Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

ljubek pošalji mi tu analizi proslediću je jednom mom kolegi koji zajedno sa nama vodi proizvodnju kod nekolicien proizvodjača pa će ti on pomoći.
a nebojša da zanš da telekom svima plaća odštetu za korišćenje zemljišta tj zakup a elektroprivreda se pravi blesava to uopšte nije problem nadići im frku malo ima zajebancije ali se mislim na kraju isplati kad može telekom mogu i oni.
:cool:
 
skroz interesantna tena sa tom preradom pumpe sa benzina na gas neznam koliko je isplativa ekonomija ali vredi razmisliti, jel imate računicu koliko košta ta prerada za koliko se isplati.
ŠTA SVE MAJSTORI SMISLE
:cool:
 
za macosd
molm te ako mozes da mi kazes kako si uradio da taj kineski motorcic radi na gas.
gde mozae da se kupi taj ured ili ima neka druga finta za osposobljavanje.
dali je moguce to uraditi na TOMOS koj radi na mesavini.
verujem da se ova adaptacija isplati i koje je vas komentar na utrosak benzina naprema gasa ili uporedba u novac.
ja koristim tomos i trosim mnogo benzina u godini.
hvala
 
Mislim da ne moze tomosova zato sto je dvotaktna samo cetvorotaktna zato sto komletnu mesavinu pravi u karboratoru dok dvotaktna ide drugacije,po mom mislim da bi se tomosova zapalila.Moje misljenje Pozdrav.
 
sasa j je napisao(la):
Mislim da ne moze tomosova zato sto je dvotaktna samo cetvorotaktna zato sto komletnu mesavinu pravi u karboratoru dok dvotaktna ide drugacije,po mom mislim da bi se tomosova zapalila.Moje misljenje Pozdrav.
u pravu si tako je
ali ne mogu da shvatim kako i gde prikljucuje crevo za dovod gasa.
hvala
 
To je i mene zanimalo ne mogu dobro da vidim na slici,da li gde dolazi i gorivo ili gde je filter za vazduh,u blizini ima prodavnica koja ima istu pumpu bas cu pogledati.
 
@ nikoja indjija
Reci mi kako si zadovoljan sa tim trakama? Za koje useve ih konkretno koristiš? Koliko mogu da ti traju?
 
nebojsa za lubenice ja sam prezadovoljan najeftinija,najduze traju kod mene su do 200m u liniji zalivam sa 1barom na centrali imam ih za oko 5kj prosle godine nekima je bila i 3godina ponovo cu ih postaviti ove godine.bilo je sitniih gresaka tipa kapljaci nisu dobro rasporedjeni ali to nije nista,sto je najbitnije nepucaju kao neke druge trake nezapusavaju se itd
 
Ja sam koristio Pluvio. Meni se nije dešavalo da su pucala, bilo je na 2-3 mesta probušeno t.j nije fabrički dobro izliveno ali nije strašno, okrpiš i teraj dalje. Problem koji sam ja imao je da njihove tvrdnje da se na 200 m dobija isti protok na kapljaču padaju u vodu. Moji redovi su 170 m (tako su odrađeni jer su oni tvrdili da može) i ni u ludilu nije isti protok na prvoj i na zadnjoj kapaljci. Malo pre sam razgovarao sa čovekom iz Tantrade i on mi garantuje (da ne kašem da se kune) da njihove trake na 200m daju isti protok i da neću proći kao sa Pluviom. E sad da li da opet verujem (i budem zaj**an) ili da se rukovodim svojim iskustvom :sta:
Kakva su tvoja iskustva jer vidim da su tvoji redovi 200 m? Na koliko su ti kapljači na tim trakama? Jel stvarno dobiješ istu količinu vode na svakoj kapaljci? Da me ne razumeš pogrešno, dobijem ja vodu i na kraju ali dosta manje nego pri samom bunaru.
 
nema teorije provereno sto posto da bude ista kolicina vode kapljaci su na 10cm ako bi uzimao vecu kolicinu mogao bi naruciti razmak kakav oces tako mi je rekao vlasnik firme bolja su od pluvia zato sto su jeftinija po meni sigurno ce duze trajati :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Hvala ti. Znaš šta dinar gore dole i nije veliki problem. Meni je bitno da radi kako treba. Ako tebi radi na 200 m sa korakom 10 cm onda mora i meni sa korakom 30 cm još bolje.
 
