IMT

@milan_spay
Da li moze da se ubaci 'crna kutija' od nekog drugog traktora koji koristi isti ili slican EHR?
Ne znam da li imam dobru informaciju-cuo sam da se za takve traktore izradjuju prepravljeni konusni i tanjirasti u Adi ili okolini Ade..?
Zar nije problem motora samo na 5210?
 
ljudi sto ste zapeli za taj motor ja sam vozio kamion sa takim motorom i nikad nisam imao problem niti sam cuo da neko imao problem po meni to je jedan od boljih motora.
 
Imam problem sa IMT 560 traktorom a problem je sledeci,kada je traktor hladan nema sanse da upali na akumulator,na povlacenje reelativno brzo upali.Kada radi odredjeni vremenski period i ugasim ga i za 1o minuta ponovo pokusam da ga upalim,nece ni da cuje :sta:.Na akumulator nece ni da cuje da upali,na gurku upali odmah.na cega da sumnjam,da li je zviznuo motor ili pumpa nije na paljenju kako bi trwebalo?Dizne su sve cetiri uradjene i pumpa je tarirana.
 
DJOKAN je napisao(la):
Imam problem sa IMT 560 traktorom a problem je sledeci,kada je traktor hladan nema sanse da upali na akumulator,na povlacenje reelativno brzo upali.Kada radi odredjeni vremenski period i ugasim ga i za 1o minuta ponovo pokusam da ga upalim,nece ni da cuje :sta:.Na akumulator nece ni da cuje da upali,na gurku upali odmah.na cega da sumnjam,da li je zviznuo motor ili pumpa nije na paljenju kako bi trwebalo?Dizne su sve cetiri uradjene i pumpa je tarirana.

Do prvog ducana i kupi jedno 3 i po litre kompresije i da vidis pali kao Zmaj :haha: :haha: :haha:
 
Interesuje me visina traktora 577 novi tip sa i bez prednje vuče, tj najviša tačka kabine ili traktora. Moram da povisim moju sadašnju šupu za traktore, pa me interesuje na koju visinu da podignem, jer će valjda takav traktor kročiti u moje vlasništvo.
Sadašnji 558 ulazi knap , malko češe :haha: :haha: :haha: :haha:.
Dal neko zna i kolika je visina novog tipa rusa 820 ili 892 višlji od 577, jer možda i ovakav upadne u neku kombinaciju.
 
Meshter :ppozdrav:. Sutra moram da izmerim šupu do visine koju sam već zamislio, da vidim slaže li se sa ovim podacima. Ovo će biti drugi put, ćale i ja radili pre skoro 20 godina, kada je trebao ući Štore sa kabinom. Kad smo kupili 558 bilo je ispumpaj gume da uđe, al vremenom se navikneš. Sad neću grešku da napravim kad je diže, ima da pravim mesta za ruju, više (i višlje) valjda nikad neću imati :haha: :haha: :haha:.
 
Kada je vruc upali nekako,ali duze vrti...Cim se malko ohladi,odma nece da pali na anlaser,na povlacenje upali odma :sta:
[/quote] ako dimi kad vergla nemas kompresije (produvao ili nategnuti ventili),ako nedimi ili malo dimi kad vergla bos pumpa nevalja(propala glava ili zaglavljuje u njoj neka polugica ili lose cetkice)
 
Sto kazete na ovog macana?

12.4-24 prednji tockovi s utezima, kao s Brene. Prednji most mi se cini kao standardan, ali zbog dimenzija guma je valjda mjenjan konusno-tanjurasti da se uskladi prednja i zadnja vuca.



Cjena na njemu izvjesena 180 000Kn, sto ce reci oko 25 000€. Da se mene pita, bolji traktor mi ne treba. Ovaj je kao bombona s ovim prednjim tockovima, i sad je to TO.

Bio je izlozen i 2050 s Perkins motorom:


IMT 2050, mokre kocnice, jaci hidraulik od standardnog, kategorija II, zadje gume 13:


Cjena na njemu je bima 156 000Kn, sto ce reci oko 21 000€.

Svidjaju mi se i jedan i drugi, al "sedmica" je potrefljena skroz i jako jako mi se svidja. UH, sto sve ne bih dao za njega.
 
:D
Ja sam malo racunao i razmisljao se da stavim takve felne kod mene samo treba naci felne od Brene i praviti novo srce felne ili namontirati gumu na postojecu felnu mada mislim da je standardna felna malo uska za tu gumu. Spram guma 12.4x24 na standardni odnos prednja-zadnja vuca idealno idu gume 16.9x34. Nisam siguran ali mislim da od kineza YTO 904 pasu felne na IMT-a. Moram sutra otici kod drugara da premerim pa javljam... :ppozdrav:
 
Aj recite mi gde mogu da vidim ceo vozni park sto proizvodi imt . Zanima me da li ima 577 sa polugama i kardanom napred. :cao: Mislim da je ipak on jeftiniji negi li bilo koji stranac od 10000e. Ipak on ima 0000r.h. :cao:
 
Ne.
To je 5170. Postoji i 5173,sa prednjom hidraulikom i prednjim kardanom(taj ,je po podacima iz kataloga,radjen za amerisko trziste).
Inace i jedan i drugi su prepuni elektrike,elektro-pneumatskih ventila,komande su sve preko dugmadi,tastera i pomocu pneumatike.
kvacilo je pneumatsko,prednja vuca,kardan,reduktor,hidraulika,blokada diferencijala sve se ukljucuje prekidacima.
Ima takodje i BOSCH elektronsku kontrolu hidraulike(jedino nju nisam radio,a ostalo sve od elektro i pneumatske instalacije jesam).
Pozadi,na svakom blatobranu ima po dva velika (zuta) tastera koji sluze za podizanje i spustanje poluga.Tako da kad covek kaci plug,naprimer,moze gospodski da podesava poluge gore-dole,da sto lakse zakaci.
Dakle isto kao i sad na ovim najnovijim i najskupljim svetskim markama.
 
Za tu bosovu elektroniku me zamolio jedan nas kolega da pitam ovde koliko kosta . Jer mu otisla na maseja. Verovali ili ne 2500CHF 100f=70e. :cao:
 
tesin je napisao(la):
Pitaj coveka kolko hoce para za njega....dugar je kupio ispravnog za 5000eura

Nije za prodaju tesko da ce ga vlasnik prodati...
Vlasnik je jedan od onih sto ne prodaje nista po principu moje imanje ako sam ga ja kupio kod mene ce i da istrune.
 
Nazad
Vrh