IMT

Ooooooo, treba spona svakako biti...

Ja zelim na 539 ugraditi servo, jer tih cilindara mogu naci za jako male pare, i ne trebam orbitrol za njih. Dakle, pumpa i rezervoar za ulje i cilindar. To nije uopce problem ugraditi na 539, samo mi je problem prednje tockove spojiti. Da sam ovome pridavao malo vise paznje, vec bi to bilo na 539 namontirano davnih dana, al mi se bas i nije dalo, da vam budem iskren.

Sve u svoje vrijeme, a sve mi se cini da cu od toga odustati, jer 539 nece raditi vise nista tesko a u sijanju, prskanju mi servo ni ne treba, tako da ce sve ostati original kako mi se cini.
 
Šta je mašina​
eqsdbk.jpg
 
MONTOYA je napisao(la):
Bobo stavi dva cilindra unakrst povezana i ne treba ti spona :haha:


2mqugsz.jpg
BOBO poslusaj ,to ti je najbolje resenje,ja imam na 539 hidro ,sa orbitrolom i 1jednim klipom a kućište prenosi silu na drugu sponu,kada se kućište pohaba ubaciću jos jedan klip unakrst,pumpu sam stavuo od omege klinasti kaiš;urezan na sami početak šajbe vodene pumpe,orbitrol od rusa i klip kupljen na najlonu 40 e,
 
Za vreme prethodnih snegova na 558 mi zablokira desna kocnica, to se i pre desavalo... Pocnemo mi da cimamo napre nazad u nadi da ce popustiti ali nikako. Malo jace smo cimamali jer je traktor ostao na putu i morali smo da ga sklonimo. Posle jaceg trzaja nesto puce, a pedala samo propade dole, naravno kocnica je popustila, ali sada vise ne koci. Da li neko ima ideju sta se desilo i koliki je to kvar??
 
Lose su gume napred pa nije hteo da slusa po snegu i morao sam sa kocnicom da ga okrenem....
Desavalo se i pre da blokiraju, samo ga pola metra vratimo nazad i odmah popusti, a sad :udri:
 
Pogledaj poluge razmikaca ploca kako stoje, da se nisu otkacile ili eventualno otpale (to mi pada na pamet posto kazes da nemas pedalu a 558 ima kocnicu kao 577 samo sa mehanickom komandom).
Ako nije to onda ti verovatno ne gine rasklapanje te kocnice ako hoces da ti proradi..
 
otprilike je ovo sto bubu kaze ili je otkinuo nutove na poluosovini ili lameli ali pedala onda nebi propala
 
MONTOYA je napisao(la):
zanima me, na IMT 5106 kardansko vratilo je hidro,koja pumpa daje mu pogon?
Nije hidro pogon,isto je kao i na svim imt traktorima,samo sto ovi traktori imaju hidraulicno kvacilo,u kucistu diferencijala,odnosno iza pumpe hidraulika,on ima dve pomocne pumpe,kako ovde kazu tandem,jedna je za spoljnu hidrauliku a druga za ukljucivanje kardana............ :cao:
 
Najmanje sto zelim jeste da rastavim pola traktora. Danas ili sutra cu skinuti onaj poklopac gore i probati da izvucem mehanizam kocnice pa da zavirim unutra i pogledam dal se nesto vidi :/
 
tesin je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
zanima me, na IMT 5106 kardansko vratilo je hidro,koja pumpa daje mu pogon?
Nije hidro pogon,isto je kao i na svim imt traktorima,samo sto ovi traktori imaju hidraulicno kvacilo,u kucistu diferencijala,odnosno iza pumpe hidraulika,on ima dve pomocne pumpe,kako ovde kazu tandem,jedna je za spoljnu hidrauliku a druga za ukljucivanje kardana............ :cao:
kako mu se menja brzina kardana,gde mu stoji pomoćna pumpa
 
Nazad
Vrh