PDA

View Full Version : Zetor

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28

Vlada015
19-01-16, 22:15
39000 sa pdv-om zetor proxima 100http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_111784839_20160118_111004.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_111784839_20160118_111004.jpg)ht tp://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_63182743_20160118_110955.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_63182743_20160118_110955.jpg)

Skoro 80 000 maraka(da to prevedem u ranije devize)je premnogo za ovaj traktor. Ranije se secam da je nas 7711 kostao nov oko 25 000 DEM, sto znaci da je ovaj sada tri puta skuplji sto je van svake logike.Ipak je to traktor lakse konstrukcije + malo snazniji motor, podatak o tome koliko zaista vredi jei taj da se veoma retko vidja na nasi njivama.toliko o tome.......

bado
19-01-16, 22:47
jpghttp://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_69201707_c4b976b6-1f85-4d90-9536-a3940b88d3d4.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_69201707_c4b976b6-1f85-4d90-9536-a3940b88d3d4.jpg)
Stigla prinovaLkl{{...bila je dilema dali kupiti novu Mahindru ili polovnog Zetora...

BOKIBOLE
19-01-16, 22:48
Ovo sam hteo da čujem, koliko su Zetori koštali u DEM. Vlado svaka čast za podatak. Dolazimo do toga da je taj 7711 bio skoro iste vrednosti kao sada polovan. Cene su im oko 11000 eura.

sova
20-01-16, 01:11
Ma jebes sve to, za tu laksu kategoriju je IMT jos uvijek bog i batina za sve.Lkl{{

kanački
20-01-16, 02:27
Stigla prinovaLkl{{...

Odlican izbor kolega , da te sluzi kolko si zamislio , koje je godiste ?

Marko69
20-01-16, 08:33
Major 80 je 76ks, surak uzeo proletos, inace dobar samo za povrsinske radove za sve ostalo nema tezinu. Kaze surak ove godine nikad teze oranje, reko nije tesko vec nema vise 577 da ore.

Hoces reci da bolje ide sa 577 nego tim novim zetorom.bas i neverujem?

bado
20-01-16, 08:37
Odlican izbor kolega , da te sluzi kolko si zamislio , koje je godiste ?
Hvala,traktor je 1990 godiste.

Soyacorn
20-01-16, 11:31
Dobra odluka Bado.
Ja sam isto tako odlučio pre dve godine i baš sam ove godine vukao Zetorom novu Mahindru je nije htela da upali. Tada sam shvatio da je odluka bila prava. Stavio sam uzane točkove i sredio ga maksimalno i nisam pogrešio. Jedinu grešku koju sam napravio je to što sam stavio hidro volan - orbitrol, pa je malo nezgodan za setvu i špartanje (Volan nikada nije u istom položaju i ne osećaš ako te vuče na koju stranu kao kod običnog volana).

Vlada015
20-01-16, 11:43
Ovo sam hteo da čujem, koliko su Zetori koštali u DEM. Vlado svaka čast za podatak. Dolazimo do toga da je taj 7711 bio skoro iste vrednosti kao sada polovan. Cene su im oko 11000 eura.

Za te pare ja cu dati moj 7711. To sto je skup polovan je iz razloga zato sto je skup i nov.Logika.

BOKIBOLE
20-01-16, 11:49
Vlado te pare niko baždaren neće dati. Bado koliko je koštao?

bojcetic
20-01-16, 11:53
11.000e za 7711?^-^ Pa za 15k isto godiste 100ks sa DV da biras brend.

putin
20-01-16, 14:10
Код нас додаш јо 2000е и купиш новог 820...

prnjavor3
20-01-16, 14:15
Cijene su otišle sve u p.m šta je prije bila 1 dm sad je 1e.To je u čitavoj evropi a ne samo kod nas.

putin
20-01-16, 14:28
Земљаче то ти се зове превара века,или капитализам...Једном давно је један старији човек рекао,у она времена кад смо екстра и радили и зарађивали,и лепо живели.."Доћи ће време кад ћеш имати свега,ништа ти фалити неће.ал пара имати нећеш".И дошло је..

Vlada015
20-01-16, 20:56
Vlado te pare niko baždaren neće dati. Bado koliko je koštao?

Sam si rekao da su im cene oko 11 000eura, ja sam samo rekao da bih ga odmah dao za te pare, ne razumem sta ste se odmah uzbudili, u cemu je problem?

bado
20-01-16, 21:19
Bolibole,9300 sam ga platio...

BOKIBOLE
20-01-16, 21:34
Vlado nema problema. Niko se nije uzbudio. Zelim ti da ga das za te pare.

pufta
20-01-16, 22:23
Hoces reci da bolje ide sa 577 nego tim novim zetorom.bas i neverujem?
Druze tu je 577 bez prednje vuce u povoljnim uslovima radio sa Leopardom 3x35 u 4 i 5 brzini.

prnjavor3
21-01-16, 16:56
Danas bio u kobatovcima,Major 80 sa radialnim gumama 55 000 km a sa diagonalnim 53 000 km.Lijepo izglegaju ali previše plastike brate.Ovaj sa radijalkama je dosta niži i zadnje gume su mu kao 14-ke dok ovaj drugi nosi 16-ke zadnje.Reverzer ko kurbla,tolko ružno urađen da je katastrofa.Sve u svemu lijep ali opet ko kinder jaje mada se nebih bunio imati u dvorištu.

landini
21-01-16, 21:06
a nas ko *ebe. nigdje slika obilaska

Manjevic
21-01-16, 21:21
Da, stvarno. Mogao si da postavis neku sliku?

Marko69
21-01-16, 21:23
Nekad mi i nije zao sto se IMT raspao,skoro nista nisu menjali za pola veka proizvodnje traktora,dok recimo Vladimirec star ko zna koliko imao reverzer.

prnjavor3
21-01-16, 21:32
Jbg ni sjetio se nisam,naletio onako usput.Iću iduće sedmiice opet malo kod njih pa ću onda.

landini
21-01-16, 21:35
cekamo te na popravnom >:({

Dzogi_89
26-01-16, 21:44
Mozda je bilo ranije ali ne mogu da pronadjem,hoce neko da mi napise originalnu zetorovu farbu za motor iz serije 62 ili 72?

markokg1982
27-01-16, 08:56
Da li je normalno to sto kod mog zetora 5711 temperatura nikada nece da se podigne ako traktor nije u nekom tezem radu?
Imam antifriz i imam od skoro i termostat. Po svakoj logici bi morao zbog termostata da podigne temperaturu. Odem do njive i temp je na nuli. Krenem da orem i odmah reaguje i ode na nekih 60ak stepeni. Ukoliko je napolju dosta toplo, onda ode na oko 80. E sada sto je interesantno, sad na jesen sam orao par sati po toplom vremenu i temperatura je bila oko 80 ali kako je dan prolazio i kako je postalo hladno, opet pade temperatura na tih 60 stepeni.

Razgovarao sam sa lokalnim majstorom i on kaze da budem srecan jer mi je sistem cist i da bi svi voleli da je to kao kod mene. Rekao je da imam zavesicu i da sa njom regulisem hladan vazduh koji prolazi kroz hladnjak. Meni se taj odgovor bas i nije svideo pa da pitam vas sta mislite o cemu se ovde radi tj zasto se traktor ponasa kao da nema termostat?

Zoran0230
27-01-16, 09:02
Termostat ti ne radi.Promeni ga .Ja lično radim bez termostata jer nema gde da kupiš zglavan a da traje više od jedne sezone

markokg1982
27-01-16, 09:08
Razmisljao sam kako zavesica ipak postoji tu fabricki. I termostat ide fabricki. Znaci da je fabrika to namestila da i sa termostatom nekada treba podici zavesicu?
I kada otvorim cep od hladnjaka, voda nikada nije do vrha kao na autu. Tacno padne do jednog dela i tu stoji. Celije nisu gole, ali mislim da ni crno veliko gornje crevo nije puno. Ako napunim do kraja, opet izbaci tu jednu kolicinu vode i stane. Kod auta postoji ono rezervno cance gde se voda regulise a ovde ima ona cev koja izbacuje visak tecnosti, pa se verovatno stvori neki pritisak koji tu vodu izbaci. Jel to ok?

telnett
27-01-16, 09:56
STo se tice nivoa vode to tako ide posto se fluid siri na temperaturi pa visak izlazi napolje pa kada se ohladi onda se vidi kao da fali . A temperatura se isto kod mene ponasa i menjao sam vise ternistata i isto se desava pa sam prestao da se nerviram i gurnem karton ispred hladnjaka kada je hladno i on hladan a kada pocnem da radim teze presavijem ga napola pa vratim ili skroz izvadim zavisi od temperature i opterecenja posto je zavesica skinuta jer je zapinjala pa se pocepala . Termostat je ok posto sam ga kuvao u loncicu zajedno sa termometrom i uredno otvara i zatvara .

Zoran0230
27-01-16, 11:40
Ako su vam ispravni termostati,što se temperatura ne podiže.Nije li to malo nelogično.

markokg1982
27-01-16, 11:59
Zato ja ovo i pitam. Kako da izvucem posebno neki termometar? Mozda postojeci da zamenim a mozda nije ispravna instrument tabla..ko ce ga znati.
Manometar sam izvukao, pa bih mogao i temperaturu.

telnett
27-01-16, 12:52
Ako su vam ispravni termostati,što se temperatura ne podiže.Nije li to malo nelogično.

Nelogicno jeste al moje znanje u ovoj materiji ocigledno nije dovolje posto postoji neki cinilac koji se provlaci u celoj prici .

Jos jednom da ponovim termostata sam menjao par jer sam mislio da nesto nije ok ali se svaki ponasao isto i proverio sam ga na sporetu . On je na hladno zatvoren i otvara na ne secam se tacno koliko stepeni al mislim na 75 . Termostat ima rupicu od par mm na sebi da moze tecnost malo cirkulise da ne dodje do vazdusnog cepa kada se sipa nov fluid i da prilikom zagrevanja do bimetala termostata dodje topla voda . Stavljena diht masa oko pecurke termostata da tu ne dolazi do fals protoka .

Ako zans nesto u vezi ovoga konkretno kazi , kako se ponasa na tvom zetoru . Nemoj samo kazati da je izvadjen i da totako treba ...

milan012
27-01-16, 12:58
ja sam stavio elektronski unimer najjeftinije zalepio sam sondu na izlaz vode iz klipa do hladnjaka i pratim dva sata jedan je na originalnom izvodu taj sat je kapilarni a tamo unimer temperatura nije uvek ista na prvom i na cetvrtom klipu i to sa termostatom kako je bez ne smem ni da proverim na drugom ursusu onaj nema termostat i u zadnjih par godina dva puta pregoreo dihtung na tom klipu do hladnjaka poslednji put naprsla i glava ali nismo primetili i vratili to nazat malo curelo i prestalo u tom ursusu se sipa voda, a u ovom sa termostatom antifriz, pre toga je bio delimicno zapusen hladnjak takvog sam ga kupio ceo sistem je opran od kamenca, blata i ulja i namesten termostat mada je bio u njemu ali iskrivljen, u oranju je temperatura bila oko 78 stepeni imate i sliku, ovih dana je koriscenj za praznjenje jama sa cisternom i temperatura je bila oko 60 stepeni zavesicu nemam mada eto izgleda bi trebala ali vrlo mali deo, kada u sistemu ima vode a ima i termostat mislim da bi zaledila voda u hladnjaku naravno u radu bez zavese, na fergusonu nisam otvorio slavinu na hladnjaku tako da se voda smrzla, sipao sam vrucu vodu upalio traktor i primetim dok utovarujem vestacko djubre da temperatura otisla preko 60 a on leti jedva nabije 50 krenem na njivu i posle kilometra ode na 80 ja ga ugasim ono ode na 90 upalim on na 70, stavim dzak naravno prazan ispred hladnjaka i za par minuta odledio donji deo hladnjaka nije mogla da kruzi voda i za malo da otpeva fergi. Ne radi se o zetoru ali nema veze, brisite ako je visak komentar.

https://drive.google.com/file/d/1ZgBz_EzocYvTZyupAceLOvVolsiQRyJdcA/view?usp=sharing

Da dodam posto vidim da ima ljudi koje interesuje, ovaj unimer jeste kineski ali je precizan u stepen, ni jedna sonda od dve koliko imam nije direktno u vodi a merio sam i temperaturu vode kod termostata i jeste vislja za nekoliko stepeni nego sto sat glavni pokazuje, ovo sto vidite na slici je realno i ako vidite da kazaljka nije ni blizu 77 stepeni to je istina kada se oduzme gas i postoji na leru traktor upaljen temperature se izjednace, sad neka vide oni sto nemaju termostat na ursusu a verujem i na zetoru posto je moja pumpa i hladnjak od zetora, kakve su razlike u temperaturi u odnosu na prvi i cetvrti klip i zbog cega dolazi do pregrevanja a to i ne vidite na satu, ja sam samo od par majstora cuo da ursus mora da ima termostat sto ne vazi za neke traktore. Ursus sto je bez termostata je kupljen nov i imao je termostat do 15 godina sledeci 29 godina je bez termostata, generalna uradjena pre desetak godina i to je to.

Zoran0230
27-01-16, 13:36
Nelogicno jeste al moje znanje u ovoj materiji ocigledno nije dovolje posto postoji neki cinilac koji se provlaci u celoj prici .

Jos jednom da ponovim termostata sam menjao par jer sam mislio da nesto nije ok ali se svaki ponasao isto i proverio sam ga na sporetu . On je na hladno zatvoren i otvara na ne secam se tacno koliko stepeni al mislim na 75 . Termostat ima rupicu od par mm na sebi da moze tecnost malo cirkulise da ne dodje do vazdusnog cepa kada se sipa nov fluid i da prilikom zagrevanja do bimetala termostata dodje topla voda . Stavljena diht masa oko pecurke termostata da tu ne dolazi do fals protoka .

Ako zans nesto u vezi ovoga konkretno kazi , kako se ponasa na tvom zetoru . Nemoj samo kazati da je izvadjen i da totako treba ...

Kao na tvom se ponaša-ne diže temperaturu.zato sam i napisao

zombie_666
27-01-16, 14:14
Kod mene na 7045 ista priča. Neće da se zagrije preko 80 čak ni u najtežem poslu. Ljetos sam radio sa rotodrljačom na strništu na +35 cijeli dan i temperatua se opet ne diže. Stavio sam i nov termostat ali opet isto, probao i otvaranje, stavljao i stari i novi u vrelu vodu i mjerio temperaturu, uredno se otvori se na 75. Više i ne obraćam pažnju na to.

telnett
27-01-16, 14:25
Markomoj je onaj fabricki koji nema temperaturu upisano nego zeleno i belo polje tako da ne znam tacno kolika je temperatura al odoka posto ga koristim 30 godina na pocetku zelenog pocinje normalna temperatura a na kraj zelenog je pred kuvanjem znam jer je par puta dosao do njega i oseca se mast sa motora . No to je sve odoka i nje nesto merodavno . Najbolje da nadjes neki koji se vec koristi i isproban je , sto stariji to bolje , samo za probu posto novi kad kupujes kupis 5 i odma bacis 3 jer ne valjaju . Jest natezanje al jbiga ne znam drugi nacin sto je car ovih jeftinih delova pa nikada nije covek siguran sta kupi a pogotovo kod pazara novoga . Za progu moz posluzit i ovakav unimer kao kod Milnana jel .

Milan

Naravno nije ista temperatura na dva razlicita mesta merenja pogotovo dok termostat nije otvoren . Ako ga nema motor nema nikada mali tok fluida i voda slabije cirkulise oko cilindara i losije hladi al ko ce ga znat tacno zasto nije dobro bez njega al je sigurno da bez ne valja .

markokg1982
27-01-16, 16:59
ja sam stavio elektronski unimer najjeftinije zalepio sam sondu na izlaz vode iz klipa do hladnjaka.

Ako budes mogao, uslikaj kako si to uradio. Takodje, koliko su dugacki kablovi od unimera i da li oba stapa reaguju na temperaturu ili samo jedan od njih?

- - - - - - - - - -

Sad sam kupio ovo. Jako je jeftino, duzina zice moze da se produzi, kaze prodavac da baterije mogu jako dugo da traju itd. Samo jos da vidim gde ovu sondu da ubodem tj gde je najbolje.
https://www.kupujemprodajem.com/Termometar-sa-sondom-29635055-oglas.htm

Pottinger
27-01-16, 17:16
Kod mene na onom sa zelenim i crvenim i uvijek je na pocetku zelenog a samo kad radi silazu pomakne se malo u stranu al gotov neprimjetno :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk

milan012
28-01-16, 22:15
Ako budes mogao, uslikaj kako si to uradio. Takodje, koliko su dugacki kablovi od unimera i da li oba stapa reaguju na temperaturu ili samo jedan od njih?

izvolite, samo sam ocistio lepo mesto gde sam lepio sondu

ovo je slicna sonda od drugog unimera nisam hteo da odlepljujem onu namestenu
https://drive.google.com/file/d/19bYbKi_ccImXc36P3pMG5d1Q4WXt4gxvTQ/view?usp=sharing

mesto gde se nalazi, znaci odmah na izlazu tople vode iz glave
https://drive.google.com/file/d/1RAvrYr8f6WP2RQuV3hAxw_GJ42wj1fG-GA/view?usp=sharing

ovo je originalno mesto, kod komsije na zetoru je jako slicno ja sam hteo da kupim sat od zetora zbog toga sto je on elektronski ali mi bilo malo skupo
https://drive.google.com/file/d/1O3YT_gYJMcRI_32_I47js9hKucLPPaCKsg/view?usp=sharing

nisam imao vremena za estetiku pa sam ovako doveo do kabine
https://drive.google.com/file/d/1xVpHzDmRN4jDkmesydG8TBBpGXYOcXlRZA/view?usp=sharing

kablove mozes i da produzis ja sam u ovaj digitalni ugradio i led sijalice posto na kapilarnom nema medjutim i njemu sam namestio jednu malu led diodu kasnije ali opet nije bas kao sto sam hteo, ostalo je samo zvucnu signalizaciju da mu namestim samo da nadjem negde, oba reaguju vidi se na slici totalno su nezavisni
ako namestas taj sto si kupio moras da vodis racuna da sto veca povrsina sonde lezi na razvodnoj grani kad to uradis moras nekako da ucvrstis mozes isto kao ja ili da izmislis nesto bolje ovo radi od jesenas znaci celo oranje i sad preko zime cak ti pokaze i minusnu temperaturu ovaj unimer

- - - - - - - - - -

[QUOTE=zombie_666;1095115]Kod mene na 7045 ista priča. Neće da se zagrije preko 80 čak ni u najtežem poslu. Ljetos sam radio sa rotodrljačom na strništu na +35 cijeli dan i temperatua se opet ne diže. Stavio sam i nov termostat ali opet isto, probao i otvaranje, stavljao i stari i novi u vrelu vodu i mjerio temperaturu, uredno se otvori se na 75. Više i ne obraćam pažnju na to.

ja sam merio direktno kod termostata i ta voda ima toliko stepeni koliko i pise na termostatu a to je cini mi se od 75 do 85 a originalna sonda je na drugom kraju motora zbog toga je razlika u parametrima, pa vozac nema tacnu predstavu kolika je temperatura, ta voda na drugom kraju motora je od jednog klipa a ima jos dva ili kao kod mene tri i kad se to sve pomesa i dodje do termostata ona je toplija ja mislim da kad je traktor pod turazom da ove nase masine ne hlade ravnomerno sve glave i da uglavnom zbog toga prvo pukne dihtung na 4 om klipu zbog toga treba termostat da bi to izjednacio, ovo moze neki PAMETNI mehanicar bolje da objasni ako postoji ovde na forumu ali nije njima skoro svima to u interesu

Da dodam originalna sonda kod mene nema direktan kontakt sa vodom pa ako je napolju hladnije ti reduciri se dodatno vise hlade i sat pokazuje manju temperaturu a realno nije tako.

grabik
28-01-16, 22:52
Razmisljao sam kako zavesica ipak postoji tu fabricki. I termostat ide fabricki. Znaci da je fabrika to namestila da i sa termostatom nekada treba podici zavesicu?
I kada otvorim cep od hladnjaka, voda nikada nije do vrha kao na autu. Tacno padne do jednog dela i tu stoji. Celije nisu gole, ali mislim da ni crno veliko gornje crevo nije puno. Ako napunim do kraja, opet izbaci tu jednu kolicinu vode i stane. Kod auta postoji ono rezervno cance gde se voda regulise a ovde ima ona cev koja izbacuje visak tecnosti, pa se verovatno stvori neki pritisak koji tu vodu izbaci. Jel to ok?

Tako je ako, je motor dobar i ima i termostat kod nizih temperatura ne moze podici radnu temperaturu na 85C , koja je optimalna za motor. Cak i u prolece kod vecih temperatura i laksih poslova zavjesa mora biti malo podiguta. Ako ti je sve ok , zetor radi na malom natpritisku i pocinje voda vriti iznad 100C tamo oko 105C, tako da mozes raditi i na preko 90C bez problema.

Dulkaarpad
28-01-16, 23:12
Ne ugreje se ni kroz leto bez zavesice - ako ne silis, naravno.
Pazi samo na sat (vidim da ces ugraditi drugi), jer napr. na nasem traktoru nije dobro "bazdaren" sat (ni ovaj, ni prethodni, znaci izgleda da nesto nije ok s senzorom), pokazuje malo manje od realne. Mozda je i kod ostalih tako, ne znam da li je to specificno samo za ovaj traktor ili i za ostale modele, proveri.

markokg1982
29-01-16, 09:25
izvolite, samo sam ocistio lepo mesto gde sam lepio sondu

ovo je slicna sonda od drugog unimera nisam hteo da odlepljujem onu namestenu
https://drive.google.com/file/d/19bYbKi_ccImXc36P3pMG5d1Q4WXt4gxvTQ/view?usp=sharing

mesto gde se nalazi, znaci odmah na izlazu tople vode iz glave
https://drive.google.com/file/d/1RAvrYr8f6WP2RQuV3hAxw_GJ42wj1fG-GA/view?usp=sharing

ovo je originalno mesto, kod komsije na zetoru je jako slicno ja sam hteo da kupim sat od zetora zbog toga sto je on elektronski ali mi bilo malo skupo
https://drive.google.com/file/d/1O3YT_gYJMcRI_32_I47js9hKucLPPaCKsg/view?usp=sharing

kablove mozes i da produzis
ako namestas taj sto si kupio moras da vodis racuna da sto veca povrsina sonde lezi na razvodnoj grani kad to uradis moras nekako da ucvrstis. Mozes isto kao ja, ili da izmislis nesto bolje. Ovo radi od jesenas znaci celo oranje i sad preko zime. Cak ti pokaze i minusnu temperaturu ovaj unimer.
Da dodam originalna sonda kod mene nema direktan kontakt sa vodom pa ako je napolju hladnije ti reduciri se dodatno vise hlade i sat pokazuje manju temperaturu a realno nije tako.

Hvala na odgovoru. Ja cu isto ovako uraditi kao i ti tj necu busiti sistem, vec zalepiti sondu. Za sada mi je u glavi da je oblepim izolir trakom. Na taj nacin ce manje reagovati na spoljnu temperaturu (mada to i nije toliko bitno), a bice lepo prilepljena uz metal. Mislim da nema tu neke vece razlike od 2-3 stepena u temperaturi kada nema dodir sa vodom i kada ima, vec je eto mali problem, ako vec ulazimo u detalje, taj sto ako dodje do hladjenja vode u sistemu prestankom rada, cev kojom tece voda ne moze tako brzo da se ohladi. Sve ovo nije bitno mnogo vec mi treba da pokaze temperaturu vode u motoru da imam neki orjentir.
Evo da okacim dve slike jer oglas moze da bude i obrsan.
http://s13.postimg.org/6oouen67b/Screenshot_2016_01_27_15_55_58.png (http://postimage.org/)

http://s13.postimg.org/p5j95gm5j/Screenshot_2016_01_27_15_56_08.png (http://postimage.org/)

Ovde mi se ne svidja sto je kabal dosta tanak, pa onda temperatura reaguje i preko kabla a ne preko sonde. A kakva je ovo zica? Koju da kupim i da produzim ovaj moj postojeci kabal? Nadam se da ce i dalje lepo da meri posle produzenja.
Juce je ovaj uredjaj stigao i merio sam sebi temperaturu. Izmerio sam 36,4 Lkl{{ sto znaci da ovo cudo dosta precizno meri. Stavljao sam ga i u toplu vodu, i tacno vidis kako se temperatura vode smanjuje za po 0,1 stepen zbog hladjenja vode.

Tako je ako, je motor dobar i ima i termostat kod nizih temperatura ne moze podici radnu temperaturu na 85C , koja je optimalna za motor. Cak i u prolece kod vecih temperatura i laksih poslova zavjesa mora biti malo podiguta. Ako ti je sve ok , zetor radi na malom natpritisku i pocinje voda vriti iznad 100C tamo oko 105C, tako da mozes raditi i na preko 90C bez problema.
Ja druze imam problem jer meni ne reaguje sat temperature uopste tj stoji na nuli sve vreme cak i dok vozim. Tek kada upadnem u teze radove, krene da reaguje ali nikada ne postigne i ne odrzava radnu temperaturu. Ipak cu krenuti sa zavesicom da eksperimentisem.

landini
29-01-16, 11:11
a zasto uopste razmisljate o ovakvim saticima? traktor je to. temperature, zeljezo gdje god okrenes, njegova radna okolina puna siblja klasurki i svega necega. stavite onaj sa bakarnim crijevom ili od cega je vec na kazaljku i miran budes.

http://www.jusel.com/upload/foto_362x.jpg

markokg1982
29-01-16, 11:31
Ajd da probam ovako. Jako je jeftino a digitalno prikazuje. Ako mi se iz bilo kog razloga ne bude svidelo, kupicu ovo i gotovo. Tako sam izvukao ulje jer moj stari model zetora nije imao satic.

Evo kako sam to izveo. Jako jednostavno i prosto da lakse ne moze da bude.

http://s18.postimg.org/z79jqop0p/image.jpg (http://postimage.org/)

http://s18.postimg.org/5cslonyjt/image.jpg (http://postimage.org/)

http://s18.postimg.org/h70cmawtl/image.jpg (http://postimage.org/)

http://s18.postimg.org/melfqrdex/image.jpg (http://postimage.org/)

http://s18.postimg.org/fuinkeze1/image.jpg (http://postimage.org/)

pocerina
29-01-16, 16:17
Ovo je sat od pritiska ulja a ne temperature.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

pocerina
29-01-16, 16:19
Izvinjavam se moja greska, nisam procitao sve do kraja.

Matic
29-01-16, 16:27
Marko izoluj to crevo da ti se ne pročeše o kabinu.

Dulkaarpad
29-01-16, 16:41
Tako je. Povuci crevo odozdo, imzedju "trube" i kabine, jer ovde gde je sad od vibracije moze da ti cvikne crevo (rezervoar-okvir kabine). Naravno, ako je crevo dovoljno dugacko, ako nije, onda metni izolir traku da izgrize :lol:

markokg1982
29-01-16, 21:21
Bice i to sredjeno. Ovo sam pre par meseci uradio. A gledam malopre na buvljaku, komplet sat, sajla, termometar i dve vrste buzira tj ako ne valja jedna, odgovara druga...sve za temperaturu bolt on kosta svega 1000 din al ajd ovu digitalnu varijantu mogu tek onako usput da probam, pa ako uspe, super. Ako ne, onda kupujem ovu kompletnu varijantu i gotovo.

Farmer II
30-01-16, 14:10
Postavio bih dodatni sat za pritisak ulja , zetor 5718.
Da li bih mogao da postavim crevo na isto mesto kao kod kolege markokg1982, u postu 5544? Isto tako je kod mene tu savijena cevka i imam tu neki davac sa zabicom, ali vec dugo vremena tu ne stoji ni jedna zica ?

Evo slikao sam i postavio strelicu, sta mislite?
http://thumbnails113.imagebam.com/46225/864218462246997.jpg (http://www.imagebam.com/image/864218462246997)

Pottinger
30-01-16, 14:24
Pa trebala bi ti da bude tu kablo sa stopicom koje ide do instrument table i kad traktor nije upalejn tj kad nema pritiska onda sija, cim zavegla ili se upali traktor ona ne gori vise. Ja sam tu ampulu ako se moze nazvat tako slomio otiso u autodijelove kupio drugu usteko radi bez problema. Znaci teb bi tu trebala sijalica i malo kablova da ti to proradi naravno ako je ispravna ta ampula

grabik
30-01-16, 14:37
Taj davac sa zabicom ispitas da uzmes malu zaruljicu od 12V od 2W , one najmanje kao za pobudu alternatora, jednu zicu spojis na + akumulatora pa na zaruljicu i drugi kraj na tu stopicu od davaca. Ako zaruljica svijetli a kad se zaruljica ugasi kad motor radi onda ti je davac ok i spoji ga na komandnu tablu. Vecina traktora i auta ima taj sistem i to radi.

Postoji mislim bolji sistem ali malo skuplji za mjerenje tlaka ulja na motorima preko elektro davaca , imas na belarusu , onim starijim vecim ursusima i zetorima , ulje ne razvodis do sata vec samo jednu zicu. Ovi na belarusu mjenjaju otpor od 0 oma do 180 oma za 6 bara , oko 30oma po baru. A postoje i na ebayu kineski satovi sa tim davacima nisu skupi. Vecina koriste navoj kao kod vodovodnih cijevi sa konusom pa provjeri da li ti treba adapter ili moze direktno.

Farmer II
30-01-16, 16:38
Ja sam mislio da skinem taj davac/ampulu i da tu dodje suplji sraf za crevo za sat u kabini, ako je to izvodljivo?

landini
30-01-16, 17:43
naravno da je izvodivo i po meni najbolje rjesenje jer sa satom tacno znas koliki ti je pritisak na kojem ulju i pri kojoj temperaturi. jer ovaj standradni/fabricki davac samo pokazuje dal je pritisak zadovoljavajuci ili nije. ti ne znas koliki je.

Farmer II
30-01-16, 17:50
Ok, onda cu tako i uraditi, u kupovinu po sat i ostalo, lepo je vreme pa da se uradi>:({

milan012
31-01-16, 23:39
Na digitalnom termometru mozes nastaviti kabal na primer sa 2x0,75 licnastim kablom koji se prodaje u svakoj elektro radnji imas i u kuci na nekom starom aparatu mikseru, busilici, radiu, usisivacu.. samo lepo spojis kablove, do dva metra sigurno nece nista da smeta da produzis, temperaturu ne diktira direktno kabl vec ta sonda koja je na kraju ona menja otpor a kabl to samo prenosi do termometra koji to ocita i pokaze, sto se tice sata za pritisak ulja ja sam na jednom ugradio razdelnik i bakarnu cev do sata a na drugi kraj razdelnika stavio automat za ulje elektricni kakav je i fabricki od prilike se gasi lampica kad pritisak predje 1 bar, na drugom traktoru samo lampica po meni mnogo bolje, zbog toga u autima samo postoji lampica uglavnom, samo da je na preglednom mestu i nema bolje, vise puta mi se desilo da creva popucaju onda stavim cev, dva put se i cev probusila zbog trenja onda izlazi ulje i td.

Manjevic
08-02-16, 00:02
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/924/8Z6cp9.jpg (http://imageshack.com/f/po8Z6cp9j)
Danas probao kako dize i drzi kembridz, posto mu je majstor zamenio gumice na hidraulicnom klipu ( cupkao je hidraulik). Zadovaoljan sam, kempridz je tezak 930-940kg. Sredjen je i prednji trap, sada je sto se kaze potpuno ispravan. Jos cu samo da malo proverim potrosnju, ako trosi, poslacu dizne i pumpu na proveru...

Soyacorn
08-02-16, 11:13
I koliko te koštao majstor što ti sredio hidraulik? Meni bi trebalo još i ugraditi dodatni hidraulični razvodnik sa dve ručice, pa mi trebaju ideje. Inače imam dva izvoda.

SasaK
08-02-16, 19:50
Ne svidjaju mi se krila, ovo moras da pazis kad vozis da ne zakacis negde, mnogo strce.Da je kraci klip, pa da stoje uspravno, ako ne moze drugacije.

Manjevic
08-02-16, 20:01
Pa za te gumice mi nije uzeo nista, to me je castio, samo to mi ie radio oko hidraulika. Radio mi je oko trapa, puza volana, pa onda oko instalacije, jos nesto oko 539. Nije to neki posao da se zamene gumice, ako neko zna. Mislim da se za nekih 3-4 sata zavrsava.

landini
08-02-16, 20:16
sa dobrim alatom i prije

Dulkaarpad
08-02-16, 21:03
Nije problem zameniti gumice na hidr. klipu. Ako je kvar u "kockici", t.j. razvodniku, to je vec malo veci posao - treba biti oprezan, a i "kosta" vise vremena...

Manjevic
08-02-16, 21:12
Mene je to i plasilo, ali srecom bile su samo gumice upitanju. Tako da sada radi dobro.

Soyacorn
09-02-16, 10:45
Kod mene je i cilindar bio loš, iznutra kao izjeden od rdje , pa smo menjali nov. Ruke i delovi 25000 din.

grabik
09-02-16, 13:52
Nije problem zameniti gumice na hidr. klipu. Ako je kvar u "kockici", t.j. razvodniku, to je vec malo veci posao - treba biti oprezan, a i "kosta" vise vremena...

Kolega ne zove se to gumica na hidr. klipu vec hidraulicka manžeta.

Manžeta je elastični brtveni element koji služi za brtvljenje klipa i cilindra u ... namjenjena brtvljenu klipa i cilindra za pneumatiku i hidrauliku .

Ili po srpski jos manzetna>:({.

Dulkaarpad
09-02-16, 15:53
I mi na madjarskom jeziku kazemo "mandzsetta", t.j. koristimo istu rec za manzetne. Ja sam samo nastavio da koristim kolegin recnik (prethodni postovi), pa da ne umesam (jeste adekvatne) druge nazive, ovako bolje razume'du ljudi.
Mogao si da citiras prethodni post... ali dobro, vidim da si nanisanio na mene >:({

grabik
10-02-16, 09:06
Inace mjenjanje O-gumica u famoznoj "kocki" ili regulatoru nije neki problem , treba naci dobar katalog gdje se to dobro vidi i moze se relativno jednostavno napraviti, kako skidate stare O-gumice stavljete nove. Noviji regulatori imaju jako malo za mjenjati dok stari imaju saku za zamjenu, problem su ako su te gumice lose , jako tesko je to napraviti bez da ne ostetite neku , ako su kvalitetne nema problema.

Noviji imaju djelove koje nije preporucljivo rastavljati nema gumica unutra, odnosno ima jako malo i taj dio nije problem , ali ne dirati tamo gdje ih nema , jako je tesko sastaviti bez alata za to ili trebaju dvojica(4 ruke) da to strpaju nazad.

Manjevic
10-02-16, 12:46
Jel mi moze neko objasniti u kom polazaju treba da drzim rucicu za stelovanje hidraulika kada valjam, na kojem polozaju u transportu, koj polazaj kada spremam i tako dalje. Ja je uglavnom drzima na srdnjem polazaju.

trtmrt
10-02-16, 13:28
Jel mi moze neko objasniti u kom polazaju treba da drzim rucicu za stelovanje hidraulika kada valjam, na kojem polozaju u transportu, koj polazaj kada spremam i tako dalje. Ja je uglavnom drzima na srdnjem polazaju.

http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_55965527_plivajuca%20hidraulika%20zetor.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_55965527_plivajuca%20hidraulika% 20zetor.jpg)

P - bez plivajuceg mehanizma (transport)
M - polu plivajuci rezim (na primer oranje plugom sa tockom ili npr valjci na setvospremacu)
D - potpuno plivajuci rezim hidraulike (oranje sa plugom bez tocka)

imas jos i polugu za brzinu reakcije (sporo/brzo) hidraulike poluga br.4

http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_72755200_brzina%20reagovanja%20hidraulike%20 4.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_72755200_brzina%20reagovanja%20h idraulike%204.jpg)

P.S. imas ovde (http://poljoinfo.com/downloads.php?do=file&id=62) uputstvo skini ga oznake su iste i na novijim modelima, ja za nove imam samo na ceskom

Pottinger
10-02-16, 16:14
Koliki A ima orginalni alternator na Zetoru godista oko 90. Nigdje ne mogu to da nadjem a moj je pred kraj. Naso sam neki od klia odgovara mi nosac al je 60A pa se bojim da mi nece bit mali jer nekad upalim i prenja i zadnja radna svjetla i ona naprijed sve zajedno

mirosti
10-02-16, 16:31
60A bi trebalo svakako podmiriti sva svetla, jer tesko da ti sve to prevazilazi 700W(koliko ustvari daje taj alternator od 60A).
Ako su ti sijalice od 55W, to znaci da mozes ukljuciti vise od 12 takvih sijalica..
U suprotnom imas alternatore od 90 i 120A, ali oni se koriste na vozilima koja imaju klimu..

Pottinger
10-02-16, 16:37
Evo ovako kod mene upaljeno bude. Dav prednja H4 55w, dva prednj gornja h3 55ww dva zadnja isto, pozicije naprijed nazad, radio, i nekad grijanje ili hladjenje. U biti cu ja kupit taj alternator za rezervu dok ovaj skroz ne krepe :D

Manjevic
10-02-16, 17:01
Danas je Zetor u valjanju na 2ha psenice, sa sve transportom do njive i nazad potrosio 5l. Ispadne 2,5 l po ha, sto nije mnogo. Verujem da bi mogao i manje, da sam imao jos parcela na toj strani. Mislim da sa spremacem od 2,8m nece preci 5l, po ha. Sto je prihvatljivo.

aca74
10-02-16, 21:01
Danas je Zetor u valjanju na 2ha psenice, sa sve transportom do njive i nazad potrosio 5l. Ispadne 2,5 l po ha, sto nije mnogo. Verujem da bi mogao i manje, da sam imao jos parcela na toj strani. Mislim da sa spremacem od 2,8m nece preci 5l, po ha. Sto je prihvatljivo.
Teraj to Manjeviću i ne žali nafte. Pa litar dva ako potroši više dnevno uz udobnost kabine nije nešto mnogo.

landini
10-02-16, 21:19
model kod manjevica i nije nesto udoban. isto ko rajka i stari tip imt

djendrag
10-02-16, 21:25
Skoro sam vozio 6011 sa originalnom kabinom, i solidno je udoban ali je malo bucniji u odnosu na novije modele.

Manjevic
10-02-16, 21:26
Daleko je moj Zetor od Imt a i Rakovice, sto se tice udobnosti. To je auto za njih. Pogotovu za stari tip Imt a i Rakovicu sa onom uzom kabinom orasje... U 6011 mogu da pricam na telefon dok radim, a u Rakovici sa uzom kabinom nije bilo sanse.
@ aca74 mislim da u radu na u njivi nije veliki potrosac, ali jos ne mogu sa sigurnoscu tvrditi, ali zato u trasportu je katastrofa.

djendrag
10-02-16, 21:38
Moj zet je skoro kupio 6011, 82.god. sa novim motorom 7901, stavljen u Ch u ovlastenom servisu. Traktor je u super stanju., ima polanje brzina... platio ga 13.000 KM

Manjevic
10-02-16, 22:38
Ja jedva cekam svog da probam u setvospremiranju. Ako bude isao lepo sa 2,8m, bicu zadovoljan traktorom.
Kada sam ga uzeo, nije mi se bas svidjao, cupkala je hidrulika, imao luftu u trapu, puzu volana. Sada kad sam sve to sredio, bas je utegnut i drugi je traktor. A vidim da ima opet skace cena, da to nije normalno, 6211, dobro stanje se ne moze kupiti bez 8-8500e da je u dobrom stanju. To je bas, bas mnogo para. A za 7711, to je tek sacuvaj boze, idu preko desetke.

landini
11-02-16, 10:52
dodji kod nas u BiH i kupi sebi 7711. ne idu preko 7,5 hiljada eura

Manjevic
11-02-16, 10:55
Gde da trazim oglase, na olx.ba?

landini
11-02-16, 11:09
jest na pik.ba ili olx.ba jedno te isto. blizu mene covjek radi samo sa zetorom i landinijom. uvijek korektan i realne cijene. pola regije kupilo zetore kod njega i niko se nije pozalio na bilo sta. zalosno je sto nema na internetu nikakav oglas.

http://www.olx.ba/artikal/20662608/traktor-zetor-7211/

http://www.olx.ba/artikal/20358074/zetor-7711/

- - - - - - - - - -

ovaj 7211 izgleda predobro. nove gume, uscuvan pravo.

Manjevic
11-02-16, 11:13
Pogledao sam sada oglase na olx. 7711 ima samo taj sto izbacio, 7211 su oko 7000e, a kod nas mislim da se moze kupiti za 8000e. Tako da mi se ne isplati.
Kada bi se mogao naci 7711 za 7000e sa kabinom, da je u dobromstanju, to se isplati, doci i uzeti.
Ovde kod nas su cene nerealne, niko nece dati 7711 ispod deset.

landini
11-02-16, 11:15
podaleko si ti od nas Lkl{{ ne isplati se tebi taj zahvat

Manjevic
11-02-16, 11:28
Daleko sam ja i od drugih mesta. Ovog sam kupio 350km daleko.

zombie_666
11-02-16, 13:55
7711 ovdje nisu toliko popularni jer nema prednje vuče dok su sa njom redovno dobro preko 10.000 evra. Imaš jedan 7711 Turbo u Bijeljini, to ti nije daleko a mislim da je oko 7-7.5k evra.

Manjevic
11-02-16, 14:03
Jel ga ima na oglasima nekim?

putin
11-02-16, 14:27
zombie jel to kod gazde Branka(Brankom)?

zombie_666
11-02-16, 15:38
To je kod onih što uvoze iz Amerike, ne znam u kakvom je stanju, nisam gledao uživo. Nije 7711 već 7320, pomiješao sam, mladji dosta1 1996. godina. Ima i Plus mjenjač, dakle 10+10 (mehanički reverzer). Komšija ima 7745 sa takvim mjenjačem i to je uživanje za raditi, veliki izbor brzina u rikverc a mene baš rikverc nervira kod mog 7045.

Evo oglasa

http://www.olx.ba/artikal/20638193/traktor-zetor-7320-turbo-plus/

Ako je ovaj dobar mogao bi sa skineš kabinu sa tog što sad imaš, nabaciš na ovoga a taj prodaš.

sova
11-02-16, 23:11
zombie jel to kod gazde Branka(Brankom)?
To je kod mene u selu, iliti ono sto je bilo u gradu preko puta fabrike 'Sava' sada je preseljeno kod jednog covjeka ovdje u selu.

djendrag
17-02-16, 21:23
7711 ovdje nisu toliko popularni jer nema prednje vuče dok su sa njom redovno dobro preko 10.000 evra. Imaš jedan 7711 Turbo u Bijeljini, to ti nije daleko a mislim da je oko 7-7.5k evra.

Ovdje oko mene je trenutno velika potraznja za 6340, nekoliko ljudi trazi taj model ali ponuda slaba. A u Hr ih ima ali jake cijene i kad se dodaju troskovi uvoza valjda se ne isplati.

Manjevic
18-02-16, 20:40
Danas mi je Zetor 6011 na 20km, potrosio 4l goriva. 10km je isao bez icega, a deset km je vukao praznu prikolicu. Ne znam ni sam sta da kazem, da li je mnogo ili ne. Ne znam koliko bi potosili drugi traktori....

markokg1982
18-02-16, 20:54
To je skroz ok potrosnja. Vozio si dobrih sat vremena, ako ne i jace, pod lepim gasom.

Manjevic
18-02-16, 21:01
Vozio sam 65 minuta i radio je u mestu jedno deset minuta, dok se malo zagrejao, dok sam skinuo kembridz. Vozio sam ga na nekih 1700-1800 obrtaja.

Dolovac
18-02-16, 21:05
Vozio sam 65 minuta i radio je u mestu jedno deset minuta, dok se malo zagrejao, dok sam skinuo kembridz. Vozio sam ga na nekih 1700-1800 obrtaja.
Auu mnogo je to druze,ne bi smeo vise od 3 litre...

Dulkaarpad
18-02-16, 21:06
Pa i ferguson potrosi 15 lit na 100 km Lkl{{ To je ok potrosnja.

Manjevic
18-02-16, 21:13
Dolovac, sa dve litre bi bio zadovoljan.Lkl{{
Ne znam koliko moze da podigne potrosnju ako bude vukao punu prikolicu. Nisam nikada testirao nijedan traktor, pa ne znam koliko bi trebalo da trose.
Prosli put mi je potrosio 8l za 25km, sa beracem, ali je radio u mestu dosta, dok smo istovarili berac.

landini
18-02-16, 21:46
zetori su spori traktor(ne kudim, vec pisem realno) i svi ih pritiscu i otud velika potrosnja u transportu. a puna prikolica daleko vise trosi i ako je zurba posla pa moras pritiskat sve ostalo zns. a ti si vozio na sto rekli idealnim obrtajima. po meni to nije puno. ne znam sta se misli, nije to auto pa peta na 1500 obrtaja.

Manjevic
18-02-16, 21:56
Koliki je njegov maksinum da povuce (da ga ne opteretim)? Mislio sam u zetvi da zakacim jednoosovinku, pa za njom dvoosovinku, to bi sve bilo oko 10t psenice plus tezine prikolica. Mozda ce mu biti mnogo.
Kod nas ranije u zadrugama vukli sa Rakovicama 76, dve zmajevke pune psenice. Kako je to islo ne znam, ali su tako radili.

landini
18-02-16, 21:58
ako ti je teren ravan to mozes da vozis sa njim bez problema. sa 5 brzina mjenjacem nema potrebe da ga silis prilikom kretanja polako prva pa treca 4 i 5 i gas.

grabik
18-02-16, 21:58
Vidim da neki nemaju pojma kako rade dizel motori , pa malo lupaju:lol:.

Centrifugalni ili pneumatski regulator u PVP zakrece elemente a ne direktno poluga gasa.

Nekima nije jasno da kad motor nije opterecen i na max gasu trosi manje nego kad je opterecen i na puno manjem gasu.

Regulator vrsi korekciju kolicine goriva na elementima PVP , kako kod opterecenja postoji sila koja zaustavlja motor , regulator u PVP povecava kolicinu goriva da b odrzao zadani broj obrtaja i motor trosi vise i ako je na manjem gasu.

landini
18-02-16, 22:01
mi smo diskutovali o potrosnji praznog traktora kako je kolega i vozio. i nije nista lupito kad je napisano da mu u takvom rezimu manje trosi na 1800 obrtaja nego na maksimalnim obrtajima. tebi je izgleda puno dosadno pa bacas bombe kako sta kad koliko trosi zbog cega. svi znao da sa sve vecim teretom i potrosnja raste. isto ko sto se i covjek vise umara kad nosi 30kg na ledjima mjesto 20 kilograma.

dragan/53
18-02-16, 22:02
Pozdrav za komsiju iz Basaida.Mi u selu nemamo majstora koji popravlja hidraulik a posebno tu kockicu.Ako u Beodri ili Karlovu postoji majstor javi na tel 062269775 Unapred hvala komso.

grabik
18-02-16, 22:09
mi smo diskutovali o potrosnji praznog traktora kako je kolega i vozio. i nije nista lupito kad je napisano da mu u takvom rezimu manje trosi na 1800 obrtaja nego na maksimalnim obrtajima. tebi je izgleda puno dosadno pa bacas bombe kako sta kad koliko trosi zbog cega. svi znao da sa sve vecim teretom i potrosnja raste. isto ko sto se i covjek vise umara kad nosi 30kg na ledjima mjesto 20 kilograma.

Jeste a IMT560 proizveden kad i zetor 7011 je brzi od zetora , da li je to iz tvog iskustva ?

Dulkaarpad
18-02-16, 22:21
Pozdrav za komsiju iz Basaida.Mi u selu nemamo majstora koji popravlja hidraulik a posebno tu kockicu.Ako u Beodri ili Karlovu postoji majstor javi na tel 062269775 Unapred hvala komso.

Pozdrav komsija! >:({
Ja na poznam pouzdanog majstora za hidrauliku u Beodru/Karlovu - sto ne znaci da nema. U Zrenjaninu rade ljudi, firma se zove Higum-m, proizvode delove, i mislim da dolaze i na teren ako treba, ili u krajnjem slucaju moze da se nosi kod njih komplet, pa one urade remont. Doduse ja ih nisam zvao nikad, jer uradimo sve na licu mesta, ali sam cuo da i rade, t.j. ne samo proizvede delove. Boljeg kvaliteta ja nisam nasao na nasem trzistu. Evo i link ( http://www.higum-m.co.rs/ ), mislim da ovo nije reklama, ali ako se smatra da je, onda cu poslati kroz p.p.

landini
18-02-16, 22:46
Jeste a IMT560 proizveden kad i zetor 7011 je brzi od zetora , da li je to iz tvog iskustva ?
Ne razumijem tvoje pitanje nikako. Sta je od cega proizvedeno i sta je od cega brze?

