IMT

Na razvodniku mala rucica sluzi da biras hoces li da koristis razvodnik kao jednosmerni ili kao dvosmerni a rucica na ploci hidraulika sluzi da uparis pumpu osnovnog hidraulika sa pumpom pomocnog hidraulika u slucaju da radis sa necim teskim i da ti pri tom nije dovoljan protok pumpe pomocnog hidraulika.
 
Ne, to je rucica sa leve strane, ispod tj. pored poluge rucne kocnice!
Sa desne strane sedista su ti rucice sa upravljanje osnovnim tj. glavnim hidraulikom i rucica za ukljucivanje kardanskog vratila.
 
Petoletkin razvodnik mi se svidja, samo zato jer ima pnu ruckicu pomocu koje biras jednoradni ili dvoradni nacin rada. Takav da samo jednostruki mogu nabaviti, to bi bilo super.

Pumpu unutra ne moram stavljati petoljetkinu, nego se moze napraviti i neka druga, samo se treba pripasati na nosac i stvar rijesena. Za sad jos uvijek nemam potrebe za tim razvodnikom, ali dobro bi mi dosao na beracu i na vucenom malceru. Za malcer sam vec nabavio i cilindar i crijevo i sve imam spremno, samo sto ga nemam ni na koji nacin fino kontrolirati.


Sto se tice ovog "sumskog radnika" i ja sam opazi oauspuh s desne strane, ali ovo da je duzi nisam... Da li su to puzne bzine, ili reverzer? Vjerujem da bi ti to mogao znati...
 
Nisam siguran sta taj sumski 577 ima ali znam da ima dodatak jos jedno kuciste-video sam uzivo kod coveka u Irigu ali nisam previse zagledao jer nisam imao vremena..
Sto se pumpe tice-tesko da mozes upasovati drugu pumpu sem Petoletkine jer pomenuta pumpa ima takav oblik da ne smeta vratilu koje spaja planetarni reduktor sa konustnim zupcanikom!
Petoletkina sekcija nije losa ali mislim da nije dovoljno precizna-radim i radio sam sa njim i po meni i nije bas nesto....
Postoji resenje pumpe preko motora ali to verovatno kosta jos vise i treba ti dodatni rezervoar za ulje-dupla pumpa od Rakovice 65 koja ima hidraulicni volan! Jedna pumpa opsluzuje hidraulik (u tvom slucaju spoljni) a druga volan.
Resenje broj 3 je da stavis samo pumpu od Rakovice 65 koja ide na motor i razdelnik od kombajna ili Torpedo traktora koji se koristi za hidraulicni volan...
Evo kako to izgleda na 577 sa mokrim kocenjem i novim tipom zupcaste pumpe-obrati paznju na oblik pumpe:

 
galki je napisao(la):
isto kao na 533 165bara trebalo bi da pise na telu dizne. kakav ti je traktor i ja ga imam pa zato pitam.
imt 555 sa kabinom,ali kabina slicna kao na 560,godiste ne znam.sad trenutno radim servis na traktoru,kad zavrsim nabacicu koju fotku.ja mislim da je 130-135 al reko da pitam.ipak je igor u pravu.160 ide na rusevima.
 
Bubu je napisao(la):
Nisam siguran sta taj sumski 577 ima ali znam da ima dodatak jos jedno kuciste-video sam uzivo kod coveka u Irigu ali nisam previse zagledao jer nisam imao vremena..
Sto se pumpe tice-tesko da mozes upasovati drugu pumpu sem Petoletkine jer pomenuta pumpa ima takav oblik da ne smeta vratilu koje spaja planetarni reduktor sa konustnim zupcanikom!
Petoletkina sekcija nije losa ali mislim da nije dovoljno precizna-radim i radio sam sa njim i po meni i nije bas nesto....
Postoji resenje pumpe preko motora ali to verovatno kosta jos vise i treba ti dodatni rezervoar za ulje-dupla pumpa od Rakovice 65 koja ima hidraulicni volan! Jedna pumpa opsluzuje hidraulik (u tvom slucaju spoljni) a druga volan.
Resenje broj 3 je da stavis samo pumpu od Rakovice 65 koja ide na motor i razdelnik od kombajna ili Torpedo traktora koji se koristi za hidraulicni volan...
Evo kako to izgleda na 577 sa mokrim kocenjem i novim tipom zupcaste pumpe-obrati paznju na oblik pumpe:

joj,ova slika budi secanja na nekolioko rasklapanja i 12000+ rs na imt 577 :bravo:
 
