IMT

A kako se to zapremina rashladne tečnosti smanjila ? :sta:
 
Da , ali sigurni ste da nisu samo bušili košuljice (suve hilzne) tj. da su one tanjeg zida ! Teško da su odlivak pravili drugačije (533 , 536 , 539 ,542)
 
pa naravno, nisu sigurno pravili novi blok sa vecim klipovima a istim v vode.
a ako su samo sirili hilzne vodeni prostor je ostao isti tako da o tome nema govora
 
to su prava srpska posla,pogledaj samo koliko ima malo prostora vodena pumpa kod 539,jedva su je uglavili.to samo kod nas postoji,nekaze se badava da na nama pociva spas sveta.i kad takav motor vozis iznad 1700 o/min po njivi i u oranju on ce da se ispere za cas,pa onda kad stigne deciji dodatak kupis delove i uradis generalnu,pa ces platiti ruke ako nisi majstor vise nego same delove.
 
mislim da nema vise daljeg razvoja poceli su sa 28 konja po su ga dogurali do 40,tj. 539 ima 29,5kw puta 1,36363636 40ks.pa kad ugrade neku turbinu i povecaju pluca traktoru bilo bi nesto,a.
 
Kiki, opet dolazi do izražaja poznavanje materije :cao: i opet stoji ona stara o 1m i 1cm :osmeh:
 
iskreno receno kad ja dodjem sa oranja traktor nemoze da dodje sebi,sav se zabuni,pa kad ujutro ustanem ponovo da idem orati pozna se razlika u zamoru traktora jer se nije odmorio a ja uranijo sto ranije da krenem sa 539 na oranje a on sve brekce,da sad sam orao sa 577,a kupio sam i case ih jx95 za promenu cu i ja malo da uzivam.
 
mislim da ni oni neznaju sta im to znaci. :D,no imam jedno pitanje za vas,kada bi prodavao moj 577 [vidi sliku u profilu] koju bi cenu mogao najrealnije da trazim.motor sam ceo obnovio,uljane pumpe u menjacu sam kupio nove,gume sam zamenio,da li bi dobio 7000 eura.
 
куманчан ,трактор не изгледа лоше можда неко и натрчи
 
jer to je najrealnija cena,sve zivo sam mu promenio sto je crklo i sto bi crklo za 1000 r/h,ulozio sam u njega 2500 eura,ruke neracunam,pa bi samo bio na pozitivnoj nuli,to sam mu uradio da mi nebi istrcale klipnjace napolje.pre toga je mogao orati 7.brzinom 2x35,do 30cm,ali mi je trosio 2l ulja na dan oranja.a sada neoseca plug,znaci za sat ipo uzore jutro sa pomenutim plugom i 6-om brzinom,ipak nemam nikakvu zaradu jer tolika je realna cena,znaci ko bi uzeo nas traktor bice miran 20 godina da radi sa njim 100 jutara zemlje sigurno,jer on je za one koji rade oko 30 jutara da ga kupe i nece ih boleti glava.znaci mnogo dobijes od onoga sto ulozis.motor nov,hidraulika nova,hladnjak,prednji most,orbitrol,servo-pumpa,ma sve zivo sam obnovio kad sracunam ulozio sam i vise od 2500 eura.ko voli nek izvoli. :kisa:
 
didi je napisao(la):
pa za 7000 eura se ima dosta traktora pogledati.Sve zavisi kako se postaviš prema potencijalnim kupcima.Nemoj mnogo navaljivati na to što si uložio jer može imati kontra efekat.Ja sam letos otišao kod čoveka da kupim 560.Veruj mi da ga nisam ni probao niti išta sem spolja zagledao.Po njegovoj priči i po stanju svih njegovih mašina zaključio sam da je stvarno održavan i ono naj bitnije,a to je zašto ga prodaje(kupio dva nova).Kada sam sutra doneo pare i hteo da oteram traktor on me zamoli da ga provozam bar do ćoška ,kako mu komšije ne bi prigovarale da me je zajebo da ga i ne probam.Kraj cele priče je da se nisam nimalo pokajao.
cena od 7ke je stvarno dosta jaka.


koji si model 560 uzeo,koje je godiste i koliko si ga platio?
 
da,koliko si platio. video sam mnogo traktora za prodaju ali u dosta losijem stanju znaci uzas sto se tice traktora,nema svetla,losa farba,motor zelen ko zna ciji a cena 5000 eura,lose gume.tako da kad se kupuje traktor kupi se nov a kad kupujes polovan kupis ono sto ce ti koristiti,bio sam u Rumi pre nekoliko godina i onda su imali istu cenu,ali vidi to nije rus a i nov 577 pre neku godinu je kostao 15.000 eura a sada 20.000eura,onda bolje da ga poklonim nekom mozda bi to vise voleli ....ili da ga dam ispod cene....i kad kupis traktor bices miran 10 godina samo da menjas ulje i filtere,znaci da za koju godinu bude jos skuplji jer nove masine svake godine poskupe 10% cirka...sto znaci da moj traktor nije vruc krompir i netrebam nikome da se namestam kad ga budem prodavao jednostano svaka roba ima svog kupca.
 
Nazad
Vrh