AcA OPEL
19-02-16, 00:17
Danas mi je Zetor 6011 na 20km, potrosio 4l goriva. 10km je isao bez icega, a deset km je vukao praznu prikolicu. Ne znam ni sam sta da kazem, da li je mnogo ili ne. Ne znam koliko bi potosili drugi traktori....
To vec i nije losa potrosnja, narocito u odnosu na ono kad si vuko berac. Ja kad uporedim sa mojim C-355 on manje trosi prazan po asfaltu za tu kilometrazu i vreme. Mada sam jednom merio i za tu kilometrazu mi je potrosio oko 8 l, ali po sumi. Vozio sam ga 2. i 3. najvise i samo negde negde 5. i cela ta voznja je trajala jedno 3 sata najmanje. Znaci ipak obrni okreni manje trosi, ali su valjda Zetori nesto veci potrosaci.

Manjevic
19-02-16, 00:25
Mislim da je Ursus 355 brzi traktor od Zetora 6011. Pa verovatno da zbog toga i trosi koju litru manje, i motor mu je slabiji, mislim da ima manji precnik klipa (ne znam da li to ima uticaj na potrosnju, pa ne bih da lupam)

landini
19-02-16, 00:50
ursus 360 je garantovano brzi od svakog zetora serije 11/45. 3 ursusa imaju u selu i svaki mete asvaltom.

Farmer II
19-02-16, 07:35
Da li zetor 7011 ima hidraulicno kvacilo?^-^

pankin
19-02-16, 08:08
nema 7211 ima

grabik
19-02-16, 10:44
Ne razumijem tvoje pitanje nikako. Sta je od cega proizvedeno i sta je od cega brze?

Iz tvojega posta sa prethodne strane
zetori su spori traktor(ne kudim, vec pisem realno) i svi ih pritiscu i otud velika potrosnja u transportu.

Da li si ti nekada vozio nekog zetora ili ono pise na tarabi.....

- - - - - - - - - -

Mislim da je Ursus 355 brzi traktor od Zetora 6011. Pa verovatno da zbog toga i trosi koju litru manje, i motor mu je slabiji, mislim da ima manji precnik klipa (ne znam da li to ima uticaj na potrosnju, pa ne bih da lupam)

Koliko ti je ono prije trosio zetor (ne da mi se traziti prijasnji post) litru po kilemetru, u transportu, a sada mu pala potrosnja za 10x , jel ti to nemas sta da j.... kod kuce pa dosao malo nas tu j..... :lol:.

Manjevic
19-02-16, 11:13
Kakav li si ti lik, to ne mogu da razumem.
Prosli put mi je potrosio 7 ili 8l (ne secam se ni ja tacno) na 25km, tada sam vukao berac, i radio je bas dosta u mestu dok smo odvezivali berac, pa dok ga spustili sa kamiona.
A sada mi ie potrosio onoliko koliko sam napisao.
Ja nemam razloga da izmisljam potrosnju, pisem onako kako je bilo. I nije pala potrosnja 10 puta, nemoj da pises neke dezinformacije. Prosli put je potrosnja izasla oko 30l na 100km, a sada ispada 20l na 100km.
Ne znam kako mozes mislis i napises da je potrosnja pala 10 puta? Znas li da racunas?

- - - - - - - - - -

Ljudi jel nesto sa mojim Zetorom nije u redu ili su oni jaki potrosaci?
Vozio sam ga 25km, vukao berac, on mi potrosio 8l, trebalo mi je jedno sat ipo da stignem, nisam vozio na punom gasu....

Evo i tog posta gde sam napisao koliko je prosli put potrosio.

mirosti
19-02-16, 11:49
Ti si Manjevicu ili jako mlad momak, ili imas neku jako blisku vezu sa Skotima(da ne vredjam nase Pirocance)..
A mozda i zezas ovdeprisutni narod tvojim zapazanjima potrosnje i razlikama od 0.25 litara.
Bilo bi interesantno saznati cime to meris..
Nisam hteo da se ukljucujem, jer su te ovde neki vec upozoravali na mlacenja prazne slame, ali ovo prevazilazi cak i neke forume..

Manjevic
19-02-16, 11:57
Gde si pa ti sada video razliku potrosnje od 0,25l.
A merim tako sto napunim gorivom do cepa, pa posle kada merim potrosnju opet napunim do cepa. Ti kad si tako pametan, kazi kako drugacije da merim potrosnju.
A sada kad si se ukljucio, napravio si pravu stvar. Kako li si samo izracunao razliku u potrosnje od 0,25l?
Kritikujete mene, a vi pisete nesto sto nema veze sa vezom, kao grom iz vedra neba.

Bi Zeleni
19-02-16, 12:17
Nije zetor ali moj Vladimirac potroši tačno onoliko koliko mu sipas.Ni trunku više :)
Zamlacujete se glupim stvarima stalno neke raspravke po forumu o glupim temama.Da li je 4 ili 5l kao da je bitno.Ako si zadovoljan traktorom to nema nikakve veze...

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

Manjevic
19-02-16, 12:23
Ja iznosim podatke o potrosnji da bi ustanovili da li je Zetor potrosac ili nije.
Neki ljudi kazu da jeste, neki da nije.
Iznecu podatke o potrosnji u setvospremiranju i u prskanju, zato sto to zanima mnoge ljude na forumu. A to sto neki drugi ne znaju da racunaju i pisu gluposti, a kritikuju mene zato sto sam napisao potrosnju Zetora u transportu, o tome stvarno ne vredi komentarisati.

mirosti
19-02-16, 12:29
@Manjevic
Mislio sam da nas zezas, ali ti stvarno mislis to sto pises..
Nista, nastavi onda meriti potrosnju goriva u mililitrima. Necu te vise ometati, pisi sta god volis (ako ne smeta moderatorima)..

bojcetic
19-02-16, 12:34
Prilicno je ozbiljanLkl{{

Manjevic
19-02-16, 12:37
Niko nije rekao da merim potrosnju u milimetrima. Zasto izmisljas nesto sto ja nksam napisao.
Ja koliko znam ovako je najprostije izmeriti potrosnju, napuniti do kraja, pa posle ponovo. A ti druze ako ne znas sta napisati i ako si shvatio da nisi dobro napisao za razliku potrosnje od 0,25l, bolje nemoj pisati nista nego mene napadati bez argumenata.

mirosti
19-02-16, 12:40
Ma ne napadam te uopste, nastavi davati korisne informacije mnogim korisnicima koji ih jedva cekaju..

Manjevic
19-02-16, 12:45
Izvinite za off. Ali ne mogu preci preko ovakvih provokacija.
Ako tebi druze nije bitna potrosnja traktora, ima ljudi kojima je bitna.
Nisam dobio odgovor, jedini koji sam trazio od tebe? Kako si izracunao razliku u potrosnji od 0,25l?

grabik
19-02-16, 13:22
Izvinite za off. Ali ne mogu preci preko ovakvih provokacija.
Ako tebi druze nije bitna potrosnja traktora, ima ljudi kojima je bitna.
Nisam dobio odgovor, jedini koji sam trazio od tebe? Kako si izracunao razliku u potrosnji od 0,25l?

Trazio prijasnje postove , trosio ti je 8L na 25km i sada tosi 4L na 20km , rupa na rezervoaru se sama zacepila pa potrosnja pala:lol:.

A da si samo pogledao na googlu brzinu ursusa te snage i zetora nasao bi da je identicna a u specificnoj potrosnji cak zetor trosi malo manje , to vazi i za tvog kolegu kojemu C360 obilazi zetora x011 kao formula a po podacima max brzina se razlikuje u decimalama:lol:. Ako laze koza, ne laze rog , podatke mozes provjeriti na netu.

markokg1982
19-02-16, 13:30
Da li je 4 ili 5l kao da je bitno.Ako si zadovoljan traktorom to nema nikakve veze...

Bas tako. A sa druge strane, cak i da je veci potrosac, to nista nije drasticno vece nego neki drugi traktor iste kubikaze. Cak i da ustanovis da ti je traktor veci potrosac, opet je to mozda primer tvog traktora, a nekog drugog 6011 nije. Ja razumem da ovde par ljudi identicnih traktora mere potrosnju, pa da tebi trosi tih 4 litra, a nekom drugom 2,5 litra, pa i da trazis problem u pumpi i diznama, a ovako nemas od toga bas nista.
Mozes samo da mozda pogresno izvuces zakljucak da je veliki potrosac, pa cak i da ga prodas na kraju u sta ni malo ne sumljam. Tog tvog 6011 ceka nov vlasnik pa okreni kako god hoces Lkl{{

Manjevic
19-02-16, 13:32
@grabik Vozio sam i Ursus a 355, brzi je sigurno od mog Zetora.
Ta razlika je 12l na 100km, dovoljno je da sam tada vozio na jacim obrtajima i tada je celih 25km vukao erac, a i napisao sam jos da je tada dosta radio u mestu. I sta je sada tebi tu cudno? 20l na 100 km i 32 l na 100 km, nije razlika 10 puta.
@Marko1982 on je u oglasima, ali bez 6000 ga necu dati, pogotovo sada kada nemam drugo sta kupiti za te pare.
A pumpu i dizne necu dirati, posto je moje misljenje da je u njivi jos manji potrosac, ali videcemo kada krenu prolecni radovi.Lkl{{

tile 1977
19-02-16, 17:44
Al je nekima dosadno.:lol::lol::lol:::traktor::::traktor1::::sa mo bes::::ideja::

grabik
19-02-16, 20:06
@grabik Vozio sam i Ursus a 355, brzi je sigurno od mog Zetora.
Ta razlika je 12l na 100km, dovoljno je da sam tada vozio na jacim obrtajima i tada je celih 25km vukao erac, a i napisao sam jos da je tada dosta radio u mestu. I sta je sada tebi tu cudno? 20l na 100 km i 32 l na 100 km, nije razlika 10 puta.
@Marko1982 on je u oglasima, ali bez 6000 ga necu dati, pogotovo sada kada nemam drugo sta kupiti za te pare.
A pumpu i dizne necu dirati, posto je moje misljenje da je u njivi jos manji potrosac, ali videcemo kada krenu prolecni radovi.Lkl{{

Cekaj malo , okreni nekoliko strana nazad gdje kazes da ti 6011 trosi u oranju 22l , a sad ispada da jos nisi radio sa njim na njivi. A berac je bio uzrok ima jako veliki otpor zraka na 25km/h , sigurno :lol:.

landini
19-02-16, 23:03
Trazio prijasnje postove , trosio ti je 8L na 25km i sada tosi 4L na 20km , rupa na rezervoaru se sama zacepila pa potrosnja pala:lol:.

A da si samo pogledao na googlu brzinu ursusa te snage i zetora nasao bi da je identicna a u specificnoj potrosnji cak zetor trosi malo manje , to vazi i za tvog kolegu kojemu C360 obilazi zetora x011 kao formula a po podacima max brzina se razlikuje u decimalama:lol:. Ako laze koza, ne laze rog , podatke mozes provjeriti na netu.
kolega, cini mi se da si prehladjen. kakav internet??? da li ti znas da wikipediju kao i trakotordatu i konedatu pisu ljudi kao ti i ja!?? ja dajem kucu i sve svoje njive da je ursus c360 na cesti brzi od svakog zetora 11/45 serije. ja sam to vidio i nekoliko puta testiro. a ti sto mislis uopste nije mjerodavno. isto kad bi ja nap da je 533 brzi od 542 novi tip. i sad me svi odjednom mogu shvatit ozbiljno. daj molim te slikaj makar 3 traktora koja si vozio al da nsiu slike sa neta. molim te. nisi normalan. nema sta nisam vozio i znam kakav je koji traktor. od svih forumasa i traktorista. u objektivnim diskusijama jedino cijenim clana bojcetitca jer je covjek objektivan i stvarno pise ono sto se broji kod traktora.isto ko sto clan 577 ne podnosi ursusa i zetora. za njega je 577 izmislio svijet sa sve modele pomenutih brendova. nemam nista protiv pomenutog clana ali on nesto voli i za nejga je najbolje.takvog misljenje moras uzeti sa rezervom ko sto je nap supermen(matic) u nekoj temi.

