IMT

Bogdan je napisao(la):
Najmanje sto zelim jeste da rastavim pola traktora. Danas ili sutra cu skinuti onaj poklopac gore i probati da izvucem mehanizam kocnice pa da zavirim unutra i pogledam dal se nesto vidi :/
Nema tu gledanja resi dan da potrosis i udri.
 
Ujutru, kad dodjem sebi, oko 12, 13h... rastavljam Dedu (55:cool: pa vam javljam sta je bilo sa kocnicama... :ppozdrav:
 
MONTOYA je napisao(la):
tesin je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
zanima me, na IMT 5106 kardansko vratilo je hidro,koja pumpa daje mu pogon?
Nije hidro pogon,isto je kao i na svim imt traktorima,samo sto ovi traktori imaju hidraulicno kvacilo,u kucistu diferencijala,odnosno iza pumpe hidraulika,on ima dve pomocne pumpe,kako ovde kazu tandem,jedna je za spoljnu hidrauliku a druga za ukljucivanje kardana............ :cao:
kako mu se menja brzina kardana,gde mu stoji pomoćna pumpa
da bo promenio brzinu vratila,moras da ispusts ulje iz kompletnog zadnjeg dela,menjaca,deferincijala...pa onda nazad skines poklopac u kompletu sa vratilom kardana,pa okrenes zupcanik,pa vratis nazad....komplikovano...i nemoze na svakom da se ubrza na 1000 obrtaja u min,standard je 540 :cao:
 
po motorima su različiti ovo ostalo je uglavnom isto stim što 533 ima bolji i dugotrajniji motor nego 539
 
misliš zbog razvoda nije bolji sve zavisi dosta dugo i taj razvod ide ako je kvalitet dobar
 
moj je 71 god i jos ima njegov original razvod,nisam mislio na to nego na iskoriscenost tog motora....
 
pa bolja je iskoriščenost tog motora nego 539 pramdeda ima iz 68god jednom je rađena generalna sad treba da ubacujem dvostepeno kvačilo iako se i sajednostepenim naradio kao nijedan nezna ni sam koliko ima sati
 
533 kad treba da zaleti dve prikolice oce da umre,a 539 povlaci...ja sa 539 vucem dvobrazni 756 i to bez problema,a da vidim kako ce ga 533 vuci.na 533 jeste dugotrajan motor al nemoze da uradi sve sto moze 539. ...
 
pa slabiji je nego 539 a baš 756 sa fergusonom sumnjam jedino da ga nosiš po putu jer 756 ti je za 560 a ne za 539
 
oro sam ja sa 539 i 756 na relativno lakoj zemlji,to znači 3 spora i svaki 2-3 krug sam stajo da malo oladi nisam hteo da pređe 95,a verujem da nekim exsta lakim zemljiština može da vuče taj plug na manjim dubinama, a sa 755 ide kako hoćes, i jos da napomeme sa fergusonom bez blokade ne vredi iči u atar toje samo za vozanje po tvrdom putu a svaki 533 nema blokadu
 
Zasto ti treba brzina od 1000 obrtaja. Ta brzina se ne upotrebljava svaki dan.
 
e videcete snimak kad okacim... 539 sa 756 i to prvom brzom :haha:i nije tacno da svaki 533 nema blokadu...
 
milos bota je napisao(la):
oro sam ja sa 539 i 756 na relativno lakoj zemlji,to znači 3 spora i svaki 2-3 krug da malo sam stajo da malo oladi nisam hteo da pređe 95,a verujem da nekim exsta lakim zemljiština može da vuče taj plug na manjim dubinama, a sa 755 ide kako hoćes, i jos da napomeme sa fergusonom bez blokade ne vredi iči u atar toje samo za vozanje po tvrdom putu a svaki 533 nema blokadu

Makar šta, to nije istina.
 
milos bota je napisao(la):
oro sam ja sa 539 i 756 na relativno lakoj zemlji,to znači 3 spora i svaki 2-3 krug da malo sam stajo da malo oladi nisam hteo da pređe 95,a verujem da nekim exsta lakim zemljiština može da vuče taj plug na manjim dubinama, a sa 755 ide kako hoćes, i jos da napomeme sa fergusonom bez blokade ne vredi iči u atar toje samo za vozanje po tvrdom putu a svaki 533 nema blokadu
kako 533 nema blokadu
 
pa evo moj 533 je 71/72 godiste nema ni blokadu ni kompresor,s njim po mokrom samo bezi iz njive :udri: :udri: :udri: oranje po klizavom je jako zanimljivo!
 
zike je napisao(la):
Pa moj nema kompresor ali blokadu ima
Moj je 78god i isto stanje.
Aj vi malo dodjite kod mene da orete sa 539 i 756,iskreno mom je puno kad mora po dvoristu da ga preveze,a u njivi bas nema sta da trazi,ni 755 nema sta da trazi u brazdi sa 539.
Ovde 755 ide za 549,a nekad ni za njega.
Drug je prodao 542(novi tip) i uzeo 560 da moze postano vuci 756.
 
Nazad
Vrh