PDA

View Full Version : Zetor

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30

kanački
17-10-17, 14:24
@talentt ,mogu ja da ti slikam kuciste termostata na 5211 , ako ti to treba.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171017/5c6ced4d51acc6c1ac9a12e211d01c9e.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171017/c5c60d2e3d4523abb22d1b2c0df10ea1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171017/0518982048952e5c57f0f73948f462b8.jpg

Samo je kod mene kuciste od ursusa ,nije original zetor. Na zetorovom kucistu se nalazi davac za temperaturu vode.

telnett
17-10-17, 19:06
Zanimljivo jel tu montiran termostat ? na Ursusa je to kuciste okrenuto drukcije tako da ispod pecurke termostata stalno cirkulise voda u malom krugu a kad otvori onda pusta u hladnjak i mali krug a ovde ne nego dolazi vruca voda na vrh/sesir termostata od gore . Kako se ponasa temperatura , Kod mene kada je ladno i ne radi tesko nama sanse da otvori termostat ?

kanački
17-10-17, 19:51
Ovde kod mene je kuciste bez termostata, kada sam menjao nisam nasao original zetorov pa je ovo kuciste stavljeno kao privremeno ,ali eto vec par godina nikako da to resim.

Koliko se secam ,ovako je bilo i original kuciste postavljeno.

Manjevic
17-10-17, 21:25
A da li su po snazi isti ili je dvojka malo zustrija?
E da, da mogu ja povecati sam hranjenje na bosh pumpi tj. neki majstor. Ili mora kod bosiste da se nosi.
Mislim da sam vec pisao kako sam zimus radio pumpu I dizne I da je traktor smanjio potrosnju u transportu ali zato slabije vuce u transportu.

jbrtka
17-10-17, 21:47
Manjevicu,na zetoru,i ursusu,sdm pumpa ne cacka,samo bosista,jer su skloni da im zaglavi regulator,onda dobije veliku turazu i nema sanse da ga ugasis,

Kardan
18-10-17, 07:17
Manjevicu,na zetoru,i ursusu,sdm pumpa ne cacka,samo bosista,jer su skloni da im zaglavi regulator,onda dobije veliku turazu i nema sanse da ga ugasis,Da pumpa se ne dira ako nisi vican mehanicar. Samo krpa u usis moze da ga ugasi i na stariji slavina za gorivo. Ovo zadnje mozda bude i vec kasno za motor dok potrosi naftu iz filtera.

Kačerac
18-10-17, 11:15
A da li su po snazi isti ili je dvojka malo zustrija?

6011 (pravljen 1980 - do kraja 1984 godine) - 43 kW - 57.66 KS
6211 (od 1984. do 1988. godine) - 43.5 kW - 58.33 KS
6211 (od 1988. do 1992 godine) - 45.5 kW - 61 KS (ugradjena jaca pumpa)

Dvojka jeste malo jaca al nije to neka epohalna razlika.Ono gde jeste velika razlika jesu brzine.
Kod 6011 (na koji su standardno montirane od fabrike gume 14,9-28 a naravno ko hoce moze da ih zameni i za vece) su brzine uradjene isto kao na 5911 (najvise nervira spor rivkerc).Dakle sa 14-cama brzine idu ovako:
I - 4,35
II - 6.47
III - 9.01
IV - 13.83
V - 23.07
R - 5.67 km/h

a kod 6211 (gde je standard 16.9-28 )
I - 7
II - 9
III - 13
IV - 19
V - 25
R - 9.5 km/h

kanački
18-10-17, 15:35
Kolega , da li imas ove podatke o brzinama za 5211 ??

Manjevic
18-10-17, 20:25
@Kacerac Ako bi mogao da napises jos samo na koliko obrtaja motora vaze te brzine.
I da li imas podatak za 6011 sa 16.9 28, posto sam ja njih stavio. Nije sigurno kao na 6211 jel je to brze jego sto moj ide

Kačerac
19-10-17, 09:14
Obrtaji naravno na max. tj 2200.

Nemam za 6011 ali napisacu za 7011 sa 16.9-28 (to bi manje vise trebalo da bude isto):

I - 4.55
II - 6.77
III - 9.43
IV - 14.47
V - 24.18
R - 5.93 km/h

Da odgovorim i za 5211 sa gumama 14.9-28 (u odnosu na prethodnu seriju 5011 kod njega je najmanja razlika):

I - 4.8
II - 7
III - 9.8
IV - 14.9
V - 24.3
R - 5.75 (standardan spori rikverc dok je brzi koji se opciono mogao poruciti 9.5 km/h)

BOKIBOLE
19-10-17, 09:58
7011 ima brzinu u 3. brzini kao 6211 u 2. brzini.

mityoo
20-10-17, 23:02
Da pumpa se ne dira ako nisi vican mehanicar. Samo krpa u usis moze da ga ugasi i na stariji slavina za gorivo. Ovo zadnje mozda bude i vec kasno za motor dok potrosi naftu iz filtera.

Samo otpustis cev za dovod goriva i povuce vazduh.... Odma staje. Kod takvih eksperimenata treba uvek biti pripremljen!

jbrtka
20-10-17, 23:38
Kod nas u zadruzi su bili zetori,70 ih,ne znam koji tacno modeli,da li 67 ili 69 11,ali sef radionice mi x puta pricao,da kad dobije "avionsko punjenje"tj,kad zaglavi regulator,nemas kad da mu odvijas dovod,isto kao i ibertura..

markokg1982
22-10-17, 18:39
Malopre sam prosirio prednji zahvat tockova. Namucio sam se poprilicno da produzim upravljacku osovinu tj jedva sam je izbio napolje kako bi izasla iz cevi i tako produzila sebe. Posle, kada sam je namestio gde je fabrika nastelovala, okom sam ispravio tockove gde mi se cini da stoje skroz pravo. Ima li neka mera koja pokazuje da li sam dobro uradio, ili ne?

http://dodaj.rs/images/SfKlY.jpg

Posto imam luft u biksnama na levom tocku, zamenio bih to ovih dana. Kako da im pridjem? Da li je dovoljno da se odvije ovaj gornji sraf pa da sve to propadne i bude pristupacno za zamenu?

http://dodaj.rs/images/SfMPd.jpg

I kada sam sve podmazao, primetio sam da, dok u mestu motam volan levo desno, da postoji kao neki luft gde je prednji kraj povezan..ne znam kako da opisem.. Evo vidi se na slikama. Da li je taj luft normalan ili ne? Ako nije, kako mu prici i otkloniti ga?

http://dodaj.rs/images/SfYg2.jpg (http://dodaj.rs/image/SfYg2)
http://dodaj.rs/images/SfikE.jpg (http://dodaj.rs/image/SfikE)

KOLE DV
22-10-17, 20:29
pozdrav tebi markokg 1982,mozda nije moja tema ali da pokusam da pomognem,sa moje tacke gledista i sa prikazanim slikama ovo uopste nije dobro,lufta nigde nesme biti,u centralnom delu kucista klina na kolevci je ogroman luftni prostor,veoma je prosto ustanoviti luftni-prazni hod,ali i vidljivo je prikazano na slici,skidas sve redosledom od prednje maske do remenice,oslobadjas kolevku,i moras biksnovati,ali i dodavati materijala na kolevci sto su pojedeni-osteceni tj,zavisno ko kako taj problem resava,sto se tice u samom rukavcu prednjeg tocka,podignes uvis i klatis i vidis dali ima lufta u rukavcima,isto se biksnuje rukavac,i naravno nesme imati lufta,kada se odradi biksnovanje onda centriras trap-tockove,da jednako gaze,nema nista odoka,mora lepo da se iscentrira,raspon trapa bi trebao da ostane fabricki,ali zavisno kome zasta treba siri i uzi trap,pozzz

markokg1982
22-10-17, 22:06
Prilikom stelovanja raspona prednjih guma, ja sam morao da idem na fabricku meru obzirom da drugacije to ne moze ni da se uradi. Ali sam imao mogucnost da, posle ozvlacenja ove upravljacke osovine (takodje postoji fabricki zljeb) stelujem fino tockove dok ne dodju u ravan. Provozao sam ga i sve je ok, samo me je zanimalo da li postoji neki nacin da se ustanovi da je to fino podesavanje dobro uradjeno.
Rukavce cu svakako srediti sto pre. Danas je prednji kraj bio podignut i ustanovljen je luft. Od moje zene otac je strugar, pa ce cas posla napraviti dve biksne, samo ih prvo moram skinuti. Zato sam i pitao da li je dovoljno skinuti/odvrnuti samo ovaj jedan sraf sa gornje strane, i da li ce onda sve to spasti i biksne postati dostupne?
Na kolevci je eto napravljen taj luft. Ocigledno su godine u pitanju. Obzirom da je luft veliki, neka izdrzi da prodje oranje pa ce tek onda na rasturanje i sredjivanje tog dela.

petarkrsmanovic
23-10-17, 09:18
Marko ja bih sve odjednom radio kada prodje sezona da sam a tvom mestu.

markokg1982
23-10-17, 09:30
Pre ili kasnije, sve ovo mora da se sanira. Moguce i pre oranja. Ako majstor dodje da mi sve to poskida na licu mesta, strugar napravi sta treba i sve je ovo u dva dana i par sati rada.Levi rukavci bas imaju lufta i gore i dole. Desni ne mrda. A kolevkin luft sam primetio tek kada sam dobro podmazao ceo prednji trap. Cim mrdas volan, seta napred nazad.

Manjevic
23-10-17, 09:52
Ne moras to raditi na strugu.
Mozes narucisiti.
Barem Sam ja tako za moj.

BOKIBOLE
23-10-17, 09:55
Ja sam kod mene navarivao rukavce i ostrugao jer su se bili dosta pojeli. Znam da su rukavci novi bili dosta skupi, ovako me je izašlo upola jeftinije.

Kardan
23-10-17, 09:59
Pre ili kasnije, sve ovo mora da se sanira. Moguce i pre oranja. Ako majstor dodje da mi sve to poskida na licu mesta, strugar napravi sta treba i sve je ovo u dva dana i par sati rada.Levi rukavci bas imaju lufta i gore i dole. Desni ne mrda. A kolevkin luft sam primetio tek kada sam dobro podmazao ceo prednji trap. Cim mrdas volan, seta napred nazad.Evo ti neka slika od delova sto treba da se izbiksnuje

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171023/a87e253d5a5487868faf841d6b6bbc79.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20171023/a1e7930677a3fecab8a66fcf2e462dcc.jpg

Kačerac
23-10-17, 11:17
Pre desetak dana na poklon od prijatelja dobih jednu brosuru/knjizicu fabrike Zetor pod nazivom "Istorija traktora Zetor.Razvoj, tehnika, prototipovi i objedinjene serije".
Sve to na nekih 30-ak strana sa dosta lepih slika i ilustracija.Iako smatram sebe solidnim poznavaocem ove marke traktora i njegove istorije bio sam blago receno sokiran!
Pored meni poznatih fakata kao sto se pojava Crystala 8011 1968. godine i revolucije koju je taj traktor napravio u svetu traktora (prva atestovana sigurnosna kabina, pored toga i prva kabina u kojoj je nivo buke samnjen na ispod 85 decibela), dizajn (bar 10 godina ispred svog vremena), prvi traktor u koji je serijski ugradjivan multiplikator obrtnog momenta (polovljenje brzina) itd itd...Inace kada smo vec kod te cudne (godine okupacije od Sovjeta) 1968. godine, Cehoslovacka je u istoj bila 4. zemlja po broju izvezenih traktora (od 1946 do 1968 nekih 250 000 primeraka), odmah iza USA, Velike Britanije i Zapadne Nemacke.Kada je izvoz u pitanju posebno paznju privlaci sto je najveci deo izvoznog programa (i to u za danasnje pojmove veoma ozbiljnim ciframa) isao za bogate kapitalisticke drzave na zapadu (dok je recimo nas IMT u glavnom gadjao siromasno africko i azijsko trziste)...

Pored Ursusa kome je ustupljena dokumentacija za UR II (tj. Crystala 8011) i manji motor Z4001 od 45ks (sa Zetora 4011 i 4511) na onsovu cega je Ursus naparvio C-355 i kasnije C-360, Zetor se po licenci sklapao i u Burmi (Mijanmar), u Brazilu, Iraku i naravno u Indiji gde firma HMT i dan danas proizvodi delove za te traktore (mozete ih sresti i na nasem trzistu rezervnih delova).

Na kraju ono sto me posebno odusevilo je proboj Zetora na severno-americko trziste.Naime da bi se na pomenuto trziste izvezli traktori potrebno je prvo proveriti njihov kvalitet u nekom od renomiranih i priznatih instituta (laboratorija).Jedna od takvih referentnih je i "Nebrasca Tractor Test Laboratory" inace deo univerziteta u mestu Lincoln.Tamo se traktori testiraju jos od 1920. godine.Rezultate ovih testiranja pored USA prinzaju i Kanada i Australija.Dakle da bi se traktor uopste prodavao u ove 3 zemlje potrebno je da prodje testove u ovoj laboratoriji.Sami rezultati testova (ukoliko su dobri) daju najbolju mogucu reklamu (posto moraju biti dostupni javnosti) i u znacajnoj meri uticu na prodavanost traktora na ovom trzistu.Pa da vidimo kako je Zetor prosao...

Prvo su testirani krajem 60-ih modeli (2011/3011/4011/5511).
Ipak ono najbolje je usledilo krajem leta 1985. godine.

Za testiranje su (uz prisustvo ljudi iz Zetora) izabrana dva modela (5245 i 7245).
Klimatski uslovi (prosecna dnevna temperatura od 30 stepeni) u Nebrasci su dodatno komplikovali neke od testova.
Naprimer testiranje motora na izlaznom vratilu (kardanu) se radi samo do temperature od 24 stepena - sto je uzrokovalo da se ovi testovi rade nocu ili pred zoru.
Za vucne testove je propisana granicna temperatura 29 stepeni (a uz saglasnost proizvodjaca sto je Zetor u ovom slucaju dao moze se pomeriti na 35 stepeni).
Na traktoru se mimo podesavanja za specificne klimatske uslove u Nebraski nisu smele vrsiti nikakve izmene ("friziranje") i njegovi parametri su morali u potpunosti odgovarati onome sto je navedeno u proizvodnoj dokumentaciji.

Jos pre transporta u USA u Brnu je izvrsena proba rama traktorske kabine koja je trebalo da potvrdi cvrstinu i bezbednost iste (po americkoj metodici ispitivanja).
Na osnovu iste probe americka Advanced Technology Inc. je izdala potvrdu da kabina testiranih Zetora odgovara sigurnosnim propisima USA.

Na pocetku testiranja traktori su prvo prosli kroz "razradjivanje" u obimu 3 do 12 casova.Pre svega su domaca maziva zamenjena za americka pa se merila i potrosnja ulja.
Prilikom 5-satnih neprekidnih testiranja motora na izlaznom vratilu se merila snaga kao i potrosnja goriva, temperatura goriva i ulja u menjacu.

Usledili su vucni testovi na betonskoj povrsini koji su se sastojali iz jedne 10-satne i pet 2-satnih proba u raznim rezimima opterecenja.
Merila se vucna sila, vucna sila u svakoj brzini, brzina polaska, proklizavanje, potrosnja goriva, temperatura u hladnjaku, buka u kabini i buka van kabine, operativni troskovi...

Prilikom testiranja hidraulike merilo se vreme koje je potrebno za podizanje odredjenog tereta na odredjenu visinu.Naravno i u toj prilici su kontrolisani temperatura i pritisak ulja u sistemu.

Pri kontorli stanja traktora posle testova su bili demontirani neki sklopovi, prilikom cega su premerene velicina motora, stanje klipova i karika, procenjena potrosnja ulja isl...
Na kraju testovi su sublimirani u zavrsni izvestaj u kom je dat detaljan pregled rezultata svih merenih parametara.
Prema ovim rezultatima potrosnja goriva bila je niza nego sto je proizvodjac naveo u svom uputstvu korisniku a prilikom vucnih testova oba Zetora su zauzela prvo i drugo mesto medju traktorima svoje kategorije (do 50 i 65 KS) racunajuci tu sve traktore koji su ovoj laboratoriji testirani u prethodne 4 godine (a svi koji su se prodavali na americkom trzistu morali su da prodju kroz nju)!!!

Nakon ovoga do kraja te 1985. godine prodato je u USA 576 traktora od 14 500 izvezenih te godine do kapitalistickih drzava.

Mislim da se posle ovoga zakljucak sam namece (ko iole objektivno zeli da sagleda stvari) koliko je ozbiljan proizvodjac Zetor bio...

Manjevic
29-10-17, 17:31
Zetorom ki gubi vodu. A ne mogu da vidim gde, izgubi 4-5l za sat vremena.
Da li postoji mogucnost da je naprsla neka hilzna ili taking nesto?

DraleTD
29-10-17, 17:36
Pukla glava ili izmedju hilzni blok pukao!

marica
29-10-17, 17:36
provri ulje u motoru meni see todesilo,kamenac pojeo hilnu I otvorila see jedna rupica I Voda direkt u Karter.

Manjevic
29-10-17, 17:53
Ne povecava nivo ulja. Niti ima vode u ulju....

putin
29-10-17, 19:34
Svasta,zetoru to da se desi.i to bas tebi manjevicu.strasnoLkl{{

markokg1982
29-10-17, 19:41
Manjevicu, ili samo nas dvojica prijavljujemo redovno pehove na nasim zetorima, ili se drugima zaista nista ne kvari Lkl{{

grabik
29-10-17, 19:52
Ne povecava nivo ulja. Niti ima vode u ulju....

A vodena pumpa ?

BOKIBOLE
29-10-17, 20:01
Manjeviću, koliko tvoj 6011 ima radnih sati? Koliko je napravio kod tebe?
Putine, kvari se i čuveni njemački auto koji Serbi dižu u nebesa i kunu se u njega, a ne Zetor star još malo 40 leta.

putin
29-10-17, 20:11
Bokibole,ovo je bilo vise interno,nisam ja ogranicen toliko kao gorespomenuti da mislim da je nesto deset puta bolje od drugog i da pljujem po tome,a u stvari i jedan i drugi su masine stare 30 god i davno su trebale da leze u penziji.Za zetora kao traktor nemam sta lose reci,ima par modela koji mi se dopadaju i par koje ne i to je to.

Manjevic
29-10-17, 20:36
A zasto da se meni ne desi? Pa na Deutz sam radio motor, mozda cu i ovome. Nikad se ne zna. Ali je taj moj Zetor limuzina za neke traktore.
Sto je meni jako bitno, ne bih da vozim nesto sto pisi ceo dan ili nesto sto je stalno puno ulja.

Manjevicu, ili samo nas dvojica prijavljujemo redovno pehove na nasim zetorima, ili se drugima zaista nista ne kvari Lkl{{

Po meni je sve to redovno odrzavanje. Ne mogu ocekivati na toliko zemlje da ne ulozim u Zetora i 539 po 300-400e godisnje. Zetorom je samo proletos uradio nekih 35ha setvospremiranja u dva prohoda.

Manjeviću, koliko tvoj 6011 ima radnih sati? Koliko je napravio kod tebe?
Putine, kvari se i čuveni njemački auto koji Serbi dižu u nebesa i kunu se u njega, a ne Zetor star još malo 40 leta.

Druze na satu pise 1.700 sto nije tacno. A nije ni radio kad je dosao kod mene. Napravio je kod mene za 2 godine sigurno 500 sati. I to uglavnom transport, sa 10-11t, spremac 2,8m I prskanje.

A vodena pumpa ?

Sta moze biti sa njom?

KOLE DV
29-10-17, 23:10
Manjevicu,proveri ti vodenu pumpu,cepove,creva i ostalo sto mozes vizuelno videti,posto kazes da voda nije sisla u karter,kao sto su kolege navele,postoji mogucnost da je i glava napukla,ili blok(nedaj Boze)ali isproveravaj to lepo,pozzz

mityoo
30-10-17, 07:29
Vodena pumpa kad propisa, prvo u radu pocne da curka pa to ventilator rasprska i ne ostavlja baricu, ali onda ti razbaci najvise litru dve za sat vremena, sve preko toga se primeti. Znak koji ce ti odati da je pumpa u pitanju, je da kad traktor radi u mestu prednji desni tocak sa unutrasnje strane strane bude vlazan tamo gde ventilator rasprskava vodu.

sasa74
30-10-17, 08:20
Voda negde mora izaci,mozda na auspuh ako je pregoreo dihtung glave od nekog klipa

Kardan
30-10-17, 09:59
Manjevicu, ili samo nas dvojica prijavljujemo redovno pehove na nasim zetorima, ili se drugima zaista nista ne kvari Lkl{{Evo kod mene se desio kvar... Crko mi desni glavni kocioni cilindar (ispod oslona za desnu nogu se nalazi) kad stisnem papucu propada a ne gubi ukt ulje. Znaci da je on.

Kačerac
31-10-17, 13:23
Da podelim i sta se meni desilo pre nekih 15-ak dana.
Vlacim sa Zetorom 4911 i u 2 prohoda primetim da traktor gubi snagu tj. "gusi se" da bi se u trecem totalno ugasio.
Sidjem "da nadrukam" gorivo kada ono ne ide tj. ne cuje se uopste gorivo posle par drukanja kao sto je to obicno slucaj.
Pomisim los kvalitet AC pumpe (posto sam fabricku prvi put zamenio letos) iako sam kupio novu ceske proizvodnje (al reko sta znam)....
Krenem peske kuci da nadjem broj da zovem da narucim novu...
Medjutim na tom putu do kuce djavo mi neda mira, i negde na pola reko aj da se vratim da proverim da slucajno nije zapusila ona cev sto vodi od rezvoara do pumpe....odsrafim i demontiram i imao sam sta i da vidim...
Unutra zapusilo NACISTO, jedva sam uz pomoc neke plasticne cevcice produvao (sve ispadali neki zeleni listici malo manji od lista deteline)....
A pri tom istu tu cev sam produvao letos kada sam namestao novu ac pumpu...
Vratim sve kako je bilo, upalim i normalno bez ikakvog problema zavrsim posao.
Planiram da neki dan ili eventualno za vikend kada zavrsim sa drvima, skinem rezervoar i sve to lepo isperem i ocistim.
Na kraju se moze reci da je sreca sto mi je mozak "radio" (a bio sam spreman da prezalim jos 4 crvene za novu pumpu)....

markokg1982
31-10-17, 19:56
Ima li neko od vas, ko ima 5711, 6711, 4711, 4911 itd (bitno da su iste felne) kome je rastojanje izmedju zadnjih guma (unutrasnjih strana) oko 115cm? Pokusavam da nadjem kombinaciju da i kod mene bude tako. Bilo mi je 103cm, pa kada sam kod vulkanizera levi tocak stavio desno, a desni levo znaci bez ikakvih prepravki, dobio sam sada rastojanje 125cm sto mi je previse. Treba srce da okrenem, pomerim itd, pa bi bilo super da mi neko uslika kako je to kod njega a ko ima oko ovih 115cm.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/922/8wjBvp.jpg (https://imageshack.com/i/pm8wjBvpj)

Dulkaarpad
31-10-17, 20:42
Zar ti ne odgovara ovako (leva strana od gore druga slika, t.j. sema)?

http://i68.tinypic.com/zydkdt.jpg

markokg1982
31-10-17, 20:52
Koliko znam, tako je kod mene bilo i rezultat je 103 cm.

Dulkaarpad
31-10-17, 20:58
Po semi bi trebalo da je 1500- (~)380 (2x po pola sirina gume sto je 14,9x2,54) = 1120 mm unutrasnja mera ^-^

Sladjan15
31-10-17, 22:32
Da podelim i sta se meni desilo pre nekih 15-ak dana.
Vlacim sa Zetorom 4911 i u 2 prohoda primetim da traktor gubi snagu tj. "gusi se" da bi se u trecem totalno ugasio.
Sidjem "da nadrukam" gorivo kada ono ne ide tj. ne cuje se uopste gorivo posle par drukanja kao sto je to obicno slucaj.
Pomisim los kvalitet AC pumpe (posto sam fabricku prvi put zamenio letos) iako sam kupio novu ceske proizvodnje (al reko sta znam)....
Krenem peske kuci da nadjem broj da zovem da narucim novu...
Medjutim na tom putu do kuce djavo mi neda mira, i negde na pola reko aj da se vratim da proverim da slucajno nije zapusila ona cev sto vodi od rezvoara do pumpe....odsrafim i demontiram i imao sam sta i da vidim...
Unutra zapusilo NACISTO, jedva sam uz pomoc neke plasticne cevcice produvao (sve ispadali neki zeleni listici malo manji od lista deteline)....
A pri tom istu tu cev sam produvao letos kada sam namestao novu ac pumpu...
Vratim sve kako je bilo, upalim i normalno bez ikakvog problema zavrsim posao.
Planiram da neki dan ili eventualno za vikend kada zavrsim sa drvima, skinem rezervoar i sve to lepo isperem i ocistim.
Na kraju se moze reci da je sreca sto mi je mozak "radio" (a bio sam spreman da prezalim jos 4 crvene za novu pumpu)....I meni to isto pre tri godine u brazdi... al produvao to malo, zasrafio I nastavio... [emoji16]

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Manjevic
01-11-17, 21:33
Ljudi, orao sam danas sa Zetorom. Izgubio je 7l vode za 8 sati rada. A ne kao sto je meni rekao ovaj radnik u zetvi, da sipa po 2-5l na sat.
E sad, na crevika seenista ne primecuje. Samo ispod ventilator na limu I'ma vode I hoce kad, kad da bude vode na prednjem levom blatobranu, verovovatno kako baca ventilator.
Sta da radim? Vodenu pumpu ili da narucim sva creva za vodu?

Kakva vam je potrosnja u oranju ove godine? Meni Zetor 6011 u kombinaciji sa 2x35 nekih 18l po ha.

Kris80
01-11-17, 21:35
Raspakuj malo taj traktor...upali,pa vidi gde curi...

Milos TG
01-11-17, 21:47
Isto bilo i kod mene, zamenio termostat i opet isto. Kupio sad da zamenim dihtung glava jer su stradale usled neispravnog termostata.

Manjevic
01-11-17, 22:31
Raspakuj malo taj traktor...upali,pa vidi gde curi...

Sta da raspakujem. Gledam danas I ne vidi se nista. Podignem haubu, sve suvo.
Ostala solucija da kaplje iz vodene. Na crevima ne pokazuje niti na sastavima.

mirosti
01-11-17, 23:05
U pravu si. Nemoj da raspakujes, sve je u redu..

Manjevic
01-11-17, 23:15
A sta se ti javljas ako ne znas sta je? Ja lepo pitam sta mi nije jasno. Kako da vidim I sta posto mi se jos nije desilo tako nesto. Ponavljam da su sva creva u redu, ne vlazi ni jedno.

jbrtka
01-11-17, 23:16
@Manjevicu,koliko puta si kako je zetor kod tebe,podmazivao vodenu pumpu?imas na njoj staufer mazalicu..

Manjevic
01-11-17, 23:36
Znam da ima mazalica. Podmazem je 2-3 puta godisnje. Ali prve godine nisam znao da je ima. To jest prve jeseni, tek sam u prolece video.

Kris80
01-11-17, 23:38
Sta da raspakujem. Gledam danas I ne vidi se nista. Podignem haubu, sve suvo.
Ostala solucija da kaplje iz vodene. Na crevima ne pokazuje niti na sastavima.
Ako kaplja iz vodene i to se valjda vidi majku mu...Probaj da staviš đozluke možda ćeš tako ranije primetiti odakle curi ili kaplja...Stvarno nekad umeš da budeš nejasan kao da si juče sa Marsa pao...Ja da sam na tvom mestu ne bi dirao tu ništa...digneš bure od 200 litara koji ako napuniš do čepa staje i 220 lit. sa vodom na krov kabine i ako ti troši 7 lit. na dan,ti tačno možeš da izguraš mesec dana sa Zekonjom bez da razmišljaš hoće li ostati bez vode...Lkl{{

Manjevic
01-11-17, 23:56
Sta se pravis pametan, ako ne znas o cemu se radi.
Lepo sam napisao da se ne vidi I kraj. Ima samo vode na limu od propelera. Ne vozim od juce traktor pa da ne mogu da vidim I da zamenim crevo ili vodenu pumpu.
Pre svega zaboravite da sam pitao, resicu vec nekako.

Kris80
01-11-17, 23:59
Bitno da ti znaš o čemu se radi...kaplja ti na zemlju voda ako nisi znao...

AcA OPEL
02-11-17, 00:36
Pa ako je na limu od propelera znaci da od negde mora da dodje dotle jer plopeler nema vodu. Upalis lepo traktor i pratis sa svih strana odakle ce da se pojavi. Ako ne mozes da vidis dok radi ti ga onda ugasi pa bolje zagledaj i prstima opipaj ako treba. Tesko da neko preko foruma moze da zna gde pusta ako ti ne znas, a traktor ti tu.

petarkrsmanovic
02-11-17, 07:46
Manjevicu jos malo da sredis Zetora i dolazim da ga kupim. :D

mirosti
02-11-17, 07:48
Sad kada je saznao zna i sam resiti. Ne vozi on traktor od juce..
Bitno je da nemora da kaze nikom ni hvala na pomoci..

pocerina
02-11-17, 07:52
Izgleda da moraš motor otvarati.

Zoran0230
02-11-17, 07:54
Sta se pravis pametan, ako ne znas o cemu se radi.
Lepo sam napisao da se ne vidi I kraj. Ima samo vode na limu od propelera. Ne vozim od juce traktor pa da ne mogu da vidim I da zamenim crevo ili vodenu pumpu.
Pre svega zaboravite da sam pitao, resicu vec nekako.

Možda ti izbaciva na prelivnu od hladnjaka,Verovatno dihtung glave.

DraleTD
02-11-17, 08:30
Manjevicu dali si otvarao cep od hladnjaka da vidis da ti ne duva u vodeni prostor ako kazes da imas vode na propeleru?Znaci upali ga i teraj ga kad pocne da dize temperaturu polako otvori cep nemoj da te osuri vrela voda vrlo je moguce da je produvao i da na preliv izbaca vodu.Ako nema negde rupu na hladnjaku da se prosupljio onda dihtung glave ili sama glava je pukla i to je za sada jedino sto meni pada na pamet razlog za gubljenje tolike kolicine vode.

Zoran0230
02-11-17, 08:33
Manjevicu dali si otvarao cep od hladnjaka da vidis da ti ne duva u vodeni prostor ako kazes da imas vode na propeleru?Znaci upali ga i teraj ga kad pocne da dize temperaturu polako otvori cep nemoj da te osuri vrela voda vrlo je moguce da je produvao i da na preliv izbaca vodu.Ako nema negde rupu na hladnjaku da se prosupljio onda dihtung glave ili sama glava je pukla i to je za sada jedino sto meni pada na pamet razlog za gubljenje tolike kolicine vode.
To sam i reko-što kaže Šojić>:({

Kardan
02-11-17, 09:27
Mogao bi da isprobas dihtung glave ovako:
Ugrejes ga na radnu temperaturu, pa ugasis i pocekas 5 min. Polako otvaras cep da se nebi popario i ako izlaze mehurici onda to ukazuje na dihtung glave.

Sladjan15
02-11-17, 09:33
Ljudi, gde da nadjem dobar druk lager? Ovaj na traktoru smo menjali pre 3 godine. 7045

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

BOKIBOLE
02-11-17, 09:48
Koliko sam shvatio kod Kisačana imaš kvalitetnije češke delove i manje kvalitetne slovačke delove, i biraš koje hoćeš. Verujem da član Vlada 015 zna po proizvođačima koji su kvalitetniji.

Manjevic
02-11-17, 10:04
I ja sam prvo sumnjao na dihtung, medjutim kako sam gledao hladnjak, niti izbacuje, niti pravi mehurice. Zvao majstora, on kaze isto da nije dihtung. Niti dize temperaturu, kad stigne na 80 sipam vode I on spusti.
@Petarkrsmanovic samo ovo ostaje da se sredi sto se vucara od letos, ostalo je utegnuto za sada. Dobio je i Gramer-a, Cd player. E jedino grejanje I ventilacija nisu povezani. A za prodaju cemo videti kako prodjemo sa zetvom, da li se ima za 7211.

- - - - - - - - - -

Mogao bi da isprobas dihtung glave ovako:
Ugrejes ga na radnu temperaturu, pa ugasis i pocekas 5 min. Polako otvaras cep da se nebi popario i ako izlaze mehurici onda to ukazuje na dihtung glave.

To sam proverio nije.

Kardan
02-11-17, 11:29
I ja sam prvo sumnjao na dihtung, medjutim kako sam gledao hladnjak, niti izbacuje, niti pravi mehurice. Zvao majstora, on kaze isto da nije dihtung. Niti dize temperaturu, kad stigne na 80 sipam vode I on spusti.
@Petarkrsmanovic samo ovo ostaje da se sredi sto se vucara od letos, ostalo je utegnuto za sada. Dobio je i Gramer-a, Cd player. E jedino grejanje I ventilacija nisu povezani. A za prodaju cemo videti kako prodjemo sa zetvom, da li se ima za 7211.

- - - - - - - - - -

To sam proverio nije.Mozes jos ovo da uradis:

Da nadjes neki gumeni konus ili neku gumu sa ventilom i na to stavis manometar. Mora 100% za dihtuje naprava.

Dodajes polako pritisak sa kompresorom do maksimalno dva bara.

U toku prvi par min ce da opadne pritisak za 0.3 bara zbog ekspanzie creva za vodu to je normalno.
Ako mnogo opada i dalje znaci da mora negde da pokaze i to vidis.

Tako mozes da proveris hladnjak na pukotine.

Ako hoces i na mikro pukotine da proveravas trebalo bi sredstvo za indikaciju da se ubaci sto reaguje na UV svetlost.
(Imas ga kod ovi sto pune autoklime i dosta je skupo)

mityoo
02-11-17, 23:00
Zameni semering vodene pumpe, on ti je par stotina dinara i 2 sata posla....

Manjevic
02-11-17, 23:04
E bas me hoce. Pre pola sata blokirao hidraulik i ne spusta plug. A ostalo mi u tom delu 1,3ha, taman bih zavrsio nocas.
Sto se tice vode, stavicu prvo u hladnjak sredstvo za zatvaranje pukotina, posto sumnjam prvo na njega, pa posle ide vodena pumpa.

Bi Zeleni
04-11-17, 19:07
Znas kako kazu,nema nista gore nego,zena gadna i subota radna :)

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

telnett
04-11-17, 19:39
To sto je blokirao dignut hidrulik nije veliki kvar . Bolcna se malo razdrmala u svom lezistu i ispala iz svoga mesta . Imao sam takav problem . nemoj dozvoliti majstoru da samo vrati nazad nego da odstrani luft ili da je na neki nacin osigura od ispadanja jer ce ti se desiti uskoro ponovo .

Manjevic
05-11-17, 11:47
Bas tako, kaze mi da je ispao neki zeger. Mislim da je samo vratio I da nije otklonio luft.
Nastavicu, sutra I prekosutra sa oranjem pa cu videti.

North ARMY
14-11-17, 22:01
Ni tegove nisu stavili. Lkl{{
http://i65.tinypic.com/14xlcaw.jpg

AcA OPEL
14-11-17, 22:09
Koliko ja vidim ima dva prednja tega.

Vlado 89
14-11-17, 22:21
Al su nesto lagani... Cenim da treba da su gabaritniji! [emoji12]

Peet
14-11-17, 22:24
A jeli rajfeslus isto spada u dodatnoj opremi kao i tegovi?Lkl{{

diesel d-60
15-11-17, 06:46
E tooo je sajam.

slavisa2
19-11-17, 21:15
da se pohvalim,danas pazario zetora 7745

jjova
19-11-17, 21:30
Svaka cast na kupovini. Hoce li biti slika?

Manjevic
19-11-17, 21:47

Svaka cast, neka sluzi dobro.

Borisllav360
19-11-17, 23:18

Svaka čast, neka je sa srećom.

slavisa2
20-11-17, 00:41
Svaka cast na kupovini. Hoce li biti slika?
bice slika kad stigne kuci

Kardan
20-11-17, 07:18
da se pohvalim,danas pazario zetora 7745Neka je sa srecom. I da te sluzi dobro. [emoji481]

CetojevicM
20-11-17, 07:52
Svaka cast, odlican izbor.

diesel d-60
20-11-17, 08:02
Koje god i cena napisi uz slike.

Same
20-11-17, 18:54

Cestitke na kupovini, da te sluzi dobro, i zaradi novog.
Sta bi sa John Deere-om odustao od kupovine?

slavisa2
20-11-17, 23:01
za john deere je duga prica,traktor je cista desetka a vlasnik je moj komsija pa je i to siroka tema a odlucio sam se za zetora vise zbog jeftinijih i pristupacnijih dijelova i u nekoj buducnosti lakse prodaje

KOLE DV
22-11-17, 08:42
Cestitam,da te lepo sluzi !!

slavisa2
22-11-17, 22:06
http://dodaj.rs/images/29RWT.png http://dodaj.rs/images/29ahu.png

pocerina
23-11-17, 13:24
Malopre bio u Kisacu, odneo menjač od komsijinog 6045 u Norden plus da ga urade. Jel ima ko iskustva sa njima?

