POMOĆ: Lome se plastike na trakastom skupljaču Minav Blace

Dare

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2008
Poruka
561
Lokacija
Svrljig
Kolege pomozite.
Imam trakasti skupljač ali se jako često lome plastike koje nose vile i šrafe se u kaiš. Do sada se dešavalo da poneka pukne ali u poslednje vreme jako često. Danas sam na jednoj istoj poziciji promenio tri plastike. Evo o čemu se radi




Pre početka sezone sam poručio od firme Opruga iz Trstenika 20 komada ovih plastika ali sam ih u nekoliko dana potrošio skoro sve. Da li neko zna uzrok zašto se dešava ovo? Skupljač koristim kao i prethodnih godina, isti stil vožnje, sve na oko deluje normalno. Jedino primećujem da ove plastike kad se slome imaju unutra zrnastu strukturu, kao kad se slomi stiropor. Nimalo nije žilava plastika. Od jedne slomljene sam danas vrlo lako kleštima odlomio deliće, ama baš lako.
Ima li neko rešenje? Ja razmišljam da počnem da ih pravim od metala jer ne mogu da nabavim kvalitetne. Ovaj lik iz Trstenika me izgleda pošteno zeznuo!
 
Kolege pomozite.
Imam trakasti skupljač ali se jako često lome plastike koje nose vile i šrafe se u kaiš. Do sada se dešavalo da poneka pukne ali u poslednje vreme jako često. Danas sam na jednoj istoj poziciji promenio tri plastike. Evo o čemu se radi




Pre početka sezone sam poručio od firme Opruga iz Trstenika 20 komada ovih plastika ali sam ih u nekoliko dana potrošio skoro sve. Da li neko zna uzrok zašto se dešava ovo? Skupljač koristim kao i prethodnih godina, isti stil vožnje, sve na oko deluje normalno. Jedino primećujem da ove plastike kad se slome imaju unutra zrnastu strukturu, kao kad se slomi stiropor. Nimalo nije žilava plastika. Od jedne slomljene sam danas vrlo lako kleštima odlomio deliće, ama baš lako.
Ima li neko rešenje? Ja razmišljam da počnem da ih pravim od metala jer ne mogu da nabavim kvalitetne. Ovaj lik iz Trstenika me izgleda pošteno zeznuo!

Dare poznat mi je tvoj problem jer sam i ja isti imao! Nikako ne kupuj malu privredu,ne vrede nicemu! U mom mestu ima fabrika koja se bavi proizvodnjom ploca od plastike "Milan Blagojevic" Batote,i nosio sam na analizu izrevoltiran istim tim,i rekli su mi da je plastika jako loseg kvaliteta,oni je zovu "ljuta" plastika,a to je,kako su mi oni rekli,pretopljena plastika,npr. od starih gajbica,plasticnih stolica itt. Ja imam sakupljac-prevrtac MINAV Blace,koji ima tu maloprivrednu plastiku,ali sam upravo zbog tog problema,a po preporuci prijatelja iz pomenute fabrike,namestio sve SIP-ove nosace! Naime odneo sam im jedan primerak oni su malo strugnuli,ubacili u neki rastvor i rekli "ovo je odlicno"! E sad i tu imas kopija,ali SIP se zastitio bojom i original ti je oker boje,tj neka bleda braon boja i na vrhu imas utisnutu oznaku SIP! I zadnje tri godine nijedan mi nije pukao! A metal nikako ne koristi,jer se jako brzo greje,tj. dolazi do jakog trenja i kajs se greje,time i siri i izlece osovinica sa sve srafovima,a prilikom duzeg koriscenja i do pucanja kajsa! SIP-ovi su inace du plo jeftiniji bili od male privrede :) i mislim da u svakoj malo bolje snabdevenoj radnji poljomehanizacije ces naci,i veruj mi neces se pokajati,kazem iz iskustva! :)
 
Ima ovde tih SIP-ovih i izgledaju baš kako si ih opisao po boji. Međutim, rupe se za malo ne slažu. Mislim na raspon rupa gde se šrafi za kaiš. Ne znam da li smem silom to da uguram. Verujem da bih uspeo ali nisam siguran da li smem. Da ne oštetim kaiš.
Hvala na odgovoru.
 
Ima ovde tih SIP-ovih i izgledaju baš kako si ih opisao po boji. Međutim, rupe se za malo ne slažu. Mislim na raspon rupa gde se šrafi za kaiš. Ne znam da li smem silom to da uguram. Verujem da bih uspeo ali nisam siguran da li smem. Da ne oštetim kaiš.
Hvala na odgovoru.
Bolje pokušaj malo produžiti ili skratiti rupe na plastici da približno odgovaraju rupama na kaišu.Ove tvoje plastike sa slika su obično smeće, vidi se da su pravljene od nekog regenerata sa dodatkom krede pa se tako perutaju kad puknu i verovatno im je niska temperatura topljenja pa se raspadaju od trenja sa osovinom.Trebalo bi da budu polietilenske sa staklenim vlaknima znači staklena vlakna koja daju čvrstoću a polietilen obezbeđuje klizanje odnosno ima manji koeficijent trenja.
 
Da, perutaju se, a na prelomu se vide kuglice kao kad slomiš stiropor.
 
Ima ovde tih SIP-ovih i izgledaju baš kako si ih opisao po boji. Međutim, rupe se za malo ne slažu. Mislim na raspon rupa gde se šrafi za kaiš. Ne znam da li smem silom to da uguram. Verujem da bih uspeo ali nisam siguran da li smem. Da ne oštetim kaiš.
Hvala na odgovoru.

Dare ne verujem,kod mene licno odgovaraju u milimetar,cak sta mislim da su u istom standardu jer SIP-ov FAVORIT koristi iste kajseve kao i MINAV. Evo ti jedne slike mog promenjenog dela!
album.php
http://poljoinfo.com/album.php?albumid=643&attachmentid=5385
 
Odgovara, u pravu si. Danas sam kupio i isprobao.
Rupe na SIP-ovoj i ovoj drugoj plastici se ne podudaraju ali bez ikakvog problema se montiraju. Ipak tu nema neke preciznosti, a možda su i rupe u kaišu malkice pohabane. Sve u svemu, prvi utisci su dobri i vidi se razlika u kvalitetu golim okom.



Hvala na preporuci.
 
Pozdrav svima. Gde se mogu kupiti te plastike i po kojoj ceni kao i osovine gde kacim zube? Pozdrav svima.
 
Ja sam ih kupio u prodavnici poljoprivredne opreme. Gledaj samo da imaju SIP logo, jer mala privreda traje pet minuta ;)
 
hvala na odgovoru.
Nasao sam u Zrenjanin ali na njima ne pise nista. Posle procitane teme ovde odlucio sam da mora pisati sip. Posaljite mi neki broj ili adresa gde se mogu poruciti. Remontujem sakupljac dok ovog vremena.
Jos jednom hvala...
 
Nazad
Vrh