Zetor

Paaaaaaa, ovi moji preci (otac i ujak) su kupili Ursusa samo zato što im je bio jeftiniji od Zetora iste snage. ::lose:: Međutim, šta je tu je.

Ovo što je kupio Šandor je lepo, ali preplaćeno...

Kiki, sve ja to znam, jer je mehanika, osim diferencijala, istovetna, ali je Ursus nekomforan, i to strava...
 
Nije preplaćeno ,ali trba puno da radi da bi otplatio sebe. A Šandor sigurno puno zemlje radi kada već može da kupi tako nešto i to je za pohvalu , a ako može zašto nebi sedeo leti dok ore u hladnoj kabini sa servo volanom , CD-plejerom ..... Ništa nije skupo , skupo je kad se čovek muči u ovim našim šklompocijama . Izgubiš zdravlje i leđa...
 
Negde na HR forumu sam pročitao da su kod novijih Zetora (ovi kod kojih je ručica menjača sa desne strane a ne u sredini) menjači pravljeni od mongo slabijih materijala u odnosu na one stare i da zbog toga često stradaju.
 
Nemam pojma o ovim novim neznam ništa ni snage , ni motore , ni sisteme , ništa. Izled nije loš ali mi se nesviđa mala kabina. Kod nas je jedan kupio ove godine i ovo mu je 6 zetor za života , predhodni je bio mislim 7745 ili slično . 3 generalne a kao da je iz prodavnice izašao , garaža sa podnim grejanjem , glancali , haubu polirali da nepričam ...A za novi je kupio plug trobrazni za 7000eur.
 
Bravo KIKI :D jeste puno para i treba mnogo da se radi da se isplati ali jbg. traktor je 20510 evra +carina i na ovu sumu ide pdv i ostale zajebancije (prevoz zarada preprodavca ) i tako mi izašao 33500 evra. ali od ove naše "dobre" države sam dobio 12.5% bezpovratnih para
 
Država kolko da nek da bolje i to nego k...c . A tebe nek služi ta mašina i da kupiš drugu za 7 godina . I da častiš bure pive. :ppozdrav:
 
hvala :ppozdrav: daj bože da za 7 godina zamenim rusa za zetora pa će da bude bure :ppozdrav: mada i rulje su :D
 
Ma dobro, u pravu si. Za tu količinu zemlje koju radi Šandor, to nije mnogo.
 
Čugi je napisao(la):
Jeste, no ja sam ipak mislio na to da je bio jeftiniji od zapadnjaka bez zaostaka u kvalitetu, bez obzira na našu kupovnu moć tada.

Ne da je bio jeftiniji od zapadnjaka, nego nije bio skuplji od domacih. 1979 god. kada je deda kupio zetora 6911 ( 64.5 ks ) kostao je isto kao Rakovica 65. Snaga ista, cena ista.........a razliku u kvalitetu procenite sami :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
Dobar je Zetor, jednostavan za popravljanje kad se pokvari (nem trakotra koji se nekvari, jel), pristupačni djelovi, ali sada ima paprenu cijenu što je šteta. No kod nas se Zetori prodaju odlično.
 
Za ugradnju nisu baš pristupačni ali da je tako upakovana kabina drugačije se i nije moglo rešiti . Sva sreća pa se ne kvare tako jako često , da kucnem.
 
Vidim da ima kataloga u elektronskoj formi , da li ih ima neko i za Zetora ? Hvala ! :cao:
::traktor::
 
ima ima

svi sklopovi svih ursusa i nekih zetora (starih)


imam u kompu mnogo za sve ursuse i zetore

ali problem je neki sa upload
bice kasnije
 
Čugi je napisao(la):
~Kiki~ je napisao(la):
Recimo kad pomeša brzine treba pola kabine da rasturiš da bi ključem gurno nazad letvu sto traje sekund (sreća pa se ne događa često meni 2puta za 20godina)

Meni je pre mesec i po ostao u četvrtoj, srećom kući u dvorištu, 3 sata skidanja i vraćanja za tu sekundu pomeranja letve. :zli:
E vidis a samo odvrnes jedan sraf, upalis traktor i naglo pustis kuplung! Kod mene je cesto ostajao u 3. i onda samo odvrnes "drzac u brzini" to su oni vijci izmedju poluge za uklj.kardana i poluge za spore brzine i mozes kroz istu rupu srafcigerom da pomeras letvu menjaca! Tih "drzaca" ima pet a gledano s leva na desno sluze za drzanje letve:
1:kardan
2:4/5
3:2/3
4:1/R
5:Spori hod/brzi hod
Cesto se desavalo da zupcanici ostanu samo malo spregnuti i onda je dosta kad izvrnes sraf da naglo pustis kuplung i sam ce iskociti iz brzine!
 
mityoo je napisao(la):
Čugi je napisao(la):
~Kiki~ je napisao(la):
Recimo kad pomeša brzine treba pola kabine da rasturiš da bi ključem gurno nazad letvu sto traje sekund (sreća pa se ne događa često meni 2puta za 20godina)



Meni je pre mesec i po ostao u četvrtoj, srećom kući u dvorištu, 3 sata skidanja i vraćanja za tu sekundu pomeranja letve. :zli:
E vidis a samo odvrnes jedan sraf, upalis traktor i naglo pustis kuplung! Kod mene je cesto ostajao u 3. i onda samo odvrnes "drzac u brzini" to su oni vijci izmedju poluge za uklj.kardana i poluge za spore brzine i mozes kroz istu rupu srafcigerom da pomeras letvu menjaca! Tih "drzaca" ima pet a gledano s leva na desno sluze za drzanje letve:
1:kardan
2:4/5
3:2/3
4:1/R
5:Spori hod/brzi hod
Cesto se desavalo da zupcanici ostanu samo malo spregnuti i onda je dosta kad izvrnes sraf da naglo pustis kuplung i sam ce iskociti iz brzine!

Za šrafciger sam siguran da nemože , jer nema mesta to je moglo kod starijih kabina.

A fazon je dobar ako šljaka . :cao:
 
Mityoo, znam za to, probao sam ali nije išlo i morao sam rastavljati, pobegla je viljuška mnogo i nije se moglo prići do žljeba kroz rupu od osigurača. Inače mi je taj savet i još mnogo korisnih dao jedan vrstan majstor i moj veliki prijatelj, gospodin Milenko Vranješ iz S.Pazove, verujem da ga Branko poznaje.
 
Nazad
Vrh