IMT

Moze mala pomoc?? :sta:

krenuo sam da sredjujem kocnice na 558 i naisao sam na dva problema.
Prvi je to sto mi favli jedan deo, zaokruzio sam na slici koji pa ako neko ima ideju gde da nabavim.... :)

10rq1k8.jpg


Drugi problem je sto ne znam kako ovo dalje da rastavim. Ovoliko sam uspeo, a dalje ne mogu.... :(
Hvala unapred!
23tino1.jpg


ezetk5.jpg
 
bogdane cini mi se da sam ja od bicikle stavljao od osovine tocka nemoj mi verovati
 
@Bogdan

Zbog tog dela sto fali ti je propala pedala kocnice!
Ako trazis polovan sto mislim da jedino i ima na 558, ima sigurno kod Steve Dozudica, Dragana ili onog treceg lika u Irigu.

@lakarije

Prirucnik je kupljen kod Radeta. Cena je ako se ne varam oko 6000 dinara...
Inace, ima i radionickih knjiga i kataloga rezervnih delova pa uzimas sta ti treba.
 
@ galki
Sta to znaci, da treba prvo da kupim bicikli:haha: :haha: :haha: (nije lose reselje, sobzirom da je to takodje sitni navoj)


@ Bubu
Upravu si! Predpostavljam da se drzalo na samo par navojaka pa je od cimanja ispalo, to se desilo na desnom tocku. Nasao sam taj deo u kucistu kad sam skinuo poklopac. Od levog tocka smo davno izgubili pa sad trazim da kupim, a ako ne nadjem onda ima da uvrnem neki "zavrtanj" (sraf) istog koraka.
Da li neko od tih ljudi sto si pomenuo izlazi na najlon, posto mi je to najblize, a ako ne kako da dodjem do njih??
Imas li ideju sta da radim za onaj ventil na desnoj pedali sto regulise dotok vazduha u instalaciju za kocenje prikolice?? Tu se raspala jedna opruga i sada nece da radi, a ne znam kako dalje da rastavim....

Napisao sam ja ovde poduzi post, nadam se da mi niko nece zameriti :ppozdrav:
 
@Bogdan

Od njih niko ne dolazi na Najlon!
Sto se pedale tice-nikada je nisam rastavljao ali pretpostavljam da moze da se rastavi skroz-imas jos par srafova i seger osiguraca!
Sto se likova tice, stize pp..
 
Bubu:
proveriću,iovako se kanim da odem i kupim neke stvarčice.
Cd je u redu,ali ipak je knjiga,knjiga,.Možeš da je listaš,da je mirišeš kad je nova(što bi rekao Momo Kapor),prevrćeš... Veće je uživanje!
 
Kod mene na 533 iz '74g. radi blokada normalno a koristio sam je negde oko 20 puta ( u poslednje 10g. koliko ja vozim )
 
Da li na IMT-540 može da se ugradi petostepeni menjač i ugradi kompresor.Da li neko zna koliko bi koštala ta parada,Ja imam dobar 540 ali ima 3 brzine.
 
moze da se ugradi ali po meni nema potrebe kompresor isto moze videcu uhalo zr jedan prodavao kompresor od imt560 to ti je isto treba ti boca ipedala kocnice mislim da to bas i nije jeftino kad dobijes subvencije moci ces da kupis sve to malo sale ali mislim da se to ne isplati prodas ga i kupis 542 ima kod mene u selo 1983 god za jedno 2000 eur nema kabinu
 
I moj nema kabinu-to se da namestiti-teško se prodaje.Znam da je dobar i ne mogu ga dati za neku mizeriju zato sam i postavio pitanje ako neko ima iskustva s tim

Kakav je taj 542 za 2000E,Mislim da su jači sa cenama
 
Nazad
Vrh