Manjevic
23-11-17, 13:32
Ja sam samo delove narucivao od njih. Deluju mi dosta odgovorni i ozbiljni.
Javi koliko ga je izasao menjac, sta je sve otislo I uradjeno.

BOKIBOLE
23-11-17, 13:45
Skupi su u Nordenu, klepaju dobro.

sasa74
23-11-17, 16:21
Tako je klepaju dobro,zasto nije radio kuci menjac

pocerina
23-11-17, 17:40
Traktor je rasklopljen i skinut je menjač, ali nije mogao da se izvadi jedan snop zupcanika, tako nešto nisam siguran. Pa je rešio da njima odnese da ga urade.
Sutra će mu javiti koliko će koštati.
Imaju u dvorištu 7211 traže za njega 10000 evra.
Svaka čast traktoru, ali koliko god da je dobar, onaj ko toliko plati nije normalan.

BOKIBOLE
23-11-17, 18:53
Ako je stvarno remontovan pre bih dao za njega 10 000 nego za nekog novog kineza u tom rangu 18000.

Petar 90
23-11-17, 21:44
zanima me vase iskustvo sa zetorom 4712?

Kačerac
25-11-17, 22:37
zanima me vase iskustvo sa zetorom 4712?

Moj deda je kupio 1975. godine 3511S a njegov brat od strica par meseci kasnije 4712.Neke bitne razlike izmedju ta dva gotovo da nema (motor i menjac isti)....
Stricev 4712 je radio vrlo lepo, jedino sto je on jedne nove godine zaboravio da ispusti vodu a temperatura je od +12-13 za 12h otisla na - 10 i pukao mu je blok i glave (ta nova godina pocetkom 1980-ih tj. iznenadno pogorsanje vremena je tako uzelo danak i bar 3-4 traktora u selu su stradala....).Ljudi se opustili 31. decembra bilo toplo 10-ak stepeni u plusu a sutradan ujutru debeo mraz....Al to nije do traktora vec do vlasnika.Odmah ga je opravio i prodao krajem 80-ih kada je kupovao 6211 al generalno lepo ga je sluzio....

Nama je 3511S do generalne napravio 11500 radnih sati za 8 godina upotrebe (leto 1975 - mart 1983.).Tada mu je uradjena generalna i vratilo (bukvalno se izlizalo od okretanja remenice).
Za tih 11500 sati JEDNOM je zaglavio menjac...Radio je "kao crnac" al je i odrzavan i vozen "domacinski" (deda mu je "tacno u sat" menjao ulje i sve sta treba)....
Prodali smo ga 1988. sa nekih 14000-15000 sati kada smo kupili 549 i posle nismo mogli da se nakajemo sto smo to uradili....
Par ljudi ih ima kod mene po selu i s obzirom kako su odrzavani ti traktori su se pokazali dosta dobro (da ne kazem bas neunistivi posto ima ljudi koji su "sposobni" i nakovanj da pokvare)....Za Zetora su 1970-te i 80-te godine proslog veka bile vrhunac sto se tice kvaliteta.

Posto je 4712 dosta slican mom 4911. mogu da navedem neka moja zapazanja.

Menjac gore je dosta zgodan.Nema sinhronizovanu 4 i 5 brzinu tj. traze strogo saltanje sa medjugasom i dvostrukim pritiskanjem kvacila.
Sa druge strane taj menjac je dosta izdrzljiv, ne zaglavljuje (u tom segmentu je bolji u odnosu na 5211 recimo).
Rikverc spor, a i 4-ta bi mogla da bude malko brza (al zato u njoj moze da povuce dosta).
Kocnice iz mog iskustva odlicne.Tezina dobro rasporedjena.Odlican prenos snage preko reduktora.
Dosta okretan.Dobro pali zimi (prema mom misljenju uklanjanje dekompresora na kasnijim serijama je bio korak unazad - pogotovu ako vam nisu isporucili traktor sa grejacem).4712 je poslednja serija koja ima dinamo (4911 i ovi posle su dobili alternator umesto diname)...
Sve u svemu dosta pozitivna iskustva s moje strane.

E sad mi ovde govorimo o traktoru koji sada ima najmanje 40+ godina (4712 - 6711 su pravljeni od 1972 do 1977).
Zavisi i sta je za tih 40-45 godina karijere prosao tj. kako je koriscen i u kakvom je trenutno stanju....
U principu delovi za njega nisu skupi i ako je u iole pristojnom stanju uzeo bih ga u razmatranje.
http://fotkica.com/?id=f5dc92944fb22cec6bb4c04eb3f5aafd
https://ibb.co/ncbxYRhttps://ibb.co/bvPjDR

http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_137422255_14117744_1442916215724035_87916969 15463046622_n.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_137422255_14117744_1442916215724 035_8791696915463046622_n.jpg)

http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_125970408_14141540_1442916212390702_49205865 89552135410_n.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_125970408_14141540_1442916212390 702_4920586589552135410_n.jpg)

Stojan67
26-11-17, 16:56
zetor 7745 5 spora jeli sporija od 1 direktne u moga je tako?

Kačerac
26-11-17, 18:15
Jeste, kod svih 7711/45 (i brzi i spori model 30/25 km/h) je tako.Isto vazi i za 62/7211-45.
Jedino je kod 5211/45 peta sporohodna brza od prve brzohodne....

Peet
26-11-17, 21:35
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171126/e9661d7cb524b6468208b4d35c3c8460.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

- - - - - - - - - -

slavkos
27-11-17, 16:59
Otkud toliko jeftinih Zetora na kupujem-prodajem, kakva je prevara u pitanju?

barraberson
03-12-17, 21:00
Evo i ja da se prijavim u klub... I jedno pitanje; koliki je posao preraditi ga u cabrio? Znam da je lepši i bolji sa kabinom, ali problem mi je u voćnjaku da priđem blizu stabala.

http://i67.tinypic.com/14ukdnc.jpg

Manjevic
03-12-17, 21:06
Lepo izgleda. Koliko si dao za njega.
Malo je problem kod njih skinuti kabinu.
Ja isto ne volim kabinu na traktorima sa kojima radim lakse poslove. Pa sam razmisljao da skinem, ali je greota skinuti kabinu sa Zetora.

barraberson
03-12-17, 21:49
Hvala, dobar je zeka - neću ga menjati! :) Znam da je greota skidati kabinu ali meni nije u planu obrada zemlje već striktno rad oko voćnjaka i tu nemam mogućnosti za improvizacije. Da li Ursusova krila pasuju na njegove nosače? Deluje mi sličan raspored rupa... I šta raditi sa pragovima, pošto ovde sve ide sa kabinom?

Borisllav360
03-12-17, 21:50
Šteta skinuti takvu kabinu sa Zetora ali ako se mora onda ti je potreban (grajfer, dizalica ili hijab).Kad skineš kabinu onda ti sve isto kao kod URSUSA znači samo ti pod ostane tj. oni limovi ispod nogu a blatobrani mislim da pašu sa Ursusa.

Dzogi_89
03-12-17, 22:09
Lep zetor nema sta,koliko je bio para?

barraberson
03-12-17, 22:26
Izašao blizu 3000 sa prevozom, servisom, sredjivanjem sitnica i prednjim novim gumama (čista cena je bila 2500).

@Borisllav360: Meni deluje da kabina ide gore zajedno sa podom ili misliš da se seče..?

Borisllav360
03-12-17, 23:31
Nije mnogo para a dobar Zekan. Ja mislim da kad se skine kabina a sa njom ide i pod onda bi trebao postaviti onaj lim (pod) što ide ispod nogu ili ti je najlakše da vidiš ako imaš nekog Zetora ili Ursusa bez kabine u blizini kako ustvari to stoji.

Milos88_
08-12-17, 14:20
Otkud toliko jeftinih Zetora na kupujem-prodajem, kakva je prevara u pitanju?

I mene ovo interesuje....

BOKIBOLE
08-12-17, 16:54
Prevaranti.

Zoran0230
08-12-17, 17:09
Južni Banat.

BOKIBOLE
08-12-17, 19:40
Ja sam iz fore poslao mejl posto nema nigde broj telefona. Stigla mi je poruka da cu dobiti blize informacije od nekog lika iz Engleske,i njegov mejl je bio u poruci.

rale
08-12-17, 20:01
I ja sam poslao imejl isto tako sve na nase gradove glase oglasi a engleska i nemacka cak i francuska odgovara ponekad,pa nisu svi prevaranti iz juznog banata ovi su belosvetski

Kardan
09-12-17, 19:33
Ja sam iz fore poslao mejl posto nema nigde broj telefona. Stigla mi je poruka da cu dobiti blize informacije od nekog lika iz Engleske,i njegov mejl je bio u poruci.Ako ti nije tesko pusti mi na pp taj mail od tog tipa. Hteo bi malo da ih zezam [emoji3]

Kardan
09-12-17, 20:50
Pustio sam buvu. Kada zavrsim sto moze i malo da potraje objavi cu svu korespondenciju sa njima [emoji4]

sasa74
09-12-17, 21:13
Malopre bio u Kisacu, odneo menjač od komsijinog 6045 u Norden plus da ga urade. Jel ima ko iskustva sa njima?
Jel zavrsen menjac

pocerina
09-12-17, 21:56
Jeste, sve ukupno je koštalo 60000 Din.
200 evra ruke, ostali su delovi.

Manjevic
09-12-17, 22:38
Zetor je to. Kvalitet odlican, a cene pristupacne kao za IMT-a I Rus-a.
Nadam se da je da je sada nekima jasno zasto im je na oglasima cena jaka.

sasa74
09-12-17, 22:59
Moram ovima na kp oglasima da I'm ponudim zetora I berac,stavili moju sliku I kupuju neispravne traktore,samo mi urusavaju ugled zmaja I zetora

zmaj
09-12-17, 23:00
zetor je kao domaci traktor.dijelova ima svugdje a nisu skupi (dijelovi)

Manjevic
09-12-17, 23:08
Nikada ne moze biti isti. Moze biti samo bolji.
To je kao da se porede Massey I Deutz, za John deer-om I Fendt-om.

MONTOYA
09-12-17, 23:10
Zato ti tvog ne možeš da prodaš 3 godLkl{{

Manjevic
09-12-17, 23:15
Kako volim kad se ovako upecas.Lkl{{

pocerina
10-12-17, 09:21
Samo da navedem, to nije bio kompletan remont menjača. Za kompletan remont uzimaju 400 evra za ruke. Plus još delova.

markokg1982
10-12-17, 09:45
Mene su ruke za kompletan remont menjaca kostale 200e privatno.

Filip zetor
10-12-17, 14:28
Imam zetora 4718 i zanima me da li je neko montirao na zadnje tockove tegove i koji bi tegovi odgovarali, i gde mogu da se kupe?

AcA OPEL
10-12-17, 16:36
Ako se ne varam odgovaraju od C 335. Cesto vidjam te tegove po oglasima, a ima ih i po otpadima. Mislim da trenutno ima komplet zadnjih za 100 €.

Filip zetor
11-12-17, 09:59
Ako se ne varam odgovaraju od C 335. Cesto vidjam te tegove po oglasima, a ima ih i po otpadima. Mislim da trenutno ima komplet zadnjih za 100 €.

Ako mozes da mi das neki kontakt od otpada, ili link od oglasa, ja sam trazio ali ne mogu da nađem. Hvala u napred.

markokg1982
11-12-17, 11:13
Filipe, imas i fabricku opciju da napunis zadnje gume vodom. Otprilike moze da stane u jednu gumu oko 250 litara vode. Ne drzi me za rec. I eto resenja da se ne zezas sa tegovima.

AcA OPEL
11-12-17, 12:05
Evo jedan oglas: https://www.polovniautomobili.com/poljoprivredni-delovi/10864708/tegovi-ursus
Komplet za zadnje tockove 100€ i to nije fiksno. Mislim da vredi.

markokg1982
11-12-17, 14:11
Takodje mislim da je ovo dzabe. Za imt tegove, cena ide oko 1evro po kilogramu a za zetora i ursusa je dosta vise, pogotovo prednji za zetora ispod sto se kace. Treba proveriti raspon rupa na felnama i proveriti da li ovo odgovara na 4718.

https://s2.postimg.org/4c3kw6x2x/2b_HA29-3d841b9c.jpg (https://postimages.org/)

https://s2.postimg.org/y40nbf9mh/zetor5711_01.jpg (https://postimages.org/)

AcA OPEL
11-12-17, 14:48
Neko je relativno skoro postavljao slike tih tegova montiranih na c 360. Ako se ne varam njima je srce felne isto pa je logicno da se tegovi hvataju. Mada, opet je bolje da se to sigurno utvrdi.

Borisllav360
11-12-17, 16:53
Na Zetoru imaju 3 rupe na felni za tegove a na Ursusu ima 6 ako se nevaram, a ja sam postavio slike od c-360 sa tegovima od c335 ako misliš na te Aco?

AcA OPEL
11-12-17, 16:57
Pa tri rupe i treba da ima za ove prstenaste tegove, a za ove unutrasnje 8. Tako da je to to. Valjda na to mislim Borislave, ne mogu da se setim ko je postavljao.

dobrodol
11-12-17, 17:14
Ja sam nabudžio na Vladimireca tegove od Ursusa C-335...
Dva "prstena" a idu 3 na točak i 1 unutrašnji....
Komplet čine 6 "prstena" i 2 srca ukupne težine 200 kg...
Ako mislimo na isto?
Jel treba da postavim i sliku ako nisam bio dovoljno jasan?
Dosta mu lepo "čuče"....

Borisllav360
11-12-17, 17:15
Ima logike samo ako su rupe na zetorovoj felni iste kao kod c335 ako se razumijemo?

dobrodol
11-12-17, 18:07
90% sam uveren da pasuje tegovi sa pomenutog Ursusa na Zetor...

- - - - - - - - - -

Mogu premeriti raspon rupa na "prstenu" i na "srcu", pa nek' kolega Filip izmeri na njegovoj felni od Zetora i znaće na čemu je, odgovaraju li mu ili ne....
Inače, oni tegovi od Ursusa kompletni, u Oglasima, za 100 eura, zaista nisu skupi...
Izađe 60 dinara po kg, a to je "skoro" kao cena otpadnog gvožđa...

- - - - - - - - - -

Nisam uopšte imao potrebe da smišljam način kako da uglavim "srca" na moju felnu, 2 prstena po točku su sasvim dovoljna, a to je 50 kg, i to samo kada orem, inače su demontirana s traktora...

petarkrsmanovic
11-12-17, 18:11
90% sam uveren da pasuje tegovi sa pomenutog Ursusa na Zetor...E tih 10% sto fali, to malo devojci srecu kvari.[emoji23]

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока

dobrodol
11-12-17, 18:18
Sad si me bacio "u rebus"....
I baš me mučiš....
Krećem napolje da "regulišem konjetinu", i čim završim, pravac zadnje dvorište da merim tegove....
Ima da bude 100% il neće da me bude, a i devojka će bit' "usrećena".........http://www.poljoprivredni-forum.com/images/smilies/skype/%28inlove%29.gif

petarkrsmanovic
11-12-17, 18:27
Salim se bre, nemoj nocas. :)

dobrodol
11-12-17, 19:23
E ovako...
Rupe u "prstenu" su međusobnog "razmaka" 36cm, a udaljene su od centra felne (i "prstena" istovremeno) 20cm....
Rupe u "srcu" (centralni teg) su međusobnog "razmaka" 8cm....
Mereno od centra do centra rupe....
Nisam merio u "srcu" "razmak" između centra i bilo koje od 8 rupa na centralnom tegu...
Jeste srećni? http://www.poljoprivredni-forum.com/images/smilies/skype/%28whew%29.gif

- - - - - - - - - -

Izmerih malopre i taj razmak....
Centralni teg - od centra tega do centra rupe = 10cm
Od centra tega do centra one 4 rupe za "original" montiranje = 7cm
To je to....
Sad samo da Filip (ili neko treći) izmeri na felni Zetora i znaćemo definitivno da li se mogu tegovi od Ursus-a C-335 "nabudžiti" na Zetor (konkretno) 4718......

MONTOYA
11-12-17, 20:12
Na FB gupa dobra zemlja su nuđeni orginal zetor tegovi

Filip zetor
11-12-17, 20:30
Filipe, imas i fabricku opciju da napunis zadnje gume vodom. Otprilike moze da stane u jednu gumu oko 250 litara vode. Ne drzi me za rec. I eto resenja da se ne zezas sa tegovima.

To je zanimljivo resenje, samo se pitam kkao ce se onda ponasati gume ikako to izvesti...

Dulkaarpad
11-12-17, 20:32

- - - - - - - - - -

Mogu premeriti raspon rupa na "prstenu" i na "srcu", pa nek' kolega Filip izmeri na njegovoj felni od Zetora i znaće na čemu je, odgovaraju li mu ili ne....
Inače, oni tegovi od Ursusa kompletni, u Oglasima, za 100 eura, zaista nisu skupi...

- - - - - - - - - -

Nisam uopšte imao potrebe da smišljam način kako da uglavim "srca" na moju felnu, 2 prstena po točku su sasvim dovoljna, a to je 50 kg, i to samo kada orem, inače su demontirana s traktora...

90% sam siguran da ne pasu ti tegovi.
Pre par godina sam probao (te "cvetove" a ne prstenove), nisam uspeo bez reducira.
Treba proveriti i te prstenove, ali mislim da je tako, t.j. da ne pasu.

Filip zetor
11-12-17, 20:35

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Sutra cu proveriti raspon rupa i srafofa na felni pa javljam.

Dulkaarpad
11-12-17, 21:02

Ja ne mogu to da nadjem... ^-^

MONTOYA
11-12-17, 21:12
https://www.facebook.com/sladjan.mladenovic.9?fref=ts
ovaj prodaje

slavisa2
11-12-17, 22:03
uzorao 10h sa zetorom,za sad prezadovoljan

markokg1982
11-12-17, 22:28
90% sam siguran da ne pasu ti tegovi.
Pre par godina sam probao (te "cvetove" a ne prstenove), nisam uspeo bez reducira.
Treba proveriti i te prstenove, ali mislim da je tako, t.j. da ne pasu.
I ja se secam da si mi to pisao. A one dve slike sa predhodne strane su iz tvoje kolekcije Lkl{{

- - - - - - - - - -

Ni ja ne mogu da ih pronadjem. Prednji ili zadnji?

MONTOYA
11-12-17, 22:37
Zadnji tegovi, bili su na oglasu, možda sam pogrešio grupu ali on ih prodaje

Dulkaarpad
11-12-17, 22:38
I ja se secam da si mi to pisao. A one dve slike sa predhodne strane su iz tvoje kolekcije Lkl{{

- - - - - - - - - -

Ni ja ne mogu da ih pronadjem. Prednji ili zadnji?

Bas ti "fala" sto si postavio sliku! Lkl{{

Mislio sam da sam ja duduk, ali izgleda da to nisam samo ja... :lol:

AcA OPEL
11-12-17, 22:47
A jel zna neko gde ima prednji tegovi za C 360 sto idu u felne? Ja naso, ali samo za jedan tocak.

Manjevic
11-12-17, 22:56
Imam ja za ursusa sto idu napred ispod maske sto se kace. Ako nekom zatrebaju. Za ursusa su tegovi.

Dulkaarpad
11-12-17, 23:38
Pazite ti sto idu u felne (napred pogotovo) "jedu" lezajeve... Nazad to ne dolazi do izrazaja, ali napred...

AcA OPEL
12-12-17, 00:31
Jel mislis da oni jedu lezajeve, a ovi ispod maske ne? Na kraju krajeva i nek jedu samo da ga ne teram na zadnje tockove.

markokg1982
12-12-17, 07:48
Zadnji tegovi, bili su na oglasu, možda sam pogrešio grupu ali on ih prodaje

Prodati su davno. Tako mi momak rece. Ja sam trazio prednje koji se nizu ispod mosta, ali nisam nasao mesecima, i onda nakacio od imt traktora. Samo sam prednju gredu odsrafio i pustio napred, i kacim ih bez problema tj samo ih spustim da upadne greda u onaj imt kljun.

Borisllav360
12-12-17, 09:57
Aco mislim da su bolji oni tegovi ispod haube (maske) a oni što su na točkovima napred oni prije mogu da pojedu ležajeve pošto su direktno na točku a sigurno je teži odma i na volanu.Kod mene ispod maske ima 7 tegova po 25kg i nismo još mijenjali ležajeve na točkovima. Ali opet džaba i tegovi kad njega pritisne teret nazad,opet ode prednji kraj u vazduh.

dobrodol
12-12-17, 10:09
Teg je teret ma gde ga stavio...
Po meni je bolje da budu u komadu i na broju na namenskom nosaču napred, nego na točku...

AcA OPEL
12-12-17, 13:21
Meni se vise svidjaju ovi u tockovima, a koliko se razumem isto utice na lezajeve i upravljac. Ti tegovi Borislave od 25 kg sto kazes su ustvari od 17,5 kg. Znaci imas nesto vise od 120 kg. Ovi sto idu u prednje felne su nesto preko 80 kg + sto imam na nosac. To bi mi bilo taman.

Borisllav360
12-12-17, 13:37
Pa dobro Aco onda su ti ti tegovi najbolji. Ja mislio da su ovi kod mene od 25kg, baš ću ih morati vagati da se uvjerim.

Filip zetor
12-12-17, 20:09
E ovako...
Rupe u "prstenu" su međusobnog "razmaka" 36cm, a udaljene su od centra felne (i "prstena" istovremeno) 20cm....
Rupe u "srcu" (centralni teg) su međusobnog "razmaka" 8cm....
Mereno od centra do centra rupe....
Nisam merio u "srcu" "razmak" između centra i bilo koje od 8 rupa na centralnom tegu...
Jeste srećni? http://www.poljoprivredni-forum.com/images/smilies/skype/%28whew%29.gif

- - - - - - - - - -

Izmerih malopre i taj razmak....
Centralni teg - od centra tega do centra rupe = 10cm
Od centra tega do centra one 4 rupe za "original" montiranje = 7cm
To je to....
Sad samo da Filip (ili neko treći) izmeri na felni Zetora i znaćemo definitivno da li se mogu tegovi od Ursus-a C-335 "nabudžiti" na Zetor (konkretno) 4718......

Centar sa centrom rupe one tri rupe je 12 cm, a centar sa sa sredinom srafa na felni 8,5 cm.

Dulkaarpad
12-12-17, 20:25
Teg je teret ma gde ga stavio...
Po meni je bolje da budu u komadu i na broju na namenskom nosaču napred, nego na točku...

Potpisujem.
Ja kazem kako valja, a nuzda je nuzda. Naravno, ako orudje dize prednji kraj traktora, i ne mozete da turite vise tegova napred na nosac, onda je bolje s tim tegovima u felnama, nego bez njih...

dobrodol
12-12-17, 20:30
Centar sa centrom rupe one tri rupe je 12 cm, a centar sa sa sredinom srafa na felni 8,5 cm.
Onda, k'o što Arpad reče sinoć, ne odgovaraju (90%) - 100%....
Ja se, ondak, zajeb'o u predračunu...

petarkrsmanovic
12-12-17, 20:55
Znaci ipak osta devojka pokvarene srece...

AcA OPEL
12-12-17, 21:15
Po ovim merenjima ako ja shvatam ispade da ni felne medjusobno ne pasu?

mityoo
12-12-17, 21:17
Onda, k'o što Arpad reče sinoć, ne odgovaraju (90%) - 100%....
Ja se, ondak, zajeb'o u predračunu...
K'o da je tesko izbusiti tri rupe fi 17 ako ne odgovaraju... Jer raspored vijaka na glavcini je isti, pa ako srce za tegove ne moze da se montira onda samo montazne rupe treba prebusiti...

dobrodol
12-12-17, 21:38
K'o da je tesko izbusiti tri rupe fi 17 ako ne odgovaraju... Jer raspored vijaka na glavcini je isti, pa ako srce za tegove ne moze da se montira onda samo montazne rupe treba prebusiti...
Nije u tome fazon, koliko sam shvatio Filipa, on u najmanju ruku hoće da nabavi original, a ako to ne ide, da makar "nabudži" nešto, a opet u granicama originalnog, bez prepravki....Zato se raspitivao da li može (uz minimum prepravki) da se namontira od Ursusa na Zetor....
Ja sam nabacio tegove od Ursusa, na Vladimirec, što ti kažeš, 3 rupe, 3 šrafa sa maticama, i ulaganje od 400 dinara i sat vremena posla za oba zadnja točka....

https://s19.postimg.org/4volbhtv7/04-12-15_1253.jpg

AcA OPEL
12-12-17, 21:59
To je minimum prepravki i estetski i funkcionalno je prihvatljivo. Zakljucak je da moze.>:({

Filip zetor
12-12-17, 22:01
Moracu da nastavim da trazim. Moram nazvati i Mariju Muhu da ga pitam koliko su novi i da li mogu da se nabave. Trenutno mi je traktor tezak 2050kg, ali osecam da je malo tezi mnogo bi bolje vukoa i plug i tanjiracu, posto su mi neke parcele sa nagibibom. Kaka bi mu dodao jos nekih 200 kg bilo taman.

dobrodol
12-12-17, 22:05
To je minimum prepravki i estetski i funkcionalno je prihvatljivo. Zakljucak je da moze.>:({
Ta fotografija je uslikana kada sam tek montirao tegove, i estetski NIJE prihvatljivo....
Ova fotografija je ESTETSKI PRIHVATLJIVA...::suncanje::

https://s19.postimg.org/vnu0f0fub/20170323_094346.jpg

IZVINJAVAM SE ZA :){{
NEĆU VIŠE ! ! !

milanristicks
12-12-17, 22:10
Moj brat od strica je prosle godine prodao ZETOR 4712 mislim da su mu ostali tegovi koji idu u felne prednjih tockova ako nekome trebaju mogu sutra da proverim.

ichbinmilan
12-12-17, 22:19
Filipe, u kom si mestu?

markokg1982
12-12-17, 22:26
Moj brat od strica je prosle godine prodao ZETOR 4712 mislim da su mu ostali tegovi koji idu u felne prednjih tockova ako nekome trebaju mogu sutra da proverim.
Proveri da li je mozda skinuo prednje tegove koje idu ispod haube :)
I nije mi jasno zasto je fabrika uopste i smislila tu opciju da se napred tegovi kace na felne....

Philby
12-12-17, 22:34
Možda da bude niže težište. Drugi razlog ne vidim.

milanristicks
12-12-17, 22:38
Javljam sutra

Manjevic
12-12-17, 23:10
A kada li ce montoya da shvati da posle Zetora ima pet mesta prazno pa je onda VELIKI IMT?

dobrodol
12-12-17, 23:33
Moracu da nastavim da trazim. Moram nazvati i Mariju Muhu da ga pitam koliko su novi i da li mogu da se nabave. Trenutno mi je traktor tezak 2050kg, ali osecam da je malo tezi mnogo bi bolje vukoa i plug i tanjiracu, posto su mi neke parcele sa nagibibom. Kada bi mu dodao jos nekih 200 kg bilo bi taman.
Ja mog opteretim sa dodatnih 200 kg i to je sasvim dovoljno za moj traktor...
Imam 4 tega napred po 25kg, to je 100kg, i nazad ovi tegovi, 4x25 isto 100kg, ukupno 200...
A traktor je bez tegova oko 1900kg....
Mislim da će i tvom Zetoru ta količina dodatnog opterećenja što napred, a što na zadnjim točkovima, biti sasvim zadovoljavajuća....
Da napomenem da tegove za zadnje točkove stavljam samo kad orem, dok 4 prednja ne skidam jer često kačim rotacionu kosačicu, i dosta je nosam po ataru u transportu, i njome kosim svakakve dolje i surduke...

Filip zetor
13-12-17, 04:21
Moze, proveri. Javi ako su mu ostali i koja je cene.

- - - - - - - - - -

Moze. Proveri pa javi.

- - - - - - - - - -

Varna. Ti?

markokg1982
13-12-17, 07:24
Evo gde sam ih ja nakacio i super rade jer su mnogo vise napred nego klasicna mesta gde se tegovi kace. Ovo sam izguglao moju sliku, ali je slika negde u ovoj temi. Koliko je tezak ovaj jedan teg od imt? Imam ih 4 komada.

Cas ih skinem a skoro da ih uopste i ne koristim. Nego kada ih stavim, bas se oseti razlika na volanu. Kao da mi je neko ispumpao gume. Moguce da je razlog taj sto su mi stradale dve biksne na levom rukavcu. To cu zameniti za 10ak dana.

http://s16.postimg.org/3qj1dzx05/IMAG0997.jpg

dobrodol
13-12-17, 07:38
Marko
To je NORMALNO...
Izuzetno je teško motati volan,pogotovo u mestu,ne verujem da ti neki mehanički defekt doprinosi utisku "težine volana"...
Zato, kada kačiš teže oruđe, tipa roto-kosa ili nošena tanjirača od 28 diskova,traktor stabilno ide gde ga uputiš,bez skakanja,cupkanja "človljenja",a volan se ponaša kao da imaš čist hidraulični,a ne običan mehanički...

CetojevicM
13-12-17, 07:41
@Marko
Imt uteg ima 27,5 kg

markokg1982
13-12-17, 09:32
Marko
To je NORMALNO...
Izuzetno je teško motati volan,pogotovo u mestu,ne verujem da ti neki mehanički defekt doprinosi utisku "težine volana"...

Pa onda je ova moja varijanta najjednostavnija i najprakticnija. Bukvalno pruzim ruku i skinem ih, bez ikakvih komplikacija. Meni bi onda fabricki tegovi samo naneli stetu jer ne mogu lako da ih skinem kada pozelim, a uglavnom mi ne trebaju i prave problem prilikom okretanja, obzirom da imam mehanicki volan.

BOKIBOLE
13-12-17, 09:56
Marko taj tvoj nosač služi da se okače tegovi ispod a takođe ima mogućnost da se tegovi okače na način na koji si ti to uradio. Ispod ide 6 komada a od gore ide 10 čini mi se. To je izgleda bio fabrički ful fulova ko je imao sve tegove napred. Da li idu neki posebni šrafovi za taj nosač prednjih tegova ili idu obični? Kod mene su još plastike zadenute u tim rupama.

markokg1982
13-12-17, 10:40
Nisam to nikada na zetorima video. To govoris o nekoj opciji kao sto ima rakovica tj kaci se prvi teg, pa se ostali nizu na njega. Cini mi se da je i kod mene bilo tih plasticnih cepova.
I da ne zaboravimo da, ukoliko ne postoji prednja vuca, ti tegovi sluze samo da izjednace tezinu za neke bas teske prikljucke. U suprotnom su nepotrebni. Ja imam brdovit teren i najvise sto mi zatreba, to je dva komada ovako napred, da bih dobio upravljivost.

smiljan123
13-12-17, 10:54
Kolega vec 3 puta rasklapa zetora (mislim da je 7745..)Promijeno mu lamelu,druk lezaj,capce i sad mu se druk lezaj konstantno okrece.To mi je sinoc ispricao i valjda ce ga ponovo rastavljat...sumnja u los kvalitet druk lezaja

BOKIBOLE
13-12-17, 11:00
Realno za moje postojeće priključke mi nisu potrebni tegovi, ali kad kupim V nošenu tanjiraču jednog dana verujem da će biti potrebni. Ima na jutjubu klipova gde 7245 i 7745 oru sa tri brazde obrtačem i imaju sve tegove. Ni onda im nije svejedno i moraju baš polako da idu preko neravnina i da ulaze u brazdu.

Manjevic
13-12-17, 11:47
Ako uzmes nosenu od 24 diska, mislim da ce moci i bez tegova.
Ja sam nosio 2 sezone kembridz valjak od 930kg, hoce da ga propne ali kad se naviknes ide.
Ali mi je dva puta popustila kariika na klipu za hidrauliku.

BOKIBOLE
13-12-17, 11:55
Koliko su teške te od 24 diska?

Manjevic
13-12-17, 11:59
Poslao sam preko poruke.

vladj
13-12-17, 12:47
Kolega vec 3 puta rasklapa zetora (mislim da je 7745..)Promijeno mu lamelu,druk lezaj,capce i sad mu se druk lezaj konstantno okrece.To mi je sinoc ispricao i valjda ce ga ponovo rastavljat...sumnja u los kvalitet druk lezaja

Ako se druk lezaj stalno okrece, kvacilo nije dobro ustelovano. Trebalo bi pipke malo odmaci.

CetojevicM
13-12-17, 13:04
U mome kraju ovi sto imaju Zetore skoro svake godine rasklapaju i mjenjaju lamele, brdovit je teren, traktor se pri okretanju stalno drzi na kvacilu i haba se lamela

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Dulkaarpad
13-12-17, 18:33
Evo gde sam ih ja nakacio i super rade jer su mnogo vise napred nego klasicna mesta gde se tegovi kace. Ovo sam izguglao moju sliku, ali je slika negde u ovoj temi. Koliko je tezak ovaj jedan teg od imt? Imam ih 4 komada.

Cas ih skinem a skoro da ih uopste i ne koristim. Nego kada ih stavim, bas se oseti razlika na volanu. Kao da mi je neko ispumpao gume. Moguce da je razlog taj sto su mi stradale dve biksne na levom rukavcu. To cu zameniti za 10ak dana.

http://s16.postimg.org/3qj1dzx05/IMAG0997.jpg

Da li mozes ovako koristiti prednju vucu? (Mislim na taj deo, uz pomoc kojeg se kaci prikolica na "nos" traktora, i sto sluzi kad napr. ako se zaglavi, da ga izvuce drugi traktor itd.)

markokg1982
13-12-17, 21:41
Naravno da mogu. Ne smeta nista. Prvo, nikada ne koristim tu prednju poteznicu jer nemam je za sta koristiti, a ako bi imao, da me neko povuce, onda samo treba da pomerim tegove levo ili desno obzirom da ih nista ne vezuje. Dovoljno su teski pa kada upadnu, moraju da se podignu da ih izvuces. Za svaki slucaj ih samo vezem obicnom zicom da negde ne spadnu prilikom nekog poskakivanja.

Pottinger
13-12-17, 21:42
Ima li neka stranica online da narucujete dijelove?

Dulkaarpad
13-12-17, 22:00
Naravno da mogu. Ne smeta nista. Prvo, nikada ne koristim tu prednju poteznicu jer nemam je za sta koristiti, a ako bi imao, da me neko povuce, onda samo treba da pomerim tegove levo ili desno obzirom da ih nista ne vezuje. Dovoljno su teski pa kada upadnu, moraju da se podignu da ih izvuces. Za svaki slucaj ih samo vezem obicnom zicom da negde ne spadnu prilikom nekog poskakivanja.

Nisam najbolje video sa slike (zbog ugla). Da... ne koristis dvoosovinku, pa da ga turis s "nosom" "usupu"... tad je problematicnije (zbog manevrisanja) nego kad te povuku.

slavisa2
13-12-17, 23:14
kupio sam nov sat za gorivo i plovak pa hocu da ugradim na zetor 7745 posto ima samo onu lampicu kad je na rezervi i jel ima neko semu kako se spaja instalacija

markokg1982
17-12-17, 10:37
Malo sam podmladio mog "momka"

https://s13.postimg.org/7t9mbqxif/20171216_114515.jpg (https://postimg.org/image/e6ypf02eb/)

https://s13.postimg.org/49nolzs8n/20171216_114525.jpg (https://postimages.org/)

https://s13.postimg.org/tsg0yzonb/20171216_114531.jpg (https://postimages.org/)

https://s13.postimg.org/o49q84ulj/20171216_114540.jpg (https://postimages.org/)

BOKIBOLE
17-12-17, 13:50
Marko kako radi ovo grejanje? Mislim na kojem principu?

dobrodol
17-12-17, 13:59
Marko kako radi ovo grejanje? Mislim na kojem principu?

Nisam Marko, ali bih odgovorio...
Običan "topao" vazduh sa cilindra se sprovodi do kabine rebrastim crevom većeg prečnika...
Prosto i jednostavno...

Kardan
17-12-17, 14:05
Dal ima Markov Zetor klapnu unutar kabine da steluje puno otvoreno, pola, zatvoreno?

mityoo
17-12-17, 14:34
Nisam Marko, ali bih odgovorio...
Običan "topao" vazduh sa cilindra se sprovodi do kabine rebrastim crevom većeg prečnika...
Prosto i jednostavno...
Jeste topao vazduh ali ne sa cilindara nego sa hladnjaka.

- - - - - - - - - -

Dal ima Markov Zetor klapnu unutar kabine da steluje puno otvoreno, pola, zatvoreno?

Da ima klapnu, koja je u velikom broju slucajeva zaribala ili polomljena, a imao je i harmonika creva koja su jedan deo toplog vazduha usmeravala na sofer sajbnu.

dobrodol
17-12-17, 14:41
Da, da, zaboravih da ima klasičan hladnjak, i nije "vazdušar"....
Videh taj sistem na par Vladimireca na Internetu, pa shvatih da je isto...
Nema onda problema što se tiče "izduvnih gasova"....
Pardon, slično....

markokg1982
17-12-17, 16:27
Sve je vec odgovoreno dok me nije bilo. Imam klapnu i super radi u polozaju otvoreno i zatvoreno. Kada je zatvorena, vazduh svakako od hladnjaka juri ka kabini, ali ima rupu na ulazu pre kabine i tu izlazi topao vazduh. Imam i jedno crevo od tog ulaza u kabinu koje je sprovedeno da mi greje desnu nogu.
Dobro to funkcionise pogotovo u oranju. Zeza me to sto motor mora biti na nekoj temperaturi tj bar 50-60 stepeni. Sto je gas veci, i temperatura veca, jace je grejanje. Termostat imam. I menjao sam ga i proveravao ali nista od toga da drzi temperaturu. Kad radi muski u oranju, temperatura je do nekih 75 stepeni a cim recimo izadjem iz brazde i krenem da vozim kuci, za dva kilometara je temperatura vec oko 40ak atepeni. Nikada mi to nije bilo jasno sta je u pitanju.

Bosonoga
17-12-17, 16:40
Imaš li onu zavjesu ispred hladnjaka. Što se navuče kad su hladni dani i kad se traktor teško zagrijava.

markokg1982
17-12-17, 16:52
Imam i koristim je. Nju koristim zapravo kao termostat. Odlicna stvar za mene koji ne mogu odrzati temperaturu.

- - - - - - - - - -

Za nekih nedelju dana, menjam unutrasnje kocione cilindre na zetoru. Na sta jos obratiti paznju kad se sve to sada otvara obzirom i da nije mali posao?

petarkrsmanovic
17-12-17, 17:03
Ne mozes da odrzis temleraturu verovatno zato sto ti je termostat zaglavio (polu)otvoren.

mityoo
17-12-17, 17:04
Obavezno promeni one zvezdaste dihtunge da ti ne procuri menjacko ulje u kocnice jer onda nece biti nista od kocnica.

http://www.lazaro.co.rs/images/stories/virtuemart/product/gumica-zup-asta-4e5fc4613eb0e.jpg

mirosti
17-12-17, 17:09
Ti u stvari imas grejanje samo kada je termostat otvoren, a to je znaci pod punim opterecenjem. Kod mene na taj nacin nebi bilo grejanja uopste.
Resenje bi bilo kada bi imao mali hladnjak kroz koji voda cirkulise i kada termostat nije otvoren.
Siguran sam da na vodenoj pumpi imaju prikljucci za takva creva.

Kardan
17-12-17, 17:16
Najbolje je da poskidas i slikas sve i narucis. Naprimer na moj 4712 iz uvoza nosi dobosi od 4911 tako da bi odmah pogresio da sam regularno narucio delove.

markokg1982
17-12-17, 17:18
Ne mozes da odrzis temleraturu verovatno zato sto ti je termostat zaglavio (polu)otvoren.

Termostat imam. I menjao sam ga i proveravao ali nista od toga da drzi temperaturu. Kad radi muski u oranju, temperatura je do nekih 75 stepeni a cim recimo izadjem iz brazde i krenem da vozim kuci, za dva kilometara je temperatura vec oko 40ak atepeni. Nikada mi to nije bilo jasno sta je u pitanju.

Nije to na zalost iako svi simptomi govore da jeste to. Kada sam radio skoro kompletne glave motora, kupio sam i nov termostat ponovo. Majstor je skinuo stari i rekao da ga nosim kuci i proverim. I posle nekog vremena, u vreloj vodi, otvorio se, a takodje na hladnom se i zatvorio tj zatvoren sam i odneo na proveru. Posto sam kupio nov termostat, mogu ga ponovo sada zameniti i nadati se cudu.

Ti u stvari imas grejanje samo kada je termostat otvoren, a to je znaci pod punim opterecenjem. Kod mene na taj nacin nebi bilo grejanja uopste.
Opet cudno, ali ako stoji temperatura na 40 stepeni, imam mlako grejanje, a kada je na 70, imam dosta toplije grejanje. Kao da je termostat non stop otvoren.

petarkrsmanovic
17-12-17, 17:29
Hm, a na koliko stepeni bese otvara taj termostat koji ti je sada ugradjen?

mirosti
17-12-17, 17:53
Taj termostat je sigurno otvoren, ili je negde drugde omogucen prolaz vode kroz hladnjak.

AcA OPEL
17-12-17, 18:02
Ma otvoren termostat. Ne bi mu pala temperatura toliko nisko pa ne znam sta da je. Cak i ta temperatura koju dostigne od 70 stepeni je niska.

grabik
17-12-17, 18:34
Imam i koristim je. Nju koristim zapravo kao termostat. Odlicna stvar za mene koji ne mogu odrzati temperaturu.

- - - - - - - - - -

Za nekih nedelju dana, menjam unutrasnje kocione cilindre na zetoru. Na sta jos obratiti paznju kad se sve to sada otvara obzirom i da nije mali posao?

Prvo osiguraj traktor klocnama da se ne izvrne na tebe dok budes radio. Onda posudi takozvanu "zirafu" (dizalica) od nekog mehanicara jer ce ti otici ledja dok budes skidao bocne reduktore. A i sa njom neces ostetiti semeringe kad budes vracao sve nazad. Inace je to patnja raditi bez adekvatne dizalice. Takodje ako su pakne dobre samo ih otvori ne skidaj i blokiraj i izvadi cilindre i stavi nove. Problem ce sigurno biti odviti i crijeva ako nije dugo skidano, treba novi i kvalitetni vilasti kljuc i wd ili neki sprej odvijac. Ako ti je ostatak sistema dobar kad sastavis samo odzracis ako nije moras mjenjati i ostale cilindre, ispod papuce kocnice i takozvani peti koji aktivira zracnu na prikolici jer na tom petom zna isto da curi. To je meni tu jedan decko izmenjao za dva sata sa tom dizalicom sve cilindre i one na kocnicama i ispod papuca i ovaj za aktiviranje zracne kocnice i odzracio. A jedanput sam mjenjao jedan na kocnicama sam i nikad vise.

Kad budes vracao bocne reduktore oni se moraju momacki stegnuti jer ako nisu u radu vremenom razbiju kucista i onda si napravio posao.

MONTOYA
17-12-17, 22:17
Kako izgleda taj kočioni cilindar za vazdušni uređaj

grabik
17-12-17, 22:27
Zaboravio sam , moras popustiti i pojasne kocnice (rucna kocnica) , neces moci izvuci bocne reduktore. Ako imas neki jako stari zetor onda je to malo drugacije rjeseno.

Montoya , pogledaj katalog ili na traktoru ako ti neko nesto nije skidao, pratis hidrauliku kocnica i zrak.

MONTOYA
17-12-17, 22:29
Nema ovde zetora... ali me to interesuje iz drugog razloga

markokg1982
18-12-17, 09:08
Grabik, necu ja to raditi vec majstor. Vozim traktor kod njega pa ce u njegovoj radiobici sve rasturiti.
Imsm neki nedefinisani zvuk kada nosim nesto na hidraulici. Ne cuje se kao zujanje diferencijska vec drugacije pogotovo kad idem po nekom neravnom putu. Zato cu traziti da isproverava reduktore. Moguce da je neki luft u pitanju.

Filip zetor
23-12-17, 23:24
Razmisljam o kupovina novog Major 80. Sta mislite o tom traktoru? Ima li neko iskustva sa njim?

Dulkaarpad
24-12-17, 00:42
Ne posedujem takav traktor. Imao sam priliku da sednem u jedan takav primerak... Bas i nisam bio odusevljen...
Nadam se da ce se neko javiti ko ima vise iskustva.

Manjevic
24-12-17, 00:55
Razmisljam o kupovina novog Major 80. Sta mislite o tom traktoru? Ima li neko iskustva sa njim?

Kod nas ima jedan Fortera 135, stao je vec dva puta a kupljen nov. Dalje, kada sam sedeo u njemu nisam nesto bio odusevljen kvalitetom izrade. Kvalitetniji je Yto 1304 nego ta Fortera 135.
Taj Major 80 se ne moze porediti po kvalitetu sa 7745.

slavisa2
24-12-17, 08:09
ja sam mislio kupiti majora 80,cijena oko 245000 eura ali kod nas ukuinuli posticaj za traktore pa sam uzeo 7745

Manjevic
24-12-17, 08:16
7745 je traktor samo tako. Samo da ima brzine rikverc I dve brzine kardana.
Stim traktorom se moze raditi 12-15 sati dnevno a da skoro be osetis...

Borisllav360
24-12-17, 08:28
7745 je traktor samo tako. Samo da ima brzine rikverc I dve brzine kardana.
Stim traktorom se moze raditi 12-15 sati dnevno a da skoro be osetis...

Koliko znam da i 7745 imaju (PLUS) mjenjač pa imaju i brzine u rikverc a imaju i dvije brzine kardana (540/1100)plus ima brzine kardana preko mjenjača.Nema baš svaki (PLUS) mjenjač ali mogu se naći.

Manjevic
24-12-17, 08:45
Kardan preko menjaca imaju mislim svi Zetori i oni iz 70-ih godina.
Ako kazes da imaju brzine u rikverc, onda je to reverzer. A to sam naleteo na jedan 6211 nisu imali reverzer.

Borisllav360
24-12-17, 08:56
Da svaki Zetor ima kardan preko mjenjača. Da to je ustvari reverzer, koliko napred toliko nazad. Nisam ni ja vidio da serije XX11 imaju reverzer, nego obično imaju 6245-72-7745 i ovi noviji.

marica
25-12-17, 08:21
Koliko realno vredi ovaj zetor Zetor 7045 1988. godište

[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/225e14512daa-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/60f623c01f2b-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/81e19f7b0195-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/21d9f4f3e43e-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/607370bc9ccc-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/fad019509b0c-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/84b18bd0ea74-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/be4999a760fa-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/ce656ee60949-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/195b02c2f398-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/46f06e84c6f9-800x600.jpg
[*=center]https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/d7376f216fb1-800x600.jpg

https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/8186b33138b6-125x100.jpg (https://www.polovniautomobili.com/traktori/11465144/zetor-7045#)
https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/332254b2462d-125x100.jpg (https://www.polovniautomobili.com/traktori/11465144/zetor-7045#)
https://images3.polovniautomobili.tv/user-images/classifieds/1146/11465144/352baefb2b41-125x100.jpg (https://www.polovniautomobili.com/traktori/11465144/zetor-7045#)

1/15

2 (https://www.polovniautomobili.com/prati-oglas/11465144) (https://www.polovniautomobili.com/classifieds/11465144/interested)

(https://www.polovniautomobili.com/detalji-oglasa-pdf/11465144)

(http://twitter.com/share?text=Zetor%207045%20-%2010.200%20%E2%82%AC%20-%20%20https://www.polovniautomobili.com/traktori/11465144/zetor-7045-10200%20-%20@PolovnaVozila&url=x) (https://plus.google.com/share?url=%20https://www.polovniautomobili.com/traktori/11465144/zetor-7045-10200)

10.200 €

Polovno vozilo
Zetor
7045
1988. godište
Standardni traktori
Ratarstvo
Cena nije fiksna

Broj radnih sati
5320
Pogon
4

Svi oglasi oglašivača (https://www.polovniautomobili.com/oglasivac/1023520)

Ćuprija
Bigrenica

066439255 (tel:066439255)/ klik da vidiš broj

Piši prodavcu

Reklama

KUPOPRODAJNI UGOVOR
PREUZMITE KUPOPRODAJNI UGOVOR (https://www.polovniautomobili.com/docs/kupoprodajni-ugovor.pdf)
KAKO DA VAS NE PREVARE?
KAKO DA SE ZAŠTITI OD MOGUĆE PREVARE I PREVARANATA (https://www.polovniautomobili.com/bezbedna-kupovina/)

Reklama

CetojevicM
25-12-17, 08:32
Taj do 8000€, njemu ce trebati uskoro nove gume a to je investicija preko1000€ da nista drugo ne fali

marica
25-12-17, 08:39
Zadnje gume su nove a prednje su za zamenu.Malo mi je cudno sto kaze da je 1988 god.a po onome sto Sam uspeo da pronadjem Taj model see proizvodio do 84 god.e sad sta je istina?

sale ratar
25-12-17, 08:39
Tu kao da je menjan blok motora a i glave i izduvna grana mi izgledaju kao da je nekad dobro pregrejan.

mityoo
25-12-17, 09:10
Malo je cudno sto je blok motora crven. Ili je nosen na masinsku obradu ili je menjan. Blok se kod zetora prilikom generalne ne obradjuje, jer ima mokre hilzne, mada ako je pregrejan pa zaribao, moguce de je bilo neophodno trnovati lezista radilice.

AcA OPEL
25-12-17, 09:18
Za te pare tog ne bi ni pogledao. Evo jedan bolji: https://www.polovniautomobili.com/traktori/10598044/zetor-7245-uvoz-austria

marica
25-12-17, 09:24
Dobro on je stavio cenu 10200 ali hoce prilicno da koriguje cenu e sad sta je realno.

AcA OPEL
25-12-17, 09:31
To vec ne znam koliko ce on da je koriguje. Ovaj sto sam ja postavio moze za 10 000 da se uzme sigurno. Po meni je to opet bolje nego za ovaj 7045 dati recimo 9000.

marica
25-12-17, 09:37
Prodajna cena bi bila oko 8000.

grabik
25-12-17, 09:38
Malo je cudno sto je blok motora crven. Ili je nosen na masinsku obradu ili je menjan. Blok se kod zetora prilikom generalne ne obradjuje, jer ima mokre hilzne, mada ako je pregrejan pa zaribao, moguce de je bilo neophodno trnovati lezista radilice.

Osnovna boja je bila crvena na tim motorima na bloku a na crvenu boju je nanesena crna, vremenom ta crna je otpadala ali ne kao na tom traktoru, vjerojatno mjenjan blok , ali pocetkom 90 je bilo neisplativo prakticno raditi generalnu vec su takve motore kompletne dovozili i mjenjali, barem ovdje. Ako je mjenjan blok ne znaci da je traktor los, mozda je smrzao pa u ono vrijeme blok i nije bilo toliko skup, jer stanje izduvne grane i farba na limu je normalna za traktor oko 6000 sati i koji nije pregrijavan.

Borisllav360
25-12-17, 09:56
Marica, po meni taj Zetor sasvim solidno izgleda, ako se nevaram nazad su 16.9-34 a napred 12.4-24 gume? Traktor ako je ispravan i lijepo radi, dobro vuče onda nije loše za kupovinu, a prednje nove gume nisu više od 350 evra (obe). Samo cijena od 8000 je previše, dovoljno je za njega 7000 evra.
Evo kod nas jednog 6245 a cijena nije ni 8000.
https://www.olx.ba/artikal/27782569/zetor-6245-7245-7745-7045-6340-7211/

alen1972
25-12-17, 12:45
Evo zetora sa reverzerom, vidi se na slici kriva rucica ispod sedista.
https://www.kupujemprodajem.com/Zetor-4340-54623980-oglas.htm?filter_id=164651063
Reverzer se cesce moze sresti kod ovih serija xx40 dok serije xx45 imaju ali dosta dosta retko.

Kačerac
25-12-17, 17:10
Par stvari.
Prvo oko ovog Zetora 7045.

Isti model je pravljen od 1980 do 1984. godine.
http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_54079148_Zetor%20proizvodnja.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_54079148_Zetor%20proizvodnja.jpg )

Dakle nema ni TEORETSKE sanse da je napravljen 1988. godine - u to vreme su modeli 52-6211/5245-6245 prolazili modernizaciju tj. ugradjivana im je nova pumpa a kamoli da se jos pravio 7011 ciji motor ima dosta razlika u odnosu na 7211 (al o tome sam vec pisao pa da se ne ponavljam).
Da ne bude da nekoga klevetam.Rekao bih da ovde postoje 4 mogucnosti:

1) Prodavac je nesvesno napravio gresku prilikom pisanja oglasa (malo verovatno)
2) Prodavac nije prvi vlasnik vec mu je neko prodao taj tratkor sa tako "friziranim" podacimaa on ga sada prodaje dalje....
3) Prodavac je kupio novu plocicu (praznu), prekucao je i sada pokusava da proda "podmladjeni" traktor (4-8 godina) i izvuce vise para...
4) Prva registracija mu je bila 1988. godine (ali to opet nema nikakve veze sa godinom proizvodnje)

Sto se samog traktora tice tesko je pricati na osnovu slika.Dok ne dodjes na lice mesta i ne vidis (ne probas licno) sve ostalo je mlacenje prazne slame.
Ova serija vazi za dobru.Traktor ima orignalnu slovacku kabinu, prednje tegove, brzi kardan, "feder sic"...
Ipak 10 000 "evradi" tesko da vredi sve da su mu motor i menjac u perfektnom stnaju, da ima automatsku kuku, grejac za zimsko paljenje, sediste za suvozaca itd...
Mislim da je neka realna cena (ako je u dobrom stanju motor i menjac) od 7000 do 7500 evra...

Oko revers menjaca na Zetorima 6245/7245/7745.Tacno je ovaj menjac se pojavio na seriji "2" i "7" tek krajem 80-ih i to uglavnom na duplacima sa kabinom.
Da demantujem jos jednu dezinformaciju traktori koji imaju revers (od engleske reci "reverse" koja znaci promeniti pravac) nemaju brzi kardan 540-1000 obrtaja.JEDNO ISKLJUCUJE DRUGO!!!Dakle ili imate reverser ili imate brzi kardan (oba zajedno nikako ne mogu).Ta mogucnost (da ima i jedno i drugo) se kod Zetora pojavila tek pre 10 ak godina na novijim modelima koji su nasledili modele UR I (Zetorov program traktora do 80 konja)...

Oko Majora.I meni se ovaj Major sa originalnim ceskim motorom (koji vise ne ispunjava EU norme pa ga prodaju samo na trzistima u zemljama "treceg sveta" tj. sirotinji) nesto ne dopada.Nekako cudan polozaj pedala, rucke reversera, neubedljiva plastika i neki drugi detalji u kabini....
O 7745 sam vec par puta pisao.Da ima mokro kocenje kao 6341/7341 to bi verovatno bila najbolja serija koju je Zetor ikada napravio...A i ovako je "legendarna" masina.

Ulazio sam i u novi model Major 80 HS na jednom sajmu (sa motorom od Dajca, pojacanom hidraulikom, menjacem 24/12, redizajniranom kabinom, povecanom max brzinom na 40 km/h isl.) i tu je vec druga pesma (traktor deluje dosta ozbiljnije uradjen u odnosu na ovaj stari model Majora sa Zetor motorom).
Jedino sto tako opremljen u Ceskoj kosta oko 34 400 E bez pdv-a.Rekao bih da je tu negde u rangu sa John Deere 5075E (sto se pravi u Indiji), Deutz 5080 Ecoline isl...Verovatno bi na zahtev kupca isporucili i njega u Srbiju...Toliko od mene...Pozdrav

Manjevic
25-12-17, 17:43
Ovaj Zetor 7045 sa oglasa moze imati ili 15.000 sati ili 25.000 sati. A 5.000 sati nikako. Prvo za te godine je nerealno imati tako malo sati, drugo u kabini je sve ponovo tapacirano I radjeno. Moj je dosta ocuvaniji u kabini nego taj.
I ja bih seepre odlucio za onaj 7245 iz Leskovca. Ponudi mu 9.000e, a na 9.500 ces ga sigurmo uzeti. Da imam trenutno para sigurno bi taj bio kod mene u dvoristu, a sadasnji 6011 ponovo na oglasima.

- - - - - - - - - -

A mozda ni ovo nije lose....
https://www.polovniautomobili.com/traktori/10082691/zetor-6245-akcija

marica
25-12-17, 17:54
Dobro izgleda ovaj is Leskovca Ali na zalost moj budzet za traktor je 7000-7500e.maksimum.Gledam torpedo I'ma da biras za te pare Ali ne smem zbog menjaca, imam dosta tesku zemlju a mnogi see zale da su I'm slabi menjaci.

AcA OPEL
25-12-17, 18:05
Za 7000-7500 evra SAME CENTURION i da ne mislis. To je ta klasa, motor vazdusar, a ima bolju kabinu nego torpedo. Naravno i menjac je bolji.

Manjevic
25-12-17, 18:09
Dobro izgleda ovaj is Leskovca Ali na zalost moj budzet za traktor je 7000-7500e.maksimum.Gledam torpedo I'ma da biras za te pare Ali ne smem zbog menjaca, imam dosta tesku zemlju a mnogi see zale da su I'm slabi menjaci.

Bolje uzmi neki kredit 2.000e i pogledaj taj 7245. Veruj mi neces se pokajati.
Delova ima, nisu skupi, a udobnost je odlicna u njemu.

bobangsxr
25-12-17, 18:36
Ovaj zetor 7045 je iz mog sela... voze ga dva brata mladi decaci i kod njih je nekih 10 godina.. Znam da je koristen kao drugi traktor u poljoprivredi, i nije lomovina jer je propisno odrzavan... e sad sta je sa godinom proizvodnje to nemam pojma i znam da kad je kupljen placen je nekih 8000-8500 evra

Peet
25-12-17, 18:53
Ja imam Zetora 7245 vec 4 god. Traktor u kojem je milina provesti vreme. Sa njim sejem i spartam kukuruz i suncokret i u oranju rame uz rame sa Ursusom.
Ako ga potrefis da mu je dobar motor i menjac, svaka preporuka za kupovinu.
Ja sam svoj platio onda 11500 e
Sto se tice Fortere i Yta, Zetor je u dosta vecem plusu i po izgledu i po svemu ostalog.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171225/dfb7fd5328b8aca3f38c345512cfd944.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

AcA OPEL
25-12-17, 19:10
Sad kad Manjevic spomenu kredit nesto sam se setio. Kod ovog prodavca sto prodaje ovaj 7245 sam pre par godina gledao jedan traktor. Tad mi on rece da je malo pre nego ja da dodjem bio neki moj zemljak. Rece mi da mu je prodao traktor na pocek. Kaze 7000 evra da mu donese, a za 2500 evra da ga saceka. Tako Marice ako ti se svidja traktor zovni coveka i pitaj ga za tako neku kombinaciju. Nije mi jasno kako se on osigura da ne ostane bez para, ali nije ni bitno.

markokg1982
25-12-17, 19:37
Evo zetora sa reverzerom, vidi se na slici kriva rucica ispod sedista.
https://www.kupujemprodajem.com/Zetor-4340-54623980-oglas.htm?filter_id=164651063
Trazi 10500e i navodno ima samo 500 sati na njemu. Nisam zaboravio da dopisem jos jednu nulu.

- - - - - - - - - -

Bolje uzmi neki kredit 2.000e i pogledaj taj 7245. Veruj mi neces se pokajati.
Delova ima, nisu skupi, a udobnost je odlicna u njemu.

Ja bih uradio ovo sto Manjevic predlaze. Ipak ne kupujes ovakav traktor svake godine. Cak i za par godina ako odlucis da ga prodas, sigurno ce prodaja biti laksa zbog izgleda. Vidis i sam kako se komentarise manje odrzavan traktor.

jjova
25-12-17, 19:51
Koliko KS ima taj 4030?

Borisllav360
25-12-17, 19:51
Zetori su mašine samo takve. Samo ovi od 7011 pa nadalje oće malo više da troše. Ja sam imao priliku da se vozim u 7011 gdje je za nekih 300 metara potrošio 2l goriva ali bio je pojačan na pumpi i išao uz brdo cijelo vrijeme pod teretom.

markokg1982
25-12-17, 19:54
Koliko KS ima taj 4030?

61hp treba da bude

Kačerac
25-12-17, 20:07
Motor je isti kao na 6245 samo su brzine male drugacije.

http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_68828582_Zetor%20X320-X340.png (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_68828582_Zetor%20X320-X340.png)

po njihovom korisnicnom uputstvu ima 57 konja...ali umeli su oni i namerno da mu "smanje" konjazu da budu jeftiniji (ide po nizoj carinskoj stopi) isl. prilikom izvoza itd...
U svakom slucaju to je traktor u najgorem slucaju u rangu 560, mada je prema mom misljenju zbog boljeg prenosa snage preko reduktora bar 10-15% jaci...

Bećarina pusta
25-12-17, 20:36
Imao sam prilike par godina radit sa Zetorom 4340 i paralelno sa IMT-560 nova linija. 560 mu ne može pera odbit. Jasno da se Zetor sa prednjom vučom ipak ne može mjerit sa 560 bez prednje vuče. Zetor je teži (pomalo trom za svoju snagu), žilaviji, veći izbor brzina, a o komforu neću divanit jer se po tom pitanju nji dva ne mogu nikako mjerit. Znali smo orat drusa i ja sa nji dva u paru i uvjek je bilo natezanja kad ćemo se zamjenit, pogotovo zimi jer je u Zetoru ko u furuni, a u 560 ko u ajnfortu. Snage je 57-8 ks ko i 560. Na 560 je jedino hidraulika nešto preciznija i malo je manji potrošač od Zetora. Sve ostalo je na strani Zekana.

German hunting terrier | Jagdterrier