Cena soje i suncokrerta i ko je tome kriv!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

danger

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2008
Poruka
5.690
Lokacija
Opstina Sid
danas nove cene u sidu,100%,akontacija 18 din a prava cena se ocekuje polovinom oktobra pa posle doplata i ocekuje se 3eura za kg,a ko hoce odmah pare moze da dobije 25.2 dinara po kili i nema doplate sto znaci da ce cena biti preko 25 dinara,e sad koliko videcemo netreba zuriti,evo bruje po radiju ceo dan a tako pise i na silosu MM ALBATROS ili takozvani Mitin Mlin koji radi sa soja proteinom
 
@Danger to bi bila prosečna cena za soju , barem će da ostane nešto da možemo i sledeće godine da zasejemo parcele. :ppozdrav: :ppozdrav:

@Abro kolko ti je prinos i da li si ti čuo nešto za cenu ?
 
kod mene su cene kako sam napisao,tu nema piskicu kakicu,tako da u sustini mora svugde biti isto ili priblizno....ali.....mogla bi ova ponuda od 18 din akont.biti navlakusa,zasto,jer ko hoce odmah novac kod mene se isplacuje po 25,2 dinara,i sad...kako mi razmisljamo.....posto je akont.18 dinara verovatno ce cena biti veca od ponudjenih 25,2 pa sacekacu malo.....(tako mi razmisljamo uglavnom) i sad.....necu uzeti po 25,2 sacekacu da skoci vislje pa da neprodjemo ko sa zitom prosle godine sa 16din. na 15 14 13 12 pa i 11 dinara pa da posle kazu e nema vise ni po 25,2 nego sta je tu je...valda nas nece nategnuti,treba biti oprezan,bolje vrabac u ruci nego golub na .......
 
ako uzmemo 25.2 pokajacemo se,ako neuzmemo pokajacemo se,verovatno ce da prate kako vecina seljaka bude dizala lovu pa ce da vide na koji nacin da nam uteraju kajlu,eeeeee....drzava je to ::lose::
 
Pa da radimo ovako : Za pola roda uzmemo 18 din avansno a za drugu polovinu 25.2 din , pa posle šta bude-bude . :ppozdrav:
 
Ako bude 25.2 i ja uzimam ::novac::
Post je spojen: [time]1251557986[/time]
_________________________________________________
Juče komšija ovršio jednu parcelu od 9 jutara 13.1 vlaga prinos 14300kg (balkan) , solidno jer nismo dobili kišu 6-7 nedelja
 
evo ljudi link mozete skinuti sa stranice u pdf formatu http://www.victoriagroup.rs/ pod naslovom,Uslovi prijema merkantilnog suncokreta i soje rod 2009. godina ,tu pise lepo sve o ceni iygleda dasmo popusili.
 
Pa odakle informacija o 25,20din? U Sidu 25,20 a kod ovih hostaplera iz Viktorije 16din. Sad mi nista nije jasno ::lose::
Post je spojen: [time]1251713585[/time]
_________________________________________________
@ danger , daj potvrdi tu informaciju o ceni. Ta cena je san snova za ovu godinu.
 
Pa to je samo akontacija 13 i 16 din. Konacna cena ce biti utvrdjena tek kad seljaci predaju soju... :udri: :udri: :udri: :udri: Da se nebi slucajno zaj..ali pa da plate koju paru vise od ostalih! Ma djubrad.... ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
pa sve je to "viktorija " pa ovi drugi i nesmeju da izadju sa vecim cenama zna se ko drma zemljom srbijom .prvo su nam prodavali skupo djubre "fertil" , a sad treba mi da im isplatimo novu uljaru
ma nek se nose u .........
 
Samo treba da i dalje glasamo za ovu garnituru (i ja sam bio jedan od budala). Pa kad je bio sloba nije bilo ovako sa sojom i poljoprivredom uopste. Izvinjavam se ,a prosto moram i politiku da mesam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh