IMT

napiso sam da nema "svaki" samo 533 deluxe ima blokadu,
 
Hidraulični volan na IMT-533. Traktor ima orbitrol i ugrađenu pumpu iznad dinama, a pumpa ima pogon preko remena od duple remenice na dinamu. Cilindar je pričvršćen na prednji trap i povezan je sa oba točka preko kratkih sponica, tako da nema klasičnih spona. Ovo mi se čini kao najjednostavnije rješenje za hidrulični volan na IMT-533-539.

 
Bećarina pusta je napisao(la):
Hidraulični volan na IMT-533. Traktor ima orbitrol i ugrađenu pumpu iznad dinama, a pumpa ima pogon preko remena od duple remenice na dinamu. Cilindar je pričvršćen na prednji trap i povezan je sa oba točka preko kratkih sponica, tako da nema klasičnih spona. Ovo mi se čini kao najjednostavnije rješenje za hidrulični volan na IMT-533-539.



svaka cast becarino,
ne samo najjednostavnije,nego i najbolje do sadsto sam vidjeo
 
Bećarina pusta
Jel moze jos neka slika bas me zanima kako si sve to stavio jel si moro da pomeras hladnjak i kako ti klip nesmeta na remenicu i kako si stavio obitrol od kucista menjaca jel ti nije smetao :sta:
 
Rale 83 je napisao(la):
A na koliko 533 je u funkciji blokada :haha: :haha: :haha:
Pa to sve zavisi od vlasnika koliko vodi racuna o svom traktoru.ako nevodis racuna o traktoru nece ti ni raditi.
 
Imamoga od 75 , voziosam najmanje 20 komada, i nisam naisao na 533 da mu blokada ispravna.
Pricao sam sa starim ljudima i kazu da najvise mogu da izdrze 3 ukljucivanja :haha: :haha: moj tata mu jednom remontovao blokadu i isto.
 
zoetfd.jpg

i70du0.jpg

n4cdqx.jpg

1z1y61h.jpg

slike kako je kod mene urađeno, treća slika je nosač servo pumpe
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Hidraulični volan na IMT-533. Traktor ima orbitrol i ugrađenu pumpu iznad dinama, a pumpa ima pogon preko remena od duple remenice na dinamu. Cilindar je pričvršćen na prednji trap i povezan je sa oba točka preko kratkih sponica, tako da nema klasičnih spona. Ovo mi se čini kao najjednostavnije rješenje za hidrulični volan na IMT-533-539.


Ovu sliku imam na kompjuteru vec neko vrijeme, al ne zelim se jos igrat s orbitrolom... Za prvu ruku bi mogao pokusati naci dvije stare "ruke" rukavaca, pa ih skratiti i spojiti prednje tockove sponom preko prednjeg mosta gdje se ovdje nalazi cilindar...

Samo, pre kratke mi se cine te ruke i nekako mi izgleda da tu dolazi do velikog opterecenja i da ni ovom cilindru na 533 bas i nije lako.

Ovaj sistem orbitrolom je odlican, samo bi se ja tesko odlucio u kucnoj radinosti spajati na 539 prednje tockove svaki svojim cilindrom bez mehanicke veze...
 
topalovic je napisao(la):
Bećarina pusta
Jel moze jos neka slika bas me zanima kako si sve to stavio jel si moro da pomeras hladnjak i kako ti klip nesmeta na remenicu i kako si stavio obitrol od kucista menjaca jel ti nije smetao :sta:

Nije to mojih ruku djelo, već sam tu sliku našao na netu. Hladnjak nije pomican samo je "kriva cijev" od hladnjaka malo podignuta gore, a klip nesmeta remenici.

@Bobo: Što su spone kraće to su jače. Ako izdrže onako dugačke kao što je u stnadardu onde nevidim razloga zašto nebi izdržale ovako kratke. Što se cilindra tiče mislim da tu nema brige hoće on biti dovoljno jak da odrađuje svoj posao. A ako bi čovjek htio može se ugraditi i za dlaku jači cilindar od ovoga.

