IMT

Znaci imas 2 jednosmerna izlaza,po ovome bi trebalo ovo da sljaka samo da dobro ukrstis creva.
 
Ima vise nacina da se napravi da to sto ti imas proradi samo je pitanje koliko bi ti novaca da das za to...
Tebi je po ovoj slici dovoljan i jedan dvosmerni razvodnik koji mozes da kupis recimo u Lacarku kod servisera hidraulike i kosta nov 80-100 evra. Cev iz 'kornjace' za koju si rekao da imas namontiranu dovedes do razvodnika a iz razvodnika vratis cev u menjac i to je to!
Na traktoru ima 2 jednosmerna izlaza ali ne moze nikako da ih skopca da mu rade za to sto njemu treba!!!
 
znaci trebam da kupim taj razvodnik i da uradim jedno premoscavanje. A nemate mozda sliku da mi pokazete samo to crevo gde se vraca u menjac.
 
Da ne listam stranice sada...ako imas 533-558 najbolje je da to uradis na cepu za sipanje ulja-odneses ga kod strugara da ga probusi i ureze navoj spram holendera i to je to.
Ako imas 560 ili veci a nemas razvodnik-postoji mesto predvidjeno za povratni vod a to je ispod levog ramena za podizanje poluga na kucistu diferencijala prakticno u kabini...
 
Cim budem otiso kuci odma cu da probam. Sad se secam probao sam ja i da jedno crevo zakacim , a drugo da stavim direkno u manjac ( naravno otvorio sam ceo cep za sipanje ulja). Samo se ne secam da li je htelo da Funkcionise ili ne. Mislim da kada nema na svako 2go dizanje pritisak u kontra crevo da onda ceo ovaj sistem ne funkcionise. Jer zato sam ja i prestao sa mojim probama.
 
Bubu je napisao(la):
To je dobar patent, jel to nesto kao na Amazone sejalicama da kad god podignes on uvek prebacuje markere na drugu stranu..?
Baš tako,ali dok je sejač podignut podignuti su i markeri
Ljudi trebali smo za dalju priču preći u temu sejalice,možda će nekog baš ovo zanimati a neće moći naći​
 
Bećarina pusta je napisao(la):
galki je napisao(la):
bobo nije ti bas pametno da koristis ulje iz menjaca jer je gusto i zupcaste pumpe su osetljive na spon kojeg u imt menjacu ima mnogo i nemoj zaboraviti prelivni ventil ,bez njega ce to sve da pukne.



Predpostavljam da misliš na špenu, strugotinu... I to se riješi ugradnjom filtera i usisom za pumpu koji neće vući ulje sa dna kartera.


Znaci sta, original zupcasta pumpa koja se moze kupiti (bubu je postavio sliku) nije isjetljiva na spenu, a neka druga je... Najbolje bi bilo da takvu pumpu negdje pronadjem i da ju ugradim i problema vise nece biti, ali ja toliko novaca i zivaca nemam. Bas cu se raspitati kod majstora jednog jel se to moze naci polovno, pa da mi uglavi u 549.

Nije meni ovo bas da je to moram imati, ali bi mi u puno prilika dobro doslo. Bit ce red mjenjati traktor ;)
 
Imam jedno pitanje moj drugar hoce da kupi 539 traktor i kaze mi danas da je nasao u Pancevu,traktor 539 96god za 1500evra ja mu kazem da mi je to sumljivo,sta vi kazete na ovu ponudu izmedju ostalog kaze da je traktor u odlicnom stanju!
 
taj iz panceva daje taj oglas vec par godina,ustvari to je navlakusa samo da dodjes kod njega u dvoriste,ti ga nazoves i on kaze sve naj o traktoru i kad odes on kaze malo pre ga prodao ali ima drugi......neki krs....
 
Isli su jedni kod cigana,bar ih u pancevu ima i okolini...
Sve u svemu mozes i da vidis 539 ko picino oko i udjes unutra na pice a kad izadjes ono neka raskantana masina 533 samo ofarban,a ti dao pare i onda te pitaju sto nisi gledao...
A moze i da dodje pola komsiluka znaci njih 30-ak ti dao pare a zena legle ispred traktora i ne da da se tera,deca okolo a muza kom si dao pare nigde na vidiku,ne vredi se ni tuci moze biti zajebano da te izbodu... Sto je najgore policija zna da se to radi,ali zmure na jedno oko.
 
ee ovo prvi put cujem,ja sam zvao jednog za slican oglas mislim da je bio 539 99god,600 rh,ja nazovem i kazem mu;ako ja dodjem i traktora nema udvoristu,polomicu te kao sibicu...kaze on;NEMOJ DOLAZITI... :haha: :haha: :haha:
 
Aj da napravim malo off tako sam isao po auto da kupim jer je na slikama bio extra i super stanje al kad smo otisli on ga prodao za tih 40min koliko mi treba auto putem do batajnice,on nema al ima druga isti takav samo malo stariji....bla,bla...popili pice i vratili se kuci.
 
Ako je "Stvarno povoljno" mozda mu i zatrazi kaparu da mu uplati 50-100e na racun mobilnog,jer onaj sto prodaje naivan pa misli kupac ga zajebava,a kupac da pokaze kako je baja uplati mu toliki kredit i kad ode na ugovoreno mesto nigde nikog,potrosio ::novac:: za kaparu,gorivo i jos izgubio dan sa sve drugarom kog je poveo u kontrolu.
 
Nazad
Vrh