Zetor

Cugi znas li kakav je sa potrosnjom u poredjenju sa npr.fergusonom 539.I koliko je skup za odrzavanje(mislim rezervni delovi,gume itd.)Ovaj kaze da je uradjena generalna ali se bojim da me ne ''izradi'',kako se to proverava?
 
Ne možeš ga porediti sa 539 ipak je to drugi rang traktora, kako Zetori nisu extremni potrošači, potošnja ovog modela bi tebala biti oko 12 litara na radni sat pri 2200 obrtaja. Skup nije, delova ima, donose ljudi i originalne iz Češke. Proveru sam opisao ovde- http://poljoinfo.com/index.php/topic,86.0.html
 
Cugi jos samo ovo:
Koja je po tebi bolja varijanta URSUS C360 ili ovaj Zetor,i zasto?
A i ovog sam sad zvao za taj zetor.On kaze da je taze uradjena generalna i da je sve super,samo mu ne radi prednja vuca jer mu navodno fali neki kardan pa sad neznam koliko bi to sve kostalo da se revidira .Majku mu da ne bude posle da me to kosta ''djavo ipo''
 
Ma samo pitaj nema problema, u svakom slučaju Zetor, ne zato što ga i ja imam, jednostavno je kvalitetniji, to je činjenica! E sad kardan za prednji pogon je već skuplja stavka, ali ako samo to nedostaje a ostatak prednjeg mosta je ok, onda to nije neki problem. Nazovi na ove brojeve i pitaj za cenu kardana, oni donose delove direktno iz Češke 021/419-101 ili 063/536-120
 
zekan je stvarno cudo od masine ja ga nikad nisam imao ali generacije pre mena to govore.
za delove probaj ovde ima sigurno sve sto treba i vise.
ja sam bio jednom i drugde i ne idem.

KROKUS d.o.o.
Golobok
Tel/fax: 026/381-228
tel. 026/381-120, 381-601
 
Ja sam cuo da cesi imaju vrlo kvalitetan celik i da ameri uvoze taj celik od njih i koriste ih za svoje john deer-ove.Kao da zato oni obrcu toliko sati do generalne i da glave od zetora pasu na neke john deer-ove.
 
ne samo da imaju odlican celik nego su i majstori u obradi istog.
neka je pola istina i to je to.
 
A i kabina ko ima češku original , mercedes je za domaće traktore i sad skoro , a za vrme 80-tih da nepričamo . Rešenje isključenja kardana (ima samo Torpedo još) , multiplikator obrtnog momenta neznam mislim da nema baš puno marki traktora ni danas . Grejanje , zvučna izolacija , vrata se bolje zatvaraju nego na novoj zastavi , a i zvuk motora je jedinstven . Hidraulika malo "škripi" ali oprošteno mu je niko nije savršen. Samo ako nešto crkne imaš da se namučiš dok skineš taj deo jer je zakopan ovim limom , onim limom sa izolacijom . Recimo kad pomeša brzine treba pola kabine da rasturiš da bi ključem gurno nazad letvu sto traje sekund (sreća pa se ne događa često meni 2puta za 20godina)
 
~Kiki~ je napisao(la):
Recimo kad pomeša brzine treba pola kabine da rasturiš da bi ključem gurno nazad letvu sto traje sekund (sreća pa se ne događa često meni 2puta za 20godina)

Meni je pre mesec i po ostao u četvrtoj, srećom kući u dvorištu, 3 sata skidanja i vraćanja za tu sekundu pomeranja letve. :zli:
 
Čugi, takvog Zetora već godinama viđam na vašaru u Rumi...
Verovatno prodavac traži mnogo love.
Inače ovde kod mene ko kupi jednom Zetora, uvek ima samo Zetora... :D
 
Pričaj mi o tome . I meni je na svu sreću kod kuće . Ja sam mislio ako krene da mi se to češće dešava oceći ću ubodnom taj deo u obliku pravougaonika i napraviti lim da nemoram da rasturam ceo patos :udri:... ali vreme će pokazati. :D
 
~Kiki~ je napisao(la):
Ja sam mislio ako krene da mi se to češće dešava oceći ću ubodnom taj deo u obliku pravougaonika i napraviti lim da nemoram da rasturam ceo patos :udri:... ali vreme će pokazati. :D
:haha: :haha: :haha:
Ja sam to hteo odmah dok mi je patos bio napolju, ali mi ćale nije dao, kaže retko se to dešava, pa reko da ga poslušam, ali ako se još jednom desi odmah ću da sečem i pravim poklopac od tvrde gume! :bravo:


Branko misliš na 5748?
To za Zekonju je tačno, ako bog da zdravlja, sreće i naravno ::novac:: , u budućnosti vidim opet Zetora u mom dvorištu, naravno iz mlade generacije!
 
Znam čoveka koji je imao plavi super 45 , 5711 , 5748, 7011, 7745 a ovog se i ja sećam traktor ko iz prodavnice 3 puta generalna rađena ljudi ga glancali ( rade oko 120kj sa jednim ) , a sad je kupio proximu .

Kočnice nisu tako problem imam majstor koji to uradi za 4 sata promeni svi 5 cilindara, sa cevima. i nemaš problema 10 i više godina.
 
Znaci vi svi mislite da nije skup za 3500.-e,iako je 1975god.Doduse on kaze da je nova generalna uradjena pre 10 dana i da je taze ofarban.(Zetor574:cool:.Ja se nadam da ta prednja vuca moze da se sredi za nekih 600-700e i onda bi mogao da budem miran duze vremena
 
Taj sa slike je nepunih 4000 eura i '77 god. je, tako da se taj tvoj donekle uklapa u tu cenu, svakako proveri cenu kardana i ako je preko 500 eura teraj ovoga da spušta dok se sve ne uklopi u 4000. :sreca:
 
On omogućava konstantan prenos ob.mom. na tačkove u trenutku promene stepena prenosa, znači dok "šaltaš" ne prekida se prenos snage na pogonske točkove nego se oni i tada okreću.
 
Boga mi prvi put cujem za to, ne mogu ni da zamislim kako to funkcionise, svaka cast onda zetoru :bravo:
 
Nazad
Vrh