@nebojsa


Izracunaj kako sam ti poslao koliki je protok i moguca duzina reda da se navodnjava ravnomerno

vazi za sve trake isto:


moguca duzina trake
protok po kapljacu na 1 bar/sat x broj kapljaca = protok kroz odredjeni precnik trake
npr. 1 lit/sat x 100 = 100lit, znaci kada bi traka imala 1 kapljac na 1 metar mogla bi da bude dugacka 100 metara

ima malo odstupanja na duzinu (ako je ravan teren) ali mislim da to nije presudno u odnosu na ono sta sve cujete od prodavaca navodnjavanja

inace pluvio na 20 cm radi na 100 metara bez problema, a na 120 radi ali ne kako treba (probao i za_ebao zadnjih 20 met.)
ista stvar i sa Q.G, 0.4 lit/sat/kapljac (4 lit./met), treba da radi preko 200 met. jer je protok po kapljacu 2.5 puta manji.
ako je 0.8 lit./sat/kapljac (8 lit./met), treba da radi oko 130 met.

ako nekome nije jasno :sta: onda je ok. pocinjem da trgujem sa navodnjavanjem
 
@ aremane
E pa i ti si živ :haha:
Meni nije jasno :haha:
E što bi ja voleo da za ovo postoji neka jednostavna matemetika.
Dobra ti je ova matematika, ali fali još nešto u svemu tome a to je koliko se gubi u pritisku na recimo 100 m dužine (usled trenja i sl.). Taj podatak je vrlo bitan u celoj matematici a nigde ga nećeš naći. Po tvojoj matematici je isto ako imaš, recimo, 500 kapljača na 100 m (korak 20 cm) ili 500 kapljača na 150 m (korak 30 cm). Ne znam dal me razumeš. Recimo imaš dve trake:
1. ima 100 metara i 500 kapljača
2. ima 200 metara i isto 500 kapljača
Nikad sa ove dve trake nećeš imati iste rezultate.
Nego reci mi nešto o toj trgovini, šta, gde, kako, koliko, pošto :haha:
 
nebojsa tebi mozda nije neki problem ali ja imam oko 15km creva nije dinar gore dole nego najmanje 3dinara po metru sto znaci da je razlika u ceni 15000mx3din=45000din nemoj mi reci da je to malo gore dole :ppozdrav:
 
jasno je meni to ali j_biga, nema se kompletna informacija

to su neke stvari koje ovi nasi nemaju pojma, a ova racunica je odokativna.
normalno da neces imati iste uslove ali nista pametnije za sada ne znam.
imam negde u kompu. tabele za neke proizvodjace traka pa cu pokusati da ih nadjem

Registrujem jeftino djubrivo sa K2O pa imam malo sex-a sa papirima zadnjih dana

A sto se tice trgovine to ti je isto kao kad dodjes u banku po kredit pa ti je sve jasno, bes takvog bankara, ako si shvatio sta ti je rekao bezi odma napolje.

Doslo vreme da onaj ko daje kes moze da radi sta hoce
 
@ nikola indjija
Naravno da je 3 din/m puno, ali nije baš tolika razlika. Ona što si mi ti rekao su 1 din/m jeftinija.

@ aremane
Svi oni garantuju određenu količinu vode po kapaljci (pr. 2 l/m/h) ali pri 1 bar. Ajde neka mi neki genije obezbedi isti taj 1 bar na početku i kraju trake. Nema šanse. Ko uspe treba mu dati Nobelovu nagradu. Druga stvar je ako garantuju isti protok pri pritisku 0.5-1 bar. Onda je to druga priča ali to zavisi od konstrukcije kapljača t.j. od toga kako kompenzuje pritisak.
Ma u principu boli sve njih uvo. Kad bi ti kao potrošač bio zaštićen kako treba druga bi to pesma bila. Nebi se baš tako olako razmetali kojekakvim garancijama. Lepo tužiš, pa ti vrate novce za robu, pa za izgubljenu dobit, pa za pretrpljeni strah i duševnu bol... :haha:
Pominjao si trgovinu sa navodnjavanjem pa sam zato pitao ono šta, gde, koliko, pošto... :ppozdrav:
 
nebojsa tolika je razlika bila prosle godine jos malo i veca ja sam kupio aqva grin direktno od gazde a razgovarao sam licno sa ovim sto prodaje pluvio na nekoj prezentaciji tako da ovo sto ti govorim nije napamet :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh