Zetor

nisam ja rekao da je Zetor los nego da me odmah po izgledu podseti na Kineza... :cao:
 
a po vama koji je traktor jeftiniji kod nas u ovoj klasi? Ja sam želeo mali traktor za sejanje,prskanje,špartanje,zagrtanje da bude kabina najbolja sa klimom
 
nem pojma...ja još ni do rusa nisam stigao...to mi je prvo po redu..samo još da kupim 15-20 jutara zemlje pa štedim za rusa..
već imam 100 evra...
skupljam razmišljanja...glupav sam za mašine...
 
Realno nije skup za to što nudi, naravno mislim bez naše carine i PDV-a, da je kao u Makedoniji onda je to pun pogodak.
 
@ šandor

Da li možeš da skeniraš tehničke podatke iz knjige koju si verovatno dobio sa traktorom. Posebno me zanimaju putne brzine u pojedinim stepenima prenosa (a sigurno piše i sa kojim gumama).
 
Razlika je u menjaču, odnosno u istim brzinama imaju različite brzine.

Zetor 7011 ; Zetor 7211 [km/h] (isti točkovi i gume)

spori hod

1 - 1.07 ; 1.68
2 - 1.60 ; 2.19
3 - 2.23 ; 3.05
4 - 3.42 ; 4.35
5 - 5.71 ; 5.97

brzi hod

1 - 4.55 ; 7.13
2 - 6.77 ; 9.28
3 - 9.43 ; 12.94
4 - 14.47 ; 18.42
5 - 24.18 ; 25.27
 
Isto toliko, ili 47,5kw po fab. podacima, e sad je li i među njima razlika u menjaču kad su motor i snaga isti?
 
Jesu isti samo je razlika u dizajnu i sto stari zetori imaju menjac pored volana.Inace Zetor 7011 je mnogo kvalitetnije odraden od 7211!Ja imam 7011 sa 900 radnih sati pa cu ga uslikati.Inace je sa original kabinom,ima ventilaciju,grejanje,muziku....jedino mu fali hidro volan al i to se da resiti.Inace u odnosu na IMT jaako je tih u kabini!
 
Ja sam mu ugradio muziku, ali kako je vremenom propao tapacirung krova morao sam je skinuti da bih zamenio tapacirung, i još je nisam vratio, tako da sada dok radim nosim walkman u džepu kombinezona i slušam preko velikih profesionalnih slušalica, em se čuje odlično muzika, em skoro uopšte ne čujem buku traktora. :osmeh:
 
ljudi pa vi pricate da imt bruji??

pa ja stavio muziku u moj traktor sa 2 zvucnika od 4W i nisu pored glave i dobro cujem muziku dok orem,odn slusam uvek nema problema ne bruji :bravo:
 
Već sam negde rekao da je Zetor 7211 najtiši traktor u kom sam ja bio a da je moj IMT 560 užasno bučan i bez antifon slušalica ne mogu da radim. Motor i nije toliko strašan koliko zviždi menjač. To je i najveći razlog zašto nameravam da ga zamenim za Zetora.

 
IMT 579 isto menjac jako zvizdi sto kaze Dukej!Mada IMT 560 mislim da je bolji orac od Zetora ali ispravite me ako gresim!Cugi sta ti kazes ti si imao Imta 560 pa uporedi! Po meni Zetor je vise za transport i za 2rednog beraca je dusu dalo.Cugi jel tvoj Zetor bucan?A zavisi koji Imt imas recimo 549 nije jako bucan mozda ovi sa tapaciranim kabinama nisu bucni!
 
Nazad
Vrh