Dulkaarpad
19-02-16, 23:21
Znaci samo clan Bojcetic, a nas ko j... ;D} :lol:

dragan/53
19-02-16, 23:25
hvala komso

Manjevic
19-02-16, 23:34
Cekaj malo , okreni nekoliko strana nazad gdje kazes da ti 6011 trosi u oranju 22l , a sad ispada da jos nisi radio sa njim na njivi. A berac je bio uzrok ima jako veliki otpor zraka na 25km/h , sigurno :lol:.

Druze, mislim na prolecne radove, setvospremac ce dobiti i prskalicu. U oranju sam ga samo probao, posto ako nisi znao imam jos jedan veci traktor sa kojim sam orao. izorao sam 2,5ha na jednoj parceli mi je trosio 20l po ha, a na drugoj 22l.
Toliko od mene, ne zelim vise da se raspravljam i pravdam, iskljucujem se iz diskusije.

landini
19-02-16, 23:37
Znaci samo clan Bojcetic, a nas ko j... ;D} :lol:
shvati kako hoces :P{

Dulkaarpad
19-02-16, 23:44
hvala komso

Nema na cemu.

- - - - - - - - - -

shvati kako hoces :P{

Nemoj tako grubo.
Salim se, znam i sam koga treba slusati, ko ima iskustva u nekim oblastima, a koje postove treba uzeti s rezervom... >:({

landini
19-02-16, 23:59
nista grubo kolega Lkl{{ samo polako i opusteno. ko zna razumjece sta se htjelo reci a ko ne razumije, nece u skorije vrijeme. >:({

vladj
20-02-16, 01:11
kolega, cini mi se da si prehladjen. kakav internet??? da li ti znas da wikipediju kao i trakotordatu i konedatu pisu ljudi kao ti i ja!?? ja dajem kucu i sve svoje njive da je ursus c360 na cesti brzi od svakog zetora 11/45 serije. ja sam to vidio i nekoliko puta testiro. a ti sto mislis uopste nije mjerodavno. isto kad bi ja nap da je 533 brzi od 542 novi tip. i sad me svi odjednom mogu shvatit ozbiljno. daj molim te slikaj makar 3 traktora koja si vozio al da nsiu slike sa neta. molim te. nisi normalan. nema sta nisam vozio i znam kakav je koji traktor. od svih forumasa i traktorista. u objektivnim diskusijama jedino cijenim clana bojcetitca jer je covjek objektivan i stvarno pise ono sto se broji kod traktora.isto ko sto clan 577 ne podnosi ursusa i zetora. za njega je 577 izmislio svijet sa sve modele pomenutih brendova. nemam nista protiv pomenutog clana ali on nesto voli i za nejga je najbolje.takvog misljenje moras uzeti sa rezervom ko sto je nap supermen(matic) u nekoj temi.

Napisao si 17 recenica a nigde velikog slova. Zadrzi dugme Shift za prvo slovo kojim pocinjes recenicu.

http://eurkey.steffen.bruentjen.eu/pics/eurkey_shift.png

Sorry for :){{.

landini
20-02-16, 01:13
Jel moze caps lock da se ukljuci za prvo slovo pa za ostala iskljucit ili striktro shift?

PS: sorry za :){{

talianu
20-02-16, 01:21
Ne može.Samo polako ,naviknut ćeš se.

Manjevic
20-02-16, 01:22
Ako pritsnes caps lock, moras ga posle iskljuciti. A ovako samo zadrzis shift dok pritisnes to slovo koje hoces da bude veliko.

landini
20-02-16, 01:27
Kako vas sluzi caps lock i shift dugme na zetorima? >:({

Manjevic
20-02-16, 02:16
Caps lock ti dodje rucni gas, a shift ti je nozni gas...^-^

bojcetic
20-02-16, 11:19
Kako je vama dobro:lol:

Hvala za pohvale u objektivnosti. Imate jednu zanimljivu stvarcicu na misu. Scroll. Koji postovi nisu zanimljivi samo pretrcite preko njih.

tile 1977
20-02-16, 15:42
Danas zvao majstora da mi pretrese instalaciju na traktoru,ocekivao sam da ce reci 50e za ruke medjutim kaze najvise 3000 sta god da radi.>:({

grabik
20-02-16, 16:35

Da si nekad vozio zetora ili ursusa ili oba ne bi lupao toliko gluposti , evo ti za ursusa c360
link https://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-360

Max. prędkość jazdy – 25,4 km/h
Koła przód – 6.00-16,6 PR
Koła tył – 14,9/13-28
Masa bez obciążników – 2170 kg

A evo za zetora 6011 link https://www.werktuigen.nl/machine-specificaties/models/45529/zetor-6011.html

Pise cak 30km/h ali brzina je oba ista oko 25km/h.

Hoces sliku sa profila ili i anfasa i mozda da izlistam ovdje i podatke od knjigovodje :lol:. I ti si izgleda jos mlad kao i tvoj kolega sa probusenim rezervoarom na zetoru:lol:.

Ja od kad sam vozio zetora 7011 po asfaltu znam samo da me obilaze mtz, ako naidje koji adriatik , a 533 obilazim kao mene 82-ojka:lol:.

landini
20-02-16, 18:03
Vidim da si ti mlad kad ti je glavni argument podatak sa interneta.

pankin
20-02-16, 21:18
od kojeg modela zetori od 60 -75 konja imaju sinhronizovan mjenjač ,dal ovaj na primjer ima http://www.njuskalo.hr/traktori/deutz-fahr-agrotron-4.90-97-god-oglas-17988924

Manjevic
20-02-16, 22:47
http://imagizer.imageshack.us/v2/1280x1024q90/922/AIPNIN.jpg (http://imageshack.com/f/pmAIPNINj)

Bi Zeleni
20-02-16, 22:49
Manjevicu obavezno gornju poteznicu nabavi. Ovako ti je traktor jak kao 539,odizu mu prikolice zadnji kraj.
Inace izgleda dobro. :)

grabik
20-02-16, 23:00
http://imagizer.imageshack.us/v2/1280x1024q90/922/AIPNIN.jpg (http://imageshack.com/f/pmAIPNINj)

Ne znam da li ima brda kod vas ali serije x011 imaju kod ishabanih mjenjaca vrlo nezgodnu manu da hoce na nizbrdici izbace iz brzine, ne kad je traktor pod opterecenjem vec u momentu kad prestaje opterecenje vecinom na poljskom putu.

Uzmi u obzir da je zetor relativno lagan traktor. Prosle godine jedan se tu sa novim zetorom oko 100-tinjak ks prevrtao , imao srece da je ostao ziv, velika nizbrdica(rit) i 2 zmajevke pune psenice, ne precenjuj sposobonosti traktora a jos vise svoje. Ovo prevrtanje nije bilo do traktora vec do vozaca.

Manjevic
20-02-16, 23:05
@Bi zeleni, imam gornju poteznicu, nego je bila skinuta, nisam je stavio zato sto, nije bio neki veliki transport nego samo odvlacenje kukuruza sa jednog placa na drugi.
@grabik Nisam vukao odjednom obe pune, vukao sam po jednu, nego to kada sam se vracao sa praznim prikolicama, zakacio sam obe, ne planiram sa njim vuci obe ove prikolice pune.

North ARMY
20-02-16, 23:07
Koji traktor sa ishabanim menjacem nece da izbaci kad ga pogura teret ?

grabik
21-02-16, 09:02
Tocnije izbaci reduktor , kad prikolice guraju ne iskoci ali u momentu kad se doda gas ili postoje rupe ili cimanje onda hoce da iskoci, u takvim sitacijama nogom preventivno guram rucicu reduktora.

Vlada015
21-02-16, 11:12
Secam se ranije da smo isli na Cer po drva, nizbrdo 3. brzohodna i kocnica na prikolici.Za vucu nekog veceg tereta i na jakim nizbrdicama obavezno prikljucene kocnice na prikolici.

Bi Zeleni
21-02-16, 11:44
Manjevicu slobodno ti kači obadve za njega.Nije to tako slab traktor,naravno ako ti radi vazdušna instalacija na traktoru i prvoj prikolici.

Manjevic
21-02-16, 12:33
Manjevicu slobodno ti kači obadve za njega.Nije to tako slab traktor,naravno ako ti radi vazdušna instalacija na traktoru i prvoj prikolici.

Videcemo sta ce do leta od toga sa slike biti kod mene. Ova veca prikolica ide u oglase.
A uz malo srece na mestu 6011, ce mozda doci 7711.

Soyacorn
22-02-16, 10:53
Dali je neko na Zetora stavljao dodatni razvodnik hidraulike , kako bi imao još priključaka? I kako to kod vas izgleda. Treba da ugradim ali nemogu da nadjem razvodnik sa dve ručice.

pankin
22-02-16, 13:55
http://www.trgo-agencija.hr/hidraulika/razvodnici-1.aspx a imaš soliciju da unutra ide džojstik na sajle a razvodnik nazad vani i na njemu direkno hidraulične spojnice kao na novijim zetorima

djendrag
22-02-16, 21:22
Dali je neko na Zetora stavljao dodatni razvodnik hidraulike , kako bi imao još priključaka? I kako to kod vas izgleda. Treba da ugradim ali nemogu da nadjem razvodnik sa dve ručice.

Ja sam to ugradjivao na 6340, vrlo lako, nije problem i kupio sam originalan polovan razvodnik sa dvije rucice za 200 KM. Slikao bi ali mi je taktor na servisu pa kad dodje mogu poslikati.

landini
22-02-16, 21:25
Sta servisiras?

MIŠO 272
22-02-16, 21:43
Djendrag ko ti radi traktore da nije možda Grbić znam da radi dosta zetora

djendrag
22-02-16, 22:18
Sta servisiras?
Ono sto je potrebno. Negdje mi pravi problem oko brisaca, masa, pusta mi ulje na stucnama koje dovode hid.ulje do pumpe, i jos nesto ponesto. Promjena ulja, filtera..

- - - - - - - - - -

Djendrag ko ti radi traktore da nije možda Grbić znam da radi dosta zetora
Grbic je moj komsija i doktor za Zetora, a odskoro i Same traktore radi, sad je radio mjenjac na same mintauru... Ali mi on ne radi zato sto nije u sistemu pdv-a, vec servis Kostic, Dubica. Moram pravdati troskove.

MIŠO 272
22-02-16, 22:40
Znam radio je i ovuda kod mene zetore a meni imt i ja sam vam komšija sa ženine strane pretpostavljam da znašLkl{{:){{

djendrag
22-02-16, 22:54
Grubljesic...

MIŠO 272
22-02-16, 22:57
Da vidim da znaš,bio sam kod tebe prije desetak godina

Manjevic
25-02-16, 01:44
Probao sam danas Zetora sa setvospremacem 2,8m dupli rotori, 24 opruga. Vuce ga bas lepo, ide cetvrtom. Odusevila me kombinacija, za pola sata uradim jedan ha. I sto je najbitnije, ne umara mnogo, podnosljivo je.

grabik
25-02-16, 09:09
Probao sam danas Zetora sa setvospremacem 2,8m dupli rotori, 24 opruga. Vuce ga bas lepo, ide cetvrtom. Odusevila me kombinacija, za pola sata uradim jedan ha. I sto je najbitnije, ne umara mnogo, podnosljivo je.

Ovdje kod mene jaci zetor u 3 ima sta da vuce sa 24 opruge i 28m.

Dulkaarpad
25-02-16, 18:25
Manjevic ima laksu zemlju za obradu, bar sam ja tako primetio kako on pise. Uglavnom i meni je bilo cudno pre kako se lako vuku prikljucci kod njega (u odnosu na nas, t.j. nas atar, reon), ali je tako.

Manjevic
25-02-16, 18:57
Bas tako. 70% atara je laka zemlja za obradu. Imam jedan deo i malo teze zemlje, ali nista strasno, moze se uraditi.
Nije bas sada pesak, da moze 560 vuci tri brazde. Da kazemo da je negde izmedju. Nit je pesak, nit je smonica.

kockasalascenej
25-02-16, 20:31
Ajde zetorasi dali ima neko 7011 ili 7045 za prodaju

Same
25-02-16, 20:49
Jedan ili dva prolaza?

djendrag
25-02-16, 21:07

Kod nas za oko 7.000 do 7.500 evra ima da se nadje 7045 u dosta dobrom stanju. Uvoze ih iz Norveske.

nedeljkosavic012
25-02-16, 21:12
Ima kod mene jedan u kraju 7011, solidno stanje, siroka ceska kabina, ispravan traktor, mislim da ga ceni 6000

Manjevic
25-02-16, 21:51
Jedan ili dva prolaza?

