IMT

@Bobo: Nemogu naći prospekt, no bila je serija IMT-528 stara linija kao moj ferguson sa IMR motorom i nova linija, kao moj 549, sa IMR i sa Fiat motorom. Da još nadodm na popis...531, 542K...
 
Igor578 je napisao(la):
Dali mi neko može reci zašto traktor grmi dok je noga na kvacilu?
Traktor nije paljen 4.5 meseci i sad grmi kad mu ce pritisne kvacilo?!
Traktor koji je u pitanju je IMT 578 :ppozdrav:
pritisni (druk) ležaj kvačila je ili zaribao ili se raspao :cao:
 
Jednostavno je-ili ti je lezaj propao pa drobi ili je zdravo suv pa se cuje. Ne gine ti rasklapanje na pola ako hoces to da resis jer ga ne mozes podmazati ili zamenuti bez rasklapanja nikako... :cao:
 
Bećarina pusta je napisao(la):
@Bobo: Nemogu naći prospekt, no bila je serija IMT-528 stara linija kao moj ferguson sa IMR motorom i nova linija, kao moj 549, sa IMR i sa Fiat motorom. Da još nadodm na popis...531, 542K...

Ma, na njuskalu bio na prodaju 528 kao nov i ja "ukradem" slike i ne mogu ihi vise pronac gdje sam ih sacuvao...
 
moze prednja vuca ali nije traktor toliko jak da bi radio sa njom... ne znam koliko kosta ali znam da je to obicno mucenje za motor........ ::traktor::
 
frenki je napisao(la):
Da li moze da se na 539 ugradi prednja vuca i koliko to otprilike kosta :cao: :cao:

Jasno da može. U Sloveniji ima tip koji ugrađuje prednje vuče na fergusone i još neke manje traktore. Telefon probaj naći na oglasniku Stroji net.
 
Bobo je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
@Bobo: Nemogu naći prospekt, no bila je serija IMT-528 stara linija kao moj ferguson sa IMR motorom i nova linija, kao moj 549, sa IMR i sa Fiat motorom. Da još nadodm na popis...531, 542K...

Ma, na njuskalu bio na prodaju 528 kao nov i ja "ukradem" slike i ne mogu ihi vise pronac gdje sam ih sacuvao...

Danas sam bio da setvo-spremam nekih 2/3 sata i više se nečuje :sta:
Možda se nakupila rđa ili tako nešto !!
Hvala u svakom slučaju!
 
Postoji i IMT 530.Tip motora UTB-D.111.050 dvocilindrični 22Kw(30 Ks).Spojnica jednostepena,sa jednim diskom,stari tip limarije....
Izvor, " IMT katalog proizvoda ,maj 1982 god."
 
hvala na obavestenjima ,ali kad se radi fabricki mislio sam da moze i da se nadogradi i negde kod nas ,a ne u Sloveniji .U svakom slucaju :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Narode pre nekoliko dana sam bio sa ocem kod nekog njegovog prijatelja po neke delove za traktor, a kod tog coveka nema sta nema po dvoristu mini otpad, ali mi je jedno najvise zapalo za oko malo sam se i rastuzio kad sam video ovo... :(
Ovakva masina, stoji nekoliko godina na kisi, suncu bez namere da je vlasnik ponovo osposobi za rad.
Za mene je ovo katastrofa, nisam se usudio pitati vlasnika da li ga prodaje neznam koliko bi vredelo ovako nesto i koliko bi kostala popravka ali bi voleo da ovakvog jednog imam u dvoristu. Smatram ga jednim od boljim masinama na tritoriji bivse Jugoslavije.










 
njima je veliki veliki problem menjač i zar nije malo čudno da ga do sada niko nije kupio a šta mislite zašto menjač ::lose::
 
Nije problem menjač već reduktor planetarni ispred menjača jer čaura,tj. spojnica koja se uzubljuje vrlo malom površinom je u zahvatu i brzo se istroši i izbacuje reduktor.
Problem zna da bude i luft na polugi i bolcnama veza sa cilindrom koji menja brzi-spori hod pa ne ubaci dovoljno spojku i izbacuje.
Drugi problem ne male prirode je DIFERENCIJAL koji ima vrlo malo zuba u zahvatu i okruni ga sa lakoćom.
Treći problem je motor kod koga se dešava da se tegovi na radilici "otpuste" i napravi karambol.
Četvrto je hidraulika, oni tipovi traktora sa EHR hidraulikom imaju problema sa "crnom kutijom".
Inače traktori su dobri uz upotrebu uz veliku pažnju i pravilno održavanje.
Imam IMT-5210 koji je sličan 5170ki i zadovoljan sam sa njime :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh