IMT

Adamov Zoran:
zašto si iskasapio kabinu od 5100,što je nisi kompletnu prebacio?.
Ovako nisi napravio ništa!
 
Postoje 577 koji imaju takvu kabinu tvornicki stavljenu (da se zadnaj stakla tako otvaraju, samo nemaju iza radna svijetla... Ovo sto je na ovom 577 napravljeno je u biti tvornicka ugradnja.
 
@Zoran0230
Prikljucak za vazduh za prikolicu je oko 1200din, ventil koji zatvara dotok vazduha u prikolicu je isto oko 1100din, regulator pritiska (rislang ventil) je oko 3000-3500, desna pedala koja ustvari i regulise kocenje je 5000 +-200din, manometar je 2200din. Na sve ovo treba dodati bocu, kompresor, creva sa priključcima (prosecna cena jednog creva je oko 300din) i ruke ako neces raditi sam... :cao:
 
Najviše me interesuje menjač petostepeni
Bogdane baš si me obradovao.Znači oko 300 E bez ruku,Hvala ti.
 
Unapred se izvinjavam ako sam nekome ukrao sliku...
Gde moze da se nabavi ovakav cilindar, spone i ostalo? Pada mi na pamet vasar u Rumi ali me pomalo mrzi da trazim i da se gubim.

a9mqlx.jpg
 
Slika je moja ;) nema veze, samo ako je pomogla.

Ja sam dobio takav cilindar za dzabe, jer ljudi to skidaju s traktora masivno. Servo na IMT traktorima radi samo kod ljudi koji nekad i zamjene krajnike na sponama, i koji nekad zamjene ulje u sistemu volana. kod nemarnih se dogodi luft u krajnicima, pa u tanjuranju tockovi "lupaju" po cilindru, dok ona cahura unutra ne pukne. popravi se jednom, dvaput, treci puta se cilindar baca, jer je to "glupost" i to "ne valja".

Takav cilindar cu odnijeti na reparaciju (takodjer puknuta cahura) i koristit cu ga za otvaranje i zatvaranje cjevi za kipanje na kombajnu, posto cilindar na sebi vec ima dvoradnu komandu, a hod je taman koliki meni treba.

U Rumi ih ima na kile, a onaj kraj zice u cosku ima i cjele sisteme hidraulicnog i servo upravljanja skup s crijevima.
 
Eo da i ja postavim slike moga 565 Imt-a:
25gqujs.jpg

E sada zanima me ne rade mi nikako kočnice na njemu a diro sam bio pumpu malo odvrnio pa ide vec godinama malo, brze i sada kada moram stat malo je kritično šaltat iz treče u drugu, ili prvu....pa me zanima koliko bi tu kod vas kostali svi djelovi za kocnice ama baš sve.... ::novac:: ::novac::
Jer pokušavo sam tmao iza samo napumpat pa pritegnit onda mi ulje iscuri i odlucio sam..uzet sve novo za njega....zato jer sada, nismo u staju zet nesta novo a onda ipak to ce mi biti glavni traktor u sjetvi.... :ppozdrav: :cao:
 
@ lakarije
Cilindar mi treba za isto to sto se i pre kristio (kao na slici). Iscupao sam 558 za sebe i sad hocu da ga dovedem u red. Sredio sam kocnice, krajeve spona, zamenuo poprecnu sponu, namontirao prekidac za zmigavce od TAM-a, pretresao el instalaciju, komplet sva creva od vazduha zamenuo, regulacioni ventil, prikljucak za vazduh sto ide na prikolicu, ventil sto zatvara taj vazduh, danas stize remontovana desna pedala iz petoletke, kupio novi akomulator, novi grejac...... ma dosla smena generacija :haha:

@Bobo
valjda sad necu imati problema oko zastite autorskih prava zbog slike :haha:
Hvala na informacijama, znaci ipak mi ne gine Ruma, a taman sam mislio da i to namestim dok mi je traktor na "operacionom stolu".
Imas li predstavu kako se cene kecu?
 
Slusaj,ja sam jedan takav cilindar,komplet dobio dzabe,da bi mogao moj da opravim.Pukla mi je ona čaura o kojoj je Bobo govorio.A čovek je izbacio cilindar zato što oni imaju jednu strašnu boljku:
Propišaju ulje na gornjoj strani gde izlazi ona spona koja se vidi tačno ispod alternatora na slici.
I moj cilindar je puštao ulje ko lud,nekoliko puta sam ga skidao menjao gumice i nikako nisam mogao da ga opravim.dnevno je gubio po litru ulja.Na kraju sam poludeo,blokirao taj razvodnik i od onda više ne curi,ali i nemam servo. Sad radi kao čisto mehanički.samo sam napunio pumpu uljem da nezariba.tražim da nađem neki orbitrol i da ubacim njega.
tako da ti nesavetujem da uzimaš u Rumi,jel su oni svi poskidani zato što nevaljaju.
inače mi je pričao mehaničar koji je za svoju firmu kad je počinjao da radi pre 30 godina išao u PPT na specijalizaciju iz hidraulike pričao da su to jako loše smislili,i da su posle par godina proizvodnje tog sistema,to napustili i prešli na orbitrole.

Kaži nam koliko je koštao remont kočione pedale u PPT?
 
Galki, ne razumijem pitanje. kakva ventil ploca, kakav volan??

Ratar: Bubu je postavio sliku kako se namontira jedan feder kraj hidraulicnog cilindra na kocnici i kocnice onda rade bez greske dok god je traktora, naravno, ako je glavni cilindar u redu (onaj na papucicama).

Lakarije: nisam znao da ulje hoce propisati na onom mjestu? Rastavljao sam taj komplet razvodnik i nisam vidio da do takvih problema moze doci. Ako gumice ne pomazu, onda se poderalo "vreteno" tj "cilindar" po kojem vreteno klize, tj, mozes baciti ventil. Cilindar koji sam dobio je skinut kao ispravan, ali dugo stoji vani. Ondijet cu ga na popravak i da se ta cahura zavari ili napravi nova i ako ne bude curio, to ce biti super stvar.
 
@lakarije
Skoro si me odgovorio od ovog poduhvata. Hteo sam da uradim sa tim servo cilindrom jer mi je jednostavnije. Sad se vracam na onu izreku "od jeftina mesa ni corba ne valja". Znaci nema nista bez cistog hidraulicnog volana.

remont desne kočione pedale je 3.039,68din sa garancijom od godinu dana. Postarina do trstenika do ns-a je 290din, to mi je opet jeftinije nego da sam novu kupovao. U ponedeljak sam je poslao, danas stize, prilocno su brzi.
 
Jedno pitanje! U Priručniku za IMT 542 piše da se posle skidanja glave motora ventili šteluju na 0,30, a da se glava doteže posle 25 - 50 radnih sati i opet šteluju ventili kod vrućegmotora, ali nepiše na koji zazor, pa bih molio onoga ko zna tu tematiku da mi odgovori koji je zazor ventila kod vrućeg motora, jer nema logike da bude isti i kod hladnog i kod vrućeg, ako je naglašeno da se posle dotezanja glave zazor reguliše na vrućem motoru.

Unapred zahvalan na odgovoru Okrim.
 
na orbitilu ima posebno ventil ploca zasafljena sa dva imbus safa na nju se kace cevi hidraulike(tako je kod mene na claas consulu)ona sluzi da razdvoji hidrauliku kako ja mislim za ostale funkcije varijator,keder,vitlo kada bi stavio na traktor orbitol dali mi treba i ventil ploca.
 
mislim da se ventil prioriteta nalazi na hidraulicnoj pumpi, ako imas torpeda negde u blizini kod njega se taj ventil dobro vidi. nalazi se ispod hidraulicne pumpe i iz njega idu dve cevi jedna u hidrauliku a druga u orbitrol. kad se koristi jedna pumpa za volan i ostalu hidrauliku taj ventil je potreban. :cao:
 
Nazad
Vrh