Slobodna diskusija o traktorima

E da ja imam ::novac:: da ih kupujem za garazu, da mi ne stoji prazna.... :udri: :udri: I ovo sirotinje sto imam nemam gde pod krov da smestim ne da kupujem u kolekciju...
 
Onaj traktor sa snimka koje se ovde često provlači 892 + petobrazni prug sigurno nije 892, nevidi se oznaka ali se lepo vidi da su mu točkovi širi od bratobrana a na 892 su otprilike iste širine, na onim većim rusima su isti blatobrani ali su gume šire.
 
posto plug hvata veliki zahvat sigurno su rasirene zadnje gume . e sad dal je budzen motor ili sl. to zna samo ovaj sto je snimao
 
Dragan18 je napisao(la):
posto plug hvata veliki zahvat sigurno su rasirene zadnje gume . e sad dal je budzen motor ili sl. to zna samo ovaj sto je snimao
Siriti trag tockova i nema nekog opravdanog razloga... Staviti sire pneumatike je vec druga stvar jer je i moj ursus u teskim zemljistima pokazao da mu nije svejedno... Sa gumom 18.4 i 5 tona mase je pokazivao po tragu tocka da sabija zemlju ispod gume... Nije slajfao ali je bilo ocigledno po tragu da tocak proklizava i da pravi oslonac za svaku ripnu...Tu bi rus vec stao gde sam ja radio ove jeseni!
 
od 70/80ks nemoze ni jedan da ore ko mf 178 jeste da je stariji ali svi ostali mu nisu ni blizu da nenabrajam :ppozdrav:
 
ne bi komso da se niko neuvredi ali ni jedan ursus dajc zetor imt itd nemoze da ore ko multika ima samo rotacije da vire kada ih obidje u oranju ako stignu da ih upale ::namigivanje::
 
Mozda sam te vec pitao,koje je godiste i koliko konja ima.Ako imas koju sliku nabaci.Proletos sam u Basaidskom ataru video jednog MF iz Novog Beceja ali nisam zapamtio broj ,sem da je starija generacija.Da li si radio nesto u Basaidskom ataru?
 
gagi je napisao(la):
ne bi komso da se niko neuvredi ali ni jedan ursus dajc zetor imt itd nemoze da ore ko multika ima samo rotacije da vire kada ih obidje u oranju ako stignu da ih upale ::namigivanje::
mani se ti ursusa i dajca,idi ti beri onaj kukuruz na pesku!
 
sedamdeseto je godiste motor ko 577 bice slike zavisi gde si video jer idem dost cesto uzeo sam zemlje kod starog barackovog salasa tj,radoniceg kod mosta ako znas gde je
Post je spojen: [time]1258215296[/time]
_________________________________________________
ovih dana roberte imao sam kvar na beracu
 
neka mico objasni mu,mlad je naucice


tako je kod mene u selu decko u prolece poceo da sprema kombinirkom a fergusonu bilo tesko da vuce 6rednu sejacicu pa je na velikom rasirio da poseje sto je imao pa je kombinovao malo seje malo sprema pa su svi mislili da je razvukao tockove da masina lakse vuce njih par me uveravalo da je zato ali kad sam pitao sinoc gazdu rekao mi zasto je rasiren vukao ja se poceo smejati :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh