PDA

View Full Version : Zetor

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Optimista
10-07-12, 23:05
Pa ako mozes da vuces 756 onda je to genijalno!

Zetori su inace odlicni oraci. Ja sa 7011 nosim FOP 610-14 na kome je namontirana jos neka drljaca iz kucne radinosti i on to lako nosi trecom. U Doroslovu, susednom selu, ima dosta ljudi koji insistiraju na trobraznom plugu na istom traktoru. Ljudi oru drugom i vuku tri brazde.

Pottinger
11-07-12, 01:28
zetor 8540 pticija perspektiva kroz siber :D frisko opran http://img443.imageshack.us/img443/6015/p1007121756.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/443/p1007121756.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

pešut
11-07-12, 09:12
e o tome ti pricam.kabine su im extra i na onim starijim zato su mi i zapali za oko

hvala momci na savetima korisni u svakom slučaju.nisam ni provalio da ima 45 ks.mozda bolje da jurim onda neki 6011 bilo ih je par na oglasima ali su isto cene bile jace oko 6 hiljada.a bio je dugo još jedan 5011 stvarno u super stanju malo veca cena od ovog pa sam ja mislio da je to tu negde

savosi
11-07-12, 10:14
Pa ako mozes da vuces 756 onda je to genijalno!

Zetori su inace odlicni oraci. Ja sa 7011 nosim FOP 610-14 na kome je namontirana jos neka drljaca iz kucne radinosti i on to lako nosi trecom. U Doroslovu, susednom selu, ima dosta ljudi koji insistiraju na trobraznom plugu na istom traktoru. Ljudi oru drugom i vuku tri brazde.

Ja sa 7211 i istim plugom i doodatim predpluznjacima orem drugom,recimo prosle godine koja je bila bas nepovoljna za oranje na mestima sam cak morao ici i prvom ,tako da brzina ipak zavisi od tipa zemljista.
Sto se tice setvospremanja prvi prohod isao drugom a drugi trecom brzinom,mada sada spremam rusom 52-kom .
Zetor mi sluzi samo za branje i oranje ,do sada sam mu jednom radio menjac(menjacka osovina,iglicasti lezaj u njoj i zubcanik 2 brzine) i jednom hidraulik(garnitura gumica)vazno je sto delovi nisu skupi i u mom okruzenju ih bas ima ,kupljen je nov 1986,tako da me bas dobro sluzi i sto je najvaznije udoban u radu za coveka>:({

dukej
11-07-12, 11:50
Zetori 7011 i 7211 nemaju jednake brzine, kod 7011 putna brzina u trećoj (9.43 km/h) odgovara drugoj kod 7211 (9.28 km/h).

Optimista
11-07-12, 15:32
@peshut
6011 je vec cetvorocilindricna masina, blok je isti kao na 7011, to je vec ozbiljniji traktor. A da 5011 (odnosno moj 5211) ima po fabrickim podacima 33kw ili 45 ks.

@Savosi
slazem se da brzima oranja zavisi od zemiljista do zemljista, ja asmo kazem kako kod nas ide. Zemlja bas i nije preterano laka za obradu, ali je kod vas jos daleko teza.

@dukej
ne znam napamet za menjac i brzine ali mogu pogledatai jer imam fabricke podatke i za 7011 i za 7211. Bas cu pogledati , ali me sada mrzi po ovoj vrucini i da se krecem :)

spasoje
11-07-12, 15:38
Nemoj ni gledati.Ovako je kako @dukej@ kaže .Imam ih ja pa znam .Otprilike za brzinu je brži dvojka.

mityoo
11-07-12, 22:39
Ali samo u prve četiri brzine, peta je direkt, pa tu nema razlike, a izmena je pravljena zato što je na starijim serijama bila velika razlika između 4 i 5 stepena, pa je na novijima ta razlika smanjena...

Tomo VS
12-07-12, 20:25
Pitanje za iskusne nude mi Zetor 7011 8x godiste ima veliku kabinu,menjac izmedju nogu,gume nisu bas neke i pomesao je ulje i vodu koliko da im ponudim zaomi sto nemam fotografije da bi se lakse procenio ali bar ovako od prilike!Unapred hvala!

spasoje
12-07-12, 20:32
Računaj na generalku motora.

pankin
12-07-12, 20:34
e takvog istog zetora je prijatelj kupio i nakon pet godina je još uvjek za generalnu i još uvjek radi kao i prvog dana

ddragan
12-07-12, 22:07
Pitanje za iskusne nude mi Zetor 7011 8x godiste ima veliku kabinu,menjac izmedju nogu,gume nisu bas neke i pomesao je ulje i vodu koliko da im ponudim zaomi sto nemam fotografije da bi se lakse procenio ali bar ovako od prilike!Unapred hvala!Zavisi i gde je pomesao,pustio vodu u karter ili gurnuo ulje u hladnjak.Nemora uopste da znaci da je motor za generalnu.

Tomo VS
13-07-12, 00:06
Sta mislite jel puno 2000evra da im dam ili da odustanem?

velja imt 540
13-07-12, 00:23
nije mnogo po meni se isplati

Dzogi_89
13-07-12, 00:29
naravno da ce da se isplati.......

ddragan
13-07-12, 00:40
Sta mislite jel puno 2000evra da im dam ili da odustanem?Za te pare ga kupi i bez tockova,samo ja cisto sumnjam da ce neko da ti proda 7011 za te pare.

spasoje
13-07-12, 09:27
Zna se gde Zetor pušta.Voda u karter.Košuljice istule ili gumice izgorile znači sledi rasklapanje .Neznam kak kolega @pankin@ tvrdi sa je neko kupio isto takvog i još radi .To znači nesmeta mu što je pomešao ulje i vodu.DALI JE MOGUĆE?...

Zoran0230
13-07-12, 09:28
Tomo 7011 nećeš kupiti ispod 5000 a da bude sve regularno.Za 2000 možeš kupiti,2511,3511,4718... i to u ne baš najboljem stanju.Veruj mi,ja motam da kupim zetora još jednog tako da su mi cene poznate.I beži sa područja 013 jer su traktori kod nakupaca,našminkani i skupi.

Dolovac
13-07-12, 10:42
Tomo 7011 nećeš kupiti ispod 5000 a da bude sve regularno.Za 2000 možeš kupiti,2511,3511,4718... i to u ne baš najboljem stanju.Veruj mi,ja motam da kupim zetora još jednog tako da su mi cene poznate.I beži sa područja 013 jer su traktori kod nakupaca,našminkani i skupi.
nece ga naci sigurno ispod 5000 a generalka mu je oko 500e tako da je bolje da gledas kakve mu gume nego motorLkl{{

gm80
13-07-12, 13:34
treba da farbam zeku 5711. Ima li neko neke oznake farbi za te starije zetore. Nasao sam na par stranih sajtova oznaku za narandzastu ali mi fali ona zelenkasta nijansa za motor i ostale delove?
pozdrav

Zoran0230
13-07-12, 14:13
nece ga naci sigurno ispod 5000 a generalka mu je oko 500e tako da je bolje da gledas kakve mu gume nego motorLkl{{

U potpunosti se slažem sa tobom,gume su veća investicija od motora a motor uradiš i znaš šta si uradio.
Kod vas ima dosta zetora ali kako naći od vlasnika kad ih drže samo nakupci.

ddragan
13-07-12, 17:21
Samo kad naleti slucajno ali tad je cena oko 7000e minimum.Pre par meseci je kod nas prodat u perfektnom stanju od prvog vlasnika za 7800.
a inace moze da gurne ulje u vodu kad su izuzetno krive glave(to se desilo meni)ili kad pukne blok.

Tomo VS
13-07-12, 21:01
Zekan je danas pazaren inace sam ga kupio od gazde zadruge sa kojom saradjujem i kod njih je vec dosta dugo regularan i cist sto se tice papira od ponedeljka ide na moje ime inace sam gazda mi ga je ponudio za 2000evra mene bilo sramota da mu ponudom toliko jer sam im video cene u oglasima pa da se ne uvredi kad on sam kaze daj 2000e i teraj ga iz dvorista.E sad cim ga doslepam odma ide na rasturanje da vidim sta je i kako mada mi on sam kaze da je pre 2god. radjena puna generalna cak ima i racune e sad mene interesuje jel on ima gumice ili bakarne podloske za dihtovanje ispod hilzni posto ako ima gumice ja sumnjam da su one lose postavljene i da je zbog njih propustio vodu u karter!

spasoje
13-07-12, 21:24
Pa već sam ti napisao,u čemu je problem. mada je čudno što je pre dve god. radjen.

lisnik
13-07-12, 22:49
Zekan je danas pazaren inace sam ga kupio od gazde zadruge sa kojom saradjujem i kod njih je vec dosta dugo regularan i cist sto se tice papira od ponedeljka ide na moje ime inace sam gazda mi ga je ponudio za 2000evra mene bilo sramota da mu ponudom toliko jer sam im video cene u oglasima pa da se ne uvredi kad on sam kaze daj 2000e i teraj ga iz dvorista.E sad cim ga doslepam odma ide na rasturanje da vidim sta je i kako mada mi on sam kaze da je pre 2god. radjena puna generalna cak ima i racune e sad mene interesuje jel on ima gumice ili bakarne podloske za dihtovanje ispod hilzni posto ako ima gumice ja sumnjam da su one lose postavljene i da je zbog njih propustio vodu u karter!

Na stublinama su gumice.Inace propuste od starosti,greske u postavljanju ili ako se trakttor pregrije usljed nedosttka tecnosti u sistemu za hladjenje.

dukej
13-07-12, 23:42

Čestitam, odlična kupovina! Ja tako nešto tražim odavno (isključivo zbog te odlične velike kabine), ali ništa povoljno nisam mogao da nađem...

mirmag
14-07-12, 00:02
Znaci li to da nece vise Bacin zekan da mi vristi pored prozora ranom zorom?Lkl{{

Tomo VS
14-07-12, 00:16
Znaci li to da nece vise Bacin zekan da mi vristi pored prozora ranom zorom?Lkl{{Nece samo kad ga budem ja doterivao a ja i nisam neki ranoranioc!Lkl{{A sad samo da mi kazezes koji je tvoj prozor mozda prolazim pored njega a neznam?Ma najvise sam ga i ja uzeo zbog kabine i sto kazu da su dobri za berac imam 222 do sada je rujan 52-jka vukla e sada cemo videti sta zekan ume!Znaci da sam bio u pravu gumice pod hilznama su najpre otisle,a verujem i da je pregrevan tamo su ga radnici terali a sto nije njino nije nicije!

mirmag
14-07-12, 00:31
Izmedju Tutnjevica i ZZ Baco,tu negde...Urlao je svako bogovetno jutro,pogotovo sa zmajevkom punom uglja....

Tomo VS
14-07-12, 00:42
Onda se verovatno znamo tako da kad naletimo negde jedan na drugoga moracemo>:({jedino sto ja degustiram samo pivo sa limunom jer sve ostalo mi jako!

Čugi
15-07-12, 21:49
Tomo neka je sa srećom! Odličan pazar, i 2000 još da uložiš da ga središ može se reći da bi jeftino prošao. Ja sa 7011 radim 10 godina i imam samo reči hvale.

Tomo VS
15-07-12, 22:58
Tomo neka je sa srećom! Odličan pazar, i 2000 još da uložiš da ga središ može se reći da bi jeftino prošao. Ja sa 7011 radim 10 godina i imam samo reči hvale.Hvala kolega,sad jedno pitanje jel ima 7011 reduktor za brze i spore brzine ili mu je sve to na jednoj rucici od menjaca?

dukej
16-07-12, 00:09
Ima, na posebnoj ručici je.

Vlada B.B
16-07-12, 00:15
Desna rucica izmedju nogu mu je za sporohodne i brzohodne brzina,a leva za ukljucivanje kardana

gm80
16-07-12, 09:33
imam jedan problem vec godinama i sada sam ,posto je traktor rastturen odlucio da ga otklonim.Ali nisam siguran da li je to to. Naime cesto mi se desava da kada hocu da ga upalim anlaser ode u 'prazno' i tako par puta, onda moram da okrecem ventilator i tek onda uspem da ga upalim. E sad cuo sam od nekih ljudi da jemoguce da su se pojeli zubi na zamajcu pa anlaser nema sta da uhvati dok se okrece i da se to otklanja tako sto se zamajac okrene. E sad da li je neko imao slicna iskustva?
hvala

spasoje
16-07-12, 09:42
Zamajac ne možeš okrenuti , nego venac (zupčanik) na zamajcu ako je sa druge strane čitav.Možda je problem do anlasera.

dejan 351
16-07-12, 10:02
isti problem imam i ja na 533,ovih dana se resavam da ga zamenim,ne znam koliko je srecno resenje samo da ga okrenes (venac)drzace neko vreme a posle ista prica,nasao sam polovan (u dobrom stanju) za 2500,00din.

Neško
16-07-12, 10:23
To sam i ja gledao kod majstora to sa okretanjem, i funkcionisalo je mada nisam siguran koliko bi trajalo.
I ja moram da rastavljam po pola mjenjanje semeninga, pletenice i da vidim kakvo je stanje lamele, korpe druk ležaja. Trebalo bi da se rastavi danas ili sutra.

alen1972
16-07-12, 12:37
zna li neko nesto vise o zetorima 5745, kakvi su, koje su im mane i prednosti, nasao sam jedan povoljan
http://www.kupujemprodajem.com/ZETOR-5748-DV-2461800-oglas.htm?filter_id=5774734

pešut
16-07-12, 13:25
kolega optimista jel bi mogao da mi bacis neku sliku te tvoje slovenačke kabine?nisam siguran kako izgleda i koje su razlike od one češke.jel imaju ventilaciju grejanje kakve su?imam neku ponudu opet 5011 ali malo mi je dalje da ne bijem put bezveze.nemam slike traktora ali čovek tvrdi da je traktor u super stanju malo izbledeo ali sve ostalo super.pali vuce radi u top stanju besprekoran.e fora je sto covek kaze da je to njegov lično traktor i da ga je on vozio i radio sa njim a ima priču samo tako davio me pola sata.i padne mi na pamet ukucam njegov broj u google i izbaci mi jedno 10ak raznih oglasa sa poljo masinama.sad ispade da je neki preprodavac izgleda ili rasprodaje dedine masine:lol:
traktor se nalazi u mramorku tamo negde kod semdereva kako mi je objasnio.mozda ima nekoga odatle a?

kupujem traktor a još uvek nisam odlučio u koji ću tabor.zetor i univerzal su mi najblizi malo bi da promenim ceo zivot samo imt dasadi mi

spasoje
16-07-12, 13:43
.Evo kolega @Peshutv na ovoj slici imaš dve Češke kabine široka i uska .Ova prvaje široka i po meni boljahttp://www.pik.ba/artikal/2920071/traktor-zetor-7745/ A ova zadna je sLOVENAČKA I ONE SU SIVE BOJE.http://www.pik.ba/artikal/2537236/traktor-zetor-5211/

ddragan
16-07-12, 14:05
kolega optimista jel bi mogao da mi bacis neku sliku te tvoje slovenačke kabine?nisam siguran kako izgleda i koje su razlike od one češke.jel imaju ventilaciju grejanje kakve su?imam neku ponudu opet 5011 ali malo mi je dalje da ne bijem put bezveze.nemam slike traktora ali čovek tvrdi da je traktor u super stanju malo izbledeo ali sve ostalo super.pali vuce radi u top stanju besprekoran.e fora je sto covek kaze da je to njegov lično traktor i da ga je on vozio i radio sa njim a ima priču samo tako davio me pola sata.i padne mi na pamet ukucam njegov broj u google i izbaci mi jedno 10ak raznih oglasa sa poljo masinama.sad ispade da je neki preprodavac izgleda ili rasprodaje dedine masine:lol:
traktor se nalazi u mramorku tamo negde kod semdereva kako mi je objasnio.mozda ima nekoga odatle a?

kupujem traktor a još uvek nisam odlučio u koji ću tabor.zetor i univerzal su mi najblizi malo bi da promenim ceo zivot samo imt dasadi miPreprodavac 100%,ima ih po Mramorku,e sad nemora da znaci da traktor ne valja.

pešut
16-07-12, 14:07
hvala kolega.ipak mi nesto ne stima ova slovenacka.ona ceska mi se mnogo vise svidja izgleda mi komfornija.mada i ovaj sumski primerak je malo^-^

uh naso sam jednog povoljnog univerzala 550 i jednog 445 ovde blizu oba kad bih mogao da im stavim ovu zetorovu kabinu bili bi bombone.moraću da zrtvujem jednu zelju.udavicu boga dok ne kupim traktor normalan a jesen stize

spasoje
16-07-12, 14:13
Ova slovenačka je sasvim obična kabina dok su ove češke nešto drugo .Kod nas recimo ove široke dostižu cenu od 2000e. dok na parstranica pre možeš pročitati kako je čovek kupio 7011 sa širokom kabinom za te pare . Znači svuda ima apsurda.

pešut
16-07-12, 14:38
sve u svemu vidim da se ipak dobar i solidan 5011 sa ovom boljom klabinom nemoze ovde naći ispod 4ooo-45ooe.ustvari nijedan bolji traktor racunajući motor gume akumulator kabinu.nisam stigao da odem do pojata da pogledam onog iz oglasa

mityoo
16-07-12, 23:10
imam jedan problem vec godinama i sada sam ,posto je traktor rastturen odlucio da ga otklonim.Ali nisam siguran da li je to to. Naime cesto mi se desava da kada hocu da ga upalim anlaser ode u 'prazno' i tako par puta, onda moram da okrecem ventilator i tek onda uspem da ga upalim. E sad cuo sam od nekih ljudi da jemoguce da su se pojeli zubi na zamajcu pa anlaser nema sta da uhvati dok se okrece i da se to otklanja tako sto se zamajac okrene. E sad da li je neko imao slicna iskustva?
hvalaViše puta sam to već radio, i na traktorima, i na kamionima, i to odlično radi posler i dugo drži.... Bilo je čak slučajeva da je venac bio ojeden i sa druge strane onda smo ga samo zaokrenuli za četvrt kruga, jer motor uvek stane na jednom istom mestu, i zupčanik anlasera uvek uskače na jednom istom delu venca, i samo taj deo se pohaba...

pidikanac
17-07-12, 09:01
ako je neko od majstora voljan da pomogne neka mi na pp pošalje podatke na koliko se steže glava,klipnjače ,i ako ima ostale radioničke podatke za 7011 bio bih mu jako zahvalan >:({

pankin
17-07-12, 09:05
Zna se gde Zetor pušta.Voda u karter.Košuljice istule ili gumice izgorile znači sledi rasklapanje .Neznam kak kolega @pankin@ tvrdi sa je neko kupio isto takvog i još radi .To znači nesmeta mu što je pomešao ulje i vodu.DALI JE MOGUĆE?... kolega lično sam gledao di je ispustio oko 20 l ulja sa vodom nasuo novo ulje upalio traktor i doterao kući i nikad od onda osim ulja taj motor nije dobio ništa

gm80
18-07-12, 11:03
Imam nedoumicu! kada sam skidao rezervoar nisam mogao da skinem volan pa sam skinuo i onaj stub volana skroz. Jednostavno sam odsarafio ona cetiri srafa i odvrnuo volan nekoliko krugova u desnu stranu i lepo je izasao. sada bih da vratim sve na mesto ,posto sam sredio rezervoar (zakrpljen), ali me komsija naplasio da u toj glavi upravljaca ima nekih kuglica koje sam ja eto nesmotrenim skidanjem, rasuo i sada ko zna kako cu da vratim volan. Malo sam zagledao katalog rez. delova i nigde nisam video nikakav lezaj a ni kuglice, negom i se cini da mogu samo da uvrnem volan isto kao sto sam ga i izvrnuo. Da li gresim?
hvala
traktor je 5711 iz 1975 godine, ako imaneke veze...

kristal
18-07-12, 21:54
Imam problem sa servo upravljacom na zetor 8011 izbija semering na osovini. Odneo sam kod majstora i sad posle opravke nece na levo da mota samo silom i ponovo izbio semering.Vratio mu nazad i sad sledi ponovo cekanje.Dali neko zna sta moze biti sto izbija semering

kockasalascenej
18-07-12, 22:22
Imam nedoumicu! kada sam skidao rezervoar nisam mogao da skinem volan pa sam skinuo i onaj stub volana skroz. Jednostavno sam odsarafio ona cetiri srafa i odvrnuo volan nekoliko krugova u desnu stranu i lepo je izasao. sada bih da vratim sve na mesto ,posto sam sredio rezervoar (zakrpljen), ali me komsija naplasio da u toj glavi upravljaca ima nekih kuglica koje sam ja eto nesmotrenim skidanjem, rasuo i sada ko zna kako cu da vratim volan. Malo sam zagledao katalog rez. delova i nigde nisam video nikakav lezaj a ni kuglice, negom i se cini da mogu samo da uvrnem volan isto kao sto sam ga i izvrnuo. Da li gresim?
hvala
traktor je 5711 iz 1975 godine, ako imaneke veze...Stavljaj nazad.

gm80
19-07-12, 09:15
nisam sigura...juce sam napipao neke kuglice dole u kucistu pa se bojim da ako samo uvrnem volan nazad ne napravim neki hara kiri. Probacu magnetom da povadim te kuglice i da ih sa tavat masti zalepim na navoj i polako uvrnem...

Kosjerac
19-07-12, 10:00
Imaš na dnu kućišta volana čep gde se ispušta ulje, odvrni čep i tu zavuci magnet jer znaju tu kuglice da se sakriju, lepo sve presuši krpom i namaži tovatnom mašću, poređaj kuglice i polako navi vreteno, malo je zeznuto ali polako uspećeš.

spasoje
19-07-12, 11:20
.Kuglice se uguravaju sa strane u navrtku koja već mora biti navučena na volan.To se radi sa strane.Navrtka ja specijalna i po obliku i konstrukciji.Kada ste ugurali kuglice a ona prva se pojavila na drugoj strani tada ste sigurni da je puna navrtka.Sada ide polukružni lim u obliku cevčice koji ulazi u te otvore a pričvršćen je sa dva vijka za maticu.Cevčica mora takodje biti napunjena kuglicama u potpunosti tako da kada to stisnete u one otvore navrtke koglice moraju da se spoje i da zatvore krug .Stegnete vijke i sada kuglice imaju svoj kružni tok i mogu nesmetano da krože kroz navrtku .Ako vam fali kuglica nadjite iste takve jer se u protivnom može desiti luft pri upravljanu.Svaki drugi način pokušaja montiranja je bezuspešan i nepravilan.Znači sledi vam otvaranje glave .Puno sreće i strpljenja.Ovo sa navrtanjem odozgo kome uspije da sve kuglice budu unutra skidam kapu .

gm80
19-07-12, 15:26
auuu nesto ne razumem! sve sam upravo poskidao i izvadio kuglice, oprao kuciste i izvadio onaj deo u koji se uvrce volan. Taj deo ima one 'zube' koji ulaze u navoj valda da bi sprecili kuglice da ispadnu. Ne razumem ovo vezano za polukruzni lim. Sta je to i gde se nalazi? mislio sam da ,ako sto je jedan clan napisao, sve kuglicem poredjam u tu glavu sa tavatnom masscu i polako navrnem volan. Valda cu uspeti. Inace danas sam rasturio i rucnu kocnicu koju necu vracati, pa ako nekom treba nesto neka se javi. Imam par pitanja vezano za ulje. Da li je razdvojeno ulje za diferencijal i hidrauliku i ako jeste koliko ide gde? Danas sam namontirao nove pakne,cilindre... u cizme i sutra ih montiram na traktor. Feroperom cu sve lepo da operem i od nedelje sledi priprema za farbanje...Otkrio sam i to da blokada na ovom traktoru nije valda nikad koriscena. Nije deda ni imao potrebe za tim.

pidikanac
19-07-12, 15:28
ako je neko od majstora voljan da pomogne neka mi na pp pošalje podatke na koliko se steže glava,klipnjače ,i ako ima ostale radioničke podatke za 7011 bio bih mu jako zahvalan >:({
nije valda da niko ne zna ili nema podatke^-^

Rajko75
22-07-12, 01:28
Ljudi kakva je situacija za delove sto se tice ZTS161245 ako sam dobro zapamtio tip,ima neki rashodovan fali mu pola delova a mozda bi se mogao kupiti i kakvi su uopste ti traktori imate li iskustva pozdrav

ddragan
22-07-12, 01:39
Delova ima a cena tu i tamo,nije jeftin,pogotovu nazad.Broj si pogodio al za malo,ali razume se sta si pitao.

dragan69
22-07-12, 23:01
Zetor 8540iskustva i imaju li slicnosti8540 i ursus9o4b.

Pottinger
23-07-12, 00:04
u principu serije 7540-10540 je kopija crystal serije pa samim tim 16145 kardan nije centralni na prednjoj vuci ima dosta hidraulike na njima( multipower lamela kardana dodatne pumpe) a rashodovan kupit il jedino za dijelove dalje il ga popravljat ako nema puno kvara a da se dobije vrlo jeftino men je izmakao jedan 7540 za dijelove za 2000€

gm80
24-07-12, 14:23
Volan uspesno namontiran. U skinutu navrtku namazano dosta tavat masti i kuglice poredjane jedna do druge, isto uradjeno i sa cevcicama i dok je to bilo u kucistu od gore sam pazljivo navrnuo volan.Sve radi bez greske. U kuciste sam nasuo ulja skoro do vrha, sve dobro zasilikonirao i sad sam miran ...

---------- Poruka napisana 24-07-12 u 13:23 ---------- Prethodna poruka je 23-07-12 at 07:43 ----------

danas su vracene 'cizme' na mesto, sa komplet novim kocnicama. Skinuti prednji tockovi zamenjeni lezajevi i semerinzi, skinute spone i zamenjeni krajevi spona. Kabina pripremljena za farbanje . Da li je potrebno uzimati neku farbu otpornu na visoke temp. za motor ili je dovoljna ova standardna farba? Vidim da mi je motor crvene boje a ostatak one zelenkaste zetorove...

pešut
25-07-12, 10:54
ja juce tek iso da gledam onaj zetor 5011 u Pojatama kod Krusevca sto sam stavljao link ka oglasu. znaci traktor je lom zivi ja mu za ono ne bih dao ni 3000 a kamo li 4800 koliko mu je zadnja cena.na slikama izgleda super ali...šoferka polomljena, zadnje staklo donje fali,jedna nova guma zadnja ima ogromnu fleku sa spoljne strane,od elektrike rade samo prednja svetla i start,obrtomer polomljen na 3700,cela tabla je u stvari lomljena, merač pritiska blesavi, ablender stoji tek reda radi,fale neke sajle sa leve strane na onim ruckama,nisam ni provalio gde mu je ručna, reduktor nisam uspeo u spore da ubacim cela se klati a menjac prilično tesko ide zapinje,onu drugu rucicu sam cacnuo i vise nisam uspeo da je mrdnem iz mesta, blokada dif.je iscupana visi ispod traktora,vlazi na semeringu radilice kao i negde sa menjaca pozadi, one ručice hidraulika vezivane zicama nisam smeo da diram da ne izleti neka sila, motor jeste suv ali posle 5 min rada u mestu duva dole na iber a tek na gore kad mu zabodem gas...i još mnogo sta uglavnom lom zivi uzeli su ga za neku zamenu i ono nema sanse da prodaju.rade sa masinama uvoze prodaju.od svake masine imaju bar po 10 komada ogroman plac

e sad meni se ovakav traktor bas svidja znaci ona kabina je extra i sam traktor je bas onako masivan i odradjen dobro bas to meni treba tako da ako neko sa foruma prodaje ili zna nekoga ko prodaje neki u solidnom stanju neka mi se javi>:({ a pustiću i oglas tamo gde treba

nesto nemam sreće sa kupovinom traktora sve neki lomovi ili mi neki dobar izmakne ispred nosa

gm80
25-07-12, 15:15
polako kolega,naleteces vec na nsto sto ce ti se svideti...

Dolovac
25-07-12, 15:24
ja juce tek iso da gledam onaj zetor 5011 u Pojatama kod Krusevca sto sam stavljao link ka oglasu. znaci traktor je lom zivi ja mu za ono ne bih dao ni 3000 a kamo li 4800 koliko mu je zadnja cena.na slikama izgleda super ali...šoferka polomljena, zadnje staklo donje fali,jedna nova guma zadnja ima ogromnu fleku sa spoljne strane,od elektrike rade samo prednja svetla i start,obrtomer polomljen na 3700,cela tabla je u stvari lomljena, merač pritiska blesavi, ablender stoji tek reda radi,fale neke sajle sa leve strane na onim ruckama,nisam ni provalio gde mu je ručna, reduktor nisam uspeo u spore da ubacim cela se klati a menjac prilično tesko ide zapinje,onu drugu rucicu sam cacnuo i vise nisam uspeo da je mrdnem iz mesta, blokada dif.je iscupana visi ispod traktora,vlazi na semeringu radilice kao i negde sa menjaca pozadi, one ručice hidraulika vezivane zicama nisam smeo da diram da ne izleti neka sila, motor jeste suv ali posle 5 min rada u mestu duva dole na iber a tek na gore kad mu zabodem gas...i još mnogo sta uglavnom lom zivi uzeli su ga za neku zamenu i ono nema sanse da prodaju.rade sa masinama uvoze prodaju.od svake masine imaju bar po 10 komada ogroman plac

e sad meni se ovakav traktor bas svidja znaci ona kabina je extra i sam traktor je bas onako masivan i odradjen dobro bas to meni treba tako da ako neko sa foruma prodaje ili zna nekoga ko prodaje neki u solidnom stanju neka mi se javi>:({ a pustiću i oglas tamo gde treba

nesto nemam sreće sa kupovinom traktora sve neki lomovi ili mi neki dobar izmakne ispred nosa
druze koliko si ti u stvari para spreman da das za traktor?

pešut
26-07-12, 11:08
pa u principu pare nisu problem para nemaLkl{{.salim se dao bi 4 do 5 hiljada ali za neki normalan traktor.ne bi mi bio problem da ovome platim koliko trazi ali da to liči na nesto i da radi kako treba.nisam imao vremena od posla da odem da uzmem neke traktore koji su bili u super stanju e sad kad ja imam vremena nista da naleti.sigurno da ima gore po vojvodini ali ne bije mi se put od 300+ kilometara i opet da neznam sta me ceka gore kao onaj dan kod ovoga.bio je još jedan 5011 na oglasima delovao je extra ali je skinut.zato i pitam ako neko od forumasa prodaje da znam makar da idem na sigurno a ne kod nekog prevaranta

Dzogi_89
26-07-12, 18:17
matori i ja trazim ,moras ici da gledas nece ti ga niko u dvoriste doterati,mene ovo polako pocinje da nervira imao sam 2 propala pazara i malo sam se nervirao ali ne odustajem,nemoj ni ti.....srecno sa kupovinom...

ddragan
26-07-12, 18:19
Za 5000 mozes kupiti 6911 u dobrom stanju sto je mnogo ozbiljniji traktor od 5011.

vladj
26-07-12, 23:12
peshut (http://poljoinfo.com/member.php?14153-peshut)
Evo ti jednog oglasa, mozda ce te zanimati.

http://www.polovniautomobili.com/oglas2396878/zetor_5211/

Zoran0230
26-07-12, 23:56
peshut (http://poljoinfo.com/member.php?14153-peshut)
Evo ti jednog oglasa, mozda ce te zanimati.

http://www.polovniautomobili.com/oglas2396878/zetor_5211/

Taj ti je kod nakupaca

vladj
27-07-12, 08:40
Taj ti je kod nakupaca
Samo sam pronasao oglas, kaze da ima malo radnih sati, u sta cisto sumljam.

pešut
27-07-12, 09:13
pa u principu kod traktora je mnogo lakse utvrditi stvarno stanje jednim obilaskom oko traktora nego recimo kod auta gde ti treba ceo expertski tim da se ustanovi da li je farban udaran ili ima ko zna koliko kilometara.ovde se brate sve vidi.pogledas mu poluge, poteznice, motor mozes da vidis odma da li je radio i koliko.
idem i ja kolega obilazim stalno i to samo one za koje mi gazda tvrdi da je u odličnom stanju.medjutim nisu svima ista merila za odlično.par puta sam se sa kapije vratio nisam traktoru ni prilazio.

ovo je nov oglas od juce za ovaj 5211 pozvacu pa cu videti mozda se i prosetam ali znam već pricu unapred.traktor odličan.trebao je da postavi još neku sliku unutranjosti ili od pozadi da ja to osacujem.plasim se da nesto krije.sa ove strane fali cep rezervoara a sa druge strane mozda tocak:lol:

fiat615
27-07-12, 13:02
Jesili gledo 4911 oni su se dosta dobro pokazali

pešut
27-07-12, 14:10
pa nisam bas ni jedan primerak konkretno ali koliko sam shvatio to je isti motor samo je limarija starija isto kao sto je 5211 novija generacija od 5011

pojavi se tako u oglasima s vremena na vreme poneki dobar primerak.nacice se i za mene nesto

ovaj sa oglasa trazi 7200 za ovoga 5211 tako da se tu ne uklapam.mada kaze da je u fabričkom stanju ovo pozadi su mu prve gume...

Zoran0230
27-07-12, 14:19
Što ne uzmeš 5911 ili 6811 ovi manji ti nisu tako za oranje a ovi su univerzalni.Bio je jedan 5911 ali mislim da traži 5500 ali je izgleda sređen dobro (široka kabina,dodatno sedište,tapacirung-spolja perfektno urađen).Trebalo bi da je dobar čim toliko traži.

pešut
27-07-12, 14:45
ma sve dolazi u obzir gledam sve.nisam se vezao ni za model ni za marku.jednostavno trazim dobar traktor pa sta naleti a ovi mi se svidjaju.u principu tu sam od 50-60 konja trazim.ako nista na kraju 558 me ceka.prva ljubav zaborava nemaLkl{{

Dolovac
27-07-12, 14:54
fala bogu ima traktora koko oces,evo ja ti nudim mog 7011 al slovenacka kabina...

ddragan
27-07-12, 18:54
Ako budes obilazio podrucje 013 nemoj sam da ides i po mogucstvu neki pistoljcic.Ima postenih al ima i ovih drugih.

Zoran0230
28-07-12, 00:06
Ako budes obilazio podrucje 013 nemoj sam da ides i po mogucstvu neki pistoljcic.Ima postenih al ima i ovih drugih.

Bio sam ja i nije me niko pipnuo,nije baš dotle došlo.

kockasalascenej
28-07-12, 00:21
Netreba pistolj nego pamet u glavu i neko ko se razume u Zetore.

ddragan
28-07-12, 00:42
Ima tu negde na forumu tema Prevare pri kupovini polj masina ili tako nekako pa prelistajte,a i ja sam cuo za 2 slicna slucaja iz Panceva.

Dzogi_89
29-07-12, 23:17
posle 2 neuspela pazara danas u dvoriste stigao prvenac Zetor 6245....... >:({ :veseljak::ko je u prolazu slobodno nek svrati....

vladj
30-07-12, 00:20
posle 2 neuspela pazara danas u dvoriste stigao prvenac Zetor 6245....... >:({ :veseljak::ko je u prolazu slobodno nek svrati....

A gde su slike?

Dzogi_89
30-07-12, 00:25
bice slike bice mozda i sutra........

velja imt 540
30-07-12, 01:35
kolko je placen koje je godiste i rh cestitam nek zaradi novi

gm80
30-07-12, 13:45
potreban mi je savet vezan za filter vazduha na 5711. Imam onaj tip sa zicanom mrezom kao kruzno sito. Da li se tu sipa ulje na dno kucista filtera ili ne?
Da li postoji mogucnost (verujem da postoji) da se taj zicani filter zameni sa nekim slicnim kao recimo kod rusa...

kockasalascenej
30-07-12, 16:13
Sipa se na dno ima crta dokle treba.

Dzogi_89
05-08-12, 13:53
evo par slika.....za koji dan pocinje sredjivanje traktora,neke stvari koje nedostaju da se nameste i Boze zdravlja masina da posluzi..
http://www.dodaj.rs/t/P/oC/1IRLYfqT/fotografija0657.jpg (http://www.dodaj.rs/?P/oC/1IRLYfqT/fotografija0657.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/2r/pY/3fJHuVrB/fotografija0658.jpg (http://www.dodaj.rs/?2r/pY/3fJHuVrB/fotografija0658.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/h/r4/3fRG5fbt/fotografija0659.jpg (http://www.dodaj.rs/?h/r4/3fRG5fbt/fotografija0659.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/2V/oJ/1WLuAPiQ/fotografija0660.jpg (http://www.dodaj.rs/?2V/oJ/1WLuAPiQ/fotografija0660.jpg)

Kule90
05-08-12, 14:50
Moj đed voli zetore, sedamdeset i neke kupio je novog 3511s, zatim 1989. godine novog 5211, ali su prošla ta vremena kad su e mogli kupiti novi traktori... Kupio bi starijeg zetora od 70 konja, neki 7011 ili 7045 sa prednjom vučom... Ako ima neko da prodaje nek javi...
Pozdrav!

pešut
06-08-12, 10:15
e kolega srećna kupovina da te dugo sluzi.polako sa sitnicama sredice se to vec do sezone ima vremena natenane po tvojoj volji>:({

Dzogi_89
06-08-12, 10:18
hvala druze ...hoce samo polako nigde ne zurim.....>:({

SasaK
06-08-12, 10:40
@ Dzogi_89 Ja mislim da ovo nije 6245 nego 6045?Neka te dobro sluzi...>:({

Dzogi_89
06-08-12, 10:50
jeste 6045 ...6245 i nadalje su sa ravnom haubom...

SasaK
06-08-12, 11:00
I kabina je drugacija,pedale komandi i jos neke sitnice!

kockasalascenej
06-08-12, 16:55
Neka te dobro sluzi pravi izbor videces to je prava masina.

vladj
06-08-12, 18:11
Dzogi_89 (http://poljoinfo.com/member.php?3897-Dzogi_89) neka je sa srećom kupovina traktora i da te dugo služi bez kvarova, i da zaradi veći i bolji. Uz malo sredjivanja sitnica imaces zaista odlican traktor.

prnjavor3
06-08-12, 20:17
nek je sa srećom i nebio tvoga vijeka>:({

Zetormatic
12-08-12, 01:05
Evo moja 62ke iz 1990 godine..
http://static.pik.ba/galerija/2012-08/slika-1213-2012-08-1344663516-velika.jpg

http://static.pik.ba/galerija/2012-08/slika-1213-2012-08-1344635672-velika.jpg

http://static.pik.ba/galerija/2012-08/slika-1213-2012-08-1344704669-velika.jpg

http://static.pik.ba/galerija/2012-08/slika-1213-2012-08-1344679221-velika.jpg

kockasalascenej
12-08-12, 13:41
Svaka cast...>:({.

zokidrum
12-08-12, 14:18
Slazem se!!!

spasoje
12-08-12, 17:51
Ovakvi su samo kod Dragana Varnice.@->--

Dzogi_89
12-08-12, 22:05
masina kao zmaj,svaka cast

Zetormatic
12-08-12, 23:54
Ovakvi su samo kod Dragana Varnice.@->--

Ne, vec kod mene ;)))

Imam i ovog 5011 S , tvornicka prednja vuca..

http://static.pik.ba/galerija/2012-08/slika-1213-2012-08-1344848737-velika.jpg

pidikanac
14-08-12, 21:30
koje ulje sipate u menjač odnosno koje naj gušće ulje može da se sipa u menjač a da ne bude problema sa hidraulikom

pankin
14-08-12, 21:39
pa 90-ka ide u zetora kao i u mog ursusa

Neli
15-08-12, 10:19
Kod mene u proksimi ide po katalogu SAE 80,a mozda ipak nekog majstora da konsultujes.

dragan69
16-08-12, 23:18
Koji je model posle 8045 sa istom snagom motora.

ddragan
17-08-12, 00:43
Posle 8045 dolazi 10045,ali nije ista snaga motora.Isto ima 4 klipa ali i turbinu.
8011 ima istu snagu motora ali nema prednju vucu.
Ili si mislio na noviju seriju sa oznakom 8145.

spasoje
17-08-12, 11:05
Baš tako .Sledeći je 8145 od 1984 do 87 g.

CHlas
18-08-12, 15:43
Ima li netko iskustva sa Proximom 90 ?

gm80
20-08-12, 15:47
Drugari danas sam namontirao zamajac sa novim vencem, izmenjao semeringe kada mi je vec rastavljen na pola, zamenio kariku i gumice na hidraulicnom cilindru. I imam jos dve glavobolje: 1. Primetio sam kod pedale kvacila da postoji jos neka polugica koja se aktivira pritiskom na pedalu kvacila ali se moze korigovati kada (ima dosta dugacak navrtanj), primetio sam da se nesto desava u menjacu kada je pomeram. Kod mene tj. dede ovo nikada nije bilo koristeno i nemam pojma za cega to sluzi. Traktor je 5711 i ima onu polugu za rucno kvacilo.
2. Ne znam sa cime da ofarbam traktor (znam kompresor) nego ne znam koju vrstu farbe. Obisao sam citav grad po ovom suncu i nude da mi zamesaju farbu i da mogu da farbam i motor i ostalu limariju (senf - zuta 1700 din/kg + razredjivac 700din), a narandzastu bih uzeo obican emaj lak. Malo mi je ovo puno para, pa ne znam kakva su vasa iskustva?
hvala

kockasalascenej
21-08-12, 00:29
Samo dvokomponentne boje uzimaj to su boje uz koje dobijas i ucvrscivac tj herter.Druge boje ce ti izbledeti brzo.http://www.dodaj.rs/f/37/4M/29DjdUI5/24072011107.jpg Ja sam ofarbo mog i dobro je vec peta godina

gm80
21-08-12, 09:55
sa njima mogu da farbam i motor bez obzira na temperaturu? Inace jako lepo izgleda ovaj traktor

spasoje
21-08-12, 12:09
Gospodine @gm80@.Ta polugica o kojoj govorite a ulazi u menjač služi kao kočnica prilkom šaltanja da zaustavi snopove i da možete bez problema šaltati .Kada vam je traktor npr na 1000 rpm. i zagrejan menjač na radnu temp ,trebalo bi kada stisnete kvačilo nakon dve sekunde da ubacite bez grčenja a ne da stisnete kvač . a on krči a ruka odskače na ručici.Provera. Kada normalno stisnete zapamtite gde je ta poluga ili zabeležite.Zatim otkačite polugu i gurajte rukom i ako ste osećajni jasno će te osetiti na kom je mestu otpor i da li kočnica ima funkciju.Pozdrav.

gm80
21-08-12, 14:43
Hvala puno spasoje! Znaci treba da mi se i ukljucuje kada stiskam kvacilo a iskljucuje kada ga pustam? pitam ovo zato sto mi je tamo dosta rastelovano kod pedale kvacila tj. i kada pristisnem do kraja papucicu ne pomerami se ta opruga jer je saraf otpusten.

Tomo VS
23-08-12, 09:37
Koliki broj obrtaja na kardanu ima zetor 7011 i dali ima mogucnost da mu se ubrza kardan?

Quercus
23-08-12, 12:58
Uputstvo za Zetor (http://www.ulozto.net/xDxiyVC/zetor-5011-6011-6045-7011-7045-dilenska-prirucka-zip) (na češkom)

Dzogi_89
25-08-12, 22:48
zna neko broj tel od radnje iz Sapca koja prodaje delove za zetore?

vladj
26-08-12, 16:56
zna neko broj tel od radnje iz Sapca koja prodaje delove za zetore?

Str POLJOTEHNIKA Sabac
063/8758375
015/334-448
Prodavnica se nalazi kod autobuske stanice u Sapcu. Oni pored delova za Zetore drze i delove za Ursuse i ruske traktore. Brojeve sam prepisao sa vizit karte, mislim da su jos uvek u upotrebi.

Dzogi_89
26-08-12, 17:23
hvala ti druze za brojeve tel. Sutra cu da zovem...

miroslav k
26-08-12, 19:31
Uputstvo za Zetor (http://www.ulozto.net/xDxiyVC/zetor-5011-6011-6045-7011-7045-dilenska-prirucka-zip) (na češkom)
Ovi Česi su bar iskreni, lepo su napisali da se generalna na motoru radi na 5000 sati

gm80
02-09-12, 15:22
Drugari imam problem! naime ofarbao sam traktor i poceo da ga sastavljam. dosao je red da stavim nova creva za gorivo i vidim da mi sa zadnje strane pumpe ,do bloka motora, ide jedno crevo nazad prema pumpi niskog pritiska a jeda kraj u obliku metalne cevi ide ka rezervoaru. E to krajnje nepristupacno crevo mi je puklo i treba da ga zamenim. Verovatno moram skidati bosch pumpu? Za cega to crevo sluzi (predpostavljam neki povratak viska goriva...). Inace uspeo sam da sa majstorom utegnem haubu koliko toliko. Sada bas izgledalepo i sutra vracam kabinu i traktor cu slikati i okaciti slike. Inace samo da ponovim, crevo mi krece od rezervoara do prvog filtera u nizu, zatim iz drugog filtera ide u donji prikljucak kod pumpe niskog pritiska ,a na kraju voda do dizni stavljam crevo koje visak vraca nazad do rezervoara?
hvala i pozdrav do sutra.!!

lisnik
02-09-12, 16:56
Nemora se skidati PVP.Moze se skinuti i ovako uz malo napora.Skini cijevi visokog pritiska lakse ces ga zamjeniti.

kockasalascenej
02-09-12, 21:07
To je povrat goriva moza se odvrnuti ako traba savij malo kljuc.

Dolovac
03-09-12, 12:45
kolege da vam izlozim moj problem pa ako mozete da mi pomognete,na zetora 7011 radjen je od skoro ali neprestano dimi tesko vuce greje se.Dali je moguce da je problem do pvp da nije dobro uzubljena ? da napomenem da je pumpa servisirana pre 2 god. i da je ok radila

aca
03-09-12, 13:27
Paljenje ti nije dobro,zbog njega hoce to da se desava!

gm80
03-09-12, 16:27
koliko ulja ide u menjac a koliko u motor kod 5711? nigde da nadjem taj podatak a sytra nabavljam ulje...

kockasalascenej
03-09-12, 17:28
U motor 12l a u menjac neznam tacno valjde 30l.

vlada88
03-09-12, 23:19
Da li moze da se izvede jos jedan prikljucak za hidruliku na 6211? Mozda bih namestio kljunove, pored vec bunkera (zmaj 222) ,da se dizu na hidruliku traktora, polegao dosta kukuruz pa da se pokupi sto vise moze.

mityoo
04-09-12, 05:56
može da se izvede 2 priključka, bez problema, preko toga ako ti treba onda moraš nabavljati razdeoni ventil...

vlada88
04-09-12, 17:00
Gde se drugi prikljucak montira i gde se sa njim upravlja, ovaj redovan ima rucicu kraj sedista a ovaj drugi? Ako je komplikovano i zahtevno da stavim razdeoni ventil. Da li tada traktor trpi tezinu hedera beraca tada?

Farmer II
04-09-12, 20:25
Cini mi se ispod sedista na onu plocu, dodje crevo s tkz okom i odgovarajuci sraf.

kockasalascenej
04-09-12, 21:13
Jel pozvan neko u Agrovojvodinu na druzenje.

mityoo
04-09-12, 21:50
Gde se drugi prikljucak montira i gde se sa njim upravlja, ovaj redovan ima rucicu kraj sedista a ovaj drugi? Ako je komplikovano i zahtevno da stavim razdeoni ventil. Da li tada traktor trpi tezinu hedera beraca tada?

Na poklopcu hidraulika gde izlazi izvod za kipu, pored ima jedan čep, na mesto tog čepa se stavlja holander i cev za drugi izvod, i njega upravljaš istom ručicom sa kojom kipuješ, samo je povlačiš u drugu stranu...

miroslav k
04-09-12, 22:41
Šta organizuju?

idklecin
04-09-12, 22:53
Pozvani smo mi na prezentaciju

Neli
05-09-12, 11:18
Ja sam pozvan,ali nazalost necu moci da idem.Mada sam se za ovih 170 radnih sati dobro upoznao sa proximom,mada uvek moze nesto novo da se vidi.A inace sam sve te modele video i u Ceskoj kad smo bili proletos. Trebalo bi da se ode.;D}

kockasalascenej
05-09-12, 11:39
Šta organizuju?
Pogledaj na agrovojvodina zetor prezentovace Zetore i Lemken plug i germinator i tanjiraca a stize i najnoviji Zetor.

djendrag
06-09-12, 21:49
http://www.dodaj.rs/t/41/wE/3pGRdZe9/zet-2.jpg (http://www.dodaj.rs/?41/wE/3pGRdZe9/zet-2.jpg)http://www.dodaj.rs/t/1I/tg/4Xdp2C6h/1/zetor-1.jpg (http://www.dodaj.rs/?1I/tg/4Xdp2C6h/1/zetor-1.jpg)http://www.dodaj.rs/t/x/rk/4fIRhK6x/zet3.jpg (http://www.dodaj.rs/?x/rk/4fIRhK6x/zet3.jpg)http://www.dodaj.rs/t/2A/kM/4gyWrkOu/zet-4.jpg (http://www.dodaj.rs/?2A/kM/4gyWrkOu/zet-4.jpg)

Pozdrav kolege, evo da Vam kazem da sam prije 20-ak dana pazario ovog Zetora 6340, uvezen iz Amerike, godiste 97., cararo vuca, gramer, itd.. radio sam ovih dana oko silaze i za sad sam zadovoljan, sve ispravno, lijepo se ponasa.. Ko ima volje, nek svrati da pogleda masinu i da nazdravimo, naravno..

kockasalascenej
06-09-12, 22:07
Svaka cast neka te dobro sluzi,Lkl{{

fiat615
06-09-12, 22:33
Zemo dobra masina koliko te izaslo zadovoljstvo >:({

djendrag
06-09-12, 22:42
Hvala Vam, a zadovoljstvo je izaslo 25.000 KM.

fiat615
06-09-12, 22:46
Hoces li dolaziti u banjaluku na sajam

Neli
09-09-12, 00:16
Bilo zezanja u Novom Sadu danas.Zetori u poslu sa Lemken masinama,a i za nas je bilo i pasuljcine i pice,ko je sta voleo.Cak smo imali i zivu muziku.Hvala AGROVOJVODINI.http://img717.imageshack.us/img717/8596/dsci0007hs.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/717/dsci0007hs.jpg/) http://img42.imageshack.us/img42/1289/dsci0008k.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/42/dsci0008k.jpg/) http://img69.imageshack.us/img69/7648/dsci0009vw.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/dsci0009vw.jpg/) http://img818.imageshack.us/img818/8544/dsci0010f.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/dsci0010f.jpg/) http://img440.imageshack.us/img440/9824/dsci0003vn.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/440/dsci0003vn.jpg/) http://img17.imageshack.us/img17/876/dsci0002hf.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/17/dsci0002hf.jpg/) http://img402.imageshack.us/img402/4675/dsci0006rn.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/402/dsci0006rn.jpg/) http://img546.imageshack.us/img546/742/dsci0005u.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/546/dsci0005u.jpg/) http://img707.imageshack.us/img707/4097/dsci0004zp.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/707/dsci0004zp.jpg/)

draganbilli
09-09-12, 10:27
djendrag neka je sa srećom i date dobro služi.;D}

spasoje
09-09-12, 10:36
.Cak smo imali i zivu muziku.Hvala AGROVOJVODINI. To je obraz. Svaka čast.

Marko69
11-09-12, 15:09
Da li neko zna koja je cijena zetora proxima,mislim na cijenu sa pdv znaci kljuc u ruke,vidim da ih ima vise modela al mene zanima ova dva od 77 ks i 87 ks?

Neli
12-09-12, 22:25
Moja proxima 70 je kostala 29 700e sa pdv,bez prednje vuce,mislim da je 80 sa prednjom oko 35 000,najbolje zovi direktno.

Dolovac
13-09-12, 18:43
Moja proxima 70 je kostala 29 700e sa pdv,bez prednje vuce,mislim da je 80 sa prednjom oko 35 000,najbolje zovi direktno.
I kako si zadovoljan sa potrosnjom inace?

Neli
13-09-12, 21:32
Trenutno imam tek 170 radnih sati,potrosio sam oko 750 litara evro dizela,znaci oko 4.4 lit/rh,mislim da nije strasno.Ajnslag je ono sto mene najvise odusevljava,jer sam dosada vozio samo prednjake.

Dzogi_89
13-09-12, 21:49
gde imaju da se kupe nalepnice za zetora u Rumi ih nisam video?

gm80
14-09-12, 08:45
ja trazim za 5711 vec mesecima i uvek kazu nemamo na stanju sticice od nedelje...Za ostale tipove 7211,7011.... uvek imaju na stanju!poz

Dzogi_89
14-09-12, 20:54
gde to ? ako imas neki br? treba mi i ona velika sto ide sa strane na vrhu kabine.....

kockasalascenej
14-09-12, 22:18
Ma ljudi ima covek novom sadu napravi sta vam volja ..
meni je radijo na zetora pogledajte par stranica nazad.

AgroDan
15-09-12, 14:46
Zetor je ime od poverenja što dokazuje više stotina okupljenih poljoprivrednika i zadovoljnih korisnika te marke traktora na Zetor fild šouu, koji je proteklog vikenda organizovala Agrovojvodina Mehanizacija.

http://www.youtube.com/watch?v=6giVQXmvnFk&feature=relmfu

kololgas
15-09-12, 18:41
gde imaju da se kupe nalepnice za zetora u Rumi ih nisam video?

Ja sam moje pravio, posto nisam mogao da nadjem, bilo ko ko ima sitostampu moze da vam uradi bilo koju nalepnicu. A ako mu donesete sliku sa interneta, posao pola odradjen.

gm80
17-09-12, 11:02
Znam da nije ovo mesto za pitanja kao sto je ovo ali da li ima neko od ljubitelja zetora ko bi mogao da mi napravi prednju masku za moj 5711? Novih nema, staru sam izgubio ko zna kada a sad sam sve sredio i to mi je ostalo da kompletiram sve. Limar ovde mi trazi neku haubu od fice da to prepravi ,bas mi ne uliva neko poverenje, a ako neko od clanova ima da je to vec radio ili ima neku polovnu masku bio bi zahvalan. Cena ne bi trebala da bude problem .

zaregakovo
17-09-12, 15:03
pozdrav društvo interesujeme na zetora7011 dali može da se montira prednja vuča 7045 nemam prakse sa tim ali bi se ipak upustio u posao ali prvo da se proveri i ako može katalaoški broj sa prednje vuče ili neki drugi podatak bilo bi korisno pošto sam našao prednju vuču samo da se usaglase podatci i još nešto koja kombinacija guma ide ::pomoc:;

gm80
18-09-12, 14:23
ne izgleda bas nesto ali pali na zub! 5711 1975 godiste! do pre 15 godina radio sve a u zadnje vreme samo vuce berac i ponekad drljacu. otisao u zasluzenu penziju... planiram malo da ga sredim da bude lep na oko,ali sto se tice motora nema mu ravnog...

http://www.dodaj.rs/t/2D/An/2CSjNGqs/dscf5425.jpg (http://www.dodaj.rs/?2D/An/2CSjNGqs/dscf5425.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/J/sD/4i3CxI0X/dscf5426.jpg (http://www.dodaj.rs/?J/sD/4i3CxI0X/dscf5426.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/b/dO/3t4K9R0j/dscf5420.jpg (http://www.dodaj.rs/?b/dO/3t4K9R0j/dscf5420.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/30/OU/2bfWlUCQ/dscf5422.jpg (http://www.dodaj.rs/?30/OU/2bfWlUCQ/dscf5422.jpg)
Danas namontirao creva za kocnice i uverio se da dobro koci. Spolja je koliko toliko doveden u neko pristojno stanje stim da su mi ostala jos stakla i neke sitnice. Motor ce doci na red sledece godine...
Hteo sam da ostane u ovoj priblizno originalnoj boji i sada mi jos fale nalepnice i prednja maska...
hvala na kritikama , urodile su plodom
poz

AgroDan
19-09-12, 12:37
Kompanija Agrovojvodina Mehanizacija organizovala je 8. septembra 2012. prvi Zetor fild šou. Ova marka traktora dobro je poznata među našim poljoprivrednicima o čemu svedoči i više stotina posetilaca koje je ovaj događaj privukao uprkos činjenici da su radovi u polju bili u punom jeku. Tim Agrovojvodine Mehanizacije potrudio se stoga da ponudi maksimum informacija i noviteta, a svakako najznačajniji novitet je Zetor Fortera 140 ha es iks. To je bila regionalna premijera za taj traktor čime je Srbija, zahvaljujući Agrovojvodini Mehanizaciji i saradnji sa kompanijom Zetor ponovo stavljena na mapu poželjnih tržišta.

http://www.youtube.com/watch?v=Cn0_DhUaaHg&list=UUHj05lBRpkMPTOSdAXdhPfw& index=6&feature=plcp

Homoljac
23-09-12, 11:25
Pozdrav, pre nekih mesec dana pazaren Zetor 7745 1992 godiste, placen 11500 eura, uvezen iz CH, evo i par slika od pre neki dan sa silaze, svaki komentar i sugestija su dobrodosli
http://imageshack.us/a/img207/6834/fotografija0443.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/207/fotografija0443.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://imageshack.us/a/img823/134/fotografija0448j.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/823/fotografija0448j.jpg/)
http://imageshack.us/a/img546/3753/fotografija0447w.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/546/fotografija0447w.jpg/)
http://imageshack.us/a/img827/6471/fotografija0446.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/fotografija0446.jpg/)
http://imageshack.us/a/img703/1913/fotografija0445.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/fotografija0445.jpg/)
http://imageshack.us/a/img716/7586/fotografija0444.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/716/fotografija0444.jpg/)
http://imageshack.us/a/img207/6834/fotografija0443.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/207/fotografija0443.jpg/)

kokolo
23-09-12, 12:42
homoljac traktor koji se meni jako svidja,kad budes krenuo sa njim u rad napisi o potrosnji goriva.kod nas pre neku godinu covek kupio isti ovakav ali kao lutka je bio isto uvezen ali ga je drzao jako kratko pa prodao navodno veliki potrosac pa kupio novog belarusa.bas bih da cujem misljenje ljudi koji imaju iskustvo sa ovakvim traktorom u vezi potrosnje goriva.inace neka te dugo sluzi.

Tomo VS
23-09-12, 13:28
Homoljac lepa masina neka te dugo sluzi evo par dana gledam na kompu Zetore i bas takav mi je zapao za oko mnogo mocna masina!

Dzogi_89
23-09-12, 14:20
Homoljac svaka cast,cestitam na izboru masina je prava.Da te dosta godina sluzi.Sto se tice potrosnje goriva NIJE tacno da je veliki potrosac moj kolega je imao 4 komada.

Dolovac
23-09-12, 14:34
Homoljac svaka cast,cestitam na izboru masina je prava.Da te dosta godina sluzi.Sto se tice potrosnje goriva NIJE tacno da je veliki potrosac moj kolega je imao 4 komada.
Ja imam zetora i imt i mogu reci da sa istom snagom i u istom radu zeka trosi vise,al za sve ostalo je imt losiji

lisnik
23-09-12, 16:56
Zetor neizgleda @Homoljac lose.Moje misljenje je da je malo previse para kostao.

@Dolovac tacno je da Zetor 77-ica trosi vise al neslazem se da je u svemu drugom IMT losiji.IMT ima dosta precizniju hidrauliku.

Zoran0230
23-09-12, 21:54
Zetor neizgleda @Homoljac lose.Moje misljenje je da je malo previse para kostao.

@Dolovac tacno je da Zetor 77-ica trosi vise al neslazem se da je u svemu drugom IMT losiji.IMT ima dosta precizniju hidrauliku.

To je i jedina prednost IMT u odnosu na zetora a to je zanemarljivo.

Dolovac
23-09-12, 22:39
TAcno je, bolja hidrulika i jos nesto sto sam zaboravio,imt ce pre da pukne nego da stane pod jakim teretom::namigivanje::

Dzogi_89
24-09-12, 00:20
zetoru da je MTZ-ova hidraulika za mene bi bio idealan.On je covek radio u sumu u najtezim uslovima i to je neko jnegovo iskustvo,sad nije ga koristio u oranju i merio u gram.

Zetormatic
24-09-12, 21:37
Evo moja bivsa 72ka 1991, u tvornickom stanju..

http://desmond.imageshack.us/Himg856/scaled.php?server=856&filename=sunp0007pg.jpg&res=landing
http://desmond.imageshack.us/Himg100/scaled.php?server=100&filename=sunp0011kp.jpg&res=landing
http://desmond.imageshack.us/Himg145/scaled.php?server=145&filename=sunp0009y.jpg&res=landing

PoljoprivrednikBelarus
25-09-12, 23:34
Kako idu brzine kod Zetor-a 16245.Ako moze neko da mi kaze.

Farmer II
26-09-12, 03:32
Ima 3 brzine, koje mozes koristiti kao sporohodne/brzohodne/rikverc. Takodje ima i multipower koji bi trebalo da svaku od ovih brzina prepolovi , naravno ako je ispravan.

Dolovac
26-09-12, 08:30
Ima 3 brzine, koje mozes koristiti kao sporohodne/brzohodne/rikverc. Takodje ima i multipower koji bi trebalo da svaku od ovih brzina prepolovi , naravno ako je ispravan.
Isto i na ursusa 1614 utvari on je kopija zekana svima vec poznato :)

PoljoprivrednikBelarus
26-09-12, 12:12
Kakav je to traktor jel dobar kakav je potrosac i tako to :D

vlada88
26-09-12, 13:10
http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/1055507_ZETOR_9742_2011_god
Da li neko zna u cemu je fora sa ovim traktorom, da li je zvao oglas? Vidim cena mala a ima ga na svim mogucim oglasima pa cak i u drugim drzavama. I sam vidm da nije nesto ok, iskreno vise me zanima sada u cemu je fora nego sam traktor.

North ARMY
26-09-12, 13:17
Ima traktora,samo nije tu i moras dati kaparu nekih 500e ili vise da bi ga doterali.Najcesce se radilo o toj opciji,pisali smo o tome na forumu.

vlada88
26-09-12, 13:23
Gde je pisano, da procitam?

sova
26-09-12, 13:53
Evo ovdje.
http://poljoinfo.com/showthread.php?4841-Niske-cene-traktora-u-oglasima-(-mogu%C4%87nost-prevare-)

Gorski Car
26-09-12, 21:07
Pozdrav svima. Imam Zetor 2511 sa njim radim oko 5h zemlje, sve radove od oranja pa redom,vuca drva itd. Izuzetno zahvalan traktor imam za njega samo reci hvale.>:({

Neli
26-09-12, 23:43
Moj deda je kupio nov 2511 60. i neke.Radio je sve poslove na 17 ha 24 godine bez otvaranja,jedino je dinamo zamenio alternatorom.Kabinu je posebno uzeo,imao sam i racune negde.To je kvalitet,ja sam uzeo u maju PROXIMU 70,pa cemo videti dali ce slediti staze stare slave.;D}

zombie_666
30-09-12, 14:46
Ima li neko iskustva sa Zetor 8011, kakav je to traktor u potrošnji, oranju i slično?

vladj
30-09-12, 14:57
zombie_666 (http://poljoinfo.com/member.php?3024-zombie_666) On je bez prednje vuce, 80 ks. Za njega kazu da je sa ovim motorom trom zbog svoje tezine od ako ne gresim 5.5t. Mada sa ugradnjom turbine dobija snagu koja mu nedostaje. Takodje zbog ove tezine trebalo bi da je dobar orac. Ja ne posedujem ovaj trektor ali sam pre dve godine razmisljao da ga kupim pa sam ovo cuo kada sam se raspitivao o njemu. Sto se potrosnje tice rekli su mi da su u odnosu na druge traktore stedljivi. Identican ovom traktoru je Ursus 902.

kifler
30-09-12, 16:09
Zetor kristal 8011 kupljen nov 1982 tezak je 4500kg, vuce bez ikakvih problema dvobrazni plug, sto se tice potrosnje rezervoar mu je 90l i nemas dosta za ceo dan oranja ,ako ores 2 brzohodnom laksu zemlju onda poores oko 6 lanaca a ako ides 4 sporom teza zemlja smolnica onda poores oko 4-5 lanaca sa rezervoarom. Dugi niz godina koristim ga samo za oranje i setvospremiranje .

ddragan
30-09-12, 16:51
Sto bi reko jedan covek iz tvoje okoline dok nismo znali za bolje bio je zlatan,a sad i nije nesto jer ima bolje.Ja imam 12045 i sad kad bi kupovao polovan traktor nikad vise nebi kupio kristala,radi on ali nije to to.

gm80
01-10-12, 14:45
treba mi vse misljenje.
Na zetoru 5711 su mi 14.9 x 28 gume, obe u losem stanju i sada bi da ih menjam. Na tractordata.com nadjem da su njegove fabricke 12.4 x 36 ! koja je razlika sa ovim gumama u radu na njivi (potezna moc, brzina...).
Pozdrav

zombie_666
02-10-12, 21:59
Sto bi reko jedan covek iz tvoje okoline dok nismo znali za bolje bio je zlatan,a sad i nije nesto jer ima bolje.Ja imam 12045 i sad kad bi kupovao polovan traktor nikad vise nebi kupio kristala,radi on ali nije to to.

Kakav je 12045 sa potrošnjom, našao sam jedan na oglasima

http://www.pik.ba/artikal/3582397/zetor-kristal-11000km/

pa me zanima kakvi su oni u radu, sposobnostima, mane, prednosti? Raspitujem se za prijatelja, meni je ovo veliko mada bih lično volio da imam baš veliki traktor (e sad, šta bih radio sa njim, ni sam ne znam :) )

djendrag
02-10-12, 22:12

pa me zanima kakvi su oni u radu, sposobnostima, mane, prednosti? Raspitujem se za prijatelja, meni je ovo veliko mada bih lično volio da imam baš veliki traktor (e sad, šta bih radio sa njim, ni sam ne znam :) )

Ako sta mogu da pomognem, jos neka slika ili nesto, tu sam.

spasoje
02-10-12, 22:55
gm 80.@Bio bi znatno brži sa 36 -icom.Potezna moć bi bila slična .Znaš da oni stari rusi i belarusi imaju te velike točkove a nešto uže i dobro vuku.

aca74
02-10-12, 23:06
Kakvi su zetori 7011, eventualno 7211. Moj prvi komsija hoce da kupi Zetora 7011, u prvoj farbi i odlicnom stanju. Ako neko zna da ima takvog traktora, a da je na prodaju, moze da javi na pp.

zombie_666
03-10-12, 11:14
Ako sta mogu da pomognem, jos neka slika ili nesto, tu sam.

Još neka slika kao i kratki opis opšteg stanja bi bili od velike pomoći!!!

ddragan
03-10-12, 20:14

pa me zanima kakvi su oni u radu, sposobnostima, mane, prednosti? Raspitujem se za prijatelja, meni je ovo veliko mada bih lično volio da imam baš veliki traktor (e sad, šta bih radio sa njim, ni sam ne znam :) )Ja ga koristim samo za teske radove,u oranju kad moze da ide 2 brzom to je odlicno,ima dobar ucinak oko 1ha-sat vremena,ako mora 4 spora to je onda jako sporo i potrosnja je velika.(to su po meni najvece mane,mali izbor brzina)u setvospremiranju potrosnja oko 2,5l po lancu i odlicnu brzinu ima(2 brza).U transport retko ide,malo je sporiji ali ima snage za sve sto mu se zakaci(ja sam mu max kacio 2 vagona tereta i vuce bez problema)
Za okretanje mu treba jako puno mesta.

Dolovac
03-10-12, 21:40
Kakvi su zetori 7011, eventualno 7211. Moj prvi komsija hoce da kupi Zetora 7011, u prvoj farbi i odlicnom stanju. Ako neko zna da ima takvog traktora, a da je na prodaju, moze da javi na pp.
Imam ja jednog ali nije u prvoj farbi i nije u odlicnom stanju xexLkl{{ salu na stranu sta je mislio kad je rekao u prvoj farbi^-^

aca74
03-10-12, 23:01
Pa ja sam prodao imt 558 1979 godiste, u prvoj farbi, nikad nije nista mackano jer je traktor imao stalno garazu. Eto, na to je mislio. Znaci trazi(mo) traktor da je bas picanski. Ovi u oglasima su tako-vako trazimo boljeg i lepseg, moze se takav naci, zato i trazim po preporuci forumasa, traktor koji je domacinski drzan, ako je farban, onda da izgleda extra, clan FL je imao takav, ne znam jer jos uvek kod njega, ali i takav moze proci.

Vlada B.B
03-10-12, 23:20
Evo ovaj moj zetor je u prvoj farbi,fabricki mu je auspuh ,sediste mu je jos njegovo i sve ostalo osim serva koji smo mi ubacili,ali nije na prodaju,zato sto je zetor masina koja se ne prodajeLkl{{
http://i48.tinypic.com/117uv82.jpg

Korisnik1787
04-10-12, 19:55
Sa turneje po Sremu:
http://www.dodaj.rs/f/2o/6B/3DU5uYru/img0006.jpghttp://www.dodaj.rs/f/2U/TU/WKx5jOZ/img0007.jpg

vladamax
04-10-12, 21:50
Prava masina

kockasalascenej
04-10-12, 22:03
Skoro ko moj.Lkl{{

Nedjooo
06-10-12, 12:57
Vlada B.B takav samo sredjeniji sam gledao na sajmu sad u rumi na prodaju...najniza cena 5000 e....meni se svideo opasno,prvenstveno zbog komforne i tihe kabine...

Vlada B.B
06-10-12, 15:05
Njemu u kabini se samo cuje auspuh ,nema da pisti menjac ili nesto drugo,stvarno traktor je jako dobar

Nedjooo
06-10-12, 18:13
taj traktor mi je isto u uzem izboru kad budem kupovao,ne znam samo koje je najmladje godiste napravljeno 7011...

zombie_666
07-10-12, 12:13
Kakvi su 7211, treba sutra da idem da pogledam jednog, ono potrošnja, pouzdanost? Jel ista situacija kao i kod drugih Zetora? Jos nesto - kako funkcioniše uključivanje kardana kod njih? DOle imaju dvije male ručice, desna je za brze/spore brzine a lijeva je nešto oko kardana i hidraulike. U kojem položaju radi kardan, u kojem pumpa a u kojem oboje, čini mi se da ručica ima tri položaja? Kako je kod hidraulike, imaju tri ručice, zadnja od sjedišta je za dizanje/spuštanje poluga, srednja je za kipanje a čemu služi ona mala, prva od sjedišta, sa tri položaja (imaju tri slova)?

Bosonoga
07-10-12, 12:21
Koliko se sjećam za kardan lijeva ručica u najdonjem položaju sam pumpa radi, jedan stupanj gore pumpa i kardan zajedno, neutral i kranji gornji kardan radi preko mjenjača. Ona do sjedišta ručica je tri slova, gore je regulacija snage ono kad plug udari u kamen pa ga digne gore, srednji je mješoviti (ovaj sam uvijek i koristio) donji položaj je regulacija na zadatu visinu. Gledaj da ima ručno kvačilo kradan jer stvarno puno pomaže.

kockasalascenej
07-10-12, 12:50
Ona mala ti je za hidraulik treba da stoji u sredini kada ores ..

zombie_666
07-10-12, 16:20
Jel moze neko da procijeni koja je ovo dimenzija felge nazad, jel ovo 28" ili 30"? Nekako mi djeluju malene zadnje gume

http://i49.tinypic.com/35icfx2.jpg

fiat615
07-10-12, 16:25
Ovo meni izgleda na 28

zombie_666
07-10-12, 16:28
I meni nešto malene skroz, treba sutra da idem da pogledam ovaj traktor, 87' godište, uvezen, al sumnjive mi ove zadnje gume skroz. Jest da su 16.9-28" dosta jeftinije al da mu nisu malene te gume?

Kosjerac
07-10-12, 16:31
Ovo je otprilike 14.9x28, rekordova guma, a čini se da je mala zbog kabine.

zombie_666
07-10-12, 17:01
Ipak je 14.9-28", sad sam zvao prodavca. To mi djeluje premalena guma za tako veliki traktor, mislim da necu ni ici da ga gledam.

fiat615
07-10-12, 17:09
Ma za njega su 16.9 30

zombie_666
07-10-12, 17:46
Jel bi bio problem neki zbog ovih manjih guma? Ako bih ga uzeo neko vrijeme bi radio sa ovim gumama a posle bi kupio 16.9-28".

Farmer II
07-10-12, 18:20
Ma sta ce da mu bude, bice sporiji u brzinama, ali ce i manje opterecivati motor.

kockasalascenej
07-10-12, 18:49
Dobre su njemu to gume ako stavis 16,ice moraces dobro da pazis kad budes sparto i prsko da negazis redove. Ako stavis 16.9.30 onda je brzi i normalno manje trosi ali je slabiji a posto on ore drugom brzinom sasvim mu su mu dovoljne 16.9.28..

zombie_666
07-10-12, 19:53
On svakako ne bi isao u prskanje i spartanje, otac ima i IMT 539 za te lagane poslove. On sad ima 14.9-28" gume i to mu po vama nece predstavljati neki problem? Ono, neće biti manje sposoban u oranju i radu sa sjetvospremačem pošto bi mu to bile glavne aktivnosti, pored transporta (ali ne na duže destinacije), koševine i slično?

kockasalascenej
07-10-12, 20:24
Kad se istrose ove stavi mu 16.9.28 posto su sve manjeg obima.Naprimer sadasnje 16.9.28 su ko nekad pre dvadeset godina 14.9.28. Stede na materijalu po meni najvislje su RUMA GUMA.

zombie_666
07-10-12, 20:27
Odustao sam od ovog traktora, saznao sam da se radi o sumnjivoj masini tako da dizem ruke od toga, potraga se nastavlja :)

fiat615
07-10-12, 20:30
Ma vidi se da je farban

zombie_666
07-10-12, 20:38
Sutra cu ici da pogledam jedan 6011 u Bijeljini, od ovoga apsolutno dižem ruke, posebno jer sam saznao da se radi o nekoj preprodaji, farbanje je tu najmanji problem.

Dzogi_89
07-10-12, 20:45
nisam bas sve stigao da procitam o kojoj se ceni radi? jedno 6500 moje neko misljenje.

zombie_666
07-10-12, 20:49
Da, 13.000KM /6500E ga cijeni ali smo dogovarali neku zamjenu traktor za traktor+ neka mehanizacija koja mi vise nije potrebna.

Inače, u selo je stigao još jedan 7745, uvoz iz USA, 1992. godina i, što me zaista začudilo, 60.5kW tj. 82KS, tako piše u papirima iz USA (kao neka saobraćajna) a nije model sa turbinom. Nisam znao da su pravljene tako jake verzije bez turbine.

pocerina
07-10-12, 21:19
Zombie jel prodajes Hurlimana ili hoces jos jedan traktor ?

zombie_666
07-10-12, 21:24
Prodajem Hurlimana, smanjujem obim proizvodnje, planovi su mi se izjalovili pa mi traktor sa prednjom vučom više ne treba, gledam da nadjem kakvog Zetora (6011,6211, maksimalno 7011 ili 7211 mada mi je i to previše) zbog kabine, paše mi i zamjena ali je slaba ponuda.

pocerina
07-10-12, 21:39
Pa ako ti vise ne treba prednja vuca, onda ce ti samo 539 biti dovoljan za tvojih 5 ha, ako sam dobro razumeo da toliko radis zemlje...

zombie_666
07-10-12, 21:48
Ne može 539 da ore ovdje sem sa jednom brazdom a i to vrlo teško (zemlja jako teška, ugazi se, brdo...), ne mogu sa njim da uzbrdo vučem sijačicu za kukuruz ako u nju naspem vještačko djubrivo a i godine su ga stigle, 35 godina od kojih je 33 godine sve radio sam samcat. Jednostravno on ne može preuzeti više sve poslove na sebe pa bi mi Zetor od nekih 60Ks poklopio te teže poslove.

sova
07-10-12, 22:43
@Zombi, idi kod onog tipa kod fabrike "Sava",prije par dana sam vidio da su istovarali neke Zetore izgleda da je dobio jos njih iz USA.

zombie_666
08-10-12, 18:49
Bio sam i pravo da ti kažem, uplašio sam se. Par njih koji su stigli davno su sredjeni, ulickani i ofarbani i sve u svemu, nisu gotovo nizašta. Pravo sam se zagrijao za 6211 koji tamo ima ali je cijena prejaka za stanje (1994. godište a sav je razvaljen, nisu iste gume, jedna dobra a druga nije nizašta, rasturen prednji most, motor dimi, rasturena kabina kao bikovi da su ga vozili........). Sad ima jedan 7045 za probijenim blokom koji izgleda kao da je radio u podzemnom rudniku uglja, jedan 3320 koji izgleda kao da je bio u ratu u Somaliji...a cijene mnogo jake, mnogo za onakvo stanje.

velja imt 540
08-10-12, 22:25
zombi uzmi 5245 vreujmi da je to naj bolji traktor za sve poslove u manjem domacinstvu ima jedan moj prijatelj sa njim radi sve moguce

draganbilli
08-10-12, 23:14
zombi uzmi 5245 vreujmi da je to naj bolji traktor za sve poslove u manjem domacinstvu ima jedan moj prijatelj sa njim radi sve moguce
U mom selu imaju tri 52-e i svi se hvale njima,ali su 5211kad sam ih pitao sto nijedan nekupi duplaka rekose da su i ovako dosta jaki i da im blokada zamijeni u potpunosti prvu vucu.Prije mjesec prijatelj mi kupio proksimu 70 novog, pre 3 dana sam snjim brao kukuruze traktor je extra,ali muje mali jednoredni berac neosjeti se da je za traktorom,kad sam potjero moga fergu koja razlika,na osnovu ferge sa onakvim traktorom bi mogao radit 2 dana da ne izađeš iz njega.

velja imt 540
08-10-12, 23:48
nisu kupili duplaka zato sto je malo skuplji ,ali ipak mislim da blkada nemoze da nadomesti prednju vucu i ko jednom sedne u duplaka vise ne prelazi na samo zadnji pogon

aca74
09-10-12, 08:57
Zombi, a zasto mislis da bi zeka bio bolji od sadasnjeg hurlimana. Po ceni ne vidim dobit, a hurli deluje ok. Po snazi iste traktore gledas. U cemu je poenta, ili ja nisam pazio na casu?

Zoran0230
09-10-12, 09:28
Zetor je zetor

zombie_666
09-10-12, 15:34
Zombi, a zasto mislis da bi zeka bio bolji od sadasnjeg hurlimana. Po ceni ne vidim dobit, a hurli deluje ok. Po snazi iste traktore gledas. U cemu je poenta, ili ja nisam pazio na casu?

Ne treba mi traktor sa prednjom vučom jer će se raditi mnogo manje zemlje (neće se raditi neke dosta teške parcele) a i treba mi Zetorova kabina zbog roditelja. Hurli ima kabinu za jednu osobu i to je veliki problem.

lisnik
09-10-12, 21:10
Hurliman ima i osjetljiv mjenjac.

ddragan
09-10-12, 21:16
Onda je po meni 7011 idealno resenje.

zombie_666
09-10-12, 21:25
Sa mjenjačem nisam imao problema, zaista sam zadivljen kako lijepo i precizno radi pošto je sinhronizovan.

@DDragan

Da, 6011, 6211, 7011...samo da nije troklipac, oni su mnogo kratki i teško bi nosili moju rotacionu kosu.

Gorski Car
09-10-12, 21:34
Zetor je Zetor ma koliko klipa imao Zetor je masina >:({

Zoran0230
09-10-12, 21:39
Zombie,možeš uzeti i 5911,6911,6718,5718-za duplo manje para

ddragan
09-10-12, 21:44
Sa mjenjačem nisam imao problema, zaista sam zadivljen kako lijepo i precizno radi pošto je sinhronizovan.

@DDragan

Da, 6011, 6211, 7011...samo da nije troklipac, oni su mnogo kratki i teško bi nosili moju rotacionu kosu.Varas se ja sa 4911 bez ikakvih problema i nosim i u radu 4tom kosi.Radio sam i sa 185cm takodje bez problema.Ni jedan jedini teg nema na njemu.

zombie_666
09-10-12, 21:50
Zombie,možeš uzeti i 5911,6911,6718,5718-za duplo manje para

6911 mi se uvijek posebno svidjao, jedan komšija iz sela ga ima, nevjerovatno kako je to moćan traktor. Problem je što su svi na koje nailazim nažalost u do te mjere lošem i izradjenom stanju da ih se ne isplati ni uzimati. Sam model mi nije toliko ni bitan, sve je to gotovo isti vrag, bitno je samo da ima onu najveću kabinu.

@DDragan

Ja imam Fahr KM24 (185) i stvarno je preko svake mjere teška. Godinama smo radili sa IMT539 i njom i to nije bilo baš jednostavno a ni bezbjedno, no moralo se pa je nekako išlo. Lično bih rado uzeo i 3320 jer ih u selu ima 5 i svi su totalno prezadovoljni sa njima ali ocu se ne svidjaju jer su dosta kratki (a i jaki sa cijenama).

vlada88
09-10-12, 21:51
Kako da proverim termo davac ili sat temperature (6211), neradi a ne znam sta je upitanju da nekupujem oba?

Zoran0230
09-10-12, 22:33
To ti ide u kompletu-ja kupio pre 10-ak dana !800 din.

gm80
10-10-12, 08:27
To moram i ja da proverim (davac temperature)! hteo sam da menjam tj . da stavim poseban sat pored onog velikog postojeceg ali mi kod prodavaca zetorovih delova kazu da oni nemaju posebno za zetorove nego da pogledam kod prodavaca ddelova za rusa!!?? E sad, da li je to bas tako? Neverujem da bi mogao da uvrnem davac od rusa u granu. Verovatno da bi morao da nosim kod strugara da odradi neki reducir kao kod rusa. Ako je neko kupovao znaci posebno davac sa satom bas za zetora neka javi gde.
hvala
pozdrav

Zoran0230
10-10-12, 09:39
Ne mora biti baš od zetora,bitno ti je da imaš na termometru opseg temperature koja ti je potrebna i da ti je navoj M-14 (bar je tako kod mene) na termo-davaču.Ja sam kupio reducir koji je strugan i košta 300 a original prodaju po 800.Ja sam kupio u prodavnici IMT delova ali možeš pogledati i gde su ruski delovi,možda oni imaju baš sa tim navojem.

gm80
11-10-12, 15:06
odvrnuoa sam onaj veci saraf na grani i odneo majstoru da mi postojeci navoj 14-ku prosiri na 18-ku da mogu ubaciti redukciju za rusa i rusov pokazivac sa davacem. Malo sam se namucio kod odsarafljivanja msarafa verovatno jer je jedno aluminijum (grana) a saraf je celik...Malo me brine kako cu sve da usarafim ali tu je silikon...

Zoran0230
11-10-12, 15:10
Samo napraviš reducir sa 14 na18 i problem rešen.Namotaj malo teflona na navoj.

gm80
12-10-12, 08:46
posto je davac od rusa 11mm nisam pravio reducir jer je ostalo jako malo 'mesa' za navoj. Malo nepaznje kod zavrtanja i eto sr..a. bolje je ovako...

zombie_666
12-10-12, 09:03
Zna li neko koja je cijena ublaživača koji se montira na prednju vuču (izgleda kao hidr. cilindar) i ima ulogu da "umiruje" prednji trap i gdje to može da se nadje?

Bosonoga
12-10-12, 10:30
probaj nazvati Agro Marić u Prijedoru oni imaju sve dijelove za Zetore.

Zetormatic
12-10-12, 17:14
Sto se sikiras za ublazivac 104 KM je nov samo cilindar bez nosaca, a ako uzmes traktor nabacit cu ti ja sve i nosac i cilindar za 70 KM,..

zetor7245
12-10-12, 19:02
Zemo jeli ta cijena samo za zombija ili i za nas ostale jer ja sam placao po 150km ovde kod nas.

Zetormatic
12-10-12, 19:49
Svi ste vi moji, za sve je isto. ;)

Bosonoga
12-10-12, 19:52
To zombie ima specijalan popust ako uzme 7045? ako je tako mogao bi mu ga dati i gratis.

German hunting terrier | Jagdterrier