Slobodna diskusija o traktorima

ZRENJANINAC je napisao(la):
Šta pišeš to Branko lakši tonu dve pa preklizava :haha: :haha: :haha: :haha:.Pa preklizavao bih jedino da zakači tog ursusa zajedno sa plugom i da ga vuče po oranju.
Neznam bas... Danas sam gledao 820 u komsijskoj njivi radio sa 2x14... i nije mu bilo svejedno....ja sam vukao 5x10" i isao sam jednakom brzinom kao on.... E sad nije proklizavao, ni moj ni njegov, zato sto u toj teskoj zemlji traktor ne proklizava, jer ako su gume OK onda ima tako dobar grip(zahvaljujuci karakteristikama tla) da ce pre traktor da crkne od muke nego da proklizi...
 
evo sta me je mucilo godinama a od neko vece opet muci...
aj za primer da uzmem fergusona ako ide 1brzinom pun gas on ide dovoljno sporo da mu mozes brojati ripne,medjutim ako zapadne i pocne da slajfuje on se vrti ko blesav i nema sanse da moz da brojis ripne pa ako neko moze da mi kaze kako on dobije tu brzinu??
 
North ARMY je napisao(la):
evo sta me je mucilo godinama a od neko vece opet muci...
aj za primer da uzmem fergusona ako ide 1brzinom pun gas on ide dovoljno sporo da mu mozes brojati ripne,medjutim ako zapadne i pocne da slajfuje on se vrti ko blesav i nema sanse da moz da brojis ripne pa ako neko moze da mi kaze kako on dobije tu brzinu??

Pa kad krene da šlajfuje najčešće mu šlajfuje samo jedan točak (dok drugi stoji) . Točak koji flajfuje vrti se duplo brže nego (jer drugi stoji) k-ka diferencijala . To sve važi kada nije uključena blokada diferencijala kada se vrte oba točka istom brzinom čak i kada šlajfuju .
 
mityoo je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
Šta pišeš to Branko lakši tonu dve pa preklizava :haha: :haha: :haha: :haha:.Pa preklizavao bih jedino da zakači tog ursusa zajedno sa plugom i da ga vuče po oranju.
Neznam bas... Danas sam gledao 820 u komsijskoj njivi radio sa 2x14... i nije mu bilo svejedno....ja sam vukao 5x10" i isao sam jednakom brzinom kao on.... E sad nije proklizavao, ni moj ni njegov, zato sto u toj teskoj zemlji traktor ne proklizava, jer ako su gume OK onda ima tako dobar grip(zahvaljujuci karakteristikama tla) da ce pre traktor da crkne od muke nego da proklizi...
Nesto citam ovo pa razmisljam, nemozes ti to objasniti ljudima koji nisu orali sa ursusom 904 ili 914!
Taj ursus je napravljen za oranje i nikako se nemoze porediti sa rusem, to znam jer sam malo orao sa MTZ a jako puno sa 904, nisu ista liga.
 
Ja sam orao sa ursusom 902 i plugom 3*14 pa to ide ko podmazano :D na istoj parceli ore IMT 577 sa 2*16 ne moze ni da mu prismrdi ::namigivanje::,ursus ga svaka 3-4 kruga obidje za krug.ti ursusi su oraci prva liga!! :ppozdrav:
 
Odg: (Nema teme)

Što ga ne porediš sa 590,kakav je ursuz orač pokazuje da kod nas 355 parira sa 539 sa istim plugom na istoj njivi.IMT i ursuz do 90ks većih kod nas nema pa ne mogu da tvrdim,ursuz na njivi je nula naspram IMT u istoj klasi
 
A kod nas 355 ore kao 560 a ovi od 90 i vise konja su skroz drugaciji od malih ursusa...
 
Odg: (Nema teme)

Mislio sam baš na 355 jer su na istoj njivi orali sa istim plugovima 755.20 istu dubinu istom brzinom,na moje pitanje-zar ne može brže,rekao je da ne.Verovatno bi na dubokom oranju bio napredniji,ali na 20 cm su isti
 
MONTOYA je napisao(la):
Što ga ne porediš sa 590,kakav je ursuz orač pokazuje da kod nas 355 parira sa 539 sa istim plugom na istoj njivi.IMT i ursuz do 90ks većih kod nas nema pa ne mogu da tvrdim,ursuz na njivi je nula naspram IMT u istoj klasi

Da,da u istoj su klasi kako da ne 355 i 360 sa 539. :haha: :haha: :haha:
Taj 539 neki mLogo zaeban traktor. ::namigivanje::
Ja imam 539 i 360 i mogu da ti kazem jedno:539 je malo dete za 360.I ne mogu da se porede ni u cemu a pogotovu u oranju,jer:
Sa 360 vucem plug 2X14'' a sa 539 1X16''(i jos ga suzim na 35-6cm) i malisan ne moze ni da prismrdi Ursusu a kamoli da mu parira.U šumi gde 539 jedva izvlaci 1,5 kubik drva tu Ursus vuce kao od sale 4 kubika(jer nemoze vise da stane na karetu).Pa ti sad vidi ko je sa kim u klasi.
Tako da smanji malo ribu. :cao:


Post je spojen: [time]1257857132[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
Mislio sam baš na 355 jer su na istoj njivi orali sa istim plugovima 755.20 istu dubinu istom brzinom,na moje pitanje-zar ne može brže,rekao je da ne.Verovatno bi na dubokom oranju bio napredniji,ali na 20 cm su isti
Jos nesto,plug nije drljaca pa da se trkaju u njivi.I da treba sto brze da ide.Oranje je umetnost. ::namigivanje::
I jos nesto 755.20 i nije plug za Ursusa.U obzir bi mogao da dodje da ima na kraju ono .30
#ebes brazdicu od 25 santima. :haha:
 
ovde kod mene je standard za c355-360 2*10,560 2*12 i rus 82 2*14,toliko od mene
ako meni ne verujete pitajte clana danger koji je 10-ak km i kod njega rus vuce 3 brazde,al kod mene ne moze
 
meshtro je napisao(la):
Ja sam orao sa ursusom 902 i plugom 3*14 pa to ide ko podmazano :D na istoj parceli ore IMT 577 sa 2*16 ne moze ni da mu prismrdi ::namigivanje::,ursus ga svaka 3-4 kruga obidje za krug.ti ursusi su oraci prva liga!! :ppozdrav:

zar ursus 902 nema 90 ks? a imt 577 77 ks?? mozda sam ja u zabludi ?
 
NA,razumem ja tebe u potpunosti,a znam i da mnogo toga zavisi od zemljista.Njiva do njive pa raztlicite,pa cak i u istoj njivi ima gde nije sva zemlja iste strukture.
Ali mi nelogicno to poredjenje 539VS355(360).To mu dodje isto kao kad bi ja rekao da je Ursus 360 jaci od MTZ 820.Da ga sije u svemu.Ili 560 od Ursusa 902.
Malo apsurdno zar ne.
 
a za ursusa stvarno nisam znao da ima 82 ks, znaci to je u rangu mtz-820
Post je spojen: [time]1257859576[/time]
_________________________________________________
a IMt 539 u rangu ursusa 335? ili imt 560 u rangu Ursusa c 360 ili c355
Post je spojen: [time]1257859661[/time]
_________________________________________________
imt 560 ima 41 kw x1.36 =56 ks pa uporedi sa ursusom c 360
 
sosara kao sto rekoh,ja nisam povlacio pitanje izneo sam cinjenice mog lokaliteta i to je to od mene :cao: :ppozdrav:
dragane :ppozdrav: al jbg nikad rus nece biti orac kao 904,tj kad ce rus vuci 5*10 kao micin
 
Nazad
Vrh