Zetor

moj ima tapaciranu kabinu :osmeh:

jedina mana 3 brzine a samim tim i spori,za oranje dusu dao :cool:
 
Da sto kazes mana mu je sto ima 3 brzine!A orac znam da je jako dobar kao i imt 558 i uopste imtci su dobri oraci barem ovi do 70 konja i imaju jako dobro resenu hidrauliku!Sto ne pokusas da nades menjac od 577 da imas 5 brzina
 
druze za mojih ~15jutara zemlje,do 20urade on i ferguson,vise nego dovoljno i ove 3

jedino sto cemo na godinu vaditi reduktor kardana i stavljati direktnu osovinu da ima vece obrtaje sa manjim gasom.
 
Ljudi vidim da se dobro rzumete oko traktora,pa me interesuje sta mislite o URSUS-u C360 naprimer u poredjenju sa IMT558
Potrosnja goriva--usluznost--kostanje odrzavanja
 
kod mene u selu za ovu tezu sremsku zemlju i nisu nahvaljeni ursuzi,ima ih par komada u selu do5,a imta apuno selo,a kladim se da 558 ima vise nego ursuza...


mada covek koji vuce po selu krunjac za kukluruz ima c360 i nije nesto zadovoljan,kaze da je krt i nekako fin...ima nedostataka npr na njegovom ne mozes iskljuciti kardan nego stalno radi,menjac pored volana...u svakom slucaju dajem prednost imt560 novi tip,dobar je!
a 558...dobar je i on,nego je star pa zavisi koliko je bucan u kabini...?

da dodam ima par 2 coveka domacina prava rade jedan ~20-25kj zemlje,a drugi oko 35kj samo sa 558
 
Andrej je napisao(la):
IMT 579 isto menjac jako zvizdi sto kaze Dukej!Mada IMT 560 mislim da je bolji orac od Zetora ali ispravite me ako gresim!Cugi sta ti kazes ti si imao Imta 560 pa uporedi! Po meni Zetor je vise za transport i za 2rednog beraca je dusu dalo.Cugi jel tvoj Zetor bucan?A zavisi koji Imt imas recimo 549 nije jako bucan mozda ovi sa tapaciranim kabinama nisu bucni!

Meni je propalo koleno na auspuhu pa se malo Zetor "dere" inače nije mnogo bučan, tiši je od 560, a što se tiče oranja, sa 560 je uživanje raditi taj posao i po meni je to jedini posao koji taj traktor dobro radi, čak i bolje od Zetora, inače za sve ostale poslove taj traktor je "nakovanj", neki će reći da nije tako, ali kad jednom promene 560 za neki drugi tarktor, promeniće i mišljenje zauvek.
 
ne znam Cugi koliko si u pravu,ako si dolazio u nas kraj morao si cuti za Milana Markovica covek ima fergusona,549,560,nekog torpeda,2belorusa,rusa52,fiata velikog i dal zetora ili ursuza velikog,top liner kombajn i jos koji djdj...
i kako sam isao u zetvu ove godine sa jednim prijateljem ~160ha zita i uljane repice dosao je i Milan i isto nastala polemika oko traktora...on je ubedljivo najvise hvalio svog 560 sa uskim gumama kako mu dobro radi sve poslove,od pripreme,setve,prskanja,spartanja,... da mu je najrentabilniji bas 560 i da poslove koje moze on da uradi(u vremenskom smislu)on i odradi najvise posla,vise nego rusi i jos...

inace situacija je nastala kad je gazda pitao za savet koji traktor da kupi jer ima internacionala 95ks i on mu je prevelik za te stvari...
 
Nije tema o IMT-u, al jde još malo o 560 kad smo počeli, neokretan, nepregledan, spor, potrošač, težak na volanu....dovoljno da posle Zetora nikad više ne sednem 560! ::lose::
Izjavu tog čoveka neću da komentarišem, ima i kod mene imućnih poljoprivrednika koji veze s' vezom nemaju......
 
a jooooj druze pa ti si imao stari tip 560....
moj je jako pregledan,moze 3u kabinu,ne trosi puno,15-20l po jutru pravog oranja teske zemlje,servo volan je san snova(bar na mom)
mana mali ajnslag i 3 brzine,da ima 5 brzina bio bi najbolji.
Pa jbg ovo je seljak covek,sve je stekako rmbacenjem,mora nije video....jedino zna sta je zivot mercedes njegov i 2 kuce,jedna na sprat sa potkrovljem i ostalo,a druga je odraz moci tako da je svinjce zidao belom fasadnom ciglom :haha:
 
North ARMY je napisao(la):
moze 3u kabinu,ne trosi puno,15-20l po jutru pravog oranja teske zemlje,servo volan je san snova(bar na mom)

Zetor-5 u kabinu, 15l max u teškom oranju, bez serva se izuzetno lako vrti. :osmeh:
 
pa moze i kod mene 5 u kabinu,ali da stoje2,kod mene sedi 3 komotno,servo je zakon za radove na dzombastom oranju i u vagasima,a 15 trosi realno,ali moze i 20 kad je utabano-repiste a u norm uslovima 15 sto nam je rentabilno i dovoljno da ne pomisljamo o zameni
 
bas sam se i ja zacudio o kom 560 cugi prica.medjutim ako je stari tip onda je na mestu.
 
North ARMY, druže...
Imam jednog Ursusa C 355 koji mi odradjuje sve lake poslove. Mana mu je rucica menjaca pored volana i sto je bucan, ali sve ostalo je dobro. Nikada mi se nije desilo da nece da pali zimi. Ima 28 godina. Potrosac je i na oranju mali.
Taj tvoj kolega nije dobro proucio teh. uputstvo za njega.
Ne razumem kako ne moze iskljuciti kardan...
Mada moram priznati da bi se radije odlucio za IMT 560, nego za Ursusa 355 ili 360, ako nista drugo a ono zbog vece snage.
 
pa ozbiljno kazem da mu se kardan uvek vrti,pa nije valda toliko glup??
a znam da uvek kad dodje nda nam kruni prica kako je radio ovo-ono na traktoru,znam da mu je radio hidrauliku i jos nesto u zadnjem mostu,dal menjac,kardan....uvek mu se vrti cim ga upali :zli:
 
Ma dobro ne sumnjam ja u tvoju rec... :D
Tu kod njega ima mogucnost da radi hidrulika zajedno sa kardanom, a ima i mogucnost da radi bez kardana, ali treba da se na menjacu izbaci u prazan hod, a onda ubaci u neku brzinu pa srazmerno izabranom stepenu prenosa, tolika je i brzina podizanja hidraulike. ::lose:: Nije mi jasno sto je to tako uradjeno. :sta: :sta: :sta:
Njemu je verovatno kardan ukljucen stalno zbog hidraulike. :osmeh:
 
ma ko ce ga znati??
bitno je da on svake druge godine farba felne i lepi nalepnice,cuva ga ko oci u glavi,a njegov se kieda nesto...jednostavno krt onako kao staklo
 
ja bi uvjek uzeo zetora,nego li i bilo kojeg 560,razloga puno da ne nabrajam
 
Dobro...
I sa tim se slažem.
Sigurno da je najprijatniji za vozača od svih troje, koje upoređujemo.
U mom selu, Staroj Pazovi, 35% ima IMT, 30% Zetore, 20% Torpeda, i poneki Ursus, Štore, tridesetak Belorusa i po nekoliko Sameova, DF i sličnih novijih i jačih traktora.
 
Nazad
Vrh