IMT

Bubu je napisao(la):
Ma moze kako hoce, od volje mu jer oba resenja funkcionisu jedino sto je precizniji volan sa klipom namontiranim popreko kada ide po neravnom terenu...
u ovom slučaju došao bi ispred,najbolje rešenje
 
evo da i ja malo ubacim nekih slika od svojih IMT-ova IMT542 IMT 533
qx8ai9.jpg
2ptxnck.jpg
 
Ovu sliku sto je Bobo postavi sam vec negde video. Jedno resenje ce pasti sigurno, samo malo da se finansiski oporavim posto sam ovih dana puko dosta para. Mozda ne danas, ne sutra ali do leta planiram sigurno to da postavim. Bice te obavesteni kako teku radovi, a za sada :ppozdrav:
 
Onaj 558 sam uslikao prije godinu-dvije kad sam trazio sijacicu zitnu, pa mi covjek ponudio i 558 za male novce... kad sam vidio hidraulik volan, morao uslikat.

Inace, u istom selu je bio 558 koji je isto imao hidraulik volan, ali je njemu klip bio s prednje strane mosta i spone prebacene da "gledaju" naprijed. taj traktor sam samo 2-3 puta vidio, ali kako cujem da je i takav sistem radio odlicno.
 
Imam 539 i bio mi je kod majstora sredjivana korpa lamela semerinzi i biksnovan prednji trap.Medjutim sad kada ga vozim prednji tockovi se tako tresu da je ga nemoguce voziti, bio ponovo kod majstora i on kaze nasteluj trap ja ga nastelovao i malo sam ga ostavio otvorenog jedno 5 mm medjutim isto se desava.Da napomenem imam lufta i u kucistu volana pa sam ga ostavio za kasnije da ga sredim ili stavim servo videcu,jel imo neko slicno iskustvo :cao:
 
kod mene je isti problem,postoji luft u k.volana,nisam otvarao da vidim kako izgleda ali bojim se da tu nemogu nista da uradim,dal su se tu nesto pojelo nemam pojma....jel ima neko iskustva sa tim
 
Kod mene sam prosli vikend menjao caure i segmente u kucistu volana i sad je volan kao na autu, nema lufta ni malo. Inace komplet caura i segmenti indijski kostaju oko 6000 din a "original" IMT su od 9000 do 12000 din. Najbolje je prvo rasklopiti kuciste pa videti koliko ima lufta izmedju segmenta i matice pa eliminisati taj zazor sa vadjenjem podloski za podesavanje i proveriti koliko su se caure potrosile pa ih zameniti.
 
obicno se trese desni tocak u voznji, pogotovo kad iza nosis neki teret. "Problem" lezi u tome sto je lijevi tocak dorektno spojen na vreteno volana preko kuglica u puzu, a desni tocak dobiva pogon preko dva "zupcanika" (polumjeseca). Posto je jako tesko i nepristupacno usipati ulje u kuciste volana, to nitko ne radi i kuciste "presusi", zupci se pojedu i onda nastaju problemi. ovo se privremeno moze pokrpati da se naprave ekscentricne cahure na desnoj strani, tako da se desna ruka bolje uzubi u lijevu i tu se taj luft izgubi.

Najbolje je sve staviti novo, i imati brigu da se redovno toci ulje u kuciste volana.
 
Ja imam 539 i interesuje me da li je moguce ugraditi prednju vucu i koliko bi to otprilike kostalo i ako neko zna koliko kosta nov 549 sa prednjom vucom. pozz :cao: :cao:
 
Kod mene takodje na 539 samaraju tockovi, pogotovo posto sam skidao prednje rukavce, cizme ili kako se vec zove, ismirglao i podmazao. Sada dok vozim na asfaltu nogama pritiskam upravljacke spone da bi ga smirio.
 
528, 533, 536, 539, 540, 542, 545, 546, 549... i svi izmedju njih, tj svaki IMT traktor koji ima upravljanje pomocu spone sa svake strane...

na 540,542,549 i slicnim traktorima je lako nadosipati ulje u kuciste volana a imaju i manje rukavce te su laksi na volanu i ne deru puz koliko 533 i 539.
 
Isti kao i 539, samo dvoklipac... Negdje sam imao slike i sad ih ne mogu vise pronaci. becarino, pomazi ;) Znam da imas...


Postojala je navdno i serija s FIAT motorima koja je izgledala ovako nekako:

 
Nazad
Vrh