Zetor

Za čega je sve koristite ! :cao:
 
@Šošara
Jok Ja sam mislio da onu stvar koristis umesto kuke! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:(Izvini kolega izletelo mi ::sramota:spavam:
 
@Kiki

Kuku koristim za jednoosovinku klasicnu i za onu sumsku,moze i za cisternu.Jednostavno zakacis i otkacis,milina.
Koristio sam jos i kad sam istezao armaturno gvozdje.Mrzelo me da je skidam i stavljam klasicnu donju poteznicu pa sam armaturu vezao oko kuke.
Jos je dobra ako traktor u blatu se zaglavi odn potone.Prvo kuka nasedne jer je njoj najnizi klirens(mada je kod mene niza donja poteznica ali je nisam gotovo nikada koristio) i ne ides dalje.

@Mityoo
Ma ne ljutim se.Samo mogla je da ode ona stvar dok sam prikolicu rucno nanosio na vucnik.
 
Da to je tacno! I nije zajebancija! Ja praktikujem da na masine koje imaju samo jednu osovinu montiram na rudu nogu koja se dize/spusta na navojno vreteno! Pa ako nije dobra visina rude nastelujem i onda samo namanevrisem traktorom i stavim klin! Inace kuka je super stvar!
 
Kuka je zakon i ne skidam je nikako(koristim jednoosovnke i nema potrebe za skidanjem). :D

Na 539 pravim neki moj izum od kuke vojnog Tama.Ostalo je jos da konstruisem kako da se dize i spusta polugama,a vec je montirana i isprobana kao fiksirana.
To ce biti okretna kuka,cudo nevidjeno :ideja:
 
Isto pravim za 539 automatsku kuku (samo je kuka originalna), no o tome u IMT temi i kad bude gotovo, dosta smo offirali ovu temu.
 
Ma 200% A Šošara nam dodje kao sinovac sa Ursusom! Nakraju krajeva ursus je pravljen po uzoru na Zetor i zato nemoze da bude los! ::traktor1:: ::traktor:: ::traktor1:: ::traktor:: ::prica:: ::super::
 
Nazad
Vrh