Jedan prohod oko pola sata.

- - - - - - - - - -

Evo i jedan snimak, nije bas nesto, ali nisam imao koga da me snima.
I da napomenem, da sam spremac naslonio na valjke i da moticice ulaze u zemlju nekih 5cm. Ako se pusti dublje, mora u trecu.

https://m.youtube.com/watch?v=26Mwbqm07iw

sova
25-02-16, 22:12
Kada bi malo podmazao to sjediste, Manjevicu
Ovo je neka laksa zemlja?.

Dulkaarpad
25-02-16, 22:19
Dodaj malo ulja... ((nemas vazdusno sediste na 6011?))

Manjevic
25-02-16, 22:21
Imam njegovo orginalno (nije vazdusno), ali nikako da ga montiram. Neka srednja zemlja, 539 vuce 2,1m prvom direktnom.

Dulkaarpad
25-02-16, 22:27
Razumem, njegovo originalno nije vazdusno... u to nisam bio siguran....

Manjevic
25-02-16, 22:33
Pa to sediste mi je prodavac dao uz njega, kao njegovo originalno. Vidjao sam takva sedista u Zetorima. Slikacu ga sutra, da vidis o cemu se radi.

landini
25-02-16, 22:46
Koliko ja znam da je na 4911 "vazdusno" sjediste. Dusica ko unutrasnja guma od auta. A vjerujem da je i na 6011 ista stvar.

Dulkaarpad
25-02-16, 22:52
Pa to sediste mi je prodavac dao uz njega, kao njegovo originalno. Vidjao sam takva sedista u Zetorima. Slikacu ga sutra, da vidis o cemu se radi.

Hvala kolega.

- - - - - - - - - -

Koliko ja znam da je na 4911 "vazdusno" sjediste. Dusica ko unutrasnja guma od auta. A vjerujem da je i na 6011 ista stvar.

Vec i 4718 imao takvo sediste. Vrhunsko je to sediste (regulacija je problematicna, ali ako ga isti vozac vozi nije problem, ali ako covek ima 90 kg, a mladic 60, onda je ili mekano onom za covu, ili je tvrdo mladicu).

Sad na 4711 (4712) i 2511 ne znam da li su na opruge ili i kod njih je bilo (bar kao opcija) sa "unutrasnjom gumom od taljige".

landini
25-02-16, 22:58
Stvarno ne znam koji to sve modeli posjeduju ali sam vidio na 4911 svojim ocima. Steta pa je ta dusica strula pa nisam mogo da probam koliku udobnost pruza.

Dulkaarpad
25-02-16, 23:04
Ja koristim (i) jedan takav traktor (4718), pa zato znam, da ima (kao i upruge na prednjim vertikalnim osovinama, i rucno kvacilo kardana itd.).
Ta jastuk kosta citavih (ili tricavih) ~1000-1200 din. Vredi svaki dinar, samo pliva (naravno sa strane s isravnom amortizerom), i sediste moze da se steluje po duzini (moze da "seta" napred-nazad, pa u zavistnosti od operacije moze i to da se podesi...). Stvarno je komforno. Koliko god da je "los" - hocu reci jednostavno - vazdusno sediste (ako je ispravni) bolje je od najbolje "mechanicke".

markokg1982
26-02-16, 09:02
Ja na 5711 isto imam vazdusno sediste, i kako Arpad rece, odlicno je. Mislio sam da moje nije ispravno pa sam kupio za tih nekih 10-15e novu gumu, ali se ispostavilo da je moja guma dobra pa mi sada stoji jedna u rezervi.
Bez vazdusnog sedista, kada naidjes na rupu, ceo poskocis, a sada samo plivas. I ne znas da li nagazio vecu rupu vec to cujes po prikolici pozadi Lkl{{

Ako nekome treba guma, neka se javi.

Manjevic
26-02-16, 15:40
@dulkaarpad Posto danas nisam otisao u selo, pa nisam slikao, evo linka. Ovakvo ja sam ja sediste dobio uz traktor, kao sto je na cetvrtoj slici u oglasu.
http://www.polovniautomobili.com/traktori/7524615/zetor-6211

Tomo VS
26-02-16, 16:23
Sta kaze potrosnja sada u pripremi jesi li je merio?

Dulkaarpad
26-02-16, 16:28
Da, hvala, to je orig. sediste. Interesantno.

grabik
26-02-16, 16:36
Ta vrsta sjedista se ugradjivala na zetore od 82 a mozda i prije(x011) , steluje se iza na onom vikjku iza naslona a problem nastane kad ode amortizer , onda se raspadne jer nista ne usporava oprugu. Novo takvo zetorovo kod nas se prodavalo za 200E ili malo vise. Ovo sa linka je tapacirano a sa traktora jos curi boja koja se nije osusila.

Dulkaarpad
26-02-16, 16:45
Da, bas je to interesantno, da na seriji 7 i 9 su uradili vazdusno sediste, a na serije 0 i 2, koje su novije serije, "obicno". Jedino ne znam da li je bilo kod ovih serija (0 i 2) vazdusno sediste kao opcija, ali izgleda ne.

Manjevic
26-02-16, 21:01
Sta kaze potrosnja sada u pripremi jesi li je merio?

Od 4-5l po ha, jedan prohod.

Ovo sa linka je tapacirano a sa traktora jos curi boja koja se nije osusila.
A i cena je povoljna.:lol:

kockasalascenej
26-02-16, 22:39
Ima kod mene jedan u kraju 7011, solidno stanje, siroka ceska kabina, ispravan traktor, mislim da ga ceni 6000
Jos da ima sliku jednu dve bilo bi trgovine ako nije neki krs

Manjevic
26-02-16, 22:46
Jes da ovo nije merilo i da je na 565 zakacena poluga nisko, i odvuce ga kao od sale.
Sta kazete vi na ovo?
https://m.youtube.com/watch?v=V4W4K8CVsPM

Tomo VS
26-02-16, 23:08
Drug ima ovakvog zetora 6718 i ljudi stvarno je to traktor toliko snage i toliko izdrzljiv to je za ne poverovati celu je jesen vukao neki kombajn za vadjenje rena i po prospektu za taj kombajn je minimalna snaga traktora 100ks,a on je sa njegovim zetorom to terao ko djavola!

nedeljkosavic012
27-02-16, 13:26
Jos da ima sliku jednu dve bilo bi trgovine ako nije neki krs
E j....ga juce ga prodao, otisao za 5300

tile 1977
27-02-16, 20:44
Jes da ovo nije merilo i da je na 565 zakacena poluga nisko, i odvuce ga kao od sale.
Sta kazete vi na ovo?
https://m.youtube.com/watch?v=V4W4K8CVsPM
Sto ljudima neotvore diskoteku bas im je dosadno.

Tomo VS
27-02-16, 21:16
Sto meni je to opet interesantno to im dodje kao neko prelo,vasar,kirbaj ili kako ga vec ko zove skupe se ljudi malo se provesele vide ciji je traktor jaci i onda cele godine do nove traktorijade imaju sta da pricaju pred bircuzom.U diskacu bi se napili i pobili i onda jos dobili prijave za remecenja javnog reda i mira i eto belaja ovako celo selo mirno i veselo!Lkl{{
Inace ovo je cist dokaz da je zekonja jaci od imt-ea!

markokg1982
27-02-16, 21:43
Pa dobro jbg ovde je pobedila tezina. Samo kabina od ovog 6718 je oko 250kg ako ne i vise. Sam zetor je tezi traktor tako da je pobeda bila neminovna.

fiat615
27-02-16, 21:45
Ja sam od ovakvog zetora uzeo kabinu i stavio na fiata i bas je teska

markokg1982
27-02-16, 21:51
Kakva je razlika sada u buci kod tog tvog fijata? Jel se sada mnogo vise cuju reduktori, zvuk motora, vibracije? Meni rekli kada sam se zalio na buku kod mog zetora da bi sve to nestalo kada bih skinuo kabinu.

fiat615
27-02-16, 21:56
Cuje se bas vise buka jos mi neki limovi tandrkaju , mada ga sad puno i ne koristim dobio je zamjenu. Ali kad citav dan radis jos sa silaznim bas zvoni u usima.

kockasalascenej
28-02-16, 20:05
E j....ga juce ga prodao, otisao za 5300
E jebiga;;

- - - - - - - - - -

moze i 6945 zetor

Manjevic
28-02-16, 23:52
Mislim da je Dragan82 trabao da posalje jednog 6945, ili 6745. ali je bez kabine. Vidi sa njim.
A imas jedan 6945 u Rumi, sa dve brzine kardana, ceskom kabinom, ali trazi covek 6000e.

Dzogi_89
29-02-16, 07:10
Ako je vlasnik tog 6945 Milan iz Rume,taj zaobidji.

markokg1982
29-02-16, 08:30
Dzogi, jel mislis na ovog Milana iz Rume?

https://www.facebook.com/miric.milan.5?fref=ts

Dzogi_89
29-02-16, 23:15
Ne mogu sliku videti u vecoj rezoluciji,tako da,ne mogu da kazem ni da jeste ni da nije.Uglavnom,ovaj ima nekolko torpeda i ursusa u dvoristu.

Manjevic
01-03-16, 02:24
Bas taj Milan. Ima jednog Torpeda i Ursusa u dvoristu.
Bili skoro clan Okrim i ja do njega. Sve sto je rekao preko telefona, slagao je.

markokg1982
01-03-16, 07:32
Ja sam kupio mog zetora od prvog vlasnika iz Crepaje a on je bio posrednik u kupovini tj on mi je prodao traktor. Sve je navodno bilo besprekorno, a onda sam morao da platim popravku menjaca oko 700e. Imao je tada u dvoristu jos dva, tri traktora.

pocerina
01-03-16, 19:12
Moj komsija je kupio prosle godine u Rumi 6045 platio ga 8100. Moguce da je od tog Milana kupio.

Dzogi_89
01-03-16, 21:24
Nije to taj,on je uzeo od lika sto ima nekog malog zetora 3511 dve godine je u oglasima ceni ga 3500 evra.

pocerina
01-03-16, 21:52
Kako znas ?

landini
01-03-16, 22:05
Ja sam kupio mog zetora od prvog vlasnika iz Crepaje a on je bio posrednik u kupovini tj on mi je prodao traktor. Sve je navodno bilo besprekorno, a onda sam morao da platim popravku menjaca oko 700e. Imao je tada u dvoristu jos dva, tri traktora.
Jel mi mozes napisat sta si sve radio na mjenjacu i oko mjenajca pa je izaslo toliko para?

Dulkaarpad
01-03-16, 22:07
Prelistaj temu, covek je postavio i slike, takodje i racun...

landini
01-03-16, 22:17
Koja strana?

markokg1982
01-03-16, 22:30
Evo je.
http://poljoinfo.com/showthread.php?91-Zetor/page191

grabik
02-03-16, 09:21
Jel mi mozes napisat sta si sve radio na mjenjacu i oko mjenajca pa je izaslo toliko para?

To im je mana taj iglicasti lezaj u gornjem snopu koji kad ode, onda ode ta osovina pa zupcanici. Ko nema kabinu i ne mrzi ga moze sinuti poklopac i pajser i provjera tog lezaja , kad on nebi odlazio to bi radilo vjecno.

markokg1982
02-03-16, 10:28
Kada sam odvezao traktor na popravku menjaca, rekao sam majstoru da zameni sve sto ne valja jer radim traktor za sebe. I kada je rasturio menjac, zvao me je i rekao da u gorem stanju nije naisao. Onda smo deo po deo odvajali sta valja a sta ne, i eto cifre od 45000 din za delove + pratece stvari i ruke od 200e.
A sada posle svega ovoga mi ispada iz 4 brzine pod opterecenjem. Nije potrebno veliko opterecenje vec manje i on zna da ispadne. Na nizbrdici nema sanse da ispadne jer drzi kao lud cak i sa prepunom prikolicom.
Vec sam pitao za pomoc oko toga i mislim da je odgovor bio da se prvo pogleda osigurac, ali zamenio sam i njega. Onda da se skine poklopac pa da se vidi da li moze nesto strugar da resi??

tile 1977
02-03-16, 19:41
Ja sad uradio pretres instalacije izaslo me 10000rsd,menjac zamenio viljusku za 2-3 brzinu i zupcanik za 4 brz. sve oko 9000rsd.

kockasalascenej
04-03-16, 22:33
ljudi jel neko kacio masinu za kukuruz za zetora sa prednjom vucom interesuje me dal moram da prebacujem markire na svokom kraju jer zetori koji nemaju prednju vucu kod nih nemora ide markir po tragu od tockova traktora

dragan/53
05-03-16, 00:46
vise puta sam pisao o majstoru iz cantavira koji servisira hidraulike. odradi sva sto treba i kutiju i cilindar i podesi poluge nije skup nekih 6-7000 kosta remont,moj je savet da svi koji imaju problem sa tim donesu hidraulik i remontuju ga, ja sam mog na zetoru 8045 remontovao i odlicno se pokazao. pozdrav svima >:D >:D >:D
IGORE dali bi mogao da mi posaljes adresu tog majstora iz CANTAVIRA ZA HIDRAULIKU I MOB AKO IMAS HVALA

Optimista
06-03-16, 13:46
Narode, uradio sam generalnu na Zetoru 5211 i ugradio manometar pritiska ulja.
Problem je u tome sto pritisak skace na 10 pa cak i vise bara ali onaj regulator pritiska koji je u kocistima filtera ulja ne odradjuje posao i ne skida pritisak.
Nekada propusti ulje a nekada ne, vadio sam ga napolje i pokusao izribati malo ali to nije dalo nikakav rezultat.
Da li je neko imao taj problem, da li se menja samo taj regulator ili mora celo kuciste filtera ulja?
Molim Vas za pomoc ako je neko vec patio sa tim!

grabik
06-03-16, 16:33
Kod generalke se mjenja i taj ventil koji je tvornicki podesen i blombiran i samo se zamjeni i ne bi trebalo da ima problema a i nije skup. Jedino kad ova serija nije nesto jako razlicita ali na malo starijoj seriji x011 je ventil na drugom mjestu ako me sjecanje dobro sluzi i oblika je seskanta 10-tak cm duzine.

Optimista
07-03-16, 01:27
E hvala Grabik, do sada nisam imao iskustva sa generalkama pa ne znam. Znaci ne moram menjati celo kuciste filtera nego samo taj ventil?

Da na 5011 ventil je od gore i izgleda drugacije, na 5211 je sa strane.
Nema tu nikakve plombe niti vidim mesto gde je bila.
Inace nije isto na celoj seriji x011 ili x211 jer su cetvorocilindrasi imali potpuno drugacije uljne filtere.

vlada88
10-03-16, 18:27
Problem kod 6211 gasi se,nesto sa gorivom nije uredu. Radi i stane,kad hocu da napumpam na pumpicu nece da vuce gorivo,malo drmnem casicu,cujese onako "ccss" udje vazduh u casicu i opet napumpam,radi neko vreme i opet isto. Kao da casica bude pod vakumom,drmnem je udje vazduh i proradi. Jednom poceo da se gasi, drmnem casicu,udje vazduh i nastavi da radi ok.
Sta mislite u cemu je stvar?

tile 1977
10-03-16, 19:06
Problem kod 6211 gasi se,nesto sa gorivom nije uredu. Radi i stane,kad hocu da napumpam na pumpicu nece da vuce gorivo,malo drmnem casicu,cujese onako "ccss" udje vazduh u casicu i opet napumpam,radi neko vreme i opet isto. Kao da casica bude pod vakumom,drmnem je udje vazduh i proradi. Jednom poceo da se gasi, drmnem casicu,udje vazduh i nastavi da radi ok.
Sta mislite u cemu je stvar?
Jel kad pumpas uvlaci klipcic kao da je unutra vakum?Moguce da ti je zacepljen dovod.

vlada88
10-03-16, 19:12
Jel kad pumpas uvlaci klipcic kao da je unutra vakum?Moguce da ti je zacepljen dovod.
Ne znam stavjena je nova pumpa letos sa drugacijim sistemom za pupmanje, samo pumpas nemora da se odvrne rucica za pumpanje. Siguran sam da ima vakum u casici jer kad je drmnem udje vazduh, bas se cuje.
Isto sumnjam na dovod zbog loseg goriva, orao sam sve lepo jesenas, sipao-pri dnu bure bilo i od onda zeza.
Kako proveriti dovod? Skinem crevo pa na kompresor produvati nazad u rezervoar?

tile 1977
10-03-16, 19:16
Ne znam stavjena je nova pumpa letos sa drugacijim sistemom za pupmanje, samo pumpas nemora da se odvrne rucica za pumpanje. Siguran sam da ima vakum u casici jer kad je drmnem udje vazduh, bas se cuje.
Isto sumnjam na dovod zbog loseg goriva, orao sam sve lepo jesenas, sipao-pri dnu bure bilo i od onda zeza.
Kako proveriti dovod? Skinem crevo pa na kompresor produvati nazad u rezervoar?
Ja sam kontra duvao na rezervar a sa druge strane odvrnes ili kod filtera ili ac pumpe,meni je bilo parce zabodeno dole na samom izlazu iz rezervara.

landini
10-03-16, 19:53
Skini komplet crijevo od rezervara do pumpe i produvaj. Pogledaj i u rezervat kad vec skines crijevo i ispustis naftu imal kakvog taloga, nekakve krpetine ko sto bude obicaj.

adamov zoran
10-03-16, 20:38
kolika je sirina zadnjih tockova zetor 5011.mislim za normalnu obradu vrste 70sm.

~Kiki~
10-03-16, 23:44
12.4x28 (standard) gume širina 315mm ili 14.9x28 širina 378mm

adamov zoran
11-03-16, 19:21
kolega mislio sam razmak tockova zadnjih guma 13.6 x28

Peet
11-03-16, 23:48
Ove nedelje menjali smo lamele po prvi put na Zetoru 5011, inace traktor je kupljen nov 1982!
Promenili smo obe lamele (vucnu i kardansku), druk lezaj, par opruga, zabice, semering i jos par sitnih stvari. Nosio sam kod strugara na ravnanje zamajac i potisnu plocu i zajedno sa majstorom ovo (ne) zadovoljstvo kostalo me oko 25000 din. Pitao bi vas ako ste skoro razdvajali traktor zbog lamele, koliko vam uzima majstor sa ruke?!
Meni se cini da sam ga preplatio za tih 5 sati aktivnog rada!

Dzogi_89
11-03-16, 23:55
Meni uzeo 4hiljade za tu rabotu.

Peet
12-03-16, 00:23
Napisacu kasnije cenu za ruke!

adamov zoran
12-03-16, 14:13
mozda 5000din realna cena on je malo komplikovan zbog kabine

djendrag
12-03-16, 21:11
- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_182226115_6011%201.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_182226115_6011%201.jpg)http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_58312359_6011%202.jpghttp://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_112139158_6011%203.jpg[/url
(http://fotkica.com/slike.php?slika=1_112139158_6011%203.jpg)

- - - - - - - - - -

Ovo je taj 6011 o kom sam pricao da ga je uzeo moj zet, u traktoru je nov motor 6901, sa par stotina sati ugradjen u Ch. Traktor je placen 13.000 KM. I sve je u super stanju.

- - - - - - - - - -

http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_242968263_6340%20zima%202016..jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_242968263_6340%20zima%202016..jp g)

- - - - - - - - - -

Ovo gore je 6340 u akciji ciscenja snijega oko Bozica.

- - - - - - - - - -

Ovo je ujakov 6340 opremljen za donosenje silaze i rolo bala.
Na njemu je pripasan utovarivac od Same silver.
http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_161978872_6340%20Dragomir.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_161978872_6340%20Dragomir.jpg)

~Kiki~
12-03-16, 21:31
kolega mislio sam razmak tockova zadnjih guma 13.6 x28

Mislim da je na 5011 standard 135cm ,a za gume 14.9x28 ke 142cm .

lisnik
12-03-16, 22:53
mozda 5000din realna cena on je malo komplikovan zbog kabine

Koliko je 5000din. u eurima.

kanački
12-03-16, 22:58
41-42 eura.. 1euro , oko 120din

Marko69
http://www.kursna-lista.com/konvertor-valuta

mindjušar
40 eura i neka sića

pidikanac
12-03-16, 23:14
Ove nedelje menjali smo lamele po prvi put na Zetoru 5011, inace traktor je kupljen nov 1982!
Promenili smo obe lamele (vucnu i kardansku), druk lezaj, par opruga, zabice, semering i jos par sitnih stvari. Nosio sam kod strugara na ravnanje zamajac i potisnu plocu i zajedno sa majstorom ovo (ne) zadovoljstvo kostalo me oko 25000 din. Pitao bi vas ako ste skoro razdvajali traktor zbog lamele, koliko vam uzima majstor sa ruke?!
Meni se cini da sam ga preplatio za tih 5 sati aktivnog rada!
Pa moglo je da te ne košta ništa da si me pozvao u pomoć odnosno koštali bi te samo delovi >:({

AcA OPEL
13-03-16, 15:11
Gde bi mogo da narucim delove za Zetor da mi posalju na kucnu adresu? Konkretno me zanima razdelnik za glavne kocione cilindre sto odgovara i za Ursus 355-360. I ako neko zna za koji Zetor je predvidjen taj razdelnik?

Peet
13-03-16, 15:49
Kad mi je dosao prvi put u dvoriste imao sam neki dogovor sa njim da mu dnevnica bude 5000 do 5500 din.
U zadnje vreme malo je poceo da kenja da mu je to malo pa sad na razdvajanju traktora doveo i sina, mada uvek sam mu bio i ja i sin Deni 89 pri ruci. Na kraju trazio je 80 e, posle neke rasprave i zamerke koje sam mu rekao, dao sam mu trazenu cenu. Pored toga rekao sam mu da u buduce ako zeli jos da mi dolazi u dvoriste da obavezno postuje ranji dogovor!
Da je dobar majstor jeste, plus dolazi kad ti treba sto mnogo znaci, ali braco sta je mnogo mnogo je!
@Pidikanac hvala druze! Vise bi voleo da uz casu nekog pica caskamo malo!

mindjušar
13-03-16, 20:40
Na kom Zetoru je električni obrtomer,dali neko zna? Dali se taj kopča na W+ na alternator,ili radi na neki drugi princip? Dali postoji još neki deo između alternatora i sata?

grabik
13-03-16, 20:48
Na kom Zetoru je električni obrtomer,dali neko zna? Dali se taj kopča na W+ na alternator,ili radi na neki drugi princip? Dali postoji još neki deo između alternatora i sata?

Zetorov elektricni obrtomer nema veze sa alternatorom, ima poseban davac na motoru koji je spojen na sat, postoji samo problem ako sat nema struje ne broji radne sate ali obrtomer radi uvijek.

mindjušar
13-03-16, 20:49
Ja sam čuo da ima i električnih obrtomera

grabik
13-03-16, 21:02
Ja sam čuo da ima i električnih obrtomera

Od serije x011 su elektricni ako ne i prije , a objasnio sam ti kako rade, nedobijaju signal od alternatora.

- - - - - - - - - -

Zasto ne probas naci neki mikrokontrolerski pokazivac obrtaja koji moze da se steluje i da dobija impulse direktno sa induktivnog davaca sa nekog sarafa na kotacu? Imas po Srbiji dosta male privrede koja radi elektroniku , mozda imas gotov uredjaj.

Manjevic
13-03-16, 21:06
Gde bi mogo da narucim delove za Zetor da mi posalju na kucnu adresu? Konkretno me zanima razdelnik za glavne kocione cilindre sto odgovara i za Ursus 355-360. I ako neko zna za koji Zetor je predvidjen taj razdelnik?
http://www.zetorursusdelovi.co.rs

mindjušar
13-03-16, 21:08
Treba mi okrugli,da stavim na Torpede,umesto traktormetra,da pokazuje obrtaje motora i radne sate,jer mi je pun ku...fer menjanja sajli,a i menjanja kaiševa,tj vađenja sajle zbog kaiševa

zombie_666
13-03-16, 21:39
Ja imam Zetor 7045 i on ima električni obrtomjer, na motoru naprijed se nalazi davač i kablom je spojen sa satom.

mindjušar
13-03-16, 21:49
A šta gleda taj davač?

grabik
13-03-16, 21:56
A šta gleda taj davač?

Davac je spojen na razvodu, u biti to je tahogenerator koji pokrece obrtomer, to je preciznije nego preko alternatora. To ces tesko da ubudjis na torpeda.

German hunting terrier | Jagdterrier