Zetor

e budi precizniji,ulje,naftu,vodu,nemam poima netrosi mnogo jer motor je radjen i skinut je sa kombajna traktor ide nevidjeno brzo,odlicno vuce plug 610.14 ali za ostale sklopove bolje da nepitas jer nema pojima jer ga nisam zagledao i nisam pitao vlasnika dal ima problema nekakvih,samo ga vidim kako projuri,neznam koliko ima obrtaja ali ide kao onaj 539 gti na youtube,sporo zaukava obrtaje ali kad krene nikad da se zuka pa zvuci super mocna masina a ima sigurno 40 god jer ga je ujak prodao a imao je sigurno 20 god,vlasnik je ivan tubic.
 
ujakov 560 vuce 610.14 od kad postoji odn.od neke 1988 do dana danjeg

pokojni ujak mu je nesto radio dal samo osvezio ili generalku to ne znam,u glavnom covek je sve drzao pod koncem ::namigivanje::
 
pa fabricki nema toliko snage ali sigurnije je da vuce taj plug nego da preforsira masinu a u mom kraju 3 brazde vuku traktori iznad 100 ks ali mogu i manji jer sve zavisi kako radis zemlju,da li je njiva razorana pa je ores stalno lako ili je ugazena,ali zavisi i do vremenski prilika.takav motomoze da samelje menjac ako si neki dzelat i preopteretis ga,ali sve ima svoje mogucnosti,traktor ima 40 godina fabrickih koliko se secam 60 konja ali 90 ks za njega je uzas neznam kako im je uspela takva operacija ali sam cuo od jednog coveka iz novog beceja da je na rakovicu nabacio kombajski sestak i da posto rakovica 65 tesko vuce drugom brzom setvospremac od 2.9 m da se igrala sa njim ili da je jos vukao jos siri setvospremac ali to je bilo pre 7-8 godina.nisam ga pitao kao je uspeo a neznam zasto je to uradio kad nemoze da se nadogradi na r65 motor sestak jer je duzi od standardnog ali bilo me bas briga,taj je ugr :haha:adio jaci motor ali nemoze on da koristi svu snagu jer dovoljno mu je sto moze i toliko da radi.
 
jel pasu rupe na zmajevom motoru i na rakovici ili se moraju ponovo busiti nove da bi pasovao motor na menjac vidim da ljudi i na rusa stavljaju zmajov sestak li taj motor rasturi menjac za cas posto je prejak za lemelu i za sam menjac :udri:
 
Super zetor ima tako jak menjac da mu nece nista biti od 90ks. Ja sam video na super zetoru s46 motor koji radi vec 10-ak godina bez problema! Jedino na cega se covek zalio je velika potrosnja s46!
 
Ako misliš na Dalasov on kaže da troši kao upaljač manje i od 5011 ! :haha: :haha:
 
Ma jok na Dalasovom je bio neki 4 cilindras! A taj traktor je prodat jer je radio sa njim bez filtera za vazduh, pa mu je nakraju stvarno jeftina bila nafta jer je trosio vise ulja nego nafte!
 
Da baš tako , samo se malo umaže i bar ne korodira blok i cev karter gasa ! :haha: :haha: :haha: :haha:
 
:haha: :haha:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237829732[/time]_________________________________________________
stvarno su preterali,
 
Ma jok to je ziva istina! ko neveruje nek ide u Padej pa nek pita ko je "Dalas" Svi ga u selu znaju! :haha: :haha: :haha:
 
mityoo je napisao(la):
Ma jok to je ziva istina! ko neveruje nek ide u Padej pa nek pita ko je "Dalas" Svi ga u selu znaju! :haha: :haha: :haha:

Uslikaj ga da ga vide i sire narodne mase a ne samo oni koji posete Padej.
Mislim Dalasa,a moze i makinu.
:haha:
 
Ma neki lik radi neku trampu, i nudi mi nekog zetora sa 3 cilindra 80-82 godiste ni on nezna kako izgleda, za 1500e.
 
Nazad
Vrh