Zetor

@zrenjanjinac pogledaj slike na predhodnoj strani
mitoo ti si to dosta brzo uradio i sredio tog zetora,i verujem da nisi sam radio i da ti je neko pomagao oko toga zar ne?
mogao bi ti za njega dobiti i 4000evra ali samo mu zameni sve gume i ono zadnje staklo i gotovo,tad ce biti jos lepsi i privlacniji za buduce kupce ::novac:: :ppozdrav:
 
Sam sam radio sve jedino sam pomoc imao kod smirglanja i supruga mi je sila presvlake za sedista!
Ali sam se i naradio! Po 12-14 sati dnevno!
 
Nov sam ovde pa da se predstavim...
Imam tj.na imanju imamo zetora 5711 mislim da je 75 godiste. Generalisan pre 4 godine,limarije i sve spolja u jaaako losem stanju ali zato motor fercera!milina kakvi su to traktori.
Imam i rusa i fergusona ali zeka je vrh!
Zeka poslednjih 5-6 godina samo vuce berac i po malo drlja!ipak godine su to a on je zasluzio mali odmor....
 
Evo koliko je Zetor okretan
9ljwk7.jpg
n
 
Ja sam na 6911 stavio uzane felne nazad od 36" pa mi je prednjica bila niska, i onda sam mu napravio par prednjih felni 7.5x20" i sad imam problema da kad motam pun volan (pogotovo kad je prednjica opterecena, kad guram prikolicu i slicno) oce da pucaju vijci tocka od preopterecenja, a guma samo sto neskoci sa felne kako se krivi....
 
Andrej je napisao(la):
E konacno neko podrsku da mi da! :bravo:

Lijepog Zekana imaš i k tome još i sa prednjim amortizerima. Fin stroj.

Kud dosta smota tud ga samo malo pipneš na kočnici, koja fala Bogu odlično radi, i okreneš se u mjestu. Za te stvari Zetorima bez prednje vuče dajem ocjenu 5! :bravo:
 
Da napred su 11.2-24 a pozadi 16.9-28 a imam od IMT-a 36 pa kad uporedim sa mojom 28 imam utisak da je precnik mnogo veci.
mityoo
Dali si siguran u to sto kazes?
 
Koliko vidi ti nemas prednju vucu a usput reci mi jel su to original njegove felne, meni bi bila mozda dovoljna samo ona sredina a prisposobio bi ove od IMT-a, gde bi to mogao naci?
 
@mityoo treba mi pomoć vidim da dosta radiš oko Zetor traktora ja imam jedan 2511 koji je pravi veteran ali je još aktivno u službi imam problem sa hidraulikom neće da diže u stvari rasturao sam veštak nakon završetka prvo nije hteo da spusti pa sa m ga ručno na cimanje spustio i posle toga ni makac .Neki savet bi dobro došao odakle da krenem (ovo još nisam radio) ili gde mogu naći neku tehn.dokumentaciju skicu ,katalog delova :cao:
 
Nazad
Vrh