Zetor



Ovo je stara slika, ursusa sam prodo pre tri godine a zetora ne bi menjo nizasta. 3511s 1974g. ja sam drugi vlasnik a kod mene je 12 godina.
 
zetor crystal
ovi i jesu kao ursus ali več se na ovima vidi razlika od ursusa
79Zetor8011-8045.jpg


nešto novije ali još uvjek zetor
90Zetor12245.jpg


i ovo više nije zetor nego ZTS made in slovakia koji polako gubi lice ursusa
96ZTS12245.jpg

i ovo koje više nema nikakve sličnosti sa ursusom
99ZTS12245-16245.jpg
 
Jasna stvar! Ja sam mislio da ima neki model koji jos nisam video mada priznajem ove najnovije ZTS sad vidim prvi put! Ovi ostali kad zaviris pod "haubu" su svi na isti kalup!
 
Zetora uvek možeš prepoznati po jednoj stvari , bez ikakvog dvoumljenja , a to je auspuh . Ako i nije taj četvrtast onda je neki k-čan oblik , ali obavezno emajliran i to tamno zelene boje (koja kasnije prelazi u sivu) . :osmeh:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Zetora uvek možeš prepoznati po jednoj stvari , bez ikakvog dvoumljenja , a to je auspuh . Ako i nije taj četvrtast onda je neki k-čan oblik , ali obavezno emajliran i to tamno zelene boje (koja kasnije prelazi u sivu) . :osmeh:

pogledaj bolje prvu sliku i krov kabine
 
@ čugi - nismo se razumeli , meni bi trebao držač koji koristiš kada ti topling nije u funkciji ( da ne moraš skidati topling ) . Hvala ! :ppozdrav:
Vidim da imaš donju poteznicu automatsku može li slika i toga i ručice u kabini ! :cao:
 
Ako te ne mrzi i neke okvirne dimenzije da se nebi patio sa savijanjem lima bezveze !
 
Dimenzije držača, dugačkog savijenog dela, su 4x30cm odprilike (nisam merio), ostalo pravi spram toga.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Čugi nebi mu škodilo malo vode. :osmeh:

Znam, ne stigoh posle oranja, onda sneg, pa -17, pa ledena kiša, pa sad opet kiša, pa blato....

~Kiki~ je napisao(la):
Čugi zar tvoj nema multi , čini mi se da je sam video papučicu ? :sta:

Nema

mityoo je napisao(la):
Ja je nevidim! Tu joj je negde mesto bas na desnoj ivici fotorafije!

Tako je , mesto je tu, samo rupa stoji u podu.
 
Postoji veza između poluga hiraulike i kuke (na slici levo vidi se rupica za osigurač) i tako se diže i spušta a ručicom iz kabine se odbravljuje kada hoćeš da spustiš, a zabravljuje se automatski pri dizanju. Ja je koristim za jednoosovinku i čupanje panjeva :haha:
Postoji još jedan nastavak koji se kači na nju i time se tačka kačenja vučenog priključka pomera za 30cm u nazad znači tada služi kao klasična donja poteznica.
Cena 500 eura, donesena je iz Slovačke.
 
Znači ako sam dobro razumeo kuka se spušta dole . Znači li to da njome možeš dizati i neku mašinu ? Tamo ima dva nečega za zabravljivanje čemu oni služe ? :cao:
 
Nazad
Vrh