Zetor

E moguce obilazio svaki dan od 50 do 70km atara i merio gde je više palo kiše.Njemu se taj traktor isplati jer će godišnje sa njim napraviti 1000+ sati. :D
 
Izvinite, ja sam na ovom forumu kao prevodilac
koji trazi nekog ko ce mu reci kako se na srpskom
kaze ovo sto cu poslati na link
videcete sliku a vi mi kazite kako se zove na srpskom

three point hitch je rec
koja mi treba za prevod
to je neka vrsta poteznice

http://images.google.com/images?q=t...ent=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=sr&tab=wi


moja adresaje
maajjaa@yahoo.com
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245275029[/time]_________________________________________________
Izvinite, ja sam na ovom forumu kao prevodilac
koji trazi nekog ko ce mu reci kako se na srpskom
kaze ovo sto cu poslati na link
videcete sliku a vi mi kazite kako se zove na srpskom

three point hitch je rec
koja mi treba za prevod
to je neka vrsta poteznice

http://images.google.com/images?q=t...ent=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=sr&tab=wi


moja adresaje
maajjaa@yahoo.com
 
Tacno prevedeno a u zargonu se kaze za te alatke da su "nosene" alatke ili da se kace "na hidrauliku"(poluge hidraulike i toplink)
 
evo sa cime sam danas orao
ujakov zetor 16145 od 160ks i sa cetvorobrazdnim plugom overum,ja sam orao s njim i dobro ide u prvoj brzini posto ima samo 3 a u drugoj nemoze jer mu je prebrza a treca spora mu je prespora za oranje tako da sam orao u 1 brzini punim gasom na 2000obr i isao je lako,ali posto je traktor kupljen iz neke zadruge jos je dobar za oranje i ima malo neprecizan menjac koji stalno krci prilikom menjanja brzine ili pravca ali motor mu je zato jako snazan i dobro zadimi pri startu i menjac je dobar ali ima malo brzina svega 3x3 brze spore i rikverc i najveca brzina mu je samo 25kmh punim gasom,danas sam bas merio dok smo isli ja i bratanac da oremo njivu i tu sam zabelezio i neke slike i video :D

dot3dd.jpg

2ijke8j.jpg

2sa07tg.jpg

jf85fk.jpg


[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=fw133gBq11U[/youtube]
 
prava mrcina !!! :D :D ja sam radio sa ursusom 1614 koji je isti kao ovaj zetor, ma odlicna masina taj ne staje nigde,jedino mi se ne svidja menjac zbog malog broja brzina.
 
Jel ti znas sta je multipower kod zetora?snjim prepolovis brzine,znaci da imas 6 brzih i 6 sporih,i 6 rikverca
 
znam sta je multipower on polovi brzine bez upotrebe kvacila jel tako?taj zetor ima samo 3 brzine i reduktor spore brze i rikverc pa ih ima ukupno 9 i to nista nije sinhronizovano vec dobro zakrci kad ubacujem u brzinu :udri: ali lako se covek navikne na takvu mrcinu :D
 
Verovatno je zavaren(multipover), ako je iz zadruge... A zato malo noviji imaju 4+4+4r i sa njima ores 4 spora koja je malo brza od 1 brze
 
Lepo je videti kako vuče 4 brazde.Burazer iz sela ima takođe ZTS-a 160ks 97god sa 4500 sati i Overum 4 brazde obrtač ali ore sa 3+blokada+p.vuča+m.pover jer ne može 4 nikako.
 
Pozdrav ljudi , morao sam bilo šta da upišem u temu "Zetor nam omiljeni" . :cao:
 
E ljudi zetor je zakon!!!!!!!!!!!!ja imam 3komada-4718,6211 i 12011.to su najbolji traktori na svetu!ja sa 12011 u oranju na dubini 30cm potrosim 12lit po jutru u teskom zemljistu.Delovi su jeftine,mala potrosnja, sta treba jos?pozdrav
 
Nazad
Vrh