Slobodna diskusija o traktorima

za 82 ks sasvim dovoljno 3 brazde 3x14" = 105 a vamo je 125 cm e jbg..... dok ne vidim ocima ...
 
Vidim da neko poredi IMT 539 i URSUSA 360.Pa to su traktori iz različite klase.Ja sam imao 539 pa sam ga prodao pre 2 godine baš zbog oranja.Uzeo sam 360 i sada ne brinem.Sa 539 sam vuko 755.20 jedva.Sada sa 360 vučem OLT POSAVAC 2.30 koji je u klasi 756.20 VK čak je i teži nekoliko kg od 756.Sa Ursusom idem duplo brže i od 5 do 10 cm dublje.Inače kod mene je veoma teška zemlja-smonica.
URSUS C 360 je bog za IMT 539!
 
Ej dečki, ursus 355 ima 45ks, što će reći da je dosta slabiji od 560, i samo malo jači od 539 u snazi motora. Tako da usporedba 539 i 355 ni nije tako daleko, koliko 355 može daleko više povuć..

360 ima samo 52ks neki čak i 47ks, i oni su slabiji od 560, što nam već nešto govori kakvi su to traktori s malom snagom a mogu povuć dosta, i zbog toga se mislil da imaju više ks, što ubiti nije istina..

Recimo imao sam priliku radit s zekom 5211 92g. od 51ks, i osjeti se poprilična razlika u snazi između njega i mog usre koji dosta žešće prima gas i nebuni se pod teretom, jedino je na zekanu kabina do jaja naspram ovih šklopocija..

A što se tiče oranja, 539 i jedna brazda od 14c ide isto kao i usro s 2x12, dok mališa s 2x10 ni neore, djedu dvobrazdni zarasto u travu jer moraš ić 3-ćom sporom, i nije to onda to.. Bar je tako u mom kraju, gdje nema ravnog ni par kvadrata..
 
iako imam 560 i 2*12 al moje je poorano jos pre dve nedelje :cool: :ppozdrav:vuce i ujakov 560 2*17 konkretno 757 al mu nije svejedno on ide 3spora a moj ide 1brza,a ako cu ga ja maximalno opterecavati pa da ne moze uvek u zemlju kolko ja 'ocu onda to nije posao
 
North ARMY je napisao(la):
on ide 3spora a moj ide 1brza,a ako cu ga ja maximalno opterecavati pa da ne moze uvek u zemlju kolko ja 'ocu onda to nije posao
i ja nisam pobornik sporog oranja, osim gdje se baš mora polako jer drukčije samo pokida nešto, imam osjećaj da može još jednu brazdu vuć, al moraš sporo vuko 1 il 3 brazde isto ideš..
 
on uvek 3 a ja uvek 1 i ja u prvoj vozim na 2/3gasa a za njega ne znam na koliko gasa ga tera

ovaj zadnji deo vuko 1 ili 3 isto ides nisam razumeo bas najbolje...??
 
North ARMY je napisao(la):
sosara kao sto rekoh,ja nisam povlacio pitanje izneo sam cinjenice mog lokaliteta i to je to od mene :cao: :ppozdrav:
dragane :ppozdrav: al jbg nikad rus nece biti orac kao 904,tj kad ce rus vuci 5*10 kao micin

Evo dokaz...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K6mgLH7-32E&feature=PlayList&p=EA5A6AE003A5C846&index=0&playnext=1[/youtube]
 
Hoću reći da imam takve zemlje gdje jednostavno moraš ići sporije, vuko jednobrazdni, dvobrazdni ili trobrzadni plug brzina uvjek ista... Recimo u takvoj zemlji mi se 533 s 1x14 propinje u brazdi ili gasi, proklizat nemože.. Reko sam ocu da tu posijemo travu jer orat mi se neide, već sam par puta otkinuo ručku na plugu, ona kockica se pogužvala, ispadala ona oka u polugama, jednom smoto lemeš i sve to kad tu orem. A otac neće, žitarice tu rode kao blesave, kukuruz stavljamo samo radi plodoreda...
 
ja imam jednu njivu pored bosuta zuta zemlja jedva se ucini,tesko ore,drudve dok ne poubijam...al zitarice uvek rode,a i repe je bilo 9.5vagona na 2kj od onda je nismo ni sejali....

nemam takve njive gde se kida i lomi al nije ni lako,evo sad sam pricao sa ujakom ostalo mu 4-5kj za oranje u komadu pa ako nocas ne bude kise idem sutra kod njega da to pooremo
 
Ljudi dobar je 560 traktor on ima motor kao i 558 ali ce svi koji su imali i jedan i drugi reci da je 558 bolji. Ja sam slusao price (od starijih ljudi) da samo u Banatu treba 40ks/po jednoj brazdi(35cm) da bi traktor mogao da vuce plug a u oststku vojvodine je dovoljno i 30ks/brazdi(35cm). Ja sam imao i 558 i 560 i obojica su vukli 757.20 i oralo se do 30cm dubine, sto je dobro za nas reon i obojica su vukli spremac 2,9 imt-ov. Na mom 560 mana je bila hidraulik (nema ko je nije namestao i nikad nije bila kako treba). Posle sat vremena sa spremačom ili plugom trebalo mu je pola gasa da ih digne na uvratinam. Ali su pre prodaje obojica imali preko 20000 r.s. Sad imam 577 (1991) kupljen pre dve godine(polovan) i veoma sam zadovoljan sa njime. Spremac (2,9) ne da vuce, nego se igra s njim (vucem ga drugom brzom). Plug (757.2) isto vuce drugom (ako je suvo i igra se sa njim), a ako je vlaznije mora prvom. Probali smo i 757.3 i njega vuce prvom i to jako dobro. Potrosnja u oranju mu se krece od 7-8l/kj(letnje) do 10-11l/kj(jesenje) a sa spremacom mislim da netrosi vise od 5 l/kj... Radili smo mu hidrauliku c mesec dana posto smo ga kupili (menjali plocu, cistili filtere i naravno sipali novo ulje) i do dan danas nismo imali nikakvih problema i sad smo mu menjali lanelu jer u petoj nije hteo da vuce i to je to od kvarova, ali to nije nista s obzirom da smo ga kupili od coveka koji ga je dobio u kompenzaciju...
 
Odg: (Nema teme)

Ja sam rekao da 539 u oranju 20 cm ide isto kao 355 sa plugovima 755.20 a ne u dubokom oranju ili da je jači u šumi i sl.Kod nas 539 vuče 2x10 prvm brzom 25 cm i samo piči
 
MONTOYA je napisao(la):
Ja sam rekao da 539 u oranju 20 cm ide isto kao 355 sa plugovima 755.20 a ne u dubokom oranju ili da je jači u šumi i sl.Kod nas 539 vuče 2x10 prvm brzom 25 cm i samo piči
Onda ursusu 355 kaci plug 3x10" pa da vidis!

North ARMY je napisao(la):
on uvek 3 a ja uvek 1 i ja u prvoj vozim na 2/3gasa a za njega ne znam na koliko gasa ga tera

ovaj zadnji deo vuko 1 ili 3 isto ides nisam razumeo bas najbolje...??
Takve zemlje imama i ja! Nesmes orati brzo ako hoces da to bude oranje A tu je bitna tezina trakora jer u niskom stepenu prenosa imas snage! I za to zemljiste je tacno da traktor ne slajfa ili se propinje ili se gusi motor!

Rastislav je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
sosara kao sto rekoh,ja nisam povlacio pitanje izneo sam cinjenice mog lokaliteta i to je to od mene :cao: :ppozdrav:
dragane :ppozdrav: al jbg nikad rus nece biti orac kao 904,tj kad ce rus vuci 5*10 kao micin

Evo dokaz...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K6mgLH7-32E&feature=PlayList&p=EA5A6AE003A5C846&index=0&playnext=1[/youtube]
Pa odvuce ga gde je lako oranje! A za teze oranje nema masu pa slajfaju tockovi! Jbg ursus 904 sa tegovima napred i nazad ima oko 5 tona!
 
Odg: (Nema teme)a

Nije moj pa da mu kačim.Kod nas u kraju ursuze ne smatraju nekim oračima (ove manje) i ko ga je jednom prodao više ga nije kupio već kupuju IMT
 
Cuj...da prodam. :haha:
Ja bi kupio jos jednog Ursusa. :D

PS ajde Macvani kazite posteno koliko se kupuju Zetori a koliko domaci(IMT I IMR) u Macvi.
Budite posteni i priznajte,da je Zetor najkupovaniji traktor na podrucju Macve u zadnjih godinu dve.
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh