PDA

View Full Version : Zetor

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Gorski Car
10-12-12, 00:23
Kod mene je to dugme uvuceno izmedju pumpe i ja mislim kompresora,ako je to kompresor
ovo de je crveno
http://i46.tinypic.com/bec94k.jpg

Isto kao i kod mene na 2511.

- - - - - - - - - -

Naravno na tebe,moj post je iza tvog,zato ga nisam citirao.
Sta pogresno pise da ispravim ako je potrebno?

ddragan
10-12-12, 00:41
U prvom postu si napisao da dimi KAD UPALI jer dugme povecava kubikazu goriva.
Dugme sluzi samo dok traktor ne upali,onog momenta kad sastavi dugme se deaktivira,a dimi svaki na ovu hladnocu dok se malo ne ugreju glave i uopste motor,ako je sve uredu oko motora(to znas i sam jer si mehanicar)
U drugom postu si povezivao Zetora duplaka i dugme.
Zadnje serije Zetora cije PVP imaju dugme su x0xx,nebitno da li je duplak ili ne.Serije x2xx pa na ovamo nemaju dugme na PVP.
Postoji mogucnost i da NPR na 5718 da se stavi PVP od 6211 ali mora da ide kod bosiste,i to je sve budjenje i nije ni bitno sad.
Znaci nema apsolutno nikakve veze da duplak nema dugme,sve zavisi od godista odnosno serije traktora.

spasoje
10-12-12, 00:44
Možda je zbog onog snimka ,figurativno naveo duplaka ,zna se da su isti motori.

ddragan
10-12-12, 00:49
Po tom postu ispada da duplaci imaju dugme a obicni ne,5 puta ga citam i nemogu drugacije da protumacim.A i pise da ne misli na Zetora sa snimka.

Gorski Car
10-12-12, 00:54
U prvom postu si napisao da dimi KAD UPALI jer dugme povecava kubikazu goriva.
Dugme sluzi samo dok traktor ne upali,onog momenta kad sastavi dugme se deaktivira,a dimi svaki na ovu hladnocu dok se malo ne ugreju glave i uopste motor,ako je sve uredu oko motora(to znas i sam jer si mehanicar)
U drugom postu si povezivao Zetora duplaka i dugme.
Zadnje serije Zetora cije PVP imaju dugme su x0xx,nebitno da li je duplak ili ne.Serije x2xx pa na ovamo nemaju dugme na PVP.
Postoji mogucnost i da NPR na 5718 da se stavi PVP od 6211 ali mora da ide kod bosiste,i to je sve budjenje i nije ni bitno sad.
Znaci nema apsolutno nikakve veze da duplak nema dugme,sve zavisi od godista odnosno serije traktora.

Nisam ni mislio da dugme stoji i dok traktor radi. Da iz prva zadimi jace svakako zadimi, dugmence po svemu sudeci povecava kubikazu goriva.
Kakve veze ima duplak napisao sam da nisam video zetora bez dugmeta na pumpi i da ovih duplaka nema kod nas sto je tacno koji nosi bas tu pumpu koja nema dugme. Nisam imao nameru da navodim serije koje imaju dugmence ili koje nemaju nisam radio u zetorovom servisu pa da sad nabrajam modele raznih zetora koji imaju dugme na PVP ili nemaju ,pisem ono sto znam i ono sto sam video.
Po svemu sudeci nisi razumeo moj upis samo si bespotrebno i ironicno provocirao...

ddragan
10-12-12, 01:01
Nisam ironicno provocirao jer to neradim,ako mogu da pomognem pomocicu ako ne necu ni da odmazem i pod...avam.
Onda uredi poruke jer kad se procitaju izgledaju onako kako sam napisao.>:({

Gorski Car
10-12-12, 01:14
Nisam ironicno provocirao jer to neradim,ako mogu da pomognem pomocicu ako ne necu ni da odmazem i pod...avam.
Onda uredi poruke jer kad se procitaju izgledaju onako kako sam napisao.>:({

Nisam ni ja imao sanse da pogresno objasnim kako palim svoj traktor jer to radim nekoliko puta na dan, lepo pise mislim da sam pismeno napisao da kad je temperatura u plusu dugmence i ne pritiskam, moze da upali bez dugmenceta i sada kad je temperatura u minusu ali zahteva duze verglanje posto nemam jak akumulator vec od auta 55 ampera obavezno pritisnem dugme i pali kao mina. Tako sam napisao u postu neznam sta je tu toliko nejasno svako moze da razume ono sto je napisano samo ako zeli da razume. Niko iz tog posta nece nauciti nista pogresno kao sto si ti ironicno napisao >:({

Peet
10-12-12, 02:05
Ljudi bitno je da pali, jel da? Ja sam uradio pumpu u N Milosevo na 5011 2001 god. i ove godine opet ali u Plandistu sad pali bez ikakvih problema, nevezano dali je dugme stisnuto ili nije. Nije lose prvo paljenje ili onda kad je hladno da se stisne dugme da bi startovao iz prve bez duzeg verglanja.

BATONI
10-12-12, 09:12
Moj 7211 je kupljen nov i nema dugmence (kako vi nazivate) i nikad nije upalio veselo ma sta radio od njega ,jest da je preporuka da se malo napumpa na ac pumpi ali ni to ne daje nekakve velike rezultate

po ovoj hladnoci je najbolje iskljucit hidraulicnu pumpu na onim zetorima gdje je to moguce mislim na serije koje nemaju pumpe na bloku motora>:({

Zetormatic
10-12-12, 14:01
@ BATONI Kod tebe starija serija do 7211i 7245 su satim dugmadima na bosh pumpi, a 7211 i 7245 i mladji su sa euro pumpom takozvanom, i oni pale preko gasa, imaju direktno ubrizgavanje , znaci daj mu gas i nadrukaj ga i ako upali upali..

starija serija sa tim dugmetom nije se loshe pokazalo, das mu dugme ipali ko mina..

- - - - - - - - - -

kad smo kod paljenja..

Danas smo palili 7245 prvi put odkako je snijeg dosao..

Bilo je oko -5..

http://www.youtube.com/watch?v=vGBt8bBRxQQ&list=UUzS9oWNkZnFERqZLQTHX2tQ& index=1

da sam odmah drzao dugme za palenje sastavio bi odmah, ali ja nisam , cim mi se javi ja pustim dugme ..

spasoje
10-12-12, 14:18
Možeš tako ako je dobar akumulator. Vidim da tako radiš ali ja nebih tako .Samo ti jedan klip opalio a ti pustio dugme startera i motor se gasi umesto da držiš jer je tada upravo lakše i alnaseru i akumulatoru zbog zaleta..Isključiti pumpu i kardansko vratilo na srednjoj maloj ručici nipošto stiskati kvačilo i startuj.Ako ne upali za 3 sekunde sačekaj 1 min da se akumulator u potpunosti povrati i obično je drugi start bolji jer je ulje malo razdrmano i to je to.Tako je moje pravilo.Jesili jutros palio?????^-^Novije pumpe imaju to isto ali radi automatski kada se stisne gas do poda e sad sve što je automatski zna da handri pošteno...

Zetormatic
10-12-12, 14:48
Možeš tako ako je dobar akumulator. Vidim da tako radiš ali ja nebih tako .Samo ti jedan klip opalio a ti pustio dugme startera i motor se gasi umesto da držiš jer je tada upravo lakše i alnaseru i akumulatoru zbog zaleta..Isključiti pumpu i kardansko vratilo na srednjoj maloj ručici nipošto stiskati kvačilo i startuj.Ako ne upali za 3 sekunde sačekaj 1 min da se akumulator u potpunosti povrati i obično je drugi start bolji jer je ulje malo razdrmano i to je to.Tako je moje pravilo.Jesili jutros palio?????^-^Novije pumpe imaju to isto ali radi automatski kada se stisne gas do poda e sad sve što je automatski zna da handri pošteno...

baterija mi je od 90 Ampera, sve je pogasono, trenutno su mi samo ukljucene zadnje poluge ..

Nisam palio danas,..

kockasalascenej
10-12-12, 21:26
Spasoje...zasto niposto stiskati kvacilo valjda mu je lakse da neokrece sve..^-^ Zetormatic.....Kolko ti je .KW. anaser..

BATONI
10-12-12, 21:40
Nemam ja dugme ni na jednom zetoru

pa valjda znas da je moj 7245 bio kod tebe>:({

kockasalascenej
10-12-12, 21:46
Nijedna 72.....77..nema dugme..

BATONI
10-12-12, 21:50
Dabome ima tu noviju tzv blok pumpu i pali bez dugmenceta

spasoje
10-12-12, 21:53
Pravo da ti kažem da to nemože niko izračunati. Ovamo je veliki stisak na opruge korpe i mast u druk ležaju se stisne i ako još nije najbolji ležaj. A ovamo se okreće samo donji snop jer gornji miruje kao i reduktor nazad .Ja lično sam primetio da bolje zavrti ako ne stisnem kvačilo ,tako i na Jeti dizel.E sad ti probaj pa sam zaključi.....>:({

cira92
10-12-12, 22:20
Dobro je upalio ali si posle toliku gresku napravio kad si odmah poceo da ga turiras da je to nemoguce,moj drug je upalio jedne zime 558 i odma krenuo da ga turira nije proslo ni par minuta on okrenuo lezajeve na radilici.. Ja strogo izbegavam da palim traktor zimi jer nemam potrebe,ali kad palim po hladnom obavezno ostavim dosta da radi na ler gasu,i nekoliko puta ga gasim pa ponovo dok ne razbije ulje... Moj ti je savet ne tururaj ga odmah tako smrznutog...>:({

Zetormatic
10-12-12, 22:32
Nemam ja dugme ni na jednom zetoru

pa valjda znas da je moj 7245 bio kod tebe>:({

Pa da zato sam naveo da od te serije dolaze druge pumpe i nemaju dugme..

jesil uzeo jos jednu 72, zvali me ljudi i kazu da si uzeo jos jednu. ??

BATONI
10-12-12, 22:41
ma ne to smo kupovali komsiji uzeli od Jovice Popovica 7245 ali skinuli vucu pa je sad 7211 Lkl{{

ukrali od tebe bio je tebi namjenjen:lol:

a ja imam 7211 od 89g prvi vlasnik i 7245 od tebe

Zetormatic
10-12-12, 22:46
Ahah, dobro je izgledao utegnut pravo, samo celave gume naprijed bile posve. gledo sam ga, ali dolazili meni drugi iz norveske pa nisam bio bas zagrijan..

Slabo ti svog pokazujes na forumu, baci koju sliku da vidimo kako ide..;)

Mi inace nismo nikad oj jovice kupili nijedan, niti bi odskora uzimali, jer ja znam Njega malo bolje nego ti..

vladimir92
11-12-12, 19:19
http://www.youtube.com/watch?v=5FNGflBPmHA
Nije dzabe preko 10000e Lkl{{

zombie_666
11-12-12, 19:35
E sile traktora a ni snijeg ne zaostaje! Šteta što nije imao lance i naprijed.

vladimir92
11-12-12, 19:56
Da je imao i napred ne bi se zaglavio ovde,ali ovo je mnogo snega za traktor da cisti.

misika1956@gmail.com
11-12-12, 20:53
Šta radite sa skinutom vučom ?

BATONI
11-12-12, 21:25
Kod nas je kupljeno nekoliko traktora gdje ljudi nisu htjeli prednju vucu i naravno dogovoreno je sa prodavcem da je skine i cjena traktora je bila niza i to je to
vuca je ostala kod njega a prednji most normalan bez vuce je ugradjen

Bosonoga
17-12-12, 10:48
Ovo je odogovor za za člana markokg1982 koji je pito na privatne poruke ali nešto bilo problema pa nisam mogo posalti odgovor. Znači položaji ručice za kardan.

http://img29.imageshack.us/img29/4928/dsc5169v.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/29/dsc5169v.jpg/)

1. radi samo pumpa hidralike
2. radi pumpa hidralike i kadran skupa
3. N - neutral ne radi ništa
4. kardan radi preko mjenjača, hidrulika radi samo dok se traktor kreće

ddragan
17-12-12, 12:13
Mozda treba napomenuti da kad je u polozaju 1 vrti se i kardan ali nema silu da bilo sta okrene,naslonite ruku na njega i staje odma(mnogi kad vide da se okrece i kardan kazu ne rade poluge dok kardan nije ukljucen)

markokg1982
18-12-12, 10:23
Bosonogi, hvala na odgovoru i na linku za user manual za 4718. Nisu isti modeli ovaj moj 5711 i 4718 ali ima slicnosti tj dosta nekih sitnica provaljujem sto nisam znao.
Iscitacu ovo lepo sto si mi poslao, pa cu te pitati neka blic pitanjca da u ovoj temi ne spamujem sa sitnicama i glupostima.

Na ovoj slici sam morao da raskacim ovu jednu plavu zicu jer kada je ona spojena, ne mogu da ugasim stop svetla pozadi. Gde da trazim gresku u instalaciji?

http://i757.photobucket.com/albums/xx219/markokg1982/Zetor%205711%201976/DSC_5180.jpg

Rade ti stop svetla stalno jer verovatno nije ispravan taj davac u kome se prikljucuje zica pa ne prekida protok struje kada spustis kocnicu..

Prilikom kupovine, sve je radilo. U toku transporta, kao da je tada zaglavio ovaj davac. Znaci, njemu popravke nema kada zaglavi? Mora da se kupi nov?
Ako nije on, mozda je taster kod kocnica nesto zabagovao.

Bosonoga
18-12-12, 11:15
Ovaj tester sondu za kočnice lako ćeš testirati. uzmi najobičniji auto ispitivač od 12 V i provjeri koji je kabal dovod struje do sonde. kad tu utvrdiš. Vrati žice nas sondu. Ond provjeri kad su kočnice otpuštane, ako daje struju da odvodnom kablu za kočnice odnosno štop svjetla svjetle i s otpuštanom kočnicom onda je sonda neipravna. Normalno ako daje struju pod stisnutom kočnicom a pod otpuštanom ne onda je sionda ispravna. Prije svega ti vrati žice gdje su bile nema veze pozicija jer je to najobični prekidač. Te odzrači kočnice. U većini slučajeva proradi ponovno.

markokg1982
18-12-12, 11:56
Ovaj tester sondu za kočnice lako ćeš testirati. uzmi najobičniji auto ispitivač od 12 V i provjeri koji je kabal dovod struje do sonde. kad tu utvrdiš. Vrati žice nas sondu. Ond provjeri kad su kočnice otpuštane, ako daje struju da odvodnom kablu za kočnice odnosno štop svjetla svjetle i s otpuštanom kočnicom onda je sonda neipravna. Normalno ako daje struju pod stisnutom kočnicom a pod otpuštanom ne onda je sionda ispravna. Prije svega ti vrati žice gdje su bile nema veze pozicija jer je to najobični prekidač. Te odzrači kočnice. U većini slučajeva proradi ponovno.
Kada je zica spojena, sve vreme svetle stop svetla, bez obzira sto stiskam i otpustam kocnicu. Znaci, 99% je neispravna sonda.
Onda moram da raskacim ovu zicu da ne vuce akumulator bez potrebe.
Jel je sonda sve ovo kompletno na slici (i ovaj deo gde je kociono crevo sa leve strane) ili se samo odsrafi ovaj desni deo gde se zice spajaju?

ddragan
18-12-12, 12:05
Samo gde su zice.

Gorski Car
18-12-12, 12:22
Kada je zica spojena, sve vreme svetle stop svetla, bez obzira sto stiskam i otpustam kocnicu. Znaci, 99% je neispravna sonda.
Onda moram da raskacim ovu zicu da ne vuce akumulator bez potrebe.
Jel je sonda sve ovo kompletno na slici (i ovaj deo gde je kociono crevo sa leve strane) ili se samo odsrafi ovaj desni deo gde se zice spajaju?

Druze daj kontakt izvuci buksne sa sonde i spoj ih i razdvoji ako pali i gasi STOP svetla pri spajanju i razdvajanju kvar je do sonde. Tako ti je najprostije da ispitas >:({

spasoje
18-12-12, 14:58
Udri u to čudo čekićem ,možda se rastavi i proradi.Ako ne izvadi ga i onDa ipritišći iglom u mehanizam gde pritišće ulje ,ako i tad ne proradi onda je nešto slomito unutra ,možda opruga pa ne vraća.Onda novo.To ti je sva mudrolija.

mikser
18-12-12, 23:38
Meni se to desilo i ja odsrafim taj automat curnu malo ulja i stade,ponovo zavrnem i sve ok. pa zna da se ponovi za mesec dva. kao da nabije neki vazduh probaj skini sacekaj neki sekund pa vrati ako valja automat radice.

markokg1982
19-12-12, 12:10
Meni se to desilo i ja odsrafim taj automat curnu malo ulja i stade,ponovo zavrnem i sve ok. pa zna da se ponovi za mesec dva. kao da nabije neki vazduh probaj skini sacekaj neki sekund pa vrati ako valja automat radice.
Znaci, odkacim i drugu zicu, odsrafim ovaj krajnji deo gde su zice, izvucem (predpostavljam) iz ovog cilindra sondu koja napravi spoj kada stisnem kocnice i sta tu ima da uljim ako je elektronika u pitanju? Ja ovu sondu posmatram kao recimo termodavac na hladnjaku (kad dostigne neku temperaturu, dolazi do spoja strujnog kola, i ventilator se pali)

mikser
19-12-12, 12:18
MARKO nema tu sonde, skines obe zice (buksne)odvijes to je ko obican sraf i vratis zavijes probaj.
u tom automatu su dva kontakta kad kocnicom nabijes pritisak ulja unutra se spoje ta dva kontakta ko prekidac,nema tu elektronike.

dukej
19-12-12, 12:26
Znaci, odkacim i drugu zicu, odsrafim ovaj krajnji deo gde su zice, izvucem (predpostavljam) iz ovog cilindra sondu koja napravi spoj kada stisnem kocnice i sta tu ima da uljim ako je elektronika u pitanju? Ja ovu sondu posmatram kao recimo termodavac na hladnjaku (kad dostigne neku temperaturu, dolazi do spoja strujnog kola, i ventilator se pali)

Ne treba ti da uljiš, u tom cilindru ima ulja koje će malo isteći kad odvrneš sondu. Ulje pod pritiskom (kad stisneš kočnicu) deluje na tu sondu (davač) i onda on unutra spoji kontakte.

Kosjerac
19-12-12, 12:52
Ajd i ja da se uključim u popravku automata.Pogledaj ima li između tih buksni jedan mali šaf na šafciger za štelovanje, ako ima probaj ga malo odvrnuti, ako nema onda odvrni automat i izduvaj vazduhom možda je nešto potpalo pod kontakte, ako i to neće zameni novim, nekošta to mnogo.

Bi Zeleni
19-12-12, 14:37
kakav je zetor super 50?jedan mi je zapao za oko ali nisam bas neki ljubitelj zetora? jel vredi 2000e u super stanju?pozz

Tomo VS
19-12-12, 18:46
kakav je zetor super 50?jedan mi je zapao za oko ali nisam bas neki ljubitelj zetora? jel vredi 2000e u super stanju?pozzMnogo je to para za superasa u kakvom god super stanju da je!

meshtro
19-12-12, 18:57
To je mnogo para po meni ipak to cudo ima oko 50 godina!! I ja gledam te zetore ali nebih dao vise od 1000-1200 e za njega pod uslovom da je dobar i da ima uredne papire!! Inace traktor je za svoju snagu i godine nepoderiva mrcina Lkl{{

Dulkaarpad
19-12-12, 19:18
to dugme blokira regulator pumpe. znaci u slucaju verglanja (kad radi motor) pumpa ubaciva vise goriva - ne moze da "presisa".

Imam frezu sa motorom lombardini 520 i pokojni deda me je naucio da tu sipam malu ulja ^-^.. A sada vidim da zapravo treba malo nafte da se sipa.. U svakom slucaju je pusilo prilikom prvog paljenja Lkl{{

Sada mi je jasno kako dugme funkcionise. Naucio sam tog dana kod kupovine kako se dugme koristi, ali sada i vidim u cemu je fora.
Po logici, ako sa dugmencetom ne upali i ako malo izvergla, trebalo bi da bude sve ok ako ponovo stisnem dugmence. Ne bi trebalo da "presisa"

- - - - - - - - - -

Ne moze da presisa i ako je motor i PVP ok dugme ce ti trebati samo zimi da nemucis alnaser.

najbolje je koristiti to dugme bez obzira na temperaturu!

kockasalascenej
19-12-12, 22:07
kakav je zetor super 50?jedan mi je zapao za oko ali nisam bas neki ljubitelj zetora? jel vredi 2000e u super stanju?pozz
Di nade pored tolko Zetora bas njega..Lkl{{

mikser
20-12-12, 10:44
Mozda covek voli bas stare masine nije vazan kes:-\

Bećarina pusta
20-12-12, 13:01
Slika "vrcanja meda", Zetor 6245 je bio zadužen za taj mali utovar. Utovarivač nema paralelogram pa je stvarno nezgodan za rukovanje.

http://i47.tinypic.com/zikhds.jpg

pocerina
20-12-12, 13:07
Mozda je glupo pitanje, ali sta je paralelogram ?

Bećarina pusta
20-12-12, 13:12
On ti omogućuje da ti je kašika na utovarivaču tjekom dizanja ili spuštanja uvijek u istom položaju, u odnosu na tlo, u kojem si ju ostavio. Postoje mehanički i hidraulični. Na ovom traktoru je bio mehanički paralelogram, al je skinit i nema ga.

spasoje
20-12-12, 17:25
Dobre pumpe ,brze vešte ruke ,i dobar razvodnik će nadoknaditi nedostatak paralelograma bar donekle...

Bećarina pusta
20-12-12, 19:25
Pumpa spora (loša) + razvodnik sa kontra spojenim crijevima rezutiliraju usporenim radom. Ono drugo-srednje što si naveo nije tolki problem.

fiat615
20-12-12, 20:48
Jel ima dvije rucice ili ima sve na jednoj rucici.

Bećarina pusta
20-12-12, 21:44
Dvije, al su na ručici za dizanje crijevima zamjenjena mjesta pa kad krenem komandom dizat ko inače on spušta i suprotno pa se tu gubi vrijeme i živci.

spasoje
20-12-12, 22:09
Bar te ono srednje vadi a ko je tvoj.I ja sad trebam da montiram svoj RIKO i da se bacim učišćenje kanala. Trebat će ove godine izgleda .,ali nešto nemam volje...

Bećarina pusta
20-12-12, 22:44
Ma nije moj. Moj utovarivač (za fergusona) je u radioni na remontu, al ovo nije tema o tome.

Farmer II
20-12-12, 22:48
Kolege, da li neko zna za neki otpad ili prodavca delova, trebao bi mi krov od zetora 7011( pase i od ostalih zetora koji imaju tako siroku kabinu). Da je pravougaon, pravio bih ga sam, ali je kod vrata zakrivljen.Evo slike

http://thumbnails101.imagebam.com/22692/959848226914457.jpg (http://www.imagebam.com/image/959848226914457)

mikser
21-12-12, 18:44
http://www.dodaj.rs/t/3k/df/2flwPSUb/poljoprivredne-masina-tr.jpg (http://www.dodaj.rs/?3k/df/2flwPSUb/poljoprivredne-masina-tr.jpg)
moglo bi to u da se isavija priblizno hidraulicnom presom,al zeznuto i komplikovano,ako nenađes krov a tesko,ja bih napravio ovakav kao na maseju pod90" nebitno na kosine.

ili savijes ovako
MG]http://www.dodaj.rs/t/r/29/4SLrEJ5F/bez-naslova.jpg (http://www.dodaj.rs/?r/29/4SLrEJ5F/bez-naslova.png)[/IMG]

kockasalascenej
21-12-12, 20:20
A sto ga nepopravis sa plastikom ..

iceburn
21-12-12, 20:28
Mozda bi i neki limar mogao da ga napravi,oni to znaju kako ne verujem da ne bi moglo.

Farmer II
21-12-12, 20:52
A sto ga nepopravis sa plastikom ..
Hm, nije u pitanju popravka, vec zamena krova, hocu umesto starog krova da nabacim ovaj dublji i lepsi. Stari krov je em plitak em od mesavine plastike i staklene vune. Ili si mislio da mi neko savije plastiku po meri(umesto lima?)

Mozda bi i neki limar mogao da ga napravi,oni to znaju kako ne verujem da ne bi moglo.
Ima u vrscu na pavliskom putu neka firma koja se bavi savijanjem limova, pa cu (ako nigde ne nadjem krov) da tamo radim savijanje, posto treba i okapnicu, bolje da mi oni to saviju. Tada ce naravno morati da bude pravougaon.

kockasalascenej
21-12-12, 21:01
Mislio sam da popravis stari ..

mikser
21-12-12, 21:05
Hoce covek da to bude lepse,dublji jes lepsi,a kabina je ko kombi porodicna.

didi79
22-12-12, 19:53
Pozdrav..Jel moze neko da mi kaze koja je razlika izmedju zetora 12145 i 12245 ?

MARKO_KUBA
22-12-12, 22:29
Evo koja slika moje zvjeri:
http://img831.imageshack.us/img831/5963/57630630808733930969620.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/831/57630630808733930969620.jpg/)
http://img651.imageshack.us/img651/9299/54758430798953265281032.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/651/54758430798953265281032.jpg/)
http://img195.imageshack.us/img195/2258/54747230808736597636063.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/195/54747230808736597636063.jpg/)
http://img40.imageshack.us/img40/3871/41804330809012264275168.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/40/41804330809012264275168.jpg/)
http://img850.imageshack.us/img850/8045/39936430808794264296991.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/850/39936430808794264296991.jpg/)
http://img841.imageshack.us/img841/6550/38203430808727597636983.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/38203430808727597636983.jpg/)
http://img577.imageshack.us/img577/7792/20019230808845597625190.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/577/20019230808845597625190.jpg/)
http://img4.imageshack.us/img4/8541/20017030798994598610233.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/4/20017030798994598610233.jpg/)
http://img18.imageshack.us/img18/4528/62092308089569309473993.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/18/62092308089569309473993.jpg/)
http://img706.imageshack.us/img706/7121/29545308087169309713670.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/29545308087169309713670.jpg/)
http://img443.imageshack.us/img443/2440/69503080907293093572707.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/443/69503080907293093572707.jpg/)

kabina:
http://img42.imageshack.us/img42/1051/39932430821714929671521.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/42/39932430821714929671521.jpg/)

EHR:
http://img805.imageshack.us/img805/8310/28283830821729596336745.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/805/28283830821729596336745.jpg/)

kockasalascenej
22-12-12, 22:41
Agde su mu tegovi pozadi..mislim na tocku,^-^

MOMOSARIC
22-12-12, 22:50
Skraćeni su to traktori ipak , možda nije tolko presudno ko ranije.

spasoje
22-12-12, 23:01
Pozdrav..Jel moze neko da mi kaze koja je razlika izmedju zetora 12145 i 12245 ?http://www.konedata.net/Traktorit/zetor.htm Traži ovde ,ovi sve znaju.>:({

MARKO_KUBA
22-12-12, 23:05
Agde su mu tegovi pozadi..mislim na tocku,^-^
Nema ih, prvi vlasnik ih nije uzeo!

IMT577dv
05-01-13, 18:33
Ima li neko sa foruma Zetor 6245 ?? Ima jedan u mojoj okolini mozda cu da idem da ga pogledam posle praznika, pa ako neko moze da mi kaze da li ima neke slabosti na koje treba da obratim paznju i kakav je u radu i po pitanju odrzavanja ??

velja imt 540
05-01-13, 19:04
koja je cena

Dzogi_89
05-01-13, 19:54
na sta ces obratiti paznju sem na ono sto vidis spolja,uopsteno kako izgleda jel sredjen ili nije vodjeno toliko racuna o njemu,najskuplja stavka bi trebao biti menjac ali tesko da mozes sta da zapazis samo dok probas,...koliko se ceni?

IMT577dv
05-01-13, 20:04
Cena je 9500e 1989 godiste. Nisam video kako izgleda, posto sam nisam video na oglasima nego sam broj nabavio preko nekih poznanika. Prioritet za kupovinu mi je IMT 577, ali ovo je naislo usput pa bih iso da pogledam. Cuo sam da je solidno stanje.

zombie_666
05-01-13, 20:18
Imam 7045 i na njemu sam rsredivao neke sitnice pa evo nekih stvari na koje treba obratiti pažnju pošto su 6245 i 7045 svakako jako slični.

- Klasika, motor ne smije da duva, mora oštro da prima gas, mora dobro da pali, sad je odlična proba za to pošto je hladno - obrati pažnju da dodirneš rukom motor kada odeš da ga gledaš, ako je mlak odmah ćeš da znaš da ga je zagrijavao da bi lakše upalio a to znači da ima neki problem.

- Prednja vuča kod njih je jako masivna i izdržljiva. Obrati na pažnju na semeringe na reduktorima - sami semerinzi su jako jeftini ali je njihova zamjena dosta teška.

- Obrati pažnju na sve zglobove na prednjoj vuči - traži luftove. Ako ih ima, nisu skupi za sredjivanje a mogu ti poslužiti da obaraš cijenu.

- Obavezno provjeri hidraulik - probaj da digneš nešto teško. Ako cupka, dakle teret se malo spusti pa naglo digne, treba mijenjati manžetnu na cilindru. Sama manžetna je jako jeftina, zamjena nije problem ali ima posla pola dana dok se skine pod kabine, sjedište...dakle nije skupo ali ima gomila posla.

- Stanje semeringa na kućištu diferencijala kao i zaptivki na kočionim cilindrima je lako provjeriti tako što zavučeš neku grančicu u otvor na mjestu gdje poluge ručne kočnice ulaze u zadnje kućište. Gurneš dakle grančicu ili kakav štapić unutra, ako ima ulja dole po dnu znaj da semerinzi puštaju. Opet, sam semering je jako jeftin ali ima gomila posla dok se zamijeni.

- Provjeri kočnice, ručnu i nožnu. Zetori su jako teški traktori i nije se igrati sa kočnicama. Zaletiš traktor, pritisneš kvačilo i nagaziš na kočnicu. AKo stane, dobre su. Na isti način probaš i ručnu.

- Mjenjač detaljno isprobaj u svakooj brzini. Mora da se šalta lako, bez sumnjivih zvukova.

- Stanje pumpe hidraulike provjeriš tako što digneš nešto teško a ako nema ništa, možeš jednostavno da aktiviraš ručicu za kipanje (srednja ručica sa desne strane). Potisni je gore ili dole, ako motor promijeni zvuk tj, ako se guši znači da je pumpa dobra.

- Prednju vuču uključi i kreni u nekoj višoj brzini, sad je svakako blato i klizavo, obrati pažnju na okretanje predjnih točkova, probaj da voziš u krug sa maksimalno namotanim točkovima. Ne smiju se čuti čudni zvukovi niti motor smije mijenjati zvuk kao da mu je nešto teško.

misika1956@gmail.com
05-01-13, 20:52
Ako tebi treba IMT 577 ovaj Zetror ne bi trebalo da odgovara jer je slabiji od IMT i u transportu je dosta sporiji . Pre bi ti odgovarao Zetor 6711 /45 ili 6811/45 OD TIH STARIH NAJBOLJI JE 6911 /45 !Zombi 666 ti je dosta toga napisao mogu da ti dodam kad digneš nešto teže na hidrauliku , ugasi traktor - podignuta stvar mora ostati gore dok pričaš sa prodavcem !

velja imt 540
05-01-13, 21:51
ne bezi 577dv mnogo zetoru 6245 ali u nekim stvarima kao sto su udobnost kardan ,masa spram jacnie zetor je mama ali mu je cena mnogo veca nego imt -u i nepostoji zetor 68

milan971
05-01-13, 22:23
Pa nije ni razlika u ceni velika u odnosu na 577dv tog godista.

Pottinger
05-01-13, 23:37
poslusaj i mene ipak je zetor mozda malo slabiji al zbog kabine i prednje vuce i ipak su ti jeftiniji dijelovi (barem u BosnI) glas za Zetora

Neli
05-01-13, 23:55
I ja dajem glas Zetoru.Pored svega gore navedenog i zbog kocnica koje bas nisu dobro resene na IMT(tako kazu vlasnici,ja nisam imao prilike).Moji su nekad imali Zetora,i ja sam sada uzeo novog Zetora.Svaka cast kolegi zombiju na iscrpnom opisivanju postupka pri kupovini.>:({

misika1956@gmail.com
06-01-13, 00:08
ne bezi 577dv mnogo zetoru 6245 ali u nekim stvarima kao sto su udobnost kardan ,masa spram jacnie zetor je mama ali mu je cena mnogo veca nego imt -u i nepostoji zetor 68
velja imt 540 - otkuda ti informacija da ne postoji Zetor 6811 ?

spasoje
06-01-13, 00:30
Iskreo i ja ga nevideh.

IMT577dv
06-01-13, 01:42
@zombi Hvala na detaljnom opisu, potrudicu se da proverim sve ako vidim da nije neka krsina u samom pocetku.
A hvala i svima ostalima na savetima i predlozima.
A sto se tice toga da je 6245 slabiji od 577. Ako je dobra masina zavrsice i on posao bez obzira sto je slabiji, a i ne treba mi za transport samo za poslove vezane oko setve.

ddragan
06-01-13, 01:46
Što ne uzmeš 5911 ili 6811 ovi manji ti nisu tako za oranje a ovi su univerzalni.Bio je jedan 5911 ali mislim da traži 5500 ali je izgleda sređen dobro (široka kabina,dodatno sedište,tapacirung-spolja perfektno urađen).Trebalo bi da je dobar čim toliko traži.Malo pre otkuco na Google Zetor 6811 i on mi izbaci Kukuleleta:lol::lol::lol:.

I ja 99% sam siguran da takav Zetor ne postoji.Kukulele je hteo da napise 6911 al je omano.

Zoran0230
06-01-13, 10:11
Opet ja dežurni krivac:lol:
Ako ga nema izmislićemo,da sam još jednom napisao svi bi verovali da taj tip postoji ali prave zetordžije znaju da sam pogrešio u kucanju.

zombie_666
06-01-13, 10:40
Jel skidao mozda neko kardan prednje vuče sa Zetora, kako se rasklapa zglob a da se nešto ne zezne? Primijetio sam da malo bali dole semering na izlazu prednje vuče (dole na mjenjaču) pa bih zamijenio i taj semering prije početka sezone al ne smijem da krenem da rasklapam zglob, ne znam šta bi mi od alata trebalo? Inače treba skinuti zglob, odviti veliki zavrtanj, izvući polovinu zgloba koja je ostala sa ožljebljenog vratila, izvaditi zamijeniti semering i sve vratiti (prije toga naravno ispustiti ulje). U principu je vrlo jednostavno al ne znam kako da rasklopim kardan. Znam u principu kako se to radi, sredjivao sam male kardane od balerine i krunjača za kukuruz al me strah da ne zeznem šta.

spasoje
06-01-13, 16:45
Nemoj rastavljati zglob ,možeš ga zeznuti.Skineš naprijed kardan ,spustiš na zemlju .Odvneš navrtku u zadnjem zglobu ,sjekačom ,a zatim prstima ,lagano odvrćeš i svlačiš ,sve sa osovine .Ispod podloške imaš o ring ,tj ,konusni ring koji sprečava da ulje izmedju kanala izadje vani.Čest je problem baš u toj gumici a ne u semeringu. Sretno....

zombie_666
06-01-13, 18:54
Hvala Spasoje!!

Razumio sam sta govoris, toga se nisam sjetio jbga. Zar se kardan ne može "skratiti" na mjestu gdje se na njemu nalazi ona okrugla matica? Ako se na tom mjestu može dovoljno skratiti, možda se i ne mora skidati sprijeda.

spasoje
06-01-13, 19:05
Izmjeri otprilike koliko ide naprijed po kanalima a onaj nosač zgloba po osovini ulazi u ono kućište ,kroz semering .Mislim da ti treba 10 cm .min. Nije problem skinuti napred .4 vijka sa navrtkama m 10 .Svaki po minut to je 4 min.

zombie_666
06-01-13, 19:11
U pravu si, lakše je tako. Treba li paziti na položaj kardana, da se ne okrene, mora li ići opet rupa na rupu kako je bilo?

spasoje
06-01-13, 19:39
Rupe su simetrične ali te ništa ne košta da zabilježiš i vratiš isto .Šta znaš ,balans i te stvari.

misika1956@gmail.com
07-01-13, 12:26
Opet ja dežurni krivac:lol:
Ako ga nema izmislićemo,da sam još jednom napisao svi bi verovali da taj tip postoji ali prave zetordžije znaju da sam pogrešio u kucanju.
O Zetorima ti je informisanost kukulele - mlad si pa ćeš naučit -a ja mislio da sam kupovinom Zetora 6811 80 godište od prvog vlasnika uredno registrovanog na moje ime postao zetordjia , kad ono ćorak !!!

Zoran0230
07-01-13, 12:57
O Zetorima ti je informisanost kukulele - mlad si pa ćeš naučit -a ja mislio da sam kupovinom Zetora 6811 80 godište od prvog vlasnika uredno registrovanog na moje ime postao zetordjia , kad ono ćorak !!!

Mlad sam,ima vremena da naučim:lol:
Što jer nisi zadovoljan sa 6911-koliko si ga platio.

misika1956@gmail.com
07-01-13, 17:19
Pošto ga prodajem , nahvaliću ga kad ga odnese kupac ! Pošto sam imao i radio zemlju sa IMT 577 i novi MTZ 820 nisam verovao svojim očima nego sam verovao prijateljskim savetima, srećom je na sajmu Zetor bio preskup pa ne učinih još veću glupost kupovinom novoga ...!! Ovog 6811 sam platio astronomskih 4000 eura. Valda će se neko sažaliti na mene i dati oko 5500 ..?

Dolovac
07-01-13, 17:54
Pošto ga prodajem , nahvaliću ga kad ga odnese kupac ! Pošto sam imao i radio zemlju sa IMT 577 i novi MTZ 820 nisam verovao svojim očima nego sam verovao prijateljskim savetima, srećom je na sajmu Zetor bio preskup pa ne učinih još veću glupost kupovinom novoga ...!! Ovog 6811 sam platio astronomskih 4000 eura. Valda će se neko sažaliti na mene i dati oko 5500 ..?
Za te pare ce se sazali neko i na mene za 7011:lol: a za tabe tesko...

Gorski Car
07-01-13, 18:54
@Dolovac ,polovinom oktobra bio sam u Dolovo nekim poslom, svratim u onaj prvi kafic pored puta sa leve strane cim se udje u Dolovo. Bilo je lepo vreme pa je radila basta kafica sednem da popijem pice. Dok sam cekao i pio pice prolazio putem traktor za taktorom bese neki udaran radni dan, dok sam tako cekao garant je proslo preko 30 traktora razlicite marke. kad prodje Rakovica, IMT 560,577 zemlja se trese trebaju mi antifoni u basti kafica. Kad prodje Zetor 7011 kao automobil da je prosao putom, nema da se gromi i bruji sve zivo na njemu...

Matic
07-01-13, 19:00
U bre dobro ste živi ostali.

Gorski Car
07-01-13, 19:08
U bre dobro ste živi ostali.

Razlika u decibalima je velika.

pocerina
07-01-13, 20:31
Mozda je bio neki supersonicni Zetor, kad je tolika razlika u decibelima, ili ovi IMT-ovi i Rakovice nisu imali auspuhe...

Matic
07-01-13, 20:32
Da nemate možda sinhronizovani merač decibela?

spasoje
07-01-13, 20:35
Eto na .Nedate nam faliti zetore ni u našoj temi.Šta bi bilo da je ovo napisano u ImT temi ili mtz temi.:lol:

Matic
07-01-13, 20:37
Nije da ne damo ali ko je ovde kompetentan da iznosi takve zaključke bez upotrebe konkretnih instrumenata.Možda je taj Zetor bio neki slow motion traktor pa se nije čuo. :lol:

MOMOSARIC
07-01-13, 20:46
Čovjek je u pravu , lijepo je reko da je sjedio u kafani . Garant su i žene koje su prolazile bile sve bolje i bolje kako je vrijeme prolazilo u kafani.

Dolovac
07-01-13, 20:46
e bas zetori su bucni spolja i to dosta ,za unutar kabine je druga prica

Gorski Car
07-01-13, 20:52
Nisam merio decibele da bih znao raliku u brojkama, samo sam rekao da je zetor znatno tisi od pomenutih traktora. Pogotovo od Rakovice 65 ...

Zoran0230
07-01-13, 22:49
Za te pare ce se sazali neko i na mene za 7011:lol: a za tabe tesko...

Hajde stavi koju sliku.Možda se neko i prevari (na pr. Ja).Najveći je problem kod tebe,mesto prodaje.Ja lično imam loše iskustvo.

Dolovac
08-01-13, 12:34
Hajde stavi koju sliku.Možda se neko i prevari (na pr. Ja).Najveći je problem kod tebe,mesto prodaje.Ja lično imam loše iskustvo.
evo mi slika iz oglasa,stoji tamo duze vreme ko ureknut a najvise zbog loseg glasa koje bije selo sa trgovcima http://www.polovniautomobili.com/oglas2249343/zetor_7011/

markokg1982
08-01-13, 12:39
Za to si potpuno u pravu. Mozda ni kriv ni duzan, ali ja sam mog zetora kupio pre mesec dana, a svaki oglas iz tvoje okoline je bio preskocen sa moje strane.
Mogao bi da se preselis na par meseci, ili da dan nekom prijatelju da ti proda traktor Lkl{{

Tomo VS
08-01-13, 12:43
Dolovac kako ti se pokazao 7011 sa beracem kojom ga brzinom vuces i kolika mu je potrosnja?Ja sam uzeo 7011 a planiran je za transport i beraz zmaj 222 pa me interesuje dali ce biti dobar u berbi!

Gorski Car
08-01-13, 12:51
U mom kraju postoji jedna poslovica: Ko je kupovao u Dolovo taj je bolov'o :lol:
Dolovac ovo se ne odnosi na tebe vec na one cigane sto nude traktor cim vide coveka koji nije iz Dolova....

Vlada B.B
08-01-13, 13:16
Tomo mogao bih i ja da ti odgovorim.Imam isto i ja 7011 i vucem zmaj 223.Kada je kukuruz dobar vozim ga 3.sporohodnom,a kada je malo slabiji moze i 4. a za potrosnju ne znam nikada nismo merili. I na zetoru je dobro sto moze npr.kad zagusi berac ubacis ga u rikverc i preko tockova ukljucis da okrece kardan i tada krnes u nazad i on kontra obrce berac i taman oze da se odgusi ,a da ne izlazis iz kabine

vladamm
08-01-13, 13:21
U mom kraju postoji jedna poslovica: Ko je kupovao u Dolovo taj je bolov'o :lol:
Dolovac ovo se ne odnosi na tebe vec na one cigane sto nude traktor cim vide coveka koji nije iz Dolova....

a tek berace sto probaju da uvale... ima jedan kk 30 sto stoji 10godina na ulici i cena mu je 2900e. nije u okviru teme al podseti me

spasoje
08-01-13, 14:03
Svi traktori koji imaju mogućnost pogona kardana preko menjača ,trebali bi da mogu na taj način vratiti berač u nazad.

Dolovac
08-01-13, 14:17
Dolovac kako ti se pokazao 7011 sa beracem kojom ga brzinom vuces i kolika mu je potrosnja?Ja sam uzeo 7011 a planiran je za transport i beraz zmaj 222 pa me interesuje dali ce biti dobar u berbi!
Evo ovako sa 222 berem 4spora kolko god da je jak kukuruz,ove godine brao sam 1 brza i 5 spora potrosnja oko 8l na kj. inace kad berem 4 sporom potrosnja 10-11l po kj. sto se tice branja bices prezadovoljan jer je okretan,tih ,udoban i netrosi mnogo,e sad za potrosnju u transportu nemogu to da ti kazem jer zavisi od mnogo faktora.

- - - - - - - - - -

Al to ti je kad se svi vi sa strane zalecete na traktor 2000 i neko godiste za 1500evra,gde je tu logika^-^

Vlada B.B
08-01-13, 14:37
Svi traktori koji imaju mogućnost pogona kardana preko menjača ,trebali bi da mogu na taj način vratiti berač u nazad.

Pa IMT ne moze

spasoje
08-01-13, 15:31
.Ja kad pršćem sa IMT-OM ,oturim onu ručicu dole i ide preko menjača .E sad za rikverc nisam siguran pa se izvinjavam ako sam pogrešio.

577
08-01-13, 15:58
.Ja kad pršćem sa IMT-OM ,oturim onu ručicu dole i ide preko menjača .E sad za rikverc nisam siguran pa se izvinjavam ako sam pogrešio.

Može kad ideš na rikverc on vrti nazad .
Tako ja kad balirku uštopam.

Dzogi_89
08-01-13, 16:46
Ako moze neko da mi posalje broj od neke radnje za zetora....treba mi filter vazduha i jos neke sitnice,zvao sam Atlas sped,Bob komerc,Lazaro niko nema......marija muha nije tu a meni ovo treba sto pre....unapred hvala..

mirmir
08-01-13, 16:49
Kako nema,pa ovde na forumu svi ljubitelji Zekana kazu da ima delova gde god zamislis.
U Sapcu imas jednu radnju za rusa i zetora,kod autobuske stanice,delovi su sacuvaj boze losi i cene ujedaju,a vlasnik teski smrad.Broj nemam,a mislim i da ne radi sad,sigurno je otisao u Ukrajinu za bozic.

Dzogi_89
08-01-13, 16:57
znam za te,bio sam kod njih Poljotehnika a br je 015334448 mada kao sto kazes delovi nisu bas ok a i gledaju samo da utrpaju deo sad da li odgovara ili ne njih to ne zanima

SasaK
08-01-13, 17:06
Pa IMT ne moze

Kako ne moze imt,539 moze u rikverc preko tockova da vrti kardan ^-^

ddragan
08-01-13, 17:16
Krokus Golobok,izguglaj br. imaju sigurno.

markokg1982
08-01-13, 18:16
Prvi put sam orao (nije bilo u planu pre zemene potrosnog materijala i ulja, al ispala prilika da ga malo probam) sa zetorom koga sam skoro uzeo, i posle oranja, primetio sam da leva poluga pusta hidraulicno ulje.

Kako da resim ovaj problem? Jel moze samo da se skine poluga tj da se odsrafi, i pristupi zameni semeringa/gumice/ili sta god da je ovo, ili mora ozbiljnije da se resava tj da se rastura kuciste diferencijala?

Inace, kada dizem hidraulik, cuje se kao neko pucketanje, sto moze da se cuje na snimku na 2:05. Jel to ukazuje na nesto lose? Ne ometa oranje nikako, dobro drzi hidraulika plugove.
http://www.youtube.com/watch?v=zLzJUg_cOIY

http://i757.photobucket.com/albums/xx219/markokg1982/Zetor%205711%201976/DSC_5249_zps9e8472ba.jpg

http://i757.photobucket.com/albums/xx219/markokg1982/Zetor%205711%201976/DSC_5251_zps2564c491.jpg

Desna je ok. Pokazala je vrlo malo

http://i757.photobucket.com/albums/xx219/markokg1982/Zetor%205711%201976/DSC_5254_zps6a7e1db6.jpg

mirmir
08-01-13, 18:57
Ulje u hidrauliku ti kao preradjeno iz motora,crno je sacuvaj boze.Menjaj.A za ove poluge neznam dali moze da se zadihtuje na skracen nacin,to nisam radio,moj zet na njegovom 47 znam da je zadihtovavao 100 puta neke osovine pedala,te ruke poluga ali hidraulika pisa na sve strane i stalno doliva ulje.

ddragan
08-01-13, 19:11
Par stranica nazad imas pisano o tome kad je zombi radio jedino sto kod tebe ide brze jer kabina nije odvojena od hidraulike pa nemas tu operaciju rasturanja kabine,a sve ostalo je identicno.Posto pusta bas dosta ulja zameni i biksne(caure) na osovini.(plastike i gumice obavezno)

zombie_666
08-01-13, 21:49
Popravka ovog curenja je jako jednostavna, skini polugu (ne moras skidati poklopac hidraulika), dakle odvij taj jedan zavrtanj koji je drži i svuci je (ide jako lako) ali zabilježi kredom u kojem je položaju bila da bi ti lijeva i desna poluga bile paralelne. Kad je skines, izvadi plastični prsten, okruglu gumicu, stavi drugu gumicu, vrati plastični prsten, vrati polugu i stegni. Gumica je jako jeftina, Ako opet nastavi da curi problem je u biksni koja je istrošena a da bi njih zamijenio moras da skidas poklopac hidraulike. Pazi, JAKO je težak, računaj na dizalicu ili još jednog ili dva pomagača.. Kada skines poklopac, zamijeni i manžetnu na klipu kao i kariku (ako hidraulik pada kada je traktor ugašen ili ako cupka gore-dole). Biksne se lako izvade, staviš druge, sve složiš kako je bilo (pazi na raspored), zamijeni gumice na svim mjestima koja si rasklapao. Tokom rasklapanja pazi na razvodnik i njegove polugice i opruge da se nešto ne rasturi ili ispadne. Posle sve vratiš na mjesto, pazi da ne oštetiš kratku metalnu cijev koja dolazi odozdo i na koju treba "nabiti" poklopac hidraulika - kroz nju pumpa gura ulje u razvodnik-na njoj se naalazi mala gumica koju bi bilo dobro zamijeniti. Dakle sve pažljivo i polako raditi, posebno jer je poklopac hidraulike krvnički težak. Sva navedena "popravka" je strašno jeftina, ima malo posla i treba paziti da se nešto ne ošteti tokom skidanja i vraćanja. Ako te zanima još nešto pitaj, ja sam nedavno skidao poklopac, stavio novu manžetnu na klip, kariku, gumice, plastične prstenove, sve što je djelovalo imalo pohabano. Biksne nisam dirao jer nisu imale nimalo lufta.

Inače, kada sve ovo budeš radio obavezno očisti i filter hidrauličnog ulja. On se nalazi odozgo na poklopcu hidrualike, dodje tačno ispod sjedišta. Vidjećeš jedan veliki češ koji se odvije, na njemu je metalni mrežasti filter sa magnetima. Sve dobro očisti i operi, filter inače treba redovno čistiti, ja bih preporučio jedno čišćenje u sezoni, traje par minuta a mnogo koristi radu hidraulike.

- - - - - - - - - -

Evo kako izgleda poklopac kada se skine

http://i45.tinypic.com/30izts5.jpg

a ovako traktor bez poklopca

http://i49.tinypic.com/14nk45f.jpg

Tokom rasklapanja, moras da skines sve sto smeta - dakle moraju da idu sjedište i pod kabine. Poluge hidraulike idu zajedno sa poklopcem pa tu ništa ne diraj. Trebaju ti dvije biksne, komplet gumica (kupi se komplet, dodje sve što treba). Ako ćeš sredjivati i cilindar, trebaju ti dvije manžetne i jedna karika - moraš provjeriti kod tvog Zetora pošto mislim da ne idu iste dimenzije manžetne i karike. Tokom montaže manžetni moraš jako paziti da ih ne oštetiš i na smjer montaže - "otvoreni" dio manžetne se okreće prema naprijed, dakle prema glavi klipa. Preporučio bih da radiš sa nekim majstorom pošto je prvi put. Ja sam takodje zvao majstora i gledao kako radi i sledeći put ću raditi sam (uz pomoć par ljudi zbog mase poklopca) jer nije naročito komplikovano.

markokg1982
08-01-13, 22:55
Popravka ovog curenja je jako jednostavna, skini polugu (ne moras skidati poklopac hidraulika), dakle odvij taj jedan zavrtanj koji je drži i svuci je (ide jako lako) ali zabilježi kredom u kojem je položaju bila da bi ti lijeva i desna poluga bile paralelne. Kad je skines, izvadi plastični prsten, okruglu gumicu, stavi drugu gumicu, vrati plastični prsten, vrati polugu i stegni. Gumica je jako jeftina, Ako opet nastavi da curi problem je u biksni koja je istrošena a da bi njih zamijenio moras da skidas poklopac hidraulike.

Veliko hvala na velikom odgovoru :)

Daj Boze da bude samo ova gumica koju si pomenuo. Znaci, plasticni prsten je najverovatnije neostecen, i gumica je ta koja baguje. Jel mogu tu gumicu da nadjem bilo gde u nekoj radnji koja se time bavi, ili cu morati da je narucujem tj da narucim zetorovu?
Hidraulik dobro drzi. Jedino sam pomenuo to sto krcka kada se podize sto se cuje na snimku na 2:07
http://www.youtube.com/watch?v=zLzJUg_cOIY

ne znam kakav je to simtom, ali se nadam da necu morati da skidam poklopac hidraulika :)

ddragan
08-01-13, 23:04
Marko zameni i plasticne prstenove,to je jeftino dosta.Kupujes tako sto trazis delove za tvoj tip traktora jer osovine zavise od tipa.Kad skines ruke sa osovone videces da li osovina ima lufta i ako ima skidas sve dole i menjas caure.

Gorski Car
08-01-13, 23:17
Krokus Golobok,izguglaj br. imaju sigurno.

026/381-120 Ovo je broj od Krokusa. Kod njih imas sve za Zetor mozes celog da ga sastavis od delova koje imaju, direktni su uvoznici i svaka im cast kako posluju... >:({

zombie_666
08-01-13, 23:25
@Marko

Imaju te gumice i prstenovi plastični da se kupe svugdje gdje ima dijelova za Zetore, obično to sve ide u jednom kompletu, dodje gomila raznih gumica za sve i svašta.Pazi kada ih budeš stavljao, one su malo veće spolja pa ih je teško ugurati u prostor izmedju osovine i kućišta. Tu moraš biti pažljiv i strpljiv da ne oštetiš gumicu jer ti je tada sva posao badava.

Jesi siguran da ovaj zvuk dolazi iz hidraulika? Meni ovo zvuči kao da je neki od kuglastih zglobova na polugama suv i da škripi. Ako nije to, vrlo je moguće da su biksne jako istrošene i da osovina ne leži kako treba pa škripi. Probaj rukama da pomjeraš poluge gore-dole dok je traktor ugašen i da ustanoviš odakle zvuk tačno dolazi.

Tomo VS
09-01-13, 10:19
Vlado BB,Dolovac hvala na odgovorima>:({ ja sam jesenas uzeo zetora ali ima da se radi oko njega tako da nisam stigao da ga upregnem,a posto imam jos tri traktora pa mi nije hitan polako i natenane ga radimo do zetve zita ima da izadje iz radionice ko nov.A ovde kod nas ih ima malo i to sto ima gazde su im lose pa se po njima nemoze covek nista orjentisati kakvi su traktori.

Dzogi_89
09-01-13, 10:52
@markozetor6245 druze imas temu za oglase,u toj ce temi tvoj oglas mozda nadje novog gazdu sa foruma.. mozda nekog novog u klubu zetordzija....a i preglednije je da stoji tamo kad vec ima tama za to.

markokg1982
09-01-13, 13:21
@Marko

Imaju te gumice i prstenovi plastični da se kupe svugdje gdje ima dijelova za Zetore, obično to sve ide u jednom kompletu, dodje gomila raznih gumica za sve i svašta.
..........Ako opet nastavi da curi problem je u biksni koja je istrošena a da bi njih zamijenio moras da skidas poklopac hidraulike. Kada skines poklopac, zamijeni i manžetnu na klipu kao i kariku . Biksne se lako izvade, staviš druge, sve složiš kako je bilo (pazi na raspored), zamijeni gumice na svim mjestima koja si rasklapao.

Jesi li siguran da ovaj zvuk dolazi iz hidraulika? Meni ovo zvuči kao da je neki od kuglastih zglobova na polugama suv i da škripi. Ako nije to, vrlo je moguće da su biksne jako istrošene i da osovina ne leži kako treba pa škripi. Probaj rukama da pomjeraš poluge gore-dole dok je traktor ugašen i da ustanoviš odakle zvuk tačno dolazi.

Aha, znaci prilikom narucivanja, stize mi ceo taj komplet, pa uzimam iz njega sta mi treba tj sta skinem, to i zamenim. A jel se u tom kompletu nalaze i biksne i manzetne i te unutrasnje gumice, ili je to druga prica tj narucuje se posebno?
Kad vec narucujem, narucio bih i to sto mi (ne)treba ispod poklopca, da tako kazem, pa neka stoji, ukoliko se to ne dobija uz komplet.

- - - - - - - - - -

P.S. Jel ima neko uputstvo za rukovanje na Srpskom za zetora 5711? Ja imam od 4718 koji su jako slicni, ali bih voleo da imam od ovog mog, da bih znao koliko ulja da kupim za diferencijal, reduktore, motor...

zombie_666
09-01-13, 14:05
kada sam kupio komplet, u njemu su bile sve moguće gumice, manžetne sam kupio zasebno neke bolje a biksne se isto kupuju zasebno.Ne vjerujem da postoji na srpskom, samo na češkom, ja imam za 5011-7045 na njemačkom a i to je bilo jako teško nabaviti, znam njemački pa je to bio jedini način da dodjem do razumljive dokumentacije.

ddragan
09-01-13, 17:20
Marko u Krokusu u Goloboku je bilo kataloga za sve moguce Zetore na srpskom jeziku.Tamo imas i sve te delove koji ti trebaju a relativno je blizu tebe.

Peet
09-01-13, 19:53
A sta ces ti Dragane u Goloboku kad ti je radnja za Zetore na par koraka?Lkl{{

ddragan
10-01-13, 01:09
Isao sam u Palanku na vasar pa smo u povratku svratili da pogledamo nesto i onda video.A inace sve kupujem u toj radnji na par koraka,i stvarno su odlicni i povoljniji sa cenom od ovih iz Goloboka.

seca
10-01-13, 14:31
pozdrav...ako neko zna da ime nege neki ZETOR 120 ili 160,neka javi...fala

- - - - - - - - - -

a da nije u oglasima..

ddragan
10-01-13, 14:49
Si gledao ovaj od 160 ks kod nas,cudno mi sto ga prodaje a kupio ga pre par nedelja.^-^

pidikanac
10-01-13, 14:55
A sta ces ti Dragane u Goloboku kad ti je radnja za Zetore na par koraka?Lkl{{
pa mogu ti reći da je ranije bilo jeftinije ići u Golobok nego kupovati kod nas u Bavanište :lol:

ddragan
10-01-13, 15:00
Nije vise verovatno dobija neki rabat pa je za malo jeftinije kod nas ili u najgorem slucaju ista cena,ovo je za Zetore dok je za MTZ mnogo jeftinije u NS nego u istoj radnji ali kad su neke sitnice u pitanju bitno da ima odma delova.

seca
10-01-13, 17:02
stize mu drugi...ima dva komada na prodaju...

srdjan7
10-01-13, 17:39
Marko u Krokusu u Goloboku je bilo kataloga za sve moguce Zetore na srpskom jeziku.Tamo imas i sve te delove koji ti trebaju a relativno je blizu tebe.
da li imaju za novi tip ursus 160 ks?zvali na 10 mesta,niko u srbiji nema...

ddragan
10-01-13, 18:11
026/381-120 nazovi pa pitas konkretno sta ti treba,bilo je znam sigurno jel sam ih gledao.

markokg1982
11-01-13, 14:00

Sad sam ih zvao. Nemaju uputstvo, ali imaju sve delove koji mi trebaju, a cene su, kako je Zombi rekao, smesne. Sve prodaju na komad.

Gumice za hidraulik 50din + 50 din plasticni prsten
Biksne 550 din komad
Karike za hidraulik 207 din
Manzetna 160 din
Filter goriva 2x215 din (grubi i fini)
Radni zadnji far 1400 din (pravougaoni, a okrugli 1500)

Ulje u hidrauliku ti kao preradjeno iz motora,crno je sacuvaj boze.Menjaj.

To moram obavezno. Vidim i ja da curi crno. Ko zna sta je sipano pre nego sto su ga prodali meni.. Izmenicu sve sto se moze, hidraulicno ulje, ulje u motoru normalno, cak i ulje u reduktorima, pumpi, letvi volana, kociono ulje, dolicu u druk lezaj..

Ne mogu da nadjem koliko litara hidraulicnog ulja ide u 5711?
za 4718 ide 19L a za 5711? 25L? ili 32L?

Dajte neku preporuku za motorno ulje. Znam da ide 12L u karter, pa sad, dal da sipam modricu, FAM Krusevac, ili neko kvalitetnije a da nije papreno skupo i da nema ni potrebe. Prijatelj mi je rekao da je bizon ulje kvalitetno, mada da nema potrebe za mojih 4ha zemlje (bolje da cesce menjam, nego da mi godinama stoji u karteru).

gm80
11-01-13, 14:23
kupi 30 lit i ne brini, ja sam sipao oko 28 lit

Dzogi_89
11-01-13, 19:12
poteba mi je pomoc. nisam palio traktor sigurno 2 sedmice mozda koji dan i vise,u medjuvremenu sam izvadio onu morsku travu iz filtera vazduha i oprao onu posudicu za ulje i ne znam zasto rekoh kad sam vec tu da ga i upalim,znaci bez filtera vazduha,radio je normalno ali posle nekih 10 min rada u mestu na ler gasu pocelo je nesto da klokoce (ne znam kako drugacije da opisem) odmah sam ugasio,danas namestim filter,naspem ulje u posudicu,vratim sve na svoje mesto i ista prica,traktor je na pocetku radio normalno posle promeni zvuk i poce malo da dimi uz onaj zvuk,opet sam odmah ugasio...Molim za pomoc.....

ddragan
11-01-13, 19:23
Odakle se cuje to klokotanje?Kad je skinut filter normalno je da klokoce i zvuk dolazi iz creva sa usisa i treba da se cuje odma a ne tek posle 10 min.A kad je filter na mestu nebi smelo da se cuje.Da li si sve vratio kako treba?
Da nisi kojim slucajem stavio neku krpu u crevo da ne udje nesto pa zaboravio i tako ga upalio.Izvini sto te ovo pitam ali u zurbi se svasta desava a zaboravi se.

zombie_666
11-01-13, 19:26
Nije mi jasno šta bi to moglo da bude...Jesi li gledao kompresor? Možda je on bio zaglavljen pa se uključio i počeo da klokoće.

Dzogi_89
11-01-13, 19:28
nisi me bas razumeo najbolje,znam ja da ce on da promeni zvuk je usisava vazduh sa svih strana ali nije to u pitanju,sad sam majstora zvao kaze da je mozda uvukao opiljke ili delice one trave pa zbog toga i da ce "progutati".....i nastaviti da radi normalno,kaze nije nista strasno. e sad.....

ddragan
11-01-13, 19:35
Razumeo sam te dobro sta si napisao ali mi nepada na pamet sta bi moglo da bude pa nagadjam.Neverujem da je mogao travu da uvuce i da ona se ne pere nego menja( ako je morska trava) ako je sitna zica ispletena onda se pere.

Dzogi_89
11-01-13, 19:37
brate naravno da sam zamenio travu,ali sam oprao od ulja i prasine posudu za ulje a peracem unutrasnjost filtera...

ddragan
11-01-13, 19:46
Oce da suska pod malim gasom i kad ode neki dihtung na glavi,ali sve se to cuje odmah a ne posle par min.Obavezno napisi sta je kad otkrijes uzrok.

spasoje
11-01-13, 20:29
Opet treba Poaro za motore.

seca
11-01-13, 20:30
Stigla prinova i kod mene u avliju...http://www.dodaj.rs/f/1p/dz/2fdae8uM/picture-118.jpghttp://www.dodaj.rs/f/2t/HS/2hGeEi80/picture-119.jpghttp://www.dodaj.rs/f/15/j4/2FdzvM4W/picture-120.jpghttp://www.dodaj.rs/f/19/JW/4lglJGEd/picture-121.jpg

vladamax
11-01-13, 20:36
cestitamo seca,moze li nesto vise o ovom traktoru i koliko je kostao,sta planiras da vuce?

ddragan
11-01-13, 20:36
Od Mitica?lepo izgleda.

spasoje
11-01-13, 20:39
Svaka čast .Doteran je kom mis universum.

Dolovac
11-01-13, 20:45
Lep traktor seca,isti je kao tastov ursus samo ima malo razlike u kabini,koje je godiste i dali ima 3 brzine?

fiat615
11-01-13, 20:58
Bas lepo sredjen

pidikanac
11-01-13, 21:04
čestitam jel to kupljeno od mog komšije Mitić Dragana ^-^

ddragan
11-01-13, 21:22
Jeste,eno mu jos slika na polovne automobile.

djordjealeksic
11-01-13, 21:42
zna li neko gde bih mogao da kupim prednji vucni most od zetora 6945,ili ako postoji neko ko ugradjuje prednju vucu na traktore,hteo bih da ugradim na moj Zetor 6911...?^-^

zombie_666
11-01-13, 21:45
@Dordje

http://poljoprivredni.oglasi.rs/oglas/379637/traktorikombajniipoljoprivrednemasine+beograd+osta lo+zetor

BATONI
11-01-13, 21:48
dodji kod mene u Banja Luku prednja vuca kompet ti dodje oko 2-2500e kako se pogodis uglavnom ih ima

djordjealeksic
11-01-13, 22:10
dodji kod mene u Banja Luku prednja vuca kompet ti dodje oko 2-2500e kako se pogodis uglavnom ih ima

jel moze i ugradnja kod vas? jel kompletna sa izlazom iz zadnjeg diferencijala?

BATONI
11-01-13, 22:23
mozes dogovorit da skines svoj prednji trap i doneses u zamjenu nije to bozije slovo ugraditi a vuca komplet ti je most tockovi izlaz rucica i kardan

djordjealeksic
11-01-13, 22:30
mozes dogovorit da skines svoj prednji trap i doneses u zamjenu nije to bozije slovo ugraditi a vuca komplet ti je most tockovi izlaz rucica i kardan

ok druze..hvala ti...cucemo se da mi das broj telefona na koji mogu da se javim pa da se dogovorimo

seca
11-01-13, 22:30
FALA DRUGARI...Traktor sam kupio u selu od Mitica...platio sam ga 10100e,1988g. uvezen je i Poljske nije radio kod nas,motor dobar prednja vuca radi zec kornjaca radi,nova instalacija,ofarban,gume zadnje lose ima tri brzine...Za sad planiram da kupim neki spremac od 5,5m i neki prevrtac e sad dal ce biti tri ili cetiri brazde to neznam...

BATONI
11-01-13, 22:38
Kod nas su zetori odmah iza imt ima ih mnogo a plus sto dosta ljudi kod nas trguje iskljucivo zetorima jer su trazena roba i lako se prodaju

sve kobinacije su moguce, skoro sam isao sa komsijom i pazarili smo zetor 7245 i dogovorili da se vuca skine posto covjeku netreba i dobili tako

zetormatic to dosta radi upitaj i njega

vladamax
11-01-13, 22:38
FALA DRUGARI...Traktor sam kupio u selu od Mitica...platio sam ga 10100e,1988g. uvezen je i Poljske nije radio kod nas,motor dobar prednja vuca radi zec kornjaca radi,nova instalacija,ofarban,gume zadnje lose ima tri brzine...Za sad planiram da kupim neki spremac od 5,5m i neki prevrtac e sad dal ce biti tri ili cetiri brazde to neznam...
plug 3+1 pa vidi trebalo bi da ide

ddragan
11-01-13, 22:39
4 brazde kupis,lako skines 1 ako negde ne moze.

seca
11-01-13, 22:41
Pa najverovatnije ce biti cetiri,ali videcu..jel ima negde neki spremac na prodaju od 5,5 ili 6m

ddragan
11-01-13, 22:46
Ako je pitanje za mene,trenutno neznam,ali ako cujem nesto javim ti.

markozetor6245
11-01-13, 22:49
danas prodao zekonju 6245,... mnogo dobar traktor,i marku ne menjam,samo snagu :))))

Dzogi_89
11-01-13, 23:07
posto sam znao taj traktor licno,moze info. za cenu,moze i na pp

velja imt 540
12-01-13, 02:18
seca kupi 4 brazde ako 160 konja nemoze da vuce zapali ga odma ali moze u svim uslovima

Dolovac
12-01-13, 17:44
Dali ce moci da nosi 4 brazde obrtac cujem da su slabi sa hidrulikom na takav teret?Kod mene znam njih toicu sto imaju zetore al su morali ravnjake jer im obrtac bio tezak

ddragan
12-01-13, 20:19
seca kupi 4 brazde ako 160 konja nemoze da vuce zapali ga odma ali moze u svim uslovimaMotor ima snage,nije mu tesko,ali se desava da relativno brzo proklizi kad je malo teze oranje a vlazna zemlja.To se meni desavalo ali nemam ovoliko tegova napred kao kod clana Seca,a traktor je dosta dugacak i treba mu sto vece opterecenje napred.

seca
13-01-13, 17:54
neznam,videcu...Prvo spremac da doteram u avliju,a za plug ima vremena...Mada mislim da bi tri brazde bilo bolje icicu brze a i nasa zemlja je malo teza..Sta mislite koju sirinu spremaca da pazarim?

velja imt 540
13-01-13, 23:59
evo jednog stvarno jeftinog zetora http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm-tractor/3147481/zetor-7745.html eh da je blize

zombie_666
14-01-13, 12:04
Zna li neko koje bi prednje veće gume mogao da stavim na Zetor 7045? Sad imam 11.2-24" i 16.9-30, volio bih naprijed staviti neke šire ali me brine što kod nas nema guma sa metričkim mjerama a 12.4-24" je vjerovatno previše visoka. Zna li neko koja je metrička (radijalna) guma visoka otprilike kao 11.2-24" a da je nešto šira, kao npr. 12.4 ili 13.6 dijagonalna guma?

Dolovac
14-01-13, 13:28
neznam,videcu...Prvo spremac da doteram u avliju,a za plug ima vremena...Mada mislim da bi tri brazde bilo bolje icicu brze a i nasa zemlja je malo teza..Sta mislite koju sirinu spremaca da pazarim?
Tast sa ursusem 1614 vuce 5.80m bez ukljucivanja prednje vuce 1 brzom jako lako tako da mozes komotno tu sirinu ili najmanje 5.5m iako je kod vas teza zemlja

Farmer II
14-01-13, 13:45
@seca nece biti iskoriscen traktor ako vuces 3 brazde, malo je to za 160 ks, a ako otvoris plug da hvata vise povecava se opterecenje na plugu, i kidace sigurnosne srafove. Ako se tera brze nego sto uslovi zapovedaju,opet se povacava opterecenje na plugu, nece biti oranje kvalitetno, desava se da kukuruzovina od brzine bezi iz pluga i bude od gore. Ali najbolje pozajmi plug od nekog poznanika pa probaj i sve ces videti sam na njivi. Ima do jeseni vremena .

MOMOSARIC
14-01-13, 17:19
Hitno pitanje, moj kum gledao neki 6045 pa da vas pitam kakav je i šta bi trebalo gledati kad se kupuje . Mislim šta im je najosjetljivije a nije beznačajno za popravku?

zombie_666
14-01-13, 17:32
Evo ovdje sve objašnjeno

http://poljoinfo.com/showthread.php?91-Zetor&p=615188&viewfull=1#post615188

blaz
14-01-13, 17:37
Kod nas takvi zetori 16145,16245 vuku 4- brazdne okretace 14 coli bez problema,zemlja je srednje teska!

PG Krnac
14-01-13, 18:54
Kod nas ima ZTS 16245 vuce regenta 4 brazde ali dosta mu je tesko...

srdjan7
14-01-13, 19:06
Kod nas ima ZTS 16245 vuce regenta 4 brazde ali dosta mu je tesko...Po cemu ste zakljucili da mu je tesko?

velja imt 540
14-01-13, 19:11
ljudi bre pa ferguson vuce 2 brazde, a da 160 konja ne moze 4

Zetormatic
14-01-13, 19:51
Evo ovdje sve objašnjeno

http://poljoinfo.com/showthread.php?91-Zetor&p=615188&viewfull=1#post615188

Nešto se ne sjećam kad si kupovao od mene 7045 da si sve to gledao :)))

zombie_666
14-01-13, 19:56
Naučio posle gledajući ono što mi ti nisi rekao.

Zetormatic
14-01-13, 20:09
..mislim da si sve isprobo sto si mogao ostalo je na njemu bilo da pokaze u poslu..

zombie_666
14-01-13, 20:19
Pokazao se dobro u poslu, to nije problem. Nisam imao nikakvih kvarova na njemu, samo sam zamijenio gomilu semeringa, manžetne na cilindru i ljevu kočnicu (sve).

Zetormatic
14-01-13, 20:22
Ma da semerinzi si pokazu kroz posao, kod mene nije mogao to pokazati ;)))

fiat615
14-01-13, 20:48
Polovan traktor kad uzmes odma ima za ulaganje

zetor7245
14-01-13, 20:48
Zombi samo tako se uci, i ja sam svoju skolu platio.

ddragan
14-01-13, 21:58
Polovan traktor kad uzmes odma ima za ulaganjeKad Zombi za par meseci resi da kupi 7745 i resi da proda 7045 eto polovan traktor bez ulaganja.

Inace ima kod nas jedan 1614 isto vuce 4 brazde regenta ali dimi ko parna lokomotiva,ali po recima vlasnika ne greje se i nije mu tesko,ali je za oko ruzno strasno.

Dulkaarpad
15-01-13, 01:11
ljudi bre pa ferguson vuce 2 brazde, a da 160 konja ne moze 4

kod nas ferguson ne ore sa 2 brazde. ako ore onda sa 1 (u dobrim uslovima), ako vuce 2 brazde, to onda nije oranje (ni u kakvim uslovima).
zavisi od toga kakve zemlje imate (i Dolovo nije sva zemlja ista), ali najbolje resnje je 4/3 (znaci "trougao" da bude za 160+, ili 200+, a plug 3+1 brazda). ali... znam i ja da je najbolji auto rollce-royce, ali ni - ne znam zasto - ga nemam :D
jeste da ako su teske zemlje (kod nas ursusi (1614) su orali sa 3 brazde i nista vise, nisu ni imali +1 brazdu a i dosta im je bilo...), pa zato je tu najbolje resenje 3+1 (3++, zanci ojacan ram sa 3+1 brazde) ako lova nije problem :) ako covek nema gromilu novca, onda gleda za jednostavno (i popr. jeftino) resenje.

KishRobert
15-01-13, 10:20
31500e sa pdv-om,pravih 3500rc,iz 2003.
http://www.dodaj.rs/f/2Z/Q8/1Hnxnjzd/img1091.jpg

idklecin
15-01-13, 10:27
Kish kakva je to licitacija traktora kod vas

KishRobert
15-01-13, 10:30
Nije nikakva licitacija,nego jedna firma gde smo juce bili,pa su mi se ti primerci svideli.
Pa rekoh sto da sa vama ne podelim slike.Mozda nekog zainteresuje.

seca
15-01-13, 12:54
Pa tako sam i planirao neki spremac do 6m...A sto se tice iskoriscenja,bice maksimalno iskoriscen i sa tri brazde kad budem orao u Omoljici...A plugovi 3+1 mi se najvise svidjaju...Koliko ulja ide u motor,menjac prednju vucu....?

- - - - - - - - - -

Kish traktor je bombona...

PG Krnac
15-01-13, 13:59
Po cemu ste zakljucili da mu je tesko?
Traktor ima 160 ks ali kad sam gledao u radu deluje mi kao da ima 140 ks.. Nekako mi je slab za tu jacinu.

ddragan
15-01-13, 14:09
U pravu si PGKrnac u radu u poredjenju sa nekim drugim traktorom deluje kao da ima manje konja.NPR Nista vise nemoze da uradi od Rusa 1221 cak je mozda i slabiji.

Seco 18 litara u motor ide ako se dobro secam.Kad pustas ulje obavezno ispusti i iz hladnjaka ulja.

Gorski Car
15-01-13, 18:16
Imam problem sa hidraulikom na Zetoru 2511. Kad nije ukljucen kardan tj kad pumpa ne radi hoce da popusta tako da kad nosim neko teze orudje npr tanjiracu kardan mora non stop da radi. Nije mi problem sto radi kardan ali polako se priblizavaju prolecni radovi planiram da nosim prskalicu bez vitlanja kardana i kosacicu takodje bez vitlanja kardana. Sta tu crkava kad popusta hidraulik? Koliko kostaju te gumice? Jel skorije neko radio na svom zetoru? >:({

markokg1982
15-01-13, 18:42
Imaš na tri, četiri strane unazad. Meni je zombi objasnio šta sve treba.

Gorski Car
15-01-13, 18:46
Imaš na tri, četiri strane unazad. Meni je zombi objasnio šta sve treba.

I koliko su kostale gumice?

markokg1982
15-01-13, 18:51
158ma strana, drugi post :-)ja ne volim kada nešto pitam, a neki mi odgovori:"bilo je reči o tome. Prelistaj malo.." a tema recimo 150 strana. Ja tebi kažem da prelistas samo 3-4 unazad :-)

Gorski Car
15-01-13, 19:03
Procitao sam! Kazi mi kad si sve to zamenio sad jel ti sad radi dobro tj ne popusta kad ne radi pumpa?

markokg1982
15-01-13, 19:23
Ništa nisam menjao. Samo sam zvao da pitam za cenu.
prvo ću da zamenim gumice i plastični prsten, pa tek onda, ako ovo ne uspe, da skidam poklopac hidraulike. Moja dobro drži, tj nemam problem sa njom. Možda i imam, al tek sam kupio traktor, pa ne znam.

jel ima neko prednje tegove koji odgovaraju 5711? Hteo sam da zamolim nekoga da mi kaže dimenzije, pa kada budem na nekom vašaru, da ih uzmem. Napravio bih neki takav model, pa da budem siguran tj da se ne zeznem. Ima ih raznih oblika za razne zetore, a nemam ni jedan teg da bih znao kakav tražim.

cira92
15-01-13, 19:25
Sasa kod mene u selu niko nemoze da nosi nista na polugama ako je kardan iskljucen.. To mi se uopste ne svidja negde sam ti vec napisao da ne volim da idem do njive sa izvadjenim kardanom pa da tek tamo ukljucujem.. Ja mislim da ti bude sve ispravno i novo opet ce pustati sa iskljucenim kardanom...

zombie_666
15-01-13, 19:31
Kako mislis da mora biti uključen kardan?Kod mene ne mora, kod komsija na 7745, 7745 Plus, 3320, 4911, 6911, 5711...nijedan ne mora da drzi uključen kardan. Ručica kojom se uključuje kardan ima tri položaja:u jednim radi hidraulik (poluge, kipanje) a kardan ne. U drugom radi i hidraulik i kardan a u trecem samo kardan preko mjenjača.

Gorski Car
15-01-13, 19:34
Kako mislis da mora biti uključen kardan?Kod mene ne mora, kod komsija na 7745, 7745 Plus, 3320, 4911, 6911, 5711...nijedan ne mora da drzi uključen kardan. Ručica kojom se uključuje kardan ima tri položaja:u jednim radi hidraulik (poluge, kipanje) a kardan ne. U drugom radi i hidraulik i kardan a u trecem samo kardan preko mjenjača.

Zetor 2511 nema tu opciju...

cira92
15-01-13, 19:38
Nema ni 3511 tu opciji 99% jer moj prijatelj stalno drzi ukljucen kardan...

zombie_666
15-01-13, 19:38
Nisam znao za te male Zetore, nikad nijednog nisam ni vidio uživo.

cira92
15-01-13, 19:47
Ali za tog Zetora 3511 od mog prijatelja imam samo reci hvale mnogo izdrzljiv a vuce prevelike masine za njega... Samo malo malo pa pukne viljuska u menjacu,kako on kaze to je zato sto je manjac tu lepo pri ruci pa kad ga voze rumuni koji rade kod njega kad dohvate taj menjac i cimnu cuje se na kilometar krcanje..

Gorski Car
15-01-13, 20:00
Mene ovaj lepo sluzi ako je mali. Mali potrosac a i ne treba mi neki veliki traktor 10 hektara sa ovim obradim bez problema.
Ciro ima u selu kod mene zetor 3511 covek radi sa njim 30 hektara tek prosle godine kupio 4911 kao pojacanje.

cira92
15-01-13, 20:25
Dobri su ti mali zetori i ja razmisljam o raznim traktorima kao pojacanje IMT 539.. Ali nemogu da prebolim to sto su im stavili menjace gore to me tako bode u oci da to nije moguce..(neznam zasto,mada sam vozio i lepo se salta i pri ruci je) Ali nemogu da prebolim to sto su gore menjaci...

markokg1982
15-01-13, 20:29
Meni je to bilamana, dok ga nisam probao. Sada uživam dok saltam, obzirom da mi je nekako pri ruci

Gorski Car
15-01-13, 20:30
Lako se vozi kao automobil. Meni je taj menjac bo oci ali kad sam kupio zetora zavoleo sam menjac pored volana. Zgodan je za rad ima veliki ajnsak za ove usitnjene parcele dusu dao.
Taj hidraulik mi ne prestavlja neki veliki problem nego bi cisto da ga sredim kad krene sezona prskanja hocu da nosim prskalicu bez da radi kardan! Ako moze ako ne moze ima da zavrsi 15tog na pijac kupim fergusona 533 i opusteno :lol:

cira92
15-01-13, 20:40
Ma znam da se lako salta i da je pri ruci i vozio sam ga mnogo puta i dosta Ursusa ali nemogu da prihvatim taj menjac.. Odustao bi od kupovine samo zbog tog menjaca gore... A sto se tice nosenja tezih prikljucaka sa iskljucenim kardanom mislim da ce to teze ici.. A ti moras da ukljucis kardan podignes prskalicu i vozis pa kad ona padne do odredjeng nivoa ponovo da ukljucujes kardan??? ^-^ Po meni je onda bolje ukljuci kardan na njivi i zavrsen posao kad vec sad nemoze drugacije.. Ili Imt 533-539... :lol:

mikser
15-01-13, 20:49
ciro imam ja 3511 77g.nije tacno da nemoze da nosi bez upaljenog kardana. kod mene nosi normalno bez problema.
neznam starije serije kako je snjima?

Gorski Car
15-01-13, 21:03
ciro imam ja 3511 77g.nije tacno da nemoze da nosi bez upaljenog kardana. kod mene nosi normalno bez problema.
neznam starije serije kako je snjima?

Koliko polozaja ima rucica kardana kod 3511?

cira92
15-01-13, 21:05
Pa neznam kolege ja znam da drugarev 3511 mora da vrti kardan dok nosi rotacionu ili nesto tesko jer kaze kad iskljuci kardan to vrlo brzo padne na zemlju.. E sad da li je kod njega nesto neispravno to nemogu da kazem jer nisam upoznat sa Zetorima mnogo..(vozio sam ih par puta svega kod nas nisu bas zastupljeni)...

mikser
15-01-13, 21:31
u mene ima tri opcije al kardan radi preko donje,i u krajnoj gore je preko menjaca.pa plugove drzi bez problema imt-ove,nisu oni bas lagani.

spasoje
15-01-13, 22:53
Hoćeš da kažeš da kad neradi kardan ti dižeš bez problema...^-^

ddragan
16-01-13, 00:18
Koliko polozaja ima rucica kardana kod 3511?Koliko polozaja ima rucica za ukljucivanje kardana kod tebe?

- - - - - - - - - -

Hoćeš da kažeš da kad neradi kardan ti dižeš bez problema...^-^Naravno da dize kad mu neradi kardan.

Recite mi sta se desava kad je rucica za ukljucivanje kardana u skroz donjem polozaju?

Zetormatic
16-01-13, 13:01
Evo moj 3545 iz 1977, uvezen iz Norveske, ima grijanje u kabini, motor mu vrlo slican motorima 4701 i 4901..
http://img02.pik.ba/galerija/2012-11/15-17/slika-1213-2012-11-1353071505-velika.jpg

prnjavor3
16-01-13, 13:05
još nisam vidio ovakvu šaru prednjih guma.Po meni puno bolje za asvalt od klasični guma na prednjim vučama.

Zetormatic
16-01-13, 13:15
Vidio sam ja na nekoliko ovakvih traktora istu saru, tako im vjerovatno vishe odgovara u posllu..moguce je a za Norvesko trziste ubacuju ovakve gume..

http://www.image-share.com/upload/2009/153.jpg

velja imt 540
16-01-13, 13:23
o su gume od bagera

ddragan
16-01-13, 15:55
Evo sema za ukljucivanje pumpe hidraulika i kardanskog vratila
http://www.dodaj.rs/f/2G/13p/4hDFSeHm/fotografija05351.jpg
1.Radi samo pumpa hidraulika(dize-spusta a kardan nije u funkciji)
2.Radi i kardan i hidraulika
3.Neutralan polozaj,ne radi ni hidraulika ni kardan
4.Pogon preko tockova.

mikser
16-01-13, 17:24
Evo moj 3545 iz 1977, uvezen iz Norveske, ima grijanje u kabini, motor mu vrlo slican motorima 4701 i 4901..
http://img02.pik.ba/galerija/2012-11/15-17/slika-1213-2012-11-1353071505-velika.jpg
jel nema nikakvi problema sa tom prednjom vucom,odlican.

Gorski Car
16-01-13, 19:14
Evo sema za ukljucivanje pumpe hidraulika i kardanskog vratila
http://www.dodaj.rs/f/2G/13p/4hDFSeHm/fotografija05351.jpg
1.Radi samo pumpa hidraulika(dize-spusta a kardan nije u funkciji)
2.Radi i kardan i hidraulika
3.Neutralan polozaj,ne radi ni hidraulika ni kardan
4.Pogon preko tockova.

Na malim zetorima nije tako. Kod mene ima 3 polozaja i nema rada hidraulike bez okretanja kardana.

srdjan7
16-01-13, 19:30
U pravu si PGKrnac u radu u poredjenju sa nekim drugim traktorom deluje kao da ima manje konja.NPR Nista vise nemoze da uradi od Rusa 1221 cak je mozda i slabiji.

Seco 18 litara u motor ide ako se dobro secam.Kad pustas ulje obavezno ispusti i iz hladnjaka ulja. Tacno...u poredjenju sa John deere 160 ks,slabiji je...ali u poredjenju sa 1221.3 rusom-ocigledna razlika...jedino sto oni svi dime,kao veliki imt,pa deluje da manjka snage-zato i pitam clana PgKrnac,na sta mi opet nije odgovorio...

Zetormatic
16-01-13, 20:10
jel nema nikakvi problema sa tom prednjom vucom,odlican.

Nisam radio sa njim, ali ono sto smo vidili dobro je, nema problema, funkcionise sto je najbitije..

zombie_666
16-01-13, 20:38
Kada bi se koristio u skladu sa svojim sposobnostima, tj. onako kako je konstruktor predvidio, mogla bi i ova prednja vuča dugo da radi bez problema. Kod nje je problem što ona jednostavno nije za stvarno teške poslove, posebno tamo gdje može doći do propinjanja. Za normalan rad i uključivanje samo u slučaju nekih laganijih zapadanja, mogla bi opet koliko-toliko da pomogne.

spasoje
16-01-13, 21:43
Samo teška vuča kod zetora je prava vuča.

mikser
16-01-13, 21:45
Na malim zetorima nije tako. Kod mene ima 3 polozaja i nema rada hidraulike bez okretanja kardana.

neznam dal mislimo isto ali i kad nepalis kardan on se pomalo vrti,dohvatis ga rukom on stane,to ne racunaj u rad kardana. naprimer meni se pomalo sporo vrti uvek i ugasen al to nije to pa neki kazu nemoze da radi bez kardana. pricam konkretno o 3511 a isto se desava i ostalim gledo sam.

dok kad ga upalis on vrti bas brze dosta,od tog nevazeceg.

zombie_666
16-01-13, 22:13
Samo teška vuča kod zetora je prava vuča.

Naravno, na to sam i mislio. Teška vuča je baš "teška", ono bi bilo stvarno teško pokidati kako su je napravili. Nedavno sam rasklapao prednji reduktor kada sam mijenjao semeringe, naprosto je nevjerovatno koliko je sve masivno. Laka prednja vuča je kao neka pomoćna stvar, ono kad malo zapadneš da pripomogne. U principu nije ona loše zamišljena, čak ima i bočne reduktore. Problem je odlivak osovine, tanak je baš preko svake mjere.

Gorski Car
16-01-13, 22:22
neznam dal mislimo isto ali i kad nepalis kardan on se pomalo vrti,dohvatis ga rukom on stane,to ne racunaj u rad kardana. naprimer meni se pomalo sporo vrti uvek i ugasen al to nije to pa neki kazu nemoze da radi bez kardana. pricam konkretno o 3511 a isto se desava i ostalim gledo sam.

dok kad ga upalis on vrti bas brze dosta,od tog nevazeceg.

Kad je polugica skroz dole tad je ukljucen kardan i tad radi pumpa hidraulika, Na sredini je iskljucen kardan i ne radi pumpa za hidraulik. Onaj gornji polozaj nikad nisam ni koristio...

velja imt 540
16-01-13, 22:51
Taj polozaj koji nikada nisi koristio sluzi ti da se kardan vrti preko brzina, znaci skroz gornji polozaj povuces izbacis reduktor, a menjac ubacis u neku brzinu i kardan i se okrece om brzinom ako nekad budes radio sa traktorskim cirkularom, ubaci u cetvrtu pa da vidis kako radi

Gorski Car
16-01-13, 22:56
Druze znam zasta sluzi ali nikad nisam koristio. U mom kraju preko tog polozaja mahom teraju pumpe za zalivanje.

ddragan
16-01-13, 23:17

dok kad ga upalis on vrti bas brze dosta,od tog nevazeceg.Tacno tako mikser.

Moguce na 2511 da nema te opcije,nikad nisam baratao sa njima pa da mogu 100%da tvrdim,ali provericu ima kod nas 1 takav pa kad ga vidim bas cu da pogledam.

Gorski Car
16-01-13, 23:20
Tacno tako mikser.

Moguce na 2511 da nema te opcije,nikad nisam baratao sa njima pa da mogu 100%da tvrdim,ali provericu ima kod nas 1 takav pa kad ga vidim bas cu da pogledam.

Tako ti je i kod 2511 ali to spada u opciju iskljucenog kardana tada ne radi pumpa za hidraulik.

mikser
16-01-13, 23:22
pa verovatno je drugacije,kod mene skroz dole neradi kardan,hidraulika da,
jedan polozaj uvis palim kardan.

Gorski Car
16-01-13, 23:30
Kod mene skroz dole radi kardan i hidraulika, zatim jedan stepen gore iskljucuje se kardan tad ne radi ni hidraulika i ovaj stepen gore sto sluzi da radi kardan preko menjaca... Tako je na mom 2511. Za to me i muci na primer kad nosim ciklon pun vestaka kad iskljucim kardan da ga vrti tad popusta hidraulik jer ne radi pumpa i onda ili do njive da vozim sa ukljucenim kardanom da okrece ciklon ili da ga povezujem sa kardanom kad stignem na njivu iili rotaciona kosacica i sl. Pa bih to da sredim da ne popusta jer tek ide prolece i radovi za koje mi treba hidraulik koji ne popusta kad je iskljucen kardan.

ddragan
16-01-13, 23:54
Menjas sve moguce gumice u hidraulici i na klipu,a mozes i kariku posto se vec rastura.

Ili nataknes kardan na prikljucnu masinu i vezes ga nekako kanapom,kardan normalno ukljucis i u transportu ti drzi gore hidraulik,kad stignes na njivu samo ga utaknes na izvod kardana iz traktora i to ti je.To sam video da neki rade tako koji imaju ursuse 355 ili 360 posto i oni ne mogu da dizu poluge ako kardan ne vrti.

mikser
17-01-13, 11:48
bas tako ako ti se nerastura onda vesanje kardana:lol:

Gorski Car
17-01-13, 13:37
@mikser kako te sluzi 3511? Od uvek mi se svidjao taj traktor samo sto kad sam kupovao traktor nisam naisao na 3511 u dobrom stanju pa sam kupio 2511 lepo me sluzi i ovaj ali 3511 bi mi bio mnogo bolji. Pogotovo mi se svidja ta opcija kad iskljucis kardan da moze da radi pumpa hidraulika.

Dulkaarpad
17-01-13, 22:42
Menjas sve moguce gumice u hidraulici i na klipu,a mozes i kariku posto se vec rastura.

Ili nataknes kardan na prikljucnu masinu i vezes ga nekako kanapom,kardan normalno ukljucis i u transportu ti drzi gore hidraulik,kad stignes na njivu samo ga utaknes na izvod kardana iz traktora i to ti je.To sam video da neki rade tako koji imaju ursuse 355 ili 360 posto i oni ne mogu da dizu poluge ako kardan ne vrti.

ursus c-355 ima tu cetvrtu opciju t.j. da radi hidr. pumpa, a kardan se ne vrti (traktor od '76).

ddragan
17-01-13, 23:03
Kako onda 360 nema a mladja serija traktora^-^.

German hunting terrier | Jagdterrier