Zetor

Kendi je napisao(la):
E ljudi zetor je zakon!!!!!!!!!!!!ja imam 3komada-4718,6211 i 12011.to su najbolji traktori na svetu!ja sa 12011 u oranju na dubini 30cm potrosim 12lit po jutru u teskom zemljistu.Delovi su jeftine,mala potrosnja, sta treba jos?pozdrav
kendi što se tiče zetora netreba ništa ali što se tiče tebe bilo bi lijepo da nam se predstaviš
ko si i odakle,s čim se baviš ............. :cao: :cao:
 
Tako je slavonac zetore netreba hvaliti, pricaju oni sami za sebe dosta dobrog a red je da upoznamo malo bolje novog clana foruma (i zetor fan kluba)...
 
Nista! x7xx se oznacavao sa 18 a sledeca serija je bila x9xx i ona se oznacavala sa 11 a obe oznake znace "bez prednje vuce"!
 
ja poznajem ove 2511 3511 4511 + komsija ima 3511 koliko je taj radio auuu i sad radi!! a nisuga uopste cuvali ocajno izgleda al ide!
 
To je novija serija od ovih o kojima mi pricamo! x7xx serija se proizvodila do1976 ako se nevaram a x9xx do 1980...
 
mityoo je napisao(la):
Nista! x7xx se oznacavao sa 18 a sledeca serija je bila x9xx i ona se oznacavala sa 11 a obe oznake znace "bez prednje vuce"!

Nije baš tako paralelno je proizvođen 6711 i 6718 , pa zato pitam .
 
Ma sve jedno al su OK!Preglledan,okretan,izdrzljiv,nisu skupi delovi,a ruku na srce nije ni veliki potrosac!Jednom recenicom isplativ traktor....
 
mityoo je napisao(la):
Verovatno je zavaren(multipover), ako je iz zadruge... A zato malo noviji imaju 4+4+4r i sa njima ores 4 spora koja je malo brza od 1 brze

Da Mićo, ali sa menjačem od tri brzine u oranju idu 2 spora, pa kad zapne i obrtaji padnu ispod 1400 uključiš multi i obrtaji odu na 1700-1800 i cepaj. Naravno kad se stabilizuje onda isključiš i nastaviš normalno. Tako je barem proletos traktorista radio sa mojim zetorom i to petobrazni plug, mada nije išao nešto duboko, možda na 25cm, samo je zaoravao neku poljanu.
 
A jel ro onda kod Zetora sa menjacem 3+3 nema onaj stepen koji bi odgovarao prvoj u menjacu 4+4?
 
Bice kod mene jedan 6711 na prodaju ali dok ga sredim!
Treba da se radi motor a i limarija je zrela za popravku, pa kad bude gotov bice negde oko 3500-4000novaca
Post je spojen: [time]1249332212[/time]
_________________________________________________
Evo kako izgleda sad!
bjidr5.jpg


1rptn6.jpg


10mna6g.jpg
 
mityo@ imaces puno posla dok ne sredis.
Post je spojen: [time]1249333409[/time]
_________________________________________________
Ovaj sam sredio i prodao za 3500 "novaca"
trac00.jpg
 
@tibor
To je isto to samo je tvoj bio sa velikom kabinom a ovaj je sa malom!
A bice razlike jer ja cu da farbam u boje od 7011( crno-crveno i krem felne)
 
tibor je napisao(la):
mityo@ imaces puno posla dok ne sredis.
Post je spojen: [time]Mon Aug 3 23:03:29 2009[/time]
_________________________________________________
Ovaj sam sredio i prodao za 3500 "novaca"
trac00.jpg

Pa i dobro si dobio 3500DIN za njega... ;) ;) ;)

Svaka cast na sredjivanju stroja, nadam s da ce i micin izgledati tako, ako ne i bolje... kombinacija boja mi ne uljeva neku nadu, al nek svatko radi kako misli da je bolje. Uvijek dajem prednost original boji, ali to sam samo ja...
 
Veruj da lepse izgleda, par komada sam vec farbao tako da znam razliku...
 
mityoo je napisao(la):
Stigla nova makina u dvoriste!Naime traktor smo uracunali u dug pa ce malo da ga sredimo i da ga prodamo! Prvo je naravno pranje peracem sa visokim pritiskom.... Inace nek ove slike posluze kao "pre popravke" A kad bude gotov postavicu slike "posle popravke"
bjidr5.jpg


1rptn6.jpg


10mna6g.jpg
koji je to model?
 
Nazad
Vrh