IMT

Bubu je napisao(la):
Evo tesin mi uze rec iz usta! :D
Ja na jednom traktoru vec imam suvi akumulator i planiram da kupim i za ostale iako je dosta skuplji od klasicnog...
Kod mene je kao onaj levi akumulator na slici. Inace, ni jedan akumulator nije tolerantan na prepunjavanje pa se uz taj suvi akumulator (kada kupujes kod ovlascenog prodavca u Temerinu) dobija i digitalni pokazivac napona punjenja alternatora! :ppozdrav:

moj na rakovici izdrzao 2 godine taman da prodje garancija a jako je skup u odnosu na obicne akumlatore bolje je resenje kupiti zatvoreni akumlator. inace to su EXIDE akumlatori i nisu nista posebno mada ih tako predstavljaju. :cao:
 
ja sam stavio jedan suvi na jednu rakovicu 65 koju smo sredjivali celu,evo vec 6 god i jos pali na taj akumulator...nego da se vratimo na temu imt :bravo:
 
Goran IHC je napisao(la):
posto je suvi akumulator i gde se moze nabaviti
Zadnji put kad sam pitao bio je oko 20000, ima ih u Temerinu. Inace imam ih 2 komada OPTIMA Red Top 4,2 i za sada sam prezadovoljan sa njima, bez problema palim kombajn, belorusa, ukratko sve. Ovde imas i karakteristike akumulatora, telefone i mapu kako naci prodavnicu http://www.andreja.co.rs/kapcsolat%20sr.htm :ppozdrav:
 
Da li neko moze da mi kaze: da li ikada propada poluosovina na 539. I da li sa maseja koji je deda nasem 539 pase poluosovina ili ne?
 
topalovic je napisao(la):
Da li je neko ugradjivao na 539 servo volan i ako jeste moze neka skica ili objasnjenje :sta:
Nisam ga ugradjivao ali imam semu kako izgleda varijanta 539 sa servo volanom :cao:

2ih3488.jpg
 
Ja sam video ovde u CH da su ovakvi akumulatori preskupi, samo nikada nisam pomislio zasto. Uglavnom se koriste u poljoprivredi. Npr. ja imam na auto obican i zena na njenog kapanca ima obican. Samo sto ovde i ovi obicni su skupi. Obican akumulator od 65ampera je oko 130e :cao:
 
U Srbiji nije toliko skupo ali ima dosta skart robe a to je najveci problem!
Ja sam za akumulator sa slike dao 19000 dinara sto je u tom trenutku u jesen 2008. bilo oko 200 evra mozda malo jace...
 
Ja sam uvek koristio crnog konja. Ne verujem da je moj brat promenio marku od kada sam ja otiso od kuce. Mislim da i on koristi josuvek istu marku. Na 539 su bini ok , ali na rakovicu 60 skoro svake 3ce god smo morali da menjamo. redko kad su trajali po 4 god. Na zmaja 135 skoro nikad nismo kupili akumulator. Uvek smo stavljali od Yuga ili od jadnog 539 posto imamo 2 539. Tebi svaka cast kako si se odlucio na ovako veliku investiciju.
 
:D
Jednostavno necu vise da se zezam sa akumulatorima losijeg kvaliteta. Imao sam dosta reklamacija na proizvodjaca kojeg ti pominjes tako da se trudim da ga izbacim iz upotrebe! Napominjem da su mi anlaseri i alternatori ispravni...
 
topalovic je napisao(la):
Da li je neko ugradjivao na 539 servo volan i ako jeste moze neka skica ili objasnjenje :sta:

Ja vec neko vrijeme planiram ugraditi servo cilindar u moj 539 (kao sto je imala prva serija 577) i to bi islo preko lijeve ruke iz puza volana, koja se nikada ne "lufta". Jedini problem vidim u spajanju prednjih tockova sponom, jer bi spona trebala biti niza od kartera, a to mi nikako ne pase, pogotovo u sumi, kultivaciji i slicnim poslovima posto bi spona bila najnizi dio traktora koji bi mi jako smetao.

Dakle, po meni problem lezi samo i jedino u spajanju prednjih tockova a drugo se sve da rijesiti. Ne trebam nikada siriti prednji kraj, pa mi pasei "fiksno" rjesenje iako mi ne bi bio problem nabaviti sponu s 560 koja ima mogucnost produzivanja ovisno o tragu tockova.
 
Nazad
Vrh