirnu posudu na sebi i kojeg redovno cistim vise puta na dan ali dolje se ulozak postopa sa kojekakvim peludom i sjemenkama trave da je to cudo jedno. Miniwashom ga moram prati koliko se postopa. Tako postopan filter upija ulje u sebe i meni doslovce "popije" svo ulje iz posude tj ulje se popne gore u ulozak cim upalim traktor. skinem usisnu cijev dok traktor radi i dolje vidim dno posude tako da tu filtracije zraka skoro i nema...

Dok ide-ide sta da mu ja radim.

dukej
20-07-17, 11:39
Stavi neku najlon čarapu preko ciklonskog otprašivača. Prašina će proći, ali semenke, trunje, pleva i sl. neće. Na bocu, (ili na priključak za kočnice) namesti pištolj za vazduh i povremeno razduvaj to što se nakupilo na čarapi. Tako ovde rade ljudi koji imaju krunjače koje pogoni traktor...

Bobo
20-07-17, 12:06
Ideja je dobra, moram i to isprobati. Znam da kolega na zmaju 780 ima duplo presmotanu jutenu vrecu na usisnom situ i da opet bude svega i svacega u posudi filtera.

Bubu
20-07-17, 12:32
Cudi me da teras tako na silu i da ti nista nije palo na pamet da olaksas sebi posao. Stavi ovo od Rusa i resio si 90% posla jedino sto moras da stavis redukciju izmedju originalne cevi i ove plastike posto se precnici razlikuju:

http://i68.tinypic.com/2uyrfbo.jpg

Bobo
20-07-17, 13:40
Pa kazem ti da bi mi dopizdilo vise svaki dan cistiti i sipati ulje u filter...

Nemam ja toliko puno malciranja al kad se zareda onda je problem. Ovako filter ko filter, radi al jedva cekam da naidje kuciste za suhi koje bi fino pasalo na 539. Ne da ga bas trazim ali ako naidje kupac sam.

ACA RAIC
20-07-17, 18:17
Otiđi Bobo uveče kod neke komšinice.Malo popričaj sa njom,a posle priče uzmi jedne njene čarape i stavi duplo na filter,glava da te ne boli.Tako ćeš jednom posetom rešiti dve stvari.Jesi li razumeo.:-X

Bubu
20-07-17, 18:56
Samo ti stavi ovu plastiku i ne vodi brigu, ja sta god radio sa 577, od zamene do zamene ulja tek tek zaprlja ulje u vazdusnom filteru.

Matic
20-07-17, 19:46
Ja na 577 imam fabrički taložnik prašine.Luda stvarčica.

Bobo
20-07-17, 19:47
Ugradio sam ga i ja na 539 pa ne pomaze puno. Pomogne ali nije to TO.

pešut
20-07-17, 20:26
Bobo a šta radiš onda sa hladnjakom kad ti toliko zaštopa filter vazduha?! Imam i ja taj tarup i razbacivao sam njime slamu. Puno više prašine i pleve nego kod košenja bilo koje trave. Na par krugova izduvavam hladnjak motornim duvačem jer krene temperatura nahvata na hladnjak kao ćebe. Ali filter vazduha nikad nije tako začepilo

Bobo
20-07-17, 20:50
Imam termostat ugradjen u traktor i antifriz. Hladnjak moze biti do pola zastopan i ne dize temperaturu a jos sam ispod gdje je prostor izmedju haube i hladnjaka nagurao krpu jer mi je najvise krsa vukao odozdo posto ima previse lufta a svukud okolo je hladnjak zasuskan samo odozdo nije.

Matic
20-07-17, 21:35
Kod mene odrađuje svoj posao bez greške.Čak sam ga u sezoni berbe kukuruza skidao i nameštao na berač koji je imao položaj usisne cevi tik iznad komušačkog stola gde su prašina i prljavština dominantni i filter je bio mnogo čistiji nego pre montaže.Na kombajnu trenutno imam Top spin predfilter i nisam nešto zadovoljan jer filter bude strašno prljav.

Bobo
20-07-17, 22:26
S Top spinom nisi zadovoljan? Malo je preskup za moj dzep al kazu po internetu da je to prava stvar. Sad gledam i tesko mi povjerovati jer neki proizvodjaci odmah u tvornici ugradjuju top spin na strojeve. Moguce da imas premal model za tvoj protok zraka pa da zato propusti prljavstinu?

Matic
20-07-17, 22:32
Nije mali.Uzeo sam skoro najveći model.Menjao sam mu mesto više puta,sklanjao od prašine i opet isto.Jedino nisam probao da ga ubacim u kabinu a ne produžuje mi se cev na kojoj se nalazi jer se plašim da negde ne zakači,otkine ga i ode moja investicija.

Bobo
20-07-17, 22:36
Nikako u kabinu... Kolega je to radio 90 i neke na zmaju 142 i dok su vrata otvorena sve ok al kad je u otkosu zatvorio vrata kaze da se umalo nije ugusio. Nije ni razmisljao o tome koliko sestak na turazi usisava zraka u sebe. Kaze da je u sekundi u kabini nestalo zraka i da nije mogao disat... Kasnije doslo iz dupeta u glavu a mislio je kako je to dobra ideja posto je kabina koliko toliko zasticena od prljavstine...

Petar97
21-07-17, 11:32
Ima li neko ideju kako propisno zadihtovati slavinu rezervoara na IMT 539 ? Pusta mi po malo cini mi se na navojima. Izgleda da nisam stavio dovoljno teflona kad sam je montirao, u strahu da ne preteram i da ne pukne navoj.

MIŠO 272
21-07-17, 11:50
Zamotaj kudelje po navoju tako sam ja rješio

Bubu
21-07-17, 11:52
Ja na 577 imam fabrički taložnik prašine.Luda stvarčica.

Imao sam ja fabricke taloznike na svim IMT traktorima ali kazem ti, ovaj od rusa radi mnogo bolji posao a kosta minimalno.

Matic
21-07-17, 12:48
Verujem ti brašo a imam lepo iskustvo i sa ovim pomenutim.

telnett
21-07-17, 15:52
Na Ursusu ima predfilter koji se cisti i u njemu budu cestice velicine plevice do prasine utalozene to se skine i izduva i opet u normalnim uslovima 20tak sati kada je jako prljavo i prasno cesce ocistim . U ulju NIKADA nije bilo nikakvog krsa samo malo taloga od prasine i o nakon i vise stotina sati . Mozda moze da se napasuje taj gornji deo od filtera i onda sigurno nema belaja .

Na kombajnu sam imao taj predfilter od rusa namontiran i opet sam nalazio kojekavog smeca u ulju tako da sam se vratio na dzak . Nisam bio odusevljen njegovim radom .

milos.jovic.140
21-07-17, 15:56
Mi smo na filteru na kombajnu stavili jedan tezinjav dzak i on pokupi svu veliku prljavstinu...[emoji23] [emoji4]

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

milanbelarus920
22-07-17, 00:00
Nije mali.Uzeo sam skoro najveći model.Menjao sam mu mesto više puta,sklanjao od prašine i opet isto.Jedino nisam probao da ga ubacim u kabinu a ne produžuje mi se cev na kojoj se nalazi jer se plašim da negde ne zakači,otkine ga i ode moja investicija.
Gde si kupio top spin i koliko kosta taj najveci model..?

Sent from mTalk

CetojevicM
22-07-17, 07:55
Moze li se naci nov ili da trazim polovan ovaj dio, nalazi se izmedju pedale kocnice i kocionog cilindra na imt 577https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170722/81028f970279277c4f042e6f6503b511.jpg

ddzz
22-07-17, 14:53
Sredjujem vazdusnu instalaciju na mom 58 pa zanima gde mogu da kupim novu ili remontujem staru pedalu vazduha kocnice. Bio bih zahvalan ako neko zna da mi odgovori... :)

Matic
22-07-17, 14:57
Milane uzet je u N.S a koštao 130 eura.Nije najveći model već ispred najvećeg.Drugar je uzeo prošle godine u Mikronu iz Siriga i platio ga 16.500 rsd.

mixer87kac
22-07-17, 15:50
Sredjujem vazdusnu instalaciju na mom 58 pa zanima gde mogu da kupim novu ili remontujem staru pedalu vazduha kocnice. Bio bih zahvalan ako neko zna da mi odgovori... :)

Ja baš pre neki dan odneo moju od 577 na remont (nema nova). Novi Sad, Mileve Marić (novo naselje) ne znam tačno broj. Piše Petoletka na prodavnici. Rekli da će biti nekih 4-4500 din...

dukej
22-07-17, 17:32
Ja sam na Najlonu kupio set gumica za remont papucice kocnice (za Rakovicu al' mislim da je isto). U tom setu ima i neka opruga i neki plasticni deo, ali nisam jos nista radio. Je l' to dovoljno zameniti te gumice i da li to moze u sam svoj majstor varijanti uraditi, tj. mislio sam da tu nema neke mudrosti al' sad kad spominjete servis a ja sam duduk za te stvari...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Matic
22-07-17, 17:45
Možeš sam da ga remontuješ.Treba samo paziti prilikom vraćanja donjeg(jedinog) čepa koji je od plastike da ne pukne.Ja sam kod sebe već nekoliko puta sam menjao gumice i čistio unutrašnjost a sada od tebe čujem da postoji set za reparaciju pa ću ga kupiti.

dukej
22-07-17, 18:30
Evo sta ima u setu:https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170722/5d33ef96a1c0e7c8cb85f87c4cf6d96f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170722/caf3d08559425fcde830701f7b35cf5c.jpg

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

edit: Na tezgi sam video da ima da se kupi taj plastični čep posebno, pošto nije jeftin ceo set, cena seta je jedna crvena...

MONTOYA
22-07-17, 18:46
Posto je taj set

dukej
22-07-17, 19:04
1000 dinara

Matic
22-07-17, 19:24
E to se ceni.Uzeću ga prvom prilikom i reparirati jer sam ja kod mene samo o ring gumice menjao i to ugrađivao one made in PRC sa vašara.Ventil nije hteo da zatvara pa sam svašta probao i na kraju sam nekako uspeo da ga naštelujem na onaj šraf pozadi.

landini
23-07-17, 16:42
Kod mene je aluminijumski cep ili od cega vec na pedali, izgleda mi kao fabricki. Jel to kako kad se ugradjivalo ili neka prepravka, mada sumnjam prvi vlasnik nista nije pravio sem onog bez ceg ne moze da ide.

MONTOYA
23-07-17, 17:10
Ima fabričkih i sa alu čepom

ljubasd
24-07-17, 12:30
ljudi treba mi hitno konusno tanjirasti par za 5270, polovan ili nov nebitno, da li zna neko gde bih mogao nabaviti?

Bobo
24-07-17, 12:50
ljudi treba mi hitno konusno tanjirasti par za 5270, polovan ili nov nebitno, da li zna neko gde bih mogao nabaviti?

Evo ga jedan u HR...

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/traktor-imt-5270-oglas-1017206

Pantic
25-07-17, 09:54

Imas kod Zivkovica u Zabarima.
Ima jedan rashodovan 5270 mislim da jos uvek ima KT na njemu..
Ima ga na Polovni automobili Vocno lozni rasadnik zivkovic.

- - - - - - - - - -

https://www.polovniautomobili.com/vocno-lozni-rasadnik-zabari

Tomić Toma
25-07-17, 11:01
Ima i u Irigu na otpadu neki zglobni IMT. Verovatno ide u rashodovanje.

Vlada974
25-07-17, 13:22
Odrađena linijska pumpa visokog pritiska , bošista kaže pumpa zbudžena za prodaju ali dobro sad je super . Radi traktor ko sat .

Marko69
14-08-17, 19:00
Zbog cega mi se ler gas na 539 prilicno smanjio,sa traktorom sam kao i obicno radio i drugog dana ujutro kad sam upalio vidim da radi pod manjim gasom nego obicno,to traje dok se ne ugreje posle kad ga ugasim i ponovo upalim ler gas je isti kao i svih ovih godina dosad.Traktor je '91 god. i ima linijsku pumpu,oko motora i pumpe nikad nista nije radjeno dosad.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Matic
14-08-17, 19:42
EGR ventil ti se isprljao.

petarkrsmanovic
14-08-17, 19:57
Obavezno zameni EGR, nemoj cistiti stari jer ce to samo za kratko resiti problem.

Uporni baksuz
20-08-17, 08:51
Kolege, da li znate gde se mogu nabaviti papučice za vazdušne kočnice (nove ili polovne) za IMT 542 ?

milanbelarus920
20-08-17, 22:22
I mene interesuje gde poruciti desnu pedalu kocnice za imt 560 sa ventilom za vazduh za kocenje prikolice,?

Sent from mTalk

petarkrsmanovic
01-09-17, 10:08
Slika je iz oglasa sa polovnih automobila. Gazda kaze motor Valmet 110ks.
http://i67.tinypic.com/2ag9p8w.jpg

AcA OPEL
02-09-17, 10:21
Svasta je pravio i taj IMT. Ja sad vidim neki IMT 556 u oglasima. Nismo ga ovde pominjali koliko se secam. Kakav je to traktor? Da li je neki vocarac?
https://www.polovniautomobili.com/traktori/10794329/imt-556

putin
07-09-17, 16:54
Јел куповао ко нов алнасер за 539?који је по вама најбоља куповина?

vedran R.srpska
08-09-17, 22:28
Јел куповао ко нов алнасер за 539?који је по вама најбоља куповина?

iskra nema boljeg

Vlada015
08-09-17, 22:34
Magneton Ceska, brzi, ima planetarac. Fabricki ugradjen na jednom 539 2005. godiste radi bez problema, takodje sam stavio 2013. na jos jednog 539. Cena oko 15 000 mozda malo gore dole.

http://www.dar.rs/sr/proizvodi/traktorski-delovi/elektrika/anlaser-imt-539-542-558-560-imr-brzi-magneton-detail

pocerina
08-09-17, 23:14
To je isti kao indijac, ja ga imam na Rakovici, 10000 bio nov prošle godine.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока

577
09-09-17, 11:46
Iskrin najbolji poslje tog taj ceski onda indija

putin
09-09-17, 11:52
Овакав брзи је дошао са њим 2007 нов,више није за употребу.Искра је прескупа а и не знам да ли искра ради и даље,на стању кошта 250 и кусур евра.КУпљен Лукас индијски,280 км.видећемо како ће се показати.

nesko2563
09-09-17, 13:53
Bolje polovan iskra nego ti kineski.

daner
09-09-17, 15:41
Ako nadjete elmot , poljski je , stigao mi je na 549 nov kad smo kupili. 3kw , remontovan prvi put posle 24 godine. Vergla brzo kao lud. Cak sam ga skidao i stavljao na kumov zmaj 142 posto mu je tesko palio (gotov motor) . Vergla kombajn ko klipova da nema.
Trazio sam isti da kupim na 558 kad mi je riknuo ali nisam uspeo naci pa sam stari remontovao.

darko san
09-09-17, 19:00
Samo Iskra,neko rece da li rade i idalje,rade uzeli su ih Nemci ja ga kupio pre tri meseca 200evra a ne 250.Jeste da sam uzeo za Univerzala ali to ne moze da bude tolika razlika u ceni za mene i 539.A da 3.2KW kako okrece to je za pricu.Raspitivao sam se o svim drugim proizvodjacima sve je to nekako kratkog daha i svi vlasnici tih alnasera su mi predlagali Iskru,jes da kosta ali vredi.

putin
09-09-17, 19:06
КОд мене је та Искра 258е да будем прецизан у Јуселу.То је већ прескупо.

darko san
09-09-17, 19:18
OK,stvarno je velika razlika u ceni.

vedran R.srpska
09-09-17, 19:51
kod mene je na 539dv dosao i anlaser i alternator iskrin 2013 god
i kupio sam za 539 iz 84g nov prije dvije godine bio 550maraka iskrin

Sumadinac-Gruzanin
11-09-17, 00:12
Која је сад цена имт 539 ? ( Половним наравно). Може ли 539 да носи предњи утоваривач а да му не страдју често лежајеви, биксне и шта му већ страда од утоваривача на предњем трапу ? Колико кошта прерађивање на хидраулички или хидростатички) волан ?

Manjevic
11-09-17, 00:26
Mislim da se bez 2700-2800e ne moze kupiti da je dobro stanje.

deks
11-09-17, 07:52
Zavisi za sta ti treba, ali po meni 539 nije za utovarivac.

Bobo
11-09-17, 07:56
Bilo koji traktor (A pogotovo IMT) bez prednje vuce nije za prednji utovarivac. Mislim, moze posluziti ali ne smijes se osloboditi s njime da se rade neke zesce stvari inace ode prednji trap u klinac. Imam SKIP koji ima bas debele rukavce al dzaba kad cjeli trap kao da zvace iako iza ima utovarnu kasiku kao protuteg. Znam za slucaj gdje su dizali skipom kao mojim za elektru neke betonske ploce pa kad je trebalo plocu prenesti negdje skip nije mogao mrdnuti s mjesta jer su se gume priljubile uz rukavce koliko su se pomotali od tereta...

MONTOYA
11-09-17, 08:08
Zavisi šta planira da radi sa utovaračem
za stajnjak, zemlju i sl. nema problema
Kod rođaka 539 nosi prednji već preko 20god. i nikad nije pukao rukavac
evo mog 542
http://thumbs.imagebam.com/46/e3/42/a278ad596344793.jpg (http://www.imagebam.com/image/a278ad596344793)

pocerina
11-09-17, 10:08
Komso s kog traktora je taj utovarivac?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока

MONTOYA
11-09-17, 10:33
Pa rađen fabrički za IMT

Manjevic
11-09-17, 10:43
A sto ne ugradis hidro volan?

MONTOYA
11-09-17, 11:17
Nema potrebe, mota se jednim prstomLkl{{

Manjevic
11-09-17, 11:32
Jes, upravu si. Ja zaboravio, ipak je to IMT....

Bobo
11-09-17, 21:13
Napisao sam da se ne smijes previse osloboditi da se rade neke zesce stvari s njime. dok god se normalno koristi nema problema al kad krene dizanje nekih tereta i ludesanje kojekakvo, nesto mora posustati.

Becarina pusta je davnih dana imao na 533 prednji utovarivac i koliko znam da je tovario njime stajnjak ali je pricao da nije mogao nemjenjati lezajeva u prednjim tockovima dok nije na kape ugradio mazalice i stalno dopunjavao, onda se situacija smirila.

Sumadinac-Gruzanin
11-09-17, 21:39
Товарио би 5-10 приколица стајњака , можда мање роло бале али под условом да може . Не би претеривао. Колико кошта уградња хидро, хидростатичког хидрауличког , како се зове управљача? Има ли резервних делова за 539?

MONTOYA
11-09-17, 21:53
Može rolo bale 120x120 bez problema...diže na 3m

Sumadinac-Gruzanin
11-09-17, 21:54
Zavisi šta planira da radi sa utovaračem
za stajnjak, zemlju i sl. nema problema
Kod rođaka 539 nosi prednji već preko 20god. i nikad nije pukao rukavac
evo mog 542
http://thumbs.imagebam.com/46/e3/42/a278ad596344793.jpg (http://www.imagebam.com/image/a278ad596344793)

Углавном би радио са свим што си набројао.

MONTOYA
11-09-17, 21:55
Nemaš onda brige, kupuj slobodno

Sumadinac-Gruzanin
11-09-17, 21:59

Одлично, нпретпостављам да због бала 120х120 му не би страдали лежајеви.

MONTOYA
11-09-17, 22:01
Ma neće....

petarkrsmanovic
11-09-17, 22:22
Dubravac, za utovar stajnjaka sa fergom i prednjim utovarivacem je veci problem uspesno se odvojiti od gomile kada zabodes kasiku i napunis je nego sve ostalo.Mora dobar kontrateg pozadi.

Sumadinac-Gruzanin
11-09-17, 22:23

Одлично кад може и не смета му. Колико кила може да има роло бала 120х120? Извињење за off topic.

deks
11-09-17, 22:25
To je bar lako, bure puno betona, sasvim dovoljno[emoji2]

petarkrsmanovic
11-09-17, 22:40
Zavisi na kakvom terenu se nalazi gomila sa stajnjakom. Ako se recimo zabada u gomilu blago uzbrdo a treba da krene u rikverc kontra, blago nizbrdo, onda moze lako da se tovari. Ali ako je bocni nagib, ili treba u rikverc uzbrdo, pa jos ako je napravljena rupa od dugogodisnjeg tovarenja. Ko je tako nesto probao sa malim 2wd traktorom, zna o cemu pricam.

Zavisi sta je balirano, ali recimo da je 120x120 bala oko 250kg.

Sumadinac-Gruzanin
11-09-17, 22:51
Zavisi na kakvom terenu se nalazi gomila sa stajnjakom. Ako se recimo zabada u gomilu blago uzbrdo a treba da krene u rikverc kontra, blago nizbrdo, onda moze lako da se tovari. Ali ako je bocni nagib, ili treba u rikverc uzbrdo, pa jos ako je napravljena rupa od dugogodisnjeg tovarenja. Ko je tako nesto probao sa malim 2wd traktorom, zna o cemu pricam.

Zavisi sta je balirano, ali recimo da je 120x120 bala oko 250kg.

Код мене је благо узбрдо кад треба да се захвати а низбрдо кад се иде у рикверц. Ђубре лежи на равном нема рупа . Само би било заватај, изручуј и не мисли. Lkl{{

MONTOYA
12-09-17, 00:22
Naravno treba gledati gde se pravi deponija sa đubretom
Mada ja sa ovim gumama i tegom od 250kg na polugama nisam imao nikakvih problema, ide kao tenk

Sumadinac-Gruzanin
12-09-17, 09:07
Колико највише кила може да носи 539 на полугама ?

Manjevic
12-09-17, 09:45
Kod mene nosi do 700kg, ali je pozeljno imati malo tegova napred.
Nosio sam u rasipacu 600kg djubriva, prskalica Morava 600l, Majevica 4 reda koja po katalogu ima 600kg bez semena.

bojcetic
12-09-17, 10:11
Bez problema ce to raditi. Sa stricevim 533 se tovari stajnjak 30+ godina oko 20-30 prikolica godisnje i nista nije puklo nigde. Pozeljno je da kasika je umerene velicine, da ne hvala bas kubik stajnjaka. Tegovi na polugama su obavezna oprema inace ce priklizavati kada je kasika natovarena a podloga musava (sto je obavezna situacija kod pregorelog stajnjaka).

Matic
12-09-17, 18:23
Zavisi i ko sedi za volanom.

Sumadinac-Gruzanin
12-09-17, 18:46
Хвала свима на одговорима . Који утоваривачи су за њега? Има оних којима се кашика не помера клиповима и оних који могу да пимерају кашику.

petarkrsmanovic
12-09-17, 19:25
Evo naseg clana Zarkov Mali u akciji sa verovatno najboljim fabrickim prednjim utovarivacem za fergu:

https://www.youtube.com/watch?v=5XrypmybpO8

brankovic
12-09-17, 19:32
Ovaj teg pozadi bi trebalo napraviti tako da, kad je zakačen, poluge budu skroz spuštene dole. Da pumpa ne trpi.

petarkrsmanovic
12-09-17, 19:49
Teg se oslanja na donju poteznicu ovom dijagonalnom staglom koja ide ispod toplinga, poluge su rasterecene, a utovarivac koristi pumpu traktora, prikacen je na poklopcu gde se kaci izvod za kipovanje. Povrat iz razvodnika je vratio kroz otvor pored rucice menjaca gde se sipa ulje.

brankovic
12-09-17, 20:01
E,nisam to video. Ako je rasterećen, onda u redu >:({

deks
12-09-17, 21:08
Ja sam vidjao na fergi onaj sa okruglom konstrukcijom, kazu kao da je on fabricki..
A ovakav jedan sam video na rakovici, covek isto tvrdi da je fabricki na traktoru

Sumadinac-Gruzanin
12-09-17, 22:03
Овај са снимка је ТПУ 02 14.Октобар . А округли не знам али на свим снимцима немају клипове који померају кашику а изгледа као да је скинут клип за померање кашике.

MONTOYA
12-09-17, 22:11
Okrugli je IMT kopija MF utovarivača i kašika se otvara na sajlu, nema klip

petarkrsmanovic
13-09-17, 09:17
Ja sam vidjao na fergi onaj sa okruglom konstrukcijom, kazu kao da je on fabricki..
A ovakav jedan sam video na rakovici, covek isto tvrdi da je fabricki na traktoru
Evo tabele sa sajta 14. oktobra, TPU postoji u tri velicine, tako da ih ima i za fergu i za rakovicu. Ne znam da li jos radi ova fabrika?
http://i64.tinypic.com/2mw6kj6.jpg

Utovarivac koji je kopija Masejevog ima lafet koji deo tereta prebacuje na zadnju osovinu sto je dobro, ali ako traktor ima kabinu, mora se skinuti pre ugradnje lafeta.

telnett
13-09-17, 10:13
Onaj sa cevima je sasvim dovoljan za fergusona a nije skup . Naravno za normalne terete kao djubar ili rolo bale . Za vece nije a nije ni 539 .

deks
13-09-17, 10:22
Onaj sa cevima je sasvim dovoljan za fergusona a nije skup . Naravno za normalne terete kao djubar ili rolo bale . Za vece nije a nije ni 539 .Slazem se. A i lepo izgleda na fergi

mirosti
13-09-17, 11:22
Ja imam taj utovarivac originalni Ferguson, uvezli smo ga zajedno sa traktorom, koga interesuje mozemo se dogovarati(naravno na pp)..

dumi
13-09-17, 12:59
Kolege treba mi savet, otisle su mi kocnice na imt 533... Sto nije problem kad treba zameniti samo gurtne ali meni se napravio luft na ,,osovini" koja na kraju ima onaj poprecni metal sto razmice gurtne, tacnije luft je na ulazu na onaj pleh sto je pricvrscen za trubu i kad nagazis kocnice ,,osovina" pobegne na dole i onda se samo jedna gurtna naleze na dobos... Razmisljao sam da biksniram da li je neko to radio, neki savet bi dobor doso ?

smiljan123
13-09-17, 14:28
JA sam skoro cacko oko kocnica i mislio sam kao i ti da tu ima lufta....u stvari i treba da ima,jedino ako je bas pojedeno....
pogledaj ti nosace gurtni....konstantno stiskajuci kocnicu onaj dio gdje nalijeze osovina sto razmice gurtne (poprecni metal) zaujede nosace gurtni,napravi ih oble....

Ja sam se mucio sa kocnicama dok nisam kupio nove nosace sa gurtnama i kad sam uporedio vidio sam razliku

dumi
13-09-17, 14:58
JA sam skoro cacko oko kocnica i mislio sam kao i ti da tu ima lufta....u stvari i treba da ima,jedino ako je bas pojedeno....
pogledaj ti nosace gurtni....konstantno stiskajuci kocnicu onaj dio gdje nalijeze osovina sto razmice gurtne (poprecni metal) zaujede nosace gurtni,napravi ih oble....

Ja sam se mucio sa kocnicama dok nisam kupio nove nosace sa gurtnama i kad sam uporedio vidio sam razliku
Ma dosta lufta ima ne znam kolko bi trebao da bude taj luft... Ali to vise nije oktugla rupa gde ulazi osovina nego jajasta...

mirosti
13-09-17, 15:20
To je prosto resiti: Nek ti strugar napravi biksnu za ankerplatnu, zavari je i teraj narednih 20 godina.. Mora biti lako pokretno, znaci nek zazor bude oko pola milimetra.

dumi
13-09-17, 15:28
To je prosto resiti: Nek ti strugar napravi biksnu za ankerplatnu, zavari je i teraj narednih 20 godina.. Mora biti lako pokretno, znaci nek zazor bude oko pola milimetra.
tako sam i misleo nesto napraviti samo ipak je bolje cuti vise misljenja

German hunting terrier | Jagdterrier