IMT

On ima 2 paralelna izvoda samo sto sto su nezavisni tako da u sustini moze da radi sa 2 jednosmerna cilindra u isto vreme a sa jednim dvosmernim nikako!


+

=
resenje problema da sa jednom pumpom mozes sve da radis...jedini problem sto moras da se odlucis da li radis sa glavnim hidraulikom ili sa razvodnikom...
 
dragan82 je napisao(la):
Pa to znasi da bi moji cilindri funkcionisali ja na traktoru moram imati dve punpe. To znaci da svi strani traktori imaju po dve punpe. :sta:
Ovo nije tačno! Strani traktori(Zetor) ima jednu pumpu i dva izvoda za kipovanje koji rade nezavisno od komande poluga hidraulike a može sa njima i istovremeno raditi(dizati mašinu i prebacivati marker npr)
 
Tandem (dvije pumpe) pumpa na motoru IMR DM33T. Jedna služi za potrebe hidruličnog volana dok druga poslužje hidraulične razvodnike. Neznam koliko košta ta tandemka no mislim da je vrlo dobro rješenje za IMT traktore sa motorima od M32T do DM34T. Rekao bih da je proizvođač Prva Petoletka.



Postoji rješenje na način da se ugradi jedna pumpa koja će pogoniti i hidrulični volan i hidrulične razvodnike, no u tom slučaju treba ugraditi i prioritetni ventil u cijeli sustav. Na slici je zupčasta hidraulična pupma sa odgovarajućom prirubnicom na motoru DM33T.

 
CEK, CEK, CEK...

Nesto mi se sad pocelo muvati po glavi kad sam vidio sliku tandem pumpe na ovoj slici gore.

Bilo bi super kad bih mogao umjesto svoje pumpe za volan na 549 ugraditi ovakvu "tandemku" i jednu spojim na volan, a drugu spojim da uzima ulje iz mjenjaca i da ga tamo vraca, a ujedno bi opsluzivala i razvodnik...

Becarino, jel imas sliku na kojoj se vidi cjeli traktor s tim utovarivacem, ili sto vec ima na sebi? Nekako mi cudan i prednji most, vjerovatno nije original...
 
IMT ima klipno-aksijalnu pumpu za pokretanje glavnog hidraulika a ako se ne varam Zetor ima zupcastu i ima razdelnik protoka za osnovni i spoljni hidraulik? Zato IMT traktoru trebaju dve pumpe da bi se upravljalo u isto vreme sa osnovnim i spoljnim hidraulikom!!!!!
Dupla pumpa sa slike je od Rakovice 65 sa hidraulicnim volanom-i ja sam isto dao predlog sa takav sistem kao i MONTOYA!
 
MONTOYA je napisao(la):
To sa duplom pumpom sam ti već predložio,a ti reče da nema mesta :nono:

Ja se ispricavam, sad gledam slike svog traktora i skuzim da zbilja nemam mjesta za tandem pumpu... Zanio sam se slikom koju je Becarina postavio i potpuno zaboravio da mi je tamo "kijavac" od kompresora, a i moja pumpa volana je dosta velika tako da kod mene zbilja nema mjesta za takve stvari. Morao bih svoju pumpu skinuti, da namontiram ovakvu tandem pumpu i onda bi to vec islo, al ja toliko novaca nemam.
 
Bobo tvoja krilna pumpa volana ide dolje i stavlja se ova tandemka, a kihavac prebaciš negdje dalje i gotov problem. Kao problem ostaju samo pare, a ni to nije problem jer para nema. :haha:
 
Ima na njuskalu tandemka, NOVA, nekoristena... samo treba naci "medjuplocu" jos tako da je i to rijeseno ;)

A zbilja, ni pare nisu problem, jer para nema... Ovo je za mene jos nedostizno, ali u dogledno vrijeme bi moglo biti i realizirano ako se naljutim...
 
Bubu je napisao(la):
On ima 2 paralelna izvoda samo sto sto su nezavisni tako da u sustini moze da radi sa 2 jednosmerna cilindra u isto vreme a sa jednim dvosmernim nikako!


+
Mislis kada bi ovakav razvodnik ugradio na moj 539 da bi onda mogao da radim to sto sam naumio. Meni treba kad jedan izlaz gura drugi da prima ulje, pa obrnuto. I tako non-stop. :sta:

=
resenje problema da sa jednom pumpom mozes sve da radis...jedini problem sto moras da se odlucis da li radis sa glavnim hidraulikom ili sa razvodnikom...
 
bobo nije ti bas pametno da koristis ulje iz menjaca jer je gusto i zupcaste pumpe su osetljive na spon kojeg u imt menjacu ima mnogo i nemoj zaboraviti prelivni ventil ,bez njega ce to sve da pukne.
 
galki je napisao(la):
bobo nije ti bas pametno da koristis ulje iz menjaca jer je gusto i zupcaste pumpe su osetljive na spon kojeg u imt menjacu ima mnogo i nemoj zaboraviti prelivni ventil ,bez njega ce to sve da pukne.

Predpostavljam da misliš na špenu, strugotinu... I to se riješi ugradnjom filtera i usisom za pumpu koji neće vući ulje sa dna kartera.
 
@dragan82
Tako je! Cak, stavise, bolje ti je da radis sa obe rucice razvodnika-mozda deluje komplikovanije jer moras sa obe da baratas ali uvek mozes sklopiti oba markera u isto vreme bez bilo kakve pomoci!
 
Kod mene na nodetci ima hidraulično prebacivanje markera sa jednosmernim klipom a crevo se kača na običan IMT izlaz hidraulika,tako da kada se podigne sejalica automatski i klip dobije ulje podigne oba a spusti jedan marker
 
Pa i ja imam taj sistem samo kod mene ima 2 ulaza i 4 izlaza. 2 ulaza oni se prikace na traktor i 4 izlaza ide na svaki cilindar po 2 .
 
2ls6xr9.jpg
evo vidis sta ja imam, ali nemam ovakva 2 izlaza(koji funkcionisu kako treba) na traktor.
 
Nazad
Vrh