Zetor

Otvori poklopac diferencijala, sigurno ti se neka od polugica mehanizma otkacila ili iskrivila ili nesto slicno!
 
u poslednje vreme sam primetio da kad na mom zetoru 5211 naglo ili postepeno kocim,vuce me na desnu stranu,a kad sam isprobao dali rade obe kocnice,razdvojio sam papucice,stisnem desnu i koci jako dobro,kad stisnem levu koci znantno slabije ali nemoze da se tocak blokira u mestu kao sto to moze desni tocak kad stisnem desnu papucicu?
sta je uzrok ovoga?dali se to podesava negde ili je kocioni cilindar u pitanju? :bravo:
 
u PRAVU SI BIO :D JEDNA SE POLUGA ISKRIVILA ALI SE I OD VILE ODLOMILO PARČE PA SAD TREBA SVE DA POSKIDAM I DA ISPUSTIM ULJE DA BI NAŠAO KOMADIĆ ::lose:: I DA VIDIM ŠTA MOGU DALJE :sta: :sta: :sta:
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
u poslednje vreme sam primetio da kad na mom zetoru 5211 naglo ili postepeno kocim,vuce me na desnu stranu,a kad sam isprobao dali rade obe kocnice,razdvojio sam papucice,stisnem desnu i koci jako dobro,kad stisnem levu koci znantno slabije ali nemoze da se tocak blokira u mestu kao sto to moze desni tocak kad stisnem desnu papucicu?
sta je uzrok ovoga?dali se to podesava negde ili je kocioni cilindar u pitanju? :bravo:
Nema nista da se steluje! Najverovatnije ti je procurio cilindar kod tocka pa podmazuje ferode! Menjaj cilindar i operi pakne vrucom vodom pod pritiskom! Eventualno moze da se desi da ti je otisao semering na sunki(bocni reduktor) pa da ti je menjacko ulje podmazalo pakne, u tom slucaju netreba menjati cilindar! Ako curi cilindar onda bi trebalo da primetis da ti se trosi kociono ulje iz posude!
D.R.E.D je napisao(la):
u PRAVU SI BIO :D JEDNA SE POLUGA ISKRIVILA ALI SE I OD VILE ODLOMILO PARČE PA SAD TREBA SVE DA POSKIDAM I DA ISPUSTIM ULJE DA BI NAŠAO KOMADIĆ ::lose:: I DA VIDIM ŠTA MOGU DALJE :sta: :sta: :sta:
Drago mi je da sam pomogao, samo pazi na "Caps lock" jer se na forumu nepise velikim slovima :cao:
 
mityoo je napisao(la):
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
u poslednje vreme sam primetio da kad na mom zetoru 5211 naglo ili postepeno kocim,vuce me na desnu stranu,a kad sam isprobao dali rade obe kocnice,razdvojio sam papucice,stisnem desnu i koci jako dobro,kad stisnem levu koci znantno slabije ali nemoze da se tocak blokira u mestu kao sto to moze desni tocak kad stisnem desnu papucicu?
sta je uzrok ovoga?dali se to podesava negde ili je kocioni cilindar u pitanju? :bravo:
Nema nista da se steluje! Najverovatnije ti je procurio cilindar kod tocka pa podmazuje ferode! Menjaj cilindar i operi pakne vrucom vodom pod pritiskom! Eventualno moze da se desi da ti je otisao semering na sunki(bocni reduktor) pa da ti je menjacko ulje podmazalo pakne, u tom slucaju netreba menjati cilindar! Ako curi cilindar onda bi trebalo da primetis da ti se trosi kociono ulje iz posude!

danas sam bas isprobavao sve kocnice i leva i desna mi koce dobro samo ako stisnem papucicu do kraja a ako kocim postepeno onda leva kocnica kasni za desnom i tad me malo vuce u stranu.sta je uzrok ovoga i dali se to moze nekako nastelovati ili ne? :bravo: :ppozdrav:
 
2diedeh.jpg

2diedeh.jpg

10rjte9.jpg

27yof3p.jpg
 
nije taj su doterali da se uradi a mozda bi i bio ako ponudis neku kintu
Post je spojen: [time]1255799759[/time]
_________________________________________________
2ahfino.jpg
 
Pa kupio bih tako nesto ali ako je jeftino! Bio jedan u svastari, tip trazio 1100 eura i otisao mi je pred nosom za 600 eura... a bio je kompletniji od ovog... :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Ma nije to toliko ozbiljno, a i istrosio sam se sada.... nacicu ja vec nesto, nije toliko hitno. Eventualno ako bi mogla neka zamena da se dogovori ali onda bi on trebao da doplati...
 
aj pitacu jer sam dobar sa majstorom koji ga je preuzeo da ga radi i taj je traktor doteran iz njegovog sela kod nas u radionice da ga on radi jer kuci nema uslove pa cu ga pitati
posalji mi tvoj mobilni na pp cito da dam coveku ako zatrazi :cao:
 
ni ja ne znam gde su ga iskopali
to je iz Visnjicava traktor selo poznato po sumi,svinjama i ribi iz bosuta
tako da taj nije orao a ni po sumi izvlacio verovatno je bio svinja taxi i nosili ljudi svinjama hranu u sumu posto verovatno jaaako malo trosi 2 klipa :D
 
Za tako sta je odlican! Trosi ko upaljac, a moze da radi sa grabljama, presom, prskalicom 440l paracem za repu i slicno...
 
Nazad
Vrh