Zetor

Da spušta se dole. Ne zanam koju mašinu bi sa njom dizao :sta:
~Kiki~ je napisao(la):
Tamo ima dva nečega za zabravljivanje čemu oni služe ? :cao:
Preformuliši pitanje ili obeleži na slici pa postavi.
 
Znači li da ti sa polugom iz kabine dižeš kuku ili upravljaš onim kukama za zabravljivanje ! Nije mi baš jasan meh. za zabravljivanje !
 
Iz kabine se upravlja tim kukama za zabravljivanje, znači postupak spuštanja ide ovim redom-hiraulikom se podigne noseća kuka da bi se rasteretile kuke za zabravljivanje, ručicom iz kabine se zateže sajla i kuke za zabravljivanje idu napred, zatim hidraulikom spustiš noseću kuku, sajla se otpusti iz kabine i kuke za zabravljivanje se vrate u prvobitan položaj. Kada se diže kuke za zabravljivanje se ne diraju jer noseća kuka sama uskoči u njih. Je li jasnije sada?
 
Evo kako je to riješeno na MTZ-u. Razlika u odnos u na Zetora je da se kod rusa kuka blokira i deblokira iz kabine preko poluga dok je to kod Zetora prek osajle. Ima ju na svom MTZ-u i mogu reć da je to vrla stvar.

 
Sve jasno hvala svima na rasvetljavanju ove misterije ! :cao:

Kako se vezuje za poluge kod Zetora ? Jel možda na osovinice kojim se vezuje donje i gornje poluge ? Znači li da nemožeš koristit kuku i hidraulične poluge zajedno ?
 
Pazi ovako, sistem kačenja sa teleskopskom polugom je za novije Zetore, tj kao na slici koju je Bećarina postavio, kod mene je trebalo da se kači lancima, ali ja koristim te poluge i preko njih spajam sa hidrauličnim polugama (na oko), osovinice sam pravio. Zašto bi koristio hid.poluge ako mi je nešta zakačeno za kuku? Kada otkačim prikolicu poluge se brzo demotiraju za 30sec tako da nije problem.
 
Sad se sećem tih lanac iz uputstva , čitao sam još ranije uput ali nisam uspeo da skontam .Znači da skineš donje poluge kada koristiš kuku. A mogao bi staviti dužu osovinicu na oku pa da ne moraš skidati polugu , tj. kao kod Zetora sa spoljnom hid. !
Hvala na ponovnom rasvetljavanju .
 
Ne,ne, ne skidam donje poluge, teleskopske poluge su spojene sa polugama hidraulike.
 
Jasno zato si ih nazvao teleskopskim . Ako budeš jedanput imao vremena stavi fotke , i ja hteo nabaviti takvu poteznicu . I sa onim nastavkom je podesiva po visini ? Hvala .
 
Kada se stavi nastavak onda nema pomeranja, onda je kao, da bi lakše shvatio, takozvana poteznica za berač. Kad budem montirao slikaću, ali to neće biti skoro, do tada evo slike iz kataloga, mislim da će ti sad sve biti savršeno jasno :cao:
 
Jasno . Izvini što sam gnjavio nevolim da mi nešto ostane napola jasno ! Hvala! :cao:
 
Dobra spravica! Ja sam nesto slicno hteo da stavim na ursusa jer mu je fabricka dolnja poteznica razj....na, nesto je budzeno nazad jer je traktor radio u sumi pre nego sto sam ga kupio pa su verovatno pocupali zadnjicu jer dolnju poteznicu nemam i nemogu da montiram, jer je tu nesto ojacavano te samo na gornju mogu da kacim prikolicu!
 
Slican je princip kuke za Ursusa 360.

Moze se naci u Rumi.Ja sam platio ondasnjih 100 dem.Jednostavna a korisna stvarcica.
 
Nazad
Vrh