Slobodna diskusija o traktorima

svaki traktor kada mu se rašire točkovi gubi na vučnim sposobnostima i tu nema dileme tj. kada mu se maksimalno skupe točkovi onda je najjači i najmanje gubi snage na transmisiji.pozz za north army :ppozdrav: :cao:
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
svaki traktor kada mu se rašire točkovi gubi na vučnim sposobnostima i tu nema dileme tj. kada mu se maksimalno skupe točkovi onda je najjači i najmanje gubi snage na transmisiji .pozz za north army :ppozdrav: :cao:

:sta:
 
ma lupio sam bre trazim izgovor da dokazem da Rus nije budzen vec da je 892
Post je spojen: [time]1258235969[/time]
_________________________________________________
~Kiki~ je napisao(la):
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
svaki traktor kada mu se rašire točkovi gubi na vučnim sposobnostima i tu nema dileme tj. kada mu se maksimalno skupe točkovi onda je najjači i najmanje gubi snage na transmisiji .pozz za north army :ppozdrav: :cao:

:sta:
nemoze da gubi na transmisiji on salje istu snagu ali moze da ima vise proklizavanja i tako mu se umanjuje vucna sposobost
 
šalje istu snagu sa motora DA.a jel ti smatraš Dragane da je isto kad se snaga od motora šalje na primer na trag točkova od 2m i recimo 1.5m.znaš li ti koji su tu gubici snage snage od motora? ::namigivanje::.primer:naš standard za merenje snage motora se vrši na zamajcu motora,rusi mere na izlazu (obično na bočnim reduktorima).dali je ista snaga motora na zamajcu i na bočnim reduktorima šta misliš gde ja jača snaga koja se meri za npr. 60kw/82ks? :cao: :cao:
Post je spojen: [time]1258239302[/time]
_________________________________________________
a kakvo uopšte proklizavanje ti spominješ po suvom vremenu nerazumem :D
 
pozdrav zemljak i imenjace :ppozdrav:

inace isto mi i teca(majstor za traktore al dobar :cool: ) kaze da traktor vise snage ima kada su mu skupljeni tockovi,nego rasireni
hteo sam da rasirim rockove na fergusonu tako da zveze ostane ne okretana a samo da mu rasirim onaj deo gde nalezu gume,tad mi je rekao da ne radim jer kaze da gubi snage
 
pa "proklizavanja" uvek ima,čim ga upališ.kod starijih modela traktora gubici snage od motora se kreću i 40%.novije konstrukcije traktora i rešenja transmisije su tu cifru svele na mnogo prihvativljiju meru.a još i pismen vozač i gubitaka na "proklizavanjima" skoro da i nema.ne samo kod traktora nego kod svih mašina uopšteno.a da bi izbegao gubitke snage(što je u današnje vreme najveća stavka) mora se poznavati PRINCIP RADA svake mašine,a da bi to znao moraš mnogo mnogo knjiga pročitati.pa kad još to sve primeniš u praksi lično e to ti je onda poso
Post je spojen: [time]1258289736[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav:imenjače oćemo ići da pijemo vode u BAČINCE? :haha: :zli:
Post je spojen: [time]1258289776[/time]
_________________________________________________
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
ljudi treba mi pomoc.jel zna neko na koliko se steluju dizne na belaruszu 552?
 
mislim da bi to trebalo pisati u temi belorus jer to je do marke a ne diskusija o traktorima,pogledaj tamo i postavi pitanje ima ovde ljudi koji ce ti pomoci :cao:
 
Negde se vec raspravljalo o radnim casovima i kako koji sat meri ,da li motocasove ili bukvalno sat za sat.Evo svezeg primera,Komsija sa MTZ 892 i dvobraznim plugom uzorao oko 55 kj i napravio 210 sati i u dilemi je da li da menja ulje,posto treba na 150 sati da ga menja.Ja sam na maseja promenuo ulje kad sm ga kupio pre godinu dana a napravio sam samo 212 sati.Interval zamene treba da je 250 sati.Sa tih 212 sati ja sam sa trobraznim plugom uzorao oko 75 kj,istanjirao preko 100 kj i spremirao blizu 100 kj.Isao je nesto i u prevoz.Koji sat sada neradi kako valja.?
 
po pravilu jedan radni čas bi trebao da bude kada radilica napravi 90000 obrtaja-tako da sve zavisi na koliko se obrtaja motor tera,možeš radni čas napraviti za npr.2sata a možeš i za 45minuta :ppozdrav:
 
Slazem se da tako treba da bude ali onda na belorusu nesto nije u redu sa radom sata.Njegov motor ima maksimalno 1800 obtraja.On fakticki napise 4 radna sata za jutro oranja a stvarno uzore jutro za otprilike 1h i 45 min.
 
Jedan moto-čas je 1h rada motora na 1.600 o/min odnosno 96.000 obrtaja . :cao:
 
Nazad
Vrh