PDA

View Full Version : Zetor

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28]

kanački
17-10-17, 15:24
@talentt ,mogu ja da ti slikam kuciste termostata na 5211 , ako ti to treba.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171017/5c6ced4d51acc6c1ac9a12e211d01c9e.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171017/c5c60d2e3d4523abb22d1b2c0df10ea1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171017/0518982048952e5c57f0f73948f462b8.jpg

Samo je kod mene kuciste od ursusa ,nije original zetor. Na zetorovom kucistu se nalazi davac za temperaturu vode.

telnett
17-10-17, 20:06
Zanimljivo jel tu montiran termostat ? na Ursusa je to kuciste okrenuto drukcije tako da ispod pecurke termostata stalno cirkulise voda u malom krugu a kad otvori onda pusta u hladnjak i mali krug a ovde ne nego dolazi vruca voda na vrh/sesir termostata od gore . Kako se ponasa temperatura , Kod mene kada je ladno i ne radi tesko nama sanse da otvori termostat ?

kanački
17-10-17, 20:51
Ovde kod mene je kuciste bez termostata, kada sam menjao nisam nasao original zetorov pa je ovo kuciste stavljeno kao privremeno ,ali eto vec par godina nikako da to resim.

Koliko se secam ,ovako je bilo i original kuciste postavljeno.

Manjevic
17-10-17, 22:25
A da li su po snazi isti ili je dvojka malo zustrija?
E da, da mogu ja povecati sam hranjenje na bosh pumpi tj. neki majstor. Ili mora kod bosiste da se nosi.
Mislim da sam vec pisao kako sam zimus radio pumpu I dizne I da je traktor smanjio potrosnju u transportu ali zato slabije vuce u transportu.

jbrtka
17-10-17, 22:47
Manjevicu,na zetoru,i ursusu,sdm pumpa ne cacka,samo bosista,jer su skloni da im zaglavi regulator,onda dobije veliku turazu i nema sanse da ga ugasis,

Kardan
18-10-17, 08:17
Manjevicu,na zetoru,i ursusu,sdm pumpa ne cacka,samo bosista,jer su skloni da im zaglavi regulator,onda dobije veliku turazu i nema sanse da ga ugasis,Da pumpa se ne dira ako nisi vican mehanicar. Samo krpa u usis moze da ga ugasi i na stariji slavina za gorivo. Ovo zadnje mozda bude i vec kasno za motor dok potrosi naftu iz filtera.

Kačerac
18-10-17, 12:15
A da li su po snazi isti ili je dvojka malo zustrija?

6011 (pravljen 1980 - do kraja 1984 godine) - 43 kW - 57.66 KS
6211 (od 1984. do 1988. godine) - 43.5 kW - 58.33 KS
6211 (od 1988. do 1992 godine) - 45.5 kW - 61 KS (ugradjena jaca pumpa)

Dvojka jeste malo jaca al nije to neka epohalna razlika.Ono gde jeste velika razlika jesu brzine.
Kod 6011 (na koji su standardno montirane od fabrike gume 14,9-28 a naravno ko hoce moze da ih zameni i za vece) su brzine uradjene isto kao na 5911 (najvise nervira spor rivkerc).Dakle sa 14-cama brzine idu ovako:
I - 4,35
II - 6.47
III - 9.01
IV - 13.83
V - 23.07
R - 5.67 km/h

a kod 6211 (gde je standard 16.9-28 )
I - 7
II - 9
III - 13
IV - 19
V - 25
R - 9.5 km/h

kanački
18-10-17, 16:35
Kolega , da li imas ove podatke o brzinama za 5211 ??

Manjevic
18-10-17, 21:25
@Kacerac Ako bi mogao da napises jos samo na koliko obrtaja motora vaze te brzine.
I da li imas podatak za 6011 sa 16.9 28, posto sam ja njih stavio. Nije sigurno kao na 6211 jel je to brze jego sto moj ide

Kačerac
19-10-17, 10:14
Obrtaji naravno na max. tj 2200.

Nemam za 6011 ali napisacu za 7011 sa 16.9-28 (to bi manje vise trebalo da bude isto):

I - 4.55
II - 6.77
III - 9.43
IV - 14.47
V - 24.18
R - 5.93 km/h

Da odgovorim i za 5211 sa gumama 14.9-28 (u odnosu na prethodnu seriju 5011 kod njega je najmanja razlika):

I - 4.8
II - 7
III - 9.8
IV - 14.9
V - 24.3
R - 5.75 (standardan spori rikverc dok je brzi koji se opciono mogao poruciti 9.5 km/h)

BOKIBOLE
19-10-17, 10:58
7011 ima brzinu u 3. brzini kao 6211 u 2. brzini.

mityoo
21-10-17, 00:02
Da pumpa se ne dira ako nisi vican mehanicar. Samo krpa u usis moze da ga ugasi i na stariji slavina za gorivo. Ovo zadnje mozda bude i vec kasno za motor dok potrosi naftu iz filtera.

Samo otpustis cev za dovod goriva i povuce vazduh.... Odma staje. Kod takvih eksperimenata treba uvek biti pripremljen!

jbrtka
21-10-17, 00:38
Kod nas u zadruzi su bili zetori,70 ih,ne znam koji tacno modeli,da li 67 ili 69 11,ali sef radionice mi x puta pricao,da kad dobije "avionsko punjenje"tj,kad zaglavi regulator,nemas kad da mu odvijas dovod,isto kao i ibertura..

markokg1982
22-10-17, 19:39
Malopre sam prosirio prednji zahvat tockova. Namucio sam se poprilicno da produzim upravljacku osovinu tj jedva sam je izbio napolje kako bi izasla iz cevi i tako produzila sebe. Posle, kada sam je namestio gde je fabrika nastelovala, okom sam ispravio tockove gde mi se cini da stoje skroz pravo. Ima li neka mera koja pokazuje da li sam dobro uradio, ili ne?

http://dodaj.rs/images/SfKlY.jpg

Posto imam luft u biksnama na levom tocku, zamenio bih to ovih dana. Kako da im pridjem? Da li je dovoljno da se odvije ovaj gornji sraf pa da sve to propadne i bude pristupacno za zamenu?

http://dodaj.rs/images/SfMPd.jpg

I kada sam sve podmazao, primetio sam da, dok u mestu motam volan levo desno, da postoji kao neki luft gde je prednji kraj povezan..ne znam kako da opisem.. Evo vidi se na slikama. Da li je taj luft normalan ili ne? Ako nije, kako mu prici i otkloniti ga?

http://dodaj.rs/images/SfYg2.jpg (http://dodaj.rs/image/SfYg2)
http://dodaj.rs/images/SfikE.jpg (http://dodaj.rs/image/SfikE)

KOLE DV
22-10-17, 21:29
pozdrav tebi markokg 1982,mozda nije moja tema ali da pokusam da pomognem,sa moje tacke gledista i sa prikazanim slikama ovo uopste nije dobro,lufta nigde nesme biti,u centralnom delu kucista klina na kolevci je ogroman luftni prostor,veoma je prosto ustanoviti luftni-prazni hod,ali i vidljivo je prikazano na slici,skidas sve redosledom od prednje maske do remenice,oslobadjas kolevku,i moras biksnovati,ali i dodavati materijala na kolevci sto su pojedeni-osteceni tj,zavisno ko kako taj problem resava,sto se tice u samom rukavcu prednjeg tocka,podignes uvis i klatis i vidis dali ima lufta u rukavcima,isto se biksnuje rukavac,i naravno nesme imati lufta,kada se odradi biksnovanje onda centriras trap-tockove,da jednako gaze,nema nista odoka,mora lepo da se iscentrira,raspon trapa bi trebao da ostane fabricki,ali zavisno kome zasta treba siri i uzi trap,pozzz

markokg1982
22-10-17, 23:06
Prilikom stelovanja raspona prednjih guma, ja sam morao da idem na fabricku meru obzirom da drugacije to ne moze ni da se uradi. Ali sam imao mogucnost da, posle ozvlacenja ove upravljacke osovine (takodje postoji fabricki zljeb) stelujem fino tockove dok ne dodju u ravan. Provozao sam ga i sve je ok, samo me je zanimalo da li postoji neki nacin da se ustanovi da je to fino podesavanje dobro uradjeno.
Rukavce cu svakako srediti sto pre. Danas je prednji kraj bio podignut i ustanovljen je luft. Od moje zene otac je strugar, pa ce cas posla napraviti dve biksne, samo ih prvo moram skinuti. Zato sam i pitao da li je dovoljno skinuti/odvrnuti samo ovaj jedan sraf sa gornje strane, i da li ce onda sve to spasti i biksne postati dostupne?
Na kolevci je eto napravljen taj luft. Ocigledno su godine u pitanju. Obzirom da je luft veliki, neka izdrzi da prodje oranje pa ce tek onda na rasturanje i sredjivanje tog dela.

petarkrsmanovic
23-10-17, 10:18
Marko ja bih sve odjednom radio kada prodje sezona da sam a tvom mestu.

markokg1982
23-10-17, 10:30
Pre ili kasnije, sve ovo mora da se sanira. Moguce i pre oranja. Ako majstor dodje da mi sve to poskida na licu mesta, strugar napravi sta treba i sve je ovo u dva dana i par sati rada.Levi rukavci bas imaju lufta i gore i dole. Desni ne mrda. A kolevkin luft sam primetio tek kada sam dobro podmazao ceo prednji trap. Cim mrdas volan, seta napred nazad.

Manjevic
23-10-17, 10:52
Ne moras to raditi na strugu.
Mozes narucisiti.
Barem Sam ja tako za moj.

BOKIBOLE
23-10-17, 10:55
Ja sam kod mene navarivao rukavce i ostrugao jer su se bili dosta pojeli. Znam da su rukavci novi bili dosta skupi, ovako me je izašlo upola jeftinije.

Kardan
23-10-17, 10:59
Pre ili kasnije, sve ovo mora da se sanira. Moguce i pre oranja. Ako majstor dodje da mi sve to poskida na licu mesta, strugar napravi sta treba i sve je ovo u dva dana i par sati rada.Levi rukavci bas imaju lufta i gore i dole. Desni ne mrda. A kolevkin luft sam primetio tek kada sam dobro podmazao ceo prednji trap. Cim mrdas volan, seta napred nazad.Evo ti neka slika od delova sto treba da se izbiksnuje

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171023/a87e253d5a5487868faf841d6b6bbc79.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20171023/a1e7930677a3fecab8a66fcf2e462dcc.jpg

Kačerac
23-10-17, 12:17
Pre desetak dana na poklon od prijatelja dobih jednu brosuru/knjizicu fabrike Zetor pod nazivom "Istorija traktora Zetor.Razvoj, tehnika, prototipovi i objedinjene serije".
Sve to na nekih 30-ak strana sa dosta lepih slika i ilustracija.Iako smatram sebe solidnim poznavaocem ove marke traktora i njegove istorije bio sam blago receno sokiran!
Pored meni poznatih fakata kao sto se pojava Crystala 8011 1968. godine i revolucije koju je taj traktor napravio u svetu traktora (prva atestovana sigurnosna kabina, pored toga i prva kabina u kojoj je nivo buke samnjen na ispod 85 decibela), dizajn (bar 10 godina ispred svog vremena), prvi traktor u koji je serijski ugradjivan multiplikator obrtnog momenta (polovljenje brzina) itd itd...Inace kada smo vec kod te cudne (godine okupacije od Sovjeta) 1968. godine, Cehoslovacka je u istoj bila 4. zemlja po broju izvezenih traktora (od 1946 do 1968 nekih 250 000 primeraka), odmah iza USA, Velike Britanije i Zapadne Nemacke.Kada je izvoz u pitanju posebno paznju privlaci sto je najveci deo izvoznog programa (i to u za danasnje pojmove veoma ozbiljnim ciframa) isao za bogate kapitalisticke drzave na zapadu (dok je recimo nas IMT u glavnom gadjao siromasno africko i azijsko trziste)...

Pored Ursusa kome je ustupljena dokumentacija za UR II (tj. Crystala 8011) i manji motor Z4001 od 45ks (sa Zetora 4011 i 4511) na onsovu cega je Ursus naparvio C-355 i kasnije C-360, Zetor se po licenci sklapao i u Burmi (Mijanmar), u Brazilu, Iraku i naravno u Indiji gde firma HMT i dan danas proizvodi delove za te traktore (mozete ih sresti i na nasem trzistu rezervnih delova).

Na kraju ono sto me posebno odusevilo je proboj Zetora na severno-americko trziste.Naime da bi se na pomenuto trziste izvezli traktori potrebno je prvo proveriti njihov kvalitet u nekom od renomiranih i priznatih instituta (laboratorija).Jedna od takvih referentnih je i "Nebrasca Tractor Test Laboratory" inace deo univerziteta u mestu Lincoln.Tamo se traktori testiraju jos od 1920. godine.Rezultate ovih testiranja pored USA prinzaju i Kanada i Australija.Dakle da bi se traktor uopste prodavao u ove 3 zemlje potrebno je da prodje testove u ovoj laboratoriji.Sami rezultati testova (ukoliko su dobri) daju najbolju mogucu reklamu (posto moraju biti dostupni javnosti) i u znacajnoj meri uticu na prodavanost traktora na ovom trzistu.Pa da vidimo kako je Zetor prosao...

Prvo su testirani krajem 60-ih modeli (2011/3011/4011/5511).
Ipak ono najbolje je usledilo krajem leta 1985. godine.

Za testiranje su (uz prisustvo ljudi iz Zetora) izabrana dva modela (5245 i 7245).
Klimatski uslovi (prosecna dnevna temperatura od 30 stepeni) u Nebrasci su dodatno komplikovali neke od testova.
Naprimer testiranje motora na izlaznom vratilu (kardanu) se radi samo do temperature od 24 stepena - sto je uzrokovalo da se ovi testovi rade nocu ili pred zoru.
Za vucne testove je propisana granicna temperatura 29 stepeni (a uz saglasnost proizvodjaca sto je Zetor u ovom slucaju dao moze se pomeriti na 35 stepeni).
Na traktoru se mimo podesavanja za specificne klimatske uslove u Nebraski nisu smele vrsiti nikakve izmene ("friziranje") i njegovi parametri su morali u potpunosti odgovarati onome sto je navedeno u proizvodnoj dokumentaciji.

Jos pre transporta u USA u Brnu je izvrsena proba rama traktorske kabine koja je trebalo da potvrdi cvrstinu i bezbednost iste (po americkoj metodici ispitivanja).
Na osnovu iste probe americka Advanced Technology Inc. je izdala potvrdu da kabina testiranih Zetora odgovara sigurnosnim propisima USA.

Na pocetku testiranja traktori su prvo prosli kroz "razradjivanje" u obimu 3 do 12 casova.Pre svega su domaca maziva zamenjena za americka pa se merila i potrosnja ulja.
Prilikom 5-satnih neprekidnih testiranja motora na izlaznom vratilu se merila snaga kao i potrosnja goriva, temperatura goriva i ulja u menjacu.

Usledili su vucni testovi na betonskoj povrsini koji su se sastojali iz jedne 10-satne i pet 2-satnih proba u raznim rezimima opterecenja.
Merila se vucna sila, vucna sila u svakoj brzini, brzina polaska, proklizavanje, potrosnja goriva, temperatura u hladnjaku, buka u kabini i buka van kabine, operativni troskovi...

Prilikom testiranja hidraulike merilo se vreme koje je potrebno za podizanje odredjenog tereta na odredjenu visinu.Naravno i u toj prilici su kontrolisani temperatura i pritisak ulja u sistemu.

Pri kontorli stanja traktora posle testova su bili demontirani neki sklopovi, prilikom cega su premerene velicina motora, stanje klipova i karika, procenjena potrosnja ulja isl...
Na kraju testovi su sublimirani u zavrsni izvestaj u kom je dat detaljan pregled rezultata svih merenih parametara.
Prema ovim rezultatima potrosnja goriva bila je niza nego sto je proizvodjac naveo u svom uputstvu korisniku a prilikom vucnih testova oba Zetora su zauzela prvo i drugo mesto medju traktorima svoje kategorije (do 50 i 65 KS) racunajuci tu sve traktore koji su ovoj laboratoriji testirani u prethodne 4 godine (a svi koji su se prodavali na americkom trzistu morali su da prodju kroz nju)!!!

Nakon ovoga do kraja te 1985. godine prodato je u USA 576 traktora od 14 500 izvezenih te godine do kapitalistickih drzava.

Mislim da se posle ovoga zakljucak sam namece (ko iole objektivno zeli da sagleda stvari) koliko je ozbiljan proizvodjac Zetor bio...

Manjevic
29-10-17, 18:31
Zetorom ki gubi vodu. A ne mogu da vidim gde, izgubi 4-5l za sat vremena.
Da li postoji mogucnost da je naprsla neka hilzna ili taking nesto?

DraleTD
29-10-17, 18:36
Pukla glava ili izmedju hilzni blok pukao!

marica
29-10-17, 18:36
provri ulje u motoru meni see todesilo,kamenac pojeo hilnu I otvorila see jedna rupica I Voda direkt u Karter.

Manjevic
29-10-17, 18:53
Ne povecava nivo ulja. Niti ima vode u ulju....

putin
29-10-17, 20:34
Svasta,zetoru to da se desi.i to bas tebi manjevicu.strasnoLkl{{

markokg1982
29-10-17, 20:41
Manjevicu, ili samo nas dvojica prijavljujemo redovno pehove na nasim zetorima, ili se drugima zaista nista ne kvari Lkl{{

grabik
29-10-17, 20:52
Ne povecava nivo ulja. Niti ima vode u ulju....

A vodena pumpa ?

BOKIBOLE
29-10-17, 21:01
Manjeviću, koliko tvoj 6011 ima radnih sati? Koliko je napravio kod tebe?
Putine, kvari se i čuveni njemački auto koji Serbi dižu u nebesa i kunu se u njega, a ne Zetor star još malo 40 leta.

putin
29-10-17, 21:11
Bokibole,ovo je bilo vise interno,nisam ja ogranicen toliko kao gorespomenuti da mislim da je nesto deset puta bolje od drugog i da pljujem po tome,a u stvari i jedan i drugi su masine stare 30 god i davno su trebale da leze u penziji.Za zetora kao traktor nemam sta lose reci,ima par modela koji mi se dopadaju i par koje ne i to je to.

Manjevic
29-10-17, 21:36
A zasto da se meni ne desi? Pa na Deutz sam radio motor, mozda cu i ovome. Nikad se ne zna. Ali je taj moj Zetor limuzina za neke traktore.
Sto je meni jako bitno, ne bih da vozim nesto sto pisi ceo dan ili nesto sto je stalno puno ulja.

Manjevicu, ili samo nas dvojica prijavljujemo redovno pehove na nasim zetorima, ili se drugima zaista nista ne kvari Lkl{{

Po meni je sve to redovno odrzavanje. Ne mogu ocekivati na toliko zemlje da ne ulozim u Zetora i 539 po 300-400e godisnje. Zetorom je samo proletos uradio nekih 35ha setvospremiranja u dva prohoda.

Manjeviću, koliko tvoj 6011 ima radnih sati? Koliko je napravio kod tebe?
Putine, kvari se i čuveni njemački auto koji Serbi dižu u nebesa i kunu se u njega, a ne Zetor star još malo 40 leta.

Druze na satu pise 1.700 sto nije tacno. A nije ni radio kad je dosao kod mene. Napravio je kod mene za 2 godine sigurno 500 sati. I to uglavnom transport, sa 10-11t, spremac 2,8m I prskanje.

A vodena pumpa ?

Sta moze biti sa njom?

KOLE DV
30-10-17, 00:10
Manjevicu,proveri ti vodenu pumpu,cepove,creva i ostalo sto mozes vizuelno videti,posto kazes da voda nije sisla u karter,kao sto su kolege navele,postoji mogucnost da je i glava napukla,ili blok(nedaj Boze)ali isproveravaj to lepo,pozzz

mityoo
30-10-17, 08:29
Vodena pumpa kad propisa, prvo u radu pocne da curka pa to ventilator rasprska i ne ostavlja baricu, ali onda ti razbaci najvise litru dve za sat vremena, sve preko toga se primeti. Znak koji ce ti odati da je pumpa u pitanju, je da kad traktor radi u mestu prednji desni tocak sa unutrasnje strane strane bude vlazan tamo gde ventilator rasprskava vodu.

sasa74
30-10-17, 09:20
Voda negde mora izaci,mozda na auspuh ako je pregoreo dihtung glave od nekog klipa

Kardan
30-10-17, 10:59
Manjevicu, ili samo nas dvojica prijavljujemo redovno pehove na nasim zetorima, ili se drugima zaista nista ne kvari Lkl{{Evo kod mene se desio kvar... Crko mi desni glavni kocioni cilindar (ispod oslona za desnu nogu se nalazi) kad stisnem papucu propada a ne gubi ukt ulje. Znaci da je on.

Kačerac
31-10-17, 14:23
Da podelim i sta se meni desilo pre nekih 15-ak dana.
Vlacim sa Zetorom 4911 i u 2 prohoda primetim da traktor gubi snagu tj. "gusi se" da bi se u trecem totalno ugasio.
Sidjem "da nadrukam" gorivo kada ono ne ide tj. ne cuje se uopste gorivo posle par drukanja kao sto je to obicno slucaj.
Pomisim los kvalitet AC pumpe (posto sam fabricku prvi put zamenio letos) iako sam kupio novu ceske proizvodnje (al reko sta znam)....
Krenem peske kuci da nadjem broj da zovem da narucim novu...
Medjutim na tom putu do kuce djavo mi neda mira, i negde na pola reko aj da se vratim da proverim da slucajno nije zapusila ona cev sto vodi od rezvoara do pumpe....odsrafim i demontiram i imao sam sta i da vidim...
Unutra zapusilo NACISTO, jedva sam uz pomoc neke plasticne cevcice produvao (sve ispadali neki zeleni listici malo manji od lista deteline)....
A pri tom istu tu cev sam produvao letos kada sam namestao novu ac pumpu...
Vratim sve kako je bilo, upalim i normalno bez ikakvog problema zavrsim posao.
Planiram da neki dan ili eventualno za vikend kada zavrsim sa drvima, skinem rezervoar i sve to lepo isperem i ocistim.
Na kraju se moze reci da je sreca sto mi je mozak "radio" (a bio sam spreman da prezalim jos 4 crvene za novu pumpu)....

markokg1982
31-10-17, 20:56
Ima li neko od vas, ko ima 5711, 6711, 4711, 4911 itd (bitno da su iste felne) kome je rastojanje izmedju zadnjih guma (unutrasnjih strana) oko 115cm? Pokusavam da nadjem kombinaciju da i kod mene bude tako. Bilo mi je 103cm, pa kada sam kod vulkanizera levi tocak stavio desno, a desni levo znaci bez ikakvih prepravki, dobio sam sada rastojanje 125cm sto mi je previse. Treba srce da okrenem, pomerim itd, pa bi bilo super da mi neko uslika kako je to kod njega a ko ima oko ovih 115cm.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/922/8wjBvp.jpg (https://imageshack.com/i/pm8wjBvpj)

Dulkaarpad
31-10-17, 21:42
Zar ti ne odgovara ovako (leva strana od gore druga slika, t.j. sema)?

http://i68.tinypic.com/zydkdt.jpg

markokg1982
31-10-17, 21:52
Koliko znam, tako je kod mene bilo i rezultat je 103 cm.

Dulkaarpad
31-10-17, 21:58
Po semi bi trebalo da je 1500- (~)380 (2x po pola sirina gume sto je 14,9x2,54) = 1120 mm unutrasnja mera ^-^

Sladjan15
31-10-17, 23:32
Da podelim i sta se meni desilo pre nekih 15-ak dana.
Vlacim sa Zetorom 4911 i u 2 prohoda primetim da traktor gubi snagu tj. "gusi se" da bi se u trecem totalno ugasio.
Sidjem "da nadrukam" gorivo kada ono ne ide tj. ne cuje se uopste gorivo posle par drukanja kao sto je to obicno slucaj.
Pomisim los kvalitet AC pumpe (posto sam fabricku prvi put zamenio letos) iako sam kupio novu ceske proizvodnje (al reko sta znam)....
Krenem peske kuci da nadjem broj da zovem da narucim novu...
Medjutim na tom putu do kuce djavo mi neda mira, i negde na pola reko aj da se vratim da proverim da slucajno nije zapusila ona cev sto vodi od rezvoara do pumpe....odsrafim i demontiram i imao sam sta i da vidim...
Unutra zapusilo NACISTO, jedva sam uz pomoc neke plasticne cevcice produvao (sve ispadali neki zeleni listici malo manji od lista deteline)....
A pri tom istu tu cev sam produvao letos kada sam namestao novu ac pumpu...
Vratim sve kako je bilo, upalim i normalno bez ikakvog problema zavrsim posao.
Planiram da neki dan ili eventualno za vikend kada zavrsim sa drvima, skinem rezervoar i sve to lepo isperem i ocistim.
Na kraju se moze reci da je sreca sto mi je mozak "radio" (a bio sam spreman da prezalim jos 4 crvene za novu pumpu)....I meni to isto pre tri godine u brazdi... al produvao to malo, zasrafio I nastavio... [emoji16]

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Manjevic
01-11-17, 22:33
Ljudi, orao sam danas sa Zetorom. Izgubio je 7l vode za 8 sati rada. A ne kao sto je meni rekao ovaj radnik u zetvi, da sipa po 2-5l na sat.
E sad, na crevika seenista ne primecuje. Samo ispod ventilator na limu I'ma vode I hoce kad, kad da bude vode na prednjem levom blatobranu, verovovatno kako baca ventilator.
Sta da radim? Vodenu pumpu ili da narucim sva creva za vodu?

Kakva vam je potrosnja u oranju ove godine? Meni Zetor 6011 u kombinaciji sa 2x35 nekih 18l po ha.

Kris80
01-11-17, 22:35
Raspakuj malo taj traktor...upali,pa vidi gde curi...

Milos TG
01-11-17, 22:47
Isto bilo i kod mene, zamenio termostat i opet isto. Kupio sad da zamenim dihtung glava jer su stradale usled neispravnog termostata.

Manjevic
01-11-17, 23:31
Raspakuj malo taj traktor...upali,pa vidi gde curi...

Sta da raspakujem. Gledam danas I ne vidi se nista. Podignem haubu, sve suvo.
Ostala solucija da kaplje iz vodene. Na crevima ne pokazuje niti na sastavima.

mirosti
02-11-17, 00:05
U pravu si. Nemoj da raspakujes, sve je u redu..

Manjevic
02-11-17, 00:15
A sta se ti javljas ako ne znas sta je? Ja lepo pitam sta mi nije jasno. Kako da vidim I sta posto mi se jos nije desilo tako nesto. Ponavljam da su sva creva u redu, ne vlazi ni jedno.

jbrtka
02-11-17, 00:16
@Manjevicu,koliko puta si kako je zetor kod tebe,podmazivao vodenu pumpu?imas na njoj staufer mazalicu..

Manjevic
02-11-17, 00:36
Znam da ima mazalica. Podmazem je 2-3 puta godisnje. Ali prve godine nisam znao da je ima. To jest prve jeseni, tek sam u prolece video.

Kris80
02-11-17, 00:38
Sta da raspakujem. Gledam danas I ne vidi se nista. Podignem haubu, sve suvo.
Ostala solucija da kaplje iz vodene. Na crevima ne pokazuje niti na sastavima.
Ako kaplja iz vodene i to se valjda vidi majku mu...Probaj da staviš đozluke možda ćeš tako ranije primetiti odakle curi ili kaplja...Stvarno nekad umeš da budeš nejasan kao da si juče sa Marsa pao...Ja da sam na tvom mestu ne bi dirao tu ništa...digneš bure od 200 litara koji ako napuniš do čepa staje i 220 lit. sa vodom na krov kabine i ako ti troši 7 lit. na dan,ti tačno možeš da izguraš mesec dana sa Zekonjom bez da razmišljaš hoće li ostati bez vode...Lkl{{

Manjevic
02-11-17, 00:56
Sta se pravis pametan, ako ne znas o cemu se radi.
Lepo sam napisao da se ne vidi I kraj. Ima samo vode na limu od propelera. Ne vozim od juce traktor pa da ne mogu da vidim I da zamenim crevo ili vodenu pumpu.
Pre svega zaboravite da sam pitao, resicu vec nekako.

Kris80
02-11-17, 00:59
Bitno da ti znaš o čemu se radi...kaplja ti na zemlju voda ako nisi znao...

AcA OPEL
02-11-17, 01:36
Pa ako je na limu od propelera znaci da od negde mora da dodje dotle jer plopeler nema vodu. Upalis lepo traktor i pratis sa svih strana odakle ce da se pojavi. Ako ne mozes da vidis dok radi ti ga onda ugasi pa bolje zagledaj i prstima opipaj ako treba. Tesko da neko preko foruma moze da zna gde pusta ako ti ne znas, a traktor ti tu.

petarkrsmanovic
02-11-17, 08:46
Manjevicu jos malo da sredis Zetora i dolazim da ga kupim. :D

mirosti
02-11-17, 08:48
Sad kada je saznao zna i sam resiti. Ne vozi on traktor od juce..
Bitno je da nemora da kaze nikom ni hvala na pomoci..

pocerina
02-11-17, 08:52
Izgleda da moraš motor otvarati.

Zoran0230
02-11-17, 08:54
Sta se pravis pametan, ako ne znas o cemu se radi.
Lepo sam napisao da se ne vidi I kraj. Ima samo vode na limu od propelera. Ne vozim od juce traktor pa da ne mogu da vidim I da zamenim crevo ili vodenu pumpu.
Pre svega zaboravite da sam pitao, resicu vec nekako.

Možda ti izbaciva na prelivnu od hladnjaka,Verovatno dihtung glave.

DraleTD
02-11-17, 09:30
Manjevicu dali si otvarao cep od hladnjaka da vidis da ti ne duva u vodeni prostor ako kazes da imas vode na propeleru?Znaci upali ga i teraj ga kad pocne da dize temperaturu polako otvori cep nemoj da te osuri vrela voda vrlo je moguce da je produvao i da na preliv izbaca vodu.Ako nema negde rupu na hladnjaku da se prosupljio onda dihtung glave ili sama glava je pukla i to je za sada jedino sto meni pada na pamet razlog za gubljenje tolike kolicine vode.

Zoran0230
02-11-17, 09:33
Manjevicu dali si otvarao cep od hladnjaka da vidis da ti ne duva u vodeni prostor ako kazes da imas vode na propeleru?Znaci upali ga i teraj ga kad pocne da dize temperaturu polako otvori cep nemoj da te osuri vrela voda vrlo je moguce da je produvao i da na preliv izbaca vodu.Ako nema negde rupu na hladnjaku da se prosupljio onda dihtung glave ili sama glava je pukla i to je za sada jedino sto meni pada na pamet razlog za gubljenje tolike kolicine vode.
To sam i reko-što kaže Šojić>:({

Kardan
02-11-17, 10:27
Mogao bi da isprobas dihtung glave ovako:
Ugrejes ga na radnu temperaturu, pa ugasis i pocekas 5 min. Polako otvaras cep da se nebi popario i ako izlaze mehurici onda to ukazuje na dihtung glave.

Sladjan15
02-11-17, 10:33
Ljudi, gde da nadjem dobar druk lager? Ovaj na traktoru smo menjali pre 3 godine. 7045

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

BOKIBOLE
02-11-17, 10:48
Koliko sam shvatio kod Kisačana imaš kvalitetnije češke delove i manje kvalitetne slovačke delove, i biraš koje hoćeš. Verujem da član Vlada 015 zna po proizvođačima koji su kvalitetniji.

Manjevic
02-11-17, 11:04
I ja sam prvo sumnjao na dihtung, medjutim kako sam gledao hladnjak, niti izbacuje, niti pravi mehurice. Zvao majstora, on kaze isto da nije dihtung. Niti dize temperaturu, kad stigne na 80 sipam vode I on spusti.
@Petarkrsmanovic samo ovo ostaje da se sredi sto se vucara od letos, ostalo je utegnuto za sada. Dobio je i Gramer-a, Cd player. E jedino grejanje I ventilacija nisu povezani. A za prodaju cemo videti kako prodjemo sa zetvom, da li se ima za 7211.

- - - - - - - - - -

Mogao bi da isprobas dihtung glave ovako:
Ugrejes ga na radnu temperaturu, pa ugasis i pocekas 5 min. Polako otvaras cep da se nebi popario i ako izlaze mehurici onda to ukazuje na dihtung glave.

To sam proverio nije.

Kardan
02-11-17, 12:29
I ja sam prvo sumnjao na dihtung, medjutim kako sam gledao hladnjak, niti izbacuje, niti pravi mehurice. Zvao majstora, on kaze isto da nije dihtung. Niti dize temperaturu, kad stigne na 80 sipam vode I on spusti.
@Petarkrsmanovic samo ovo ostaje da se sredi sto se vucara od letos, ostalo je utegnuto za sada. Dobio je i Gramer-a, Cd player. E jedino grejanje I ventilacija nisu povezani. A za prodaju cemo videti kako prodjemo sa zetvom, da li se ima za 7211.

- - - - - - - - - -

To sam proverio nije.Mozes jos ovo da uradis:

Da nadjes neki gumeni konus ili neku gumu sa ventilom i na to stavis manometar. Mora 100% za dihtuje naprava.

Dodajes polako pritisak sa kompresorom do maksimalno dva bara.

U toku prvi par min ce da opadne pritisak za 0.3 bara zbog ekspanzie creva za vodu to je normalno.
Ako mnogo opada i dalje znaci da mora negde da pokaze i to vidis.

Tako mozes da proveris hladnjak na pukotine.

Ako hoces i na mikro pukotine da proveravas trebalo bi sredstvo za indikaciju da se ubaci sto reaguje na UV svetlost.
(Imas ga kod ovi sto pune autoklime i dosta je skupo)

mityoo
03-11-17, 00:00
Zameni semering vodene pumpe, on ti je par stotina dinara i 2 sata posla....

Manjevic
03-11-17, 00:04
E bas me hoce. Pre pola sata blokirao hidraulik i ne spusta plug. A ostalo mi u tom delu 1,3ha, taman bih zavrsio nocas.
Sto se tice vode, stavicu prvo u hladnjak sredstvo za zatvaranje pukotina, posto sumnjam prvo na njega, pa posle ide vodena pumpa.

Bi Zeleni
04-11-17, 20:07
Znas kako kazu,nema nista gore nego,zena gadna i subota radna :)

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

telnett
04-11-17, 20:39
To sto je blokirao dignut hidrulik nije veliki kvar . Bolcna se malo razdrmala u svom lezistu i ispala iz svoga mesta . Imao sam takav problem . nemoj dozvoliti majstoru da samo vrati nazad nego da odstrani luft ili da je na neki nacin osigura od ispadanja jer ce ti se desiti uskoro ponovo .

Manjevic
05-11-17, 12:47
Bas tako, kaze mi da je ispao neki zeger. Mislim da je samo vratio I da nije otklonio luft.
Nastavicu, sutra I prekosutra sa oranjem pa cu videti.

North ARMY
14-11-17, 23:01
Ni tegove nisu stavili. Lkl{{
http://i65.tinypic.com/14xlcaw.jpg

AcA OPEL
14-11-17, 23:09
Koliko ja vidim ima dva prednja tega.

Vlado 89
14-11-17, 23:21
Al su nesto lagani... Cenim da treba da su gabaritniji! [emoji12]

Peet
14-11-17, 23:24
A jeli rajfeslus isto spada u dodatnoj opremi kao i tegovi?Lkl{{

diesel d-60
15-11-17, 07:46
E tooo je sajam.

slavisa2
19-11-17, 22:15
da se pohvalim,danas pazario zetora 7745

jjova
19-11-17, 22:30
Svaka cast na kupovini. Hoce li biti slika?

Manjevic
19-11-17, 22:47

Svaka cast, neka sluzi dobro.

Borisllav360
20-11-17, 00:18

Svaka čast, neka je sa srećom.

slavisa2
20-11-17, 01:41
Svaka cast na kupovini. Hoce li biti slika?
bice slika kad stigne kuci

Kardan
20-11-17, 08:18
da se pohvalim,danas pazario zetora 7745Neka je sa srecom. I da te sluzi dobro. [emoji481]

CetojevicM
20-11-17, 08:52
Svaka cast, odlican izbor.

diesel d-60
20-11-17, 09:02
Koje god i cena napisi uz slike.

Same
20-11-17, 19:54

Cestitke na kupovini, da te sluzi dobro, i zaradi novog.
Sta bi sa John Deere-om odustao od kupovine?

slavisa2
21-11-17, 00:01
za john deere je duga prica,traktor je cista desetka a vlasnik je moj komsija pa je i to siroka tema a odlucio sam se za zetora vise zbog jeftinijih i pristupacnijih dijelova i u nekoj buducnosti lakse prodaje

German hunting terrier | Jagdterrier