Što se tiče spajanja točkova sponom preko prednjeg trapa (kao što si rekao) tu treba dobro vidjeti jel ima prostora za hod spone naprijed-nazad gledano u smjeru vožnje, jer kod motanja točkova spona se giba lijevo desno, no isto tako i naprijed-nazad. Zato ovaj sistem ima ugrađen zglob na mjestu gdje se spona spaja na cilindar. Tvornički je to rješeno ugradnjom kolijevke koja ide iznad trapa (kod traktora sa mehaničkim volanom kolijevka ide ispod trapa) pa onda ispod trapa porečna spona ima mjesta za svoje gibanje.

@miloš bota: Reci mi jel imaš kakvih problema sa pumpom dok vrtiš volan sa punom kašikom podignutom u zrak, jel proklizava remen na pumpi, jel pumpa cvili...? Jesi zadovoljan sa brzinom reagiranja kad okrećeš volan? Kako volan reagira na ler gasu, jel "otvrdne" pa moraš dati malo gasa ili se vrti lagano kao i na povećanom gasu? Jel ima problema u povezanosti između točkova tj. u reagiranju s obzirom da je cilndar na jednoj strani?

Dosta pitanja sam nacifro, jel. ::namigivanje:: Hvala unaprijed na odgovorima. :cao:
 
Rale 83 je napisao(la):
Imamoga od 75 , voziosam najmanje 20 komada, i nisam naisao na 533 da mu blokada ispravna.
Pricao sam sa starim ljudima i kazu da najvise mogu da izdrze 3 ukljucivanja :haha: :haha: moj tata mu jednom remontovao blokadu i isto.

Stari ljudi brzo zaboravljauju. ::namigivanje:: Radi ona (blokada) odlično. Na svom 533 blokadu koristim jako često i sve štima. No jednom sam, zbog stalnog te vrlo čestog i nepotpunog uključivanja blokade uspio polomiti sve šarafe na tanjurastom zupčaniku. Treba znati kad i kako uključivati blokadu i kad i kako ju isključivati te provjeriti jel se isključila ili nije da bi znali jel možemo početi motati točkove ili ne.
 
remen je loš pa hoce da prokliža a ada bi stavio novi i malo naspanovao nebi bilo problema,bilo bi bolje rešenje staviti pumpu od vektre noviji tip sa pka"širokim remenom" i to bi resilo sve probleme,ovo neću dirati ali ću pka remen staviti na 560,dosta brzo reaguja mislin da je brzina dobra, a ako hoces sporije stavis deblji cilindar ili obratno,a kada se radi sa utovarivačom ja uvek dam malo gasa 1200 1300 obrtaja sto se povazanosti tiče zasada je uredu na kućistu su promenjene biksne a ako bude problema dobice joc jedan cilindar na drugu stranu,

ovo nisam ja radio radio mi je mastor iz bača
 
IMT 5136 GENERALNO SREDJEN.136KS.PREDNJA VUCA.CENA 6500e.
naleteh na ovaj oglas. nemam pojma o ovom traktoru ali zvuci mi povoljno. da li mi neko moze nesto reci o njemu a i o ceni?
 
Cene traktora,5100,5106,5136,(5130 praktično više i ne postoji),su zadnjih desetak godina nerealno niske.Kreću se zaista oko 6.000 do 7.000 e. Što je stvarno malo u odnosu na recimo 560 ili 577. Ipak je to 136 ks. Prijatelj je 2003 kupio 5106 odličan spolja za nekih 6.500 e. Sledeće godine mu uradio punu generalnu,a 2007 ga menjao za auto,i računao 6500e.Bio je dobar,dosta sam radio da tim traktorom,sa četri brazde u ugarenju i za žito,smo ga ganjali kao djavola.A razlika do 5136 je turbina i još 30ks više.
A prodao ga jer je uzeo novog Case-a.
 
Nazalost to zako mora biti jer manji traktori imaju vecu potraznju. Evo 1 primer ovde su skuteri od 125cm3 jeftiniji kada su polovni od skutera od 50cm3. Traktor od 180ks i 200ks je jeftiniji od onog od 100ks. :cao: :ppozdrav: Eto vidis imaju slab diferencijal. :haha: :haha:
 
zalosno je sto kod nas u R.S,nemozes naci dobrog fergu 539,bez 4500evrova,a samo sjeno kupi.
a te 4500+2000 evrova imas traktor sa 100ks vise :D
naravno kome treba :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh