IMT

Vedrane ja mislim da ti nisi bas upravu. Jer ja poznajem Dragana iz R.S. koji zivi ovde blizu mene , i on se bavi iskljucivo trgovinom traktora.Traktor od 100ks za 4500e ovde ga nemozes naci pa da si bog, a transport je 1000e-2000e. A sto se tice 539 on jeste na ceni. U to sam se i ja uverio u Rumi na pijac.
 
ja imam imt 540 78godiste ijos nismo radili generalku iako je vec odavno presao 10 000 radnih sati.u zadnje vreme ga ponekad zakujem pa se sad spremamo da ga pretresemo.sta je on sve pretrpio....i zato mislim da od imt-a ako sve uzmemo u obzir(cijena nabavna,cijena dijelobva,itd)nema boljeg traktora..i ja sam iz r srpske i stvarno ima i previser uvezenih traktora i kada vidim cijene i stanje traktora smrkne mi se...ja isto gledam cene po internetu i na svim tim traktorima je zarada veca od transporta i zato odlucno kazem ponovo imt i to 2050 nov pa znam sta sam kupio i da je opet jeftiniji od stranca koji je star 15-tak godina a ujedno se osjecam kao patriota :ppozdrav:
 
jel se moze naci 2050 uopce za kupiti nov? Znam da su zastupnik JD-a za srbiju imao te traktore u ponudi, posto su u njima JD motori, a kad sam ga ja htio kupiti 2006.g. nisu se mogli izvesti nigdje (mozda su mogli u BiH) a u HR nisu mogli proci homologaciju...

Za sad je ipak IMT 550.10 vrh ponude IMT traktora. Jos da je nekoga "podmazati" pa da ga dobijes s rakovica motorom (radi rezervnih djelova) to bi onda bilo TO, sto se tice malog traktora. naravno, da postoji i obican i DV. Od velikih nek prave 5135 kakav je do sada bio i nek ubace za domace trziste 5136 ali s ZF mjenjacem kakav ima 5135 i to je to sto se tice velikog traktora. A u sredini ce uvijek biti 570 a za domace 577 naravno i jedan i drugi P ili DV.

Te modele da prave i nema vise propadanja firme. Sta ce kome toliki izbor traktora u tako malim razmacima konjikih snaga? Znaci 50, 75, 120 i mir. Vise ti nista ne treba... Eventualno 577 s turbo motorom kao traktor od 90KS, ali o tom potom...
 
Jel neko menjao orginalno sedište na 542, jel bi moglo da stane od nekog auta, ovo što ima da se kupi je turko i indijsko i uopšte mi se nesviđa. Jel ima neko neki predlog?
 
cukaneca je napisao(la):
hvala, cuh danas da je kod njih problem konusno tanjirasti navodno je slab za njih. da li tu ima necega?

Jeste da se prilično dešavalo problema sa konusno tanjirastim,ali treba uzeti u obzir da su oni korišćeni u kombinatima i da su se na njima iživljavali do besvesti,dušu su im vadili.Od kada su se pojavili osamdesetih godina, oni su bili glavni nosioci proizvodnje,pa su radili najteže stvari.Dešavalo se da pojedinac godišnje sam uzore po par hiljada jutara.Ovde kod mene ih nisu gasili mesecima,samo su se menjali traktoristi.
Mislim da kad dođe vreme,za zamenu,treba ubaciti nov,IMT-ov konusno tanjirasti(jer je ipak kvalitetniji od male privrede),i neiživljavati se sa njim i nebi trebalo da bude problema.
Što se ostalog tiče,ojačana hidraulika,mokre kočnice,proveren S-46 motor, ima ih i sa Perkinsom,velika kabina,odignuta,prilično zadihtovana...
 
lakarije je napisao(la):
cukaneca je napisao(la):
hvala, cuh danas da je kod njih problem konusno tanjirasti navodno je slab za njih. da li tu ima necega?

Jeste da se prilično dešavalo problema sa konusno tanjirastim,ali treba uzeti u obzir da su oni korišćeni u kombinatima i da su se na njima iživljavali do besvesti,dušu su im vadili.Od kada su se pojavili osamdesetih godina, oni su bili glavni nosioci proizvodnje,pa su radili najteže stvari.Dešavalo se da pojedinac godišnje sam uzore po par hiljada jutara.Ovde kod mene ih nisu gasili mesecima,samo su se menjali traktoristi.
Mislim da kad dođe vreme,za zamenu,treba ubaciti nov,IMT-ov konusno tanjirasti(jer je ipak kvalitetniji od male privrede),i neiživljavati se sa njim i nebi trebalo da bude problema.
Što se ostalog tiče,ojačana hidraulika,mokre kočnice,proveren S-46 motor, ima ih i sa Perkinsom,velika kabina,odignuta,prilično zadihtovana...
Slazem sa sa svime sto je lAKARIJE napisao,samo bi dodao da njemu nije najveca boljka deferencijal,njega pre pocne da zeza hidraulika nego bilo sta drugo,i to zbog toga sto se taj traktor vozi sporim brzinama u oranju,ako nije usporen,i onda taj mali reduktor sporih brzina nemoze da izdrzi to opterecenje i dolazi do habanja i pravljenja spena,i taj spen hidraulicna pumpa provuce kroz ceo sistem i napravi karambola,.......ali i to se resi.....i ja jos nisam video ni jednog da kazem skroz celog za 6500 hiljada na svakom fali po nesto,radi on i lepo izgleda na slici a kad pocnem da ga zagledam onda vidim sve nedostatke....
 
Bobo je napisao(la):
jel se moze naci 2050 uopce za kupiti nov? Znam da su zastupnik JD-a za srbiju imao te traktore u ponudi, posto su u njima JD motori, a kad sam ga ja htio kupiti 2006.g. nisu se mogli izvesti nigdje (mozda su mogli u BiH) a u HR nisu mogli proci homologaciju...

Za sad je ipak IMT 550.10 vrh ponude IMT traktora. Jos da je nekoga "podmazati" pa da ga dobijes s rakovica motorom (radi rezervnih djelova) to bi onda bilo TO, sto se tice malog traktora. naravno, da postoji i obican i DV. Od velikih nek prave 5135 kakav je do sada bio i nek ubace za domace trziste 5136 ali s ZF mjenjacem kakav ima 5135 i to je to sto se tice velikog traktora. A u sredini ce uvijek biti 570 a za domace 577 naravno i jedan i drugi P ili DV.

Te modele da prave i nema vise propadanja firme. Sta ce kome toliki izbor traktora u tako malim razmacima konjikih snaga? Znaci 50, 75, 120 i mir. Vise ti nista ne treba... Eventualno 577 s turbo motorom kao traktor od 90KS, ali o tom potom...
u hrvatskoj nude novu rakovicu koja izgleda fenomenalno(12BS:DV)ukucaj rakovica i trazi pod timom oznakom.ja sam potrazivao od servisera on je negdje oko pozege,on nudi rakovice,ali odgovor nisam jos uvek dobio.imt2050,2070,2090 se nude u bih a i u rumuniji gdje su ubedljivo jeftiniji.
 
kad ores zimsko duboko nemoze prvom jer tom brzom prvom ide 11,6 km/h a petom sporom 9,14 km/h to je jako brzo i jednostavno nema snage za tu brzinu. a uspori se tako sto se promenu dva zupcanika u menjacu i usporis ceo menjac, onda moze da ide prvom,jedino ako nije neka ritina onda moras da teras petom sporom,ja sam moj usporio i gde sam orao petom sporom tu nije ostao ceo plug moralo je nesto da otpadne :cao: mislim na imt plug i leopard
 
to su ti podaci iz knjige od tih traktora,u knjizi pise da najbrze ide 27,5 km/h al to nije tacan podatak,posto on ide mnogo brze kad je standardan menjac,ja nisam merio kolko ide kojom brzinom kad je usporen,moj je usporen i na nekih 2250 obrtaja petom ide 35 km/h....
 
Kolega sa svojom 5136 ore s 757.30 uvijek u 1. direktnoj vec godinama i na traktoru se dosta izivljava. Poceo mu diferencijal zujati jesenas i hidraulika je pocela otkazivati koliko se spene nakupilo na filteru hidraulika, preko pola gasa je tek mogao dici plug. Kolega ga je tako tjerao i srunio mu je konusno tanjurasti par i traktor je stao. Ima i 5106 i s njom 757.30 ide 5. sporom, 1. ne moze... Kaze da jedva ceka da motor izgori, pa da i od nje pravi 5136 ;)

Drugi kolega ima na 5106 20" gume i za 3 zuba veci tanjurasti zupcanik. Prednja vuca mu je standardna i nikad s njom nije imao problema a ore u 5. sporoj s 3x16" plugom. Radi 50 jutara zemlje s tim traktorom i nikakvih problema nema. U mjenjac je ubacio veliki magnet da kupi spenu i nikad ni s hidraulikom nema problema. Kaze da jednom godisnje izvadi magnet, obrise vrati ga nazad i teraj dalje.

Cudne su biljke ti traktori dok im ne uklonis sve njihove mane. A ako pazis sto radis s njima sluzit ce te vjecno. Ako rukas na kvacilu, ode mjenjac, ako naglo spustas prikljucak u zemlju pod velikim gasom, takodjer mjenjac i diferancijal trpe... Polako i nema zurbe. Cak i vecu uvratinu ostaviti i u oranju ili tanjuranju uopce ne stajati ;)
 
BaŠ sam to hteo da predložim ali BOBO me je preduhitrio.
Koliko sam čuo od ljudi i majstora(a i sam mislim) da oni nemaju ništa većih problema sa hidraulikom nego ostali IMT!
Koliko smo puta svi mi ovde na forumu čuli,"radio sam hidraulik pre 3, 4 god. na 539, 542,ili 577 i opet je crko".To se dešava zbog jedne stvari koja mi se na IMT nikako nesvidja:
To što mu je pumpa hidraulika stavljena u zajedničko kućište sa menjačem i što koriste zajedničko ulje,i onda logično dolazi do bržeg propadanja hidrauličnog sistema.
Nisam nešto previše zahtevan,prema IMT-u, netražim kod njega dlaku u jajetu,volim ga više od svih drugih bez obzira na neke njegove mane,ali ovo sa pumpom nikako nemogu da mu oprostim.
Verovatno bi i toga bilo manje kad bi ljudi redovno sipali novo ulje u menjač(na svakih 800 h,kako fabrika i preporučuje),ali ko je spreman da izdvoji pare za 30, 40 litara ulja? U praksi sam video sve i svašta,takva crna ulja da mi uopšte nije jasno kako uopšte hidraulik i radi.
Ali i za te opiljke ima leka:
Ja godišnje po nekoliko puta ispuštam ulje iz centralnog kućišta( dok je vruće),ostavim ga da se taloži u balonima par dana,i onda ga vraćam nazad.Na dnu ostaje mulj(metalni i neki drugi koji filter propusta),i naravno opiljci.
A drugi lek je ono što je već Bobo rekao: stavio sam po dva, tri veća magneta na dno centralnog kućišta,blizu pumpe.Stavljam ih kroz poklopac filtera hidraulika,a pošto su jaki zalepe se za dno ,nemogu da naprave problema ,a pokupe SVE.
 
Nemože da se pomeri.Gde ga "zalepim",tu i ostane.Uzimam one prirodne magnete u obliku prstena,pljosnate a široke(od zvučnika),pa pošto imaju veliku površinu naleganja,odlično drže.A na kraju,pa nejurimo traktorima 80 pa da mogu da otpadnu.
Inače svaki IMT ima veštački magnet na šrafovima za ispuštanje ulja,i iz menjača i iz kućišta hidraulika.Ali zbog male površine,i slabijeg protoka ulja preko njih,slabo hvataju.jedino se da primetiti kad se duže vremena neskidaju.A hoće i da se razmagnetišu!
 
tesin je napisao(la):
to su ti podaci iz knjige od tih traktora,u knjizi pise da najbrze ide 27,5 km/h al to nije tacan podatak,posto on ide mnogo brze kad je standardan menjac,ja nisam merio kolko ide kojom brzinom kad je usporen,moj je usporen i na nekih 2250 obrtaja petom ide 35 km/h....
što ne ubaciš priručnik od 5136 da i mi možemo videti :cao:
a što se tiče ulja u menjaču i hidrauliku,ne menjam na 800 ali na 1500 r/h obavezno
 
vedran R.srpska je napisao(la):
zalosno je sto kod nas u R.S,nemozes naci dobrog fergu 539,bez 4500evrova,a samo sjeno kupi.
a te 4500+2000 evrova imas traktor sa 100ks vise :D
naravno kome treba :ppozdrav:
dragan82 je napisao(la):
Vedrane ja mislim da ti nisi bas upravu. Jer ja poznajem Dragana iz R.S. koji zivi ovde blizu mene , i on se bavi iskljucivo trgovinom traktora.Traktor od 100ks za 4500e ovde ga nemozes naci pa da si bog, a transport je 1000e-2000e. A sto se tice 539 on jeste na ceni. U to sam se i ja uverio u Rumi na pijac.

nismo se mi kolega razmjeli ja sam napisao fergine 4500+2000 evrova dodas pa 100ks,a fergo kupi sijeno samo.

dragane82, ja imam MF4225,radi sve je ok,traktor jednom reci.
mnjenjac ima tri puta po cetri brzine reverzer sve sinhronizovano ide na 1900obrtaja 40km/h,ali mi je draze vidjeti nekog jaceg IMT-a nego sve te strane lakrdije,
imao sam i JD 1950,pa prodao mjesto njega u skorije vrijeme dolzi pred kucu IMT 560 ili 565 dv.
dali dobar polovan ili nov pa kad sta nabavi ja javim :ppozdrav:
 
MONTOYA je napisao(la):
tesin je napisao(la):
to su ti podaci iz knjige od tih traktora,u knjizi pise da najbrze ide 27,5 km/h al to nije tacan podatak,posto on ide mnogo brze kad je standardan menjac,ja nisam merio kolko ide kojom brzinom kad je usporen,moj je usporen i na nekih 2250 obrtaja petom ide 35 km/h....
što ne ubaciš priručnik od 5136 da i mi možemo videti :cao:
a što se tiče ulja u menjaču i hidrauliku,ne menjam na 800 ali na 1500 r/h obavezno
Nemam na kompu prirucnik,imam radionicku knjigu od 5100/5106/5130/5136,to sam kupio ganc novu prosle godine,zbog podataka koji mi trebaju....kad radim neki od tih traktora,.... :cao:
 
Nazad
Vrh