Zetor

kod mene u selu imt-a ima 50%,rusi svih generacija ltz,mtz...da ne ulazim u detalje,rakovice koje su ovde na ceni zbog brzine,male potrosnje,laka je i okretna,cesto u kombinaciji kao 2manji traktor i to su ti favoriti koji imaju dobru cenu
,torpeda,zetora,ursuza...nema ni 10%
 
Zetor-5 u kabinu, 15l max u teškom oranju, bez serva se izuzetno lako vrti.
Cugi pusti ih neka se zanose sa 560, ko ima zekana zna kakav je to traktor!!!
 
Radio sa jako puno imt-ova, pa i sa 560, a što se tiče zetora radio sam sa 6011, 6911, 4340, 6340, 9540. Zetora nemožeš uspoređivati sa IMT-om. Zetor 6011 i IMT-560 su nebo i zemlja razlika. Spomenut ću samo buku u IMT-560, pa to je da poludiš od diferencijala. 560 je dobar orač, tu nema riječi, al zato kočnice, pomalo i hidraulika (odlična dok radi,pogotovo za oranje), te buka nadasve tu je 560 katastrofa. Da nebude zabune IMT-533 i IMT-549 nedam iz avlije. :osmeh:
 
Zašto ste mišljenja da je Zetor loš orač? Ja imam 6011 i vuče bez problema od 12coli i to u "plodnoj lakoj " banatskoj zemlji . :sta:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Zašto ste mišljenja da je Zetor loš orač? Ja imam 6011 i vuče bez problema od 12coli i to u "plodnoj lakoj " banatskoj zemlji . :sta:

Nije on loš orač, daleko od toga. Kod mene tip sa njim vuče IMT 2x14", polako al ide.
 
Baš kao što bećarina kaže, pogrešno si shvatio, a pomenuli smo da IMT 560 bolje "leži" u oranju od Zetora iste klase.
 
A 6911, što je to moćan traktor. Vukao sa sa njim kamionku sa 150 meteri žita. Ma to ide ko ludo, za nevjerovat. A komšija sa njim vuče mađaricu vučenu 28 diskova (disk 560 mm), jasno na točkovima malo, al ide. Premda po meni je Zetor 6340 traktor No. 1. kod Zetora. Pravi omjer snage i težine, okretan, svestran, jak, komforan. Jedina zamjerka te i starijih serija Zetora je preglednost iza.
 
ujak kod nas vuce 560imt i fop 610.14 lozi ga i vuce kao i ja 560 i 756,a sto hocu da kazem jeste da moze da povuce doosta
e kod njega ja malo veca buka,al on to tera momacki i nesto malo zuji poput turbine
 
~Kiki~ je napisao(la):
Sta znači izvući "više snage" hidraulike

Ukratko, kad pravilno koristiš hidrauliku tj. plivajući položaj onda ti se slia sa plug (koji jasno uvijek teži da se zabija u zemlju) prenosi na zadnje točkove i traktor automatski manje šlajdra i bolje vuče. Onu kuglicu kojom dižeš plug staviš na položaj gdje piše FAST (brza regulacija-reagiranje) i onda sa "kockicom" reguliraš otpor tj. dubnu oranja-obrade. I samo deri bajo, nema da nemože. :osmeh:
 
O tome sam slusao ali nisam uspeo da ogonetnem .Zar plivajuci poloyaj neznaci pod ynacima navoda da je hidraulika iskljucena i da plug kliyi po dnu brazde . Hidreulika reaguje ako dodje do preopterecenja i plug ode dublj tj vraca ga na datu dubinu . I...dalje neznam prenos sila
 
~Kiki~ je napisao(la):
O tome sam slusao ali nisam uspeo da ogonetnem .Zar plivajuci poloyaj neznaci pod ynacima navoda da je hidraulika iskljucena i da plug kliyi po dnu brazde . Hidreulika reaguje ako dodje do preopterecenja i plug ode dublj tj vraca ga na datu dubinu . I...dalje neznam prenos sila

Zbunjuje te to što je kod Zetora hidraulika dugačija nego kod IMT-a, Bećarina ti je dao ogovor za IMT u njegovoj temi, a što se tiče Zetora on ima 3 automatske regulacije, čvrsti (regulacija položaja) kada je priključak automatski držan u približno istom zadatom visinskom položaju u odnosu na traktor i sačinjavaju jednu celinu tako da se položaji traktora prenose na priključak, regulacija snage kada visinu priključka određuje otpor zemljišta - to je ono što pominješ da hidraulika reaguje sama i plivajući koji je kombinacija ova dva pomenuta koji si donekle dobro shvatio i koristi se kada priključak ima svoj točak.
 
Dobro to je ručica skroz do sedišta , da li znaš koji su njeni položaji .
 
Regulacija snage je napred označena sa D, plivajući je u sredini označen sa M, a čvrsti (regulacija položaja) je nazad i označena je sa P.
 
[Prijatelji potrebna mi je vasa pomoc.Danas sam dobio ponudu za traktor(da kupim).Zetor5748 valjda 60ks sa velikom kabinom,uradjena generalna,ofarban,sve funkionise za 3900.-E. Mozda bi ga dao i za 3500
Sta mislite o tom traktoru,dali je dobar i vredi li toliko?
 
Nazad
Vrh