Ima brat na SKIP-u pumpu volana s rezarvoarom na sebi koja se ne koristi. Imam u planu tu pumpu skinuti i nekako namontirati na 549. Ima za nju i dodatni rezervoar koji se na skipu koristi. U biti preljevna posuda s rashladnog sistema zastave 101, spojena na saraf gdje se u pumpu toci ulje za volan. Da znam da je ispravna, ili da je kvar toliko mal na njoj da mi se isplati popravljati. U tom slucaju bih uzao i hidraulicni razvodnik s plivajucim polozajem i namontirao ga u kabinu, a koliko ulja meni treba, u takvom sistemu ima dovoljno.

Kipanje beraca, na primjer bi islo kao i kipanje prikolice sa standardnog kiper ventila, dok bi podizanje kljunova na beracu islo preko ovog razvodnika, kao i podizanje/spustanje vucenog malcera. Za prvu ruku sasvim dovoljno, samo da imam gdje tu pumpu namontirati da previse ne viri van, a pogon bi rijesio preko remena, jer na njoj ne bi bilo nikada neko veliko opretecenje posto bi teze stvari radio preko standardnog kiper ventila.


Da cujem ZA i PROTIV ove ideje...
 
ako već misliš preko kaiša pogon onda ti je bolje rešenje pumpa od kombajna zmaj univerzal,a možeš i na postojeću volansku pumpu dodati veći rezervar pa koristiti za ono što si naveo,mada ti ja ne bih preporučio
 
sa balirke uzmes pumpu i rezervar od katapulta ima ko svercera oni to skidaju sa balirka :D ta pumpa ima i renenicu
 
North ARMY je napisao(la):
E ovo isto ima ujak u 560,nazad ima 2 izvoda za kipu,za sta to sluzi??
161jnys.jpg
Zanima me gde moze da se kupi ovaj razvodnik.
 
Takav(jednostruki) razvodnik imam na 577 stari tip iz 83 godine.Drugar isto tako ima fabricki na 578 iz 78 godine.Video sam na jos bezbroj starih 577,tako da se vrlo lako moze naci polovan.Kod nekog majstora ili na vasaru.
A PPT pravi i nove,samo su dosta skupi....
 
Mini treba za 539. Da bi mogao da koristim istovremeno 2 prikljucka. 1 da gura, a drugi da prima ulje istovremeno i obrnuto. Na Nodetovu sejalicu imam cilindri za spustanje markira pa imaju 2 prikljucka. Neznam da li je ovo moguce sto ja hocu??
 
Pumpu od kombajna?!? Pa ne treba mi za podizanje kljunova na beracu toliki protok, a i tako jaka pumpa treba i vecu kolicinu ulja u sistemu da se ne pregrijava...

Pumpa volana sa 577 je po meni sasvim dovoljnog protoka za ono za sto ju planiram jednog dana i koristiti. Ta pumpa se lako prepravi da ima pogon preko remena a na sebi vec ima rezervoar sto mi takodjer pase. Ima i pogucnost povecanja rezervoara, (ali ako moze napajati cilindar volana, moze bome i cilindre za dizanje kljunova na beracu) tako da je to po meni pun pogodak. Ne trebam dva para uticnica, jedan bi mi bio dovoljan. Cak bih bio i zadovoljan s jednoradnim razvodnikom, ali ako ga vec budem kupovao novog, ici ce dvoradni s plivajucim polozajem, da ga mogu koristiti kao i jednoradni i to je to.

Original razvodnik da sam uzeo, morao bih ga vaditi van, ili ga premjestiti na drugo mijesto u kabini, jer na 549 na podu bas i nema mjesta i za razvodnik i za pedalu kvacila. Na 550.10 sa slike je razvodnik iza sjedala, a rucke za upravljanje su s desne strane kraj sjedala spojene s razvodnikom preko sajli. Ne smetaju nicemu i to je dobro napravljeno.

NA, covjek ima jedan dvoradni (dva jednoradna, isti klinac) cilindar na sijacici. Treba mu dvosmjerni razvodnik. Po meni je to moguce ugraditi, ali original rjesenje ovog problema ne postoji, nego samo sklapanje sistema od raznih djelova.
 
Nazad
Vrh