Slobodna diskusija o traktorima

To je kod nas reeeeeeeeeetka zivuljka,veruj. :haha:
 
Evo da se uključim u priču.
Imam Ursusa 355 i za njega je "kao stvoren" IMT 756.2 uvek sam orao u 2 brzini i oranje išlo super. Sada Ursusa koristim samo za lake radove.
Za Rusa 82-ku imam IMT 757.2 sa paker valjkom, i to je taman koliko treba za kvalitetno oranje i preko 30cm dubine. Imam i onaj Poljski trobrazni plug, čije slike je već Šošara postavljao, ali sa njim se Rus pati i ne može postići odgovarajuću brzinu oranja. Njega koristim jedino za ugarenje.
 
Da podrzim Branka da je 756.2 stvarno stvoren za 355,360.To sam cuo od puno vlasnika Ursusa,koji su probali da oru i sa 755.2 i sa 756.2.I bili su mnogo zadovoljniji sa 756.Po njihovim recima traktor je mnogo lakse vukao,nije isao u brazdu,jednostavno su disali kao jedan.To nisu pocetnici vec stariji traktoristi koji su proveli ceo radni vek na traktorima.
Moje iskustvo sa Poljakom 2X14 je pozitivno.Stvarno sa 360 dise kao jedan.Nastelovao sam ga kako treba(mogu da pustim volan ima da ide pravo) i vise nediram. :D Samo gas i cepaj.U meksoj zemlji ide 3 brzom a u smonici 2 brzom i dignem tocak do kraja.Zaorava sve zetvene ostatke bez problema,cak sam zaoravao sudansku travu koju nisam stigao da pokosim a bila je visine do vrha kabine.Jednostavno je nestajala pod brazdom.Ispasce da se hvalim ali tako je.Sta da radim. ::namigivanje::
 
Premesteno iz: Koji traktor koristite?

Bobocane jesi li zadovoljan sa pouzdanoscu 577 a narocito
prednje vuce?Koje je godiste 577?
Post je spojen: [time]1258028819[/time]
_________________________________________________
Ja imam 577 i hteo sam da kupim 577dv ali se bojim
da prednja vuca nije pouzdana.Mozda gresim. :sta:
 
Premesteno iz: Koji traktor koristite?

@bewisa gresis sto se tice prednje vuce niko se uzivo nije zalio da mu je otpala,otkazala i slicno na forumu se isto tako ne moze reci da se neko zalio i da je imao problema sto se tice prednje vuce slobodno ga mozes uzeti dosta je bolje urredjena nego na rusu,ako se vratis na prve stranice o rusu videces sta su ljudi morali da rade i kako da prepravljaju kardane tj. da kupe drugi koji imaju "osigurac"
jedino na breni zna da bude zeznuto jer ima automatsku prednju i na betonu malo vise jede prednje gume kad se mota u mestu
 
Premesteno iz: Koji traktor koristite?

i ja ne vidim razlog za strah od imt prednje vuce. kod mene je samo jednom bio otisao krst kardana, inace bez problema. vozio sam i 577 dv, isto skroz ok
 
Premesteno iz: Koji traktor koristite?

Vec sam video dosta o Belarusu.Shvatio sam da ih imaju oni koji vole da sarafaju.
Ima li neko ovaj novi subvencionisani 577dv i kakva su iskustva?
 
Premesteno iz: Koji traktor koristite?

Mom komsiji se na 585 prosle nedelje raspala prednja vuca! otisli planetarni zupcanici u q,,,c i sj....li tanjirasti zupcanik!
 
Premesteno iz: Koji traktor koristite?

o subvencionisanom 577 nisam cuo nista lepo. jedan lik u susednom selu ga uzeo, bili serviseri vec nekoliko puta. prvo probio semering bocnog reduktora, pa puklo neko crevo od kompresora i jos neke sitnice. e sad, big thing, skoro je isao da tanjira i vratio se bez tanjirace. pa iso komsija da je donese. oce reci, ocla hidraulika. nego trebali smo mi o ovome u temi IMT, ovako malo zalutasmo
 
Premesteno iz: Koji traktor koristite?

Sve su to mane nedovrsenih proizvoda kao i moj 360 sto se sitnice penju na glavu
 
Premesteno iz: Koji traktor koristite?

bewisa je napisao(la):
Bobocane jesi li zadovoljan sa pouzdanoscu 577 a narocito
prednje vuce?Koje je godiste 577?
Post je spojen: [time]1258028819[/time]
_________________________________________________
Ja imam 577 i hteo sam da kupim 577dv ali se bojim
da prednja vuca nije pouzdana.Mozda gresim. :sta:
prvi sam vlasnik ovog traktora 91 je godiste radim 60 jutara a prednju vucu palim u svakom poslu i jos nikad nisam imao problema sa njom osim sto mi je mozda 3 puta otisao krst kardana od kako je kupljen sto se tice traktora neunistiv je
 
Nazad
Vrh