IMT

Ovaj sa slike kao ujakov mu je resenje moze da bude 1 dvosmerni ili kao 2 jednosmerna i ne treba budziti nista komplikovano.

Ako procitam njegov post bice da ima 2 dvosmerna klipa,sam kaze "Cilindri imaju 2 prikljucka"
 
Onda ih vezes u nakrst tj ukoso uparis creva,tako da jedan izvod koristis za 2 klipa jedan dize a drugi spusta i obrnuto.
Deluje komplikovano,ali u opste nije,jedino ne znam resenje kako ih skupiti za transport,jedino da neko malo pogura marker da se vrati ulje kao sto na jednosmernim klipovima pr kipa on pici ulje u klip i klip dize platformu prikolice,a kad se vraca ulje iz klipa potera u masinu tezina sanduka prikolice.
 
Bobo je napisao(la):
Pumpu od kombajna?!? Pa ne treba mi za podizanje kljunova na beracu toliki protok, a i tako jaka pumpa treba i vecu kolicinu ulja u sistemu da se ne pregrijava...

Pumpa volana sa 577 je po meni sasvim dovoljnog protoka za ono za sto ju planiram jednog dana i koristiti. Ta pumpa se lako prepravi da ima pogon preko remena a na sebi vec ima rezervoar sto mi takodjer pase. Ima i pogucnost povecanja rezervoara, (ali ako moze napajati cilindar volana, moze bome i cilindre za dizanje kljunova na beracu) tako da je to po meni pun pogodak. Ne trebam dva para uticnica, jedan bi mi bio dovoljan. Cak bih bio i zadovoljan s jednoradnim razvodnikom, ali ako ga vec budem kupovao novog, ici ce dvoradni s plivajucim polozajem, da ga mogu koristiti kao i jednoradni i to je to.

Original razvodnik da sam uzeo, morao bih ga vaditi van, ili ga premjestiti na drugo mijesto u kabini, jer na 549 na podu bas i nema mjesta i za razvodnik i za pedalu kvacila. Na 550.10 sa slike je razvodnik iza sjedala, a rucke za upravljanje su s desne strane kraj sjedala spojene s razvodnikom preko sajli. Ne smetaju nicemu i to je dobro napravljeno.

NA, covjek ima jedan dvoradni (dva jednoradna, isti klinac) cilindar na sijacici. Treba mu dvosmjerni razvodnik. Po meni je to moguce ugraditi, ali original rjesenje ovog problema ne postoji, nego samo sklapanje sistema od raznih djelova.
Pumpom od kombajna mogao bih raditi sve.Volanska pumpa od 577 nema ležajeve nego biksne i dok joj namestiš remenicu i kaiš bila bi prilično više opterećena nego spregom zupčanika,plašim se da ne bi bila dugug veka,povećaj rezervar postojeće volanske pumpe pa će ti poslužiti za ono što si već naveo
 
Ima u Rumu na pijac neka budza koja se nakaci na onaj poklopac sto ima 2 strafa nalazi se ispred sedista sa leve strane. i ta naprava sa rucicom na njoj, a iz nje izlazi cevka za kipovanje. Kosta oko 45e. Probao sam da uradim preko nje ali nisam nista dobio. Jeste da sam ja dobio 2ve cevke za kipovanje, ali obe vrse istu funkciju u icto vreme. Nisam kuci da bi vam slikao i pokazao to sto sam ja uradio na moj 539. Al dzabe .
Ma vec su oni unakrsno povezani imaju jednu specijalnu plocu.
 
A za to na kraju kad se zavrsi poso na njivi. Stvarno nebi znao kako se mogu skupiti oba u isto vreme. Najverovatnije da se podigne rukom. Za sada evo vec 5 god odkada sam skinuo te cilindre i etavio sam lance. Prvo spustim 1 markir i napravim 2 kruga oko njive, pa posle spustim i drugi i sejem normlno sve na istu stranu , a oba 2 markira mi spustena sve dok ne zavrsim njivu.
 
dragan82 je napisao(la):
Ima u Rumu na pijac neka budza koja se nakaci na onaj poklopac sto ima 2 strafa nalazi se ispred sedista sa leve strane. i ta naprava sa rucicom na njoj, a iz nje izlazi cevka za kipovanje. Kosta oko 45e. Probao sam da uradim preko nje ali nisam nista dobio. Jeste da sam ja dobio 2ve cevke za kipovanje, ali obe vrse istu funkciju u icto vreme. Nisam kuci da bi vam slikao i pokazao to sto sam ja uradio na moj 539. Al dzabe .
Ma vec su oni unakrsno povezani imaju jednu specijalnu plocu.
Dragane jel to ova budza

msf6ue.jpg
 
To je isti slucaj i na plug obrtac. I on ima 2 prikljucka. Izvini ne razumem najbolje tvoju predposlednju por. Video sam da postoje cilindri sa jednim ulazom, ali ovi moji su sa 2 ulaza 1 sa jedne strane, a drugi sa druge strane cilindra.
 
E plug obrtac koristi 2smerni cilindar i takav i razvodnik treba za dvosmerni.
Znaci svaki tvoj cilindar ima 2 ulaza za koje zavrnes crevo?
Vidi pokusao sam ovde da ti objasnim malo slikovitije i u bojama radi lakseg snalazenja.
Znaci za pocetak ti trebaju 2 jednosmerna izlaza na traktoru,ako njih imas mozes da radis spajanje i to na sledeci nacin,znaci spoljni izvod na klipu levog i unutrasnji izvod na klipu desnog.(plava boja i strelice kako ce se kretati klipovi)
Znaci ulje ulazi u 1/2 polovinu levog i on ce se skupljati i u 2/2 desnog koji ce se siriti i marker spustati,posto je tu pritisak ulja ulje iz onih polovina klipova koje nisu aktivne se povlaci nazad u traktor(jednosmerni klip isti efekat kao kad tezina sanduka prikolice vrati nazad u traktor ulje iz klipa) nadam se da sam pojasnio.
50mu0n.jpg
 
Jesi i lepo si nacrtao. Samo sto sam ja na 539 stavio tu crvenu budzu i iz nje sam izvadio 1 izlaz, a drugi sam ostavio onaj stari klasicni sto izlazi sa leve strane iz hidraulika. Sa ovim ja sam dobio da u isto vreme kroz oba izlaza u isto vreme punpa ulje . Nisam uspeo da uradim da jednom vrsim pritisak kroz 1 izlaz, a drugi da prima ulje. Pa posle obrnuto.
 
E jbg.nabavi onakav razvodnik pa ces moci,ali ako ne sejes puno i ako bi koristio samo za setvu onda nemas potrebe za njim i davati pare bez potrebe.
 
North ARMY je napisao(la):
Ovaj ujakov jos nije bio u radu,ali kako kaze bubu da moze da bude 1 dvosmerni ili 2 jednomerna to je super.

Ja nisam tako rekao ali nema veze-moze i to da fukcionise ali su cilindri zavisni jedan od drugog!

Inace, NA, jesi li ti cuo za zakon spojenih sudova?
Kada bi po tom principu povezao hidraulicne markere sa dvosmernim klipovima, to bi izgledalo identicno kao da ih prebacujes rucicom mehanicki i jednostavnije izgleda od tvog sistema na crtezu samo sto onda ne moze da se spakuje za transportni polozaj bez odvrtanja holendera i prosipanja ulja...
Sto se markera tice-najbolje resenje je ili jedan dvosmerni cilindar na sredinu ili dva jednosmera na krajeve!
Sorry za off!!!

@dragan82 to sto ti hoces ne moze jer su oba izlaza spojena na isti vod tj. na istu pumpu (jedinu) i isti pritisak imaju s' tim da sa tom 'kornjacom' mozes jos pride da zakljucas osnovni hidraulik ili orudje sa kojim radis...
 
Pa to znasi da bi moji cilindri funkcionisali ja na traktoru moram imati dve punpe. To znaci da svi strani traktori imaju po dve punpe. :sta:
 
Zakon spojenih sudova znam sta je,ali jel na onoj velikoj rucici ne moze da kontrolise koji izlaz da radi.
Npr plavi je aktivan i on dovodi ulje u cilindre a crveni je pasivan,posto je plavi jaceg pritiska(iz pumpe) crveni se vracaju u traktor.
 
@dragan82

Ili 2 pumpe ili kornjaca + razvodnik

@NA

Trebalo bi da moze to sto kazes sa mogucnoscu podesavanja ugla jednog markera u odnosu na drugi samo sto mi se nikako ne svidja ideja jer nema nikakvu prakticniju primenu od 2 jednosmerna cilindra...
 
Najjednostavnije je 1 dvosmerni,patent ukrasti sa setvospremaca.
Jednosmerni moze ili da dize ili da spusta,a stavljanje opruga to je opet budzotina...
Najlakse je sa 1 dvosmrnim,mislim da bi dragan mogao sa ovom "opremom" to da izvede jer ima 2 izvoda.
 
Nazad
Vrh