Kako prevesti traktor!??

Igor578

Član
Učlanjen(a)
31 Avg 2009
Poruka
683
Lokacija
Banatsko Novo Selo - Juzni Banat
Moj drug ima traktor koji inace neizvozi iz supe jel nema nijedan dokumenat ni na koga se vodi ni registracija ama bas nista,do 31.12.2008 bila je mogucnost da se sa dva svedoka prevede na zeljenu osobu.
Dali neko zna dali nesto tako moze da se uradi? ::traktor::??
 
Stvarno ne znam šta da predložim. Znam da je takva situacija za prikolice rešiva, odnosno ko ima prikolicu bez papira može da je registruje ako izvrši atest. Za traktor to sigurno ne može, jedino da kupi negde papire, po otpadima ili licitacijama ako se naiđe na neki krš sa papirima, pa da uzme papire od tog traktora. Ja bih tako probao.pozdrav
 
Covek iz Jugokomercije, je u subotu na licitaciji pricao kako su prodali traktor bez papira, coveku koji je zatim otisao u SUP i kada su mu rekli da nemoze registrovati on je zatrazio da posalju papire u ministarstvo (neznam koje). Da bi mu posle nekog vremena iz ministarstva odobrili registraciju traktora. Nadam se da ce ovo nekome pomoci!
 
Ja sam imao slican problem , mozes da ga prijavis u sup ili tako nekako uz dva svedoka da si vlasnik duze od dve godine i nemas nikakvih peripetija.
P.S. nisam procitao ceo tvoj post a i nisam znao da su to ukinuli.
 
ne može više na 2 svedoka, moglo je do 31.12.2008, zbog toga su i nastali ovakvi problemi
 
meyconi je napisao(la):
Jbg, pa kako sad?



::000::
po meni jedino rešenje je kupovina nekog krša(koji poseduje papire) za sitne novce, po otpadima, licitacijama, ili nekog oldtajmera koji ima papire, i onda ga registruješ na te papire. voleo bih da postoji drugi način, ovako ljudi samo imaju još jednu glavobolju :nono:
 
Ne verujem da će opet ikada biti vraćena kombinacija sa dva svedoka...razlog:evo ovaj mirmag-ov.
 
Govorilo se da nece pustiti preregistraciju sa crnogorskih tablica pa su pustili tako ce i ovo trebace para da se popuni budjet. :cool:
 
Od ovoga se ne bi bas obogatili...u ostalom sada se ide na po ostravanje kriterijuma,a ne obrnuto!
 
Za ovo sto je receno na licitaciji :)

Imamo par slucajeva gde su ljudi uspeli tako da registruju masine ali sa dosta papira. Po novom masina koja nikada nije bila registrovana da bi se registrovala potreban je racun o kupovini od fabrike ka prvom kupcu.
Sada kome to fali a opet ima neku dokumentaciju treba da se zali i kada ga odbiju pri registraciji da trazi da posalju te sve papire u Ministarstvo Unutrasnjih Poslova - Beograd.

Pozz
 
ovako ako je traktor već bio registrovan a čovek izgubio saobračajnu i prodao traktor bez papira onda će onaj na koga je bio registrovan otići u sup i zvaditi potvrdu o poreklu vozila a to sa dva svedoka je moglo ali koliko je traktora pokradeno u hrvatskoj i tako registrovano:haha: pa nisu ni oni glupi!!! ako je traktor kupljen kod nas a uopšte nije registrovan mora da postoi račun ili faktura i na osnovu toga se registruje a ako je uvezen a nije prijavljen za carinjenje u roku od 72 sata i uopšte nije ocarinjen onda je u carinskom prekršaju,plati kaznu carini i ocarini ga i registruje. :D
 
I ja imam problem sa prevodom..... Pre 5-6 godina kupio sam traktor sa Hrvatskim tablicama..... Od tada ga vozim sa strahom da me uhvate.... To bi bio carinski prekrsaj.....
Pre neki dan sam išao da ga prevedem.... Treba da platim 500 eura i da okačim naše table.... A to baš i nije jeftino......
 
Sve cu vam napisati kada odradim prevod... Ovu cifru od 500 eura su mi izracunali u SUP-u da bih provizorno znao koliko ce da me kosta... Uglavnom su mi rekli da je princip slican kao kod carinjenja automobila... Glavni problem kod moga prevoda je to sto moram da pronadjem coveka na koga se vodi traktor, jer on mora da ga ocarini.... A ja o tom coveku godinama nisam nista cuo, ziveo je kod nas u izbeglickom centru i odatle se odselio ko zna gde.... :ppozdrav:
 
dešava se da vlasnici više nisu živi pa u tom slučaju moraš pronači ko je po ostavinskoj raspravi nasledio traktor pa sa njim da završiš sve ostalo.
 
Nazad
Vrh